Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) zarew


zarew
senior tag

DSM 5.1-5022 Update 3 Ezt a gyári frissítést most telepíthetem, vagy nem szabad ?

(#1802) kispalsz


kispalsz
tag

Van egy xpenology-m ami 0-24 ben megy. Viszont most be akarok üzemelni egy másik NAS-t is, backup céllal.
Még nem döntöttem el, hogy milyen rendszerrel, lehet az is XPE-lesz, talán OMV.

A másik NAS nem menne 0-24 ben, ezért tudni szeretném, hogy nálatok működik-e megfelelően a rendszer hibernálása?

A hdd-ket lehet hibernálni, az működik is, ha épp nincs használatban az XPE. De a rendszer hibernálása sajna nem akar összejönni. Valakinél megy, próbálkozott vele?

Itt az Syno oldalán van egy leírás, ami alapján úgy néz ki, hogy a HDD hibernálás után 2 perre hibernálja magát a rendszer. Ilyen nálam nem következik be. Miért? ( mégegyszer, a hdd hibernálódik, a rendszer nem, és NEM azért mert felébreszti valami)

https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/faq/568

Bár írja, hogy "System Hibernation is only supported on DS213+ and D413".

Kivették volna ezt a funkciót a Synology nasokból is?

Esetleg van ilyen olyan aki komolyabban foglalkozott más NAS rendszerekkel és van olyan irányú tapasztalata, hogy van-e olyan rendszer ami lemez hibernálálsán ( leállításán ) kívül további rendszerszintű suspendre képes, ha nincs használva.

[ Szerkesztve ]

(#1803) M3kk válasza zarew (#1801) üzenetére


M3kk
őstag

Most nyomtam fel, minden OK. Egy Samba biztonsagi fixet tartalmaz csak, meg restart sem fog kelleni.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1804) MajaG


MajaG
senior tag

Kicsit többet foglalkoztam a Download Stationnal illetve, a Transmissionnel.

Azt vettem észre, hogya DS csak akkor tölt vissza normális sebességel, ha BT encryptiont lekapcsolom,
Transmissionnél tök mindegy.

Van erre valami megoldás? Nem szeretnék titkosítás nélkül torrentezni...

(#1805) HaZse válasza MajaG (#1804) üzenetére


HaZse
őstag

Akkor használj transmissiont.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1806) lafaty80 válasza HaZse (#1805) üzenetére


lafaty80
őstag

+1, a legtöbb helyen ráadásul meg is követelik a titkosítást...

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1807) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Másnál is ilyen a DS, amit MajaG írt, hogy nem tud max sebességet? Amúgy ez a titkosítás hol van, csak én nem találtam? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1808) MajaG válasza DJ. Ru$y (#1807) üzenetére


MajaG
senior tag

Fogaskerék-BT-BT protocol encryption

(#1809) DJ. Ru$y válasza MajaG (#1808) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ja, hogy akkor jót néztem, csak le van fordítva. Beállítottam mindig-re, megnézem mit művel nálam, utána írok!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1810) MajaG válasza DJ. Ru$y (#1809) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszönöm! Ncore-t célozd meg légyszíves, mert bithumen úgy tűnik, hogy okés!

(#1811) Panther2


Panther2
csendes tag

Sziasztok!

A video stationban eltünt az összes borítókép. tudna segíteni vki?
Köszönöm.

(#1812) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!

Hol tudnám megnézni a hálózat sebességét,illetve az adatmennyiséget úgy mint az erőforrás figyelőnél csak hosszú ideig. Vagyis,menyi idő alatt mekkora volt a forgalmam.

(#1813) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Telepített xpenology 5.0 van egy celeron J1800-as uefi-s gépemen.
Szeretnék frissíteni 5.1-re, de egyszerűen nem hajlandó bootolni frissen készült pendriveról.

Bejön az a menü, ahol választhatok a telepítés/migrálás közül, de nem lép a következő lépésre, hanem egyszerűen resetel a gép.

Van ötlet mit csinálok rosszul? másik gépen ugyanerről a pendriveról lehet telepíteni.
Régi nanoboot-ról továbbra is megy az 5.0-ás xpeno a szóban forgó gépen.

...csak én vagyok helikopter?

(#1814) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok!

Miért van az hogy másolni akarok a File Stationnnal pedrive-ra egy filmet ami nagyobb mint 4gb, és azt írja ki, hogy kisebbnek kell lennie mint 4gb ezért nem hajtható végre a másolás!

