Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Mr Bond 007 válasza #56573440 (#4998) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ilo van benne. Ezzel nem is lenne semmi baj, ha nem ő vezérelné a ventilátorokat, de ha nem támogatott az oprendszer (esxi, windows server, bizonyos linuxok támogatják) akkor alapból 30%-on fogja járatni a hűtést akármit csinálsz. (nekem ez nem fér bele a nappaliban) Ráadásul 2 sata vezérlője van amiből az egyik sata2-es. (tehát 4-ből 2 lemez sata3-as 2 pedig sata2-es csatolón fog menni) Többek közt ezért felejtős számomra xpenology-ra.

[ Szerkesztve ]

(#5002) DJ. Ru$y válasza Mr Bond 007 (#4997) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy átlag usernek még a 2*2 GB RAM is bőven sok... Ebben az egyben nem értek egyet, amúgy teljesen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5003) Mr Bond 007 válasza DJ. Ru$y (#5002) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem kötelező, de 6.5 ezer ft az egészen már nem sokat oszt-szoroz mikor 100ezer felett spórolsz. Nekem mondjuk kell mert a dockert is használni fogom, de valóban overkill tud lenni a többségnek.

(#5004) fogtunder válasza Mr Bond 007 (#4997) üzenetére


fogtunder
nagyúr

amúgy minek bele 8GB RAM, ha csak egy Xpenology fog rajta futni natívan? ha VM-ezni akar az ember, akkor ok, de média szerverként 2GB RAM-ot se nagyon etetsz meg a rendszerrel.

(#5003) Mr Bond 007: hát lehet, neked nem számít, én azért el tudom költeni hasznosabban is, mint egy ki nem használt memória modulra.

(#5005) blackrulz: basszus, most komolyan elgondolkodtam, hogy eladom a QNAP-ot a francba és veszek egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5005) #56573440 válasza Patice (#5000) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#5006) #56573440 válasza Mr Bond 007 (#5001) üzenetére


#56573440
törölt tag

"akkor alapból 30%-on fogja járatni a hűtést akármit csinálsz"

nem úgy volt, hogy akkor játszogatja ezt, ha nem a b120i intézi a raid-et? egyébként ahogy megnéztem most a fórumokon, van bios és ilo fw is hozzá új. nálam olyan ami nem passízv nem kerülhet be a szobába, megy ki a többi cucc mellé a tárolóba :DDD

(#5007) fogtunder válasza #56573440 (#5006) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ezt mondjuk a HTPC-nél (egy régi Asrock Nettop ION) úgy oldottam meg, hogy kibeleztem belőle minden mozgó alkatrészt, a tetejét kivágtam, és felraktam rá egy venti védő rácsot és egy 12cm-es ventit, ami 600-as fordulaton pörög fixen. na aki azt meghallja filmnézés közben, mikor bent van a TV szekrényben, az előtt fejet hajtok.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5008) Mr Bond 007 válasza fogtunder (#5004) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"amúgy minek bele 8GB RAM, ha csak egy Xpenology fog rajta futni natívan?"
Írtam hogy számomra pl docker miatt. Van aki 16 gigát tett bele.

(#5003) Mr Bond 007: hát lehet, neked nem számít, én azért el tudom költeni hasznosabban is, mint egy ki nem használt memória modulra.
1-2 év múlva tuti hogy ki lesz használva. Főleg ha kikapcsolod a ram tömörítést eleve gyorsul a rendszer, ezt már most élvezheted. Mondjuk 4gb rammal is, de 3 meki menü árán ne rugózzunk már pls! Mindenki eldönti kell-e neki vagy sem. Még így is rohadt sok pénzt spórol meg.

[ Szerkesztve ]

(#5009) Essejó


Essejó
Topikgazda

Szóval a xopo roller továbbra is működik :)
Hajnalban lekapcsoltam a HP-t mert az éjszakai filmnézéshez még nincs a laptop beállítva a helyére, illetve lányom dolgozik éjjelente és a 10 Megás adsl nem viseli el, hogy letöltök illetve dolgoznak is rajta, vagyis de, mert a letöltés az menne, csak a lányom akkor szakadozik és igen csúnyákat mond. :D
Szóval reggel bekapcsoltam a HP-t és nincs hálózati meghajtóm. Nézem a Speedbortot és már megint nem kérte le a neki fixált 192.168.1.7-et.
Mondhatni már rutinosan léptem be a konzolba: root - enter jelszó...
vi /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 enter

