Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Rengete


Rengete
aktív tag

Az 5.1-et csak úgy lehet feltenni, hogy minden törlődik róla? Érdemes feltenni? Mik az újítások az 5.0-hoz képest? Utolsó kérdés :) 2db 2tb-os vinyóm van raid1-be kötve mert valaki azt mondta, hogy a úgy gyorsabban ír és így a 240-es netemet tuti kihasználja illetve most váltok digi ezerre, akkor azt is. Azóta belegondoltam és nem tárolok rajta semmi pótolhatatlant viszont plusz 2tb helynek örülnék. Veszitek annyit a sebességből, hogy zavarjon ha szeretném kihasználni a netemet letöltésnél?

(#1302) nlq válasza Rengete (#1301) üzenetére


nlq
aktív tag

könyörgöm! ha mindenki azt irja hogy fel lehet tenni a meglevo rendszerre akkor miert kerdezed hogy "Az 5.1-et csak úgy lehet feltenni, hogy minden törlődik róla?"

van nehany ujitas, de egyik sem egetvero sztem (meg nem másztam bele mélyebbre igy majd valaszolnak azok akik mar hasznaljak...)

a digi 1000 jo, ha beteszel nehany szaz torrentet es futtatod több ezer szálon akkor erezni fogod..
azt hogy mennyire tudja kihasznalni az attol is fugg milyen konfigod van (proci memoria) a winok milyen konfiguracioban stb
pl 1 winyo altalaban 40-60 Mbyte / sec et teljesit (igy kb 500Mbit/sec amit magához tud rántani) ha shrben van 4 winyod akkor ki tudja tolteni a gigabitet...

persze meg sokminden lehet pl milyen routered van, a digi a gigabit elvi maximuma mellett valojaban mennyivel megy stb...

[ Szerkesztve ]

(#1303) Proxy2 válasza Jim74 (#1300) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Az 5.1 XPEnoboot-al megy, és akár migrálhatóak is az adatok, azaz nem kötelező a tiszta telepítés.

DE JELENLEG VMWARE ALATT A SCSI CSAK MEGKÖTÉSSEL MEGY (SCSI helyett IDE vagy SATA ez utóbbi csak 10 hw verziótól van)

Tehát aki nem a fizikai vasra, hanem virtualizálva használja az várjon még egy kicsit. Mindenki más frissíthet.

Proxy5

(#1304) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok!
Tegnap este frissítettem 5.1-re, meg is őrzött mindent, teljesen rendben mentek a dolgok!
Viszont most reggel próbáltam belépni a webes felületre és nem akart beengedni!
Megpróbáltam újraindítani a vasat vagy 5x 6x, a végére sikerült is bejelentkeznem, a NAS nevét meg is jegyezte, mez azt, hogy át állítottam feketére a bejelentkezési képet, de mikor belép onnantól mintha teljesen szűz telepítés lett volna, ráadásul minden egyes bejelentkezéskor kéri, hogy állítsam be a rendszer frissítést, mikor kiválasztom, hogy én döntöm el, hogy mikor telepítse, akkor kiírja, hogy a beállítás nem menthető!
Találkoztatok már ilyesmivel?

A másik kérdésem az lenne, hogy ezek után hogy tudnám visszahozni az eredeti dolgokat? Ezen tárolok mindent, így nagy bajban leszek, ha nem tudom visszahozni!!!

(#1305) DJ. Ru$y válasza Proxy2 (#1303) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jövő héten valamikor lehet kereslek a serial átírás miatt, mert szeretném majd felpakolni az 5.1-et. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1306) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Csatlakozom én is a júzerek táborába egy HP N40L-lel és 5.1-5022-es verzióval. Pöcc-röff feltelepült, 3TB-os WD Red feltöltés alatt. Tudtok valami megoldást arra, hogy a beépített torrentklienst (vagy egy 3rd party megoldást) PC-vel távolról tudjam vezérelni?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#1307) DJ. Ru$y válasza r4z (#1306) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Böngésző add-on-t említettek itt már a srácok páran a gyárihoz, őszinte leszek én nem kerestem még rá, de ha valaki tudja majd linkeli gondolom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1308) Jim74 válasza Proxy2 (#1303) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Vasra menne, nem virtualizálva.

