Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) nlq válasza XuChi (#1000) üzenetére


nlq
aktív tag

mert csak 1 winyod van...

ha visszaolvasol irjuk, hogy olvasasnal a fix 100 feletti a tukornel jon meg, az iras pedig 3 winyonal...

vagy ha bekapcsolod a write back-et de ekkor nem ert egy kommunikalo ups kulonben adatvesztes lehet...

(#1002) XuChi válasza nlq (#1001) üzenetére


XuChi
addikt

Remek. Akkor nekem ennyi is volt ez a rendszer. Megyek vissza a ds213j-be.

Proliant megy eladásra :W

(#1003) nlq válasza XuChi (#1002) üzenetére


nlq
aktív tag

jah mert megerdemled...

nah ha ezen ki vagy akadva azon leszel csak igazan... azt ha terheled akkor jol kifogy az 512Megabyte memcsibol azt jo lassuka lesz...

max gyari adat ds213j írás: 70,15 MB/másodperc, olvasás: 109,82 MB/másodperc.

[ Szerkesztve ]

(#1004) XuChi válasza nlq (#1003) üzenetére


XuChi
addikt

DS213j-vel nekem az írás 75mb az olvasás 95mb volt.

Hogyan tudom megoldani és milyen beállításokkal azt hogy minden faszán és GYORSAN menjen. Jah igen, és 1 vinyóval !!!!

(#1005) larryking válasza XuChi (#1004) üzenetére


larryking
senior tag

Veszel mellé egy másikat, az gyors, és FASZÁN fog menni minden..... :C

"We'll meet you where the lights are...."

(#1006) XuChi válasza larryking (#1005) üzenetére


XuChi
addikt

És melyik a legfrissebb dsm ami telepíthető és melyik nanoboot-tal ? Azaz mit kellene a pendrivra raknom hogy dsm 5.0 legyen a rendszerem ??

És ahhoz hogy gyors legyen shr kötetet kell megadnom ? Bios-ban ahci vagy raid beállítás kell ? Később is hozzá adhatom a 2. lemezt ? Mirror vagy Stripe ??

[ Szerkesztve ]

(#1007) larryking válasza XuChi (#1006) üzenetére


larryking
senior tag

Innen .4528 az utolsó stabil, ehhez a megfelelő dsm kell,

"We'll meet you where the lights are...."

(#1008) XuChi válasza larryking (#1007) üzenetére


XuChi
addikt

És a dsm-et honnan ???

Bocsánat az értetlenkedésemért és a nyomoroncoskodásomért :R:R

(#1009) larryking válasza XuChi (#1008) üzenetére


larryking
senior tag

Én simán leszedem a synology oladlárol a dsm3612xs.hez való 4528-as dsmet

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#1010) XuChi válasza larryking (#1009) üzenetére


XuChi
addikt

És az nem gond hogy az a dsm egy 12 lemezes géphez tartozik ? A proliant micro server-em csak 4 lemezes :R

(#1011) mandriva11 válasza XuChi (#1010) üzenetére


mandriva11
tag

Nem az nem gond, nyugodtan tedd fel rá :).

(#1012) mandriva11 válasza XuChi (#1008) üzenetére


mandriva11
tag

innen tudod leszedni, csak másold be a linket, és 5s és jön le :)
http://www.xpenology.nl/dsm-software-download/?myvar=1442

(#1013) XuChi válasza mandriva11 (#1012) üzenetére


XuChi
addikt

:(( ?????

(#1014) AiRLAC válasza XuChi (#1013) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egyezik a Nanoboot image és a pat file verziója?

Nekem akkor csinált ilyent amikor a Nanoboot régebbi volt mint a pat (5.0-4493)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1015) Möhe


Möhe
addikt

Próbáltam visszakeresni frissítésre de az (sem) nem tiszta higy 4.3-ról gond nélkül lehet a legújabbra váltani? Illetve ha 2 lemezen más más vezrió van abból nincs gebasz?

(#1016) nlq válasza Möhe (#1015) üzenetére


nlq
aktív tag

visszolvasol es megtalalod hogy igen!

(#1017) nlq


nlq
aktív tag

lassan kellene csinalni 1 uzenetet, hogy olvassd el az x hozzaszolast mielott kerdezel...

