Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) dctacsi válasza nlq (#950) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Igazából csak a megszokás nagy úr és eddig Windows szerveren ezt használtam. Ott teljesen jól működött, de ha a JAVA kicsit macerás lélek, akkor lehet tényleg nem erőltetem a dolgot.
Valószínűleg a gyári cuccaik is jók, de azokat még nem próbáltam ki...
Van esetleg a felsoroltak között olyan, ami már jól bevált?

(#952) fogtunder válasza dctacsi (#951) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a plex media server hajlamos beakadni és fullon pörgetni az egyik magot, ezért azt már kilöttem egy ideje. a gyári media center, vagy hogy hívják szerintem elég jó DLNA funkcióra, de én azt keveset használtam, mert többnyire vagy NFS-en vagy Samban keresztül játszom le a dolgokat.

az iTunes szervert használom még audiora, tökéletesen működik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#953) nlq válasza fogtunder (#952) üzenetére


nlq
aktív tag

b a gyari mediaszervert hasznalom... nekem tokeletes az upnp ...
pl a medialejatszoimon nem is hasznalok NFS vagy samba kapcsolatot

(#954) fogtunder válasza nlq (#953) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mivel az XBMC úgyis saját adatbázisból dolgozik, ott direkt megosztást használok, a mobil eszközök miatt van bekapcsolva, de azok is röhögve viszik a videók nagy részét már. valahogy sosem tudtam rászokni a DLNA-ra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#955) nlq válasza fogtunder (#954) üzenetére


nlq
aktív tag

ertelek... en meg mindig lusta voltam bepotyogni a samba jelszot meg a mgosztast megkeresni... az upnp-t alapbol feldobja oszt nezem a filmet
szerintem ez az egyszerusegre torekves a korral jar :)

(#956) fogtunder válasza nlq (#955) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát az XBMC-nek pont egyszer kell megadni a megosztás helyét, utána már kezeli, de még a WD Tv Live is meg tudja jegyezni. na meg az XBMC megosztott adatbázisból dolgozik a klienseken és kell tudnia feliratot leszedni is, szóval ahhoz write jogosultságú profil kellett.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#957) Patice válasza nlq (#955) üzenetére


Patice
nagyúr

Én az XBMC-ben NFS-sel vettem fel a megosztásokat, oszt csókolom.

Nem kell jelszó, meg ilyesmi. Mindig működik. :K Csak egyszer kell az elején beállítani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#958) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Pár napja drasztikusan visszaesett a le és feltöltésem. Mintha falba ütköztem volna. Seeder van bőven,de nem tölt. NAS,router restart megvolt,de nem ért semmit. 150/50-es nettel modemes a letöltés, és az eddigi 30-50 aktív torrentem most 1-2-re esett vissza. Hibaüzenet nincs. Leszámítva hogy a 2 vinyó 90%feletti telítettséggel megy,de egész eddig így mentek.
Mi a gebasz?
DSM 4.3-3810

szerk: kliens: transmission

[ Szerkesztve ]

(#959) nlq válasza Möhe (#958) üzenetére


nlq
aktív tag

https portot azonnal tiltsd le ha meg nem tetted volna!

nem artana updatelni a rendszeredet amugy sem...

(#960) Möhe válasza nlq (#959) üzenetére


Möhe
addikt

Egyedi port, hosszú jelszóval haszálom. Lehet le is kapcsolom aztán hétvégén frissítem a gépet.
Tudom gond nélkül frissíteni? ( hogyan?)
Van 1szűz vinyóm amit amúgy is be akartam tenni, arra tegyek friss DSM 5-öst és a többi vinyót csatlakoztassam? Szoftverből kurvamód láma vagyok, melyik a kisebb szívás?

(#961) TechnicR


TechnicR
tag

Sziasztok!

