Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) RoryBreaker válasza RoryBreaker (#450) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

érdekes... pihent egy éjszakát és megy 100-al...
nem értem, de OK

Ha azt még valaki megmondaná, hogy milyen portokra kell forwarding, azt megköszönném...

ami megvan az a 16881 a download stationnak.

amit használok még:
ftp, dlna

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#452) nlq válasza RoryBreaker (#451) üzenetére


nlq
aktív tag

port lista:

http://www.synology.com/hu-hu/support/faq/299

örülünk hogy itt vagy a forumon, de azert neha hasznald a googlet is mielott kerdezel... ;)

(#453) RoryBreaker válasza nlq (#452) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszönöm!

Ha mindenki a google-t használná, akkor üres lenne a topic ;)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#454) _ak_ válasza nlq (#375) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, ez részben jó hír, de mik a tapasztalatok? Nem nagyon tudom lementeni az adatokat, noha nincs semmi fontos, de abból majdnem 2 terra. Szóval érdemes megpróbálni vagy sokaknak elszállt?

Let's begin, de gozaimasu!

(#455) nlq válasza _ak_ (#454) üzenetére


nlq
aktív tag

a nanoboot 5.0.3.1-el napokban updateltem egy 4.3as trantoros xpenologyt gond nelkul atment minden beallitas kötet stb... (anno egy 4.3 updatenel tunt el nekem a kötet ha jol emlekszem...)
esetleg erdemes lehet leallitani a csomagokat update elott mert az uj 5.0 val nem indulnak a korabbi verzio csomagjai, ezert az elso indulas akar 15 perc is lehet mire mindet vegigprobalja...

[ Szerkesztve ]

(#456) nlq válasza RoryBreaker (#453) üzenetére


nlq
aktív tag

nem azt mondtam hogy a google-t hasznald a forum helyett, hanem probald elobb megtalalni a megoldast, ha nem sikerul akkor kerdezz...

ha nem hasznalod az agyadat, akkor elsorvad ;)

(#457) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

EGy Gigabyte D525TUD laphoz Atom D525 proci melyik pat file-t ajánljátok?
A 1511+, 2411+ és 411+II nél is ezt a procit találtam.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#458) larryking válasza mszl (#457) üzenetére


larryking
senior tag

Ha tud x64-et akkor azt, ha nem akkor x86

"We'll meet you where the lights are...."

(#459) AiRLAC válasza larryking (#458) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tud, D510-hez és D525-höz is jó x64.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#460) larryking válasza AiRLAC (#459) üzenetére


larryking
senior tag

Akkor mehet az x64 nanoboot és pat.

"We'll meet you where the lights are...."

(#461) nemurea


nemurea
aktív tag

Helló! Összehoztam a leírások alapján egy Atom alapú gépre NanoBoottal az Xpenologyt, mint NAS kiválóan működik. A kérdésem az, hogy virtualizáción (ESXi keret) kívül van-e bármi más módszer arra, hogy a gép natúr képességeit (HDMI és hang kimenet, ION grafikus proci) kihasználjam, vagyis tudnék-e vele bárhogyan direktben filmet nézni, tévére rákötve? Esetleg virtuális gép a DSM-en belül, pl... Köszi!

(#462) AiRLAC válasza nemurea (#461) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nincs, javasolnék egy külső médialejátszót.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#463) nemurea válasza AiRLAC (#462) üzenetére


nemurea
aktív tag

OK, köszi, kb. én is erre jutottam. Vagy belefogok az ESXi-be. Ott meg más macerák várnak, ahogy a fórumokat olvasgattam, HDMI pass-through-k és hasonló fenyegető kifejezések. Ja, egyébként az is jó lenne, ha arra az időre, amíg nézni akarok egy filmet (havonta egyszer), lelövöm az Xpenology-t, és pendrive-ról bootolom az XBMC-t, ezt ki is próbáltam, de azt láttam, hogy hiába adtam meg a Xpe telepítésekor, hogy ne SHR-t használjon, hanem szimpla ext4-et, sem az XBMC, sem egy normál linux nem tudta olvasni, ismeretlen fájlrendszerre hivatkozott... Szóval a DSM rendszer HDD-i nem igazán csereszabatosak.

