Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) DJ. Ru$y válasza dc.tacsi (#1399) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Te valamit nagyon félre értelmezel, én jelenleg is 5.0-t használok és nem is frissítettem 5.1-re. Mindössze általánosságban írtam a dologról.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1402) dc.tacsi válasza DJ. Ru$y (#1401) üzenetére


dc.tacsi
tag

Hopsz, Bocsi, Én ezt larryking-nek szerettem volna írni! :) Csak félre ment! :) :W

(#1403) larryking válasza dc.tacsi (#1402) üzenetére


larryking
senior tag

Nem tudom, hogy mi az oka, hogy csak a tiszta telepítést akarja rám erőltetni. Az 5.0 nekem is jó volt, már bánom a váltást. De akkor nem tudnék segíteni másnak, ha nem tanulnék a saját káromon:D:D:D. Régebben nekem sem volt gond a downgrade és egyéb, minden ment flottul. Most nem. De látom te a TM-el szívsz, nekem azzal soha nem volt bajom, hacsak nem a vírusirtója mindig nyavalygott a feleségem osx mentése miatt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1404) lafaty80 válasza larryking (#1403) üzenetére


lafaty80
őstag

Leírtam, hogy lehet adatvesztés nélkül downgrade-elni 5.1-ről 5.0-ra, nekem megcsinálta.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1405) kispalsz válasza dc.tacsi (#1347) üzenetére


kispalsz
tag

Sikerült megnézni a kernel verzióját?

Van pár modul amit magamnak forgattam, és olyan is amit még nem sikerült lefordítanom ( pont azért mert régebbi volt az eredeti kernel forrása), abban bízom, hogy frissült annyit, hogy már tudom használni azoknál a moduloknál is amelyek korábban nem fordultak le ( külső forrású modult kell fordítanom) Mégha nem is stabil az 5.1 az infó azért számomra érdekes

[ Szerkesztve ]

(#1406) lafaty80


lafaty80
őstag

Most egy érdekes jelenség zavarja meg a meghitt kapcsolatomat a nas-sal.

Bejelentkezéskor a biztonság érdekében felajánlja hogy hogy szeretnék frissíteni.... itt kiválaszthatok bármit, mert azt mondja hogy nem sikerült a beállítás, menjek majd el a felületen egy megadott opcióhoz. Aztán betölt a háttér, de semmi ikon, semmi lehetőség semmire. Többszöri restart után is ez a szitu, ötlete valakinek? 5.0-4528

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1407) Rick4 válasza DJ. Ru$y (#1396) üzenetére


Rick4
félisten

Ennél már csak akkor van nagyobb baj, ha direkt biztonsági réssel "gyártják" a módosított .pat fájlt ügyeskezű ferdeszemű emberkék.... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1408) dc.tacsi válasza larryking (#1403) üzenetére


dc.tacsi
tag

Szívtam vele egy ideig, de aztán tegnap éjszaka annyira fölhúzott, hogy adtam a pofájának és újra telepítettem majdnem tisztán az egészet, a fájljaimat meghagytam, csak gyakorlatilag visszaállítottam alapra.
Bele telt úgy 2 órába míg mindent vissza állítottam, de most már minden rendesen megy!
Gyanítom a sok oda vissza telepítgetésbe valami be akadt a fejébe! :)

(#1409) HaZse


HaZse
őstag

2 kérdésem lenne a nálam okosabbaknak.

1.: Vettem egy 1TB-os HDD-t. Az egyik 500GB-os HDD-t szeretném lecserélni. Mi ennek a menete? Lehet valahogyan klónozni az 500-as HDD tartalmát at TB-s HDD-re? Mert régebben megpróbáltam (Easeus Partition Manager), de sajnos az új HDD-re nem tudtam a régi partíció méretét megnövelni.

2.: Hogy álljak neki egy tiszta telepítésre, hogy megmaradjanak a beállításaim? Érdemes-e minden HDD-t kivenni és a legkisebbet benne hagyni és az azon lévő tartalmat egy ideiglenes helyre lementeni? Mert sajnos a DSM 5.0-m alatt a webszerverem és a mail szerverem nem fut.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1410) Sefter válasza HaZse (#1409) üzenetére


Sefter
veterán

régi kiszed, új berak, beállítod mit akarsz (shr - raid - védelem nélküli) ha kész akkor meg usb-n rádugod a régi vinyót és átmásolod ami kell..

