Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) nemurea válasza Jim74 (#1949) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nem kérdés, látni fogja, de mielőtt túlzsúfolod kütyüvel a tévé környékét, lehet, hogy a 2) verziót érdemes lenne megnézni. Valaki csak el tudja mondani az alapokat - majd én is, ha egyszer eljutok odáig, hogy linux szerver oprendszer telepítsek a kis Atom+Ion gépemre ;]

De azt azért gondold végig, hogy ha veszel egy Pi2-t, akkor azt gyakorlatilag így nem fogod kihasználni: az egy (majdnem) teljes értékű PC, viszont dedikáltan csak a Kodi futna rajta, ha jól értem, ami a PC-s NAS-odról táplálkozik. Ugyanezt tudja (mindenféle összebarkácsolás, telepítés nélkül) egy hálózatképes médialejátszó, ahhoz ráadásul jár egy távirányító, nem kell a telefonról vezérelni (vagy ha van pl. Logitech Harmony-d, az más tészta). Az tényleg célhardver. De tényleg csak okoskodom :)

(#1952) Scobbyka


Scobbyka
tag

Lehetséges-e az APC Smart UPS "programozása" SSH keresztül?
(Ki akarom kapcsolni a beep-et, este ne hangoskodjon nekem, ha nincs áram)

Scobby

(#1953) Jim74 válasza nemurea (#1951) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazad van, csak egy normális médialejátszó 40k körül mozog, míg a PI 2-t megúszom 20k-ból.

Ráadásul a Kodi-t valószínűleg tovább fogják frissíteni, mint bármelyik médialejátszót.

A mostani médialejátszómmal az a legnagyobb bajom, hogy pl. ahhoz, hogy zenét hallgassak és lássam, hogy mit akarok lejátszani, be kell kapcsolnom a TV-t. Kodi-ban pont ez a jó, hogy van hozzá okostelefonos alkalmazás, amivel pont el tudom érni azt, hogy ne kelljen a fenti funkcióhoz TV-t kapcsolni.

(#1954) nemurea válasza Jim74 (#1953) üzenetére


nemurea
aktív tag

Teljesen korrekt, jogos. Hasonló cipőben jártam korábban, nekem a HTPC házon volt egy VFD kijelző, abban bíztam, az majd segít navigálni az XBMC-ben a tévé bekapcsolása nélkül. Hát nem kevés órát feláldoztam az életemből, mire linux/XBMC alatt stabilan működésre bírtam.

Ja, amúgy pünkösdi királyság volt a tegnapi: a néhányadik újraindításra egyszerűen nem boot-olt be a mindentudó Kubuntu. Anélkül, hogy hozzányúltam volna ehhez a részéhez. Valószínűleg a persistency zavart/kavart be. Kicsit, hm, morcos vagyok, hogy ha az ember már valamelyest kiismeri a linux egy adott részét (itt: grub/bootloader), akkor a linux még 19-re húz egy lapot, hogy tessék, lehet tovább nyomozni. Nagyon érik egy (1!) oprendszer telepítése, hogy az tudjon mindent egyszerre, nem fogok külön rendszerekkel szerencsétlenkedni. Az XPEnology amúgy (majdnem) tökéletesen boot-ol továbbra is, este levezetésnek megnéztem volna egy filmet, de a Plex szerver már megint (véletlenszerűen) nem indult el az XPE indulásával... Miért??? Belogolás, elindítás kézzel. A világ eszközeinek 2/3-án linux alapú rendszer fut, de ha valami nem megy jól, márpedig valami nem fog jól menni, akkor jön a Poirot-üzemmód.

Tényleg bocs az OFF-topicért. Ráadásul ma éjszaka még egy órát is elvesztettem, reggel rosszul érintett :DD

(#1955) Jim74 válasza nemurea (#1954) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ne aggódj én VGA-val szívok :DDD Reggel házhűtés moddolás volt az első műsor :DDD

(#1956) mandriva11 válasza DJ. Ru$y (#1950) üzenetére


mandriva11
tag

Nekem működik rendesen mióta találtam a neten megfelelő serialt és MAC-et.

