Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) HaZse válasza nlq (#1749) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi, de ha elveszem a guest jogot és csak egy másik felhasználói jogot adok neki(pl.: user: private passwd: tiltott), akkor a windows 8.1 megkérdezi a felhasznűló és jelszót, de ha helyesen írom be, akkor sem enged be.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1752) AiRLAC válasza zarew (#1750) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kötet-nél tudsz elvileg létrehozni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1753) zarew válasza AiRLAC (#1752) üzenetére


zarew
senior tag

Köszi! Megvan a gombja!

(#1754) fogtunder válasza Kikiri7 (#1748) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ezért nem használom a plexet, helyette vannak rendes lejátszóim.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1755) Kikiri7 válasza fogtunder (#1754) üzenetére


Kikiri7
tag

milyen lejátszókra gondolsz? Nekem a video station is megeszi. Te mit használsz?

(#1756) larryking válasza Kikiri7 (#1755) üzenetére


larryking
senior tag

RPi-t pl. A plexnek van hátránya, a syno videostationja jobb, de az igazi egy dedikált lejátszó.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1757) fogtunder válasza Kikiri7 (#1755) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van egy WD Tv Live-om a hálóban, a nappaliban pedig egy Atom+ION alapú HTPC OpenELEC-kel. nem használok DLNA-t, direkt megosztást érnek el és helyben dekódolnak.

ha meg a video station megteszi, minek a Plex, ami zabálja a procit feleslegesen?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1758) Kikiri7 válasza fogtunder (#1757) üzenetére


Kikiri7
tag

és telefonon meg távolról gépről illetve távoli tv-ről mivel nézzem?

(#1759) fogtunder válasza Kikiri7 (#1758) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha rendszeresen nézel így filmet, akkor persze jó a Plex, mert lekonvertálja értelmezhető sávszélességre, de eddig erről nem beszéltünk. Nálunk nincs erre igény, nagyrészt saját hálón belül mozognak adatok, egyedül zenét szoktam otthonról streamelni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1760) HaZse válasza fogtunder (#1754) üzenetére


HaZse
őstag

Mióta lecseréltem az 50"-os TV-met egy Smart TV-re, azóta Plex-et használok. Azért, mert a TV-ben van Plex lejátszó.

És nem konvertálja át a videókat, hanem csak stream-eli a TV-nek, ami meg dekódolja és megjeleníti. (A TV-ben 4 CPU van).

Mellette azért van egy Dune HD Smart D1-es mediaplayer. De mostanában csak a plex-et használom. Kivéve, ha BD25-ös ISO-kat kell lejátszanom, mert azt a Dune-vel játszom le.

Nem beszélve, hogy leszedtem egy Demo 3D lemezt MKV-ban és a TV plex lejátszója azonnal észre is vette, hogy ez biza 3D-s tartalom. A Dune meg nem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1761) Kikiri7 válasza fogtunder (#1759) üzenetére


Kikiri7
tag

igen erre nem találtam mást és ezért érzem kevésnek a hardvert. Ezért gondolkozom a cserén

(#1762) fogtunder válasza HaZse (#1760) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nekem meg lett két elég jó non-smart tv-m még abban az időben, mikor gyártónál melóztam, elég pofátlan áron, a htpc egy leselejtezett netezős gép volt, a lejátszó meg 5 éves, nekem ezek fixen voltak, ehhez kerestem durva tárhelyet, de a 4 lemezes Synok nagyon kemény áron mentek, N54L meg volt aránylag olcsón. ha lenne plexes tv-m, valószínűleg én is használnám, hogy kihagyjak egy eszközt, de az XBMC/Kodi nekem sokkal jobban bejön, van pár nagyon okos funkciója, amit szeretek. engem pusztán érdekelt, hogy mire nem szokott elég lenni a vas, mert nálam a tömörítést leszámítva nem sokat dolgozik.

hálózaton belül rendes plex kliensre gyakorlatilag DLNA szerverként működik, de ha mobil eszközre interneten keresztül streamelsz, akkor már konvertál és az használja a procit.