Psn ID: sefter_hun

(#1411) HaZse válasza Sefter (#1410) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi. De felvetődik egy probléma. Mégpedig, hogy az adott HDD-n többféle megosztás és jogokkal rendelkező könyvtár van. Ha kiveszem ezt a HDD-t és beteszem helyette az új formázatlan HDD-t, amit leformázok, akkor újra meg kell-e csinálnom azt a struktúrát (megosztás, jogok, könyvát nevek), mint a régi HDD-n van? A régi HDD-t ha rádugom az USB-re, akkor a rendszer azt le tudja majd kezelni a jogokkal együtt?

Mindezt Windows alatt TC-ben.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1412) Sefter válasza HaZse (#1411) üzenetére


Sefter
veterán

no azt nem tudom, ebben nincs tapasztalatom sajna :(

Psn ID: sefter_hun

(#1413) nlq válasza Sefter (#1410) üzenetére


nlq
aktív tag

na ez igy nem fog menni!
USB-n nem eszi meg emelkeim szerint a regi belso winyo adatokat...
es igy a beallitasok se lesznek meg

most tul faradt vagyok de igy probalnam elsore (ha mukodik a regi winyorol usb-n dolog)

KIS WINYOROL KONFIG MENTÉS!
kis winyo kiszed
uj winyo bele uj install
kotet letrehozas, mappak letrehozasa (ugyanazon névvel), alkalmazasok telepitese, konfig ratoltese, adatok MASOLASA usbrol vissza
(egy probat meger...)

ha ez igy nem jarhato akkor
torlod a nagy winyorol a particiokat
bateszed a kis winyot csak hogy csekkold hogy indul szepen a regi rendszered (az elozoverzioval azon mindent helyben hagytal tehat siman indulni fog)
beteszed melle a nagy winyot
shr hibajavitast csinalsz a nagy winyora (attol rendszert beallitasokat arra is)
utana kiveszed a kicsit
szerzel egy nagy winyoval egyezo kapacitasut (kolcsonbe )
visszaallitod a tukrozott shr kotetet
megcsinalod a kapacitasbovitest
kiveszed a kolcsonwinyot (igy ugyan lesz egy féllábas tukrozott koteted ami folyamatos felkialto jelet produkal de ettol meg rendben lesz minden)

a vegen meg melleteheted a kis winyot es csinalhatsz ra egy uj kotetet

figyelj arra, hogy ugyanazt a rendszerverziot hasznald vegig!

(#1414) Sefter válasza nlq (#1413) üzenetére


Sefter
veterán

Én úgy csináltam, ahogy írtam.
Beállításokat nem akarja átvinni (vagy félre értettem..:B), ezért ajánlottam ezt :)

Psn ID: sefter_hun

(#1415) Patice válasza HaZse (#1409) üzenetére


Patice
nagyúr

1. Írod, hogy az "egyik" 500-as HDD-t akarod cserélni. No ez a HDD milyen kötet típusban van most? Ha SHR adatvédelemmel, akkor nincs gáz, kiveszed a kicsit berakod az újat és a NAS elintézi a többit, miután a tároláskezelőben rányomsz. Ha nem SHR adatvédelemmel (vagy RAID1)-ben van, akkor teljes adatmentés de ezta DSM-ben a Biztonsági mentés alatt csináld! Ehhez persze kell egy másik HDD, amit USB-re kötsz, amire kimented az adatokat, majd a nagyobb berakása és formázása után az USB-re mentett Backup-ból vissza tudod állítani az új vinyóra az adataidat és a könyvtárakat is. De ehhez szükséged lesz a konfiguráció mentésére először. (Lásd következő pont.)

2. A beállításaidat, jogosultságokat, usereket, megosztásokat úgy tudod lementeni, hogy a Biztonsági mentés és helyreállítás alatt csinálsz egy külső helyre "konfiguráció mentést". Ez a mentés vissza tudja neked állítani a mappákat, a jogokat és a usereket. Alkalmazásjogokat, távoli elérést és ilyesmit viszont nem! Ezeket újra be kell állítani! Az adatokat meg USB-re rakott HDD-re ki tudod menteni a DSM-ből az 1.-es pontban leírtaknak megfelelően, csak kell hozzá még gy vinyó, amire ráfér a mentés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1416) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok!

USB nyomtatót telepített már valaki a NAS-hoz? ASROK Q1900 lap, 5.0-4529 DSM van most a gépemen.
Hiába dugtam be a nyomtatót az egyik USB portba nem történik semmi. A Külső eszközök beállításánál a nyomtató fülön csak a hálózati nyomattó hozzáadása elérhető.