(#1018) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Meg lehet azt oldani, hogy a youtube fiókomba a NAS-ról töltsek fel videókat?
Nem nagyon találtam rá utalást a topicban. Google is csak valami parancssoros megoldást talált, ami számomra kicsit bonyolultnak tűnik :F

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#1019) XuChi


XuChi
addikt

Nos ma reggel 6 óra alvás után egyből megoldottam a nas problémát. A gond az volt hogy iso file-t szedtem le tegnap a nanoboot-ból és nem img-et :)

Sorry a tegnapi idegesítésemért. :R

(#1020) nemurea válasza XuChi (#1019) üzenetére


nemurea
aktív tag

Hm, jó tudni, bár azt nem értem, hogy hogyan tudtad kiírni a Win32DiskImager-rel vagy hasonlóval a pendrive-ra. Az iso a virtuális környezetre való, ugye? Meg hogy jutott el a telepítés 55%-ig...? :F

(#1021) Möhe válasza nlq (#1017) üzenetére


Möhe
addikt

Egy első hsz-nek nagy haszna lenne az tény. :U ( szöveges/képes/letöltős linkes)

Mivel nem piszkáltam hónapokig,így nem is követtem a dolgokat,frissítések stb... Most hogy megint bele kellene rázódnom,így eléggé macerásnak érzem ,hogy rendbe rakjam a gépet.

(#1022) larryking válasza nemurea (#1020) üzenetére


larryking
senior tag

Lehet írni isot win 32-vel és működik is.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1023) DJ. Ru$y válasza nlq (#1017) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

nlq!

Mennyi szabadidőd van? Vagy más zseniknek? Összedobhatnánk egy téma összefoglalót magyarul. G3 topikba gyártottam képeket az összefoglalóba, segítenék itt is amiben tudok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1024) tevenin


tevenin
csendes tag

Üdv! Merevlemez hibernálással kapcsolatban van tapasztalatotok? Vezérlőpultban a hardver és tápellátásnál bekapcsoltam a merevlemez hibernálást mind SATA és USB-re, naplózást is de a SATA sehogy se akarja magát hibernálni, az USB igen , de az csak a nanoboot-os pendrive. Torrent nem fut, nincsenek időzített dolgok, semmi egyéb NAS aktivitás nem volt az éjjel de mégse akarja magát alvóba küldeni egyik hdd-sem. DDNS ha lekérdezi az IP címet illetve naplózás bekeverhet hogy már ne hibernáljon? DSM 5.0 4528, Gigabyte GA-C1007UN, 3db 2tb WD green

(#1025) TechnicR válasza nlq (#1017) üzenetére


TechnicR
tag

Egy fórum előtti első hsz-es GY.I.K. valóban jó lenne : )

Kezdőként mondom, én is átélem ezeket. Annyi időm nincs, hogy 1000+ hsz-t elolvassak viszont sok dologra nem mer rákérdezni az ember, inkább próbálgatja maga. Vagy egyáltalán rá se jön, hogy ilyet is lehetne csinálni, egy leírás viszont sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

(#1026) larryking válasza TechnicR (#1025) üzenetére


larryking
senior tag

Támogatom, és segédkezem amiben tudok :C

"We'll meet you where the lights are...."

(#1027) nlq válasza DJ. Ru$y (#1023) üzenetére


nlq
aktív tag

rám idén ne szamitsatok.. szetszednek az ugyfelek...
a zseni kifejezést hagyjuk az nem én vagyok

[ Szerkesztve ]

(#1028) nlq válasza tevenin (#1024) üzenetére


nlq
aktív tag

probald meg ha leallitod az osszes csomagot akkor hibernál? ha igen, akkor lehet egyesével visszakapcsolgatni
még talán a webserver is lehet ha abba van valami extra

ha arra vagy kivancsi hogy a vasad tud e hibernalni, akkor felreteszed a pendriveot es a winyoidat, majd felhuzol 1 ures winyora egy szuz xpe-t azt ha hibernal akkor a vasad okes

[ Szerkesztve ]

(#1029) tevenin válasza nlq (#1028) üzenetére


tevenin
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

(#1030) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Kicsit egyszerűsítettem az otthoni NAS-on, áttértem egy passzív megoldásra:

(ebayről lövöldözve, szállítással együtt)
Gigabyte GA-J1800N-D2H (41€)
Chieftec Compact IX-01B +gyári paneltáp és 120W adapter (46€)
Kingston 2x2GB PC3-12800 DDR3-1600 sodimm (14€)
Van hozzá egy Samsung 840PRO 256GB SSD (céges notiból kerül ki bővítéskor) meg egy USB3-as Seagate külső hdd.

Végül XPenology lett erre is, egy Sandisk Fit 8GB pendriveról. (5.0-4493 U7)

A gépben ugye nincs venti, J1800-on egy borda, paneltáp+külső adapter, függőlegesen áll szóval van némi légmozgás köszönhetően a sok lyuknak a ház minden oldalán.
Eddig úgy néz ki így passzívan jó is lesz, CPU ~40 fokos, SSD ~37.

Az SSDre telepítve ég és föld a különbség a webes felület sebességében.
Mivel főleg HD lejátszásra használom ezért az 1 db külső USB 3.0 HDD is remekül kiszolgálja (notira kötve szekvenciális olvasás 130-160MB/s, írás ~50 körül.

