Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) kispalsz válasza nlq (#649) üzenetére


kispalsz
tag

Milyen MTU-t használsz? 9K-t próbáltad?

(#652) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok! A következőben kérném a segítségeteket, ötleteteket: az Xpenology-t futtató PC a STB mellett van a nappaliban. Szeretném, ha a hálóban lévő (okos)tv-n is nézhető legyen a normál tévéműsor, de nem akarok oda is STB-ot venni a T-től, mivel az megint kábelezéssel járna az egész lakáson keresztül. De ha megoldható, akkor a helyi hálón streamelhető lenne a videó... Szóval STB-ból jel ki a PC-be, Xpenology meg szétszórná a helyi hálón (és akkor nemcsak a hálószobában, hanem gyakorlatilag a tablettel a lakásban bárhol nézhető a mese, ez két gyereknél nem utolsó szempont :K )

Szerintetek megoldható? hogy álljak hozzá? Van egy régebbi tv-tuner, digitalizáló USB-s eszközöm, de azt már az XMBC sem ismerte fel (XBMCBuntu), szóval lehet, hogy más kell.

Köszi a segítséget!

(#653) nlq válasza nemurea (#652) üzenetére


nlq
aktív tag

sosem csinaltam ilyet, de a synology appok kozott van egy ilyen:

http://dvblogic.com/en/

(#654) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A Download Station-ben sikerült már valakinek uid és pass alapú RSS feed-et beállítania? Mindig az írja ki, hogy az RSS file érvénytelen, vagy üres. Pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#655) nlq válasza Jim74 (#654) üzenetére


nlq
aktív tag

miket nem talasz ;)

(#656) Jim74 válasza nlq (#655) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ment egy PÜ ;)

(#657) Jim74


Jim74
nagyúr

Még egy kérdés: képes-e az XPenology DVB-C TV adás (DIGI) rögzítésére, ha mondjuk rakok bele egy USB-s, vagy PCI-E-s DVB-C tunert? Ha igen, akkor melyik tuner az, amivel működni fog, és melyik program alkalmas erre?

Köszönöm :R

(#658) nlq válasza Jim74 (#657) üzenetére


nlq
aktív tag

megnezted a linket amit feltettem nehany hozzaszolassal korabban??

(#659) AiRLAC válasza nlq (#658) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az túl egyszerű lett volna :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#660) Jim74 válasza nlq (#658) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bakker, tényleg feljebb tekerhettem volna :DDD

Arról esetleg van valahol infó, hogy mely stick-ekkel kompatibilis az XPEnology?

Más: az mitől lehet, hogy ha NAS-on belüli file áthelyezést csinálok windows intézőben, akkor sokszor eldobja magát a NAS. Tudom, használjam a file stationt. De azért kíváncsi lennék rá, hogy mi az oka.

(#661) AiRLAC válasza Jim74 (#660) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Arról esetleg van valahol infó, hogy mely stick-ekkel kompatibilis az XPEnology?"

http://bit.ly/YnkLZz

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#662) AiRLAC válasza AiRLAC (#661) üzenetére


AiRLAC
addikt

És hogy érdemben is válaszoljak :) Gyárilag, hivatalosan csak DVB-T kompatibilitás van.

A DVBlinkhez vehetsz kb. 32USD áron egy plugint amivel tud DVB-C/S/S2-t is:
http://dvblogic.com/en/software/synology-x86-intel/dvblink-tvsource/
(a támogatott tunerek listájához le kell görgetni egy kicsit az oldalon :DDD )

Van próbálkozás a TVHeadend portjára is, itt

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#663) Jim74 válasza AiRLAC (#662) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget :R

Láttam, hogy inkább a DVB-T a favorizált, ezért is kérdeztem inkább. De ahogy elnézem a helyzetet, jobban járok, ha veszek egy felvevős beltérit. Az tutira kompatibilis saját magával :DDD és talán olcsóbb is. Bár a cél az lenne, hogy mindent egy "doboz" szolgáljon ki. :U

(#664) nlq válasza Jim74 (#663) üzenetére


nlq
aktív tag

üzemeltetek egy 100 lakásos apartman hotel internet es iptv halozatát
ott egy nagy fejállomás van parabolákkal, 9 node-ot szedunk le muholdrol az van bekuldve egy stalker rendszerbe ( http://www.infomir.eu/eng/solutions/free-middleware-stalker/ ) kb 110 kodolatlan nemzetközi csatorna jon rajta
ez van szétlőve a hálózaton. igaz itt mag 250 es iptv boxokkal van a vegpont megoldva, de egy media playerrel is lejatszatoak a csatornak a csatornák
sztem a stalkert lehetne megnezni, erre a celra, de engem ne kerdezzetek a belvilágáról, mert ezt egy alvallalkozo csinalta en max ujrainditani tudom :)

(#665) Jim74


Jim74
nagyúr

Valaki használ a gyakorlatban USB-s webcamerát a NAS-hoz? Ha igen, akkor milyen programmal/csomaggal sikerült felismertetnie?

