Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) kispalsz válasza gabyka (#1554) üzenetére


kispalsz
tag

Itt megtalálod az összes verzoót:

http://download.synology.com/download/spk/SurveillanceStation/

(#1602) kispalsz válasza kispalsz (#1601) üzenetére


kispalsz
tag

Sorry, most látom, hogy már megválaszolták.

(#1603) larryking válasza HaZse (#1599) üzenetére


larryking
senior tag

Beállítottad a százalékot vagy időt?

"We'll meet you where the lights are...."

(#1604) HaZse válasza DJ. Ru$y (#1600) üzenetére


HaZse
őstag

Igen, el vannak, mert azt írja ki, hogy megosztás. A BT beállításoknál a %-ot már átírtam és az időtartamot is.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1605) HaZse


HaZse
őstag

Lejárt a szerkesztési időm.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1606) bupemko válasza DJ. Ru$y (#1600) üzenetére


bupemko
senior tag

Alapból ugye nem osztja vissza. Közben screenshot alapján látom, hogy elvileg jó lehet. Én mondjuk nem szoktam 200%-ot beállítani, hagyom menni folyamatosan.

Az előző kérdésedre a válasz: csak az a bajom, hogy nekem az új bootloader-rel is megpurcant az 5.1. Tudom, hogy tört rendszer, de a 4.3-ma nem voltak ilyen gondok. Nlq-na van igaza, így jár az, aki túl friss rendszerrel próbálkozik.

Csak az a furcsa, hogy többen írtátok, hogy nektek jól megy, nekem meg ugyanaz a hiba, mint az előzőnél. Valószínű, hogy én csináltam valamit rosszul. Nem az XPE-t akartam szidni, csak leírtam, hogy én mit tapasztaltam és ennek hatására hogyan döntöttem. Ennyi, részemről téma lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#1607) larryking válasza bupemko (#1606) üzenetére


larryking
senior tag

Én az OMV-vel ültem fel egyszer a szopórollerra. Lecseréltem a routert, és a teljes rendszert 3x, és továbbra sem volt jó, míg egy napon megjavult. Máig nem tudom, hogy mi volt a gond. Most xpe van 5.1, a kezdeti gyors frissítési lázba bele szaladtam, de akkor az omv megoldott mindent. Ugye hála az LVM-nek. Egyik sem jobb a másiknál, csak más.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1608) dc.tacsi válasza larryking (#1607) üzenetére


dc.tacsi
tag

Ott a pont!!!

(#1609) HaZse válasza bupemko (#1606) üzenetére


HaZse
őstag

Akkor mire állítsam a visszatöltést?

Viszont én a DSM 5.0-ról (update 2) frissítettem az élő rendszeremet DSM 5.1 (update 2)-re és minden frankón megy. Sőt az is megy, ami az 5.0-nál nem ment. (web station, mail szerver, mysql)

Igaz az egyik HDD-t nem látta, és mikor újra létrehoztam rajta a rendszert és visszamásoltam a rajta lévő dolgokat és csináltam egy újraindítást, ismét elfelejtette azt a HDD-t. meg ami rajta volt. Ezért csináltam rajta egy teljes törlést (wipe HDD-t windows alatt a HD Tune pro-val), majd mindent visszamásolva és újraindítva már teljesen jó a rendszer. :D

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1610) kispalsz


kispalsz
tag

Tud valaki segíteni, hogy mivel tudnám elérni offline módban a rendszerpartíciókon lévő fájlokat. Ha system rescue cd-t bootolok be, az csak egy md2 raid tömböt ismer fel, rajta egy vg*vel. ( ez gyakorlatilag az adatpartició) Viszont látom, hogy van rajta még további 2 partíció, szintén raidben. Az egyik a swap ( md1) a másik a /, ez az md0. Ezt, illetve ennek tartalmát szeretném offline módon szerkeszteni, ( mivel ez egy raid kötet, így raidként kellene mountolnom). A gond az, hogy a system rescue nem mountolja, mert arra panaszkodik, hogy nem megfelelő a superblock rajta. Mármint, amikor megpróbálom megkereseni a rendszerben lévő raid tömböket, erre hivatkozva nem hozza létre.

Az nem elég, hogy ssh-n belépek, mert olyan fájlt kell cseréljek, ami (NAS-) működés közben használatban van.
5.0-as a rendszer egyébként.

Köszi.

(#1611) bupemko válasza kispalsz (#1610) üzenetére


bupemko
senior tag

Én lubuntu live cd-vel mdadm-mel simán tudtam mount-olni az 5.1-es által készített soft raid-et.

