Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Ez csak egy kérdés lenne egyenlőre, hogy hogyan lehet egy rosszul frissített Xpeno rendszert eredeti helyzetbe hozni?

Ugye kérdeztem egy apróságot - hogy nem fő verziót frissítenék - , gond esetén vissza tudom állítani az eredeti állapotot?

Ahogy nézem a Frissítés és visszaállítás / Konfiguráció biztonsági mentése / manuális exportálással a főbb boldaimat ki tudom menteni, ha gond lenne.

Gondoltam befrissítem a DSM 7-er verziót a NAS-on (_42214=>_42218), viszont ha nem kapnék IP-t, akkor hogyan tudok visszaállni az eredetire?

Szintugy Pendrivere a régi loadert vissza kéne tenni + indtás után gondolom kérdezne, hogy helyre akarom állítani a rendszert ugye?

Még nem frissítettem, kacérkodok a gondolattal, mert hivatalos oldaol olvasok jót és rosszat is róla.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22002) BodyGekko


BodyGekko
tag

Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hogy hogyan lehet DSM7 bootloaderhez hozzajutni? Gen8-on szeretnem kiprobalni.

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#22003) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Erre valaki tud mondani valamit? [link]

(#22004) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Csak nem bírtam ki a hülyeségemet, frissítettem 18-as végüre, majd reboot után helyreállítás és ez megy folyamatosan.

Xpenó furomban amiket linkeltem (Link) elvileg menni kellett volna, mert pár embernek már ment.

Asrock J4005B-ITX lap, 2 db Sata portom van, de csak egyiket használom. Hogy tudok visszaállni az eredeti verzióra?

Érdekesség az, hogy DSM_DS918+_42214-ról DSM_DS918+_4218-ra frissítettem de restart után a DSM_DS918+_42214-es verzió akar helyreállni.
Innen még van visszaút? :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22005) stigma válasza BodyGekko (#22002) üzenetére


stigma
addikt

Hi, előre szólok ez még nem biztos, hogy 100%-os verzió, felelősséget nem vállaok ha frissíteni akarsz:
Google Drive Link : Link

Az itt található loader + pat fájld használd, mert az új 18-as végű nem jó.

Xpeno Fórum DSM7-ről : Link

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22006) BodyGekko válasza stigma (#22005) üzenetére


BodyGekko
tag

Köszi, elszórakozom kicsit vele ;) :R

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#22007) BodyGekko válasza stigma (#22005) üzenetére


BodyGekko
tag

Az miért lehet, hogy a kiírt bootloader nem fut le. Mintha nem lenne benne pendrive. :(

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#22008) stigma válasza BodyGekko (#22007) üzenetére


stigma
addikt

A loadben az én adataim (PID/VID/MAC) voltak. Átírtad ezeket?
Telepítés menete: Link

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22009) BodyGekko válasza stigma (#22008) üzenetére


BodyGekko
tag

Igen, persze. Próbáltam több pennel is és uez a helyzet. Van valami ötleted?

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#22010) stigma válasza BodyGekko (#22009) üzenetére


stigma
addikt

A #22005-ös hszben ott a Xpeno fórum linkje, ott olvasgass.

Én egyenlőre ennyit találtam Gen8-ra szűrve:
Don't panic, I think someone has already installed on Gen8 and you’ll probably be fine. Bare in mind that only 3615 is supported on this CPU.

Tehát másik loader kell, fejből nem tudom már honnan szedtem, én most szenvedek az én sarammal sajnos, hogy visszaállítsak mindent :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22011) stigma válasza stigma (#22004) üzenetére


stigma
addikt

Gyors utánaolvastam és próbálkoztam, az alábbival.

1. Pendrive újra kiir, új üres HDD-t ráádugtam (régit lehúztam) és telepítés
2. Telepítés lezajlott, majd azt írta az egyik leírás, hogy menet közben dugjam rá és próbáljam meg az alábbit:
- While the PC is ON, connect the drives to the motherboard (with you data on it). Under Storage Manager they will pop up and say Unused.
- You might need to reboot, at this option. It took me some fiddling around, but eventually Synology will prompt you with a Recover Crashed Partition prompt. Click Yes.