Mit kellene még beállítanom, hogy működjön a nyomtató?

(#1417) nlq válasza mustang28 (#1416) üzenetére


nlq
aktív tag

kulso eszkozoknel kellene latnod a nyomtatot...
probaltad usb illetve az usb 3 kozott cserelni??

(#1418) mustang28 válasza nlq (#1417) üzenetére


mustang28
tag

Próbáltam a 2.0, 3.0 verziót, de nem történt semmi. Bedugva bekapcsolva a nyomtató, és újraindítottam a NAS-t, hátha úgy felismeri, de úgy sem történt semmi.

A gépek se látják, hisz nem konfiguráltam sehol.

(#1419) bupemko válasza mustang28 (#1418) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem Canon megy N36L-en DSM 4.3 alatt, Synology Assistant-tal még a szkenner része is.

XBMC-hez van Plex plugin, Plex megjegyzi hol tartottál.

(#1420) mustang28 válasza bupemko (#1419) üzenetére


mustang28
tag

Szia

Nekem egy HP laserjet 1101-t kellene telepítenem. Az Assistantal se sikerül megtalálni a nyomtatót.

(#1421) Rengete válasza bupemko (#1419) üzenetére


Rengete
aktív tag

XBMC alapból megjegyzi hol tartottál!

(#1422) bupemko válasza Rengete (#1421) üzenetére


bupemko
senior tag

Több eszköz között is tudod szinkronizálni? Én úgy tudtam ehhez média szerver kell...

(#1423) Rengete válasza bupemko (#1422) üzenetére


Rengete
aktív tag

Ja, hogy te úgy értetted, hogy ha mondjuk 3 helyen használom az XBMC-t és az egyik helyet nézek valamit, akkor ha a másik kettőn akarom folytatni, akkor azok is tudják hol tartottam az elsőn?

(#1424) bupemko válasza Rengete (#1423) üzenetére


bupemko
senior tag

Én így értettem az 1391-es hozzászólásban feltett kérdésed. Nekem a Plex bevált. Bár mostanában Plex klienset használok Android/iOS/Mac-en, de régebben néztem az XBMC-t és PC-n és volt hozzá plugin, amivel szépen lejátszotta a Plex library-t is az XBMC.

[ Szerkesztve ]

(#1425) fogtunder válasza bupemko (#1424) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ki kell költöztetni az adatbázist a szerverre, és akkor tudja, plusz nem fog minden helyen update-elni folyton.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1426) mustang28 válasza bupemko (#1419) üzenetére


mustang28
tag

Nincs neked véletlenül elmentve a Synology Assistan 5.0 verziója, lehet az a baj...
A Synology oldalán már csak az 5.1 verzió érhető el.

(#1427) bupemko válasza mustang28 (#1426) üzenetére


bupemko
senior tag

Nincs, de nekem 5.1 Assistant-tal megy rendesen a 4.3 DSM-re csatlakoztatott nyomtató/szkenner.

(#1428) mustang28 válasza bupemko (#1427) üzenetére


mustang28
tag

Valami gebasz lesz, mert nem ismeri fel se a pendriveokat, de egy 500GB-os LG külső merev lemezt sem....
Lehet a BIOS-ban van valami elnyomva? Táp van az USB-n mert világít a pendrive,és merev lemez visszajelzője is... :F

[ Szerkesztve ]

(#1429) AiRLAC válasza mustang28 (#1428) üzenetére


AiRLAC
addikt

BIOSban: XHCI =>Enable

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1430) mustang28 válasza AiRLAC (#1429) üzenetére


mustang28
tag

Ma du megnézem, csak ki kell szedni a helyéről a NAS-t, és a TV-hez kell vinni
HDMI kábel, stb.....

DE megnézem!

(#1431) Rengete


Rengete
aktív tag

Giorgio küldte nekem EZT a linket, ami alapján sikerült beállítanom, hogy a két eszközön használt XBMC szinkronizáljon egymás között. Sok sorozatot nézünk és tök jó, hogy ha egyiken abbahagyjuk, akár a felénél is, akkor a másiknál is felkínálja a folytatást. Ráadásul a média informácíókat is ha az egyik letölti akkor a másikon is megvan egyből. ;)

Köszönet érte neki még egyszer !!!

(#1432) mustang28 válasza AiRLAC (#1429) üzenetére


mustang28
tag

AUTO-n volt, áttettem enable-re, látja is már a csatlakoztatott pendrive-ot, de a nyomtatót még mindig nem.