és egy mondhatni üres ifcfg-eth0 fogad :(
Device=eth0
Bootproto=static
Onboot=yes
Ipaddr=
Netmask=

Ipaddr és Netmask kitöltése után minden jó és működik: 192.168.1.7 ill 255.255.255.0

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5010) DJ. Ru$y válasza Essejó (#5009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Állíts a DSM-ben fix IP-t (ami kívül esik a Speedport DHCP-jén) és törölj minden bejegyzést ami a szerverhez kapcsolódik (nyilván a port átirányítások, ha vannak maradhatnak), csak az MAC-IP összerendelésre gondoltam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5011) Mr Bond 007 válasza #56573440 (#5006) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Xpeno fórumon ezt írták, bár lehet a raid miatt, csak nem gondoltak rá. Lehet azóta van rá firmware update, de nekem a microserver túl zajos még így is. Amit felvázoltam az fanless. Max 2 minőségi pl noctua házhűtőt tennék bele hátra meg a vinyókhoz 1-et.

[ Szerkesztve ]

(#5012) #56573440 válasza Mr Bond 007 (#5011) üzenetére


#56573440
törölt tag

persze. így érthető, bár mivel nálam 0/24 megy rá mentés-szinkron-seed, így a vinyók is mindig mennek, azok meg redek, gen 7 van, az alapvetően nem hangos, de a 3 red azért nem is csöndes:D meg szervert én nem teszek emberek közé, lejátszónak is raspb 2 ment, mert az néma :D és olcsó :P

[ Szerkesztve ]

(#5013) fogtunder válasza Mr Bond 007 (#5008) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az lehet, hogy írtad, csak nem abban a hsz-ben, amire válaszoltam, bocs, hogy nem vagyok napi szinten képben a konfigoddal :) virtualizáláshoz ok, hogy kell a RAM, de ha ez nem igény, akkor minek túltolni?

és hát de, rugózok 5-6 ezer forinton. az én értékrendem szerint nem az a lényeg, hogy mit spórolok meg, hanem, hogy mennyit költök. nem tudom, mekkora a tömörítés mértéke, de anno 1GB bőven elég volt egy gyorsan működő rendszerhez, ezen az elven nem fogok 8-at bepakolni, hogy majd egyszer kihasználom. ha majd kell, akkor veszek bele egy másik modult, addig se egy kihasználatlan alkatrészben áll a pénzem.

pusztán csak arra szeretnék rávilágítani, hogy ha hw ajánlást adunk valakinek, vagy az ő igényeihez kell igazítani, vagy ha azon túllövünk, akkor jelezni, hogy milyen esetleg nem számított igény miatt mondunk valamit. szerintem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5014) Mr Bond 007 válasza fogtunder (#5013) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Mert később úgyis drágább lesz ahogy kifut, másrészt 3-4 év múlva reális esélye lesz hogy beesnek az ssd árak is és egyáltalán nem lesz irrális bedobni egy 512GB-os ssd-t a nasba hogy fürgébb legyen az elérés. Synology rendszerében az ssd cache 4Mbyte adatot foglal a ramból minden ssd gigabyte után. Így helyből 2gb ugrott. És addig már biztos kint lesz a dsm 7 vagy 8 is. Szerinted azok még kevesebb ramot fognak kérni? Meg hát ugye hoznak új feature-öket/szolgáltatásokat.

"pusztán csak arra szeretnék rávilágítani, hogy ha hw ajánlást adunk valakinek, vagy az ő igényeihez kell igazítani, vagy ha azon túllövünk, akkor jelezni, hogy milyen esetleg nem számított igény miatt mondunk valamit. szerintem."
Igen, ezt meg is tetted, most már tovább kéne lépni ezen. :U

[ Szerkesztve ]

(#5015) wardemi válasza #56573440 (#5006) üzenetére


wardemi
senior tag

Én most vettem nem rég egy HP gen8-at 410-es raid vezérlő van benne pluszban (RAID1-en fut). A 2x2TB RED hangosabb mint maga a gép per pill.
Mondjuk nálam alapból az előszobában van, így nem is hallgatom nonstop. Eddig stabilan ment minden.