Ha egyelőre csak 1 HDD-vel használnám az XPEnology-t, és "synologys raid-ra formázom", akkor ha a későbbiekben adok hozzá további HDD-ket, akkor tudja bővíteni a kapacitást adatvesztés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#962) nlq válasza Möhe (#960) üzenetére


nlq
aktív tag

tök mind1 milyen hosszu jelszoval hasznalod, haz egyedi port valami vedelmet ad de amit csinalsz az kb orosz rulett !!!

keress rá a neten a synolocker -re

updatet leirtuk az elmult 50 hozzaszolasban is legalabb 1x

(#963) nlq válasza TechnicR (#961) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, sot meg is csinalja neked alapbol az shr kötetet...

amikor hozzaadod a masodik diszket akkor a redundanciat adod hozza, aztan a 3. diszktol kezdve pedig novekedni fog a merete a rendszerednek..

erdemes a legkisebb diszkkel kezdeni amit hasznalni akarsz, mert az elso diszknel kisebbet nem fogsz tudni a diszkcsoporthoz adni (uj diszkcsoportot tudsz letrehozni de az nem lesz a raid tömböd része)

(#964) TechnicR válasza nlq (#963) üzenetére


TechnicR
tag

Köszönöm. Jelenleg most egy 500 GB-s WD-m van (kitapasztalni a redszert, stb...), később (Karácsony vagy fizu után :D) terveztem eredetileg hozzáadni 3 db 3 TB-s WD Red-et : )

(#965) TechnicR válasza TechnicR (#964) üzenetére


TechnicR
tag

Illetve mennyire éri meg különböző méretű HDD-ket bele tenni? Úgy emlékszem, láttam egy rajzot, ami bemutatta az SHR lényegét és azon különböző méretűek voltak növekvő sorrendben.

Van esetleg egy kalkulátor, amibe beírhatom, hogy milyen méretű HDD-t rakhatok bele milyen áron, és akkor ő kihozza, hogy milyen lehetőségeim vannak? Mivel érem el a legnagyobb méretet, mennyiért, vagy mi a leghatékonyabb TB/ forint, ilyesmi...

szerk.: Találtam is itt van : )

[ Szerkesztve ]

(#966) fogtunder válasza TechnicR (#965) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A lényeg az, hogy mindig a legnagyobb kapacitású lemez tárhelyét bukod a redundancia miatt. Én az 500-ast nem is nagyon erőltetném hosszú távon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#967) nlq válasza TechnicR (#965) üzenetére


nlq
aktív tag

Szia!

igen, siman megérheti belerakni a kulonbozo diszkeket...

amit te mondasz 500GB aztan 3db 3TB siman mukodik,
a raid calculatorban vegig tudod kovetni az egesz folyamatot...

azert a 2. (vagy a 3. vagy a 4.) 3TB diszk berakasa elott erdemes atgondolni hogy ne melle hanem az 500 as helyére rakd ha tudod azt mashol hasznositani

raid calculator itt:
https://www.synology.com/en-global/support/RAID_calculator

egyebkent a legegyszerubb kalkulator (ha egy diszknyi hibaturest valasztod): osszeadod a diszkjeid kapacitasat, majd a legnagyobb diszket (ha tobb egyforma nagy van akkor az egyiket) kivonod belole

a legnagyobb meretet a legtobb legnagyobb kapacitasu vinyóval éred el :)
igen, forint /TB-t érdemes szamolni mielott belevagsz, persze nem art tudni, hogy hosszu tavon mit szeretnel elérni valamint ildomos figyelembe venni mennyi a max diszk amit bele tudsz dugni a rendszerbe
jelenleg altalaban a 3TB a fajlagosan legolcsobb, de ha 4 diszk helyed van es kapasbol 3 diszkkel inditasz akkor meggondolando a 4TB indulas

amikor en javaslatot adok egy rendszerre es az ugyfelnek meg nincs nas-a, de torrentezik de mar halozaton nez filmeket stb akkor en azt az okolszabalyt alkalmazom, hogy az indulo kapacitas legyen a jelenlegi elfoglalt kapacitas 1,5x
hosszu tavra tervezett full kapacitasnak meglevo elfoglalt hatterkapacitast szorozzuk fel 2 de inkabb 3 al,

a legolscobb lehet jo minosegu hasznalt diszk, de ugye ez mindig zsakbamacska

(#968) HaZse


HaZse
őstag

A multkor mikor próbálgattam a DSM 5-öt egy régi 160-as HDD-vel, akkor a csomagkezelőben találtam a transmissiont.

De mikor frissítettem a rendszerem 4.3-ról 5.0-ra, akkor már nem találtam meg a transmissiont.