(#1309) bupemko válasza nlq (#1302) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem 4.3 van az N36L-en, ahhoz képest látványos a grafikai változás. Funkcionalitásba még most mászok bele, egyelőre nekem jól működik az 5.1, nem volt login bajom.

(#1310) nlq válasza r4z (#1306) üzenetére


nlq
aktív tag

webes feluleten tudod vezerelni, illetve vannak hozza browser pluginek is
illetve a mobilokhoz is van kliens hozza

(#1311) nlq válasza bupemko (#1309) üzenetére


nlq
aktív tag

a 4.3 életveszélyes! (na jo csak adatveszélyes a synolocker miatt)
epp ideje volt atterni!

(#1312) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok!

HP N54L-hez látott már valaki olyan átalakítót, amivel az 5.25"-ös helyre 2 db 3.5"-es merevlemez beszerelhető? Google hoz róla pár képet, de semmi hasznos link, csak képek. Tudom, ehhez már minimum 1 bővítő kártya kell, mert csak 1 hely van az alaplapon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1313) r4z válasza DJ. Ru$y (#1312) üzenetére


r4z
nagyúr

Egyet találtam, de nem hiszem, hogy ennyit akarnál költeni rá :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#1314) DJ. Ru$y válasza r4z (#1313) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt a mocskos. :Y

Ott is ilyesmi van ilyen alulap, csak "formára" van vágva. Megvan. Csak kapni nem lehet. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1315) Sefter


Sefter
veterán

Tudtok olyan beállítási lehetőséget, hogy beállított idő intervallumonként változik a torrent letöltési sebesség?
Pl éjjel mehet full gázon ,délelőtt 3/4, délután 1/2 sávszélt egyen max?

Psn ID: sefter_hun

(#1316) Jim74 válasza Sefter (#1315) üzenetére


Jim74
nagyúr

Transmissionben van alternatív sávszélesség beállítási lehetőség, és ezt lehet napra, időszakra beállítani. De csak egy alternatívát állíthatsz és egy intervallumot, viszont ezt a hét különböző napjaira.
Pl, 1 Mb / 1Mb korlátozás reggel 8-tól este 6-ig a hét minden napján, vagy csak adott napokon.

(#1317) bupemko válasza nlq (#1311) üzenetére


bupemko
senior tag

Én is olvastam róla, azóta internetről nem lehet elérni, sajnos nem volt időm hamarabb foglalkozni az upgrade-del.

(#1318) nlq


nlq
aktív tag

valaki el tudna nekem kuldeni az uj boot image-et privatba, mert ahogy latom disabledbe tettek az xpenology.nl-en

(#1319) Rengete válasza nlq (#1318) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nem véletlenül kapcsolták ki a letöltést ahogy olvasom! 12-24 óra múlva a rendszerben több hiba is keletkezik... mindent leírnak részletesen

(#1320) nlq válasza Rengete (#1319) üzenetére


nlq
aktív tag

olvastam, de szuksegem lenne ra egy tesztrendszerre tennem...

(#1321) Rengete válasza nlq (#1320) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nem vagyok épp otthon, ahol megvan de ha hazaértem átküldöm ha még addig valaki meg nem teszi.

(#1322) nlq válasza Rengete (#1321) üzenetére


nlq
aktív tag

oks

(#1323) djpety válasza nlq (#1322) üzenetére


djpety
tag

Ha kell, nálam fent van: [link], én még nem upgradeltem amúgy, viszont egy saját megoldáson dolgozom :) Van elképzelés csak még előzetes felmérések kellenek hozzá.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1324) Jim74 válasza Rengete (#1319) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na akkor várok még azzal az upgrade-del... :U

(#1325) nlq válasza djpety (#1323) üzenetére


nlq
aktív tag

koszi!!!

erdekel a megoldásod ha valamiben tudok helpelni szolj...

