Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) tjb007 válasza Yandelus (#53289) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valószínűleg félreértelmeztem a kijelzőre vonatkozó részt, szóval ha elég a 7 hüvelyk is, akkor 3G-snek ott van a WayteQ xTAB-7X Quad.

„A 7Q és a 8Q teljesítménye között, mekkora a különbség?”

Nincs különbség, mindkettőben ugyanaz a SoC van. Maximum a játékoknál jöhet elő némi különbség a 7Q javára a kisebb felbontású kijelző miatt.

(#53290) fateles

Némi féligazság van benne, ugyanis még annak ellenére is jobban teljesít papíron egy hajszálnyival a SGX544, hogy elég alacsony az órajele.

(#53293) fridaycs

3G-vel az ASUS Transformer Pad TF103CG, anélkül pedig annak a 3G-mentes változata, az ASUS Transformer Pad TF103C.

(#53297) Tatyla

Nem biztos, hogy pont az akku hibás, de a találgatás helyett én inkább azt javaslom nézesd meg egy szervizben.

Annyit tökölök egy hozzászólás szerkesztésével, hogy amire kész vagyok vele már meg is vannak válaszolva a kérdések.

(#53302) giorgioblues


giorgioblues
csendes tag

sziasztok, valaki tud esetleg olyan tabletet ajánlani nekem, ami 10 colos, minél jobb kijelzője van, minél jobb akkuja van, a többi viszont nagyjából mindegy, hogy milyen rajta, csak ne valami túl régi gyártmány legyen (leginkább színpadon szövegeket/kottákat akarok rajta megnyitni, sokszor órákig, esélyesen akkuról), van ilyen, ami szállítással együtt megáll 100 dollár körül? (külföldi rendeléssel nincs bajom, viszont használtat nem hiszem, hogy vennék)

(#53303) Bird válasza fateless (#53299) üzenetére


Bird
addikt

Hát ha a 91. napon mondja be az unalmast annyira nem jó vétel... Nagy a kockázat....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#53304) glocker


glocker
tag

ha valakit érdekel hivatalos infó: Nexus 9

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#53305) fudi2002


fudi2002
veterán

Kérdés: androidnál a visszaállítás a menüben az csak a konfigfájlokat törli vagy a titanium backuppal törölt alkalmazásokat is visszaállítja?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#53306) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Ismerősömnek van egy navon platinum 10 tabletja,ma bekapcsolta és az indítóképnél megállt,csináltam rajta wipe data/factory resetet de semmi ugyanott megáll. Mi lehet vele szerintetek?

(#53307) kelzsoca válasza fudi2002 (#53305) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben a system partícióról távolítottál el alkalmazásokat, akkor azokat nem fogja tudni visszaállítani.

https://vertigostore.eu

(#53308) khalox válasza Yandelus (#53300) üzenetére


khalox
őstag

Bőven összemérhető a kettő, ha pusztán a jellemzőiket nézzük "papíron". Itt minden azon múlik, hogy az adott készüléken mennyire van jól összerakva rá a szoftver.
A Wayteq 8Q-ból éppen mostanában próbálják kihozni mindazt, amit csak lehet - nézz körül a szomszédos topicban,

(#53301) tjb007: Mindegy az :D, mégis csak a szakértő mondja.

(#53309) fudi2002 válasza kelzsoca (#53307) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen arról. Köszönöm.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#53310) Kovy065


Kovy065
újonc

Sziasztok!

A fiam születesnapjara szeretnek egy olyan tabletet venni amin a mia "menö" jatekeok futnak. Tud valaki vmit tanacsolni? Persze nem a legdragabbat szeretnem neki megvenni, de jo legyen

[ Szerkesztve ]

(#53311) gradient99 válasza Kovy065 (#53310) üzenetére


gradient99
tag

LG GPad 7, WayteQ xTAB 8Q, ezek elég jók, és megfizethetőek mellé

(#53312) fateless válasza tjb007 (#53301) üzenetére


fateless
veterán

Igen, papíron ez igaz, de a valóságban...
Van nálam MTK8382-es tablet (valamint egy 6589-es és egy 8312-es is, de ez nem sokat számít), exynos 4412, illetve nemrég volt itt egy nexus 7 (ami egyébként nekem is volt még az Államokból - nagy szám volt, hogy mindenki elkérte megnézni, élveztem :B )
Tudom, hogy a papíron erősebb GPU még messze nem eredményez erősebb tabletet, (sem kevesebbet fogyasztót), így a pontszám nem igazán tudna meghatni.
Persze tudom, hogy ezt te is tudod.