(#464) AiRLAC válasza nemurea (#463) üzenetére


AiRLAC
addikt

PCI passthrough-hoz VT-D támogatás kell, azt Atomos cucc nem tudja, szóval ne is próbálkozz vele. Külső médialejátszót javasolnék :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#465) nemurea válasza AiRLAC (#464) üzenetére


nemurea
aktív tag

Köszi a segítséget! De lenne még egy problémám, nem tudom, más találkozott-e ilyesmivel: feltelepült, látszatra kiválóan működik a DSM 4493 Update 3-mal. Másolom át a filmeket, sorozatokat a backup külső lemezről. Ma reggel, ahogy nézem, a videos mappában a filmeknek csak egy szerény töredéke van ott (még az, amit tegnap az első körben másoltam), amit az éjszaka folyamán kellett volna másolnia, az sehol - bár az értesítési központ szerint minden rendben lezajlott. A fájlok sehol, de a Video station-ben szerepelnek borítóval, leírásal együtt, sőt lejátszhatóak böngészőből... A HDD helyfoglalása alapján azonban olyan, mintha nem lennének a merevlemezen (kb. 200 gigáról van szó, ekkorát nem tévedek egy 1 terás lemezen).

Ami jobban aggaszt, azok a sorozatok: ezeknek se híre, se hamva, pedig ezzel kezdtem a másolást. Ha ilyen huncut mód random letörli a fájljaimat a DSM, az nem vicces. Főleg ha a doksikkal kezdi ezt tenni.

(#466) djpety válasza nemurea (#461) üzenetére


djpety
tag

Tapasztalataim a virtualizációval: ESXi-t nem próbáltam, de nem voltak vele olyan jók a teljesítményi mutatók elvileg. Nem rég Ubuntu Server + VirtualBox-al próbálkoztam, hogy az Ubuntu-n legyen XBMC, de nem volt még normális gyorsítás a Baytrail-D GPU-jához + folyton kifagyott az egész Xpenology és maga az Ubuntu is.

Jelenleg Windows Server 2012 R2-t használok, és Hyper-V szerepkörrel futtatom, eddig elég bíztató. Egy 32GB-s pendrive-on szépen elfut a Windows, és lehet még az XBMC-t is felteszem. Van csak simán ingyenes Hyper-V szerver is, de inkább a teljeset raktam fel egyetemi kulccsal :D

A HDD-t mind két verzióban át tudtam adni fizikailag az Xpenogy-nak, SMART mindig csak a Host oldalon volt és lesz, de az is megfelelő (HDSentinel :))

Hátha hasznos másnak is ez a kevés tapasztalat, 3 hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#467) Patice válasza djpety (#466) üzenetére


Patice
nagyúr

Nagyon! :R

Épp ilyemsivel próbálkozom itthon. Akarok csinálni egy olyan gépet, amin futtatok pár virtuális gépet (XPenology + XBMC/vagy Kodi lassan + esetleg egy dedikált zenelejátszó virtuális gép).

Az információid alapján talán sikerülhet. :U

Win Server 2012 van fent a gépemen (Win 8.1 mellett), de nagyon még nem volt időm foglalkozni, hogy hogyan tudnám használni a virtualizációt támogató szolgáltatásait.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#468) djpety válasza Patice (#467) üzenetére


djpety
tag

Win 8.1-be is be van építve ez a lehetőség. Hyper-V szerepkört kell hozzáadni, és teljesen egyszerű felülete van én is most próbáltam először, de nem volt vészes, a linuxos megoldással több szívás volt :)

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#469) Patice válasza djpety (#468) üzenetére


Patice
nagyúr

Még jobb. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#470) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

A Synology topikban nem igazán reagált rá senki, így megpróbálom itt, hátha csináltatok már ilyet:

Bittorrent Sync-et sikerült már valakinek belőnie úgy, hogy működjön is? Telepítés után elindul, viszont ha hozzá akarok adni egy foldert, akkor azt írja, hogy nincs hozzá jogosultságom. Itt olvastam hasonló hibáról, majd itt egy állítólagos megoldásról. Ha jól értem valahogy másik userként kéne futtatnom a BtSyncet, aminek mindegyik könyvtárra van írási jogosultsága. Vagy valami ilyesmi. Az egyik komment szerint (google fordító angolra)

I created a group "apps" in the DSM - pipa, eddig eljutottam.
Then I edit / etc / group and / etc / passwd to place any third-party users (couch, sick, headphones, NZBGet, sand ...) in this groups (change the id of the group in / etc / passwd and adding user to / etc / group
I then allowed the group apps in folders corresponding with the appropriate permissions (eg full access to / volume / download but can not delete in / vol / video and no access to photo)
After each adapting it based on these records
This way my users group remains the default for users

Na itt már borultam, de elvileg, ha jól értem, akkor ezzel a módszerrel meg lehet azt csinálni, hogy az eredeti user jogosultságok ne változzanak meg, viszont a BtSync tudjon szinkronizálni, ugye? A forumok között találtam még egy dolgot, ami ha jól értem hasonlót magyaráz, de nem szeretnék úgy turkálni a rendszerben, hogy nem értem, hogy pontosan mit is kéne csinálnom. :B

