Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) seger válasza SharpSA (#9000) üzenetére


seger
addikt

Valóban! Ezt csak azért írtam, ha weben frissít, illetve költözik, és kész a telepítés, majd újraindul, és visszaszámol 10 percről, akkor van esély hogy nem adja be az oldalt, mivel más ip-je lehet.... de assystant meglátja...

[ Szerkesztve ]

(#9002) poolbig válasza szegedilaci (#7727) üzenetére


poolbig
aktív tag

A két kamerád milyen mp/fps-el tolja? Érdekelne, hogy egy (talán kettő) 4MP/25fps kamerát tudna-e rögzíteni a Suerveillance Station rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#9003) CyberJedi


CyberJedi
tag

sziasztok, kérdésem volna: ha egy Proliant gen. 8-ra tennék kísérletképpen Xpenology-t, és fontos volna, hogy a pl. "DS416 Play" Synology Nas "Play" funkciói itt is meglegyenek, mit kell tennem pontosan?
Jól gondolom-e, hogy a hardveres videó-átkódolást a CPU végzi, de nem tudom egész pontosan a CPU melyik tulajdonságára van szükség ehhez? Intel Quick Sync?
Egyáltalán, melyik generációs CPU kellene ehhez?
Vagy ez eleve lehetetlen, mert a 3617xs nem rendelkezik hardveres átkódoló tulajdonságokkal, és ugye ennek az emulációját használjuk?
Vagy ha beteszek egy Core i3-at, amiben van mindenféle grafikus funkció, azt használni fogja a DSM?
Köszi előre is.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#9004) Proxy2 válasza Essejó (#8978) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Szia, ha nem adsz se sn-t, se mac addrest, akkor a hálókártya eredeti címét használja, mint ahogy írtad is.

Proxy5

(#9005) Proxy2 válasza poolbig (#9002) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Van ahol több mint 10 kamerát rögzít nekem, megy szépen, csak qurva drága a kamera liszensz :(

Proxy5

(#9006) #56573440 válasza CyberJedi (#9003) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem igazán lesz play-ed így. De miért akarsz atkodolni mindenképp?

Nyers proci erő kell, de gen 8-al olvatosan, nem eszik minden procit, vagyis a hűtés és táp is erősen limitált eleve.

Pl plex alá azt írják, hogy 2000 passmark pont elég nagyjából egy 1080ps filmhez.

(#9007) feeregon válasza Proxy2 (#9005) üzenetére


feeregon
csendes tag

Melyik verziót használod a surveilance stationbol?

EgON

(#9008) Proxy2 válasza feeregon (#9007) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv,

8.0.2-5158

Proxy5

(#9009) envagyok


envagyok
veterán

A DSM 6.0.2-8451 Update 10-re most a 6.0.3.-8754-t ajánlja frissítésre.
Ezt jól gondolom, hogy nem szabad meglépni?

(#9010) feeregon


feeregon
csendes tag

Jelenleg a 6.0.2-8451 update8 fut. Ezt szeretné frissíteni 6.1.1-15101-re. Rá merjem engedni, vagy ehez mar másik loader kell?

EgON

(#9011) DJ. Ru$y válasza feeregon (#9010) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Másik loader kell, csakis verzión belüli frissítéseket engedjetek rá, mikor az Update változik, U1->U2 U5->U6 stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9012) feeregon válasza DJ. Ru$y (#9011) üzenetére


feeregon
csendes tag

Köszönöm, akkor egyenlőre marad így

EgON

(#9013) SharpSA


SharpSA
veterán

Ma végül engedtem, hogy frissítsen. Naná, hogy aztán semmi, sehol. Nem volt elérhető sem a webes felület, sem a lanos megosztás. Végül egy 1.02a2 lett belőle új telepítéssel. Az megosztások és fájlok mind megvannak, mindent újra beállítottam. Egyelőre működik, remélem így is marad.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9014) #39445248


#39445248
törölt tag

Egy esetleges frissítésnél ugye nem kell végigmennem a lépcsőkön? Ezt úgy értem, hogy most DSM 5.2-5967 es rendszer fut, egy friss bootloader után mehet fel az új DSM. Jó a tippem?

