Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) AiRLAC válasza ChiliChili (#194) üzenetére


AiRLAC
addikt

Microserver N36L+egy HP NC360T (duál vagy sima).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#202) ChiliChili válasza AiRLAC (#201) üzenetére


ChiliChili
tag

Szerintem ennél már sokkal jobb választás a Gigabyte h77n wifi-n alapuló gép és ennyiből bőven kijön. Igaz, össze kell rakni, de az negyed óra. Ráadásul már csak használtan elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#203) ChiliChili válasza ChiliChili (#193) üzenetére


ChiliChili
tag

Látom, nem olyan egyszerű, alább adtam az elvárásaimból. :)
Ezek mindenképp fontosak:
alaplap:
- mini-itx
- USB 3
- 1 Gbit Lan
- legalább 4 SATA port

cpu:
- passzív hűtés

(#204) fogtunder válasza ChiliChili (#203) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Asrock Z77E-ITX? Alacsony TDPs proci megfelelő házban elmegy passzívan.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#205) larryking válasza fogtunder (#204) üzenetére


larryking
senior tag

Ugyan ez csak Gigabyte H77N Wifi 35W-os I3 3320-al 3 vinyó 60W-os táppal. Kb 25-30-at fogyaszt. És a cpu hűtő. a,i gyári kb 800-at pörög. Tényleg semmi hangja közelről meghallgatva, de tényleg semmi. Ami viszont hangot ad az a házban lévő 14 és 2db 9 cm venti. Persze minőségi darabok. Lazán lehet a nas mellett aludni.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#206) ChiliChili válasza larryking (#205) üzenetére


ChiliChili
tag

larryking, ha mégegyszer leírod, az lesz a vége, hogy azt választom! :DDD

(#207) larryking válasza ChiliChili (#206) üzenetére


larryking
senior tag

Igen, be akadt a lemez. Nem lesz többé leírva. De ha rám halgatsz egy i3 t3220....😄😄😄😄

"We'll meet you where the lights are...."

(#208) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
Ha hp n40l-re tett pen drive-ra felrakom az xpenology-t (+2 hdd shr raid-ben) és ha ne adj isten meghal a pen drive (volt már ilyenem sajna), egy új megformázott xpenology-s pen egyből látja a vinyókat, vagy rögtön formázni akarná őket? ergó előbb ki kell nyernem az adatokat a hdd-kről.
Esetleg egy USB 3.0 mSATA SSD adapter + ssd kombó jobban bírja mint egy sima pen drive?

[ Szerkesztve ]

(#209) Balage76


Balage76
senior tag

Sziasztok!

Egy HP N40L microserverre szeretném feltenni az XPEnology-t. Jelenleg win7 van rajta. Elég sok adatot kellene ide-oda mozgatni, így ezt a lehető leggyorsabban szeretném megtenni.
Az a kérdésem, hogy a Win7 alatt NTFS partícióval formázott vinyót látja-e az XPEnology a belső fiókban is, vagy csak ha külső USB átalakítóval csatlakoztatom?

6TB-ot kellene átmozgatni a mostani tömbről az újra és nagyon nem mindegy, hogy ez SATA vagy USB 2 sebességgel menne... :) (tudom van rajta eSATA, de olyan külső házat csak ezért nem vennék, USB-s meg van)

Előre is köszönöm a tippeket!

(#210) Balage76 válasza parkasz (#208) üzenetére


Balage76
senior tag

A tapasztalat azt mutatja, hogy kell egy eszköz a boothoz (pendrive) kell egy eszköz az oprendszerhez (vinyó vagy SSD), viszont ezek nem lehetnek azonosak, pedig milyen jó is lenne...

Ha a mókolt BIOS van a gépeden, akkor a pendrive lehet a boot, az 5. SATA port (ami gyárilag az optika portja) egy vinyóval/SSD-vel lehet az oprendszer (és mondjuk oda torrentezhetsz) és a fiókokba teheted a vinyókat (bármilyen konfigurációban) az adataidhoz, amik időnként pihenhetnek is amikor nincs szükség rájuk.

Ebben az esetben a pendrive csak és akkor "használódik" ha bootolni kell, nincs folyamatos írás/olvasásnak kitéve, nincs ami miatt elromoljon. A pendriveon csak a bootimage van, az oprendszer nincs azon.