(#1761) Kikiri7: erre jobb lesz egy alacsonyabb fogyasztású Intel konfig.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1763) nlq válasza zarew (#1753) üzenetére


nlq
aktív tag

akarsz meg ds 209 et venni?? ;)

(#1764) zarew válasza nlq (#1763) üzenetére


zarew
senior tag

Nagyon csecse lett az új gép. De a szofttal kinlódom rendesen..... :O
A fogyasztása sem olyan kevés mint vártam,de majd ha beáll,mérek egy napos átlagot.

[ Szerkesztve ]

(#1765) HaZse válasza fogtunder (#1762) üzenetére


HaZse
őstag

Értem.

Én se így keztem. Legelőször volt egy WD TV 1-esem. Ami ugye lant nem tudott. Majd jöttek egyre-mársa a különböző lejátszók. (Közben a TV semmit sem tudott, csak a képet kivetíteni). Majd jött egy Dune és egy véletlen keresés hatására találtam a jelenlegi lejátszót. Majd idén lecseréltem a TV-met egy Smart TV-re, ami a bezemelés után láttam meg, hogy van benne plex. (Nem emiatt vettem a TV-t). És jelenelg nagy megelégedéssel működik a TV-n a plex, amit egy N40L-es szolgál ki, amiben a plex szervert kicsit megbuheráltam, így a filmek tartalmát a port.hu oldalról szedi le.

zarew Miért nem a gigabites hálón keresztül másolod rá vissza a dolgokat? (Elolvastam a linkelt beírásokdat).

Nálam az xpenology DSM 5.1 alatt 90k-110k között tud másolni. Sőt távolról is elérem a nas oldalát, sőt a transmissiont elég a távoli gépen futtatni és beírni a no-ip.com-os címemet. Meg beadni a felhasznál/i nevet és jelszavat. Ezt pont ma próbáltam ki és tökéletesen ment.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1766) zarew válasza HaZse (#1765) üzenetére


zarew
senior tag

Mert nincs gigabites hálóm, még egy switchet kell vennem,mert 8 portos gigás router nincs.

Viszont regeltem a noip-n, és mivel 2 routerem van nem tudom hol állítsam be. AZ első t-homos kábel router ott csak a dyndns.org-ot engedi,de ez kapja az igazi ip. címemet. a 2. egy 8 portos tp-link, ott beírtam és úgy tűnik kommunikál is,de ügye ez a fő router után van és nem értem melyik számít.

Ráadásul a Download center szépen tölt le, de felfele nem akar. Fingom sincs melyik routeren mit állítsak....

(#1767) HaZse válasza zarew (#1766) üzenetére


HaZse
őstag

A leírásod szerint azért nem megy, mert pl. a telekomos HGW-nek a belő (LAN) IP címe: 192.168.0.X. A TP-LINK-é pedig gondolom, hogy 192.168.1.X. Ha a TP-LINK mögött vannak az eszközök (NAS? PC), akkor azokat IP cím alapján el tudod érni, de a telekomos GHW miatt a portforward nem fog túljutni a tp-link routeren.

Én azt ajánlom, hogy a tp-link routert iktasd ki (vagy kapcsold ki belőle a DHCP-t) és akkor a telekomos HGW után egységes IP cím lesz.

És akkor a telekomos HGW-ben meg be tudod állítani a port forwardingot.

Én nálam a PC-n fut a no-ip.com-os kliens és az adja meg az aktuális IP címemet, mert én optikán vagyok invitelnél, ahol időközönként változik az IP címem.

Viszont ha a telekomos nem betárcsázós (PPOE) a neted, akkor elég havonta 1x felmenni a no-ip.com oldalraés meghosszabbítani az ingyenes regisztrációt.

Ha nem világos, akkor keress priviben, ahol adsz egy tel. számot és felhívlak és elmagyarázom.

Üdv.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1768) bupemko válasza HaZse (#1767) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem XPE-ről megy a no-ip ddns update.
port.hu plex hekkelés publikus?

(#1769) zarew válasza HaZse (#1767) üzenetére


zarew
senior tag

Igazad van ott a katyvasz.....probálkozom....ment privi.

(#1770) HaZse válasza bupemko (#1768) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem is be van állítva rajta a no-ip.com cím, de nekem nem frissül.