(#9015) #56573440 válasza #39445248 (#9014) üzenetére


#56573440
törölt tag

úgyúgy. :K

(#9016) csehig válasza envagyok (#9009) üzenetére


csehig
csendes tag

nekem ebbe halt bele.

(#9017) fogtunder válasza SharpSA (#9013) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Na ezért nem mertem én frissíteni. De amúgy nem mentetted le a beállításokat előtte?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#9018) SharpSA válasza fogtunder (#9017) üzenetére


SharpSA
veterán

Korábban mentettem, de inkább kézzel állítottam vissza mindent. Gyorsan megvan, pedig még webserver és wordpress is van rajta.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9019) poolbig válasza #56573440 (#9015) üzenetére


poolbig
aktív tag

Akkor mondjuk egy DSM 5.2-5644 Update 5-et megbootolok egy 6.1 loaderrel, az Assistant meg szépen befrissíti, adatok megmaradnak?

(#9020) SharpSA válasza poolbig (#9019) üzenetére


SharpSA
veterán

Úgy veszem észre eddig, hogy a megosztott mappák, fájlok megmaradnak. Maga a rendszer lehet teljesen nulláról​ telepítős.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9021) seger


seger
addikt

Összegezni kellene ezeket a frissítési hibákat, kinek miért nem ment...
Nekem eddig nen volt olyan hogy elszált volna. Ha mindig a megfelelő loader van használva akkor nem lehet gond.
Ha loader csere is van, akkor Én úgy kezdem, hogy megcsinálom az új pent, és katt a frissítésre. Ujraindítás már az új loaderrel megy.

(#9022) poolbig válasza seger (#9021) üzenetére


poolbig
aktív tag

No igen, de nekem a DSM 5.2-5644 Update 5-re DSM 5.2-5967-et javasolgat. De ha már frissítek, akkor a legfrissebbre mennék ha lehet.

(#9023) seger válasza poolbig (#9022) üzenetére


seger
addikt

De annak semmi akadálya!

(#9024) Pracli88


Pracli88
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit elvesztem a sok link info és egyéb között, szükségem lenne némi iránymutatásra.

Van egy Hp microserverem gen8-s. Intel proce 8gb ram. 2X1 TB raid1 és 2X2TB Raid0.

A gondom az, hogy a synology ddns-e nem működik, és a my synlologyból is eltűnt a regisztrált eszközök közül a nas. ( gondolom rájöttek a turpisságra mert újra regisztrálni sem tudom). 5.2-es verzóval van jelenleg.

Arra gondoltam, hogy átállok már 6-osra, 6.1 azt hiszem a legfrissebb és akkor megint jó darabig nem lesz vele bajom.
Tudok úgy frissíteni, hogy előtte ne kellejen minden adatomat átmenteni? Ha igen hogyan? Linkek elegek. Bootladert honnan tudom letölteni és melyik az?

vagy

Jobban járok, ha az elejáről friss telepítést csinálok és nem frissítek? Az adatok attól még megmaradnak?

Emlékszem, hogy korábban be kellett konfigolni az sn-t és a hozzá való MAc addresst, de már elfeljtettem hogy hol is van az a kalkulátor, gondolom váltanom kell sn-t is mivel a ddns-e nem működik?

Vagy

Vagy simán konfiguráljam át az 5.2-es rendszeremet új sn-re és mac addresre és ha megfelel amit most tud akkro használjam ezt? Nagy különbség van a 6 és az 5.2 között?

Előre is köszönöm türelmet és a törődést!

szerk.: Azt elfelejtettem mondani, hogy MAC gépem van, gondolom itt addig zvaró ez amíg bootolható pendrive-ot csinálok. Ezt megoldom nem lesz gond. A lényeg csak annyi, hogy a hdd-k adata ne vesszen el!

[ Szerkesztve ]

(#9025) anarchic


anarchic
tag

Ha valakinek szüksége lenne új sn-re.
új SN generátor

etc..

(#9026) Pracli88 válasza anarchic (#9025) üzenetére


Pracli88
csendes tag

És ehhez nem kell hozzávaló Mac address-t is generálni? Az új sn-t hol is tudom átírni? Simán kiveszem a gépből a pendrive-ot megnyitom a configfil-et ott átírom és csókolom mehet vissza megy minden tovább?