---SZVSZ---
Szerintem jó alternatíva az építésre (az alap synology-ra meg pláne..). Mikor anno számolgattam a ház, az új alaplap, ram stb. stb. kb 44-48k között jött volna ki. A Gen8 54k és megkapod egybe az egészet, illetve ott a 4 HDD elől amit tudsz cserélgetni és még lehet bele mókolgatni 2.5" ha nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#5016) fogtunder válasza Mr Bond 007 (#5014) üzenetére


fogtunder
nagyúr

amíg a DSM-nek el kell futnia rendesen kétmagos Celeronnak címkézett Atom procikon, amik mellé 1GB RAM van forrasztva az alaplapra, addig én ezen a részen túlságosan nem paráznék. a DDR4-re való teljes áttérés azért még nem most lesz, hogy feltolja a DDR3 RAM árakat, plusz 3-4 év alatt bármelyik processzor architektúra elavulttá válik fogyasztás/teljesítmény oldalról, akinek ez kell, az nem hiszem, hogy ennyi ideig fogja használni az adott gépet eleve.

persze, lehet rakni bele fél terrás SSD-t, meg lehet kreatívan zabáltatni vele akár 16GB RAMot is, csak minek? én sem vagyok saját magam ellensége, nem szeretem az alulméretezett dolgokat, de 3-4 évre tervezni a jelenlegi trendek mellett totál céltalan. nem tárolok óriási adatbázisokat, nem futtatok webszervert és egyéb hasonló dolgokat, nem virtualizálok rajta, ahogy az otthoni felhasználók nagy része sem, erre pedig felesleges.

a kiemelt részt pedig nyilván azért írtam, mert érzékelhető volt, hogy átment az üzenet :U :U :U

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5017) Viktoár válasza Viktoár (#4984) üzenetére


Viktoár
addikt

Sziasztok

Na volt időm újból a nassal foglalkozni és képzeljétek,bekapcsolás után simán végignéztem azt a filmet amit félpercenként megállt a plexen.
Fogalmam sincs hogy mitől javult meg,de nem bánom. Lehet hogy azért mert nem lógott 11 eszköz a wifin csak a tv meg egy teló. :)

Jelenleg próbaképpen egy 40gb-os ATA vinyó van a gépben.Van egy 500 GB-os WD blue de annak az elején van 2 rossz szektor ezért nem engedi használni a rendszer.
Mivel mindkettő rossz szektor az elején van (kb az első 15gb-n),nem lehet valahogy "leparticionálni" azt a részt hogy ne vegye figyelembe?

Nekem a maradék ~ 450gb bőven elég lenne a mesék és filmek tárolására.(Egyelőre)

Üdv:Viktor

(#5018) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Ha off kérem a TG-t tegye abba és arányítsatok a megfelelő helyre. :)

Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudom, hol de olvastam, hogy androidra (visszatérek WP-ról, androidra) létezik olyan program, hogy ha wifit talál belső itthoni hálón azonnal felszinkronizálja a képeket,adatokat automatikusan. Mint pl a One Drive-ra. Ezt tudja a gyári androidos Photo Station, vagy más megoldás van rá. Nincs még androidos cuccom amivel kit tudom próbálni egyenlőre. Sorry ah pongyola lett.

Köszi a válaszokat. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5019) DJ. Ru$y válasza MADcat (#5018) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha DSM alá programot keresel, akkor érdemesebb a Syno topikban kérdezgetni, mert többen vannak, és nagyobb a valószínűsége, hogy ott használ/használt már valaki ilyet. A rendszer azonos ugye.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5020) noorbertt válasza MADcat (#5018) üzenetére


noorbertt
őstag

Androidra a Photo Station ugy mukodik hogy akar csak wifin szinkronizalja a kepeket automatikusan. Nekem ugy van hogy belso lal ip cimet adtam meg igy ha mas wifin vagyok akkor nem is tud csatlakozni, ergo nem szivja az aksit sem :)
Doksik es brmi egyebre van nekem egy Cloud station beallitva es az is fut a mobilon, arra figyelj hogy legyen egy kulon mobil_sync mappad ahol olyan cuccokat teszel ami nem gond hogy ha mobilon vannak :). -tarhely miatt irom.

(#5021) MADcat válasza noorbertt (#5020) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Remek! Pont erre voltam kíváncsi! :C WP soha többet, pedig szerettem a rendszert. De normálisan semmit sem tudnak megírni rá... :U

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#5022) rjg válasza MADcat (#5018) üzenetére


rjg
őstag

Erre én a FolderSync Pro-t használom. Van néhány mappám beállítva - fényképek, hang felvételek, képernyőmentések, stb - amiket beállított rendszerességgel szinkronizál a NAS megfelelő mappájába. Így jóval rugalmasabb, mint a Synology saját alkalmazásaival.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#5023) Lotus_Omega válasza Mr Bond 007 (#4997) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Miért kell hogy sata3 legyen a ház?