Minden segítséget előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#471) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Milyen hardverkövetelménye van ennek a rendszernek? Próbáltam P2-es és P3-as gépekre rátenni, de az első menün kívül semmi sem jött be, csak a NanoBoot felirat a bal felső sarokban. Utána fagyás.
Virtuális gépben jól működik, simán ment a telepítés, konfigurálás.
Nekem a torrent és a média megosztás is ment egyből, nagyon tetszett benne minden.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#472) larryking válasza Laca0 (#471) üzenetére


larryking
senior tag

Az a problémád, hogy a 64bites rendszert szeretnéd 32 bites processzoron futtatni. Szedd le a 32 bites változatot mind a nanobootból, mind a pat fileból, és próbáld azt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#473) Laca0 válasza larryking (#472) üzenetére


Laca0
addikt

32 bitessel próbálkoztam: NB_x86_5024_DSM_50-4482_Xpenology_nl.iso
Pat fájl majd később kell, nem?
Én a virtualgépen úgy csináltam, hogy betettem az iso-t, induláskor az install/upgrade-et választottam, majd indítottam a gazdagépen a synology assistant-ot és ott arra mentem, hogy töltse le a legfrissebbet. Így elintézte magának az egészet.
De itt a 32 bites rendszeren ez nem jön be, mert az install opció után nem csinál semmit, nem jelennek meg azok a linux-os betöltő sorok. Csak villog a caps lock és a scroll lock.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#474) larryking válasza Laca0 (#473) üzenetére


larryking
senior tag

Mert az iso nem jo csak vmhez. Neked .img kell, amit http://xpenology.pety.me/ inen szed le, és van a 214play pat file, az kell neked. Jó lesz, hidd el nekem.

"We'll meet you where the lights are...."

(#475) Laca0 válasza larryking (#474) üzenetére


Laca0
addikt

Ok, köszi! De azzal a pat fájlal hogyan telepítek gépet? A win32diskimager-el kellene kiírni cd-re? Az csak img kiterjesztésű fájlokat lát.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#476) larryking válasza Laca0 (#475) üzenetére


larryking
senior tag

az img pendrivera kell tenni a win32vel, arról bebootolod a gépet, és kiválasztod a debugot. utánna synology assital megkeresed a szervert és telepited a pat filet. Ennyi. nem kell cdre irni semmit.

"We'll meet you where the lights are...."

(#477) Trava válasza Laca0 (#475) üzenetére


Trava
tag

Ha CD-ről kell bootolni, mert régi az alaplap és nem tud pendriveról, akkor itt vannak ISO fájlok amit ki kell írni! [link]
Ha megy pendriveról a bootolás akkor az img fájlt kell feltenni a pendrivera.

(#478) Laca0 válasza Trava (#477) üzenetére


Laca0
addikt

Pontosan ezt csináltam. Onnan töltöttem le a "Nanoboot-5.0.2.4 DSM 5.0-4482 X86.iso" image fájlt és írtam ki CD-re, mert nem tud USB-ről boot-olni egyik alaplap sem. Ez hozza azt az eredményt, hogy "NanoBoot" felirat és lefagy.
Nem töltődnek be a linux-os driver-ek, nem látja még a Synology Assistant.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#479) Trava válasza Laca0 (#478) üzenetére


Trava
tag

Akkor ennyi volt, nem támogatott hardver.

(#480) Laca0 válasza Trava (#479) üzenetére


Laca0
addikt

Van valamilyen dokumentáció a támogatott hardverekről? Nem találtam magamtól semmit sajnos.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#481) Laca0


Laca0
addikt

ARM procikon megy? Pl. Raspberry?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#482) Honkydoo válasza Laca0 (#481) üzenetére


Honkydoo
őstag

Esetleg próbáld meg egy CF kártyára kiírni a 32 bites img-t.
A cf kártya átalakítóval bele megy a pata portba, és bootolható lesz.

Szerk.: Nem biztos, hogy működik, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#483) AiRLAC válasza Laca0 (#480) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pl Atomos lapokon szokott működni, nekem is egy Supermicro X7SPA-HF-en megy.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#484) Laca0 válasza AiRLAC (#483) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Lehet az lesz... bár a Supermicro nem annyira olcsó megoldás, akkor már lehet venni egy eredeti Synology-t is, ha nem kell egyéb extra tudás.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#485) larryking válasza Laca0 (#484) üzenetére


larryking
senior tag

Tökéletes neki egy asrock e350-es lap, és 2 gb ram, de egy is ok. Semmi más, meg vagy 15K.ból.

"We'll meet you where the lights are...."

(#486) AiRLAC válasza Laca0 (#484) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem mondtam hogy vegyél, csak hogy ezen megy :)

Mellesleg ~15k HUF volt használtan, 2db Intel NIC van rajta, meg IPMI (ami a legnagyobb királyság :) ).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#487) larryking válasza AiRLAC (#486) üzenetére


larryking
senior tag

Ha van még érdekelne egy példány. :R

"We'll meet you where the lights are...."