Mit kell átállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#1815) lafaty80 válasza mustang28 (#1814) üzenetére


lafaty80
őstag

Valszeg a pendrive FAT32-es, formázd újra NTFS-re akkor mehet rá 2GB-nál nagyobb méretű file is.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1816) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Más is kap ilyen "hibaoldalt", elakarja érni a saját synos címét?

Ma próbáltam elérni távolról és ezt dobta. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1817) lafaty80 válasza DJ. Ru$y (#1816) üzenetére


lafaty80
őstag

Nálam megy.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1818) DJ. Ru$y válasza lafaty80 (#1817) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom napra kesz a DSM-ed, hat akkor itt az ideje, hogy belevagjak a frissitesbe, remelem osszejon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1819) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy a Digi1000 netemmel, amiből 900 meg is van mindig, miért csak ennyivel tudok tölteni? DL station ennél 1-2 megával jobban teljesít.

(#1820) M3kk válasza Rengete (#1819) üzenetére


M3kk
őstag

Szia, milyen HW?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1821) Rengete válasza M3kk (#1820) üzenetére


Rengete
aktív tag

Szia!

asrock Q1900DC-ITX, 4GB ram, 2DB 2TB red raid-be kötve, router: Asus RT-AC66U

[ Szerkesztve ]

(#1822) lajos75 válasza Rengete (#1819) üzenetére


lajos75
senior tag

Nem lehet az, hogy a 47 megosztónak nem Digi1000-es Internete van :)

Ahhoz hogy te kitudd használni a Digi1000 Internetet ahhoz legalább 10db Digi1000 előfizetőnek kell lennie akik Seedelik neked fullon :)

[ Szerkesztve ]

(#1823) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Kicsit off: Asrock Q1900-ITX ezt hogyan kell alulfeszelni? Valamint jó lenne elcserélnem erre asrock Q1900DC-ITX .Nem is tudtam mikor vettem,hogy ilyen is van. De gondolom eselytelen elcserélni.

Más, kérdeztem már párszor,hogyan látnám a forgalmamat grafikonon , összesítve stb.?

(#1824) lajos75 válasza zarew (#1823) üzenetére


lajos75
senior tag

Mért akarsz te egy 10W TDP Procit még alulfeszelni??? :F

(#1825) MajaG válasza zarew (#1823) üzenetére


MajaG
senior tag

Nekem DC-s van, de mi értelme van a másikat lecserélned? Ha van panel tápod, akkor nem mindegy?

Én azért a DC-st vettem, mert paneltápom nem volt, tápom viszont igen, így olcsóbban/azonos áron jöttem ki a kész megoldással.

Innen a Darkstatot rakd fel

[ Szerkesztve ]

(#1826) dc.tacsi válasza HaZse (#1760) üzenetére


dc.tacsi
tag

Szia,
Nálad ingyenesen megy a Smart TV-n a plex?
Nekem LG Smart TV-m van, van hozzá Plex lejátszó is, de fizetős!
Nem vagyok benne egészen biztos, de ha jól értelmeztem a dolgokat, akkor nem tudom addig párosítani, amég nem fizetek... :( (Az előítéletek elkerülése végett előre megjegyezném, hogy nem az LG felé kell fizetni, hanem a plex felé!)

(#1827) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Plusz 1 kérdés!
Valaki nem tudja véletlenül, hogy hogyan lehetne DSM 5.1 alá Java SE-t telepíteni?
Nekev valahogy nem akar sehogy összejönni... A 8-as sem!

(#1828) HaZse válasza dc.tacsi (#1826) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem Samsung Smart TV-m van és azon csont szaggatásmentesen mennek a filmek. Még a 2x gigások is.

Ezt egy HP Microserver szolgálja ki, és nála a CPU terheltség ilyen 20% körüli.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1829) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Jól sejtem, hogy, ha DSM 5.0 4493U5 van fent és DSM 5.0 4528U2-t szeretnék feltenni, akkor először fel kell raknom a 4528-at ami nanoboot cserével jár ugye?! Ezért szállt el a Syno-s DNS, mert nem naprakész a cucc. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1830) zarew válasza lajos75 (#1824) üzenetére


zarew
senior tag

Azért,mert 40w otfogyaszt így,és fölöslegesen "erős".De lehet nem a proci eszi a javát.

MajaG: Azért mert hagyományos táppal,ami a házhoz járt hajtom,és az bizony elég zajos a 4cm es ventijével. Egy "laptop" táp nekem jobban bejönne,és a házban is maradna több hely.
Köszi,a darkstatot kipróbálom. Ui. azt sem tudom,hogyan kell telepíteni. Még sosem raktam semmit erre a rendszerre.