A plexhez a port.hu és a filmkatalogus.hu pluginek innen tölthetők le.

Én anno ide tettem a 2 db. plugint (ki kell csomagolni a zip-ben található 2 db. .bundle könyvtárat)

/volumeX/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins

X ahová a csomagkezelőből feltelepítetted a plex-et. Ha nem itt találod a .bundle csomagokat, akkor valami hasonló helyen lesznek. Oda másold be őket, ahol a többi .bundle könyvár is van.

Ehhez és a putty alkalmazást használtam windows alól.

FONTOS! A jogokra figyelj és a bemásolás után módósítsad őket olyanra, mint a többi van.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1771) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok! Meg tudná valaki mondani, hogy a torrent miért csak max 32megával tölt? Digi 1000 es netem van. Abból kb 920 meg is van. Asus rt-ac66u routerem van. A nas J1900 as 4gb rammal. Amikor tölt 32megával a proci és a ram is kb 17 százalékon megy csak. 2db 2TB-os red vinyó van benne raidbe kötve. Ötlet valakinek?

(#1772) Patice válasza Rengete (#1771) üzenetére


Patice
nagyúr

Download Station?

Ha igen, akkor azért ilyen lassú. Limitált gyárilag.

Transmission elméletileg megoldhatja a gondodat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1773) Proxy2 válasza Patice (#1772) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Ez valahol le van írva? Mármint a gyárilag korlátos DL Station?
Melyik verzió, mert akkor erre (is) figyelnem kell ha frissíteni akarnék.

A "32 megáva" ez 32MB/s vagy 32 Mbps nagyon nem mindegy!
Igaz egyik sem az elméleti Gigás Digi értéke.

Nálam a DL Station kihajítja az 500 Mbps UPC-t, az ugye 62,5 MB/s, igaz kicsit brutális a vas amin megy.

@Rengete:
Létezik 8 portos gigás router, csak más ligában van az ára az otthoni routerekhez képest.
Nekem is van eladó éppen :)

Biztos nem a két lemezből álló tömbb fullad ki írásban, elfogy az IOPS talán?

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1774) Rengete válasza Proxy2 (#1773) üzenetére


Rengete
aktív tag

Szia!

32MB/s az kb ugye a 240-es upc netnek felel meg. A gép a NAS alatt biztosan elég hozzá mert valahol 10 és 20 százalék között mozog a terheltség ilyenkor. A routerem mint azt írtam tudja a digi 1000-et. Speedtest mérése alapján legalábbis tuti.

(#1775) gabyka válasza Rengete (#1774) üzenetére


gabyka
aktív tag

Az lesz a baj, amit mondtam...egy sebességteszt nem terhelés a routernek, de amikor torrentezel, nagyon sok (akár több száz) irányba kell neki natolni és nem bírja. Főleg, ha sok tori van seedbe. Gondolom én...

(#1776) HaZse válasza gabyka (#1775) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem a 60/20-as netnél a 20-as feltöltést (20 Mbit) kihajtja egy D-Link GO-RT-N150 tip. router, amit az Invitel adott nekem.

De ma cserélem le egy MikroTik RB750GL routerre. Remélem hogy jobb lesz, mint a D-Link.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1777) krisztián28 válasza Rengete (#1771) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Sziasztok
Erre a DIGI-s dologra én is kíváncsi lennék. Nálam HP N40 üzemel 5.1 DSM-el. A Feltöltésem összesen max 1 - 2 MB/s. ( Jelenleg 25 torrent van seedbe. ) 500/100-as DIGI-s netem van. Az egész hálózatom gigás, Cat5e kábelekkel. A szolgáltatói modem után egy TPLink 4300-as router van kötve. Jó lenne ha valaki tudna valami megoldást :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1778) Patice válasza Proxy2 (#1773) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem, nincs leírva sehol, csak a Synology topik lakóinak hsz.-eiből származik az infó.

A korlátos talán erős megfogalmazás volt, a "priorizál a NAS"-t most jobbnak érzem pihent fejjel. Valószínűleg arról van szó, hogy valahogy gyárilag úgy van belőve a DL Station, hogy soha ne használja ki maxon a NAS hardverét, hogy maradjon más folyamatokra is kellő erőforrás, mert ugye nem a torrentezés az elsődleges feladata.