(#666) AiRLAC válasza Jim74 (#665) üzenetére


AiRLAC
addikt

Némi google esetleg, mielőtt kérdezel? ;)

[link]

Ezt próbáltam anno Logitech Sphere kamerával, ment rendesen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#667) Jim74 válasza AiRLAC (#666) üzenetére


Jim74
nagyúr

Képzeld el, ezt megtaláltam, csak DSM 5-re nem ment fel nekem. Gondoltam valaki itt a gyakorlatban használ ilyen megoldást. De akkor inkább nem kérdezek többet :(((

[ Szerkesztve ]

(#668) AiRLAC válasza Jim74 (#667) üzenetére


AiRLAC
addikt

Na, ezt megírhattad volna már az előző hozzászólásodban, esetleg egy hibaüzenetet vagy részleteket hogy mit, hogyan próbáltál. Akkor nem tűnnél olyannak aki csak csípőből tüzel egy tucat kérdéssel, ahelyett hogy először utánanézne :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#669) Jim74 válasza AiRLAC (#668) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez a hibaüzenet.

"Nincs ez a csomag a DiskStation platformján támogatva."

Vagy egyszerűbb, ha veszek egy IP kamerát és kész?

(#670) kispalsz


kispalsz
tag

Hogyan lehet iscsi targetet "felmountolni" a synora? Fordítva működik, a lemezkezelésben létre tudok hozni LUN-t és Target-et, de a másik irányt nem tudom hogyan lehet. Csinált már ilyet valaki?

Van 2 syno. Az egyik iscsi-n keresztül kiajánlott tárterületét akarom használni a másik eszközön.

(#671) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Elérhető már az update 7 DSM 5-höz. Valaki frissítette már a rendszerét? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok?

Köszönöm :R

(#672) AiRLAC válasza Jim74 (#671) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elvileg "csak" a bash sebezhetőséget javították benne.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#673) Patice válasza kispalsz (#670) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem másik Syno nem lehet a mountolás helye.

Az csak másik PC lehet.

Legalábbis szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#674) larryking válasza Patice (#673) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem pedig lehet, van egy progi, a csomagok között, ami lehetővé teszi. Azt hiszem a CMS az. Illetve szerinte target bárhol lehet, egyedi címe van.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#675) nlq


nlq
aktív tag

minap lőttem ezt:

tesztelni meg nem volt idom, de ranezesre jo lesz az olyan alaplapokhoz pl j1800 j1900 ahol csak ket sata port van, viszont van minipcie kartyahely (msata tamogatas nelkul)

illetve barhova, ahol van egy mini pcie foglalat hasznalaton kivul

asmedia chippes sata 3 csatolos...

(#676) mszl válasza nlq (#675) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Merre és mennyiért tettél rá szert??

Köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#677) nlq válasza mszl (#676) üzenetére


nlq
aktív tag

amcsibol szereztem be de jelenleg nincs neki
valami kinainal tutti lehet kapni...

a gyarto oldala: http://www.speeddragon.com/index.php?controller=Default&action=ProductInfo&Id=373

(#678) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Delocknak is van ugyanilyen chippel ugyanilyen kártyája, csak gondolom a név miatt a 8k kicsit húzós.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#679) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

A cmos (belerondításra) talált már valaki megoldást? dc7800-as HP alaplap, az új biossal már nincs cheksum hiba, hanem visszaállit minden alapra. A fórumokon azt írják, hogy az szinkronizált időt próbálja beleírni a cmosba ami nem igazán sikerül neki. Viszont hiába kapcsolom ki a szinkronizálást akkor is újraindításkor belerondít a cmosba,

[ Szerkesztve ]

(#680) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Megjött a HP szerverem Proxy2 kollégától, feltolt rendszerrel. Érdemes frissíteni a 7-es update-re? Éppen ellenőrzi az új Red-eket a szerver, bekerült 2*3 TB Raid1-be.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#681) nlq válasza Gre@T (#679) üzenetére


nlq
aktív tag

nekem az idoszinkronnal semmi gondom sincs...

ami a cmosba irogat az a beallitott bekapcsolasi ido

(#682) kispalsz válasza larryking (#607) üzenetére


kispalsz
tag

Végre. Sikerült. Most már csak azt kell kitalálnom, hogy hogyan fér majd el az Elite 110 házban a 2 hdd mellett az új drive. Még pár script is akár mehet is a nasról a lemezes backup :)

(#683) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Szeretnék otthonra egy NAS-t, Xpenologyt futtatnék rajta DSM5 stb...