(#211) OberMotz válasza Balage76 (#209) üzenetére


OberMotz
aktív tag

A belső meghajtókat sajnos nem fogja látni, első dolga hogy leformázza őket. Csak külső USB-ről vagy hálózaton keresztül lehet telepítés után visszatenni rá a cuccokat.

(#212) Balage76 válasza OberMotz (#211) üzenetére


Balage76
senior tag

Köszönöm, ez nem jó hír. :(

(#213) parkasz válasza Balage76 (#210) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Mókolt bios lenne, persze :K Majd most 7végén. Még a wd red-ek parkolási beállításait is le kell ellenőrizzem :)
Kell egy külön vinyó vagy ssd az xpenology-nak is? vagy az mehet az shr raid tömbre? Vagy érdemes külön ssd-re? van is egy elfekvőben ;)
Ha bp-i vagy ilyet szívesen kölcsönadok adat átmásolásra. esata van rajta :K

[ Szerkesztve ]

(#214) Balage76 válasza parkasz (#213) üzenetére


Balage76
senior tag

Én is most akarom megcsinálni, talán lesz rá idő a négy nap alatt :) A haver mindenféle más gépen már sikerrel próbálta a telepítést, de az N40L-en ez lesz az első próba, nekem meg teljesen az első. :)

Nem kell teljesen külön vinyó, csak nem lehet az USB kulcson, amiről a boot megy.
Én úgy szeretném megcsinálni, hogy belül az USB kulcs a bootnak + az 5. SATA-n az SSD az oprendszernek, a torrent letöltő könyvtárnak, FTP-nek, meg ami még szükséges + 3 db WD40EZRX a fiókokban RAID5-ben a filmeknek, zenéknek, családi fotóknak, fontos dolgoknak. Ha elfogy a hely, akkor beleteszek mégegy vinyót és kibővítem a kötetet. (ez egyébként akkora feature, nagyon hiányzik a mostani win7 felállásból, gyakorlatilag az egyik döntő érv a váltás mellett.) 12TB még a család hangyatípusú tagjainak is elég kell hogy legyen. :)

Általában reggel és este kellenek a fájlok, így a vinyók éjszaka/napközben pihenhetnek, míg az SSD vígan dolgozik.

Bakker, mennyi eszed van! Ilyenem nekem is van, csak régóta nem használtam és le került a kincsesláda aljára... :) De nagyon köszönöm a felajánlást!

(#215) parkasz válasza Balage76 (#214) üzenetére


parkasz
senior tag

kb hasonló az elképzelés.
csak kezdetnek 2db WD20EFRX. Az synology hybrid raid felállás ami nekem szimpatikus és könnyen is bővíthető
Az ssd szintén zenész nálam is, bár lehet, hogy egy kicsit nagyobbat kell beszerezzek.
Te melyik modbios-t toltad fel rá? The bay biost?
az xpenology telepítésénél kell mgadni az ssd-t feltelepül a rendszer és utánna csatolod a hdd-ket, ugye jól értem?
Látod-látod, néha be kell kukkantani a kincsesládába is :K

(#216) larryking válasza parkasz (#215) üzenetére


larryking
senior tag

Sajnos a dsm nem kérdezi meg, hogy mit hova, töröl mindent. Nem tudod kiválasztani, hogy hova szeretnéd rakni. Már használom egy ideje. Ha adatot akarsz leszedni, akkor linux. Pl wubit telepítesz és ott látja a rendszer minden partícióját. Akkor láthatod, hogyan épül fel az LVM.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#217) larryking válasza Balage76 (#214) üzenetére


larryking
senior tag

Ha hiányzik a tárhely bővítés akkor próbálj ki egy win 8/server 2012 és meg lesz az áhított feature.

"We'll meet you where the lights are...."

(#218) parkasz válasza larryking (#216) üzenetére


parkasz
senior tag

értem, köszi. Akkor az ssd értelmetlen.
usb a boot-hoz és a wd-ken pedig hr raid-ben a cucc és a rendszer.
és ha már itt tartunk, megkérdem, ha ne adj isten meghal a pen drive, egy új megformázott xpenology-s pen egyből látja a vinyókat, vagy rögtön formázni akarná őket? ergó előbb ki kell nyernem az adatokat a hdd-kről.

