Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) AiRLAC válasza vtechun (#11999) üzenetére


AiRLAC
addikt

1. SSH-z be (putty-val pl.) admin felhasználóval
2. sudo -i (itt kell a root jelszó)
3. nano /etc.defaults/synoinfo.conf
4. rakj egy #-t a következő sor elé: supportraidgroup="yes"
5. Írd be ezt egy új sorba a fenti alá: support_syno_hybrid_raid="yes"
6. mentsd el a file-t, reboot, kész vagy.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12002) vtechun válasza AiRLAC (#12001) üzenetére


vtechun
veterán

haladok, melóban kissé felelőtlen módon csak valami online ssh klienssel próbáltam belépni, valamiért nem tetszett neki. Mostmár belőttem, mindjárt reboot.

Ha jól olvastam ezt az SHR-t, lehet 1 winyóval is kezdeni, ugye? mert akkor arra gondoltam, hogy a benne lévő 320-assal indulnék, aztán jönne az 500-as, majd az 1000-es meg az 1500-as. Így eléggé "redundáns" maradhatna, nem?

Van benne most egy nem inicializált 1 terás winyó is. Valami mód nincs arra, hogy annak a tartalmát kezelni tudjam? Legalább addig, míg rámásolom az egyik külsőre? Mert több külső rackem nincs, szerelgetni meg nem nagyon akarok, ha nem muszáj :)

(#12003) #56573440 válasza vtechun (#12002) üzenetére


#56573440
törölt tag

Lehet annyival, de ugye írtam a topikban is, bővíteni azonos vagy nagyobbal lehet csak.

Igazából így nő a rendelkezésre állásod, némi beáldozott területért cserébe természetesen.

Az első vinyónál mit ír miben van? Ha 6-osban kezdted el, akkor az valszeg basic, de nézz rá. Ha az, akkor nem tudod átmókolni egyszerűen, de sinám csinálhatod azt, hogy beteszel egy nagyobbat, arra áthúzod az adatokat, törlöd a jelenlegi kötetét, csinálsz belőle egy shr-t, visszamásolod, és csaphatod hozzá a többi lemezt.

Két lemezzel még nem kapsz extra tárhelyet, akárhogy teszed be akkor se, az raid 1, és az extra helyet lenyeli. Utána már növekedni fog.

(#12004) vtechun válasza #56573440 (#12003) üzenetére


vtechun
veterán

köszi, közben sikerült terminalban bemountolnom read only módban a benne lévő terás ntfs winyót :) már szépen másolom róla az adatokat.

Basic a 320-as winyó. Kezdetnek 500-assal bővíteném és a végén 4 winyó lenne benne, mind más méret :) Gondolom, ha adat van a winyón, akkor nem lehet SHR-esíteni, ugye? Vagy most gondolkozom, a "rendszer"winyón is van adat, úgyhogy csak megoldható :)

Már csak az a kérdés, hogy e-sata winyó képezheti-e 1 adott shr kötet részét? Mert a 4. sata port e-sata.

ezt írtad: "de sinám csinálhatod azt, hogy beteszel egy nagyobbat, arra áthúzod az adatokat, törlöd a jelenlegi kötetét, csinálsz belőle egy shr-t, visszamásolod, és csaphatod hozzá a többi lemezt."

ha berakok még egy lemezt, akkor arra is rákerül a rendszer? Vagy az a boot pendrive-on van? Bocsi, még csak péntek óta kísérletezem vele, uncsim(itt Pubszon a nickje) addig fűzött, míg win10 helyett ezt raktam a kis gépre. Ezerszer jobb teljesítményre képes :) Egyébként már 1996-ban linuxot telepítettem (Debian 1.6), csak annyira nem kockulok mostanában, ha nem muszáj :)

Van egy stabil bad sector egyébként a terás winyón, ezzel fog problémázni SHR készítése esetén?

