Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Genius007 válasza -=Jam=- (#23000) üzenetére


Genius007
őstag

Ne is mond. :DDD
Mivel jobb amúgy az mint a 6.2.4. megéri majd esetleg valamikor váltani ?

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#23002) Essejó válasza Immy (#22992) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Bocsi légyszi pontosítd kicsit, mire akarod tenni a virtuális gépet?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23003) Immy válasza Essejó (#23002) üzenetére


Immy
őstag

Egy sima linux pc-re ahol a xpenology VM-ként futna. Vagy ez nem lehetséges?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#23004) SFU válasza -=Jam=- (#22993) üzenetére


SFU
tag

Köszönöm!

Akkor mi a teendőm?

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#23005) SYMLY


SYMLY
csendes tag

Sziaztok

Gondoltam leírom én is a tapasztalatimat hátha segítenek egy-két csőrement Redpill hez.

hp elitedesk 800 g1 I3-4130 1Db sata HDD

Nálam csak úgy ment ha csináltam 1 bromolow-7.0.1-42218 es loadert
./rploader.sh serialgen DS3615xs now
./rploader.sh identifyusb now
./rploader.sh satamap now

az user_config.json ba valmiért a MAC adrest mindig szarul állította be
illetve a satamap ot is "SataPortMap": "5" re:
nálam 1 lemezzel csak így volt hajlandó megindulni
"SataPortMap": "1",
"DiskIdxMap": "00"
A PID,VID értéket jól beírta
ezek helyre igazítása után indult a build
./rploader.sh build bromolow-7.0.1-42218

feltettem DSM_DS3615xs_42661.pat et alap dolgokat végig nyomáztam
ujraindít.

majd indításnál a legalsó vissza a bootloader generálóba
./rploader.sh update now
./rploader.sh fullupgrade now
./rploader.sh serialgen DS3615xs now
./rploader.sh identifyusb now
./rploader.sh satamap now
Ellenőrizni a configot
./rploader.sh build bromolow-7.1.0-42661

majd szépen be is kérte DSM_DS3615xs_42661.pat fájlt és szépen le is upgradelt megtartva az előző dolgokat.

UI. full nulláról a 7.1.0-42661 valamiért nem akart felkúszni

[ Szerkesztve ]

(#23006) Essejó válasza Immy (#23003) üzenetére


Essejó
Topikgazda

De, úgy valószínűleg menni fog. Nekem sok évvel ezelőtt W7-en volt VM-ben.
Nekem valamiért az jött le, hogy a 118-ra akarod VM-be rakni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23007) Skipper válasza stigma (#22989) üzenetére


Skipper
tag

Hali
Tegnap éjjelre teljes a siker a 7.1.0-42661-gyel az éles rendszeren is.
Annyi kellett hozzá (ASRock Q1900), hogy (1,3,4 SATA portot használom benne):
"SataPortMap": "12", -> itt a tc 22-t állított alapból
"DiskIdxMap": "0002"

Kb fél óra alatt megvolt a végén a költöztetés 6.2.3-ról, egyelőre minden szuper.
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#23008) HIJ


HIJ
őstag

Korábban kérdeztem már, de hátha azóta belefutott valaki a témába. Használt már valaki alaplapi m.2 slotot redpill alatt? Két lapban is próbáltam, egy m.2 sata és egy pcie -el is, de egyiket sem sikerült láttatni a DSM -el…

(#23009) Essejó válasza HIJ (#23008) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha jól tudom a gyári Syno is csak cache-nak használja az M2-t pl 918+-ban, szóval adattárolásra nem tartom elképzelhetőnek, hogy a loader adna megoldást rá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23010) SFU válasza SFU (#23004) üzenetére


SFU
tag

A sikertelen 7.1.0 frissítés után létrehoztam a 7.0.1-42218 DS3615xs telepítőt, lefutott rendesen, a webagent megtalálja a NAS-t, de a megfelelő .pat fájl betallózása után mindig megszakad a DSM telepítése ahogy alább látható:


Van esetleg ötlete valakinek, mit tegyek?