Bird #53303
El tudom fogadni, hogy neked a garancia fontosabb, kérlek, fogadd el, hogy nekem pedig a korábban felsorolt tulajdonságok fontosabbak

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53313) Milka 78 válasza Krilehor (#53280) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megpróbálom meglesni neked (van 8.0,10.1 kéznél),de lehet csak vasárnap.Baromi sűrű a hét.

(#53314) Yandelus


Yandelus
tag

Azt meg tudnátok mondani, hogy melyik processzor erősebb, a kettő közül?
Hisilicon Kirin 910 - MediaTek MT8127

nézegettem és két gép között gondolkodom, a WayteQ xTAB-8Q és a t mobiletől a Huawei MediaPad M1 8.0

ezt jó lenne tudni.
valakinek van tapasztalata a hua gépéről?

(#53315) tjb007 válasza Yandelus (#53314) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Kirin 910.

(#53316) Yandelus válasza tjb007 (#53315) üzenetére


Yandelus
tag

Köszi, és ez a huawei gép jónak számít? mert kinézettre egész jó, de olvastam róla 2-3 negatív dolgot, ami elbizonytalanít... mint például hogy a processzor picit gyengébb benne mint kéne.

(#53317) tjb007 válasza Yandelus (#53316) üzenetére


tjb007
nagyúr

A maga kategóriájában jónak számít.

„a processzor picit gyengébb benne mint kéne”

Mindig van/lesz egy másik szebb, jobb, erősebb. Ennyi pénzért (listaáron és Dominoban 61 ezer forint) M1 egy elég jó ajánlatnak tekinthető.

(#53318) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Van valami infótok az Allwinner A80 SOC (pld, onda V989) tabletek szoftveres problémáinak megoldásáról?
Rejtélyes belassulásokról, videó akadásokról olvastam régebben.

Cube Talk 9X milyen a gyakorlatban?
Van valakinek ilyen itt a fórumon?
http://www.hongkongeek.com/en/android-touch-screen-tablets/6003-tactile-tablet-cube-talk-9x-3g-octa-core-2gb16gb.html

(#53319) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok, jobban körülnéztem, ezekre az igényekre (53259) ezeket néztem ilyen árban, szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

-LG G-Pad 10.1 V700 10.1" (roottal itt is jó az ntfs OTG), új, 62e
-ASUS MeMO Pad 10 me102a , új, 52e
-Samsung Galaxy Note 10.1 (régebbi verzió), használt, 60-65e

Én egyre inkább a használt Galaxy Note felé hajlok, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Amúgy az LG mitől drágább ~10 ezerrel, mint az Asus?

(#53320) csendes válasza lolchief70 (#53318) üzenetére


csendes
őstag

Az Allwinner A80 SoC eleve fél év késéssel került piacra részben a melegedés, részben driver/firmware gondok miatt, a kettő részben összefügg. Az Onda V989 egyelőre nem ajánlott, sok gond van vele. [link].
A Cube Talk 9X-ben is nyolcmagos a SoC, de itt nyolc A7-es magról van szó (MT8392), sokkal lassúbb a Big.Little-nél A15-A7-nél, viszont kevésbé melegszik. A GPU MALI 450 MP4, hasonlóan az MT8127 SoC-hoz, amiről többször volt szó a Wayteq Xtab 7Q/8Q-val kapcsolatban. Mindenre jó, kivéve a csúcs játékok csúcs felbontáson, azokhoz már vannak erősebbek: [link]. Illetve, legalábbis papíron, a négymagos Atomok is erősebbek (pl, Z3745, Asus Memo Pad ME176CX). Az meg, hogy a 4:3 képarány kinek mennyire felel meg, ízlés dolga; filmnézéshez nem ideális.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53321) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Unokaocsemnek kellene egy tablet, most 8 eves a gyerkoc, jatek lenne az elsodleges felhasznalas. Kicsit visszaolvasva a [WayteQ xTAB-8Q]-t latom mint ajanlott darabot, van ennel olcsobb ami kielegitene az igenyeket? Minimum 7" kepernyo, wide screen ami lenyeges es arban valahol 20-30k kozott.

Koszonom!

(#53322) tjb007 válasza ryger (#53321) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kisebb felbontású kijelzővel és akkuval rendelkező WayteQ xTAB-7Q.

(#53323) ryger válasza tjb007 (#53322) üzenetére


ryger
aktív tag

Koszi, osszehasonlitva a kettot ami feltunt, hogy a 8-as sokkal nagyobb aksit kapott es a kijelzoje is nagyobb felbontasu, a tobbi ugyan az. Van a pixelmeretnek barmi jelentosege jatekok szempontjabol, ugy ertve, hogy eleg minimalis a kulonbseg. Aksimeret nyilvan kiutkozik a hasznalat idotartamanal.