Valaki meg tudná mondani, hogy - amennyiben lehetséges - akkor hogya lehet feltenni a transmissiont a DSM 5.0-ra?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#969) OberMotz válasza HaZse (#968) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Miért akarsz Transmissiont használni? Ott a beépített (egyébként ha jól tudom részben Transmission alapú) Download Station ami többet tud a Transmissionnél.

(#970) TechnicR válasza HaZse (#968) üzenetére


TechnicR
tag

Sikerült beüzemelnem a kis masinát, ebben a konfigban:

Ház: CFI A7879 4x Hot-Swap mini-ITX NAS ház 200W táppal
Alaplap, proci: ASROCK Q1900-ITX
Memória: Kingston DDR3 SO-DIMM 4Gb/1333MHz KVR1333D3S9/4G x 2
Háttértár nanobootnak: egy régi 4 GB-s Pendrive
HDD: 1x WD Red 3TB (aztán szépen rakosgatom bele a többit ugyan ebből)

Lenne pár kérdésem:

1) Ti milyen mappákat, könyvtárrendszert csináltatok? Szeretném, ha felhasználókként más-más mappákhoz lehetne hozzáférni, úgy, hogy közben a beépített torrent kliens szintén töltöget vagy 4-5 mappába (film-zene-program-egyéb) és torrent hozzáadásánál adom meg neki, hogy hova menjen (és így azt is, hogy ki mit érjen el).

2) Milyen torrent klienst használtok? Elsőre a beépített download station-t néztem, de nem sikerült rájönnöm, hogy ezt hogy tudom vezérelni kényelmesen a saját gépemről (mint ahogy a transmission-t). Úgy szeretném, hogy mintha az én gépemen menne az utorrent, csak közbe meg távvezérli ez a program (mint ahogy lehet a transmissionnel)

3) Ha a transmissiont ajánljátok, akkor melyik verziót? Mert Synology rendszerre egy 2012-es buildet találtam, de biztos van valahol frissebb is, nem?

4) Windows-os hálózatos megosztott mappánál hogy adhatom meg, hogy ki (melyik MAC ID vagy IP vagy user) férhet hozzá? Többen vagyunk a lakásban: a barátnőm és én, kettőnknek szeretnék egy fiókot, meg a nővéremnek és a férjének egy másikat - vagy mindenkinek egyet és 2 csoportot létre hozni). Ezek megoldhatóak? Ha igen, hogy?

5) Mi most a legújabb DSM? Jelenleg az 5.1-4528 Update 1 van fent. Próbáltam frissíteni az update 2-t, de 33-as hibakóddal kidobott, hogy hibás a file. Letöltöttem ismét, ugyan az a hiba...

Milyen kritikus biztonsági beállításokat kell megcsinálni? Ahhoz, hogy külső hálózatról elérjem, gondolom kell majd egy dyn dns. Ha azt megcsinálom, az mennyire teszi veszélyessé?

(#971) TechnicR válasza TechnicR (#970) üzenetére


TechnicR
tag

"5)" kipipálva, figyelmetlen voltam a frissítés során, az ssh-s varázslat elmaradt...

(#972) dctacsi válasza TechnicR (#970) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Szia,

Bár a kérdéseidhez nem tudok túl sokat hozzászólni, de nekem viszont lennének kérdéseim. :)
Jelenleg nekem a "DSM DS3612xs 4458" verzió fut a gépemen, de szeretném vagy ezt frissíteni, vagy ami talán még jobban érdekelne az a 5.1-es verzió.

Sajnos nálam is ugyan azt dobja frissítéskor, mint amit te is leírtál, elméletben az SSH-s dolgot én is megcsináltam de akkor is!

Tudnál nekem ebben kicsit szájbarágósabban segíteni, hogy hogy sikerült orvosolnod a problémát, és esetleg abban is, hogy hol találtál jól működő 5.1-es verziót?
Nagyon hálás lennék érte!!! :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv

Balázs

(#973) TechnicR válasza dctacsi (#972) üzenetére


TechnicR
tag

5.1 még nincs, pontosabban most hegesztik.

ssh-s dolognál nálam az volt a hiba, hogy mikor bejelentkeztem, akkor "admin"-ként tettem, pedig "root"-ot kell beírni felhasználónak. A többit ugyan úgy csináltam, ahogy Itt le van írva : )

[ Szerkesztve ]

(#974) dctacsi válasza TechnicR (#973) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Ok, Köszönöm a választ, de akkor nálam valami más lesz a hiba, mert én rootként jelentkeztem be, de úgy sem volt jó! :(

Hibaüzenetet nem kaptam, de a frissítést akkor sem engedte.

