Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Mykroft válasza Spooky (#17999) üzenetére


Mykroft
tag

Szia!

E1000e hálózati kártyát válaszottad a virtuális géphez?

ha jól emlékszem ez alapján csináltam meg régen:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18002) Spooky válasza Mykroft (#18001) üzenetére


Spooky
tag

Hello néztem ezt a leírást is de hiányoznak file-ok amik linkelve vannak a leírásban.
ezért keresnék egy működö 6.2.x pakkot . egyenlőre a laptopon tesztelnék virtuális környezetben (szerver vásárlás előtt álok)

[ Szerkesztve ]

(#18003) Spooky


Spooky
tag

Esetleg el tudja magyarázni hogy lehet müködő synoboot.img-nő synoboot.vdmk-t csinálni ami müködik is azaz megjeleneik a synoassistanban azt megköszönöm

(#18004) Mykroft válasza Spooky (#18002) üzenetére


Mykroft
tag

Milyen fájlok hiányoznak?
1. 2. tesztelve, letölthető. a 3. a syno gyári tárolója, ott is fent van minden.
4. majd akkor kell, ha feltelpült a rendszer, és el is indult.
Kicsit írd körbe, mi nem sikerül, és amennyire lehet fogalmazz szájbarágósan, hogy minden részlet meglegyen, mert találgatásból nehezen fogjuk megfejteni, mi a baj.

(#18005) Spooky válasza Mykroft (#18004) üzenetére


Spooky
tag

Nos a rendszer elindul vmware alatt, de a synology assistant csak saját fizikailag létező 214play -emet látja. mig egy6.0.2 dsm nél müködik látoma synology assistatnban és tudom telepiteni.
alt="" title=""

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#18006) Mykroft válasza Spooky (#18003) üzenetére


Mykroft
tag

De csak mert nyulas hétvége van:
- letöltöd a linkelt oldalról az 1. link tartlamát.
- kicsomagolod, 4 fájl. Ezekből importáltam egy új VM-et, és megnéztem a biztosnág kedvéért, a hálózati kártya E1000.
- elindítottam, és kb 15mp múlva kapott ip címet, amit a DHCP szerveredben (router, vagy egyéb, amit használsz) tudod ellenőrizni. A syno asistant sem csinál mást, mint kutat a hálón, és ha talál egy syno-t, annak meghíja a weboldalát. Ezt te magad is megteheted, ha ismered az ip-címet.
Ha megvan, elindult, mindenki boldog, akkor leállítás, csatolod a megfelelő hdd-ket a VM-hez, és elindítod újra.

(#18007) Spooky válasza Mykroft (#18004) üzenetére


Spooky
tag

a 6.0.2 vel müxik elérem a 6.2x el nem

(#18008) Spooky válasza Spooky (#18007) üzenetére


Spooky
tag

köszi

[ Szerkesztve ]

(#18009) Spooky válasza Mykroft (#18006) üzenetére


Spooky
tag

Ip-t nem kap

(#18010) Spooky válasza Mykroft (#18006) üzenetére


Spooky
tag

amit te linkeltél 6.02 az müködik nekem is a 6.2.x nem müködik

(#18011) Mykroft válasza Spooky (#18010) üzenetére


Mykroft
tag

Kérlek ne spammeld tele a fórumot, szedd össze a gondoloataid, és egy posztban válaszolj, lehetőleg annak akinek szól a válaszod, és ne saját magadnak.

Se windows-om, se vmvare workstation-om, hogy a te verziód kipróbálhassam.
Ami nekem bevált, és működik azt már leírtam. Ha szerver váltáson goldolkozol, és ott esxi-t futtatnál, akkor javaslom, virtualizálj egy egész esxi környezetet, és abban gyakorolj.
Ugyan ezt a manualt követve, esxi környezetben 6.2.2 fut tavaly augusztus óta. Ami fontos, az a hálókártya mac addresse, és a tipusa, nálam E1000e.