Üdv! :R

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#23011) -=Jam=- válasza SFU (#23010) üzenetére


-=Jam=-
őstag

VID/PID nem lesz jó ennél a hibánál elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#23012) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Páran már írtatok/jeleztétek, hogy sikeresen felment a Redpill tinyCore Loader, aminek örülök.
Kisebb infó azoknak akik telepíteni akarják:

RedPill TinyCore Loader Installation Guide for DSM 7.0.1 BareMetal
RedPill TinyCore Loader Installation Guide for DSM 7.1 BareMetal

Egyik hsz-ben ezt olvastani, hogy ki milyen gépre milyen loader-t ajánlott tenni:
DS918+: Minimum 4th generation Haswell required.
DS920+: Minimum 5th generation Broadwell required. (or 4th Generation Xeon)
DS1621+: Minimum 6th generation skylake required. (Guessing)
DS36XX: All generations of AMD, INTEL (probably)

TinyCore loadert Github-ról le tudjátok szedni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23013) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Szeretném kikérni a véleményeteket. Az alábbi elvetemültségre készülök:
Szerver:
HP Proliant ML310e Gen8
CPU: E3-1220 v2
RAM: 6 GB
RAID vezérlő: B120i (4 db SATA)
Alaplapi SATA port: 2 db

Lemezek:
WD RED 6 TB 6 db (eddig 4 db van meg, alább a kétségeim, hogy miért)
Eldobós vinyók torrent alá 4 db

Bővítőkártyák (készlethiányos, megrendelve, de még nem tudom, hogy megkapom-e):
Delock 90431 (2 db)

4 caddybe menne 4 db RED, 2 alaplapi SATA-ra menne a maradék 2 db RED, viszont itt jön a kérdés, amiről nem találtam külföldi fórumon sem leírást, hogy a DSM képes-e kezelni ezeket a SATA portokokat?! Láttam olyan másik szervert, ahol nem kezelte, de olyat is, ahol ment, pont ML310e G8-ról semmit.

További kérdés, vajon a Delock kártya jó lehet-e? Nem alsópolcos direkt, hátha megbarátkoznak. Aztán a sok SATA vezérlőből jön még a kérdés, hogy SATA portmap érték vajon mi legyen majd? Hagyatkozzak tinycore alapján az automatára aztán kész?

(Első körben valószínűleg darab azonos eldobós HDD-kkel összeraknám a setupot, aztán ha összeáll, akkor aláküldeném egy cserével az összes új merevlemezt. Kérdés az is, hogy ez vajon egy járható út?)

Tudom, elvetemült, tudom kicsit kusza, de hátha tud valaki segíteni. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23014) nagyatt válasza stigma (#22906) üzenetére


nagyatt
tag

Sziasztok,

mindent a beállítások szerint csináltam 920+-t telepítettem egy intel J4015-ös lapra. Bármit teszek a 4 HDD-ből csak 2db-ot lát a rendszer.
Ezen kívül elvileg minden jól működik.
Mit ronthattam el ?

Megpróbáltam lefuttatni ezt parancsot is:
./rploader.sh satamap now

Köszönöm a segítséget :R

(#23015) DJ. Ru$y válasza nagyatt (#23014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld meg kézzel átírni a Sataportmap értéket "4"-re.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23016) SFU válasza -=Jam=- (#23011) üzenetére


SFU
tag

Ezeket hol tudom/ hogy tudom szerkeszteni?

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#23017) nagyatt válasza DJ. Ru$y (#23015) üzenetére


nagyatt
tag

Közben kirpóbáltam a DS3615xs-t ezzel látja minden meghajtómat gond nélkül.
Különös mindenesetre. Azt hiszem egyelőre maradok ezen a vezión, a 6.1-es DSM- is ezzel működött korábban.

(#23018) DJ. Ru$y válasza nagyatt (#23017) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én is DS3615xs-t használok jelenleg, az új gépnek gondolkodok a DS3617xs-en.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23019) SFU válasza SFU (#23010) üzenetére


SFU
tag

Eljutottam odáig, hogy a loader létrehozásánál ha a no-ra nyomok akkor nem hozza létre sem a serial-t sem - valószínűleg - a PID/VID értéket sem automatikusan a program. Ezeket ha jól értem, nekem kellene módosítanom a userconfig-ben, de ezt hiába teszem meg, csak a program által alapvetően adott PID/VID értéket adja vissza és egy olyan MAC adress-t, ami be van drótozva a TinyCore-ba.

A fentiek miatt mindig ebbe a hibába futok, nevezetesen hogy a loader készítése rendben lefut - minden zöld és OK - a hálózaton megtalálom a NAS-t, betallózom neki a .pat fájlt, de ~ 55 %-l eldobja a telepítést.

A userconfig ugye egy becsomagolt fájlban van az USB-n, ezt megnyitottam, a helyes MAC adress-t és a PID/VID értékeket beírtam, elmentettem a változtatást, DE UGYANÚGY AZ ELEVE LÉTREHOZOTT ÉRTÉKEKET ADJA A BOOT UTÁN A PROGRAM, EZÉRT ISMÉT LUKRA FUTOK.