(#1433) mustang28 válasza mustang28 (#1432) üzenetére


mustang28
tag

Újra kellett még egyszer indítani a NAS-t, és már látja a nyomtatót! Nyomtatni ugyan még nem sikerült vele, küzdök a beállítással, de majd csak meg lesz!

(#1434) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy buta a kérdés, de sajnos nekem nem sikerült megoldanom...

Merevlemez bővítés miatt szeretném az adataimat úgy átmásolni a régi 1TB-os HDD-ről az új 3TB-ra, hogy a 3. partíció mérete megnőjön, az első kettő maradjon úgy ahogy van, és gyakorlatilag a rendszert ne kelljen újratelepíteni a HDD bővítés miatt. Megoldható ez valahogyan?

Találtam egy leírást, de sajnos itt a 2009-es Acronis-e van megcsinálva, az újabb verzióban pedig nem találom azokat az opciókat, amit a leírásban említenek. Próbáltam már Paragon boot CD-vel is, de sajnos az sem vezetett eredményhez, pedig ott is több megoldást kipróbáltam.

Ennyire bonya lenne? Vagy csak én vagyok láma?

Köszönöm,
ZEX

(#1435) zex válasza zex (#1434) üzenetére


zex
aktív tag

Feladtam, és újra csináltam az egészet. :( Nem gondoltam volna, hogy ennyire megoldhatatlan a dolog. :( Na de mindegy!

Más!

WOL a régi rendszeren tökéletesen működött, de a HP N40L-en, egyszerűen nem lehet engedélyezni a DSM-ben a WOL-t! Kipipázom, amikor rányomom, hogy alkalmaz, megint leszedi a pipát! :((

Valakinek valami ötlet?

Ja, DSM 5.0-4528 Update 2 van most fent.

Köszönöm!
ZEX

(#1436) zex válasza zex (#1435) üzenetére


zex
aktív tag

Megvan! :)

Ez a link megoldotta a WOL problémát!

(#1437) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok,

szeretném feltenni az xpenology-t. De a download site nem található: letöltés helye.

Valakinek esetleg megvan?

(#1438) lafaty80


lafaty80
őstag

http://www.xpenology.nl

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1439) nolika válasza lafaty80 (#1438) üzenetére


nolika
aktív tag

Ez ugyanaz?

(#1440) lafaty80 válasza nolika (#1439) üzenetére


lafaty80
őstag

Megnézted?!?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1441) nolika válasza lafaty80 (#1440) üzenetére


nolika
aktív tag

Igen, de nem tudtam eldönteni hogy ugyanaz-e. Végül is feltettem.

A rendszerösszefoglalónál azt írja, 2 mag van a rendszerben viszont j1900-as alaplapom van. Lehetséges hogy nem használja ki?

(#1442) nlq válasza nolika (#1441) üzenetére


nlq
aktív tag

ugyanaz es megsem... mert az elso link a trantor féle 4.3 as az xpenology.nl-en mar a legujjabb 5.0 van fent...

(#1443) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítsetek nekem legyetek kedvesek!

Használom a beépített torrent klienst nagy megelégedésemre, de azt szeretném, hogy állandóan seed-eljen, amit már letöltöttem. Viszont semmit nem hajlandó feltölteni...

Mi az, amit nem, vagy rosszul állítottam be :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1444) Jim74 válasza kleinguru (#1443) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nyiss a routereden portot neki. Ha jól emlékszem, akkor 16881-es portot használja a DS.

(#1445) DJ. Ru$y válasza kleinguru (#1443) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

El van indítva vagy áll a torrent? Alap esetben a DS megállítja letöltés után a torrentet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1446) kleinguru válasza DJ. Ru$y (#1445) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem meg van állítva, be lehet állítani, hogy ne álljon le?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1447) nlq válasza kleinguru (#1446) üzenetére


nlq
aktív tag

igen..

download station bal alul fogaskerek azon belul BT aztan ott legalul be lehet allitani mennyi ideig ÉS százalékig seedeljen

(#1448) DJ. Ru$y válasza kleinguru (#1446) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Indítsd el őket kézzel és már seedel is. Be lehet állítani, mindjárt megnézem pontosan, hogy van.

Lekéstem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1449) kleinguru válasza nlq (#1447) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon köszönöm, de ha azt akarom, hogy állandóan seedeljen, akkor 100% :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1450) DJ. Ru$y válasza kleinguru (#1449) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Idő korlátot kell állítani örökre, a %-ot 0-n hagyni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.