Teljesen zöldülő vagyok a témában, milyen hardware-t lenne érdemes vásárolnom hozzá?

Ez jó lehet nekem?

Vagy tudnátok ajánlani valami itx-es lapot ami elfogadható árú és garantáltan stabilan működne az Xpenologyval?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#684) mandriva11 válasza Czimby (#683) üzenetére


mandriva11
tag

:K Ha egyben szeretnél venni dolgot, hogy ne foglalkozz az összeszereléssel, csak a HDD bővítés véges, de ha külső HDD-t is tudsz rakni rá akkor OK, vagy lehető legnagyobb HDD és akkor addig amíg ki nem növöd OK.

[ Szerkesztve ]

(#685) nlq válasza Czimby (#683) üzenetére


nlq
aktív tag

alapvetően jó lehet de
csak ket sata winyot tudsz rakotni (ha eleg akkor jo) a többihez mar vagy PCI vagy mini pci expressz kartyas kontroller kell
arra figyelj hogy gigabites kontrollere legyen (ennek az van)

szinte mindegy milyen itx lapot teszel alaotthoni egyszeru lapnak e350 es lap is jo, ha igazan kis fogyasztast akarsz akkor az uj j1800 j1900 procis lapok közül erdemes valasztani

ha hosszu tavra tervezel es nagy megbizhatosag a cel akkor hp microserver G8 vagy dell t20 az en ajánlatom

(#686) Czimby


Czimby
addikt

Mandriva11, nlq köszi az útbaigazítást!

Az asztali gépemben van egy 2Tb WD, azt kicserélném ennek az 500Gb-os tárolójára, mivel eddig az asztali volt a letöltő és abban kellett a tárhely, de az új felállásban már nem lesz rá szükség.

Van külső vinyóm is 2db, de elég lesz a 2db SATA egy jó ideig szerintem.

Igazából most akarok belekóstol a NAS, Mediaszerver, stb dolgokba és ez egy elég jó ajánlatnak tűnik számomra, sokat nem veszíthetek vele, így kipróbálom.

Ha hozzám kerül, mit telepítsek majd rá, mit ajánlotok?

Egy WD Tv Liveot kell kiszolgálni FullHd filmekkel, és a torrentezés lesz még a feladata.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#687) mandriva11 válasza Czimby (#686) üzenetére


mandriva11
tag

Itt olvashatsz róla, de ne rettentsen el,hogy HP microserver is van, ez a leírás és progik, videók mindengépre ráhúzhatóak :[link]
Ja a boot iso-nak egy kis pendrive jó lesz, így az a vinyót nem terheli, de azzal számolj, hogy a vinyókat e rendszer először formázza, így ne legyen rajta semmi fontos adatod, mert az elvész.
Ha segítség kell, itt a topikban is olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

(#688) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Használ valaki XPenology-t APC szünetmentessel? Össze lehet hangolni őket, hogy kikapcsoljon, ha már csak X percet tud a szünetmentes tartani?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#689) Gre@T válasza nlq (#681) üzenetére


Gre@T
tag

Sajnos nem nálam már a kernel boot közben szétcseszi a cmost és következőleg bootnál lehet mindent újra állítani. Debug módban megtaláltam a helyet. Már csak egy új kernelt kell fordítani vagy a mostanit kissé editálni kellene.

(#690) Czimby válasza mandriva11 (#687) üzenetére


Czimby
addikt

Kösz ez jól fog jönni! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#691) nlq válasza Gre@T (#689) üzenetére


nlq
aktív tag

akkor ez valami hp dc7800 specifikus dolog lehet...
probaltal gnobootot pl ?

(#692) nlq


nlq
aktív tag

most felyeztem be egy uj gyari DS415+ telepiteset...

ami erdekes, hogy ebben már a 4 magos intel avoton C2550 CPU ketyeg

Model: DS415+
CPU INTEL Atom
CPU órajel: 2.4 GHz
CPU mag: 4
Teljes fizikai memória: 2048 MB
DSM verzió: DSM 5.0-4519 Update 1

[ Szerkesztve ]

(#693) fogtunder válasza nlq (#692) üzenetére


fogtunder
nagyúr

fogyasztást mértél esetleg? kíváncsi lennék rá.