Kérem, segítsetek, hogyan tudom/ kellene ezt a fájlt úgy szerkesztenem, hogy megmaradjanak a változások.

Köszönöm!

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#23020) kgymac válasza SFU (#23019) üzenetére


kgymac
őstag

A tinycore-nál parancsokat kéne egymás után futtatni, ezek mindent beállítanak.

(#23021) -=Jam=- válasza SFU (#23019) üzenetére


-=Jam=-
őstag

./rploader.sh identifyusb now

Ezt használod mielőtt buildeled?
A buildelt pendrive-on nem a configot kell már módosítani, hanem a grub.cfg-t.

(#23022) stigma válasza SFU (#23019) üzenetére


stigma
addikt

Hi, -=Jam=- fórumtárs már megírta, de sorban minden parancs után egy ,,y"-t mint yes-t kell nyomni és entert.

[DS3615xs]
./rploader.sh update now [y+Enter]
./rploader.sh fullupgrade now [y+Enter]

./rploader.sh serialgen DS3615xs [y+Enter]
./rploader.sh identifyusb now [y+Enter]
./rploader.sh satamap now [y+Enter]
./rploader.sh build bromolow-7.1.0-42661 vagy a régebbi ./rploader.sh build bromolow-7.0.1-42218 [y+Enter]

Itt zölden mindennek végig kell futnia, és bootolni kell róla tudni, majd ennek így mennie kell.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#23023) SFU válasza stigma (#23022) üzenetére


SFU
tag


kgymac


-=Jam=-

stigma

Köszönöm a válaszaitokat, de ha visszaolvassátok, amit írtam mindenben úgy jártam el, ahogy a telepítés leírásában benne van, minden rendben lefut, zöld és OK, de mégis egy olyan MAC adress és PID/VID jön létre, ami nem a kérdéses USB-s pendrive sajátja. Az userconfig fájl módosítására maga a loader hívja fel a figyelmet a fordítás során.

A telepítés meghiúsulása miatti kérdésemre Jam azt javasolta, hogy a PID/VID értékekkel lehet baj, de nem kaptam választ arra, hogy hol/hogy tudom ezt megtenni, mivel itt a grub fájlban nincsenek ezek az értékek benne, kvázi nincs mit szerkeszteni, de az idézett userconfigban benne vannak, amit mostmár kimásoltam, kicsomagoltam, módosítottem és visszacsomagoltam, majd visszamásoltam az eredeti helyére az USB-n, de láss csodát, még mindig a TninyCore által létrehozott adatkat használja.

Nem tudom, sikerült-e jobban megvilágítanom mi a problémám, azon kívül hogy tudok y+ENTERT nyomni minden sor után.

Köszönöm az eddigi válaszaitokat és az elmondottak alapján van-e valamilyen más ötletetek, hogy működésre bírjam a loadert.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#23024) kgymac válasza stigma (#23022) üzenetére


kgymac
őstag

Érdekes, mert nekem nem kellett y.
Ráadásul sudo kell minden parancs elé. Lásd az eredeti leírást pocopico-tól.

@SFU:
pedig valami nem kerek nálad. Két VM-en vagyok túl (esxi ill. proxmox alá), mindegyiken jól detektált mindent. Ha mégis szerkeszteni kéne a konfig file-okat, az is benne van az eredeti leírásban (linkkel).
Az egyetlen bibi a sata detektálás ami pár embernél nem működött, mert a telepítéshez hibásan detektálta az intel vezérlőjét (6 db, ami a chipkészletben van), de néhány hdd-t duplán/triplán lát a redpill loader és csak úgy voltak hajlandóak települni, ha kézzel átírták 1-re.

[ Szerkesztve ]

(#23025) -=Jam=- válasza SFU (#23023) üzenetére


-=Jam=-
őstag

nem kaptam választ arra, hogy hol/hogy tudom ezt megtenni

Pedig írtam, hogy a grub file-ban kell lennie, ha nincs ott írd bele kézzel, de ha lefuttatad a megfelelő parancsot, akkor benne kell legyen, max nem jó helyen keresed. Nem az elején van külön paraméterként, mint a JUN loader esetében, hanem minden grub bejegyzésnél külön meg van adva.