Tudsz adni esetleg egy linket, ami alapján te telepítettél? (márha az alapján csináltad), mert lehet, hogy akkor újra raknám az enyémet az alapján, remélem meg tudom úgy oldani, hogy nem szál el minden a vinyóról! :S

Előre is köszönöm!

(#975) HaZse válasza OberMotz (#969) üzenetére


HaZse
őstag

Mert van egy-két file-om, ami nem kicsi és .torrent-et szeretnék csinálni hozzá, amit el tudok küldeni másoknak.

Vagy ha lehet .torrent file-t csinálni a Download Stationnal, akkor azt szívesen fogadom.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#976) TechnicR válasza TechnicR (#970) üzenetére


TechnicR
tag

"2)" & "3)" is megoldva, sikerült rátalálnom a synology nem hivatalos csomagkezelési szervereire, érdeklődők ITT találják. Aki ismer még nagy adatbázisú, jó csomag szervereket, kérem írja meg : )

(#977) nemurea válasza TechnicR (#976) üzenetére


nemurea
aktív tag

Helló! Én nem vagyok túl jó a hálózati témakörben, már akkor a fenekemet verem a földhöz, ha sikerül elsőre csatlakozni egy szerver megosztott mappájához, de ahogy nézem, a megosztott mappák hozzáférését nagyon jól lehet skálázni: a főkönyvtárba, ahogy nézem, csak megosztott mappa kerülhet (Vezérlőpult / Fájlmegosztás / Megosztott mappa). Amint létrehoztad, az Engedélyek fülön részletesen megadható, hogy melyik felhasználónak milyen jogot biztosítasz. Persze akkor a felhasználókat is létre kell hozni, és így a Windowsból ezzel tudnak csatlakozni a mappákhoz (ez amennyire én értem, hálózati meghajtót jelenthet).

Nem tudom, mennyire akarod komplikálni, de láttam még valamilyen Active Directory-s hozzáférést is, ez céges környezetben tuti ideális, de nem tudom, otthon szükséges-e.

(#978) nemurea válasza TechnicR (#970) üzenetére


nemurea
aktív tag

Hálózat #2: amivel én szenvedtem egy sort, de nincs rá könnyű megoldás (pontosabban nekem nem sikerült): mivel itthon gyakorlatilag csak én használom a NAS-t, így szeretném a laptopról az egész Volume1-et látni, nem külön-külön felcsatolni a photos / music / video / ... meg még a többi mappát külön drive-ként. Na ezt az alap Synologyval nem lehet, legalábbis a rendes GUI felületen keresztül. Számomra félelmetes szintű hegesztés kell a parancssorban, és nem, a daemonok kézi újraindítása után sem tudtam ezt elérni (aztán feladtam, és nem csatoltam fel meghajtóként a Volume1-et, helyette maradt a \\Diskstation Total commanderből).

Ha ellenben sikerül megoldanod a 6) nem számozott kérdésedet, az engem is érdekel! :D

(#979) DJ. Ru$y válasza nemurea (#978) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért ne lehetne? Nagyon egyszerű, van egy RAID1 kötetem, el van nevezve X-nek, X meg van osztva a hálózaton és az IP címe (fix) alapján simán fel van csatolva \\y.y.y.y\X -nek. Mivel 1x csináltam így nem teljesen 100%, hogy így kell, de Vezérlőpult -> Megosztott mappa -> Létrehozás (és nem mappát adsz meg neki, hanem kötetet). Elvileg ennyi. [Teljesen kezdő voltam Syno és XPE területen is, de elsőre összejött, nagy ördöngösség nem lehetett benne.]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#980) nemurea válasza DJ. Ru$y (#979) üzenetére


nemurea
aktív tag

Hm, nem gondolom, hogy a mostani 5.0-s rendszerben ez ennyire evidens. Nem kevés fórumot nyálaztam végig a témában. Jelenleg így néz ki a megosztott mappa létrehozása:

Ha nevet adsz neki, akkor egyszerűen a Volume1 (Kötet1) alatt azt létrehozza. Vagy én nézek be valamit nagyon.