(#9027) anarchic válasza Pracli88 (#9026) üzenetére


anarchic
tag

Igen, configban.
MAC maradhat a régi :)

etc..

(#9028) Pracli88 válasza anarchic (#9027) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Köszi!

Megcsináltam replace-el kicseréltem az összeset. (azért csináltam az előzőről egy mentést)

Ha újra indítható lesz a szerverem, akkor kiderül. :-) 1000 hála! Egyébiránt érdemes frissíteni 6.X-re? Vagy adatvesztés nélkül nem igazán lehet megcsinálni?

(#9029) anarchic válasza Pracli88 (#9028) üzenetére


anarchic
tag

Több sikersztori van előzményekben ha visszaolvasol adatvesztés nélkül.
Én Februárban csináltam 6.0.2-őt, végül maradtam 5.2n mert rtorrent nem ment.
Most mivel Plexből lett 64bites szerver de csak 6+ ra így csináltam egy 6.1.1u2őt de még nem költöztem rá, szigorúan teszt. (rtorrent sajnos el is tűnt, a communityiből) :(

[ Szerkesztve ]

etc..

(#9030) CyberJedi válasza #56573440 (#9006) üzenetére


CyberJedi
tag

Pontosan a Plex miatt. Sok Apple-ös eszköz van a háztartásban, további távoli elérés (médialejátszás), ahol ugye az adott internetkapcsolat sebessége is befolyásoló tényező - habár nem tudom, hogy a Plex képes-e igazodni ehhez.
Ha lenne hardveres gyorsítás, akkor lényegesen kisebb fogyasztással megoldódna ez, illetve garantáltan könnyedén működne a dolog.
A gond az, hogy az igazi HEVC-es oda-vissza kódolások csak a 7. generációs Kaby Lake cpu-knál jelentek meg.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#9031) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Azt be tudom állítani valahogy, hogy a DS maximális sebességgel tölt le, akkor ne legyen a webes felület távoli elérhetősége használhatatlanul lassú:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9032) DJ. Ru$y válasza kleinguru (#9031) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az az interneted miatt van, nem a DSM miatt, állítsd be a DS-ben az interneted maximumának ~80%-t letöltési korlátnak és feltöltési korlátnak, utána szerintem ez elmúlik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9033) hackeeeee válasza anarchic (#9029) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Transmission tökéletesen működik 6.1.1 alatt.

Ha már raid, rájöttem, hogy csinálhattam volna egy raid0-s tömböt a 2 3TB-s vinyóból, de már mindegy. Ezért nem fogom újra kezdeni az egészet, majd talán egy következő főverzió frissítésnél.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9034) kleinguru válasza DJ. Ru$y (#9032) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, gondoltam erre a megoldásra is, de akkor fölöslegesen lassítom a letöltést az esetek 99%-ában.

Lehet ezt valahogy priorizálni?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9035) SharpSA válasza kleinguru (#9034) üzenetére


SharpSA
veterán

Routerben lehet ezt állítani, ha tudja.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9036) Petyb00 válasza hackeeeee (#9033) üzenetére


Petyb00
aktív tag

RAID 0? Ha szeretsz veszélyesen élni... Bármelyik HDD sérülése esetén bukod az összes adatot!

(#9037) Petyb00 válasza kleinguru (#9031) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Ez szerintem nagyban függ a neted sebességétől és a vasad teljesítményétől is.

Ha nagy a net sávszélességed akkor elég erős CPU kell a kihajtásához, és további erőforrás tartalék, hogy működjenek más funkciók.

Például nem véletlenül javasolnak 1GB net kapcsolat mellé komoly vasat i5 vagy i7

[ Szerkesztve ]

(#9038) hackeeeee válasza Petyb00 (#9036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tisztában vagyok vele. Ami a 2 darab 3 terráson van, ha elveszik, pótolható.

Tény, hogy a telefonok szinkronizálását nem fogom raid0-s tömbre csinálni.

Véleményem szubjektív...

