Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) nlq válasza DJ. Ru$y (#849) üzenetére


nlq
aktív tag

nanoboot csere a pendriveon (esetleg jobb 1 masik pendrive)

4528 alapverzio

majd az update 2

(#852) mandriva11


mandriva11
tag

Pendrivon a Nanoboot-5.0.3.2 DSM 5.1-5004 X64 majd egy vinyó a gépbe, majd beboot, és Web Assistant-nál kiválasztom a DSM 5.1-5004. majd telepítéskor kiírja, hogy sikertelen telepítés, valószínűleg hibás a file (Diskstation manager telepítésnél) Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#853) Proxy2 válasza DJ. Ru$y (#849) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

A te ( Dj. Ru$y) esetedben a rendszer sorozatszáma a pendrájvon a grub-ha van beállítva, ez az egy dolog amire figyelned kell.

A többi része nem tér el az átlagostól.

Írd fel a sorozat számot egy papírra, aztán ha lecserélted a nanoboot részét akkor segítek vissza írni.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#854) DJ. Ru$y válasza Proxy2 (#853) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi!

Ha nekifogok, akkor előtte majd írhatok privátot? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#855) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

VAlahogy van rá mód, hogy a boot pendrive tartalmát átrakjam egy másik pendrivra?

Szeretnék egy fizikailag kisebb de egyben gyorsabb penyóra költözni a rendszerrel, az újratelepítés és beállítgatás mizéria nélkül.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#856) Proxy2 válasza DJ. Ru$y (#854) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ez természetes.

Czimby, csinálj egy új pendrive-ot, dugd be a NAS-ba, majd mentsd át amit akarsz.
Ugye max a grub-be változtatunk, azt viszont inkább ne másold, max szerkeszd át az új pendrive-on, a réginek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#857) nlq válasza Czimby (#855) üzenetére


nlq
aktív tag

mi az a penyó??

ha pendrive akkor csak siman csinalsz egy ugyanolyan pendriveot mint a regi ugyanazzal a nanoboottal (vagy gnoboottal ha regebbi)

es kesz vagy (esetleg ha modositottal a serial numberen vagy hasonlok akkor azt kell ujra megtenned

ugyanis a rendszered es a beallitasok a winyoidon vannak nem a pendriveodon...

(#858) mandriva11


mandriva11
tag

Nem tudom, valaki próbálta-e ezt a verziót tisztán telepíteni : DSM 5.1-5004 ?
Hát nekem az életem ment rá, mert mikor felment nem látta a betett vinyókat, nem tudtam kötetet létrehozni, inaktív volt, meg a csomagokat sem lehetett elérni :( . A DSM 5.0-4528 viszont elsőre minden OK volt vele, mennyi időm ment el feleslegesen :W :W :W :W . Legalább 5x telepítettem újra.

Na ez egy jó tanúság volt, hogy nem biztos, hogy az új a legjobb, vagy csak engem szívatott .

[ Szerkesztve ]

(#859) nlq válasza mandriva11 (#858) üzenetére


nlq
aktív tag

vissza kellene olvasni nehany hozzaszolast az kevesebb ido mig 5x falbavered a fejed..

845, 846, 851 es hozzaszolasok csak errol szoltak hogy melyiket erdemes jelenleg es hogy az 5004 nem megy...

(#860) DJ. Ru$y válasza mandriva11 (#858) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezért kérdezek, mielőtt hülyeséget csinálok, ha nem kérdezel, legalább az én kérdésemet és arra kapott válaszokat olvasd el.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#861) nemurea válasza DJ. Ru$y (#860) üzenetére


nemurea
aktív tag

A nagyobb gond az, hogy jelenleg nem is néz ki úgy, hogy a DSM 5.1-5004 megérkezne PC-re rakható verzióban... A boot image fejlesztők, akik szabadidejükben készítik el a boot rendszert, kezdik feladni ezt az önkéntes munkát, plusz ahogy látom, most a Synology sem közli a forráskódokat ehhez - gondolom, szoros összefüggésben az utóbbi idők biztonsági problémáival. Szóval van rá nem kis esély, hogy itt ragadunk, illetve váltani kell majd, mert az 5.0-4528 előbb-utóbb sebezhető lesz (ha ki van téve a netre).