(#1612) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Összefoglalnám annak akit érdekel vagy már bajlódott vele de nem sikerült, az nCore-ról kereseni és egyből tölteni DL Statinban.

Kettő darab fájl kell hozzá!

Kell egy host illetve egy shearc fájl.

Mind a kettő megtalálható ITT

BT-keresésbe betallózod a shearc fájlt, megadod a felhasználónevet és jelszót
Fájltárolásban betallózód a host fájlt és itt is megadod a felhasználónevet és a jelszót

ENNYI

Keres és már tölti is :C :C :C

(#1613) kleinguru válasza Rengete (#1612) üzenetére


kleinguru
addikt

Esetleg alternatíva, hogy puffinnal keresed a torrentet minden olvasható, használható rendesen az oldal, tud letölteni, majd a letöltött torrentet meg tudod nyitni a DS download programmal:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1614) HaZse válasza Rengete (#1612) üzenetére


HaZse
őstag

Ez mind szép és jó, de mit csináljon az az user, aki nem tudja visszatölteni a fileokat? Pedig a DS azt írja ki, hogy "megosztás".?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1615) Rengete válasza HaZse (#1614) üzenetére


Rengete
aktív tag

És miből gondolod, hogy nem tölti vissza ha azt írja, hogy megosztás? Nem lehet, hogy csak simán nem töltenek rólad semmit?

(#1616) M3kk


M3kk
őstag

Idokozben:

5.1-5022.2 (09/02/2015)
Fixed SCSI issues and added SCSI support for Hyper-V* and VMWare.
Fixed LSI Controller issues (If you have a problem, please add parameter "rmmod=ata_piix" in Syslinux boot line)
Added firmware for some broadcom nic drivers, support more Broadcom nic
Added parameter for reset user password (e.g., if you want to reset password for user "admin", you can manually add parameter "resetuser=admin", the password will be empty after boot.)
*Notice:in Hyper-V, the link speed displays 10/100Mbps, but it's 1000Mbps in fact.

[link]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1617) HaZse válasza Rengete (#1615) üzenetére


HaZse
őstag

Mert az nCore oldalon azt írja ki, hogy "stopped".

Meg azért is , mert egy 30/5-ös nettel lévő hozzáférésről utorrent segítségével viszont seedteli vissza a cuccot.

Nálam egy 60/20-as netnél viszont nem.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1618) dc.tacsi válasza HaZse (#1617) üzenetére


dc.tacsi
tag

Tudom, hogy nagyon alap dolog, de tutira meg van nyitva a megfelelő portod a routeren?
Ha igen, akkor véletlenül nem volt bármi miatt, belső ip cím cseréd?

[ Szerkesztve ]

(#1619) HaZse válasza dc.tacsi (#1618) üzenetére


HaZse
őstag

Mindent megnéztem. Az Xpenology fix IP-n van. A portok megnyitva.

De egy dolgot megfigyeltem. Ha nem töltöm le a sample könyvtárat (vagyis nincs letöltve 1:1-ben a torrent minden fileja), akkor nem kezdi el visszatölteni. Viszont, ha le van töltve minden, amit a torrent file tartalmaz, akkor meg visszatölti.

Ezért most kénytelen vagyok a számomra felesleges fileokat is letöltenem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1620) zex


zex
aktív tag

Segítsetek! :F

Telepítettem a SynoCommunity-s Transmissiont az XPEnology-ra. Nekem még az 5.0-4528 Update 2 van fent.

Minden frankón működik, portokat routerben kinyitottam, könyvtár hozzáférés is OK. DE! Mióta ez van fent a routerem elkezdett vacakolni. Eldobálja a pingeket, a netem alig működik, az is szakadozik, kívülről sem érem el a NAS-t... Belső LAN-on is ha a routert pingelem, legalább 25%-ban elveszik a ping. De amint leállítom a Transmissiont, minden megjavul, nincs elveszett pingem, a net is gyönyörűen megy!

Ez most mi ez? :Y

Két napomba telt, mire egyáltalán erre rájöttem, hogy mi okozza a hibát, már azt hittem a routerem halt meg! :W

Nektek esetleg hasonló tapasztalatotok volt ennek kapcsán?

Köszönet előre is! :))

(#1621) DJ. Ru$y válasza zex (#1620) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom folyamatosan pörgeti a netet a Transmission, korlátozd a fel és letöltést is, szerintem ennek meg kell oldania a dolgot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1622) nlq válasza DJ. Ru$y (#1621) üzenetére


nlq
aktív tag

igen ez a tipikus torrent tulterheles...