(#9039) hl225


hl225
tag

Sziasztok GIGABYTE GA-N3150N-D3V alapra épített rendszeren működtethető-e a következő felállás Esxi-vel:
Első virtuális gép xpenologyval, kevés torrent, 2 kamera, illetve egy másik xpenology biztonsági mentése
Második gép Windows 7 Pro, melyen egy jelszóval védett weboldal fut, melyre távolról egyzere 1 ember bejelentkezik.
Az N3150 4 magját megosztanám 2-2 arányban.
Vagy esetleg megvalósítható lenne a feladat valahogy xpenologyval?
Nem webszervert szeretnék futtatni, hanem egy jelszóval védett weboldal elérhetőségét szeretném ismerőssel megosztani, de a jelszót nem szeretném megadni neki, Ezért gondoltam, hogy távolról belép és használhatja. Esetleg erre valami javaslat, hogy lenne érdemes megváltoztatni, illetve hogy lehetne megoldani, hogy a jelszót ne tudja kikutatni illetve mondjuk szívatásból megváltoztatni?

(#9040) Petyb00 válasza hl225 (#9039) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Ezek a kérdések szerintem nagyon nem xpeno kérdések, inkább informatikai tervezési kérdések.

Kérdés, minek osztanád meg az a 4 magot? add oda mind a kettőnek mindet, állíts be prioritást a gépeken...
Szerintem ezt nagyon túlbonyolítod! Miért nem csinálsz az ismerősödnek egy másik usert és adsz neki jogokat? Meg ha ennyire nem bízol benne, minek adsz hozzáférést?

Xpeno alatt tudsz PHP-t futtatni.

(#9041) Mykroft válasza hl225 (#9039) üzenetére


Mykroft
tag

Ha jol ertem neked van jelszavad valahova, amit nem adnál ki másnak.
Namos windows alatt nem tudom, le lehet-e a tárolt jelszavakat védeni egy mester jelszóval, de amig ezt nem teszed meg, addig gyakorlatilag 3kattintás, és már tudja is a jelszavad, és azt csinál vele amit akar.

(#9042) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,

Nos elérkezettnek láttam a frissítést 6.02-ről 6.1-re, nem éppen sikerrel. A telepítés elindult, be is fejezte de azóta se kép se hang. Visszatettem a régi 6.02-es pendrivot, meg is találta az assistant. Rányomtam a helyreállításra, de onnan nem jutok tovább. Befejezi a helyreállítást aztán megint kiírja, hogy helyreállítható, szépen belekerültem egy végeláthatatlannak tűnő körforgásba.
Van esetleg ötletetek hogy tudok innen kimászni?
Köszi előre is.

b.lajos

(#9043) seger válasza b.lajos (#9042) üzenetére


seger
addikt

Szerintem nem jo a loader

(#9044) b.lajos válasza seger (#9043) üzenetére


b.lajos
tag

A 3615-öst töltöttem le az egyik valamikor itt belinkelt oldalról, de fene se tudja jó volt-e vagy sem. Tudnál esetleg egy jól működő linket küldeni?

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#9045) hackeeeee válasza b.lajos (#9044) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

15047-et próbáltál feltenni, vagy 15101-et?

Véleményem szubjektív...

(#9046) b.lajos válasza hackeeeee (#9045) üzenetére


b.lajos
tag

Hogy őszinte legyek fogalmam sincs.

b.lajos

(#9047) seger válasza b.lajos (#9046) üzenetére


seger
addikt

.pat file-ból kiderül

(#9048) csehig válasza b.lajos (#9042) üzenetére


csehig
csendes tag

ha máshogy nem, az első (két) 2,7G-s partíció kubuntu avgy lubuntu pendrájvról bebútolva megformáz az összes lemezen, ekkor az adatok sértetlenül maradnak, egy működő régebbi rendszert lehet újratelepíteni...

[ Szerkesztve ]

(#9049) seger válasza b.lajos (#9046) üzenetére


seger
addikt

Honnan van a pat file? Mi a neve?

(#9050) b.lajos


b.lajos
tag

Most próbáltam a 3715-ös verziót, betöltött, kérte, hogy áthelyezéssel menjen tovább, az ok.
Kéri a DSM telepítését, most az a kérdés menjen a kézi telepítés, vagy nyomhatok "A legújabb DSM telepítése" -re?

A kérdés csak azért van, mert ahonnan a loadert letöltöttem ott nem találok pat fájlt a 3715-höz.

[ Szerkesztve ]

b.lajos

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.