(#12005) Zizi123


Zizi123
senior tag

HP Gen8-at tervezek venni meg 1-et. A cegunkmel is az van, azon Vmware alatt fut W10, es Xpenology.
Otthonra csak NAS-nak, es mediaszervernek hasznalnam, de szeretnek rola akar 4K HDR filmeket streamelve is nezni.
Nem igazan tudom eldonteni, hogy melyik alkalmazas hasznalja a NAS processzorat, es melyik a lejatszo (pl. TV) processzorat.
Tehat ha elinditom a filmet a VideoStation-bol DSVideoval DLNA-n keresztul a TV-men, akkor az nyilvan a TV processzorat hasznalja. De mi van, ha tableten szeretnem nezni ugyanazt a filmet, ami esetenkent akar 4K-s is lehet, de az androidos tablet nyilvan max FullHd, igy at kell kodolni, amit nem biztos, hogy a tablet procija elbir. Tehat egyszerubb lenne a NAS-sal streameltetni.
Erre milyen alkalmazast javasoltok, hogy ne szaggasson a tableten sem a film?
Tehat ki mivel streamel telefonra, tabletre, vagy mediaplayerre (Rpi, vagy barmi masra)?

(#12006) #56573440 válasza vtechun (#12004) üzenetére


#56573440
törölt tag

minden vinyó elejére felírja magát a rendszer. Nincs dedikált os lemez. A pendrive csak elhiteti a dsmmel, hogy az egy eredeti syno nason fut. Semmit több.

Valami szintén ssh-s hekkelés van az utólagos, nem támogatott raidek közötti váltásra, de ezt passzolom, mert soha nem csináltam.

Ha beteszel egy lemezt és csinálsz abból egy egyszerű kötetet, akkor a 320-as vinyó adatait át tudod húzni rá simán, és utána a 320-assal azt teszel amit akarsz. Jelenleg értelem szerűen kötetet törlöd, és shr-ként hozol rá egyet létre.

(#12007) #56573440 válasza Zizi123 (#12005) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jellemzően plex. De az csak szólok, hogy elég durván elfekszik transzkód alatt, főleg ha 4k-t kell kitolnia. Passmark pontban egy 1080p-s film a gyári leírás szerint kb 2000 pontot "eszik meg" a procid típusa + passmark googlin kidobja hogy a kiszemelt mit tud. Üzemszerűen 4k transzkódra én nem játszanék... Egyszer kerestem ilyesmiket mert valakinek kellett, 8+k-s passmark pontos i5 már a fórumok szerint használható, de egy percre azt is kivágja 100%-ra...

Erre van a gyári synokban a play vonal, ezt sajnos xpen alatt nem éred el. Ill ott is csak megkötésekkel tudják a 4k-t...

Itt vagy prociból oldod meg, vagy a plexpass hozhat még változást, ott van egyéb transzkód lehetőség HA a procid is tudja ezt.

Gen 8 eleve kifutott, gen 10-ek mennek már, még itt ott lehet kapni ahogy nézem. Melyik verziót vennéd?

(#12008) vtechun válasza #56573440 (#12006) üzenetére


vtechun
veterán

A jelenlegi 320-ason vannak a mellékelt képen látható mappák, ezeket másoljam majd át a terásra?

Nem kell majd megadni mondjuk a plexnek, hogy hello, mostmár más helyen vannak a cuccaid?

(#12009) Pubszon válasza vtechun (#12008) üzenetére


Pubszon
veterán

A plex mappa egy megosztott mappa, azt helyezd át a többivel együtt DSM alatt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12010) #56573440 válasza vtechun (#12008) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ne ssh alól másolj azzal nem sokat fogsz érni mármint a programok egy jelentős részénél.

Meg technikailag kétszer kell másolj 320-átmeneti tároló-320as lemez shr-el. A telepített programok jó eséllyel eleve nem fognak futni így, azokat újra kell húzni, konfolni. A download station-t, a plexet, mindent. De mivel nem atomfizika...

Kipróbálni ki tudod, de max akkor indítanék rájuk, ha már visszakerült a 320-asra mind. Max ha nem megy, akkor újrahúzni...

[ Szerkesztve ]

(#12011) vtechun válasza #56573440 (#12010) üzenetére


vtechun
veterán

ssh alól csak a belső ntfs partícióról másolok, mert még mindig egyszerűbb, mint kiszerelni és usb-vel bohóckodni, főleg, hogy nem is vagyok jelenleg a helyszínen. Utána majd a nagy winyót inicializálom. Áthelyezem rá a cuccokat, és kezdem az SHR-t a kis winyóval.