Forrás:

[xpenology.com]

(#862) fogtunder válasza nemurea (#861) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát az elég nagy szívás lenne, nem nagyon van kedvem oprendszert váltani. mondjuk az sem nagyon zavar, ha valaki bejut a film/sorozat/zene gyűjteményembe :)

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#863) Czimby válasza nlq (#857) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi igen penyó=pendrive.

Akkor meg is csinálom az boot pendriveot.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#864) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

A DSMben mit/hol kell állítani, hogy ne dobálja ki a userekeet? Konkrétan az a gond, hogy a kollegina elhagyja a helyét, cigi/kb trécselés stb. Mire visszaér már nem tud menteni a NASra, mert a file-t használja valaki. Ha belépek látom, hogy 2x van bejelentkezve, ha kirakom a régebbit, akkor persze már megy az írás.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#865) Patice válasza CactuS (#864) üzenetére


Patice
nagyúr

Hálózati mappákat kell mindenkinek felcsatolni és ott szerintem nem lesz időkorlát. Természetesen a felcsatolt megosztáshoz legyen a user-eknek joga.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#866) nlq válasza Patice (#865) üzenetére


nlq
aktív tag

ennél szofisztikáltabb is lehet a gond...

en 3 dolgot neznek meg
1., halokartyak powersave beallitasai nekem volt olyan hogy az egyik user emiatt nyitott ujabb es ujabb sessionöket
2., sok felhasznalo wifin egymast dobaljak le a wifirol es vagy elozo
3., hulladek switch csinalt velem ilyet hogy bizonyos portjan szakadozott a halozat amit ujabb bejelentkezesnek vett a szerver

(#867) CactuS válasza nlq (#866) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ebből inkább a 1. lehet talán, lévén a kis irodában - a főnök nyomására - 6 ból 5 gép laptop lett, így azok jelenleg Wifin lógnak (+ az enyém is per pill) a WDR3600-ason. A routerhez csatlakozik kábellel a NAS + egy Cubietruck.

És ugye a laptopok addigra már bealszanak, mire vége a dumapartynak...

Holnap megnézem, hátha, köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#868) nlq válasza CactuS (#867) üzenetére


nlq
aktív tag

aham pont ez az 5-6 gep (es felette) wifin logunk es szerverrol dolgozunk szokott szivas lenni

egyik ugyfel akart mindenaron wifin keresztul dolgozni az irodajaban en mondtam nem lesz jo, o azt mondta de...
kiprobalta 2 gepukkel es mutatta milyen jo...
aztan felvett meg 4 embert akik allandoan panaszkodtak hogy nem tudnak a halozatban nyomtatni nem erik el a szervert nehezen jon be a weblap (80Mbit internet mellett eleg gaz)
mondom wifi
mondja a fonok az nem lehet

mondom de
egyik reggel bementem, es a dolgozok gepeit radugtam kabelre wifit letiltottam
kabeleket eldugtam (amennyire lehetett )
mondom az elso beerkezonek megcsinaltam a halozatot ha valami gond van azonnal szoljatok

delutan bemegyek kerdem a fonokot na jo a halozat???
aszongya igen jo!
huuu gyors huu nem szakad huu nyomtat a nyomtato

nah mi volt a gond?? mit csinaltam hogy most rendben mukodik a wifi??? kérdezi

hat a wifi tok jol megy csak a gepek nem hasznaljak :) mondom es mutatom a gigabit halozatot...