(#219) larryking válasza parkasz (#218) üzenetére


larryking
senior tag

Azt ki választhatod, hogy formázza e vagy nem. Nem lesz gond. Gnoboot-ot használj. 2 szer is megkérdezi majd és figyelmeztet. figyelj oda és no para. De vm-en próbálgass mint éles rendszeren, mert drága mulatság a kűrt kft. óradíja...:D:D:D:d

"We'll meet you where the lights are...."

(#220) OberMotz válasza parkasz (#218) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Szvsz ha csak a pendrive pusztul el, ahelyett nyugodtan betehetsz egy másikat és minden megy tovább mintha mi sem történt volna - ha nem így van akkor majd valaki kijavít. Nekem úgy tűnik hogy a konfig adatai nem a pendrive-ra, hanem az OS-t tartalmazó lemezre (amire a .pat file-t telepítetted az Assistanttal) kerülnek rá. Én már költöztettem különben lemezeket egyik XPEnology alól másikba és nem volt adatvesztés. Ha a DSM azt érzékeli hogy az egy "saját" HDD, akkor egyszerűen használatba veszi formázás nélkül, magyarul az adataid megmaradnak rajta.

(#221) Balage76 válasza larryking (#217) üzenetére


Balage76
senior tag

(és parkasznak is)

Maradok a windowsnál... Ma egész délután ezzel szórakoztam, sajnos számomra kétségbeejtően rossz rendszer. :(

Eszerint telepítettem. Végülis hamar ment, ez pozitív. Az első érzés az volt hogy valami nem ok, mert ugyan írja, hogy a Volume1-ként ott az SSD és van rajta 235GB hely, de nem látom ezt sehol, nincs egy nyamvadt könyvtár ahonnan elindulhatnék. Ellenben a boot pendrive-ot egyből mutatta (ezt meg ugye pont nem kellett volna).... Rájöttem, hogy ha készítek egy shared foldert, akkor "megjelenik" a hely is, használhatom is. Igenám, de a rákövetkező lépésnél, a transmission telepítésnél hiába adtam meg az ilyen módon létrehozott könyvtárakat, hibára futott a letöltés... :(

Gondoltam nézek egy egyszerű fájlkezelőt, legelőször a Midnight Commander került elő. Feltelepítettem a csomagot, de egyszerűen sehol nem jelent meg, nem tudtam elindítani, pedig uninstallálni lehetett, tehát fent volt.

Bevallom őszintén itt adtam fel. Bizonyára én voltam béna, de ha egy ennyire egyszerű (cél)rendszerben két ilyen alapvető dolog nem működik elsőre, flottul, akkor az az álmoskönyv szerint nem jelent jót. Sajnálom mert kíváncsi voltam szívesen váltottam volna erre a mostani windows rendszerről, de így inkább maradok. :(

Amennyit ezzel ma elszórakoztam, az alatt simán felment volna a win8 + a sallangok és most öröm és bodottá' lenne... :(

[ Szerkesztve ]

(#222) larryking válasza Balage76 (#221) üzenetére


larryking
senior tag

A gondod az, hogy windowsként kezeled. Ha a tárhely szolgáltatások alatt létre hozol egy kötetet vagy kötete csoportot, amelyen egy varázsló vezet végig, akkor a megosztott mappák alatt tudsz létre hozni. Én nem igen láttam ennél egyszerűbb rendszert. A file kezelője nagyon jó, nem kell neked mc, van egy downloader csomagja ami egy komplex letöltő torrent/nbz/emule és keres is rengeteg torrent oldalon. Van dlna és millió dolog. Nasnak az egyik legjobb, oprendszernek ez nem jó. Másként állj hozzá. ja és hogy a délutánod elment? Kb 3 perc a setup telepítés után. Jah, ha mc akkor ssh enable, putty, ipcím, open, igen a megjelenő kérdésre, log: root, pass: amit adtál az admin nak, és mc. Ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#223) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

elmult honapban nem volt idom itt olvasgatni nehany osszefoglalt gondolat/ valasz

elotte egy kerdes
talalkozott e mar valaki olyan alaplappal, amit ahci re allitva tok jol elindul a penrol a syno progi installalasa utan viszont a biosnal elakad (még a bootolas elott) az ahci eszkozok felismeresenel... tudtok ra valami megoldast?? eleg sokat keresgeltem, de még nem talaltam..
pedig egynagyon jo kis alaplapot sikerult talalnom... 4 ethernet port 10 sata port sajnalnam nem felhasznalni... http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep45-dq6_10/