(#12012) RicsiSuly válasza #56573440 (#11986) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Elnézést szeretnék kérni a fogalmazásért.
Synology Assisstant azt írja, hogy költöztethető. Winyók simán tükrözve voltak Radi 1-be. Most mi lenne a teendőm? Telepítésnél vegyem ki az egyik winyót hátha valamit elront, vagy tegyem bele asztali gépbe és szedjem le róla a képeket? Tudsz írni konkrét programot, ha ez lesz a megoldás?
Assisstnat 6.0.2-8454 verziót ír a nasra.

Üdv SRicsi

(#12013) #56573440 válasza RicsiSuly (#12012) üzenetére


#56573440
törölt tag

Koltoztesd. Teljesen rendben van ezt kell tennie, ha pdt valzasz ilyen uldate miatt.

Program...

Én konkrétan egy live linuxot használok erre, úgyhogy win alatt ezek közül valami. De költöztetés adatokat nem szabadna bantson, mentés azért nem árt.

(#12014) RicsiSuly válasza #56573440 (#12013) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Még egy kérdés simán nyomjak rá, hogy telepítés, vagy szórakozni kell pendrive-al?

Üdv SRicsi

(#12015) vtechun válasza vtechun (#12011) üzenetére


vtechun
veterán

na, reboot után nem igazán akar elindulni, legalábbis távolról nem érem el. Remélem semmi komoly, bár max újra rakom, annyira még nem laktam be :)

na, mire ezt megírtam, anyám újra is indította, jött is egyből egy e-mail tőle :)

viszont egy torrentet megint leszed, pont azt, amit áthelyeztem a filmek mappába a letöltések mappából, hmm. lehet előtte ki kellett volna lépni a download station-ből? vagy ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#12016) #56573440 válasza RicsiSuly (#12014) üzenetére


#56573440
törölt tag

1.02b kell a pdre. És vid pid módosítás. Összefoglalóban van költözéséről, ill a loader linkelve. Osf mount-ra keresel látni fogod hogy kell a vid/pid módosítást megcsinálni

(#12017) vtechun válasza vtechun (#12015) üzenetére


vtechun
veterán

lehet az nem tetszett neki, hogy külső usb winyóra lett a torrent áthelyezve korábban. Na, mindegy, nem sokáig kell még ilyen bohóckodásokkal foglalkozni :)

(#12018) vtechun válasza vtechun (#12015) üzenetére


vtechun
veterán

Reggelt lefuttatta a terás winyó ellenőrzését. Viszont egyik winyóról sem engedett létrehozni particiót. Na mondom, nyomok egy restartot. Erre megint nem elérhető. Jó lenne ott lenni kiváncsi lennék, hogy kiír-e valamit konzolra, vagy mi okozhatja a problémát? Tegnap amikor anyám lekapcsolta, meg vissza, akkor egyből elindult. De most eléggé korán van, hogy ezzel zargassam :) valakinek van valami ötlete, hogy mi okozhat ilyesmit? Köszi!

(#12019) vtechun válasza vtechun (#12018) üzenetére


vtechun
veterán

Ahogy itt olvasom, nem egyedi a probléma. Mintha összefüggene az USB-n ráaggatott cuccokkal. Remélem esatával nem lesz probléma majd hosszabb távon. A másik probléma meg érdekes, majd ha elindul, akkor remélem jó lesz, ha nem, akkor meg csinálok screenshotoot, ha nem boldogulnék. Valamiért nem találtam módot arra, hogy csináljak egy kötetet...

(#12020) Zizi123 válasza #56573440 (#12007) üzenetére


Zizi123
senior tag

Azt a modellt veszem, amelyiket lehet kapni :)
A cegesbe Xeon E3-1280 v2 (9641 passmark) procit vettem+ 16GB RAM-ot.
Ebbe is szeretnek valami komolyabbat venni, hogy ne legyen gond a sebesseggel :)
Sajna a gen10 kiesett a CPU csere miatt :(

(#12021) #56573440 válasza Zizi123 (#12020) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az valszeg így szemre elég is lehet transzkodra.