(#488) Laca0


Laca0
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítségét!
Átgondolom, hogy pontosan mit is várok el tőle, mit lehet kihozni belőle. Most már tudom, hogy milyen hardverekben lehet gondolkodni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#489) larryking válasza Laca0 (#488) üzenetére


larryking
senior tag

Ugyan azt kapod, mint egy eredeti synology nassal, kivátel a quick connect mert az nem megy.

"We'll meet you where the lights are...."

(#490) AiRLAC válasza larryking (#487) üzenetére


AiRLAC
addikt

Aukciók:
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=supermicro+x7spa&rt=nc&LH_Auction=1

Azonnal (45-60€ között+PK)
http://www.ebay.de/sch/Mainboards-/1244/i.html?_from=R40&LH_BIN=1&_sop=15&_nkw=supermicro+x7spa

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#491) AiRLAC válasza larryking (#489) üzenetére


AiRLAC
addikt

Így van, QC-hez eredeti S/N és MAC kell, a többi megy.
Illetve a DSM frissítések is kézzel történnek (csomagfrissítésekkel nincs gond).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#492) Laca0 válasza AiRLAC (#490) üzenetére


Laca0
addikt

Most így hirtelen nem találtam olyat, amelyik Magyarországra is szállítana... Madagaszkárra mindenki tud küldeni érdekes módon! :)
:((
De a com oldalon rendelhető ide is [link]
Leszállítva 17 ezerért nagyon nem rossz ajánlat... kár, hogy nincs rajta HDMI.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#493) AiRLAC válasza Laca0 (#492) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bocs, én helyben vagyok nekik :)

HDMI mi a t*k*mnek erre? :D Médialejátszáshoz médialejátszót :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#494) larryking válasza Laca0 (#492) üzenetére


larryking
senior tag

Én i3as configot raktam alá, 2 lan és egyebek a lapon, 35w-os procival, pico táppal. Kb 27 w a fogyasztás 2 vinyóval, van kraft rendesen benne.

"We'll meet you where the lights are...."

(#495) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Valahogy nem boldogulok a Skype értesítés beállítással.
A push szolgáltatás elérése sikertelen üzenettel megáll, valakinek ötlet hogy milyen szolgáltatást telepítsek, engedélyezzek???

Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#496) nlq


nlq
aktív tag

sziasztok!

latom termeltetek az elmult masfel hetben...
en epp szabin de azert beneztem :)

nehany valasz csak ugy omlesztve
a p2-p3 gepeket kb felejtsetek el nincs ertelme vele foglalkozni.. nagyon gyenge a cpu nincs sata nincs (altalaban) giga lan raadasul fogyaszt rendesen...

e350 es asrock alaplap ha csak ugy kapod vagy olcsoert veszed akkor van ertelme vele foglalkozni, ha ujkent veszed akkor 1kicsivel tobbert mar kapsz valami j1800 vagy j1900 procisat ami sokkal erosebb es kevesebbet fogyaszt de akar egy dual cel 847/1037 es procis lap is jo lehet

a DSM kezel 1gb ram felett is kulonben miert arulna a syno 2GB memboviteseket pl az atomos ds1215+ hoz
a nagyobb ds3612xs nel az ssd cache hez ajanlgat 16GB ramot is

Udv
NLQ

(#497) larryking válasza nlq (#496) üzenetére


larryking
senior tag

Én 4 gb-al hajtottam a 64bites xpenologyt ami ugye 3612xs. Totál felesleges. 2 gb van most benne 37 torrentel, hd film lejátszás közben 16% foglalt 3% cpu terheléssel. ja, 2 1,5 Tb disk. Szerintem ha 9 lemezt raksz bele akkor kell a 2 gb, és nagyon ultra prof felhasználásnál a 16 gb.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#498) nlq válasza larryking (#497) üzenetére


nlq
aktív tag

igaz, sak azt irtad nem hasznalja... hasznalja ha megterheled :) de valoban a home userek 99% nak eleg az 1GB memoria is

valoban apache szerver meg hasonlok kellenek hozza hogy a memoria hasznalat 1GB fole menjen

(#499) larryking válasza nlq (#498) üzenetére


larryking
senior tag

Volt rajta, web, mail, git, radius, és millió dolog egyszerre, szerintem 800MB ami volt használatban aszem.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#500) nlq válasza larryking (#499) üzenetére


nlq
aktív tag

nekem 30 userrel apache, openerp, itunes szerver, 3 kamera, HA szerver, prestashop, antivir fel tudta tolni 2Giga fölé

lassacskan meg kell érkeznie a 4portos intel szerver kártyáimnak akkor elkezdek osszerakni egy ssd cache es gepet ott erosen gondolkodunk hogy 16 vagy 32 GB ram legyen benne

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.