(#1957) kabar


kabar
senior tag

Üdv mindenkinek!
Csak most kezdek küzdeni a XPenology-val, és rettenetesen tetszik, többé kevésbé jól is sikerült percek alatt minden. Az egyetlen bajom, hogy az USB-k közül egyet sem érzékel. (Asrock Q1900DC) Van valakinek valami tippje erre a gondra? A keresésnél nem találtam ide illeszkedő leírást, de az is lehet, hogy valamit elbénáztam. Köszi!

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1958) lajos75


lajos75
senior tag

Segítséget kérnék!

Adott egy Asrock Q1900 lap +2x4GB Ram +2TB WD Red HDD

Elkezdek másolni smb-n (kb.110MB/s) nagyon szépen megy is kb. 10másodpercig és rohamosan lecsökken 0-ra és van hogy meg is szakad a másolás,mért lehet ez?

Egyébként meg tökéletesen megy ha Nas4free van rajra :F

[ Szerkesztve ]

(#1959) Jim74 válasza kabar (#1957) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Frissítsd az alaplap BIOS-át a legújabbra, majd az USB beállításoknál kell állítgatni. Nem emlékszem pontosan, hogy mire, de ez volt a megoldás nálam is.

(#1960) kabar válasza Jim74 (#1959) üzenetére


kabar
senior tag

A BIOS a legfrissebb, akkor valamit nézegetek a beállításoknál. Lehet, hogy vissza kell butítani az USB-t 2-esre?

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1961) Jim74 válasza kabar (#1960) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem nem. Ha jól emlékszem, akkor az USB-nél mindent alapra, meg auto-ra állítottam, semmi extra feature-t nem kapcsoltam be.

(#1962) McSico válasza McSico (#1930) üzenetére


McSico
senior tag

Senki nem próbált az említett konfighoz hasonlóra felrakni XPEnology-t?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#1963) larryking válasza McSico (#1930) üzenetére


larryking
senior tag

Fog menni simán, gond nélkül.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1964) kabar válasza Jim74 (#1961) üzenetére


kabar
senior tag

Akkor valami más lehet, mert én is mindent alapon hagytam. Meg már ki is próbáltamm és így sem megy.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1965) AiRLAC válasza kabar (#1957) üzenetére


AiRLAC
addikt

BIOSban: XHCI =>Enable

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1966) kabar válasza AiRLAC (#1965) üzenetére


kabar
senior tag

nagyon köszi a segítséget, de sajnos eleddig nem találtam meg sehol, hol van ez.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1967) AiRLAC válasza kabar (#1966) üzenetére


AiRLAC
addikt

Itt mi van beállítva neked?

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1968) kabar válasza AiRLAC (#1967) üzenetére


kabar
senior tag

Ez. Vagyis pont igy van beallitva. De xhci -t nem talaltam.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1969) AiRLAC válasza kabar (#1968) üzenetére


AiRLAC
addikt

Auto helyett Enabled legyen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1970) kabar válasza AiRLAC (#1969) üzenetére


kabar
senior tag

És igeeennnn! Működik. Azt hiszem minden. Köszi a segítséget!

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#1971) Lotus_Omega


Lotus_Omega
tag

A problemam a kovetkezo.
Az eddig kivaloan mukodo rendszerem:
XPEnoboot_DS3615xs 5.1-5022.4
Q1900-ITX/4GB/3x3TB SHR
elkezdte eloszor azt csinalni hogy nem latott ki a netre (update, torrent, stb. nem ment), majd masolasok kozben total leszakadt a halozatrol es csak kikap/bekapcs segitett (no ssh, no telnet ...)
Amire tippelni tudok az a mac address megadasa + serial edit + quickconnect + ddns beallitas kombo.
Ugyanis ezek utan kezdett el szarakodni.
Valaki tapasztalt hasonlot esetleg?

update: a netet a dns (a szolgaltato ket dns szerverenek cime) beallitasok megoldottak (van egy gyari DS213+-om, azon nem kellett allitani semmit a router a dns szerver), es egyelore a quickconnect + ddns kikapcsolasa talan segitett

update2: az alaplapon a legujabb bios van, router reset volt

[ Szerkesztve ]

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#1972) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.Egy Synology Usb Station2 akarok lecserélni valami kis atomos konfigra.Ezen elfutna a xpenology?[link]

(#1973) AiRLAC válasza PyroS (#1972) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hát ezt senki se tudja, nem egy elterjedt típus, tényleg te akarsz először szívni vele? :DDD
Gigabyte Brix mondjuk?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1974) PyroS válasza AiRLAC (#1973) üzenetére


PyroS
senior tag

Szia.Sajnos a Brix jóval drágább :(. Valami halk konfig kellene a hálószobába. Esetleg ASRock ION 330 HTPC ?

