Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Tsory válasza zex (#1637) üzenetére


Tsory
tag

Próbáld meg kikapcsolni benne a hardveres NAT-ot. Pl. VOIP esetén állítólag segít:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1652) zex válasza Tsory (#1651) üzenetére


zex
aktív tag

Nagyon köszi a tippet, de sajnos nem segített! :( Ugyanaz a hiba előjön, vagyis kiesnek a pingek a router irányába pár perc Transmission futtatása után. :(

(#1653) nlq válasza zex (#1652) üzenetére


nlq
aktív tag

lejart lemez tudom ezert teszem offtopicba :)

hasznalj download stationt

(#1654) HaZse válasza larryking (#1650) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi. Már épülget. Volt itthon egy Via alaplap. Hálókártya, táp, ház. :D A próba megvolt vele. Élesben holnap próbálom ki. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1655) DJ. Ru$y válasza larryking (#1650) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ilyen építgetésre van valami külön topik? Ami Pfsense alá tartalmaz pár leírást, ajánlott hardvert ilyesmit? Megtetszett...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1656) nlq válasza DJ. Ru$y (#1655) üzenetére


nlq
aktív tag

en maradok a mikrotiknal

(#1657) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok,
Úgy két hete próbálkozom access point beállításával DSM5.1 alatt, egy TP-LINK TL-WN722N-el.
Elsőre tökéletesen sikerült is, és ez tartott is úgy 1-2 napig.
Azóta nem tudok vele mit kezdeni.
Minden eszközöm látja, mindenhonnan tudok is rá csatlakozni, de olyan lassú, hogy 10 perc alatt nem tud betölteni egy oldalt sem, úgyhogy inkább úgy fogalmaznék, hogy nincs adatforgalom ezen keresztül.
Valaki találkozott már ilyesmi problémával?
Így néz ki a beállításom:

[ Szerkesztve ]

(#1658) larryking válasza DJ. Ru$y (#1655) üzenetére


larryking
senior tag

Segítek amiben tudok, viszont itt az oldalon nem tudom, hogy foglalkoznak e vele. Mindent úgy vadászok össze.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1659) HaZse válasza larryking (#1658) üzenetére


HaZse
őstag

Húh. Nekem is jól jönne egy kis segítség. Privátban kereshetlek vele?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1660) lafaty80 válasza larryking (#1658) üzenetére


lafaty80
őstag

szintén vadász :) amúgy külföldi oldalakon is inkább csak chipset-re mennek.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1661) HaZse válasza lafaty80 (#1660) üzenetére


HaZse
őstag

Mondjuk nekem már működik. :D (Via EPIA EN1500G + 512MB DDR2 + 4GB SSD + régi ATX táp, ami paneltápra lesz cserélve).

PPoE tökéletesen megy. Wifire még nem tudtam csatlakozni, de már látja az eszközt. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1662) larryking válasza HaZse (#1661) üzenetére


larryking
senior tag

Keress bátran. :R

"We'll meet you where the lights are...."

(#1663) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Tegnap feltettem Hyper-V 8GB particiójára a XPEnoboot 5.1-5022.2 és arra egy DSM 5.0-4528 Update 1-et telepítettem.

Bár tudom, hogy a rendszer lefoglal némi tárhelyet, de alap raid nélküli beállítással túlzásnak tartom a 3,7GB szabad helyet, ami lett a 8GB-ból.

Valamit elrontottam?

(#1664) larryking válasza llacee (#1663) üzenetére


larryking
senior tag

Csak a SWAP 3,2 Gb a rendszerben, hozzá jön maga az os, valós az az adat.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1665) llacee válasza larryking (#1664) üzenetére


llacee
őstag

Tényleg a swapról megfeletkeztem...

Akkor megy az éles telepítés, köszönöm!

(#1666) krisztián28


krisztián28
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvastam az összes hozzászólást, de a nálam jelentkező hibáról nem találtam semmit.
Hp N40 microserverem van. XPEnoboot alá raktam fel a DSM 5.1-es verziót. Működik minden rendesen, de a torrentek feltöltésénél (download station) maximum 1.6MB / sec alatt futnak a torrentek. Digi 500/100-as net van, tehát azért ennél lényegesen gyorsabbnak kéne lennie...
Valakinek esetleg valami ötlete, hogy mi lehet a hiba?
Előre is nagyon köszönöm!