\boot\grub\grub.cfg

A kódban nem tudom kiemelni, de a linux /zImage kezdetű hosszú sorban van a vid és pid is.

menuentry 'RedPill DS918+ v7.0.1-42218 (USB, Verbose)' {
    savedefault
    set root=(hd0,msdos1)
    echo Loading Linux...
  linux /zImage HddHotplug=0 withefi console=ttyS0,115200n8 netif_num=1 syno_hdd_detect=0 syno_port_thaw=1 vender_format_version=2 earlyprintk mac1= syno_hdd_powerup_seq=1 pid=0x1643 log_buf_len=32M syno_hw_version=DS918+ vid=0x0951 earlycon=uart8250,io,0x3f8,115200n8 DiskIdxMap=000709 SataPortMap=622 sn=1660PDN000222 elevator=elevator root=/dev/md0 loglevel=15 
    echo Loading initramfs...
    initrd /rd.gz /custom.gz
    echo Starting kernel with USB boot
}
menuentry 'RedPill DS918+ v7.0.1-42218 (SATA, Verbose)' {
    savedefault
    set root=(hd0,msdos1)
    echo Loading Linux...
  linux /zImage HddHotplug=0 withefi console=ttyS0,115200n8 synoboot_satadom=2 netif_num=1 syno_hdd_detect=0 syno_port_thaw=1 vender_format_version=2 earlyprintk mac1= syno_hdd_powerup_seq=1 pid=0x1643 log_buf_len=32M syno_hw_version=DS918+ vid=0x0951 earlycon=uart8250,io,0x3f8,115200n8 sn=1660PDN000222 elevator=elevator root=/dev/md0 loglevel=15 
    echo Loading initramfs...
    initrd /rd.gz /custom.gz
    echo Starting kernel with SATA boot
    echo WARNING: SATA boot support on this platform is experimental!
}

[ Szerkesztve ]

(#23026) Tommee


Tommee
aktív tag

Figyelem! Aki Jellyfin-t használ és jól működik nála, ne frissíte az ffmpeg csomagot, mivel a 4.4.1-42 verzióval nálam(N3150 cpu ds918+ 7.0.1) már nem működik jól, nem transzkódol és nem játszik le videókat.
Más is jelzett hasonló hibaüzenetet.
Én visszatettem innen a 4.3.3-39-et és utána megint jól működik.

(#23027) Immy válasza Essejó (#23006) üzenetére


Immy
őstag

Létezik valamilyen weboldal ahol csak szimplán letöltöm a virtuális gépet “és utána csak használom”?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#23028) kgymac válasza Immy (#23027) üzenetére


kgymac
őstag

Gugli segíthene.
pl. (video, elveimmel ellenkezik, így nem néztem végig, de kb. a kérésedről szól)
egy tinycore leírás, de ha már használod, tartsd is be, mert sok forkolt, herélt verzióját láttam már, itt is.

(#23029) Essejó válasza Immy (#23027) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Én anno ennek egy korábbi verzióját használtam W7-el, van Linux verziója is. link
Xpeno telepítés VBoxra link
Mondjuk valami frissebb verzióval próbálnám, és nem a sima 6.1-el.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23030) kgymac válasza Essejó (#23029) üzenetére


kgymac
őstag

KVM/qemu miért nem jó? A proxmox is arra épül, nyilt forrásos rendszer.

(#23031) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, adott egy épített NAS és egy új iMac. A korábbi iMac-el minden ment ahogy kell, de az újjal ha kábelen keresztül akarom elérni a NAS-t akkor nem sikerül, wifin azonnal elérem. Az új iMac-en minden beállítás megegyezik a régiével. Annyi még, hogy közben a szolgáltatói router is cserélve lett, de az előző routeren sem állítottam semmit és működött a hálózat. Bármi ötlet? ipv4 vs ipv6 esetleg?

(#23032) Essejó válasza kgymac (#23030) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Kimondta, hogy nem jó? Csak én azt nem ismerem, így leírtam, hogy anno én mit használtam.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23033) kgymac válasza Essejó (#23032) üzenetére


kgymac
őstag

OK, de szinte minden xpenology.com-os útmutató vagy esxi-re vagy proxmox-ra készült. A proxmox meg egy KVM/qemu fork, viszonylag normális /esxi szerű/ VM definiáló felülettel.
Korábban kerestem centos-re valami felületet KVM/qemu/libvirt-hez, de nem igazán nyűgözött le, ami van. Csak hát céges rendszer lenne, a proxmox meg fizetős.

(#23034) kgymac válasza kgymac (#23033) üzenetére


kgymac
őstag

Virtualbox-hoz egy kis leírás:

(#23035) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Sikeresen kizártam magam a rendszerből. Mobilon (DS Finder) el akartam venni jogosultságokat az egyik felhasználótól, de valójában sajnos a sajátomtól vettem el.