[ Szerkesztve ]

(#869) CactuS válasza nlq (#868) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ah, ja igen, ha már így eszembe juttattad: mellette meg ugye vannak még a telefonok, amik általában szintén a hálózaton lógnak, az akkor már dupla. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#870) OberMotz válasza CactuS (#867) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Szétnézett már valaki nálatok a wifi spektrumon? Lehet csak valami másik csatornára kéne áttolni a céges wifit és jó/jobb lesz. Az általában használt 2.4GHz elég zsúfolt tud lenni, főleg nagyobb irodaházakban vagy sűrűbben lakott környéken, és emiatt be tud lassulni vagy szakadozni. Én speciel az 5GHz-et szeretem, de a legtöbb hulladék laptop wifi kártyája sajnos nem dualband.

(#871) CactuS válasza OberMotz (#870) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, de egy ipartelepen vagyunk, hatótávban kb. 3 routert találni jobb esetben.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#872) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok olyan szünetmentest ajánlani, amit lekezel az Xpenology? Gondolok itt arra, hogy áramkimaradás esetén bizonyos töltöttségi szint alatt leáll a NAS.
Egy 1 lemezes j1900-as gép, médialejátszó és switch lenne rákötve és elég, ha kb. 15 percet át tud hidalni. Igazából a szabálytalan leállást szeretném kiküszöbölni. Viszont az sem hátrány, ha nem túl nagyok a fizikai méretei.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#873) DJ. Ru$y válasza Jim74 (#872) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

APC elég nagy márka ahhoz, hogy szerintem kezelje majdnem bármelyiket. Nekem az van rákötve, de két aksis batár. Az a baj, hogy vagy én vagyok béna, de mindenképpen leállítja a rendszert, pedig sokáig bírná tartani, de 30 perc után leteszi magát biztonságos módba. Illetve gyári Syno NAS esetén láttam olyat, hogy ahogy áramot kap a NAS úgy vissza is kapcsol magától és feláll a rendszer, gondolom ez nálam (nálunk) a MicroServer korlátai miatt nem megoldható.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#874) AiRLAC válasza Jim74 (#872) üzenetére


AiRLAC
addikt

APC BackUPS CS 350 vagy 500.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#875) Jim74 válasza AiRLAC (#874) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm Mindkettőtöknek a választ. :R

Újabb kérdésem lenne:

Tegnap többször volt áramkimaradás a lakában. Teljesen szét is hullott a hálózat... :O

Nagy nehezen újra beállítottam mindent, de a médialejátszóval nem jutok zöld ágra :(

3-féleképpen lehet elérni a NAS-t:

1. My Shortcuts: ide megadtam korábban a NAS IP-jét jelszó nélkül, a guest fiókot aktiváltam a DSM-ben és ment minden hibátlanul.

2. WORKGROUP: na ez csak akkor működik, ha egy win7-es PC be van kapcsolva a hálózaton. Fogalmam sincs, hogy miért, mert a korábbi Zyxel NAS-omnak nem volt ilyen problémája, de végül is mindegy, mert az 1. pontban lévő móddal ki lett küszöbölve ez a gond.

3. NFS: nem használom, egyszer kipróbáltam, működik.

Namármost az áramsszünet óta az 1. pontban történő belépési móddal kb. 2 percig gondolkodik a médialejátszó, mire belép a NAS-ra.
A hálózaton lévő PC-k problémamentesen látnak mindent, gyorsan, tehát a guest fiókkal nem lehet gond.
A médialejátszó a 2. pontban leírt módon történő csatlakozással pikk-pakk csatlakozik, lát mindent, amit kell.

Mi a túróért tart 2 percig a csatlakozás az 1. pontban leírt módon, holott korábban az is gond nélkül működött? Az áramszünet elronthatott valamit? De akkor semmi nem menne, nem?