(#1326) r4z válasza Jim74 (#1324) üzenetére


r4z
nagyúr

Én eleve ezzel kezdtem ma, az egyetlen hiba eddig az, hogy a CIFS megosztások beragadtak, és felzabálták a CPU-t. Miután korlátoztam ez egy IP-ről érkező kapcsolatokat egyre, azóta nem pörgeti a CPU-t feleslegesen.

Mik amúgy a hibajelenségek?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#1327) r4z válasza r4z (#1326) üzenetére


r4z
nagyúr

Szerkesztésről lecsúsztam, de mondhatom, szuper... Semmi nem működik 1-2 nap után. Zsír. :(((

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#1328) bupemko válasza r4z (#1327) üzenetére


bupemko
senior tag

Akkor nekem is megy vissza az 5.1 helyére az 5.0. Az stabil, igaz?

Edit:

Azaz ahogy olvasom a hozzászólásokat itt a VM-es install-al vannak gondok elsősorban, én hardverre tettem (gen8), ethernet is megy rendesen (bár csak eth0-t használom). Egyelőre még marad, meglátjuk mi lesz.

Vagy van másik fórum, ahol írják a bajokat és én nem találom?

[ Szerkesztve ]

(#1329) r4z válasza bupemko (#1328) üzenetére


r4z
nagyúr

Hardveres probléma nálam se volt még, szintén hardveres telepítésnél (G7 N40L).

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#1330) nlq válasza bupemko (#1328) üzenetére


nlq
aktív tag

az felejtős! visszafele nem megy a dolog sztem

multkor egy gyari syno gyari doboz halt el az ugyfelemnel es arrol kellett volna visszamenni 5021 rol 4528 ra de nem engedte csak formazni lehetett volna a diszkeket

vegul az lett a megoldas, hogy egy masik ugyanilyen verzioju syno lett beteve a rendszer migralva az uj tipusra majd az adatok mentve... es ugy rateve egy 4528 ra

(#1331) djpety válasza nlq (#1330) üzenetére


djpety
tag

XPenology-nál megy. Nanobootot kell bootolni, és ott van downgrade lehetőség az 5.0-hoz. Többeknek is jó lett úgy.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1332) bupemko válasza djpety (#1331) üzenetére


bupemko
senior tag

Egyelőre 1 nap 8 óra az üzemidő, bízom benne, hogy csak a VM-es verzióval vannak gondok.
Szerencsére nekem van egy G7 N36L 4x1,5TB (ami félig se volt) meg egy G8 1x3TB. A G7-en még mindig a 4.3 van, a G8-ra tettem fel az 5.1-et és oda kezdtem el áttolni az adatokat. Az volt a terv, hogy ha tényleg nem stabil, akkor megy minden vissza és újrahúzom 5.0-val, de egyelőre kivárok.

(#1333) djpety válasza bupemko (#1332) üzenetére


djpety
tag

Ahogy néztem nem csak a VM verzióval vannak gondok. A VM verzióknál SCSI támogatás nincs csak (az is talán csak VMWare-nél érintett).

Itt valami védelmet még nem sikerült kijátszaniuk a srácoknak a patchekkel, és idő elteltével lefut. De azért figyeld, hátha nem lesz gond!

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1334) nlq válasza djpety (#1331) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, en is lattam, azert hittem hogy sikerul, de az 5.1 gyarirol nem sikerult downgradelnem xpe 4528-ra

(#1335) Proxy2 válasza DJ. Ru$y (#1312) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

A serial miatt keres nyugodtan, segítek, nem nehéz, DE még várj a frissítéssel!!