(#18012) kgymac válasza Spooky (#18003) üzenetére


kgymac
őstag

Van ingyenes konverter (starwind), nem csak vmdk-t tud, csak regelni kell hozzá (évi 1 levelet fogsz kapni). Link a proxy2 cikkben.
Elkészíted az img-t osfmounttal+notepad+-szall átírod, ami kell, majd konvertálod vmdk-ra. Feltölteni csak iso-t tudtam esxi alá, így átneveztem, feltöltöttem, majd esxi alatt vissza vmdk-ra.
Bootkor 3. opciót válaszd, ezért érdemes a timeout-ot megnövelni a grubban. Ha magad készíted a vmdk-t, akár vmxnet3 is lehet a lan (iroot. kr-es 102b img-ben benne volt, szvsz az 103-ban is benne lesz).

szerk:
a VM hálókártya mac-e ne egyezzen meg a fizikai kártya mac-kel, gondot okozhat wol-nál ill. nálam esxi 6.5 alatt volt jelentős lassulás egy gen8-on.
ha soros portot adsz a VM-hez, lehet látni a kernel üzeneteit boot alatt (milyen modulokat tölt be, stb). Kicsit bővebb, mint amit az xpeno képernyőjén látsz.

[ Szerkesztve ]

(#18013) Mykroft válasza kgymac (#18012) üzenetére


Mykroft
tag

Az a baj, hogy a kolléga nem nativ esxi-vel próbálkozik, hanem a windows-os vmware workstation-nel. Ezért vannak jelentős eltérések a rendes szerverhez képest.
A linkelt csomagban benne van a teljes VM, nem kell konvertálni sem.

(#18014) kgymac válasza Mykroft (#18013) üzenetére


kgymac
őstag

Ja a linkelt csomag. Én inkább készítek sajátot, kb. 2 perc.

(#18015) Magnat válasza Spooky (#18010) üzenetére


Magnat
veterán

Vmware-ben a Network connection alatt átállítottad a kapcsolatot nat-ról bridged-re? Ha igen, sem garancia, h működni fog, mert nem tudom h a vmware milyen hálókarcsit emulál - ha olyat aminek a drivere nincs benne a bootloaderben akkor nem fog menni, elvileg meg lehet faragni, de még sosem csináltam, így ha bridged módban sem találja, javallom inkább a Virtualbox használatát, ott tudod állítani a kártya típusát, ha Intelt adsz neki, nem lehet ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18016) Magnat válasza kleinguru (#17998) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18017) RedCat


RedCat
senior tag

Nekem megy 6.2.2 918+ vmware alatt 1.04 loaderrel. Olyan kártyát emulál amit ismer.

(#18018) Pubszon


Pubszon
veterán

Raktam a gépbe az integrált Intel NIC mellé egy másikat, de nem látja.
A meglévő Pendriveon hogy tudom szerkeszteni a grub.cfg-t?
Bele kell írnom hogy lássa ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18019) kgymac válasza RedCat (#18017) üzenetére


kgymac
őstag

103b/104b img-s extra.lzma tartalmazza a vmxnet3-at :)

@Pubszon
Nem feltétlenül. Ha betöltődik a lan-t kezelő kernel modul, a kártya mac-jét használja. Gen8-at indítottam egyszer a gen7-hez készült pennel,
két hálókártyám lett, az első a g7 alaplapi lan mac-jét kapta. A grubban 1 hálókártya volt megadva (mac1 és netif_num=1).
Ha csak 1 lan-t lát, nincs benne a kernel támogatás.

(#18020) Pubszon válasza kgymac (#18019) üzenetére


Pubszon
veterán

Beírtam, újra írtam a PD-t és úgy sem látja.
Ezek szerint nincs benne a driver, pedig Intel.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18021) Essejó válasza Pubszon (#18020) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Próbáltad az extra lzma-t betenni?
[link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18022) roland.75


roland.75
tag

Kedves Fórumozók!