[ Szerkesztve ]

(#1831) lajos75 válasza zarew (#1830) üzenetére


lajos75
senior tag

Hát nekem ugyanez az alaplap +2x2Gb Ram,1db. 2TB WD Red HDD, 350W Corsair ATX Táp .
És 20-22W a fogyasztása. :)

[ Szerkesztve ]

(#1832) zarew válasza lajos75 (#1831) üzenetére


zarew
senior tag

Nem azért a néhány wattért de mééééé?

Ezt tudom a tápról: 100 / 160W (APFC/Non-PFC)

Ez a ház

[ Szerkesztve ]

(#1833) MajaG válasza zarew (#1830) üzenetére


MajaG
senior tag

https://synocommunity.com/#easy-install

Ezt azért nem lett volna nehéz elolvasnod. :)

(#1834) lajos75 válasza zarew (#1832) üzenetére


lajos75
senior tag

21W ha csak Torrent megy vissza ~2,8MB/s ha közben + még ha másolok a Nas-ra akkor 25W :)

Igaz most "Nas4free" van fent, de ugyanennyit fogyaszt a XPEnology-al is

[ Szerkesztve ]

(#1835) zarew válasza MajaG (#1833) üzenetére


zarew
senior tag

Köszi,csak előbb írtam mint megnéztem volna a linket. De csak sikerült. Nem tudom,nem győzött nagyon meg. Van valamilyen másmilyen erre?

lajos75 : Értem én,csak nem tudom mi a zabálló, Tápot kéne cserélnem? Mi lehet a minimum? Passzív kéne.

(#1836) lajos75 válasza zarew (#1835) üzenetére


lajos75
senior tag

Próbálj valami jobb tápot szerezni (kipróbálni legalább)
Neked mennyi HDD van benne??

(#1837) zarew válasza lajos75 (#1836) üzenetére


zarew
senior tag

Csak egy 2 terás,de lesz még egy 3-as.

Mi a jobb táp? Persze lehet hagyom,20k-t nem ér. Abból sokáig telik a többletfogyira.

(#1838) lajos75 válasza zarew (#1837) üzenetére


lajos75
senior tag

Neked az a +~15W többletfogyasztás ~6000Ft/év durván számolva :)
Szerintem nem biztos hogy megéri kicserélned :D
Az árát kb. 2év után hozza vissza, de szerintem addigra ki is dobhatod ha folyamatosan ment addig. :)

Nekem egy ilyen táp van benne.
http://www.ipon.hu/webshop/product/corsair_vs_series_vs350/297109

[ Szerkesztve ]

(#1839) lajos75 válasza lajos75 (#1838) üzenetére


lajos75
senior tag

Bocs rosszul számoltam csak 4800Ft/év :D

(#1840) GoMEE válasza dc.tacsi (#1826) üzenetére


GoMEE
csendes tag

Szia dc.tacsi,
Erre van szükséged:
[link]
LG LA620s-sel tökéletesen működik, hangsávot és feliratot is tudok választani.

[ Szerkesztve ]

(#1841) GoMEE


GoMEE
csendes tag

Sziasztok,
Valakinek nincs véletlen tapasztalata BIOSTAR NM70I-1037U lap + xpenologyval?
Köszönöm előre is

(#1842) nlq válasza GoMEE (#1841) üzenetére


nlq
aktív tag

szerintem siman menni fog vele...

(#1843) piglet76


piglet76
tag

Sziasztok!

Tanácsotokat kérném! Végigolvastam figyelmesen a topikot és ezért bátorkodom kikérni a véleményeteket! :B

Szeretnék építeni egy NAS-t, hogy kiváltsam a jelenleg használt D-link 320L-t. Induláskor 3db 3TB-os Toshiba SATA3 HDD kerülne bele JBOD-ra konfigurálva, később a 4. ugyan ilyen. Amire szükségem lenne:

- mITX ház, 4db 3,5"-os merevlemez számára. (Fontos, hogy jól szellőzzön, nem akarom megfőzni sem a lapot, sem a HDD-ket.)
- Vmilyen táp, ami elég a cucchoz.
- mITX alaplap, 4db SATA csatlakozóval. (Itt 4db SATA3-ra törekednék, hogy egyforma legyen a merevlemezek sebessége, és azért is mert hosszú távra tervezem az eszközt.)
- működjön rajta az XPEnology. (Vagy vele nagyjából azonos szoftver. Elsősorban Transmission futna rajta, illetve médiatár lenne, hogy elérjem a tartalmakat a tévémmel, házimozimmal.)