(#1667) airsoftpro


airsoftpro
csendes tag

Sziasztok,

Pár napja olvasgatom itt a hozzászólásokat, mert egy nas vásárláson, vagy építésen töröm a fejem. Mindenképp synologyt szeretnék, vagy olyan gépet amin a DSM fut. Ahogy nézegettem itt a synology hardvereit, 512ram illetve egy gyengébb proci van bennük, viszont a legtöbb ember aki épít egy sajátot jóval erőresbb procit pakol bele 2-4giga rammal. Ez azért szükséges, mert ez az XPEnology szoftver többet eszik, vagy csak szimplán gyengék az eredeti synology gépek, vagy ti másra (is) használjátok? Főként file tárolásra, media szerverként otthoni filmezéshez, esetleg plexel szeretném használni. Max 2vinyó lenne benne, illetve egyszerre maximum 2-3 felhasználó használná. Ezek függvényében elég lenne az eredeti gép, vagy megéri építeni? Össze raktam fejben egy gépet ami 50körül jönne ki, jóval erőssebb hardverrel mint a gyári gépek.

Gigabyte GA-J1900N-D3V alaplap, integrált procival
2-4giga rammal

Segítségetek, illetve tanácsotok előre is köszönöm.

(#1668) nlq válasza airsoftpro (#1667) üzenetére


nlq
aktív tag

azert epitunk erosebb procival tobb memoriaval mert a gyengebb gep sem olcsobb...
hiszen te is J1900 at neztel ki 2-4 giga rammal
arra figyelj hogy ha hosszu tavra tervezel, akkor 4 satas alaplapot vegyel az jobban bovitheto
de lehet epiteni atomos procibol is
ami igazandibol lenyeges, hogy gigabites halokartya adaptered legyen, es alacsonyfogyis proci legyen

nekem muxik 2-3 felhasznaloval otthoni usernek celeron procival lefele feszellve es frekizve az 1GB ram is csak azert lett mert volt a gepben 4x256MB memoria es szepen elviszi a dolgokat...

(#1669) AiRLAC válasza airsoftpro (#1667) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ahogy nlq írja+a plexhez nem árt egy J1800/J1900 proci ha mondjuk transzkódolni akarsz+fut egy VPN kliens+torrentből van egy kupac.

J1800/1900+2-4GB ram tökéletes, tudsz passzív/nagyon halk kicsi ITX konfigot építeni (pl. az enyém hasonló)

Szerk.: az én igényeimnek pl. egy Gigabyte Brix gb-bxbt-2807 is megfelelne, nem tudom DSM hogy fut rajta mondjuk.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1670) Kikiri7


Kikiri7
tag

Sziaszotk,

én egy N36L -re fel tettem a synology-t megy is minden kivéve hogy a hálózatra azt mondja csak 10/100 as. Ez másnál is elő jött már? Hogy lehet elérni, hogy 10/100/1000 ként érzékelje? Mivel a hardver maga az gigabites.

Köszi és üdv,
Kikiri

(#1671) DJ. Ru$y válasza Kikiri7 (#1670) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen kábellel van bekötve? Az sem mindegy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1672) Kikiri7 válasza DJ. Ru$y (#1671) üzenetére


Kikiri7
tag

az előző gép ami a helyén volt gigabitesnek látta. Cat5E

(#1673) DJ. Ru$y válasza Kikiri7 (#1672) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

BIOS-ban nézd meg esetleg a hálókártya beállítását.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1674) Kikiri7 válasza DJ. Ru$y (#1673) üzenetére


Kikiri7
tag

nemrég egy win server volt rajta az látta szépen és működött is. Azért kérdezem, hogy ti találkoztatok e már ilyennel.

(#1675) DJ. Ru$y válasza Kikiri7 (#1674) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha visszaolvasol egy ilyet biztos találsz, mert volt valakinek nem tudom mi lett a megoldás, kerestem, de kereső nem dobott rá semmit. Itt a topikban volt pedig.

Megvan, neki kábel volt. Próbálj cserélni egy kábelt. Hátha.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1676) Kikiri7 válasza DJ. Ru$y (#1675) üzenetére


Kikiri7
tag

rendben köszönöm akkor ez lesz a következő próbám

(#1677) HaZse válasza Kikiri7 (#1670) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem is NL36-osom van és nálam gigabites a háló. Pedig egy mezei kábellel van összekötve. (gyári Inviteltől van). Igaz, hogy kb. 20 cm-es, mert a NAS mellett van egy gigabites switch. Sőt a másolás 90-110 között mozog. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1678) bupemko válasza DJ. Ru$y (#1675) üzenetére


bupemko
senior tag

Valahol olvastam, hogy bizonyos XPE verziókban tévesen 10/100-asnak jelenti, de gigabit-es sebességen megy. Tesztelted már, hogy mennyivel megy a másolás?

(#1679) nlq válasza bupemko (#1678) üzenetére


nlq
aktív tag

virtualizalt verzional van ilyen...