Lassan összeáll az update-m, amit mind hardveresre, mint pedig szoftveresre szeretnék összehozni.
(Bár még rengeteg a sötét folt a fejemben.)
Külön köszönet „kgymac”-nak, aki rengeteget segített tanácsaival, valamint ajánlotta „bencsikgab”-ot akitől a RAID kártyát (LSI9211-8i) HBA módra flashelve meg tudtam vásárolni, ez váltja a mostani Delock Hybrid 4x sata RAID kártyát.
Mint jó pár bejegyzéssel korábban leírtam a jelenlegi konfigban 7 db 4TB-os HDD van egyetlen kötetben. Régen volt 2db 250 GB-os SSD a gépben cache-nek, (amitől lényegesen csendesebb volt, nem mintha a WD Red-ek olyan hangosak lennének, de azért érezhetően halkabb volt, és lényegesen gyorsabb is.)
Most hogy meglesz a kártya csere után az extra 4 port, a következőképp szeretném kivitelezni a bővítést: 1 db (esetleg késöbb még 1 db) 4TB-os HDD-t szeretnék bebővíteni a tömbbe, plusz 1 db HDD-t Hot Spare lemezként hozzáadni, valamint 4db Samsung 860 EVO 500GB-os SSD-t, vagy 4db Samsung 860 EVO 1TB-os SSD-t cache-ként felhasználni, (raid 5-ös tömbben).
A következő kérdést „kgymac”-tól is kérdeztem, de Ő azt mondta nem lesz ezzel gond, de engem nem hagy nyugodni. (talán még a youtube-on láttam, amikor valaki extra sok HDD-t tett a Xpenoba, hogy valamit módosítani kell, de sajna nem találom azt a videót.
Amit leírtam és összeszámoltam az 13-14 merevlemez. A tároláskezelőben (DS3615xs) 12 HDD hely látható, hogy fog ott megjelenni még lemezhely? :))

A másik dolog, ami nem hagy nyugodni, hogy jelenleg az alaplap + bővítő kártya a Sata portokat úgy osztja ki, hogy az alaplapi sata vezérlő:
SATA 0 -> HDD1
SATA 1 -> HDD2
SATA 2 -> HDD3
SATA 3 -> HDD4
SATA 4 -> HDD5
SATA 5 -> HDD6
Delock Hybrid 4x Sata Raid kártya:
SATA 0 -> HDD7
SATA 1 -> HDD8
SATA 2 -> HDD9
SATA 3 -> HDD10

Viszont az új kártya esetében:

„Az LSI9211-8i kártya esetében a hdd-k kiosztása függ a rádugott hdd-ktől, az „A” csati első hdd-je lesz az első (erről lehet bootlni os-t, de xpeno-nál ez nem játszik), ha van a „B”-re dugva hdd, akkor a 2-tól fogja kiosztani a pozíciókat, majd a végére teszi az A csati maradék 3 hdd-jét.
xpeno 6.1 simán kibírja a hdd pozíció cseréket (bár kaptam már érte, mert a syno még mindig ragaszkodik a helyes hdd/fiók pozíciókhoz, bár a kötetek összekapcsolása mdadm-mel, kötet UUID alapján történik, minden indulásnál összerakja magának a konfigot az elérhető eszközök és a linux raid partíciókon tárolt kötet infók alapján).”
"kgymac"

Ezek alapján, ha az alaplapon hagyom az első 6 hdd-t a 7.-et az „A” csati első portjára teszem, és csak utána kezdem bebővíteni nagy baj nem lehet?

Valamint még egy kérdésem lenne AsrocK H270M-ITX/ac (intel dual lan-os) alaplapomon 6.1.7-15284 u3 fut, ezt szeretném frissíteni 6.2.2-re. Felmegy-e rá, és hogy kell-e extra lzma?
(Azt se tudom ennek hol kéne utánanézzek) :(((
Ha valami nem egyértelmű, amit írtam előre is elnézést, de nem vagyok profi. :W

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18023) Czimby


Czimby
addikt

Q1900 ugye fizikailag 4magos,
ha 3615xs -el használom akkor csak 2magot fog használni belőle?
Tehát érdemes lenne 3617-re váltani?
Vagy inkább 918+?