Egyébként megy gen10-en is. Dec 18 körül van komment hogyan.

(#12022) vtechun válasza Zizi123 (#12020) üzenetére


vtechun
veterán

Egyébként miért van szükség a transzkódra? Nem jó simán kiküldeni a sztrímet? Vagy mondjuk leszedni rosszabb minőségben ugyanazt? 😂

(#12023) Zizi123 válasza #56573440 (#12021) üzenetére


Zizi123
senior tag

A Xpenology megy, csak az AMD proci fing, ami benne van.
Passmarkban annyit tud, mint a gen8-ben levo G1610T tudott 2 evvel ezelott. (csak joval kevesebbet fogyaszt)

(#12024) #56573440 válasza vtechun (#12022) üzenetére


#56573440
törölt tag

Plexen igazából át is lehetne kódolni offline is, de ugye pl nálam, ahol van "pár" film és sorozat, lehetne nyűgös. Bár aki 4k-zni akar, az jogos hogy ne ilyen 2-3 tb-s játékvinyót vegyen, hanem pakolja meg a nast rendesen 10+-os lemezekkel ;]

[ Szerkesztve ]

(#12025) Zizi123 válasza vtechun (#12022) üzenetére


Zizi123
senior tag

Leszedni ugyanazt??? Ez nem eppen eloremutato dolog.
Tehat szedjem le FH, 4K, 1136x640 (iphone SE), es 1280x800 (androidos tablet), minden felbontasban ha valaki azon akarja megnezni, akkor arra is? :)
Egyszerubb lenne, ha kodolna.
Bar ha csak a Plex csinal ikyet, akkor valami mast kell kitalalnom ,mert szegeny Plexet nem szeretem. Eddig mindig Kodit hasznaltam, ezutan pedig VidoeStation-re gondoltam, hogy fogom hasznalni.

Esetleg a Kodi-t nem lehet megoldani Xpenology alatt, hogy kitolja a kepet az androidos TVm-re?
Vagy melyik media szervert hasznaljak legtobben? (Emby, Plex, VideoStation)

(#12026) itanczos


itanczos
senior tag

Kedves új érdeklődők!
Figyelmetekbe ajánlanám az előző több ezer hozzá szólást!
Nagyon sok kérdésre már leírtuk a választ!
Használjátok a keresőt!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#12027) vtechun válasza Zizi123 (#12025) üzenetére


vtechun
veterán

Lehet azért vannak ilyen kérdéseim, mert nem érint a 4K dolog egyelőre. 1080p-t nézek, plex segítségével, Ipaden, iPhone-on is (ezeken mrmc a “kodi” kliens). Viszi szépen, ennek a transzkódolásnak akkor lenne előremutatása, ha röhögve megbirkózna egyszerre több 4K-s tartalommal, hardveresen gyorsítva persze,

(#12028) petir


petir
senior tag

sziasztok

Van egy kis gépem.
Alaplap : ASRock H61MV-ITX
CPU : Intel Celeron G1610 2,6GHz 2MB LGA1155
Memória: 4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingmax
HDD: 1TB WD
Régen hajtott a "vágy" egy debian van rajta csomo minden hülyeséggel de eljárt az idő felette. - Lecserélném!
Mást szeretnék OS-t keresek nem feltétlen linux lehet más is

Amire kell:
Torrent , DLNA - egy samsung tv-n tudjam nézni a source gombot megnyomva lássam a megosztott állományt és szépen vigye , tudjak akár beletekrni is.

Nezelodtem itt forumon es belebotlottam ebbe a topicba meglepodve olvastam az itt irtakat.

Kicsit felkeltette az erdeklodesem ez a rendszer mert kezelhetosege mindig tetszett bar soha nem volt synology nasom. Itt volt meg aki OMV-t ajanlott . Szerintetek a fenti hardverre es az en igenyemre melyik lenne a jobb OS?