Az 5.25" helyre nem igazán megy be a 2x 3.5" sajna, de olyat lehet, hogy 1x 3.5" és 2x 2.5"
Mondjuk ezzel.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1336) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok,

Nálam eddig normálisan megy az 5.1, csak néha Login gondjaim vannak!
Nem tudtam még rájönni, hogy mikor áll be valami a fejébe, a hétvégén hasonló eset miatt vissza tettem az 5.0-át, aztán szombat este vissza került ismét az 5.1, egyenlőre még csak ma reggel volt vele login gondom, de ha megint előjön, akkor estére megy megint vissza az 5.0 és azt hiszem várok vele egy kicsit!

További kérdés:
Valaki esetleg már próbálkozott dyndns-sel összelőni a Mail Servert?

(#1337) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Az elmúlt 5 percben 2 új észrevétel:
- Csomagkezelő központ Hálózati problémára panaszkodva nem megy
- Audio, videó indexelés nem megy, be van állítva az ellenőrizendő mappa, de az indexelés ki van szürkülve!

Azt hiszem este megy is vissza az 5.0 :(

(#1338) larryking


larryking
senior tag

Szombaton volt 5.1-re való átállás. Ma reggel már nem enged be távolról, visszadob nem jogosult a szolgálat használatához. Nem tudom mi a gond, este még jó volt minden. Megy vissza az 5.0.....
Élesben nyomom a rendszert, nem VM-alatt.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#1339) dc.tacsi válasza larryking (#1338) üzenetére


dc.tacsi
tag

Üdv a klubban, bár én azt még hozzá tenném, hogy engem belső hálózatból sem enged be! :(

(#1340) larryking válasza dc.tacsi (#1339) üzenetére


larryking
senior tag

Kezd tele lenni vele az a bizonyos. Igaz nem tehetem meg, hogy eredetit vegyek, mármint syno nasból. De lehet lecserélem a rendszert valami stabilabbra, de olyan kényelmes.
Az az igazi bajom, hogy az 5.0 és ez is smb vagy nfs alatt nem valami stabil filmlejátszás közben. Rpi-vel oldom meg és nem volt gondom, csak amióta ezeket használom. Persze lehet user error is.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1341) dc.tacsi válasza larryking (#1340) üzenetére


dc.tacsi
tag

Én egy ideje használom már az 5.0 4528 Update2-t, azzal még nem volt gondom! Nálam még 1x sem akadt meg, én 50GB-os 3D-s filmeket is nézek rajta általában SMB-n de az is előfordul, hogy NFS-en és teljesen jól megy, gyakorlatilag még csak lassulni sem lassul!
Használtam már rengeteg féle rendszert, de messzemenőleg ez volt eddig a legjobb!
Úgyhogy inkább ha javasolhatom csak dobd vissza az általam fönt leírt verziót, az 5.1-el pedig várj még egy kicsit, úgy sincs benne nagy különbség!

(#1342) bupemko


bupemko
senior tag

Nekem most volt egy áramszünet és sajnos a gen8 az 5.1-gyel még nem volt UPS-en.
Restart után ez fogadott:

Megpróbálom linux alól lementeni az adatokat, aztán megy vissza az 5.0.

(#1343) kispalsz válasza bupemko (#1342) üzenetére


kispalsz
tag

Érdekelne ha valakinek még fent van az 5.1-es DSM alatt lévő linux kernel verziója.
ssh-n be, majd:

uname -a

Valaki megírná?
Valamint, akiket kizár, olyankor semmilyen módon sem lehet belépni/elérni? pl

1) smb-n vagy nfs-n
2) csak az admin felület tiltódik ki?
3) vagy csak az admin nevű felhasználó? Eseteg más felhsználóval be lehet lépni?
4) Más portra átrakva a management felületet is kizár?
5) ssh-n azért beenged?