Régi HDD-t nem látja a gép,amin az adatok vannak. Nagy para nincs mert másik NAS-on megvan az összes adat ami kell, csak ugye mindent újra fel kell építenem, illetve szerencsém van, mert egyrészt pár apróságot kimentettem :
Frissítés és visszaállítás / Konfiguráció biztonsági mentése / manuális exportálás

Ma már nem biztos hogy próbálkozom, de ha valakinek van ötlete szívesen fogadom :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22012) letoltobeze


letoltobeze
aktív tag

Sziasztok!
A kérdéseim lehet nem teljesen illenek ide, de mivel az ebben a topikban leírtak alapján hoztam össze a Xpenology szerveremet és itt már sok segítséget kaptam, úgy remélem, hogy most is tudtok segíteni elindulni.
Szóval van egy HP ProLiant MicroServer Gen10 szerverem, amin Xpenology fut.
Nagy általánosságban meg vagyok vele elégedve, de van pár problémám, amire jó lenne megoldást találni. Kezdem a legfontosabbal:

1.Lehetne-e valahogy egy sokkal halkabb, leginkább hangtalan hűtést beleszerelni?
A szerver a nappaliban van (sokat gondolkoztam rajta, hogy hová tudnám eldugni,de sajnos a lakás adottságai miatt sehová). Napközben nem zavaró de éjszaka igenis az, hogy zúg a ventilátor. Ha vendégek vannak nálunk (és ez gyakran előfordul), akkor ők ott alszanak, és zavarja őket a szerver ventilátor hangja.

2. Ez is a hűtéssel kapcsolatos: időről-időre nagyon felpörög a hűtőventilátor, ennek mi lehet az oka?
Már sokat tettem azért, hogy optimalizáljam a hűtést: az egész ház parafadugó-lábakon áll, hogy alulról is járjon a levegő. Nemrég újra pasztáztam a processzort is. Mindezek ellenére (bár érezhetően ritkábban) a jelenség még mindig előfordul, főleg ah torrenttel töltök le.
Kell-e emiatt aggódnom?

3. Egy újratelepítés óta Transmissionnal a torrent letöltés rendszeresen leáll azzal a hiba üzenettel, hogy "Unable to save resume files: Too many open files"
Lehet ezt valahogy orvosolni?
Már rágugliztam a témára, és hajtottam is végre változtatásokat az ott talált információk alapján a beállításokban, de a probléma csak nem akar megszűnni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#22013) stafff71


stafff71
tag

Sziasztok,
Dell poweredge T20 miniszerverem van, 5.2 xpenology futott rajta tegnapig hét éven keresztül hibátlanul.
Megpróbáltam, 6.2 xpenology-t feltenni, nem sikerült. 65 %-nál mindig hibaüzenet "sikertelen telepítés. A file valószínűleg sérült (13)"
Ha valakinek van jólműködő DELL poweredgeT20-ra xpenology feltéve, kérem írja meg, melyik loadert és path file-t használta, és az esetleges trükköket. Mindent lementettem külső winyókra, így az adatokat nem fontos megtartanom. Ami a leírásban van az sajnos nálam nem működik.
Előre is köszönöm. :F

[ Szerkesztve ]

(#22014) fsdb válasza stafff71 (#22013) üzenetére


fsdb
aktív tag

Keress rá a 13-a hibára itt.
Tömören: [link]
(Végül [link] )
Esetleg rossz minőségű pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#22015) totoka2


totoka2
tag

Sziasztok!
Egy kis DIY NAS-t szeretnék építeni automatikus időszakos off-site backupolásra (a syno NAS fontos adatait menteném egy fizikailag is távoli helyre). 1db HDD lenne benne csak.
Olvasgattam hogy sokan használják a T610es vékonyklienst.
Az aprón viszont láttam 1-2 Intel NUC-ot is. Mennyire alternatíva ez a T610-hez képest (TDP-ben kb ugyanott van)? A proci csak virtuálisan 4 magos, ezt vajon látja az Xpenology 4-nek, vagy csak a fizikai magokat (2) látja/használja, és akkor nincs nagy erőfölény?
Elméletileg van benne egy 2.5" HDD hely, ami nekem elég is lenne, de kérdés, hogy mondjuk egy 2-4TB-os HDD mennyire melegedne túl benne?

