Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) pengwin válasza jo munkas (#52946) üzenetére


pengwin
addikt

2048*1536 = 3 145 728
1080*1920 = 2 073 600
800*1280 = 1 024 000

Amiket te írtál, azokban Rockchip RK3188 van (4*Cortex-A9 mag, Mali-400MPx GPU). Ez azonos Órajelen kb. 25%-kal erősebb a Snapdragon 400 Cortex-A7 magjainál, viszont a Mali-400 gyengébb az Adreno 305-nél, ami a Snapdragonban van. Vagyis a Rockchip CPU-ja erősebb, de nem annyival, hogy több, mint 3-szor annyi pixelt meg tudjon mozgatni normális sebességgel. Főleg a gyengébb GPU-val.

Üdv, pengwin

(#52952) jo munkas


jo munkas
csendes tag

Értem, köszönöm a segítséget akkor egy LG G-Pad-ot beszerzek :) :DD

(#52953) tjb007 válasza Csezi (#52948) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem kell minimum Cortex-A9-esnek lennie, és arra a magas órajelre sincs feltétlen szükség.
A játékok inkább/általában GPU igényesek szoktak lenni, szóval mondhatni idézőjelesen mindegy a processzormag típusa és annak órajele. Persze ugye grafikus motor és grafikus motor között is van/lehet különbség (mint ahogyan a PC esetében is), szóval elég komplex történet ez.

„Mali450-t sem ajánlanám hd felbontás fölé”

Ezzel már nyugodtan el lehet menni WXGA fölé is, persze csak megfelelő kiépítéssel és órajellel.

(#52951) pengwin

„viszont a Mali-400 gyengébb az Adreno 305-nél”

Nem gyengébb, legalábbis ha csak a teljesítmény nézzük.

(#52954) pengwin válasza tjb007 (#52953) üzenetére


pengwin
addikt

Úgy tudtam RK3188-ban Mali-400MP2 van, és az MP4 az erősebb az Adreno 305-nél.

Üdv, pengwin

(#52955) kelzsoca válasza pengwin (#52954) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az RK3188-as SoC-ban MALI-400 MP4 található, aminek órajele ~600MHz-re van húzva a "retina" felbontású gépeknél.

https://vertigostore.eu

(#52956) Koczó93


Koczó93
őstag

Sziasztok!
Kb. 50-60ezer forintig milyen táblagépet ajánlanátok? 8-10" legyen, 3g nem kell, gps jó lenne de nem feltétel.
Wifi jó lenne ha erős lenne.
Prestigio Multipad Quantum 9.7-et nézegettünk de nem győzött meg teljesen.

(#52957) tjb007 válasza Koczó93 (#52956) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 8.0, ASUS MeMO Pad 10 (ME102A)

(#52958) Csezi válasza tjb007 (#52953) üzenetére


Csezi
tag

:) Én csak azt írtam,h szar a mali,nem azt,h
gyengébb mint....A mali 450 coolpad f1-ben meg elvisz mindent....de az 5 coll és csak hd felbontás....

(#52959) Csezi válasza Csezi (#52958) üzenetére


Csezi
tag

Ja játék...legyen izmos proci,jó Gpu,ram......ha lassú a proci,hiába van jó Gpu...az új Soc-okon már túlléptek a mali400 mp4-en ... Ami azért nem volt olyan rossz....de nem egy adreno...:)

(#52960) Csezi válasza tjb007 (#52953) üzenetére


Csezi
tag

Akkor úgy írom,h nem hátrány,ha gyors a proci.....:)
Az a8-ak még elég lassúk voltak,meg gyengusz gpu-val voltak kombinálva..…Jó ha jó a gpu :)

(#52961) Csezi válasza tjb007 (#52953) üzenetére


Csezi
tag

A mali 450- meg eléggé be tud dadogni.....Az azért nem javítja a jàtékélményt!