Amit én kinéztem:
- CFI A7879 ház - Táp a házban, 200W
- Asrock QC5000-ITX (Annyira nem zavar, hogy nem passzív, állítólag nem túl hangos a saját venti, a táp és a merevlemezek elnyomják. A passzív verziója hiánycikk itthon, túl nagy rá a kereslet. :K )
- 2GB RAM

Ismeritek ezt az alaplapot? Fut valakinek ilyen XPEnology alatt? A fő fórum francia nyelvű topikjában egy srác az írta, hogy ő erre a modellre cserélte a sajátját, és minden hibátlanul fut rajta. USB3.0, SATA-k, minden működik... Sajnos lényegében csak ennyit találtam róla ezzel kapcsolatban.

Ha nem ez lap, ház, táp lenne, akkor mit javasolnátok? Minden ötletre javaslatra nyitott vagyok, a lényeg, a 4db merevlemez kiszolgálása! Árban nyilván nem tudok elszállni, de ésszerű keretek közt maradva van egy kis mozgásterem. Nincs otthon semmilyen elfekvő tápom, egyéb alkatrészem, tehát minden friss beszerzés lenne.

Köszi előre is! Várom a véleményeteket, javaslataitokat. :R

(#1844) M3kk válasza piglet76 (#1843) üzenetére


M3kk
őstag

Gen8 Microserverhez mit szolsz?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1845) piglet76 válasza M3kk (#1844) üzenetére


piglet76
tag

Ha erre gondoltál, akkor nagyon nem. :(
Nagyon drága és méretre is sokkal nagyobb.
A komplett cucc, amit én számoltam ~148.000 a 3db merevlemezzel együtt... Ez meg önmagában +10e, +90e a merevlemezekért!
Ez nekem már nem tartozik az "ésszerű keretek" közé...

(#1846) fogtunder válasza piglet76 (#1843) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én lapból maradnék a J1800/J1900 vonalon, kisebb TDP és fogyasztás, van belőle passzív verzió.

a ház attól függ, mennyit szeretnél elkölteni rá, illetve mennyire lényeges, hogy kicsi legyen. ha nem lesz szem előtt, mert elrakod a kamrába/garázsba/akárhova, akkor érdemes mATX házba építkezni, a hot swap otthonra szerintem nem egy rettenetes előny, egyszer megkímél plusz 2 perc szereléstől talán és ennyi.

esetleg egy Asrock J1900DC-ITX és valami normális 90W-os laptop töltő lehet még alternatíva, de egyébként ennyi pénzért már tényleg kapsz HP Microservert, ami szintén elég jó egy Cerkával. ne a HPshopot nézd, ott rablás van. Hardveraprón tutira találsz jobb ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1847) nlq válasza piglet76 (#1843) üzenetére


nlq
aktív tag

Szia!

en nem feltetlen jbodot csinalnek, hanem 3 kulon sha kötetet (igy kesobb egyszerubben lehet raidba tenni)

q5000 alaplapot nem ismerem, de szerintem a j1900 as asrock alaplap jobb valasztas lehet mert:
- kevesebbet fogyaszt
- kb 5eFt al olcsobb
- passziv

latom hot swappos hazat neztel ki, arra azert keszulj, hogy ha hot swapban rendesen huteni akarod a winyot akkor ott magasabb venti fordulat kell mint egy nem hot swappos hazban... (kicsi hezagokon kell átszipkázni a levegőt)
tap kb mindegy hiszen 60wattal se fogod terhelni , csak halk legyen (en HP szerverekbol szerzett hasznalt delta tapokkal szoktam kis szervert epiteni )

en a fractal node 304 et javaslom mert:
- 6 winyo megy bele (1 kis 2 portos raid kartyaval siman megoldhato a 6 port az alaplapon)
- csendes ventik vannak benne es nagyon jol huti a winyokat (csinaltam mar olyat is hogy a tap teteje le lett veve es mivel ott van a winyok alatt igy nem kellett neki kulon hutes)
- és mert szép

(#1848) Patice válasza piglet76 (#1843) üzenetére


Patice
nagyúr

Én is építettem magamnak NAS-t. A ház egy Fractal Design Node 304 lett a 6 db 3,5-es merevlemez hely miatt és egy Be Quiet! System Power 300W-os sima, ATX tápot raktam bele. A táp 20%-os terhelésen már 84% hatásfokú, és nagyon csendes a ventije is.

Igaz, hogy a CFI-nél többe kerülne, de lenne elég helyed a házban, és gyárilag megoldott a külsőleg szabályozható hűtés (elöl 2x92mm ventik + hátul egy nagy 14 centis)! Nekem ezért tetszett meg. :K

Mondjuk igaz, hogy azóta cseréltem az első két ventit Noctuára, mert nem akartak elindulni a legalacsonyabb vezérlő fokozaton, de közepesen már igen, szóval ez ne befolyásoljon.