Azért kérdezem mert D525-ről váltottam J1900 tehát kb dupla a teljesítmény(a RAM is) de nem veszek észre gyorsulást semmiben kb.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#18024) kleinguru válasza Czimby (#18023) üzenetére


kleinguru
addikt

E szerint, jó a 3615 :K

Nem gyors a felület, még SSD-vel sem sajna.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18025) Czimby válasza kleinguru (#18024) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi :R
Hát így nem sok értelme volt a hardver frissítésnek.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#18026) kgymac válasza roland.75 (#18022) üzenetére


kgymac
őstag

SSD cache-sel óvatosan, extra figyelmet igényel - lásd syno topicban gyugyo79 tegnapi válaszát, teljes adatvesztés lehet a vége.
HBA feltöltése hdd-kkel: csak a hdd pozíciója változik meg, a köteteket UUID alapján vadássza össze. Az a lényeg, hogy egyszerre látnia kell az összes egy kötethez tartozó hdd-t a dsm-nek.

6.2.2-höz készíts egy új pent, hdd nélkül próbáld ki, hogy az assistant látja-e. Ha eléred hálón, nagy gond nem lesz (persze a fontosabb anyagokról legyen mentésed), csak a telepítő fog panaszkodni, h nem talált hdd-t. Ha van üres, még nem használt hdd-d, azt is kipróbálhatod, h telepítés után működni fog-e. Ált az első újraindítás után fordul elő, h nem kap ip-t (az itteni beszámolók szerint).

(#18027) kleinguru válasza Czimby (#18025) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem próbáltam, de azért nagy mennyiségű kép indexeléssel biztosan hamarabb végez :)

Ha a dockert is használad, akkor is jól jön a + teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18028) SutPet válasza SutPet (#17989) üzenetére


SutPet
aktív tag

csak infó ha valakit érdekel
Közben a Raid6-ra alakítás plusz lemez hozzáadás is elkészült, bár elég sokáig tartott hiába a raid rebuildre volt rakva a prioritás és minden más le volt állítva. ~3.5 nap volt a 4*2TB R5 -> 6*2TB R6. Közben bekavart egy smart ellenőrzés amit elfelejtettem kikapcsolni, az végig 90%on állt.

Eddig minden szépen megy 1.03b 3615xs-el, legfrissebb rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#18029) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Adott egy DS3615xs 6.1.7 u3-al telepített nas. Pár napja elkezdte azt játszani, hogy nem engedett bejelentkezni a felületére. Az alábbi hibaüzenetet írta:
Nem léphet be a rendszerbe, mivel a jelenleg megtelt a lemezterület. Indítsa újra a rendszert és próbálja újra.
Na most újraindulás sem segített, sőt csak rontott a helyzeten. Nem jön be a bejelentkező felület, az assistant sem látja. Viszont itt jön az érdekesség, ipt kap, válaszol, sőt ssh-val be is tudok lépni a nasra. Amint belépek az alábbi hibaüzit dobja:

Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/appa                                                                                                             rmor.d/abstractions/synoscgi line 51): Unconfined exec qualifier (ux) allows som                                                                                                             e dangerous environment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5                                                                                                              apparmor.d' for details.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 54): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 55): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 57): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 95): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
/usr/sbin/apparmor_parser: Unable to replace "DefaultHat".  Unknown error (28):                                                                                                              No space left on device
/usr/sbin/apparmor_parser: Unable to replace "/usr/syno/sbin/synoscgi".  Unknown                                                                                                              error (28): No space left on device
Warning failed to create cache: usr.syno.sbin.synoscgi
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 51): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 54): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 55): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 57): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 95): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
/usr/sbin/apparmor_parser: Unable to replace "DefaultHat".  Unknown error (28):                                                                                                              No space left on device
/usr/sbin/apparmor_parser: Unable to replace "/usr/syno/sbin/synoscgi".  Unknown                                                                                                              error (28): No space left on device
Warning failed to create cache: usr.syno.sbin.synoscgi
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 51): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 54): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 55): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 57): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
Warning from /etc/apparmor.d/usr.syno.sbin.synoscgi (/etc/apparmor.d/abstraction                                                                                                             s/synoscgi line 95): Unconfined exec qualifier (ux) allows some dangerous enviro                                                                                                             nment variables to be passed to the unconfined process; 'man 5 apparmor.d' for d                                                                                                             etails.
/usr/sbin/apparmor_parser: Unable to replace "DefaultHat".  Unknown error (28):                                                                                                              No space left on device
/usr/sbin/apparmor_parser: Unable to replace "/usr/syno/sbin/synoscgi".  Unknown                                                                                                              error (28): No space left on device
Warning failed to create cache: usr.syno.sbin.synoscgi