[ Szerkesztve ]

(#1975) fogtunder válasza PyroS (#1974) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem ezek inkább valók HTPC-nek, mint NAS-nak, a kevés SATA port nagyon korlátozza az ilyen célú felhasználást.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1976) nlq válasza PyroS (#1972) üzenetére


nlq
aktív tag

pont ilyen geppel meg nem volt dologm, de d525 os atomon fut nekem is cucc
amit jo ha tudsz:
nezd meg hogy gigabites legyen a halokartyaja kulonben nagy korlat lesz a 100Mbit
a d510 es atom nem 4 magos, hanem ketto + Hyperthreading
valszeg ddr2 mem megy bele max 2GB (ami eleg)
nvidia vga val nem mesz semmire (felesleges kb)
valszeg max 2db sata csati van benne winyonak

a kis notebook szerű ventije nem biztos hogy halk lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1977) nlq válasza fogtunder (#1975) üzenetére


nlq
aktív tag

+1

erre inkabb egy xbmc -t tennek en is (ha van hdmi-je) mint xpenology-t

(#1978) PyroS válasza nlq (#1977) üzenetére


PyroS
senior tag

Köszönöm a válaszokat.Akkor keresgélek tovább .

(#1979) lafaty80


lafaty80
őstag

Valaki tudna ajánlani külső tápot, amit el lehet érni itthon is? Vagy valami tapasztalat ilyen téren valakinek?
Ilyenre gondoltam

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1980) FireLord válasza kabar (#1970) üzenetére


FireLord
aktív tag

Nekem sajnos ez sem segített, az usb hangkártyát nem látja :(

(#1981) nemurea válasza lafaty80 (#1979) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nekem kb. ilyen van (ránézésre), teljesen rendben működik, a ház nem melegszik, csak a tápegység egy kicsit. Kb. 10 ezerért vettem a hardveraprón a pico psu-t táppal együtt, újonnan a pico psu magában ennél kicsit drágább. A hardveraprón most ez van:

[link]

Nincs túl nagy választék, de lehet, hogy máshogyan kellene rákeresni.

(#1982) lajos75


lajos75
senior tag

Segítséget kérnék!

Adott egy Asrock Q1900 lap +2x4GB Ram +2TB WD Red HDD

Elkezdek másolni smb-n (kb.110MB/s) nagyon szépen megy is kb. 10másodpercig és rohamosan lecsökken 0-ra és van hogy meg is szakad a másolás,mért lehet ez?

Egyébként meg tökéletesen megy ha Nas4free van rajra :F

(#1983) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Webes felületen bejelentkezéskor bepipáltam az "emlékeztető" checkbox-ot. Hogy tudom visszaállítani, hogy mindig kérje a jelszót bejelentkezéskor?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#1984) Jim74 válasza Jim74 (#1983) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt el lehet valahogy érni, hogy a webes setup felületre jelszóval, de a file stationbe jelszó nélkül lehessen belépni?

(#1985) DJ. Ru$y válasza Jim74 (#1983) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Cookie törlés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1986) Jim74 válasza DJ. Ru$y (#1985) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#1987) Lotus_Omega válasza lajos75 (#1982) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Ez hasonlo mint az en problemam:
[link]
Milyen beallitasokat modositottal?
serial/mac/quickconnect/ddns...

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#1988) escape


escape
aktív tag

Sziasztok!