Már olyan ideges vagyok, hogy ölni tudnék :W

(#876) DJ. Ru$y válasza Jim74 (#875) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért nem teszed fel a Médiaszerver-t, és akkor simán látja, megadod, hogy mik láthatják a dolgaidat korlátozható eszközökre stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#877) nemurea válasza AiRLAC (#874) üzenetére


nemurea
aktív tag

Az APC Backups CS350-nel vigyázz, ha esetleg használtan akarod venni, mert nekem nagyon úgy tűnt, mikor ezt a témát nézegettem, hogy ugyanazzal a típusszámmal többfajta szünetmentest hoztak forgalomba. Biztosan a kapacitása ugyanaz, de a kimeneti opciói mások, tehát menedzselhetőség szempontjából problémás lehet. Konkrétabban: a régebbi típusokon nincs USB kimenet, tehát alapból nem tudod rádugni a gépre, csak RS232-vel, de azt meg nem biztos, hogy a Synology/XPEnology lekezeli.

(#878) Jim74 válasza DJ. Ru$y (#876) üzenetére


Jim74
nagyúr

Fúúú én ehhez tök hülye vagyok :( Ez a médiaszerver valami DLNA-s cucc? (csak mert a DLNA-tól viszolygok :DDD)
Azt nem értem, hogy ami eddig működött, az most miért nem megy? :F

Lehet, hogy a médialejátszóban történt valami gebasz az áramkimaradások miatt? De, ha egyik módon csatlakozik gyorsan, akkor a másik módon miért nem? :F

Most nézem, hogyha PC-val böngészem a NAS tartalmát, akkor valami CIFS módon csatlakozok. Létezik, hogy ez a mód "meghalt" a médialejátszóban? :F

(#874) AiRLAC : most nézem az árakat :Y Ettől valami "gazdaságosabb", de jó megoldás nincs? :B

[ Szerkesztve ]

(#879) DJ. Ru$y válasza nemurea (#877) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit nevezünk réginek? Nekem van egy "régi" 9-10 éves 350-es, azon 8-eres csatlakozó van (ami USB-8eres kábellel működik, nem lehet, hogy ezek csereszabatosak és így van megoldva az RS232 is?)

Jim74
Az DLNA bizony, nem tudom mi a gáz vele, nálam működik, néha felejti csak el a TV-m, állítólag ez TV és nem XPE. hiba...

Azért lehet lassabb, mert máshogy építi fel a kapcsolatot más protokollon csatlakozik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#880) Jim74 válasza DJ. Ru$y (#879) üzenetére


Jim74
nagyúr

A DLNA kezeli rendesen a feliratokat, hangsávokat? DVD iso-t?
Nincs vele semmi baj, csak valahogy anno mikor próbálgattam, akkor valahogy nem jött be. Nem tudom már miért.

Létezhet, hogy a médialejátszó CIFS protokollért felelős része "megsérült" az áramkimaradáskor?
A NAS-on nem történhetett gond, mert a PC-k is CIFS protokollt használnak és ott nincs sebesség probléma.

[ Szerkesztve ]

(#881) DJ. Ru$y válasza Jim74 (#880) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DLNA-n szerintem a lejátszódtól függ minden.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#882) Jim74 válasza DJ. Ru$y (#881) üzenetére


Jim74
nagyúr

Adok neki egy esélyt :DDD

De ettől függetlenül továbbra is b*ssz* a csőrömet, hogy ami az áramszünet előtt ment normálisan, utána miért nem megy rendesen? Vagy sz*rjon be teljesen a készülék, de az ilyen x-aktás hibáktól agyf*szt kapok :(

(#883) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Pár kérdésem lenne. A HP microserver fórumról irányítottak ide, hogy hátha tudtok segíteni.

Szóval adva van egy N36L tip. HP microserver. Ezen jelenleg egy DSM 4.3-as fut tökéletesen.

1.: Hogyan tudom megoldani, hogy a DSM 4.3-at felfrissítsem DSM 5.0-ra? Úgy, hogy a beállításaim és a megosztott mappáim megmaradjanak?

2.: Adva van egy másik Microserver - szintén N36L - erre szerettem volna feltenni a DSM 5.0-t. Az USB kulcsot megcsináltam, egy HDD-t leformáztam.