Ha jól olvasom, nem tudja betölteni a felületet, amit nyílván eddig is tudtam. Mindegy hányszor indítom újra, itt megáll dolog. 1db 1TB-s és 1db 2TB-s vinyó van a nasban, mindkettőn kb 50% szabad hely van, torrentre nem ds-t, hanem qbittorrentet használtunk, szóval nem fogyhatott el a hely. Ötlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#18030) kgymac válasza rento (#18029) üzenetére


kgymac
őstag

df -h pontosan megadja a szabad területet kötetenként. sudo -i is kell előtte.
+Verziózás (drive?), lomtár?

(#18031) Essejó válasza Czimby (#18023) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Már a böngészőn elérhető felületen gyorsulást? Ott nem is fogsz, de mondjuk letöltés közben, fájl indexeléskor, egyéb proci igényes műveletek esetén meg fogsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18032) llacee


llacee
őstag

Csak erdekesseg keppen, van par Hp T620 ThinClient itthon, de eddig nem foglakoztatott, mert csak m2es slot volt benne.
Rendeltem m2to sata konvertert es nyomtattam hdd tartot bele.
Van belso usb arra ment a loader es a hdd-re egy masodlagos syno a kameraknak, backupnak.
Hibatlan es teljesen passziv csak a hdd hangja van, minimalis helyet foglal a polcon. :))
2core Ati 8280e vga usb3 4gb ram

Masik tipusban van meg msata hely az abban levo 16gb mlc ssd akar cachekent is mukodhet :DD

[ Szerkesztve ]

(#18033) Laslie válasza llacee (#18032) üzenetére


Laslie
tag

Nem rossz! És milyen DSM fut rajta melyik loaderrel?

(#18034) llacee válasza Laslie (#18033) üzenetére


llacee
őstag

Egyenlőre DSM6.1 az MBR-es Genesys Loader 3615xs, nekem ezzel elsőre ment mindíg az összes gépen. Majd lehet megpróbálom a 6.2-őt is később.

(#18035) trance89 válasza llacee (#18034) üzenetére


trance89
őstag

Az MBR-es loader talán csak az öregebb alaplapokhoz ajánlott, nem is nagyon viszik túlzásba a fejlesztését
Amúgy a sima 1.02b loader 6.1.7-ig bezárólag szinte bármin elindul, AMD CPU-kat beleértve, nálam is egy T610-en fut gond nélkül mint itt sokaknál
A szopás 6.2.1-től kezdődik, ott már sok esetben kell a kiegészítő drivercsomag de még mindig szerencse ha azzal megy, AMD procikat viszont már nemnagyon szereti, a synology ha mindenigaz kiszedte a kernelből az AMD támogatást ezzel is megkeserítve az életünket
A 6.2-t én nemnagyon ajánlanám mert az "véletlenül" sokkal könnyebben felfrissülhet újabbra, ami tönkretenné az egész rendszert, a 6.1.7-nél még sokkal egyszerűbb letiltani a frissítéseket

(#18036) Essejó válasza trance89 (#18035) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Én anno szűz lemezre simán telepítettem 1.0.3b loaderrel a 6.2-t Gen7 N40L AMD procira. Az éles rendszer frissítését viszont nem mertem felvállalni, de lehet ment volna. Véletlenül a rendszer nem frissülhet, max User Error esetén.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18037) Laslie válasza trance89 (#18035) üzenetére


Laslie
tag

Pont a 6.2 miatt kérdeztem, hogy milyen DSM fut rajta. Nekem is T610-es gépen fut a 6.1.7, viszont kaptam tegnap egy levelet a Let's Encrypt-től, hogy lecserélik az ACMEv1 protokollt a ACMEv2-re, és június 1-ig cseréljem le a klients.
Keresem a megoldást, mert amit eddig olvastam az alapján úgy tűnik, hogy 6.2 nem minden hiba nélkül fut ezen a gépen.