(#52962) Kapanyél válasza Milka 78 (#52950) üzenetére


Kapanyél
őstag

Csak a Mali-450-re írtam, hogy elegendő az szinte mindenhez.
Az Onda, meg a legtöbb nagyonkínai csoda (akár van magyar forgalmazó és support, akár nincs), eddigi tapasztalataim szerint szemétre való mind. Ugyanolyan teljesítményű hardverrel egy "márkás" gép oda-vissza alázza ezeket. Kivételek nyilván vannak mindkét oldalon, de a választék már akkora, hogy kár foglalkozni a kockázatosabbik felével. Jól tetted, hogy nem ezt választottad. :)
Kollégám kölke (10 éves) egy 7"-os Lenovo-t nyúz a szó szoros értelmében. Olcsó volt, kicsi és béna á felbontása is... de egyszer sem akarta földhöz vágni és egyszer sem jött hozzám, hogy bak van, lassú vagy nem megy és segítsek...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#52963) Milka 78 válasza Kapanyél (#52962) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk félelmetes,hogy menyi múlik a gyártói optimalizáción.Az RK3188&Mali400mp4 engem nem győzött meg,bár csak B-brand,"kicci kínai"gépek voltak a kezemben.Az Asusnak is volt ilyen gépe,kíváncsi lettem volna,hogy mit lép egy ilyen kiépítésben,menyit dob egy nagy gyártó "munkássága".

(#52964) pengwin válasza Milka 78 (#52963) üzenetére


pengwin
addikt

Memo Pad 10 HD-ban van Rk3188, egyik barátom nagy megelégedéssel használja.
Mondjuk abban csak 800*1280-as kijelző van, amihez röhögve elég a teljesítménye.
Én úgy tudom nagyobb-nevesebb gyártók nem pakolták bele ezt a konfigurációt a QXGA kijelzők alá, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#52965) Misha_M


Misha_M
újonc

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni. Már keresgéltem, de nem vagyok biztos a dolgomban.
Internetezésre, olvasásra, filmnézésre akarom használni.

Ami fontos:
3G vagy 4G modem
erős akku, magas készenléti/lejátszási idő
szép felbontás
min. 2 GB RAM
lehetőleg 16GB tárhely
7" -nél nagyobb kijelző
microSD bővíthetőség
bluetooth
~60e Ft értékben

Én eddig az Alcor Access Q913M-et találtam a legjobbnak ebben a kategóriában. Tudna valaki írni róla valamit? Nem nagyon találtam még teszteket róla. További ötletekért is hálás lennék. Előre is köszönöm a tippeket! :)

(#52966) kelzsoca válasza Milka 78 (#52963) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az Asusnak is volt ilyen gépe,kíváncsi lettem volna,hogy mit lép egy ilyen kiépítésben,menyit dob egy nagy gyártó "munkássága".

Amennyiben a hardveres rész a korlátos, lehet bármilyen gyártó, szoftveresen a fizikai "korlátokat" nem lehet megoldani.

Ezt a csak A brandes készüléket szabad venni szöveget pedig elégszer hallottuk már (akinek nem inge..) semmi értelme nincs ezt skandálni, főleg nem egy olyan topicban, ami kezdetek óta a kínából beszerezhető gépekről szól(t) persze időközben valaki átiratta a nevét, de ez a lényegen nem változtat. Ez persze nem azt jelenti hogy nem lehet A brandes terméket ajánlani, csak ne essünk át a ló túloldalára ezzel.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#52967) tjb007 válasza Misha_M (#52965) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nagyon más nem lesz, mivel gyakorlatilag ez az egyetlen olyan modell a hazai piacon, aminek 7 hüvelyknél nagyobb kijelzője van, 2GB RAM van benne, rendelkezik integrált 3G modemmel is, és nem kerül többe 60 ezer forintnál.

(#52968) Tomate


Tomate
veterán

Tudom, hogy nem egy nagy az összeg és csoda ennyiért nincs de 30e-ig milyen tabletet ajánlotok egy 10éves kissrácnak? Leginkább a játék lenne a lényeg. Köszi. :)

(#52969) tjb007 válasza Tomate (#52968) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-7Q, esetleg, ha rászánsz még 3 ezer forint, akkor a nagyobb kijelzős/nagyobb akkus WayteQ xTAB-8Q.