(#981) DJ. Ru$y válasza nemurea (#980) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én úgy értelmezem, hogy a Kötet 1-et elnevezi annak, vagy nem tudom, én még üres rendszernél csináltam nem volt rajta semmi és onnantól minden oda lett pakolva és megosztva, szóval ja előfordulhat, hogy csinál alá egy mappát, vagyis logikailag biztos, hogy így működik, a "Név" lesz az, amivel fel tudod majd csatolni.

Nekem ez után ez lett:

A mediahoztartozó dolgokban nincs semmi, csak a Médiaszerver hozta őket létre ugyebár.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#982) nemurea válasza DJ. Ru$y (#981) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ahüm, igen, ez így működik. Ha másodszorra pakolnám össze a rendszert, én is így tennék, ekkor annyi van, hogy a videó/zene/fotó cuccokat kézzel kell megadnom majd neki (a nagy közös megosztott könyvtár alatt), hogy megfelelően indexelje pl. a Mediaserver számára. Azt még nem tudom, hogy ilyenkor is egyszerű-e pl. felhasználóhoz kötni egy-egy almappát - de ez nálam egyelőre nem is játszik. Köszi az infót!

(#983) nemurea válasza DJ. Ru$y (#981) üzenetére


nemurea
aktív tag

Más: többen említettétek az NFS fájlrendszert mint kényelmes megoldást a megosztásra. Tudom, minek a rövidítése, de úgy mégis, mi az előnye? Nálam nincs bekapcsolva, de a Samba működik a laptop kedvéért, az összes telefon/tablet látja a megosztásokat így is - tehát mennyivel nyújt az többet/mást?

(#984) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Új vagyok az xpenology felhasználók között, bár eddig egy ds213j-t hajtottam. Vettem egy HP proliant microserver gen8 2020t verziójú gépet és erre szeretném felhegeszteni a rendszert.

Ami sikerült is, de nem értem hogy miért 100mbps a hálózati sebességem :( ezt hol tudom beállítani hogy 1000 legyen ?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#985) Patice válasza nemurea (#983) üzenetére


Patice
nagyúr

Linux alapú cuccokhoz (pl. médialejátszók nagy része) jobb az NFS, mert kevesebb erőforrás kell neki és nincs bajlódás a jelszóval. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#986) AiRLAC válasza XuChi (#984) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mihez van kötve a géped? Nem lehet hogy csak 100-as a switched/routered? Ha gigabites akkor a kábelt nézd meg/cseréld.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#987) TechnicR


TechnicR
tag

Van egy új, érdekes problémám...

Transmissionnel bármit letöltök, nem látom a megosztott mappában... (mnt/disk1/root/s/FILMEK) Pedig biztosan ott van, mert seedelem is onnan. Nem csak win alól nem látom, hanem DSM filestation sem látja.

Azokat a mappákat amit kézzel csináltam, ugyan ebben a könyvtárrendszerben, azokat látom.

Mit ronthattam el? :D

[ Szerkesztve ]

(#988) TechnicR válasza TechnicR (#987) üzenetére


TechnicR
tag

Illetve most látom, hogy a Transmission rakott egy plusz sort az elérési úthoz: mnt/disk1/root/s/FILMEK pedig valójában nincs a "root" mappában egy "s" könyvtár, majd abban a "FILMEK" hanem simán a "root"-ban van. Nem értem... Próbáltam létrehozni egy "s" mappát, majd abba a filmeket de úgy se látom, csak az üres könyvtárat amit csináltam

(#989) nlq válasza TechnicR (#988) üzenetére


nlq
aktív tag

hasznalj download stationt... edig akinek javasoltam rajott hogy igazam van jobb...
foleg hogy nagyon jo pluginek vannak hoza a bongeszokhoz...

(#990) TechnicR válasza nlq (#989) üzenetére


TechnicR
tag

Tudnál ajánlani hozzá egy olyan kezelőt, amivel ugyan úgy tudom használni minthaa saját gépemen lenne egy utorrent vagy valami minimal kliens?