(#1623) zex válasza DJ. Ru$y (#1621) üzenetére


zex
aktív tag

Hát a vicc csak az, hogy szinte alig seed-el tőlem valaki, pár KB/sec csak az upload, download, meg semmi... Ugyanezek a fájlok voltak bent korábban a Download Station-ben is, és ott ez soha nem okozott gondot. :((

Ja amúgy a DIGI alap netje van (50/30-as).

[ Szerkesztve ]

(#1624) HaZse


HaZse
őstag

DSM 5.1 alá miért nem tudom feltenni a transmissiont? Hiába állítom be a következőt új forrésként (http://packages.synocommunity.com/ ) de nem találom a transmissiont sehogyan sem.

Még a kereső se dobja ki.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1625) zex válasza HaZse (#1624) üzenetére


zex
aktív tag

EZT a cikket olvastad?

Különösen erre a beállításra gondolok:

(#1626) HaZse válasza zex (#1625) üzenetére


HaZse
őstag

Én bal**sz. Csak a keresőben kerestem és nem a "közösség"-ben. :W

Ott viszont megtaláltam.

Köszi.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1627) Kikiri7


Kikiri7
tag

Sziasztok,

egy n36L re szeretnék telepíteni xpenology-t az lenne a kérdésem, hogy a belső pendrive-ra lehet telepíteni ? vagy az csak a bootoláshoz kell és a rendes winyókra tud telepíteni?
Nekem van bent plusz 1 winyó a dvd meghajtó sata ra kötve viszont amikor belépek web felületen azt mondja nincs winyó tegyek be és próbáljam újra.

Köszi és üdv,
Kikiriv

(#1628) nlq válasza Kikiri7 (#1627) üzenetére


nlq
aktív tag

eleg lett volna itt kerdezned, nem a hirdetesemre privatban...

ott leirtam a lenyeget...

a boot imagere-rol felbootolsz , kivalasztod az install/ downgrade manut
utana syno assistanttal megkeresed az ip-jet es telepited a rendszert a winyora

a dvd re nem lesz szukseged, azt nem tamogatja...
ha sajnalsz pendrivot beletenni akkor a dvd meghajtoba tett cd rol is lehet bootoltatni a rendszert

(#1629) Kikiri7 válasza nlq (#1628) üzenetére


Kikiri7
tag

nem azzal van gondom hogy sajnálnék pendrive-t használni.
Bent van egy pendrive el is indul a boot. Eddig tök jó.
A DVD helyén van +1 merevlemez. Ezt a plusz merevlemez-t se támogatja ebben a formában?
Be bootol assistantal elérem viszont amikor betölt a webes felület közli velem hogy nincs bent merevlemez és nem tud tovább menni ez a bajom.
Elnézést hogy mertem egy privátot írni....

(#1630) Sefter válasza Kikiri7 (#1629) üzenetére


Sefter
veterán

Egyetlen vinyó van bent, amit az optikai helyère szereltèl?
Azt csak akkor támogatja, ha a mókolt Bios van fent..tedd a vinyót valamelyik rekeszbe, vagy tedd fel a másik biost

Psn ID: sefter_hun

(#1631) Kikiri7 válasza Sefter (#1630) üzenetére


Kikiri7
tag

Szia,

igen csak ott volt. Áhh hogy ilyenkor csak mókolt BIOS-l lehet. SSD van bent azért nem tettem be normál winyó helyére de mostmár legalább ezt is tudom hogy csak így lehet megoldani :) Köszi akkor kivárom a jövő hetet amikor megérkeznek a merevlemezek bedobálom és használom úgy :)

Köszi és üdv,
Kikiri

(#1632) DJ. Ru$y válasza Kikiri7 (#1631) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

XPEnology oldalon le is irjak, hogy az csak akkor mukodik, ha felteszed a modolt BIOS-t, keress ra a holland forumon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1633) zex válasza zex (#1620) üzenetére


zex
aktív tag

Erre senkinek semmi ötlete? :( Tuti nem a túlterhelés, mert senki nem is tölt tőlem... Illetve kipróbáltam, hogy lekorlátoztam a netet, de akkor is jelentkezett a probléma.. Küszködök vele már egy pár napja..

(#1634) nlq válasza zex (#1633) üzenetére


nlq
aktív tag

a max le/feltoltesi szalak szamat korlatozd illetve a savszelt es megoldodik...
vagy csereld erosebbre a routered...

(#1635) zex válasza nlq (#1634) üzenetére


zex
aktív tag

A max fel és letöltési sebességet be állítottam, de a szálakat hol tudom?