(#53324) tjb007 válasza ryger (#53323) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel kevesebb pixelt kell mozgatnia a GPU-nak, így egyes játékoknál jobb lehet a teljesítmény.
Épp ugyanaz a helyzet itt is, mint a PC-s játékok esetében. Ha lejjebb veszed a felbontást, akkor több lesz a másodpercenkénti képkockaszám (már persze, ha nincs FPS limit).

(#53325) ryger válasza tjb007 (#53324) üzenetére


ryger
aktív tag

Koszonom a segitseged, tovabbi jo forumozast! :R

(#53326) giorgioblues


giorgioblues
csendes tag

senki nem tud olyan kínai vagy más tabletet mondani, ami 10" körüli, viszonylag jó felbontással/képernyővel, és minél jobb akkuval, lehetőleg nem túl avitt hardware-rel (de nagyjából mindegy, hogy milyennel), minél olcsóbban? mondjuk 100 dollár körül? a lényeg, hogy szövegeket jól tudjak szinpadon, akár töltés nélkül órákig nézni rajta, és gyorsan tudjak közöttük váltani, jól láthatóak legyenek

(#53327) tjb007 válasza giorgioblues (#53326) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

Ennél jobbra ennyi pénzért ne számíts.

[ Szerkesztve ]

(#53328) giorgioblues válasza tjb007 (#53327) üzenetére


giorgioblues
csendes tag

hmm, ez tényleg nagyon barátságos áron van, mennyire lenne vajon zavaró, hogy nem ips a kijelzője? (telefonnál hozzászoktam), illetve vajon mennyit bírhat egy ilyen akkuról bekapcsolt képernyővel? köszönöm amúgy az ajánlást :)

(#53330) Zeki válasza #46372352 (#53329) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itthon edigital.hu van paypal fizetés, lesz hazai garancia, tutira magyar nyelv. (mondjuk magyarul már minden tabletnek tudnia kellene, ami nem kínai belpiacos.
Azt is csinálhatod, hogy elmész, megnézed, hazamész online paypallal megveszed, az igazolással visszamész a boltba, és elhozod.

(#53332) giorgioblues válasza Zeki (#53330) üzenetére


giorgioblues
csendes tag

én csak úgy megjegyezném, hogy saját és több ismerős tapasztalata, hogy olyan terméket, ahol esetlegesen garanciális ügyet kell intézni, nem érdemes az edigital-tól venni, rosszabbul, és szemetebbül kezelik, mint a kínaiak, nagyon mocskos egy banda... (anyám pl telefonnal járt nagyon rosszul, még át is verték, és lehúzták 6000 forint szállítással, úgy, hogy nem nyúltak a garanciális telefonhoz, és se javítani nem voltak hajlandóak, se pl cserealkatrészt árúsítani ahhoz a részéhez, ami miatt nem voltak hajlandóak javítani), én mindenki helyébe messziről elkerülném őket!

(#53333) Zeki válasza giorgioblues (#53332) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ők egy bolt, nem a szervíz. Olyat kell venni, amire van gyártói garancia.

[ Szerkesztve ]

(#53334) fabko


fabko
tag

Sziasztok,

Táblagépet szeretnék vásárolni egy hölgy ismerősöm megbízásából.
10" vagy környéke
Újat
Itthonról
Filmnézésre, netre elsősorban
A keret 80.000- Ft

Köszönöm a segítséget!

(#53335) ClioRS válasza giorgioblues (#53332) üzenetére


ClioRS
őstag

Nekem meg szó nélkül adták vissza a nem tetsző termék árát úgy, hogy én nem szóltam egy szót sem, hogy szeretnék pénzt visszakapni.
Amúgy náluk gyári garancia van szerintem minden termékre, el lehet vinni a gyártóhoz nyugodtan szervizeltetni.
Nem mondom, hogy hibátlanok, meg gondolom boltja is válogatja a hozzáállást, de nekem eddig minden rendben volt.

(#53336) Zeki válasza ClioRS (#53335) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ismesősöm vett az edigitaltól tabletet, aznap bambi lett neki, kapott egy cserét, az már azonnal bambi lett, visszamentünk, ráfizetett egy jobbra. Nem tököltek.