(#52970) Milka 78 válasza kelzsoca (#52966) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És ez a RK3188-as esetében él?Prestigio,Wayteq,Overmax,Chuwi esetében nem volt igazán kézzelfogható különbség...bár megválaszolva a kérdést ahogy olvasgatom az Asus sem tudott csodát tenni a lapkészlettel.

(#52971) kelzsoca válasza Milka 78 (#52970) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sajnos GPU limites a történet 2048 x 1536-as felbontás esetén, megnéztük futásidőben a processzor terhelést komolyabb játékoknál, és azt láttuk hogy csak ritka esetben használja az elérhető maximális (CPU) órajeleket a készülék.

https://vertigostore.eu

(#52972) Szita1


Szita1
tag

Sziasztok
Egy pure too tabletre, q8h a23 v3.0 lapra tettem fel eredetileg 4.2.2 a23 wifi8089.img el jó volt a wifi rajta, 4.4 auto-121A.img tettem fel de a wifi nem megy. https://cloud.mail.ru/public/2c94404e8f12/Allwinner%20A23/Q8H/
Még kell valamilyen infó? most visszatettem a 4.2 hogy kiszedjem melyik wifi modul kell neki, vagy mi a gond a 4.4-el. Ezt hogyan és hol tudom megnézni?Hogyan tudom a 4.4 telepíteni?

(#52973) Szita1 válasza Szita1 (#52972) üzenetére


Szita1
tag

Wifi modult hogy tudom elindítani? lehet benne van csak nem azt hívja meg az init fájl? Driver vagy frissités van a 4.4 hez?

(#52974) TéTéke


TéTéke
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék pár tippet kérni tablet vásárlás ügyében. Nagyjából átlagos felhasználásra szánnám, elég sokat nézegetnék rajta doksikat, illetve internetezés meg néha utazás közbeni filmezés lenne a fő profil. A keret körülbelül 30-50 között van és inkább a 8" felé húznék.

Amiket eddig néztem (persze szívesen meghallgatok bármilyen más opciót): WayteQ xTAB-8Q, Acer Iconia Tab A1-830

Még nem nagyon volt dolgom WayteQ kütyükkel, de ahogy olvastam elég megbízhatónak tűnnek. Szóval inkább érdemes-e rászánni pár ezerrel többet egy "márkásabb" gépre vagy teljesen jó a WayteQ?

(#52975) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Kb. mennyit ér most egy 5 hónapos hibátlan lenovo a3000-es tablet? (Fehér színű, 16 gb)

(#52976) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az LG G Pad 7.0 most 40e HUF a MM-ban. Probalgattam, kellemes, kb hozza a Nexus 7 2012 szinvonalat.

(#52977) TedThomas válasza ToxLee (#52975) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Minden annyit ér amennyiért el tudod adni :D

(#52978) csendes válasza ToxLee (#52975) üzenetére


csendes
őstag

MM-ben most Lenovo A3500L 1GB/8GB, 1280x800 IPS 28 ezer Ft, bármelyik üzletben Wayteq XTAB-7Q 1GB/8GB 1024x600 ~25 ezer Ft (erősebb GPU-val).
Ha sima (nem 3G-s), tedd fel 22 ezerért (de marketing szempontból ajánlottabb a 21999 Ft), aztán majd meglátod. Emeld ki a megbízható, ismert márkát, a 16 GB-t és az IPS kijelzőt.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#52979) Milka 78 válasza TéTéke (#52974) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Acert ki is ejteném a felbontása miatt illetve az Atomos motyó is számomra kérdőjel (kicsit korosodik,van már frissebb változat ha már Intel).
Mondjuk az egész lényegtelen, mert ha semmi extra nyúzás csak normál felhasználás lesz amit említettél is arra tökéletes a Wayteq.Van saját topickja ott még tudsz némi plusz infót szerezni róla.

(#52980) bajaki


bajaki
őstag

Ma bementem a boltba a megrendelt Wayteq xTAB-8Q gépemért, de végül nem hoztam el. Nem működött a giroszkóp, legalábbis semmi áron nem akart elfordulni. Kipróbáltunk egy másikat, az jó volt, de azt csak Sygic-kal lehetett volna elhozni, arra pedig nekem nincs szükségem.
Igazából nem is bánom, annyira nem fogott meg a gép az első kézbevételkor. A kijelző sem volt túl acélos, illetve azért röcögött is a masina. De lehet, hogy csak nagyon hozzá vagyok szokva a jóhoz. :)

Most az új Asus Memopad HD7-en (ME176CX) gondolkodom, az kicsit meggyőzőbb. A boltban volt kirakva egy sima Memopad 7, eléggé megtetszett.