(#1680) Kikiri7 válasza DJ. Ru$y (#1675) üzenetére


Kikiri7
tag

Szia köszönöm. Kábel csere megoldotta. Van mellette egy gép ami gigabiten ment kicseréltem a két kábelt és mind a 2 gigabiten megy most. Furi az egyik annak látta a másik nem. Mind1 lényeg hogy a hiba elhárult 100-110 megával másolok a belső hálózaton :) Köszi

(#1681) MajaG válasza AiRLAC (#1669) üzenetére


MajaG
senior tag

Nagyon tetszik a géped, s látom ebbe 2 db 2.5-es hdd is férne.

Ma próbaképpen felraktam xpenologyt egy HP microserverrel,(kölcsönben van) ebben 4 giga ram van meg asszem 1500 mhz i3.

Ezzel röccenés nélkül megy a transzkódolás, VPN.

Az én igényeim, hogy legyen rajta 1, de inkább 2 3.5-es hely a házban,(van 2x 2terrás 3.5"-esem) a jövőben úgyis 2.5-eseket pakolok bele, de az egyik ilyen lemezem még nincs 2 hónapos.

Illetve akadás mentesen menjen egyszerre VPN, transzkódolás, time machine backup. Erre képes a te géped? Mert az olcsóbb lenne, mintha vennék egy saját Microszervert. Ennek megfelel a te konfigod?

Az eddig NAS-om a szekrényben volt, ezt is oda szánnám, jó halk legyen, mert ebben a szobában alszom.

(#1682) AiRLAC válasza MajaG (#1681) üzenetére


AiRLAC
addikt

J1800/1900-al sem lesz gondod, nekem is megy VPN+torrent (igaz csak 32Mbit)+TM+rsync backup kétfelől+HD lejátszás egy WDTV lejátszóra gond nélkül, CPU használat nem járt még soha 50% felett.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1683) MajaG válasza AiRLAC (#1682) üzenetére


MajaG
senior tag

Fogyasztás, hogy alakul kb?

(#1684) lafaty80 válasza MajaG (#1683) üzenetére


lafaty80
őstag

Én ASrock AD2550B-ITX-et használok, ezen is csak 2 sata van. 2db 500-as hdd-vel és egy Spire PowerCube 210-es házban csücsül.
nem melegszik, pedig nem túl jó szellőzésű helyen van.
Ha a Hdd-k nem dolgoknak akkor 15-25W körüli a fogyasztás. Mivel nekem Raid0 van, ha mennek a hdd-k, akkor 35-36W a max.

Sajnos a háznak a saját ventije hangos nekem és a gari cimkék miatt esélytelen a a kicserélése. Majd költüzni fog nekem is egy zártabb helyre :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1685) twingos


twingos
tag

üdv

Létezik olyan megoldás,ha berakok egy SD kártyát (nekem általában képek vannak rajta és a házon van SD olvasó) akkor azt automatikusan szinkronizálja a Nas megadott mappájába.Vagy ez csak kézzel működik?

Köszi
üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1686) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy a webdav-on keresztül, meghajtóként csatlakoztatott, hálózaton kívüli szerverről megnyitok egy excel fájlt, akkor kb 20 másodperc mire megjelenik a tartalma a fájlnak a programban. Az Excel program azonnal indul amikor rákattintok a fájlra, csak mire megjelenik benne a nyitott fájl tartalma az vagy 20 másodperc. A szervernek 20 megás feltöltése van az nem lehet a gond, hogy kevés. Ráadásul ugyanerről a szerverről HD videókat simán nézek kívülről zökkenőmentesen.
A páromnak szeretném a munkáját otthon tartani, hogy azzal bárhonnan tudjon dolgozni. Így viszont azért elég macerás lenne.

(#1687) DISC4U válasza MajaG (#1683) üzenetére


DISC4U
csendes tag

1db WD Red-el kb. 20W ( WD Red vinyónként kb. +5-6W ) , normális Chieftec tápegységgel , nálam a Q1900-ITX lappal

(#1688) FireLord válasza DISC4U (#1687) üzenetére


FireLord
aktív tag

nálam Q1900-itx, 1x2TB WD Green HDD-vel noname 300W tápegységgel = 27W

(#1689) AiRLAC válasza twingos (#1685) üzenetére


AiRLAC
addikt

Here you go: How to Set Up Synology’s DiskStation to Automatically Transfer, Rename, Move and Index Photos & Movies

(nem próbáltam de most fogom majd, valószínűleg 5.0-hoz és SD olvasó helyett USB olvasóhoz kell egy kicsit faragni rajta)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1690) MajaG válasza DISC4U (#1687) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszönöm az értékeket, tehát pont annyit produkál, mint egy átlagos igazi NAS.