(#53337) csendes válasza fabko (#53334) üzenetére


csendes
őstag

[Lenovo TAB A10 (59-407938)]
[LG G-PAD 10.1]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53338) pengwin válasza giorgioblues (#53332) üzenetére


pengwin
addikt

Én e-book olvasót vettem ott anyumnak ajándékba, első kibontás után nem indult be, visszavittem, akadékoskodás nélkül mondták, hogy visszaadják ott helyben az árát, vagy levásárolható.
Mivel ajándék kellett, így levásároltam, nagyon segítőkészek voltak a választásban is. És egy sokkal jobb ár-érték arányút kaptam ugyanazon az áron...
Szerintem korrekt, egyáltalán nem kókler bolt! :K

Üdv, pengwin

(#53339) tjb007 válasza fabko (#53334) üzenetére


tjb007
nagyúr

ASUS Transformer Pad TF103C/CX, LG G Pad 10, Lenovo Yoga Tablet 10 (üzemidő miatt)

(#53340) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Gondolkodom egy 3/4G-s tab-on, ideális ár/érték arányban keresgélek /nem a tabpro kat.-ban :) / . Amivel kb 2,5éves tapasztalatom van, az egy Tab 2 10,1.. ehelyett keresek egy modernebb megoldást bár nincsenek nagy igények. Nem játszom hipermegasuper játékokkal /PvsZ max./ Ami kell: wifi,gps,bt,3/4g, szal a szokásos :) Elsőre a Tab 4 7,0-t néztem /70k/, de nyitott vagyok. Itthoni gyártói garancia jó lenne :)

(#53341) fridaycs válasza tjb007 (#53301) üzenetére


fridaycs
tag

köszi!

közben kicsit lejjeb ment a keret, max 70-75-re, és elég a wifi-s, és lehet 8"-os is.

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#53342) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
egy középkategóriás tablettel meg lehet oldani, hogy egy microsd kártya
tartalmát rajta keresztül külső, 2.5-es hdd-re mentsem?
Mi kell ehhez? OTG support elég? A vinyónak külső táp kellhet?
Hogyan ha a rack-en csak egy usb csati van?

köszi, és bocs ha alap :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53343) tjb007 válasza Space marine (#53340) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha ezt a 70-et a plafonnak vesszük, akkor maradhatsz is ennél. Jelentősen jobbak nincsenek ennyiért, azok kicsit feljebb kezdődnek.
Írd le mennyit szánnál rá maximum, és mekkora kijelzőt szeretnél, hátha találunk valami jobbat.

(#53341) fridaycs

Még így is belefér mindhárom. :)
Ezekhez még akkor hozzájön három 8 hüvelykes, az LG G Pad 8.0 és 8.3, valamint az ASUS MeMO Pad 8 (ME181CX).

(#53342) Márton

1. Elég.
2. Kellhet.
3. Y kábel és aktív USB hub segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#53344) Space marine válasza tjb007 (#53343) üzenetére


Space marine
aktív tag

Köszi! Esetleg 8-9"-ra felmennék, picit félek a 7"-tól, hogy túl kicsi lenne.. Ahogy olvastam tab4-ben másfél giga ram van, megelégednék az 1gigával ha picivel nagyobb kijelzőt kapok :D

(#53345) pruzsi


pruzsi
őstag

(#53346) fridaycs válasza tjb007 (#53343) üzenetére


fridaycs
tag

köszi!

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#53347) Márton válasza tjb007 (#53343) üzenetére


Márton
nagyúr

remek, köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53348) nimfas válasza Space marine (#53344) üzenetére


nimfas
addikt

Vagy gyűjtesz hozzá még egy keveset és veszel egy MiPad-ot 😉

Retina felbontás 7.9" (4/3), Tegra K1 proci, 2GB Ram, rendszeres frissítés...

(#53349) Nike91


Nike91
csendes tag

Üdv! Segítségeteket kérném Tablet vásárlásban. Kijelző: 7-8 col körül. Amire kell: videó, netezés, tanulás(főként pdf-ekből), játékra nem annyira. Ár: 40-70 körül. Amiket eddig néztem: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX, ASUS Memo Pad 7 Full HD ME572C, LG G Pad 7 LG-V400, LG G-Pad 8.0 LGV480, LG G Pad 8.3 Full HD. Minden tanácsot szívesen meghallgatok más márkákról és típusokról is. Szeretnék külön véleményt kérni a 40-50 ezres tabletekről, illetve az 50-70 ezres kategóriáról is. Előre is köszönöm a segítséget.

(#53350) lolchief70 válasza csendes (#53320) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi a kimerítő választ! :R

Tudsz még ajánlható Cube Talk 9X-hez hasonló paraméterű tabletet ajánlani? Esetleg 3G modem nélkül.
A 4:3 képarány nem baj sőt, dokumentumokat olvasni, netezni jobb mint a 16:10-esekkel.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.