(#22016) Mykroft válasza letoltobeze (#22012) üzenetére


Mykroft
tag

Szia!
Csak néhány rövid gondolat a kérdéseidre:
1 - amit vettél, az egy szerver(nek nevezett) gép, nem a nappali éke, olyan helyre tervezték, ahol van elég hűvös levegő a ház átszellőztetésére. Ezt nagy átalakítás nélkül passzívvá tenni kb lehetetlen. Ha el van zárva egy szerkény mélyére, hogy ne legyen szem előtt, és ne is halld, akkor valószínű a saját melegével próbál hűteni, ami egy idő után csak hangos szélmalom harc lesz részéről.

2 - azért pörög fel, mert melege van. ez így normális, ha valaki/valami dolgozik, hőt termel, a hűtéssel megbízoss ventillátor is felpörög, mert ez a dolga.

3 - passz, DS-t használok.

(#22017) stigma válasza letoltobeze (#22012) üzenetére


stigma
addikt

Hi, közben már kaptál választ én max 1-2 apróságot javasolnék.

Nappaliban van az én Xpeno szerverem is, 2-3 méterről vagy filmezéskor nem hallom.Igaz ez épített DIY NAS, mely egy ASrock J4005B-ITX lap, 8GB ram és Koolink Satelite házban van ide én egy 12-es hangk ventillátrot tettem bele, WD Purple HDD-t aminek szinte hangja nincs, mert nem 7200-as fordulatszámon pörög hanem 5400-on.

Mivel neked fix a ház és nem igazán átalakítható ezért max ezeket javaslom:
- Hátsó nagy gyári ventillátort le lehet cserélni valami nagy légszállítűsú de max 1000-1200rmp ventillátorra. Igaz lehet ez esélytelen , nem tudom hogy spéci méret vagy 12-14cm-es, csak azt látom hogy elég vastag.
- Ha nem nézek rossz modellt akkor ez passzín hítés és a végn 1 nagy házventillátor javítja a szellőzést és CPU-t hűti. Esetleg arra lehet fabrikálni egy 9-12cm-es halk ventillátrot + beföttes gumival ráerősíteni, igaz nem tudom van e 3/4pines csatlakozód.

Tranmission: szerintem engedd el, én közel 10évig használtam, Qbittorrent-et tegyél fel.
Asszem van a közösségi 3rd party appom között, de ebben nem vagyok bitzos, viszont Dockerben tutira feltehető.

A tieted nem akarom az enyémel összehasonlítani, neked gondolom Pentium valami van benne, nem egy alaplapra integrált J4005 vagy J4125B amin egy hütőborda elég neki.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22018) stigma válasza totoka2 (#22015) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nekem volt egy Gigabyte Brix N3150-es NUC-om nem volt rossz, benne egy 1TB-os 2,5-es HDD-vel.
Itt alapjáraton kb 40fok környéke a HDD, mert zárt ki helyen van.
Ha mondjuk megpörgeted torrenttel, vagy backuppal, vagy esetleg Syno fotótárral akkor simán felmegy 50-60 fokra.
Én erre 6.2.3-at tettem annó, CPU adatokat lehetett frissíteni, 4 magot felsimerte és a CPU-t is.

Én inkább másik irányba mennék el, nem Brix fele , mert sokba kerül a HDD.
Ha találsz valami régebbi pl.: N3150 vagy újabb integrált lap (J4005/J4105/J40125/J5005/J5040) + 8GB ram és rendes ház és HDD.

Akkor a szellőzéssel nem lesz bajod. Ha régebbi lapot veszel akkor azon már nem valószínű hogy fog majd futni a DSM 7-es rendszer nem tudom mennyire kitéátel ez nálad.

Én apróról pont ilyen feladatokra (Syno Photo+Backup+Drive) használom a mostani Xpeno rendszert, kb 40-50k-ból kijött ahsználtan:
- Asrock J4005B-ITX[2sata] 15k
- 8GB ram 2400Mhz(10k),
- Koolink Satellite ház(max 3hdd) -8k
-350W-os minőségibb tápom volt itthon, de apróról kb 5k
- WD Purple 2TB (20k-új) :
Összesen: 38k + HDD

J4005B megfelel szintben egy N3150-es régebbi integrált lappal, picit gyorsabb mikor 1 szálon dolgozik (2 vs 4 mag)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22019) citkar válasza stigma (#22018) üzenetére


citkar
addikt

Többe kerül, de én egy jobb, Eco tápot vennék, ami ilyen kis teljesítménynél nem kapcsolja be a ventit, hogy még az se adjon ki hangot.