(#52981) Veratrum


Veratrum
csendes tag

Sziasztok!

Én is tabletvásárlás előtt állok, ebben kérném a tapasztatabbak segítségét. Nekem ez első tabletem lesz.
Mindenképpen 30 ezer Ft alatt szeretnék maradni, többet sajnos nem tudok szánni rá. Tudom, sokak szerint 45 ezer alatt nincs jó gép, de nincsenek extra igényeim.

Ami fontos lenne:
- Szép, szabadtéren is jól olvasható, IPS kijelző, a felbontása nagyobb, mint a minimális 800x480;
- Legalább 2 magos processzor;
- előny, ha van bluetooth;
- megbízható, stabil működés;
- előny, ha sötét (fekete) vagy fémes színben (is) kapható.

Ami kevésbé fontos:
- kamerák minősége
- GPS

Amire főként használva lesz:
- Internet;
- e-book olvasgatás (pl. scannelt PDF-ek, DJVU formátumok is)

Amire kevésbé lesz használva:
- film, játék

Én ezeket néztem ki eddig:
LENOVO A3500L
[link]

DPS IQ7
[link]

Vega Q7108
[link]

Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm!

(#52982) pengwin válasza bajaki (#52980) üzenetére


pengwin
addikt

(#52981) Veratrum
Amiket írtál, azok közül egyértelműen a Lenovo, estleg a WayteQ xTab 7Q vagy 8Q.
Viszont mindkettőtöknek ajánlom az új Memo Pad HD 7-et, nagyon korrekt áron dobálják az ember után.
ha nem akartok rajta nagyon játszani akkor szerintem nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#52983) bajaki válasza pengwin (#52982) üzenetére


bajaki
őstag

Volt a boltban, ahol voltam. Lefoglaltattam egyet, 3 napig tartják. Addig eldöntöm, hogy kell-e.
De nagyon tetszik, az biztos. :)

Igazából nincs túl nagy szükségem egy 7"-os táblára egy 5,5"-os teló mellé, mert nem sokkal nagyobb, de lehet hogy az lesz, hogy beújítok valami WP-s telóval, meg mellé egy Memopad HD 7. Az jó kombó lenne. :)

(#52984) ToxLee válasza csendes (#52978) üzenetére


ToxLee
őstag

3G-s. Így mennyivel ér többet?

(#52985) Carlos_A


Carlos_A
tag

sziasztok!
két féle tablet kéne nekem, de nem értek hozzá, sosem volt még.
az egyik egy sima tablet, 8-10 col, végül is mind1 a méret, csak netezésre és 720p-s filmek nézésére lenne használva, max. 40 ezer lenne rá.

a másik sem lenne sokkal többre használva, de itt inkább a 10 colos méret lenne a nyerő, 1 fontos van az meg a 3G foglalat, 50 környékén, mit tudtok ajánlani?

(#52986) csendes válasza ToxLee (#52984) üzenetére


csendes
őstag

Hasonló négymagos 3G tablet az Alcor Access Q787I, illetve Wayteq XTAB-7X Quad, mindkettő 1GB/8GB, 29 ezer Ft körül, a Lenovo 1GB/16GB és jobb az akku, most a hardveraprón 30 ezerért van feltéve egy használt egy ideje.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#52987) tjb007 válasza Carlos_A (#52985) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az elsőre WayteQ xTAB-8Q, a másodikkal viszont lesz egy kis gond. 50 ezer forint környékén nem kapsz itthon 10 hüvelykes 3G-s modellt, ennyibe maximum egy 8-as férne bele.

(#52988) Neeko válasza tjb007 (#52987) üzenetére


Neeko
tag

ASUS Google NEXUS 7-ről mi a véleményed?