Xpenology alá keresek megfelelő hardvert, vinyók nélkül olyan 40-60K körül szánnék rá. Ami fontos, az a plex server teljes körű futtatása lenne, és természetesen egyéb NAS funkciók. Ennek fényében tudnátok-e komplett konfigot ajánlani(ház, táp stb..)? Mi az ami alá nem szabad semmiképpen sem menni? :R Megvalósítható-e ez egyáltalán ennyiből?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1989) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Fel szeretném rakni a DSM 5.1-et, adatvesztés elkerülése végett arra gondoltam, hogy mivel RAID1-ben használom a 2 merevlemezt ami benne van, illetve van benne egy 500 GB-os (még üres) lemez SHR-ben, ha kiveszem az egyik (vagy mindkettő) RAID1-es merevlemezt felrakom az 5.1-et, akkor, ha utólag teszem vissza a RAID1-ből elvett 1 lemezt vagy mind a kettőt, akkor nem hülyül meg a DSM? (A kettőt azért nem venném ki, mert az összes "csomag" ami telepítve van, az a RAID1-es tömbön van) Vagy csak simán tegyem fel, nem fognak elveszni az adatok? Az U2, U3, U4 simán telepíthető már, telnetes "mókolás" nélkül? Köszi

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1990) Piedon válasza lafaty80 (#1979) üzenetére


Piedon
tag

Üdv!

Én ezt használom egy E350-es Brazossal, nem volt gond eddig vele. Továbbá céges szinten olyan 200db-ot építettünk össze egy Intel 2550-es konfiggal, tudomásom szerint nem volt eddig panasz rá. Igaz nem szabad a végletekig leterhelni.

(#1991) nemurea válasza escape (#1988) üzenetére


nemurea
aktív tag

Helló! A nálam sokkal hozzáértőbbek valószínűleg húsvétoznak ;) Érdemes visszaolvasni a topicban néhány száz bejegyzést, nagyon jó konfigok vannak felsorolva, de ami vissza-visszatér: ha építeni akarsz, nézz rá az Asrock Q1900 alaplapjára, esetleg abból is a Q1900dc jelűre, ha a melegedés-fogyasztás szempont. Nézz rá a CoolerMaster házakra, ha a kinézet nem, de a jó hővezető képesség fontos.

Ha komplett megoldást keresel, akkor sokszor előkerült a HP ProLiant család, ahogy kivettem a kommentekől, a Gx jelnél az x a generációt jelenti, itt a leggyakrabban az N54L típus került szóba. Szerintem mindkettő verzió kijön 50-60 ezerből HDD-k nélkül. Ezekkel a konfigokkal XPEnology terén szerintem semmi kompromisszumot nem kell kötnöd. Nekem pl. egy 4 éves Asus AT3IONT-i passzív alaplapom van pico psu táppal, gyönyörűen működik, proci max terhelése 50%, de a jellemző az 5%, és multimédában is jó (persze nem XPEnology alatt).

(#1992) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

nemurea!

Szerinted, ha DSM 5.0-4493U5-re feltolom a az 5.1-et akkor nem vesznek el az adataim ugye? Nem tudok backupot csinálni, de feltenném az 5.1-et, mert kellene a DDNS, aztán feldobom a többi updatet az 5.1-re, aztán egy kis leállás, meg megoldható már 5.1 alatt a DDNS, QuickConnect, és a frissítés már megy magától nem kell hozzá SSH, jól láttam? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1993) nemurea válasza DJ. Ru$y (#1992) üzenetére


nemurea
aktív tag

Kedves Tőled, hogy tőlem kérdezed, de fogalmam sincs :DD Én még nem szántam rá magam az 5.1-es upgrade-re, de valamivel fentebb sokan azt írják, teljesen rendben van. Új boot image, már más típusú Synology-nak adja ki magát, tehát a rendszer úgy érzi, a HDD-k új hardverbe költöztek, így fullos áttelepítést csinál - legalábbis ez jött le nekem a postokból. Szerintem ha nagy probléma lenne azokkal a pontokkal, amiket felsoroltál, már égnének a vonalak ;)