Download station az SSD-re dolgozik, OpenVPN-en keresztül teljes sávszélességgel töltve is 20% alatt marad a CPU használat (OpenVPN elég CPU igényes).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1031) HaZse válasza DJ. Ru$y (#1023) üzenetére


HaZse
őstag

Tudok benne segíteni. Időm van, mert itthon dolgozok. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1032) DJ. Ru$y válasza nlq (#1027) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sok hasznosat olvastam tőled, meg számomra is elég sok hasznosat írtál, szóval azért ebben a témában igen. :)

HaZse
Van írói 'vénád"? :D Pár pontot össze tudok szedni, ha arról van szó, de nagy fogalmazásokat nem írnék. ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1033) TechnicR


TechnicR
tag

Q1900-as alaplap, 8GB RAM, 500/100-as DIGI.

Transmission mellett felhő megy, egyszerre beraktam torrentbe a 6 StarWars filmet, max 100-100 peer-rel, jött is szépen 40-50 MB/s-el, proci kihasználtság 15-20%-on. Határozottan elégedett vagyok : )

Amit észre vettem, az az, hogy az információs panelen mindig 40 fokosra mutatja az alaplap és proci hőmérsékletét. Gondolom ez nem valós, mert akkor is ennyi, ha "terhelés" alatt van és akkor is ha szinte semmit nem csinál.

Tudtok ajánlani egy jó rendszer hőmérséklet figyelő programot? (kár, hogy nincs ilyen widget, nem is értem miért nem csinált még Synology...)

(#1034) nlq válasza TechnicR (#1033) üzenetére


nlq
aktív tag

meg az is lehet hogy jol mér a hőmérő

nekem anno 1 tesztnel ilyen értékek jottek ki 100%os proci hajtásnál:
" a T20 eleg erdekes volt , mert alapbol 23 fokos volt (mint a szoba) es kemeny 24 fokra ment fel mikozben a magok 27 rol 52-54 fokra mentek fel ! (ennek tutti lehet valami mas is a hatterében, vagy tul jol vezeti a hőt a borda)"

(#1035) HaZse válasza DJ. Ru$y (#1032) üzenetére


HaZse
őstag

Meglátjuk. :D Van magyar tanár a családban. Tudok csinálni egy lépésről-lépésre dolgot az XPenology telepítéséről és egy DSM 4.3-as-ról történő frissítésről is. =Van egy üresen álló HP Microserverem és egy Mini ITX-es Via alaplapom hozzá némi szabadidőm és HDD-m). Persze képekkel megtoldva.

Szerk.: Meg van a szüleimnél egy Intel ATom ION-os alap.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1036) larryking válasza nlq (#1034) üzenetére


larryking
senior tag

Nem hinném, hogy bármely szenzora jól mérne. Nekem egy intel D2700MUD lapon 40 fok a hőmérséklet, de ugyan ez volt i3-on, i5-ön és brazoson.
Pl a SMART sem megy rendesen benne. Nem jelez hibát, de ugyan azon a vinyón az ubuntu server SMART része pedig igen. Hackolt rendszer, csodát ne várjunk.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1037) DJ. Ru$y válasza HaZse (#1035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erre gondoltam. Igen. Helyesírás átnézést vállaltam a G3-as összefoglalóban "korrektúráztam". Azt ide is fel tudom ajánlani. Esetleg PS-ben képet gyártani a bekezdésekhez. Na majd meglátjuk mi lesz :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1038) larryking


larryking
senior tag

Szívesen segítek tapasztalattal. Kb 15 vasra tettem már fel, a legdurvább egy ix945gse2 volt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1039) Proxy2 válasza larryking (#1038) üzenetére


Proxy2
aktív tag

A "durva" megoldásaim:

Nuuo Titan NT-4040
HP N54L
HP ML310e G8
Apple MacMini
Apple MacPro 1.1
Dell PE 2950
Dell PE R510-12HDD
Dell PE R710

:DD :DD

Mit mondjak változatos móka ez, sajnos a valós hőmérséklet adatok hiányoznak.

Nem tudok jobb rendszert NAS-nak, de ha valaki igen, az kérem ne tartsa magában.

Proxy5

(#1040) Rick4 válasza Möhe (#1021) üzenetére


Rick4
félisten

Kérdés, van-e itt bárki, aki képes megcsinálni... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1041) nlq válasza larryking (#1036) üzenetére


nlq
aktív tag

be kell allitani idozitessel a smart tesztet (nalam: napi rovid teszt minden teljes smart teszt hetente egyszer)

en meg pont tegnap csereltem winyot mert smart errort adott az xpenology
kicsereltem megteszteltem es tenyleg smart erroros volt...