(#22020) stigma válasza citkar (#22019) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen erre pontosan nem tértem, ki én is mindig a fórumban lévő topikokat keresem fel.
Eco név alatt szoktak futni a tesco gazdaságos tápok :DDD is, bocs ezt nem hagyhattam ki, viszont nem mindig a márka fontos, hanem a beleje.Mivel sokat megy azért én egy hatásfokot is néznék, kb 80+ Bronz alatt nem vennék tápot, és igen a legtöbb táp ventillátor alapjáraton is bekapcsol. Nekem ez van :FSP FSP350-60APN

Hangját sosem hallottam még, max a HDD-t vagy a hátsó ventillátorét. Ezenkívül még a Be quiet szériás tápok jók, igaz nem olyan olcsók.

Pico PSU-t nem mertem ajánlani, az atomhalk, mert nincs benne ventillátor, de drábább jóval és limitált Sata port van.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22021) citkar válasza stigma (#22020) üzenetére


citkar
addikt

Nem a márkájára gondolok, hanem a funkciójára. Általában van ezeken egy Eco gomb, ekkor X fogyasztás alatt nem forgatják a ventit. Az én NAS-om a klíma nélküli lakásban sem kapcsolja be.

(#22022) kenand válasza totoka2 (#22015) üzenetére


kenand
veterán

Nekem van mindből több is :)
Thin client 610 és 620-ba bele lehet hackelni 2 db tárat 1 2.5" HDD és egy SSD

(610 1 hdd + egy toktalanított SATA SSD , 620 ban ( ben1 lap alaplap) 1 db m2 SSD + 1db 2.5" HDD)

Intel CPU-nak akkor van előnye ha VM-et is akarsz futtatni pl Home assitant jobban fut VM-ben mivel a Syno Linuxa nagyon korlátozott, amihez fordítani kellene dolgokat az nem nagyon megy (Pl bluetooth szenzorok)

BRIX-ekben csak 1 HFDD-re van lehetőség

(#22023) stigma válasza citkar (#22021) üzenetére


stigma
addikt

Jó most már leesett mire gondolsz :DDD , habár szerintem én még sosem használtam ezt a fajta gombot/kapcsolót.
Én megmaradok ha tudok az FSP/Be Quiet/Seasonic tápoknál, mert még sosem volt velük bajom.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22024) citkar válasza stigma (#22023) üzenetére


citkar
addikt

A Seasonic is csinál ilyet, SMART AND SILENT FAN CONTROL [S3FC] tulajdonság néven, nekem mondjuk egy EVGA van, ami tud ilyet, a régi Enermaxnál még nem volt szempont, kicsit bánom, mert ezek a tápok aztán tényleg sokáig bírják és hasznos funkció.

(#22025) totoka2 válasza stigma (#22018) üzenetére


totoka2
tag

Igen, ez a kérdés, hogy mozog-e valamennyire a levegő, vagy jól megfőzi a kis 2-4TB HDD-t.
SSD nem játszik, mert kicsit túlzás lenne 2TB SSD ára arra, hogy hetente 1x bekapcsoljon, és leszinkronozza az itthoni NAS adatait.
Most adtam el egy AsrockQ1900 ITX-et, mert "túl nagy" volt :)... szóval a méret eléggé számít.

(#22026) totoka2 válasza kenand (#22022) üzenetére


totoka2
tag

Csak 1HDD a cél, ezért nem gond a BRIX mérete ... csak a hűtése kérdéses.

(#22027) kenand válasza totoka2 (#22026) üzenetére


kenand
veterán

Tegyél bele akkor egy SSD-t ha megelégszel 500GB-vel azt 14E FT 5 év garival az emagon, az melegedhet..
Nekem egy SSD 2 éve megy benne, a 500GBs HDD egyszer magadta magát a másikban (postosan megy még, de kötet összeolmást produkált)

Vagy nem teszed rá a tetejét, esetleg ráaplikálsz egy csendes ventit és meghajtod USB-ről

[ Szerkesztve ]

(#22028) ratkaics válasza stigma (#22020) üzenetére


ratkaics
senior tag

"Pico PSU-t nem mertem ajánlani, az atomhalk, mert nincs benne ventillátor, de drábább jóval és limitált Sata port van."