(#1994) aramis00 válasza DJ. Ru$y (#1992) üzenetére


aramis00
tag

Én ma raktam fel 5.1-et. 5.0 4528 U1-ről frissítettem.
Az iso boot pendrive-on van és 3db 1,5 TB HDD megy SHR-ben a szerverben.
Ezt simán meg tudtam frissíteni (adatvesztés nélkül). HP Proliant szerverem van, egyelőre direkt teszt üzemben használom. Alacsonyabb verzión indítottam (5.0 4528), hogy lássam, hogy működik egy-egy frissítés.
5.0 -n a base-re könnyen rá tudtam updatelni az 1 verziót (egy putty segítségével). Utána megnéztem az 5.1-ről az infókat, hogy kell-e ez nekem, végül úgy döntöttem, miért ne. Megfrissítettem. 5.1-en ráadásul, ha az alap megvan, már online lehet updatelni!
ui. mindig leírják, h az a jó, ha van biztonsági mentésed, de nekem probléma nélkül (adataim megmaradtak) futott le mindkettő jellegű módosítás (update, és DSM csere is).

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#1995) DJ. Ru$y válasza aramis00 (#1994) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi a hozzászólást! Sn-t és MAC-et írtál át? Esetleg nézted, hogy megy-e a QuickConnect, DDNS kettős? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1996) escape válasza nemurea (#1991) üzenetére


escape
aktív tag

Köszi a kimerítő választ, ám még nem állt össze teljesen a fejemben a konfig.
A lap megvan, az a proci nagyjából mindenre elég lesz, tényleg csak egy Xpenology menne plex szerver kiegészítővel. Ház terén a CM Elite 110-et néztem. El lesz dugva, nem kell, hogy jól nézzen ki. Érdemes esetleg hálókártyában gondolkodni, vagy a lapra integrált teljesen jó lehet?
Memória gyakorlatilag mindegy, csak sodimm legyen (4GB elég?). A nagy kérdés a táp maradt, a többit úgy látom megoldottnak tekinthetjük.

A HP szerverek kiesnek, ugyanis fórum szerint nem igazán a transzkódolásra lettek tervezve, prociban nem bírják az iramot.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1997) nemurea válasza escape (#1996) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nekem is CM110-es van, meg vagyok vele elégedve, esetleg a levegőt beszívó ventillátor picit hangos (mármint a némához képest :B nem hangos, csak hallatszik), de ha nem a hálószobában fog menni a gép éjszaka, akkor nem probléma.

Nem tudom, milyen lapod van, de ha gigabites hálózati chip van rajta, és nem kell másik, akkor miért kellene külön venni egyet? Pláne ha transzkódolsz, mondjuk azt nem írtad, egyszerre hány klienst kell kiszolgálni. A 4 giga memóriának biztosan elégnek kell lennie, a valós Synology hardverekben az 1 giga már soknak számít, pedig azok is transzkódolnak (mármint nem mindegyik). Nekem a 4 gigából 3-at lát az alaplap, és annak kb. a töredéke van kihasználva.

Próbáld ki, szerintem ebben nem lesz szűk keresztmetszet, de ha mégis, könnyedén bővíthető - szemben egy igazi Syno-val ;]

(#1998) nemurea válasza escape (#1996) üzenetére


nemurea
aktív tag

Juteszembe, a CM110-be nem fér olyan túl sok HDD, 2 db 3.5-es, illetve nincs lehetőség belső CD meghajtót beletenni (bár ez nálad nem lesz szempont, de nálam az, mivel médiacenternek is használom). Ha nem akarsz nagyon bővíteni, akkor jó választás.

(#1999) escape válasza nemurea (#1998) üzenetére


escape
aktív tag

A két vinyó hely pont jó, annyit tervezek bele. Az általad ajánlott lapot néztem ki, tehát van gigabites hálózat rajta. Mivel nem hálóban lesz, így nem igazán számít ha van hangja, a jelenlegi zyxelemnek is van, simán tudtam aludni mellette amíg bent volt.
Tápot tudnál esetleg ajánlani hozzá?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2000) nemurea válasza escape (#1999) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ha a dc végű lapot választod, akkor ebben már lesz paneltáp, csak egy adapter kell hozzá:

[link]

Egyébként a korábban linkelthez hasonló tápot ajánlok, legalábbis ez a fajta pico-psu nekem bevált:

[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.