(#1042) Möhe válasza Rick4 (#1040) üzenetére


Möhe
addikt

ha visszaolvasol párat,akkor van jelentkező,csak össze kell hangolódni

[ Szerkesztve ]

(#1043) Rick4 válasza Möhe (#1042) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem a szánékról beszéltem, hanem a hozzáértésről. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1044) Jim74 válasza Rick4 (#1043) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem van itt egy pár ember, aki elég jól ért hozzá... :R Szerintem a sok hasznos infó egységes formába öntése a nehézkes feladat :U

[ Szerkesztve ]

(#1045) Rick4 válasza Jim74 (#1044) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, egészen biztosan jól megy a pendrive készítés. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1046) AiRLAC válasza Rick4 (#1045) üzenetére


AiRLAC
addikt

"It's nice to be important, but it's more important to be nice!" ha érted hogy mondom :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1047) nemurea válasza AiRLAC (#1046) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nem akarok nagyon okoskodni, mert nálam most bolondok háza van (a karácsonyi kényszerteendők és a munkahelyi káosz nem kioltotta egymást, hanem erősítette :U ), így nem ígérem, hogy belefolyok, de kezdetben nem lenne az megoldás, hogy az 1000+ hozzászólásból kiszemezgetjük azokat, amelyek valamelyik részterületre megoldást, iránymutatást adtak, és az 1. hsz-ba ezeket a linkeket helyezzük el, felette egysoros címmel? Aztán később lehet finomhangolni, ha van rá kapacitás.

Már ezt az 1000 hsz-t sem kis munka átolvasni és rendszerezni, de még mindig kevesebb, mint a nulláról leírásokat készíteni vagy fordítani. Ja, és bővíteni is egyszerűbb, ha új infó érkezik.

(#1048) dctacsi


dctacsi
csendes tag

Sziasztok,
Nagy dilemmában vagyok, jelenleg 1 db 2TB-os HDD-ről megy a vas, lassan szeretnék mellé egy 2. tárolót, de nem tudom, hogy mennyire egészséges mellé eltérő méretűt tenni.
Mivel laptopon fut, így sajnos ennyi a max, amit tudok hozzá csatolni, így viszont jó volna egy nagyobb méretű, de egyenlőre nem szeretnék a karácsonyi anyagi csőd közepén egyből 2 vinyót venni! :)
A tanácsotokat szeretném kérni a következőkben:
1. mennyire jó eltérő mérettel használni,
2. mi a véleményetek a WD RED 4TB-ról (nem az új pro változatról)
3. Azt tudom, hogy a bővítés nem jelent gondot, de ha jelenleg csak 1 HDD van bent, akkor be lehet tenni mellé másodikat úgy, hogy mindenem megmaradjon?
4. Ti milyen kötettel csinálnátok? (RAID-X)
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
Üdv

(#1049) nlq válasza dctacsi (#1048) üzenetére


nlq
aktív tag

ha adatbiztonsagot akarsz akkor shr kötetet csinalj,
igy ha a jelenlegi 2TB melle teszed akkor nem no a kapacitasod de biztonsagban lesz... aztan amikor beleteszed a masodik 4tb winyot akkor mar 4tb kapacitasod lesz...

ha nem akarsz hibatűrést akkor jbod vagy SHR (shr lehet 1 diszkkel is igy kesobb lehet belole hibatűrést csinalni)

3 diszk felett en mar mindenkepp hibatűrést és SHR kötetet ajánlok!

laptopra is lehet tobb diszket dugni :)
sata chippektol fuggően akar 20-25 diszket is :) (mas kerdes hogy nem éri meg sztem)

ha minipci-e foglalatba dugsz egy 2 portos sata kartyat (~10eFT) (ahogy irod az alapjan latom hogy a diszked igy is kilog a notibol :)
illetve ha van rajta express card slot oda is lehet esata kartyat dugni (~5-10eFT), illetve letezik meg sata port multiplier (~25-30eFt) amivel 1 sata portra 5 diszket lehet dugni de ez nagyon fugg a host sata porttol

persze a notin van usb port is, arra lehet extra diszkeket kotni de igazandibol csak usb 3 al hasznalnam... pl torrenteknek vagy a videofilmeknek ugyanis ezeket a diszkeket nem tudod raidbe kotni

(#1050) dctacsi válasza nlq (#1049) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, akkor egyenlőre be dobok mellé egy 4TB-osat, aztán majd ha lecseng a karácsonyi vész lehet, hogy növekedés is lesz! :)

De egyébként jól értelmezted, a Laptop mellett van a HDD kikábelezve! :)

Viszont nálam csak ExpressCard hely van, de az abba dugható eSATA kártyákban nem igazán bízok.
Igazából még nem használtam, de ismerőseim között rengeteg rosszat hallottam a sebességéről.
Neked van ezzel kapcsolatban tapasztalat? eSATA-ról lehet SHR-be kötni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.