Nekem kb 11k-ból kijött a Pico-PSU, de én a hatásfokában nem vagyok biztos, hogy sokkal jobb, mint egy normális minőségű "sima" ATX-es tápnak...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#22029) kenand válasza totoka2 (#22026) üzenetére


kenand
veterán

Esetleg -talán annyit enged a szalag kábel, hogy nem rögzíted vissza a tetőt ami a HDD-t tartja, hanem kitámasztod, maradjon 5-10mm-es rés

(#22030) totoka2 válasza kenand (#22029) üzenetére


totoka2
tag

Igen, én is gondoltam erre ... vagy ha lenne az alján több furat, akkor egy kicsit megemelve a lábait rakhattam volna alá egy 8cm-es csendes ventilátort ... de úgy nézem nem gondolkodtak a tervezők HDD hűtésben ... csak SSD-nek szánták ezt a 2.5" helyet.

(#22031) totoka2 válasza kenand (#22027) üzenetére


totoka2
tag

Sajnos a 2TB is határeset. Jelenleg egy 4TB USB HDD-re mentegetek, az biztos elég lesz még egy darabig ... csak az nem off-site.

(#22032) stigma válasza totoka2 (#22025) üzenetére


stigma
addikt

Hi, esetleg még szóbajöhet egy NUC + USB-s házban egy jobb 3,5-es HDD, de erről sok tapasztalatom nincs.
Az biztos ITX-es lapok nem olyan olcsók, de egy páréves általam/áltaunk javasolt lapot 10-15k-ért azért elvétve találsz. Az biztosjobabn szellőzik mint egy kis tenyérnyi NUC.
Vagy amint kenand javasolt (#22026) azt lehetne megfontolni.

#22024citkar :Tápos kérdést kiveséztük, szerintem és igen igazad van, ez az ECO amire én nem gondoltam.

#22028ratkaics :
Hát igen, igaz kijöttél ennyiből, de szerintem hatásfokban jóval elmarad az ATX-es társaitól.
Én ha vennék akkor HD PLEX tápot vennék, de az annyi mint egy fullosabb NAS :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22033) kenand válasza stigma (#22032) üzenetére


kenand
veterán

USB-s ház nem nyerő, max ha kivezeted a SATA-t és a tápot hozzá. USB-n felejtős, De kínából nézegettem én is olyan házakat. 2db 3.5. 1-1 sata port. egy esetlegesen moddolt 610-hez kivezetett SATA kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

(#22034) stigma válasza kenand (#22033) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót, akkor ez is fejejtős a kollégának. :R

Én is jobban szeretem a normális megoldást (Sata portokra HDD), mint a USB/Thunderbolt féle tákolásokat, mert azokkal NAs esetén szokott gond lenni, hogy nem kezeli rendesen, vagy nem tud hibernálni vagy épp leválasztja időközönként.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22035) kenand válasza stigma (#22034) üzenetére


kenand
veterán

Ebbe 2 db 2.5 megy de megoldható sata kivezetve, külső tápról a sata power ellátva

De ha 1 hdd kell csak ki kell vezetni a SATA-t és egy külső dobozba betenni a tápot. 2.5" -nak 5V USB fesz is elég Külső doboz pl egy Xbox 360 HDD műanyag ház

(#22036) totoka2 válasza kenand (#22035) üzenetére


totoka2
tag

...ennyi erővel nyomtat(tat)hatok egy spéci rack-et a NUC/BRIX alá, ami a talpat váltaná ki, és lenne benne egy 8cm venti előkészítés (ebben a méretben vannak igen halk ventik is), és hely a 2.5" HDD-nek, és akkor nem kell kivezetni sehová semmit, meg külön tápoláson gondolkodni... és még mindig sokkal kissebb a méret mint egy ITX.
Köszönöm az ötleteket ...agyalok még rajta...