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#5024) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja próbálgatom az Xpenologyt, sokat segített ez a fórum is, köszönöm így utólag.
Problémám jelenleg egy van, de az elég nagynak tűnik: az egyik cél, hogy 2 kamerával figyeljem az udvart, ezért vettem egyelőre 1 darab ESCAM QD300-as kamerát, tesztelésből. RTSP-n VLC-vel, illetve mobilról az Onvifer alkalmazással szakadás nélkül, folyamatosan tudom nézni a képet, de a Surveillance Station állandóan kamera elveszett üzeneteket dobál és egyben meghülyíti a kamerát is, mert rebootol és kb 5 percig semmivel nem lehet elérni még a "gyári", minősíthetetlen felületével sem. Sok fórumon láttam már ezt, megoldást nem találtam. Van ötletetek? Aki itt ilyet vett, annak nincs problémája a kamerával?
Esetleg nézzek más, megbízhatóbb (de mégis pénztárcabarát) ONVIF kamerát?
Info:
Egy régi PC-n vagyok most, X2 4 GB RAM, 5.2-5644 (korábban Update 5 volt fent, azzal is ez volt). Átvitel most UDP-n( olvastam, hogy talán stabilabb...) és a keep-alive módszer pedig az OPTIONS (próbáltam a másikat is).
A kamerát kintről elérve, mármint a Syno alkalmazással, ugyanez a helyzet.
Licencekkel nem mókoltam.

(#5025) Mr Bond 007 válasza Lotus_Omega (#5023) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát mert ha sata3 alaplaphoz sata3 vinyókat veszek akkor a ház hot swap hdd fiók része is legyen már sata3-as és ne csak kettes. Ha később esetleg bekerül egy ssd, akkor se legyen visszaesés.

[ Szerkesztve ]

(#5026) Lotus_Omega válasza Mr Bond 007 (#5025) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Igazad lehet de engem nem zavar hogy csak sata2es a NAS-om.
Ugyis picivel vagyok a gigabites lanon a 100mb/s-es iras/olvasasnal meg igyis.
SSD-t meg biztos nem fogok nasba rakni.
Miert lenne az jo?

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#5027) Casoli válasza Mr Bond 007 (#5025) üzenetére


Casoli
őstag

A merevlemezek a SATA1 keresztmetszetét sem tudják kihasználni. Minek oda SATA3?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#5028) Essejó válasza Casoli (#5027) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azért kérlek, mert vannak olyanok akiknek nem számít, hogy mennyibe kerül, de akkor is minimum Sata 3 kell. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5029) lafaty80 válasza glugi (#5024) üzenetére


lafaty80
őstag

Nem túl jó hír, én is ilyet rendeltem most próbára ezzel a céllal, csak a wifi-s verziót.... Talán a héten meg is jön, ha beépítettem és kipróbáltam jelzek itt, hogy nálam mi a szitu..

Annyi még talán hogy egy fórumtársnak (Zol77) már volt ilyenje és nála úgy tűnt működik, lehet érdemes lenne beszélned vele, hátha tud segíteni

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#5030) Mr Bond 007 válasza Essejó (#5028) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Úgyvan! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5031) glugi válasza lafaty80 (#5029) üzenetére


glugi
aktív tag

Köszi, írok neki és várom a te visszajelzésedet is.
Addig még állítgatom, hátha összejön...
Offtopic: a kamera úgy meghülyült, hogy az IE-s felületén nem tudok belépni, login timeout üzenetet ad. Chrome, FF alatt be tudok lépni, csak akkor nincs menü :((( Na majd másik gépről talán.

(#5033) #56573440 válasza noorbertt (#5032) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nincs semmi nyoma a smart adatoknal?

(#5034) noorbertt válasza #56573440 (#5033) üzenetére


noorbertt
őstag

Sehol semmi. Illetve nem is engedi a smart csekkolast azon a két lemezen. Nincs lehetőség a gombot "megnyomni. Képet csatolom

[ Szerkesztve ]

(#5035) Mr Bond 007 válasza noorbertt (#5034) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pedig a smartnak működnie kéne. Ott valami nagyon nem kerek. Restartold a nast, hátha valami bug! Meg a naplózást is kapcsold be részletesre. Gondolom be lehet állítani hogy mennyire részletesen naplózzon.

[ Szerkesztve ]

(#5036) noorbertt válasza noorbertt (#5034) üzenetére


noorbertt
őstag

Adtam neki ütemezett állapot felmérést, úgy megy a smart, kiderül és jelentek :) Nincs kedvem napokig újra írni hogy el tűnjön róla a cuccaim és vissza vinni

(#5037) noorbertt válasza Mr Bond 007 (#5035) üzenetére


noorbertt
őstag

Volt restart mivel a file rendszer csekkolas követelte.
Részletes napozás?