- dupla gigabites alaplapok tok jo gondolat, csak nem ertem miert jo az hogy az egyik a router fele a masik a gep fele... mert igy a gepnel nem kis melo lesz beallitani hogy melyik halozaton mit lat (raadasnak a gepbe is ket halokartya kell igy
mert ha van egy 240 Mbites upc interneted akkor is a sebesseged 3/4 e rendelkezesre all a gep iranyaba... ami pedig igy is ~75 Mbyte /sec
ha pedig igazan nagy savszelt akarsz akkor teamingbe kell kotni a 2 gigabit portot es akkor kapasbol duplikatad a sebesseget (igaz ehhez mar managelhető switch kell sztem)

- ehhez kapcsolodik, valaki emlitette, hogy a pendrive helyett inkabb ssd-t hasznalna... nos mivel a syno hackeles resze hogy pendriverol van a bootolas de az oprendszer mar a winyokon van ezert szerintem tok felesleges a pendriveot is winyora cserelni (az open media vault az ami eszi a pendriveokat ott en is winyot ajanlanek)
igazandibol en ha SSD -t tennek bele a cuccba akkor azt inkabb SSD cache-nek hasznalnam, ha meg a 3612xs sw-je fel van keszitve erre persze erre csak a link agregálással van szukseg hiszen 3 winyos shr ki tudja szolgalni siman az 1db gigabit portot
ha pedig igazan nagy sebesseget akarsz akkor ott van a syno 3612xs HCL listaja ott fel van sorolva milyen 10Gbps optikakat tamogat persze ez mar mas arkategoria...

- tobben szamolgatnak hogyan jonnek ki olcsobban ha microservert vesznek vagy kulon alaplapot meg egyebeket... nos ez mind igaz, de mindenkepp nezzetek meg a szamolasnal a rendszer aramfogyasztasat, mert az aram fogyasztas hosszu tavon a tobbszorose lesz a kulondsegnek amit sporolhatsz (persze ha papa/mama fizeti a villanyszamlat az nem faj annyira :)
- ha olcso rendszert kellene kihozni akkor en valami ilyesmit valasztanek ASrock E350M1
egy halokartyas 4 sata portos cucc egy PCI-E foglalattal, tehat lehet bele masodik halokartyat vagy tovabbi sata portokat pakolni... ha meg mind a ketto kell akkor nem itxben kell gondolkodni...

egyebkent pedig a hp microserver melett is sok minden szol: alacsony fogyasztas melett ECC memorias szerver felepites megbizhato jo kis cucc (sajna az akcios G7 kezd kifutni igy az ára rendesen megindult felfele) emellett nem szabad elfelejteni hogy 4db fiokos winyohelyet tartalmaz ami a gyari specifikacio szerint nem hot plug os, azonban a syno szoftverevel siman lehet hot plugban hasznalni

Udv
NLQ

[ Szerkesztve ]

(#224) nlq


nlq
aktív tag

tobben emlegetitek a wd green winyokat
nos en senkinek nem javaslom... az elmult 4 ev tapasztalata alapjan nem ajanlom ezeket a winyokat
DS1010+ 3db wd green 2TB winyoval indultunk benne
fel lett bovitve 5 darabosra aztan kb 2012 es 2014 kozott ki lett cserelve az osszes winyo (volt amelyik ketszer is) az utolso wd green kb 4 honapja kerult ki a dobozbol
es ez csak az egyik altalam uzemeltetett szerver sorolhatnam meg hogy mennyi wd greent dobaltam ki raidbol...
nekem ami bevalt viszonylag olcso es gyorsabb winyok mint a wd green es az elmult 3 evben 1 db ot kellett csak cserelnem ez a seagate st3000dm001
persze a wd red es a seagate nas winyo is nagyon jok, igazandibol szerintem ezek semmi mast nem tudnak, mint a regebbi szerias alacsonyabb fordulatu winyo konstrukciokat leporolták es jo kis marketing fogassal 3 ev garival aruljak tobb penzert