Én nem raktam még fel, egy éles vasam van, azokat kérdezem akik próbálták, vagy tudják tesztkörnyezetben tesztelni.

Köszi.

(#1344) larryking válasza kispalsz (#1343) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem minden felhasználó, mindenhonnan, download és filestation. Sőt, van egy filestationos megosztásom, ott sem enged be. Fos az egész így. 1,5 napig bírta.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#1345) fogtunder válasza larryking (#1340) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem is pont ez a gondom, látok magam előtt kirajzolódni egy tendenciát, ami szerint a syno egyre inkább ellehetetleníti majd az xpenologyt. vennék syno nas-t, mert tetszik a sw, de ennyi pénzem egyszerűen nincs rá.

a mostani hétvégén tervezek egy OMV tesztet csinálni virtuális gépen, aztán meglátjuk, mennyire tetszik majd.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1346) Rengete válasza dc.tacsi (#1341) üzenetére


Rengete
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy bajlódjak az update 2 felrakásával mert javít fontos dolgokat vagy sem Próbáltam már de nem sikerült a putty csatlakozik de a két sor parancs után rányomok a frissítésre és hibával leáll... :(

(#1347) dc.tacsi válasza kispalsz (#1343) üzenetére


dc.tacsi
tag

Szia,

- "uname -a"-t este kipróbálom, most innen nem tudom
- ha egyszer kizár, akkor mindennek vége, se smb, sem nfs, ncore-on látom, hogy a download station is megáll, mert nem megy a feltöltésem
- nem csak az admin user szál el, hanem minden
- mivel kizár, így nem tudom áttenni más portra, ssh-n keresztül meg nem tudom, hogy hogyan kell, de ennyi killódást már nem is ért meg nekem (főleg, mivel minden más is megdöglött, így utána nem ez lenne a legnagyobb bajom)
- az ssh-t este kipróbálom és megírom

Egyébként idegemben el kezdtem nézegetni és úgy 1 órával később ismételten beengedett, de olyan a rendszer, mintha 0-ról kezdeném az egészet!
Szinte minden visszaáll 0-ra, de a legnagyobb baj, hogy nem is enged semmit a hálózathoz csatlakozni.
Mindenre azt írja, hogy "hálózati hiba, kérem ellenőrizze a beállításokat"
És bármit megpróbálnék beállítani, vagy nem engedi állítani, vagy csak nemes egyszerűséggel nem menti a beállítást.
Jó példa erre az is, hogy mostmár minden belépéskor újra megkérdezi, hogy hogy szeretnék frissíteni, de mikor beállítom, hogy én döntsem el, mikor telepítsen, akkor kiírja, hogy nem menthető! :(

Szóval sz@r az egész!

(#1348) larryking válasza fogtunder (#1345) üzenetére


larryking
senior tag

Használtam omv-t, nagyon szerettem, csak jött ugye az xpenology. Én egy komplett rendszerben látom a megoldást, ubuntu server vagy centos. Ami a gondom, hogy az omv-nek kell egy külön vinyó. Az ubuntut és centost tudom úgy telepíteni, hogy a telepítés alatt megcsinálom a soft raidet. Így a swap, a home, a var és a root is raid lesz. Fontos lenne a biztonság. Omv ezt nem tudja, a syno így működik, csak hát ugye ha folyamatosan ki vagyunk zárva.....

"We'll meet you where the lights are...."

(#1349) fogtunder válasza larryking (#1348) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez bajom nekem is, mindennek van valami olyan része, ami nem tetszik, valahol úgyis kompromisszumot kell kötni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1350) larryking válasza fogtunder (#1349) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem nekem marad a server os. Nem akarok tovább szívni. Tudom, melós lesz, illetve nem kényelmes, de szeretek bütykölni. Találtam egy rockstore 3.5 distrot. Centos 7 az alap, csak a lapom nem jó hozzá. De az cserélhető.:D:D:D:D

"We'll meet you where the lights are...."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.