A Synology Assistant programmal elkezdem a telepítést, egy error 53-at kapok. Ez mitől lehet?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#884) nlq válasza HaZse (#883) üzenetére


nlq
aktív tag

probald ez alapjan:

http://www.xpenology.nl/hardware-installatie/
http://www.xpenology.nl/standaard-installatie-dsm/

ne a dsm assistanttal telepits, hanem a webes feluletrol
ami meg problema lehet, ha a biosban nem ahci be van rakva a winyod

de errol bovebben a hp microserver topicban olvashatsz

es az előző mondatom csak vicc volt :DD

[ Szerkesztve ]

(#885) nlq válasza HaZse (#883) üzenetére


nlq
aktív tag

FONTOS!

nem kell formazott HDD hanem be kell raknod a regi HHD-idet es amikor a masodik link 5ös pontjához ersz ott azt fogod latni hogy költöztethető ha igen akkor minden gond nelkul at fog jönni...

a kovetkezonek a 7.es pontben latott kepet kapod ahol kitudod valasztani hogy csak a fajlaid jojjenek at vagy a beallitasaid is! (az admin passwordodet ujra be kell alitani az tutti)

egyebkent ha sok szolgaltatast futtattal a 4.3 alatt akkor lehet hogy tobb perc is lesz az elso nehany reboot, mert updatelni kell az alkalmazasokat is a DSM-en belül

Udv
NLQ

[ Szerkesztve ]

(#886) HaZse válasza nlq (#885) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi.

Siker. Minden fasza. (Üres HDD-re tettem próbára).

De most meg a Download Station-ba ha betöltök egy torrentet, akkor azt írja ki, hogy nincs elegendő hely. (?).

Pedig egy 1 Terrás HDD van nki, ami tök üres.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#887) DJ. Ru$y válasza HaZse (#886) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tessék:
http://prohardver.hu/tema/xpenology/hsz_785-785.html

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#888) HaZse válasza HaZse (#886) üzenetére


HaZse
őstag

Én bénáztam el. A Download Station-ban a beállításoknál kellett az ideiglenes könyvtárat átálítanom, mert alapértelmezésben az USB-re akarta írni az ideiglenes torrentet.

Veregethetem a fejem a falba........ :W

DJ. Ru$y Köszi. :R

nlq: Ha jól értem, akkor a következőt kell csinálnom, hogy a DSM 4.3-ról az 5.0-ra frissítsek adatvesztés és beállítás vesztés nélkül:

0.: Bitonsági mentás a DSM 4.3-ban .DSS kiterjesztéssel (Biztonság)

1.: Menet közben kiveszem az USB kuilcsot - vagy keresek egy másik 2 GB-osat - arra rámásolom a nanoboot 5.0.3.2-es boot IMG-t. (NB_x64_5032_DSM_50-4528_Xpenology_nl.img)

2.: DSM 4.3 alatt betallózom a DSM 5.0-s -pat file-t. (DSM_DS3612xs_4528.pat)

3.: Értelemszerűen követem a kiírást.

4.: Örül a DSM 5.0-nak.

Elvileg jó gondolom?

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#889) nemurea válasza Jim74 (#882) üzenetére


nemurea
aktív tag

OH, a DLNA és a Synology atomstabil az én Androidos telefonomhoz képest. Most épp valami miatt a csengőhang átállt a Cotton Club Singers egyik Abba Jazz számára, és nem, nem tudom más belátásra bírni. Emellett állandóan rezeg kettőt amikor elkezd kicsörögni, kettőt, amikor felveszem, és amikor lerakom, akkor is, jellemzően a fülem mellett :Y És semmit nem tudok vele kezdeni. Na az ugyanilyen, mint neked a CIFS.

(#890) nemurea


nemurea
aktív tag

Valaki tudna abban segíteni, hogy milyen módon tudom megnézni, mi ébreszti fel alvásból a winchestereket? Úgy vannak beállítva, hogy 20 perc után kerüljenek hibernációba, de a logból látom, hogy rendszeresen félóránként felébrednek. Tehát csak 10 percet pihennek, de a nagyobb baj, hogy úgy olvastam, a HDD-knek pont a felpörgés nem tesz jót, utána ha már mennek, mehetnek bármennyit.