(#225) twingos


twingos
tag

üdv

Olyan kérdésem lenne,hogy van itthon egy nem használt Asus AT3IONT. Beizzítottam.
Most a gnoboot DSM_DS3612xs_4482 van rajta,de volt már Trantor is különböző verziókkal.
Megy minden flottul, kivéve az időzítést. Ha beállítom akkor teleírja a biost és már nem az usb-ről akar bootolni,hanem HDD-ről. Ha nincs beállítva akkor kézzel szépen ki-be kapcsol,de hát az nem nyerő,mert ,ha nem muszáj akkor nem járatnám 0-24-ben.
Próbáltam azt is,hogy csak a leállítást állítom be és WOL-al ébresztem ,de az se működött. (Volt olyan verzió ami csak akkor írt bele a Bios-ba,ha be volt állítva az ébresztés, csak leállítási parancsra nem írt bele.)
Ilyenkor ugye állítja az órát és a boot sorrendet is.
Jumper nincs a lapon amivel tiltani lehetne,illetve másik Bios sincs.

Valakinek esetleg építő jellegű ötlete mivel lehetne ezeket kiküszöbölni vagy helyettesíteni?
Köszönettel
Twingos

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#226) nlq válasza twingos (#225) üzenetére


nlq
aktív tag

korabban mar irtam, a bekapcsolas idozitest nem tudsz a synoban allitani, mert az az eredeti syno bios megfelelo helyere akar irni , ami pedig nincs...
ettol a bios checksum nem stimmel es default bios settingre all

a kikapcsolast be lehet allitani a synonak, a bekapcsot pedig az original biosban allitsd be

(#227) balage25 válasza nlq (#226) üzenetére


balage25
senior tag

Nekem működik a ki/be kapcsolás is dsm-ből beállítva. Éjfélkor kikapcsol, és 16.30-kor kapcsol be minden nap.Ha mégis kell, akkor wol-al felébresztem.

Egy Gigabyte H61N D2V itx-es lapot vettem, egy g1620-as procival 1GB memóriával. Minden tökéletesen fut rajta, majdnem gigabittel tudok olvasni és írni a merevlemezekre, mindezt 25000Ft-ból.

(#228) twingos válasza nlq (#226) üzenetére


twingos
tag

köszi,kipróbálom

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#229) twingos válasza balage25 (#227) üzenetére


twingos
tag

hozott anyag,no meg full passzív ,még a táp is és így nincs hangja. Teljesen ideális lenne,ha menne.

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#230) kispalsz


kispalsz
tag

Nem tudtok valami megoldást arra, hogy ne ssd-re vagy hdd-re kelljen telepíteni a rendszert, hanem USB-re? És majd a telepítés után dugnám rá a hdd-ket, miután elindult a rendszer hoznék létre egy új kötetet.

Valahogy a sata portra kellene hackelni egy pendriveot....azaz ha sata felületen látszódna a pendrive az lehet megoldás lenne. Nem? Van ilyen kütyü?

CF kártyát lehet illeszteni sata portra

sata to CF

, pendriveot nem?

[ Szerkesztve ]

(#231) nlq válasza kispalsz (#230) üzenetére


nlq
aktív tag

az egésszel nem erdemes foglalkozni, ugyanis az xpenologynak nem kell kulon winyo, hanem a shr tömbre teszi a rendszert, azon winyok elejére külön particióra! nem foglal sok helyet, kb 250 300Mb-ot (emlékezetből)
viszont igy a rendszerparticiod es a configod is vedve van az elszálástól és igy nem eszik meg feleslegesen egy sata portot

cf kartya illetve pendrive hackelest nem ajanlom, mert a vege ugyanaz lesz mint az OMV rendszerrel... nehany honap utan tonkre megy a rendszer ha pendrivera teszed

(#232) nlq


nlq
aktív tag

lesznek megint akcios hp microserverek!!!

többet itt nem irhatok mert az mar reklam lenne!!!

(#233) Patice válasza nlq (#231) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez nem igaz!

A Synology rendszere egy Flash tárolóban is ott van + minden köteten gyárilag.

XPenology esetében ez a flash tároló egy pendrive, de akár lehet (szerintem) egy SSD is, de semmiképpen sem lehet az a HDD/SSD, amire a kötetet létre akarod hozni.