Tehát nem sebességbeli korlátozás van, hanem erőforrás limit. Nagy valószínűséggel. Bizonyítékról (még) nem tudok.

A gyári DS-ben nem tudom, van-e olyan pont, ahol a kapcsolatok számát be lehet állítani kézzel, régen használtam már. TM-ben biztosan van. Én is így használom gyári vason a TM-et és eddig semmilyen gondom nem akadt ebből. + DSM-ben lehet priorizálni is a folyamatokat. Én pl. a TM-et low priority-be raktam.

Természetesen a router is beleszólhat ebbe a folyamatba, pláne a mostani több száz megabites netekkel nem csodálom, hogy párat megfektet a sok kapcsolat. --> Limitálni kell a kapcsolatok számát. :K

(#1777) krisztián28:

Szerintem csak 25 torrenttel, ne is várd, hogy folyamatosan közel max.-on vigyék tőled a cuccot. Majd ha 250, vagy 500 lesz seedben, vagy még több.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1779) airsoftpro


airsoftpro
csendes tag

Sziasztok!

Valahogy meg lehet oldani, hogy hozzárakok egy szünetmentes tápot a rendszerhez, és amikor áramszünet van akkor észleli, és leáll magától? Tehát tud kommunikálni az xpenology a szünetmentessel?

(#1780) bupemko válasza airsoftpro (#1779) üzenetére


bupemko
senior tag

Igen.

(#1781) DJ. Ru$y válasza airsoftpro (#1779) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1782) zarew


zarew
senior tag

Szép álmokat!
A DL Stat.ban hol kell beállítani,hogy a letöltötteket rögtön seedelje? Biztos ott van az orrom előtt csak nem látom.

(#1783) HaZse válasza zarew (#1782) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

Még éppen benéztem. :D

Nekem ez van beállítva.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1784) DJ. Ru$y válasza zarew (#1782) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megosztási %: 0%
Meddig: Örökre

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1785) DJ. Ru$y válasza DJ. Ru$y (#1464) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sajnos ez a #1464-es problémám nem oldódott meg, ma újra kellett indítanom a gépet és megint kéri a jelszó + pw-t, (IP-je nem változik a gépnek, mert fix-re van állítva) mi okozhatja ezt? XPE-n kellene valamit állítanom?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1786) HaZse válasza DJ. Ru$y (#1785) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem meg pont az a problémám, hogy KÉRJE a pw/pass-t egy megadott megosztott könyvtárnál.

Amúgy a következőt megcsináltad?

DSM-ben File Station-nál a felcsatolni kívánt könyváron jogg klikk, majt tulajdonságok -> engedélyes -> Létrehozás ott Felhasználó vagy csoportnám Everyone és az aljánál kipikálod, hogy miket engedsz meg neki.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1787) HaZse válasza HaZse (#1786) üzenetére


HaZse
őstag

Kifutottam az időből.

Tehát a kép itt van róla:

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1788) DJ. Ru$y válasza HaZse (#1786) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem azt akarom, hogy egyáltalán ne kérjen jelszót, hanem, hogy ne kérje minden újraindítás után. Egyszer megadom neki, tárolja el, aztán hagyjon békén. Előző munkahelyemen volt egy D-Link, ha most visszahívnak melózni, beviszem a laptopot, belépek és ott van felcsatolva, rákattintok és kész belép és tudom böngészni. Annak a user+pw-jét meg eltárolta a Windows?! Szóval én XPE beállításra gyanakszom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1789) HaZse válasza DJ. Ru$y (#1788) üzenetére


HaZse
őstag

Akkor bocsi. De ha már ez a dolog megy Neked, akkor el tudnád árulni, hogy hogyan tudnám beállítani, hogy egy adott könyvárat a windows hálózaton csak és kizárólag user/pass beírásábal lehessen eklrni?

De a többi könyvtárat meg user/pass nékül?

Jelenleg most mindegyik könyvtárat user/pass nékül el lehet érni.