(#5038) noorbertt válasza #56573440 (#5033) üzenetére


noorbertt
őstag

Minden normál és azt írja hogy ok , hibátlan. Most már smart tesztet is tudok csinálni. Aggódjak?

(#5039) Essejó


Essejó
Topikgazda

Gondoltam majd kézzel telepítem a DS-t. Letöltöttem a "megfelelő" csomagot: DownloasStation-x86_64-3.7.1-3282.spk-t. Manuális telepítés, csomag kiválasztása és:

hmm.. ReleaseNote: Rendszerkövetelmények: DSM 6.0 or onwards is required.

Nincs véletlenül valakinek letöltve pl: Version: 3.6-3277 vagy korábbi?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5040) DJ. Ru$y válasza Essejó (#5039) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gúgli 3. találat: [link] Nem tudom működik-e.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5041) Essejó válasza DJ. Ru$y (#5040) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A link működik, de mint megoldás sajna nem.
Lementem 3274-ig, de sajna mind ugyanúgy végződött mint a fenti képen, szóval a probléma nem ez... :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5042) FireLord


FireLord
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekelnek Asrock Q1900 Crystaldiskmark értékek, futtattam én is két tesztet:

Hálózat: Gigabit.
Hoszt gépben: Kingston SSD SV300S37A120G

Western Digital Caviar Green 3.5" 2TB 64MB SATA3 WD20EZRX

Seagate Laptop SSHD 2.5" 500GB 5400rpm 64MB SATA3 ST500LM000

(#5043) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Felraktam a DS3615xs 5644-et és segítséget kérnék hogy hogyan lehet beállítani azt hogy lanon keresztül tudjam ki/be kapcsolni a nast.

Az alaplapomon lévő hálókártya nem támogatja a WOL-t viszont raktam bele egy másik kártyát ami igen.
Lépésről lépésre letudnátok írni hogy hogyan lehet működésre bírni a wol-t?

Ha sikerülne akkor elrakhatnám a nast olyan helyre ahol nem látszik illetve nincs "útban". :)

Üdv:Viktor

(#5044) DJ. Ru$y válasza Viktoár (#5043) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Google első találat. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5045) Viktoár válasza DJ. Ru$y (#5044) üzenetére


Viktoár
addikt

Megtaláltam én is de az angolom nem túl acélos.Gondoltam van magyar leírás is.
Azért megpróbálom kibogarászni. :R

Üdv:Viktor

(#5046) Mezga Aladár válasza DJ. Ru$y (#5044) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért nem írod ki az összefoglalóba, ne kérdezz használd a guglit?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5047) DJ. Ru$y válasza Mezga Aladár (#5046) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért nem fordítod le Viktoárn-nak magyarra, ha más használhatót nem tudsz hozzátenni? :U Legalább megkerestem, ahelyett, hogy írtam volna, hogy keresed meg magadnak, vagy kioktattam volna másokat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5048) Mezga Aladár válasza DJ. Ru$y (#5047) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha egy fórumnak a gazdája vagy akkor nem kioktatni kellene a kérdezőt, hanem segíteni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5049) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Érdekesség képen leírom, hátha másnak segít a Nas építésében.

Jelenleg egy Intel® Celeron G1840 2.80GHz (1150) 53W TDP Proci van a Nas-ban, ezt kicseréltem ma egy Intel® Core™ i3-4360T 3.20 GHz (1150) 35W TDP fogyasztás csökkentés és Plex transcodolás miatt.

- G1840 Proci transcodolás alatt 98% van és 45W-t fogyaszt kompletten a Nas konnektorból mérve.

- i3 4360T Proci transcodolás alatt ugyanúgy 98% van és 55W-t fogyaszt kompletten a Nas konnektorból mérve :W :Y :F

Mi lehet a gond :F létezik hogy ezek a Procik nem támogatják a transcodolást :F
Hogy lehet az hogy egy erősebb és alacsonyabb fogyasztású Proci többet fogyaszt és kiakad transcodolás alatt :W

[ Szerkesztve ]

(#5050) Viktoár


Viktoár
addikt

Na végigzongoráztam a leírtakat és most itt tartok:

Az assistant azt írja hálózaton kívüli.Ha rányomok az ébresztésre nem történik semmi.

Mit rontottam el vagy mit kell még beállítani hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.