(#22037) kenand válasza totoka2 (#22036) üzenetére


kenand
veterán

Sajna én 3D nyomtatásban nem gondolkodom, olyanom még nincs :(

(#22038) Rick4 válasza totoka2 (#22036) üzenetére


Rick4
félisten

Na igen, csak mivel ez egy nas, el szoktuk dugni valahova, a routerrel, switch-csel együtt, előszoba, villanyóra szekrény, wc tetejében álmennyezet stb, vagyis hogy itx, vagy nuc az ott teljesen mindegy, mert elfét, még annyit fűt is a wc-ben, amennyit kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22039) kenand válasza Rick4 (#22038) üzenetére


kenand
veterán

Nálam a soha meg nem épült padlás feljáró lépcső ajtaja mögött egy polc lett, ott tanyáznak a routerek switchek BIX-ek és a thin client :)

(#22040) totoka2 válasza kenand (#22037) üzenetére


totoka2
tag

Nekem sincs ... de ismerek olyat aki már hallott olyanról akinek van :)

(#22041) totoka2 válasza Rick4 (#22038) üzenetére


totoka2
tag

... és tényleg, hogy ez nem jutott korábban az eszembe .. be kell rakni az elszívó ventilátor elé a WC-ben, és már meg is van oldva a hűtés :D
Nekem Backup NAS lenne, a szüleimnél, így keveset menne, és eléggé számít, hogy mekkora.

(#22042) fsdb válasza Rick4 (#22038) üzenetére


fsdb
aktív tag

Ha meg cserélni kell, használt hálózati eszközök eladók, nem dohányzó...
Mondjuk kicsit lehet kormos. :DDD

Nálam passzív lap, halk laptop vinyóval. Meg lehet szokni, már amit hallok belőle, terveztem szobából kitelepíteni, de nem zavaró, úgyhogy jó ideje győzött a lustaság.

(#22043) letoltobeze válasza Mykroft (#22016) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi a választ! :R
Amúgy nem szekrényben van. A TV mögött a szekrényen, így nem látszik, viszont nincs bezárva, ami jó, mert kap levegőt, és rossz, mert hangos. :U

(#22044) letoltobeze válasza stigma (#22017) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Köszi a tippeket, megpróbálom, amit lehet. Amúgy a HDD-k szerintem nem zavarnának, csak a ventilátor az ami nagyon hangos...

(#22045) bupemko válasza kenand (#22039) üzenetére


bupemko
senior tag

Nálam is a lépcsőfeljáró alatt vannak a NAS-ok :)

(#22046) Rick4 válasza totoka2 (#22041) üzenetére


Rick4
félisten

Ha keveset megy, akkor már nem lehet eldugni? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22047) Rick4 válasza fsdb (#22042) üzenetére


Rick4
félisten

Végülis ki mit gondol bele a dolgokba :D

De az tény, egy wc álmenyezet, vagy csak egy magasra rakott polc tökéletes hely az ilyesmiknek, se por, se huzat, se más nem zavarja a működésben, látni sr lászszik, de egy 3 fokú kislétrával könnyen hozzáférhető.

Persze vannak akik szerelmesek a hálózati eszközeikbe, ők tartsák nyugostan az éjjeliszekrényen. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22048) Essejó válasza Rick4 (#22047) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nekem a polcomon van, szerencsére csendes, és nem zavar az alvásban. Én a mindent is kábelre híve vagyok, de az albiból nem csinálhatok ementáli sajtot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#22049) somag


somag
tag

Sziasztok!
Új gépet építek a régi nasom helyett. Látom, hogy van 6.2 verzió. Nem ismerem. Mik a tapasztalatok vele? Van értelme a 6.1.7 helyett ezt feltenni, vagy van valami ami negatív irányban változott?
Köszi a válaszokat.

(#22050) Rick4 válasza Essejó (#22048) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem itthon 2 db ax 3600-as router van mesh-ben, wifin pöppet gyorsabb, mint a Gbit, azaz a bejövő kábelt nem kellett keresztülhuzigálni sehol, rögtön az elején le lehetett rendezni. Nyilván ez is a vagy lehet vagy nem dolog, ha az ember sajátja a lakás, akkor olyanra csinálja, amilyen a legjobb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.