(#891) nemurea


nemurea
aktív tag

Hány évet kell eltölteni itt a PH-n, hogy az ember (újonc)-ból szintet lépjen? :DDD

(#892) bigrock válasza nemurea (#891) üzenetére


bigrock
addikt

(#893) Jim74 válasza nemurea (#889) üzenetére


Jim74
nagyúr

Aki megfejti ezt nekem, hogy mi sz@ródott el az áramkimaradásoktól, annak leborulok a tudása előtt :DDD

(#894) nlq válasza HaZse (#888) üzenetére


nlq
aktív tag

0: ha biztonsagot akarsz akkor komplett adatmentés! (dss-t ugyse tudod visszatolteni az 5.0 ala)

1-2: nem! :W

kuldtem linket hogyan telepitsd az 5.0 -t (elolvastad???)
pedig megcsinaltad...

azaz 3., igen

ugyanezt csinald meg a 4.3 as rendszereden is
csak koltoztetheto statusz ott a 7 es kepen lesz a kulonbseg amirol beszeltem neked korabban

pendrivenak elegendo 32MB os pendrive is

4 igen :))

(#895) HaZse válasza nlq (#894) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi.

Akkor jól értem. Leírom azért.

Teljes mentést nem tudok csinálni, mert nincs annyi sazabd helyem.

Tehát letöltőm a NB_x64_5032_DSM_50-4528_Xpenology_nl.img-filet, amit kiírok USB-re és arról bebootolok. A boot menüben kiválasztom az Install/Update pontot.

Mikor bebootolt az USB-ről, akkor a böngészőbe beírom az IP címemet, majd a böngészőben követel a leírát. És ott a migrációt választok. Beírom az admin jelszavát és a NAS nevét. Majd reboot és belépek immár az új felületre.

Jól gondolom?

Vocsi az értetlenkedést, de nem szeretném az adataimat elveszíteni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#896) nlq válasza HaZse (#895) üzenetére


nlq
aktív tag

igen igy igy..

ha biztosra akarsz menni akkor az ures 1 TB -re (amit nemregteszteltel 5-0 val) tegyel 4.3 at (migracio nelkul uj installal), tegyelra 1 megosztast es nehany filet es probald vele vegig az update folyamatot igy lesz 1 kis gyakorlatod...

[ Szerkesztve ]

(#897) HaZse válasza nlq (#896) üzenetére


HaZse
őstag

Pont ezt készítettem elő. Holnap reggel meg is csinálom. Csak ki kellett keresni azt a változatot, ami jelenleg a működőn van rajta. De szerencsére megtaláltam a NAS-on. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#898) HaZse


HaZse
őstag

Kész a migráció. Igaz, élesben kellett csinálnom, mert a másik (3-ik) microservert az ismerős eladta és reggel jött érte. Így a másik nem működő microserverre nem sikerült feltenni, mert a mini sas csatlakozó az alaplapon hibás. Vagy a vezérlő. Nem tudom.

Így egyből a működő rendszerre tettem fel. (DSM 4.3-ről DSM 5.0-ra). A leírtak szerint sikeresen véviment és az adatok, szolgáltatások is megmaradtak. (webszerver, mail szerver, megosztások). Csak 2 kiegészítő frissítése nem sikerült. (Mariadb és a PHPMYSQL). Sajnos ezeket még mindig nem sikerült életre kelteni. Szerencsére nem volt az adatbázisban semmi, így nem vesztettem semmit.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#899) nlq válasza HaZse (#898) üzenetére


nlq
aktív tag

ha rossz a minisas csati akkor lehet bele tenni kartyat...
a problema hogy annyiba kerul a mini sasos kartya mint a szervered jelenlegi allapotban (~20eFt)

(#900) HaZse válasza nlq (#899) üzenetére


HaZse
őstag

Sz f@sza.

Megnézetem holnap, hogy javítható-e a csatlakozó. (Ha az a baja)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.