(#230) kispalsz:

Tudtommal alapvetően ez az XPenology lényege, hogy egy pendrive-ra rakott cuccot ismer föl a Synology Assistant "NAS"-nak és ezért hajlandó rá települni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#234) larryking válasza Patice (#233) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem, mert már csináltam ilyet osx-el, ha 2,5-es usb házba bepakolja az ssdt és és arra teszi a gnobootot aztán az ssd a gépbe, tökéletes és járható út lehet.

"We'll meet you where the lights are...."

(#235) parkasz válasza larryking (#234) üzenetére


parkasz
senior tag

Bennem is megfordult már a pendrive vs ssd dolog. A kérdés az, van-e értelme, hiszen a syno boot helyfoglalása gondolom minimális, így erre egy ssd-t nem biztos, hogy érdemes elhasználni. Persze ha jól tévedek :B

(#236) Patice válasza larryking (#234) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi! :R

Épp NAS komponenseket szedem össze egyedileg épített NAS-hoz és nem csak XPenology lenne a gépen, hanem Win Server 2012 (a hangja miatt).

XPenology-t virtuálisan tervezem futtatni, ehhez lehet nem is kell SSD-re rakni semmit, mert úgy is ott lesz és onnan indul. :DDD

Csak sikerüljön összehozni... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#237) v-paci válasza nlq (#232) üzenetére


v-paci
aktív tag

Esetleg lehet már tudni, hogy mikortól?

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#238) larryking válasza Patice (#236) üzenetére


larryking
senior tag

Win server érdekes, nekem sok dolog nem tetszett benne a megosztás kezeléssel.

"We'll meet you where the lights are...."

(#239) Patice válasza larryking (#238) üzenetére


Patice
nagyúr

Win Server-t csak mint alap OP rendszert használnék, amin futtathatok pár virtuális gépet + pár programot. Más funkciója nem kell, ezeket ki is akarom majd gyomlálni belőle. Azt még nem tudom ezt hogyan lehet, de majd utánajárok. :))

A hálózatomat otthon a virtuálisan futtatott XPenology szolgálná ki.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#240) fogtunder válasza v-paci (#237) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó árban lévő G8 engem is érdekelhet...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#242) nlq válasza Patice (#233) üzenetére


nlq
aktív tag

nah akkor ezt tisztazzuk!

"A Synology rendszere egy Flash tárolóban is ott van + minden köteten gyárilag"

ez igy nem igaz!
ugyanis a flashbol bootol az original syno.. ez van helyettesitve a pendrive-al

a rendszer nincs a flashben azt a pat fajlbol toltod fel es a winyokra teszi csak fel az elso rendszerparticioban (mindegyik winyon vgy kulon raid koteten nem tudom, de sztem inkabb az elobbi)

amikor feltolod a pat fajlt, azt nem irja ki a pendrivera az tutti, mert nekem pl 64MB os pendriverol indul az egyik syno-m es arra tutti nem ferne fel a system

(#243) nlq válasza Patice (#236) üzenetére


nlq
aktív tag

uhh privat uzi forumra ment (241)...mar intezkedtem hogy leszedjek.. bocs mindenkitol...

"hanem Win Server 2012 (a hangja miatt)."

hangot lehet varazsolni az eredeti synology cuccokon is, ha usb hangszorot vagy hangkartyat dugsz ra...
szerintem xpenologyval is mukodne.. utana a ds audioval tudsz ra lejatszasi listat csinalni es meg tudod mondani hogy a local keszuleken vagy a synon szoljon

(#244) nlq válasza Patice (#239) üzenetére


nlq
aktív tag

en nem biznam az adataimat egy virtualisan futatott raidre persze ez izles dolga...

kozben kerult a kezem ugyebe egy asrock E350M1 nos sztem ez egy nagyon kellemes lapocska
a proc teljesitmenye teljesen elegendo (kb annyit tud mint az atomos DS1513+)
a gigabites porton tudja a 100-106Mbyte / sec-et (de csak ha legalabb 3 winyot teszel a raidbe)
tudja a Jumbo framet (amit ugye a microserver nem tud (vagy csak nem tudott??? regen teszteltem mar lehet hogy vmi uj driverrel mar menne))
egyetlen hatranya a microserverhez kepest, hogy alapbol nem tud csak 4 winyot kezelni persze a PCI-e foglalatba lehet pakolni (belepakoltam egy Dell Perc H200 -at siman eszi a 8+4 diszket)
raadasnak az usb 3 portok is csont nelkul mennek rajta
(rendszer gnoboot xpenology 5.0 4458 )

(#245) larryking válasza nlq (#244) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem volt egy, de szerintem nem volt a legjobb választás nasnak. És hangos.