(#1691) DJ. Ru$y válasza MajaG (#1690) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

HP NL54 2 db 3 TB-s WD Red + 500 GB Samsung 38 W.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1692) MajaG válasza DJ. Ru$y (#1691) üzenetére


MajaG
senior tag

HP 40L-em van most kölcsönben, de ilyet sehol nem látok emberi áron. Hardveraprón a kolléga árult egyet azt láttam, de már elvitték. :( Meg ez nekem hangos oda, ahol a régi NAS volt. Sajna, pedig nagyon tetszik.

(#1693) kispalsz válasza MajaG (#1690) üzenetére


kispalsz
tag

Nálam is hasonló értékek vannak, csak nekem DC tápos az alaplapom. 4 sata portos mini itx.

Konkrétan ez: full passzív.
http://www.asrock.com/mb/Intel/Q1900DC-ITX/

Egy ilyen házban, még venti sincs benne. Tápventi sincs, mert laptoptápról megy. 0-24 ben.
http://www.coolermaster.com/case/mini-itx-elite-series/elite110/

Minden led, még a hálókártya led-je is kikapcsolva biosból. :)

Pár DC tápot kipróbáltam mire megtaláltam a legmegfelelőbbet. Amivel a legkevesebbet fogyasztja, durva, hogy a laptop DC tápok között is milyen eltérések vannak.

2 db WD red 3 TB -os diszk van rajta, lemértem, de nem emlékszem már mennyi volt a fogyasztása, csak arra, hogy nagyon megelégedtem vele . :) De este megmérem neked. Viszonyítási alapnak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1694) MajaG válasza kispalsz (#1693) üzenetére


MajaG
senior tag

Lenovo régi T400-as laptoptáp jó lehet bele? Olyanom van felesleges!

(#1695) MajaG válasza MajaG (#1694) üzenetére


MajaG
senior tag

Ahogy nézem a honlapon nem, mert ez 20V-os. :( S más a dugója is. :(((

Pedig ez lenne a tökéletes cucc nekem.

Melyik táp lett a megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#1696) kispalsz válasza MajaG (#1695) üzenetére


kispalsz
tag

Kikapcsolt állapotban:
3 Watt 0.44 fi

Boot során max értékek:
max 38 Watt 0,65 fi

NFS-en keresztül nagy fájl másolása
25 Watt

Saját magán egyik mappából másikba másolva:
24-25 Watt 0,63 fi

És ami általában:
Normál üzem:
21 Watt 0,65 fi

2 db 3TB-os WD RED HDD-vel, folyamastosan használva ( nincs HDD hibernálás, mert nálam fut rajta a surveillance station is.)

A tápja egy : 16 Volt 4.5 A -es IBM (utángyártott) laptoptáp. Ez volt a leghatékonyabb :) De volt korábban olyan laptop tápegység is, ami csak úgy sütött. És ugyanez a konfig nem 21 hanem 30 felett volt normál üzemben.

Holnap ugyanezeket össze tudom hasonlítani egy ds215j-vel, ugyanezzel a fogyasztásmérővel. Bár a ds215j teljesítménye közel sincs az épített vashoz.

[ Szerkesztve ]

(#1697) MajaG válasza kispalsz (#1696) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi!

Engem meggyőzött a fogyasztás, nem vagyok fillérb@szó! :)

Már csak azt döntöm el, hogy DC-s alaplap, húzós árral, olcsóbb házzal.
Vagy drágább paneltápos ház, olcsóbb alaplappal.

(#1698) llacee válasza kispalsz (#1696) üzenetére


llacee
őstag

A masolasi sebessege milyen?

(#1699) MajaG válasza kispalsz (#1696) üzenetére


MajaG
senior tag

Amúgy paneltápnak abban a házban van hely? Mert ez a ház nagyon bejön.

(#1700) kispalsz válasza MajaG (#1699) üzenetére


kispalsz
tag

Elég sok hely van benne. Én 2db 3.5"-os diszket raktam bele, még elfér mellé hivatalosan még egy 3.5 diszk is vagy 2 db 2.5 "-os.

3.5" / SSD Drive Bays 3.5" HDD x 3,
or 3.5" HDD x 2 + SSD x 2
or 3.5" HDD x 1 + SSD x 3
​or SSD x 4

Mivel nekem nincs tápegység beépítve, így van egy hatalmas űr a belsejében, oda további 2 diszk beszerelhető kis barkácsolással. Szerintem.

Nézd meg kérlek ezt a galériát, szerintem ez alapján menni fog:

http://smg.photobucket.com/user/AJBek/media/Intel%20PC%20build/DSC_0588_zpskjtmu0ia.jpg.html

Főleg ezt:
http://smg.photobucket.com/user/AJBek/media/Intel%20PC%20build/DSC_0583_zps6wgizlrd.jpg.html

Nekem sajnos nem adtak a PSU helyére betehető takarólemezt :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.