Windows 8.1 van a gépen.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1790) DJ. Ru$y válasza HaZse (#1789) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amit jelszóval akarsz elérni az nem lehet abban amit jelszó nélkül akarsz elérni, csinálsz egy felhasználót aminek adsz egy jelszót, hozzárendeled a mappához és kész is. Ha jól sejtem. Nekem egy "root" mappám (ami maga a meghajtó) és azt csatolom fel mindig user+pw-vel így mindent elérek belőle.

Én is kezdő XPE-s vagyok, szóval csak tippeket tudok adni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1791) HaZse


HaZse
őstag

Az miért van, hogy a 11.-ik torrentnél a transmission nem tölt lefelé? Tehát megtalálja azokat, akiktől lehet szedni, de nem indul el a letöltés?

Port nyitva. A töbi 10 torrent meg seed állapotban van.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1792) HaZse válasza HaZse (#1791) üzenetére


HaZse
őstag

Megoldva. :D

A lényeg, hogy párhizamosan nem jó ha fut a Downloader Station, mert az megzavarja a traansmission működését.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1793) zarew


zarew
senior tag

A DStation hova rakja a futó cuccok torrentfálját? Hogyan tudnám "kinyerni" ezeket?

(#1794) M3kk


M3kk
őstag

Fiuk, lanyok, nem akarok rossz lenni, de eleg sok hozzaszlasnak az adott topicban enyen szolva nem sok koze van az XPEnologyhoz, leginkabb a Synologyhoz, aminek van kulon temaja :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1795) zarew válasza M3kk (#1794) üzenetére


zarew
senior tag

off: Szia! Melyik sok hozzászólásra gondolsz? Ezek itt a végén mind a témában futnak....Meghát a szoft hasonló. :U

on:
Ja és azt hol tudom megnézni, naplózni, mikor milyen sebességel tölt...stb. Vagy erre kell valami külön?

(#1796) HaZse válasza M3kk (#1794) üzenetére


HaZse
őstag

Szia. Szerintem rosszul gondolod. :D Az én véleményem szerint az XPenology az, ami nem eredeti céleszközön fut. Ami minden máson tud futni (hála az USB-s vagy netalántán CD-s bootolással) az ide tartozik.

Kérlek írd le, hogy szerinted mi nem tartozik ide?

zarew: "A DStation hova rakja a futó cuccok torrentfálját? Hogyan tudnám "kinyerni" ezeket?"

Egy rejtett könyvtárba teszi. És arra a HDD-re, amire a DS-t tetted fel.

A következő eljárással meg tudod nétni, hogy mik vannak benne. (Nekem volt már olyan, hogy több gigát így sikerült visszanyernem. :D

Tehát csinálsz egy temp könyvtárat arra a HDD-re, ahová a DS-t telepítetted. Adsz neki jogokat, hogy pl. total commanderrel tudjál benne tallózni. Fontos, hogy ÍRÁS jogod is legyen.

Miután ezt megcsináltad, SSH-n keresztül belépsz a NAS-ba.

És kiadod a következő parancsot:

"mount --bind /volumeX/@download /volumeX/temp"

Értelemszerűen az "X" helyére beírod azt a számot, ahová a DS van telepítve.

Ha nem tudod, hogy melyik HDD-re tetted, akkor vagy megnézed, vagy próbálkozol. :D

Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1797) zarew válasza HaZse (#1796) üzenetére


zarew
senior tag

Szuper, a fele kínaiul van,de szeretem a kihívásokat. Nekiugrom,ha lesz egy kis időm. 1x láttam már puttyot.

Erre a sebesség,stb - re valami? A lényeg,folyton szakad a netem . Ezért vagyok kíváncsi,mikor mennyit megy.

(#1798) HaZse válasza zarew (#1797) üzenetére


HaZse
őstag

Ha akarod, adhatok telefonos segítséget. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1799) zarew válasza HaZse (#1798) üzenetére


zarew
senior tag

Hát sajnos, most bableves,csülök pékné módra főzés fröccsivás a feladat azzal boldogulok,de majd jelentkezem!

(#1800) HaZse válasza zarew (#1799) üzenetére


HaZse
őstag

Jó főzőcskézést. :D Én tegnap voltam így. Ma pihenőnapot kaptam az asszonytól. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.