Ebben a házban bőven elfér az ITX lapon egy elég nagy hűtő is. Én így oldottam meg egy Alpenföhn Brocken bordával, venti nélkül. :D
Nálam ki lesz használva mind a 6 hely, mert vannak olyan ITX lapok, amiken akár ennél is több SATA csati van. :K

(#1847) nlq: :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1849) piglet76 válasza fogtunder (#1846) üzenetére


piglet76
tag

A ház mérete és a hűtése létfontosságú. Nappaliba kerülne, a tv mellé, így fő helyen lenne. A szobám nem 70nm :DDD így minél kisebb, annál jobb. Természetesen nem Raspberry méretben gondolkodom, de lehetőleg kicsi legyen, és jól szellőző. Ezért lőttem ki a mATX vonulatot...

A hot swap nem szempont, de kompakt, 4 merevlemezt befogadó, 12cm-es hűtővel ellátott házat nem nagyon találtam elfogadható áron. És ez, táppal együtt jó alternatívának minősült. (Sajnos LianLi, Silverstone házak nem nagyon jöhetnek szóba a 30-40 ezer+táp áraik miatt.)

Igen, én is gondolkodtam a J1900 vonalon, a DC-s verzióban is. Egy barátomnak is ezt javasoltátok, segítségetekkel elégedett tulajjá vált, szint azonnal. :C Viszont ő sem használ 3-4 db merevlemezt benne, így a 2-2 db SATA3/SATA2 csatlakozó sem okoz neki fejfájást.
Ahogy írtam, törekednék az egyforma sebességű portokra, mivel 3 db tisztességes sebességű 7200-es merevlemez menne bele, 64MB cache-el, nem szeretném, ha a JBOD-tömb bármelyik meghajtója másképpen viselkedne. (Ez lehet, hogy hülyeség sokaknak, de LEHETŐSÉG szerint így szeretném megoldani.)

A passzív hűtés hiánya, és a ~10W-os többletfogyasztás viszont nem akkora érvágás számomra. Ahogy viszont a tápokat néztem egy pico táp, és egy külső notebook adapter együtt többe kerül, és még mindig ott lenne a ház kérdése... (Az árakat most csak gyorsan kerestem, lehet, hogy vannak jobb alternatívák is, én nem vitatom. :K ) Szerelés szempontjából továbbra is kérdéses lenne, az átalakító kábelek (SATA számára), és a 4 pin-es CPU táp hossza...

(Korábban, évekkel ezelőtt szemezgettem az akkor újonnan, nagyon jó áron elérhető 54L-es HP microszerverrel, de akkoriban még nem volt képben az XPEnology, és a merevlemezeim a gépben voltak, úgyhogy nem volt égető a téma. Azóta változtak az igényeim, és a felhasználás módja.)

(#1850) piglet76 válasza nlq (#1847) üzenetére


piglet76
tag

Köszi nlq!

JBOD lenne, a következő miatt:
Mindig van egy letöltős vinyóm, de az mindig betelik... jön a következő, arra szintén nagyjából az a könyvtárstruktúra kerül, majd az is betelik... És a harmadik is... Így most 3 különböző helyen keresem a videóimat, a képeimet, zenéimet, nem kis bosszúságomra. :F
Ezt akarnám megszüntetni az új megoldással. Létrehoznám a szokásos könyvtárakat, azt bele mindent a megfelelő mappába, és meg van oldva minden. Így könnyebben elérné a médiákat is a házimozim, mert csak 1db film, zene, fotó könyvtárban kellene keresgélnem... Később a 4.-el pedig dinamikusan nőne az egész. RAID-be ezek biztos nem fognak kerülni.

- Az árkülönbség a Q1900-ITX, a QC5000-ITX és a QC500-ITX/PH közt nem olyan jelentős egyszeri beruházásnál. Igazad van, van árbeli eltérés, de nem nagy.
- A fogysztás TÖBBLET nem érdekes nekem.
- A passzivitás sem, ahogy már írtam feljebb, tök jó, de nem fő szempont.

A FractalDesign ház viszont nagyon szép! :K Elgondolkodtató. Igaz, így táppal együtt egy kicsit többe lenne, de valóban szellősebb lenne a belseje. Utána járok egy kicsit tüzetesebben...

Patice (#1848) neked is köszi a javaslatot! Melyik az az alaplap, amin több van mint 4 db SATA? Nem futottam még bele olyanba...

...és természetesen köszönöm neked is Giorgio (#1846), csak ez előbb lemaradt valahogy...

:R

QC5000-ről senkinek semmi?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.