amúgy félelmetes a felára egy épített/HP/Dell géphez képest, jó a Synology sw, de ennyi pénzbe nekem már bőségesen belefér, hogy fórumozzak és szívjak pár napot, akár egy másik, ingyenes és teljesen tiszta sw-vel. már eleve az is meglepő számomra, hogy emberek fizetnek azért, hogy egy ennyire felhasználóbarát NAS-t bekonfiguráltassanak (mert gondolom a telepítés nagyrészt ezt jelenti).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#694) nlq válasza fogtunder (#693) üzenetére


nlq
aktív tag

4 lemezzel kb 40 wattot irnak ra (lusta voltam megmerni de valoszinu hogy teljesen jo erteket adtak, hiszen az avoton max TDP-e 14 watt azaz az elektonika kb 15 watt fogyasztasbol megall es ehhez jonnek a winyok 4-8 wattjai

igen en is azt vallom amit te offtopicba irtal, de van az a ceg ahol már az elég sporolás hogy nem 400-1200K ért vesznek szervert +szoftvert és nem 150-200 wattot fogyaszt

jellemzoen ebbe pl WD red pro kerult, es ha beválik akkor mellé kerul egy ugyanilyen doboz, hogy High Availabilityben mukodjon a rendszer mert mint latszik itt a 99,9% rendelkezésre állás lesz a végcél

igen vannak akik azert fizetnek nekem , hogy mukodo rendszert kapjanak, es ne kelljen orakat napokat forumozniuk, mert lehet hogy az o idejuk dragabb annal,
vagy pl lyukra futottak megvettek egy nas-t ami kicsi volt nekik nem azt csinalta amit kell (jellemzoen ezek a netgear es a dlink nas csapdaba esett emberek) es meg egyszer nem akarnak sz.pni vele

[ Szerkesztve ]

(#695) Jim74 válasza nlq (#694) üzenetére


Jim74
nagyúr

Céges környezet az mindig más. Otthonra az ember természetesen a legköltséghatékonyabb, de jó megoldást keresi, és ezért hajlandó némi kompromisszumra (sz*pás, utánaolvasás, stb., stb.). Egy vállalatnál ez nem megengedhető. Ott nagyobb kár lehet pl. egy pár órás kiesés, mint amit a vason spóroltak volna.

(#696) fogtunder válasza nlq (#694) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Apóséknál a céges file és FTP szerver egy régi Core2Duo alapú Dell desktop volt, azt végül lecseréltettem velük egy DS214-re, mert meguntam, hogy folyton van valami baja (persze Szegeden van, én meg Pesten), és nem volt időm supportot nyújtani a melóm mellett. ezt egyszer beállítottam, megtanítottam egy kicsit fogékonyabb embert, hogy miként lehet a felhasználói jogosultságokat módosítani, és azóta hozzá se kellett nyúlnom, nekik is megváltás, nekem is.

de amikor valaki fizet a felügyeletért, beállításért, akkor elég sokat lehet fogni azon, hogy egy linux alapú ingyenes NAS sw-t állíttat be az igényeire egy szintén minőségi, de nem gatyalezabáló vason, ahelyett, hogy ilyet venne. annak ellenére, hogy tényleg nagy híve vagyok a cég termékeinek, bizonyos szinten luxusnak tartom a megvásárlásukat, még céges környezetben is.

ez a lyukra futás amúgy annyira jellemző dolog, először mindenki próbálja a legolcsóbb eszközzel megoldani a feladatokat, aminek a dobozára rá vannak írva az áhított funkciók, de ez nem azt jelenti, hogy át kell esni a ló túlsó oldalára azonnal. mindegy, nem az én pénzem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#697) Jim74 válasza fogtunder (#696) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lukra futás.... Nekem is megvolt. Jó, volt szép volt a Zyxel NSA310, de azért ez a J900-es Inteles rendszer a DSM 5-tel egy kicsit más kategória...

(#698) balage25


balage25
senior tag

Csak a synologyt lehet feltenni desktopra, vagy más gyártónál is van ilyen lehetőség?

QNAP esetleg Asustor érdekelne.

(#699) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok!

Miért van az, hogy gyári Download Station-ben megadok egy torrentet, de nem kezdi el letölteni (beolvasni), mert azt írja, hogy a köteten nincs hely (csak 1 TB), amúgy meg le van töltve már a torrent csak seedre szeretném beállítani, akkor be tudom valahogy olvastatni ezt a Download Station-be? (Felmásoltam egy gépről a cuccot a szerverre és onnan kell seedelnie)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#700) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van arra valami egyszerű megoldás, hogyha a jelenlegi HDD-met egy másikra cserélem, akkor az egész rendszert (adatokkal együtt) átköltöztessem egyikről a másikra anélkül, hogy a DSM-et újra kelljen telepíteni az adatokat pedig valami külső eszközre menteni ideiglenesen?

Előre is köszönöm a segítséget :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.