Ami meg talan fontos , hasznalni akarom nem allitgatni es szenvedni vele. :)

(#12029) Pubszon válasza vtechun (#12027) üzenetére


Pubszon
veterán

Te megteheted hogy nem transzkódolsz.
100GB mobilnet 4G-n, 1000/200-as net a NAS-nak. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#12030) #56573440 válasza Zizi123 (#12025) üzenetére


#56573440
törölt tag

plexkodiconnect plugin.

(#12031) Zizi123 válasza vtechun (#12027) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ami nekem nem vilagos, es egyszer vegre meg kellene ertenem:
Nekem most ugy van, hogy az osszes filmem a NAS-on van, ahonnan az osszes Kodi kliens eleri. Tehat amikor 1 uj film kerul be a mediatarba, akkor az osszes kliens felismeri, es berakja a sajat mediatarjaba.

Vagy van a masik megoldas:
Amikor van 1 mediaszerver, pl VideoStation, vagy Plex, es a kliensek onnan jatszak le a filmet, kulon nem csinalnak maguknak mediatarat, tehat 1x bekerul a szerver mediataraba, es ennyi a kliensek onnan tallozhatnak.

Amikor az mrmc-t hasznalod Plex alatt, akkor a Plex mit csinal? Az mrmc nem csinal sajat mediatarat, mint a Kodi?

(#12032) Zizi123 válasza #56573440 (#12030) üzenetére


Zizi123
senior tag

Hamarabb valaszoltal, mint feltettem a kerdest?

Tehat ha ezt hasznalnam, akkor a Plex mediatarat hasznalna a Kodi? Vagy ez mire is jo?

(#12033) vtechun válasza Zizi123 (#12031) üzenetére


vtechun
veterán

Kodi alá elég ez a PleXBMC kiegészítő. Egyéb forrás nem is kell hozzá(rart nem kezel a plex). Mrmc-be nem lehet kiegészítőt rakni, de szerencsére implementálva van benne a plex. Szépen működik.

(#12034) #56573440 válasza Zizi123 (#12032) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem, csak sokszor futottuk ezt a kört :D

A pkc annyit csinál, hogy a backend lesz a plex szervered, a lejátszást viszont a kodi kliensek csinálják. Ugye ha több kodi van egy hálón, akkor illik alátenni a szerverre egy adatbázist, amin nyilván tudják tartani, hogy hol jártál, mit néztél meg, ha nincs akkor lokálisan tárolod, nem lesz szinkronizálva alapvetően.

Így megmarad a plex mint szerver, kívülről eléred ha szempont, borítózik, és amit egyébként is csinálna, viszont a kliensek lehetnek kodik, egy csomó transzkódolásos fölösleges vackot így ki tudsz kerülni.

(#12035) Zizi123 válasza #56573440 (#12034) üzenetére


Zizi123
senior tag

Szuper. Tehat Xpenology ala Plex szerver, majd Kodi kliens (PlexBMC, vagy plexkodiconnect pluginnal)

Esetleg mas mediaszerverrel is meglehet oldani? Igazabol a feliratok lennenek fontosak, hogy jol jojjenek at, mert viszonylag sok sorozatot nezek feliratosan. Vagy egyertelmuen a Plex a legkiralyabb?

(#12036) Möhe


Möhe
addikt

Hali srácok.

Rég voltam itt. Segítséget kérek,mert valamit nem tudok megoldani.
Torrentet költöztetném át. De valami miatt nem sikerül. Volume3-ról 2-re.
A mappa meg van osztva,jogosultság kiosztva. De anno a Transmissoin-ben simán átpakoltam a hely megadásával, most egyszerűen nem megy. Az új helyre letölteni sem akar a TM.

Mit hagyok figyelmen kívül?

szerk:
ha kézzel átmásolom a mappákat,majd seedelni szeretném ,akkor letölti újra

[ Szerkesztve ]

(#12037) vtechun


vtechun
veterán

A megosztott mappa beállításainál szépen átraktam mindent a kötet 2-re, viszont amikor a kötet 1-et törölni akarnám, akkor a mellékelt képen láthatók írja ki. Ezeket a beállításokat hogyan lehetne kötet 2-re juttatni?

Köszi!