(#991) Jim74 válasza TechnicR (#990) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Én is ezért ragaszkodom görcsösen a Transmission-höz, mert még nem találtam rendes Win alapú GUI-t a Download Station-höz. Sajnos a browseres plugin-ek meg valahogy nem jönnek be.

(#992) XuChi válasza AiRLAC (#986) üzenetére


XuChi
addikt

Egy RT-n66-U Asus gigabit router-hez cat5e kábellel.

Megoldódott a dolog, most már 1000mbps.

Ami most kérdésem az az hogy miért csak 60-70mb-al másol a hp-ról ? Ugyan az a file (borderlands 2.iso), a syno213j-ről 90mb-al a hp-ról max 70mb-al jön át. Ez mitől lehet ? Azt reméltem simán elérem a 100mb/s-et vagy többet is :((

[ Szerkesztve ]

(#993) dctacsi válasza XuChi (#992) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Nálam egy régi ThinkPad dokkolójában lévő gigabites lanjáról megy és nálam simán viszi úgy 110-120 között!
Ebből kiindulva nálad is lazán kellene, hogy mennyen ennyivel!

Próbáltad esetleg előtte a vasat sima Linuxal vagy Windows-al vagy egyből az XPEnology ment rá?

(#994) AiRLAC válasza XuChi (#992) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Megoldódott a dolog, most már 1000mbps."

El ne áruld hogy mi volt a gond és hogy hogy oldódott meg, nehogy másnak is hasznos legyen! :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#995) AiRLAC válasza TechnicR (#990) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha Chrome-ot használsz (vagy Firefox-ot) akkor Synology Download Station a plugin neve.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#996) XuChi válasza AiRLAC (#994) üzenetére


XuChi
addikt

Amit be dugták kàbel csak sima cat5 volt :( :R

(#997) XuChi válasza dctacsi (#993) üzenetére


XuChi
addikt

Megnézem win8.1-el és írok ;)

(#998) nlq válasza Jim74 (#991) üzenetére


nlq
aktív tag

alapvetoen en watch folderbe dobom a letoltendoket, ami az elore beallitott alap szerint osztja vissza a cuccokat...

amint lejott a cucc akkor ott van a folderben...
ha managelgetni akarok akkor webes feluleten fellepek a dsm be es ott allitgatok amit kell

(#999) Jim74 válasza nlq (#998) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, de ha meg akarom nézni, hogy mi hol tart, akkor be kell lépni a webes felületre. Nekem a Chrome úgy van beállítva, hogy minden kilépéskor törli a személyes adatokat. A TM GUI-ra meg csak ráklikkelek és rögtön látom, hogy mi hol tart.

A másik a port kérdés. Nálam úgy van beállítva a TM, hogy minden induláskor véletlenszerűen új portot kap és minden nap kap egy automatikus újraindítást, ezzel új portot, amit a routerrel UPNP-n lerendez. Vagy ez nem biztonságos? De, ha kikapcsolom az UPNP-t a routerben, akkor minden programomnak (skype, steam, stb) kézzel kell megadnom a portot, ami elég macerás.
Arra van megoldás, hogy a DS is minden induláskor véletlenszerű portot kapjon?

Ha ezeket meg tudnám oldani a DS-sel, akkor azonnal visszatérnék rá, mert a TM azért néha csinál érdekes dolgokat...

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#1000) XuChi


XuChi
addikt

Nos amit kiderítettem az egyszerűen megmagyarázhatatlan számomra.

Adott a Hp proliant grn 8. Intel G2020T, 2gb ram + Wd RED 2TB hdd + Usb3.0-val bekötött Seagate Barracuda 2TB 7200rpm hdd.

Ha a red vinyóról másolok akkor max 60-70mb/s, ha rá másolok akkor 110-115mb/s !!!

Ha az usb3.0 seagate vinyóról másolok akkor fix 112mb/s, ha rá másolok akkor max 45mb/s.

Most akkor mi van ??? Gigabit lan, gigabit kábel. Minden vadi új.

Miért nincs meg fixen a fel/le 100mb/s ??? :W :W :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.