Galaxy Alpha White

(#52989) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tablet vásárlás ügyében. Az igények:

- 10" kijelző (IPS ha nem túl nagy ár)
- 720p HD-s kijelző
- csak filmnézésre
- használt

Csak filmet szeretnék rajta nézni egyszer egyszer, semmi mást! Nem kell kamera, GPS, semmi! Felőlem lehet olcsó gagyi márka is akár, ha legalább megbízhatóan filmet lejátszik.
Természetesen mindez a lehető legolcsóbban (~15e?). Tudtok ajánlani CSAK filmnézésre jó, olcsó választást?

Köszi!

Üdv,
R.

(#52990) tjb007 válasza Neeko (#52988) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pontosan melyikről ? Mire lesz majd leginkább használva ?
Igazából mindkettő ajánlott (a tavalyi különösen), csak tisztában kell lenni a korlátaival (ami alatt a nem bővíthető tárhelyet kell érteni).

(#52989) rooland

Ennyiért esélytelen még használtan is.

(#52991) Koczó93 válasza tjb007 (#52957) üzenetére


Koczó93
őstag

Köszönöm a segítséget! ;)

(#52992) Milka 78 válasza rooland (#52989) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bocsi a link miatt,telórol vagyok...
http://hardverapro.hu/apro/overmax_ov-quattor10_10_tablet_pc_8gb_wifi_android_42_fekete

Overmax 20 ropi viszont 1024x600 a felbontás.Ez talán a legolcsóbb ami még használható.

[ Szerkesztve ]

(#52993) rooland válasza Milka 78 (#52992) üzenetére


rooland
senior tag

Köszönöm! Kár hogy ebben is van dupla kamerától kezdve minden, amire semmi szükségem. :F

(#52990) tjb007

Köszönöm azért. Overmax-ra kaptam egy tippet feljebb. Igaz nem HD.

[ Szerkesztve ]

(#52994) Zeki válasza rooland (#52993) üzenetére


Zeki
nagyúr

Felméred a nemzetközi a piacot, rendelsz a kínitól 5000db 10"-os FHD IPS kilezős jó wifis tabletet, 1 giga rammal, meg valami normális chipszettel, és legyártja. A kamerát meg egyéb drágító dolgokat kihagyatod vele.
Aztán ha megjött a szállítmány, eladod másoknak, akiknek szintén csak filmnézésre kell.
Mert amit TE akarsz, olyan nem létezik.
Ha nem hiszed, nézz fel az aliexpress.com oldalra.

Vagy miért nem nézel mp4 playert? Vagy portable dvd/mp4 lejátszót?

[ Szerkesztve ]

(#52995) rooland válasza Zeki (#52994) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi az ötletet! Akkor lehet ezt választom. Berendelem az 5000db-ot aztán 4999db-ot kiárulok. Kezdésnek a nagy városok piacaira vonulok ki valószínűleg, ott megtaláltok. Esetleg később franchise partner keretén belül lehet hozzám csatlakozni.

Szétnézek Mp4 playerek között is.

(#52996) Zeki válasza rooland (#52995) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)

A portable dvd-s cuccokat is megnézheted, nagyobb a kijelző, és olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#52997) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy kivehető ajtós NDK turmixgép, az megérkezett-e már? ;)

Emellett egyre több helyen látom, hogy a Cube Talk79 Octa Core U55GT-C8 már kapható.
Érdemes már ebből rendelni, vagy még nagyon próba sorozat?
Esetleg lesz belőle hazai (pl Wayteq) verzió hamarosan?

(#52998) rooland


rooland
senior tag

Ezek közül szerintetek?

N900X

Lazer 10.1

Myaudio 916DCC

Talán a Lazer a legszimpatikusabb elsőre.

(#52999) Neeko válasza tjb007 (#52990) üzenetére


Neeko
tag

Az első változatról lenne szó. Net,játék,film,leginkább ezekre használnám.

Galaxy Alpha White

(#53000) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ezt néztem ki magamnak (Asus MeMO PAD FHD 10)

[link]

75.000Ft-ért, ingyenes kiszállítással és 2 év garival nem találtam jobb konstrukciót.
Kicsit olcsónak érzem, FHD-hez képest, remélem nem a sima HD-sról van szó valójában.

Szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.