(#12038) vtechun válasza vtechun (#12037) üzenetére


vtechun
veterán

Ahogy nézem, ez alapján a leírás alapján megoldható. Viszont az istennek nem akar átmenni rootra az admin, miért lehet ez? Tegnap még ment, most meg hiába ugyanazzal az admin jelszóval próbálom a “su -“ parancsot, nem fogadja el. Szokott ilyen jelenség lenni?

(#12039) vtechun válasza vtechun (#12038) üzenetére


vtechun
veterán

Nah, sudo -i az, úgy már jó is lett :)

(#12040) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Srácok erre valaki ?

[ Szerkesztve ]

(#12041) #56573440 válasza petir (#12040) üzenetére


#56573440
törölt tag

Alapvetően jó lehet. Mivel nem egy túl fájdalmas dolog a telepítés, és úgy igazából sok veszteni valód nincs, meg itt senki nem fogja megmondani kb, hogy a samsung tv-d a te anyagaiddal mit fog kezdeni, így azt mondom, hajrá.

Nincs samu tv-m, úgyhogy kifejtenéd hogy ez a source gomb ez mit csinál épp nálad? Ott kéne látnod a nast mint egy külső hdmi jelforrást, vagy ott tudsz matatni dlna forrást vagy mi?

A dsm mivel a hivatalos synology féle os, ezért vannak kötöttségei linux ide vagy oda. Az egyik ilyen, hogy mivel a gyári synology nasok egyike se rendelkezik semmilyen formában bármilyen vga kimenettel, így xpen alatt se fogsz semmi ilyenen keresztül értelmes képet csiholni. Ha adsz neki vga-t ha nem. Ott csak egy szöveges felületet érsz el. Az egész nast kizárólag webguin keresztül a natív appokkal vagy böngészőből éred el.

Ha a terv az, hogy mint egy külső lejátszó te lásd valamilyen formában mint jelforrás, nos az kizárt. Ha dlna forrásként akarod használni azt persze tudja.

Ill a kizárt annyira nem kizárt, mert lehet virtualizálni is, vm alatt meg futhat xpen és mellette valami más akár linux+kodi kombót, ami kezeli a hdmi kimenetet.

(#12042) seger


seger
addikt

Van egy gép win-el, 1.5TB HDD-vel. Tökéletes állapotban kb 3 éve félre lett rakva. Most kellett volna a HDD a nasba, erre Sentinel azt mondja 0%-os....
Valamit lehet ezzel kezdeni?

(#12043) #56573440 válasza seger (#12042) üzenetére


#56573440
törölt tag

PC-n és nasban is? Akkor jah kuka. :(

(#12044) DJ. Ru$y válasza seger (#12042) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Teljes felület teszt (destruktív) - törölni fog mindent, aztán hátha észhez tér. Vagy nézd meg a SMART-ot, aztán tedd be a Sentinel topic-ba

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#12045) seger válasza #56573440 (#12043) üzenetére


seger
addikt

Nas-ba még nem volt. Pc-t kapcsoltam be és ott néztem meg. Aztán átraktam másik pc-be és ott is ezt mondta. Nasba még nem raktam...

(#12046) seger válasza DJ. Ru$y (#12044) üzenetére


seger
addikt

Indítok egy felülettesztet. Hátha megoldja...

(#12047) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Valakinek van tapasztalata Supermicro X7DBE+ alaplappal, plusz 3ware 9690SA-4i RAID kártyával szerelt szerver XPEnologyval?

Google-ban találtam 1-2 infót, de nem pontosan ugyanevvel a RAID kártyával, sem ugyanezzel az alaplappal.

Érkezett egy ilyen kis konfig 24Gb RAM-mal, és be akarom fogni erre a célra, plusz 1-2 VM-et akarok róla futtatni a gyári managerrel.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#12048) Möhe


Möhe
addikt

(#12049) itanczos válasza seger (#12046) üzenetére


itanczos
senior tag

Bocsánat, de ismered a HDD-k automatikus hiba kezelését?
Lényeg, hogy ha már látod a hibás szektort, akkor kuka!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#12050) seger válasza itanczos (#12049) üzenetére


seger
addikt

1ó30p-e csinálja a felület tesztet. Hibás szektort még nem talált. (Se sérült, se rossz)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.