(#18038) kgymac válasza Essejó (#18036) üzenetére


kgymac
őstag

Ezzel nem értek egyet: nem tudod letiltani a frissítéseket, max a cron feladatot, ami frissítést keres.
A fő verzió megtartása 6.2.x-et jelent dsm 6.2 esetén, tehát jöhet olyan frissítés, ami települhet. Ha pedig letöltődött, akkor újraindításkor frissülni is fog.

(#18039) Pubszon válasza kgymac (#18038) üzenetére


Pubszon
veterán

Fél éve vagyok 6.2-n és nem frissül csak szól hogy van frissítés.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18040) kleinguru válasza kgymac (#18038) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezt tegyük már tisztába kérlek titeket!

Most akkor frissülhet-e "magától", ha igen, akkor hogyan kell tenni ellene, hogy ne történjen meg :F

ACMEv2 érdekes, mert feltettem a legfrissebb DSM verziót, amiben már a v2 van, de az utána való napon kapott let's encypt levélben még fel volt sorolva problémásként.

2 db eszközöm van, az otthonit még nem frissítettem.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18041) Pubszon válasza kleinguru (#18040) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem így van beállítva, több mint fél éve és nem frissül mint az látszik is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18042) seger válasza Pubszon (#18041) üzenetére


seger
addikt

Ez nekem is mindig így volt beállítva! Ez így jó!

(#18043) Pubszon válasza seger (#18042) üzenetére


Pubszon
veterán

Logikusan belegondolva, egy 0/24-re tervezett egymillió forintos szervernél (DS3617xs) nem is megengedett az, hogy csak úgy gondol egyet és frissít.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18044) kgymac válasza kleinguru (#18040) üzenetére


kgymac
őstag

Tiltás opció nincs, talán sosem volt (én csak 6.1-től használok dsm-et). Az, meg hogy mi a "fontos" és "biztonsági", a syno fogja eldönteni. Hogy fél éve nem volt ilyen, az biztosíték a jövőre is, ugye?

szerk:
a cert importálható, nem feltétlenül kell a dsm alatt futó let's encrypt kliensnek frissítenie.

[ Szerkesztve ]

(#18045) Pubszon válasza kgymac (#18044) üzenetére


Pubszon
veterán

Szól ha van fontos vagy biztonsági, de én döntöm el, hogy akarom e telepíteni!
De ez is van oda írva, "keresi" és "jeleníti meg". Nem pedig telepíti automatikusan.

Van valami leírás hogy egyszerűen hogy lehet importálni a certet?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18046) kleinguru válasza Pubszon (#18045) üzenetére


kleinguru
addikt

Engem inkább az érdekelne, hogy hogyan lehet generálni :D

Ahol megújítod, ott van az import is :)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18047) Pubszon válasza kleinguru (#18046) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem szerencsém van, van egy Synology router, abban is be van állítva és abból tudom importálni, ki is próbáltam, működik szépen. :D
Annyi, hogy 3 havonta kell importálni, viszon tényleg nagyon egyszerű. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18048) Magnat válasza Pubszon (#18047) üzenetére


Magnat
veterán

Syno routered ha van akkor felesleges a nasra a cert, webvpn-en beállítod a nas elérését és a routeren keresztül lépsz be a nasra, így a böngésző a routerrel beszélget, tehát az a cert fog számítani. Egyébként nemtom láttad-e, de most ingyen van az örök vpn licensz Syno routerekre (én már be is újítottam 10-et, amennyit az ac1900 enged): [link]

Szerk.: Illetve nem felesleges, de lehet élni nélküle :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18049) Pubszon válasza Magnat (#18048) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó a VPN, de nem minden esetbe.
Illetve sok Syno alkalmazást használok direktbe, ne kelljen mindig VPN-ezni.
Ha pedig vagyok valahol, kell egy fájl, akkor belépek a NAS-ra egy erre készített felhasználóval. Ne kelljen minden ilyen esetbe VPN-el játszani. :)

3 havonta kibírom a cert exportálást ha úgy alakul.

Más:
Egyébként kijött a DSM 6.2.3!

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18050) Magnat válasza Pubszon (#18049) üzenetére


Magnat
veterán

Ez nem az a vpn, amire sztem gondolsz ... nézd meg a routereden a webvpn-t és látni fogod, mire gondolok.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.