Hogyan tudok ilyenkor valahogy még is belépni és magamnak újra jogokat adni :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23036) DJ. Ru$y válasza kleinguru (#23035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

SSH?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23037) kleinguru válasza DJ. Ru$y (#23036) üzenetére


kleinguru
addikt

Próbáltam azzal is belépni, de nem sikerült sajnos :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23038) Essejó válasza kleinguru (#23037) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem is belépned kéne vele, hanem a konfigban valahol a letiltott gyári admin felhasználót aktiválnod.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23039) -=Jam=- válasza Essejó (#23038) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Szerintem arra írta, hogy SSH-n sem tud belépni, anélkül meg nehéz a config file-okat piszkálni :)

(#23040) kgymac válasza -=Jam=- (#23039) üzenetére


kgymac
őstag

Nem írta, hogy milyen felhasználóval próbálkozott. Tudtommal csak admin csoport userével lehet ssh-n belépni, remélem ilyen userrel próbálkozott. Ha az admin csoportos saját usertől vette el a jogot, akkor csak egy másik admin csoportos userrel fog tudni belépni és visszaállítani a jogokat.
Ha csak egy admin csoportos user van és ettől lett elvéve, gyári syno-n erre van ugye a reset gomb rövid megnyomása, ami xpenon nincs.
A költöztetés lehet az egyik megoldás, mert akkor az admin jogú felhasználó az lesz, akit az új rendszerben erre a célra létrehozott. Ill. az első rendszer partíció formázása (!!!NEM PARTÍCIÓ TÖRLÉS!!!, mert volt aki túlteljesítette aztán sírt az adataiért :W ) majd a rendszer újratelepítése, mint végső is szóba jöhet. Elvileg minden beállítás el fog veszni, de a file-ok megmaradnak, csak újra be kell lőni mindent újra (tanulság: egy admin user nem admin user).

(#23041) ataribalint


ataribalint
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék építeni egy otthoni NAS-t, XPEnology DSM 6.2 alapon, és érdekelne, hogy az alábbi “ITX-es félkonfigon”futna e megfelelően? (Ha jól sejtem, akkor több mint elégséges :U )
- Asrock H110M-ITX
- Pentium G4560
- 2x4GB DDR4
+ Max. 400W ATX táp. Ezt még nem döntöttem el, így ha vannak jó tippek, akkor szívesen fogadom.

Előre is köszönöm! :R
B

(#23042) simkoG


simkoG
csendes tag

Egyik reggel nem értem el a megosztott mappám. Meg is lett, miért! :C

[kép] [kép]

www.simko.me | poco f4 gt

(#23043) zex válasza simkoG (#23042) üzenetére


zex
aktív tag

Very nice! Meg jó hogy nem gyújtotta fel a házat! :F

(#23044) simkoG


simkoG
csendes tag

Viszont előjött egy fura hiba. Csináltam egy új loader-t (1.04), de csak új telepítést akar. Történt valami?

www.simko.me | poco f4 gt

(#23045) simkoG válasza simkoG (#23044) üzenetére


simkoG
csendes tag

*pontosítok, recover érhető csak el. Ezzel megmaradnak az adataim, ha végigmegy?

"We've detected that you had moved the hard drives to a new DS918+. Please click Recover if you want to recover your data and settings now."

www.simko.me | poco f4 gt

(#23046) szaki035


szaki035
tag

Sziasztok. Valaki próbált már UNRAID OS -re Xpenologyt telepíteni?? Sikerült normálisan futtatnia?? Kiváncsi vagyok a véleményetekre. Köszi

(#23047) Essejó válasza szaki035 (#23046) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hát ha tudsz rá tenni virtuális gépet, akkor abban lehet Xpeno, de ennek így mi értelme?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23048) kleinguru


kleinguru
addikt

Tudtok linkelni egy leírást, hogy hogyan tudom feltenni az aktuális 7.1-es verziót :F

Az a tervem, hogy egy külön merevlemezre felteszem az újat, majd migrálom a mostani merevlemezeket.

Vagy ha tudtok megoldást arra, hogy a mostanit újrategyem úgy, hogy nem vesznek el az adatok a merevlemezekről, de tiszta lappal tudok indulni a felhasználókkal?

Kidobtam magam alól a jogokat, a rendszer működik jól, csak nem férek hozzá.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#23049) Essejó válasza kleinguru (#23048) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az már nem működik, hogy egy üresre felteszed a 7-et a mostaniakat meg mögé, mert formázza őket!
Olvass vissza pár hetet, van sok leírás a 7-el kapcsolatban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23050) kleinguru válasza Essejó (#23049) üzenetére


kleinguru
addikt

Szomorú, akkor meg kell oldanom az adatmentést, így tovább fog tartani, de jó tudni.

Köszönöm a segítséget :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.