A routerem egy TP-Link TL-WDR3600 gigabites router.. Ennek azért szerintem kellene bírnia nem? Illetve amíg a Download Stationt használtam, soha nem volt semmi ehhez hasonló problémám. És a korábbi Download Station-on futtatott torrenteket telepítettem át most a Transmission-ra.

(#1636) Patice válasza zex (#1635) üzenetére


Patice
nagyúr

Transmission WEB UI-n pl. a beállításokban: Peers --> Max peers per torrent + Max peers overall.

Nálam ez 50/200, 50/30-as netem van és a le- és feltöltés sebessége is be van szabályozva napszakokra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1637) zex válasza Patice (#1636) üzenetére


zex
aktív tag

Nos ezekkel a beállításokkal vagyok én is.

Viszont az az update az ügyben, hogy kaptam kölcsön egy gigyigagyi D-Link DIR-600-as routert, ami ugye az én gigabites TP-Linkemtől lényegesen gyengébb, és azzal nem jelentkezik ez a hiba... Pedig most még valami 15 KB/sec-es SEED is megy és ez sem zavarja.. A TP-Linknél meg semmilyen adatmozgás nem volt, és mégis kiakadt tőle... :(((

Kezdek nagyon értetlenül állni a dolgok előtt! :W

(#1638) DJ. Ru$y válasza zex (#1637) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szoftverfrissítés? Nincs újabb FW?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1639) zex válasza DJ. Ru$y (#1638) üzenetére


zex
aktív tag

Már mint a routeren? Mert ott lefrissítettem a legújabb FW-re mikor jelentkezett a hiba. De sajnos az újjal is ugyanaz.. :( Amúgy az eredeti TP-Linkes FW van fent.

(#1640) larryking válasza zex (#1639) üzenetére


larryking
senior tag

Tegyél fel egy openwrt-t és felejtsd el a tplink stock fwt. Fos az összes. Nekem minden tplink routeremen az openwrt segített....

"We'll meet you where the lights are...."

(#1641) zex válasza larryking (#1640) üzenetére


zex
aktív tag

Lehet, hogy igazad van... Csak a gari miatt nem akartam buherálni. De így kénytelen leszek, és bízom abban, hogy az majd megoldja a problémát...

(#1642) fogtunder válasza zex (#1641) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nagyon nem lehet elkúrni a dolgot, bár TP-linket nem flasheltem még.

én egyébként ezért veszek többnyire ASUS cuccokat (mondjuk abból sem mindegy, melyik szériát), mert a Broadcom shipsetes routereikkel sosem volt gondom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1643) dc.tacsi válasza fogtunder (#1642) üzenetére


dc.tacsi
tag

TP-LINK-nél oda kell figyelni, nekem már sikerült "TL-WR1043ND" típusnak odaverni egy openwrt telepítés során...
Hónapok és egy régi Nokia kábel segítségével sikerült helyreraknom...

(#1644) larryking válasza dc.tacsi (#1643) üzenetére


larryking
senior tag

Ha szól, 20 perc alatt helyre hozom neki, illetve neked is ha kell...

"We'll meet you where the lights are...."

(#1645) HaZse


HaZse
őstag

Erről jut eszembe. Milyen routert vegyek?

Ami a lényeg:

60/20-as netet kihajtsa. Lehessen DDNS-t belőni neki, működjön a DMZ, nem kell gigabit, mert utána az egész háló (switch) gigabites.

A wifi türhető legyen.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1646) larryking válasza HaZse (#1645) üzenetére


larryking
senior tag

Ajánlok egy netgear wndr3700, nagyon komoly router, a wifi része jól használható, az említett sávszéllel elbír.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1647) HaZse válasza larryking (#1646) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi, de ez nekem kicsit drága. A tp-link tl-wr841n nem jó? Igazából openwrt-t, vagy valami custom rom-ot raknék rá.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1648) fogtunder válasza HaZse (#1645) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem egy Asus RT-N15U van a földszinten és egy RT-N12 D1 az emeleten, mindkettővel meg vagyok elégedve. az N15 emlékeim szerint gyorsabb netet is ki tud hajtani és elég jó Wifi jele van. plafonra szerelve úgy, hogy 10-es ytong válaszfalak vannak, kielégítően beterít 75nm-ert. custom rom is van rá, van saját topicja.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1649) DJ. Ru$y válasza HaZse (#1647) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Milyen routert vegyek topikba leírod az elképzelésedet, max árat, meg, hogy openwrt támogatott legyen és megmondják mit vegyél jó pénzért ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1650) larryking válasza HaZse (#1647) üzenetére


larryking
senior tag

Vagy épitesz egy okosat. Pfsense és minden megoldódik.

"We'll meet you where the lights are...."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.