"We'll meet you where the lights are...."

(#246) nlq válasza larryking (#245) üzenetére


nlq
aktív tag

mondjuk en ha nasnak hasznalnam akkor a kis ventit lecserelnem egy halk 8-12centisre es tolnam a levegot a memoriara chipsere mindenre... :)

cpu teljesitmenyben nem nagy szam (kb az N36L sebesseget tudja) de az ddr3 memoria foglalat az usb3 es a 4db sata3 eleg jo osszteljesitmenyt ad ennyi penzert olcso home nasnak jo lehet... (bar en szemely szerint a regi elfekvo s775 os celeronjaimat fogom erre hasznalni)

en alapbol ki nem allhatom az amd procikat (nem szeretnek flame-t csinalni) szoval tolem nagy szo hogy azt mondom egesz hasznalhato...

(#247) larryking válasza nlq (#246) üzenetére


larryking
senior tag

4 db-ot nyúztam el, OMV, Freenas, és társai voltak rajtuk. az utolsó 2ttő htpcként végezte. Tényleg jó kis lapok.

"We'll meet you where the lights are...."

(#248) nlq válasza larryking (#247) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, a hdmi csati miatt igazan jo htpc alapnak...
kar hogy a syno progija nem tud hdmi porton videolejatszast is :)

(#249) Patice válasza nlq (#242) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez mind még rendben is lenne, de azt mivel, hogyan tudod megmagyarázni, hogy egy eredeti Syno NAS-t akkor is elérsz hálózatról, ha már egyszer felraktad rá a DSM-et és éppen nincs benne egyetlen egy HDD sem?

Mert igen, el lehet érni így is a DSM-et, így is tudna működni.

Ez kb. ugyan az az eset, mint amikor a kötet összeomlik. Akkor sincs HDD, amiről futna, de restartolni tudod, vagy a kötet javításával meg lehet kísérelni a visszaállítást. Ilyen esetekben honnan fut? (Tudom, a memóriából, de valahol mégis van tárolva a rendszer a HDD-ken kívül, mert újra is lehet indítani.)

Szóval egy kis része a rendszernek igen is egy flash tárolóban van. (Szerintem, van itthon még egy DS213-as.)

(#243) nlq:

Jelenleg is használom a DS Audio-t zenelejátszásra, nagyon jól működik, szeretem, XPenology-n is fogom használni, de mindentől van jobb. A különböző OP rendszereknek más hangja lesz ugyan azon a vason. Igen, a szoftver ennyire bele tud szólni a kapott hang minőségébe. Egy kis olvasnivaló. Magam is tapasztaltam élőben pl. egy "Audiofil Linux disztró" és egy Mac OSX hangzásbeli különbségét. Ezért akarom Win Server alapokra rakni.

Másik gépre Hackintosh van tervben dual boottal Win-nel is, mert sajnos még kikerülhetetlen sok esetben.

A nagyobb NAS is azért kell, mert megszaporodtak a zenei anyagaim. :))

(#244) nlq
A fontos adataimról készítek biztonsági másolatot, nem csak a Synon, (vagy később az XPenology-n) lesznek tárolva az adataim.

Amúgy mi a baj egy virtuálisan futtatott géppel? Nem hiszem, hogy instabil lenne futtatás közben. Annyira stabil, mint az OP rendszer és a vas alatta. De ugyan ez a helyzet egy natívan telepített XPenology-val is szerintem. Az is annyira lesz stabil, amilyen az alatta lévő vas.

Ezeket végiggondoltam akkor, amikor úgy döntöttem, hogy belevágok ebbe a projektbe.

Addig nem is akarok megszabadulni a gyári NAS-tól, amíg elég stabilnak nem fogom érezni az XPenology-t. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#250) fogtunder válasza nlq (#244) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem az van, hogy elvileg a Syno által létrehozott tömbök vissza olvashatóak amúgy is? ha más rendszer nem piszkál hozzá a lemezekhez, akkor mi lehet olyan baj, ami egy natív rendszeren nem fordulhat elő?

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.