Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) DJ. Ru$y válasza lajos75 (#4000) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Főleg, ha egy olyan hibát fedeznek fel, mint anno, hogy az egész NAS-ból ki tudtak csukni, ha ki volt engedve netre, ha nem frissítettél és beszívtad. Mondjuk ez irdatlan nagy probléma lenne. Az a baj, hogy te sem gondolsz bele jobban, vannak nagyon is "kellő" biztonsági frissítések.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4002) fogtunder válasza lajos75 (#4000) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a frissítések egy jelentős része biztonsági részeket foltoz be, internetre kiengedett NAS-nál illik a legfrissebb elérhető verzión lenni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4003) Mezga Aladár válasza lajos75 (#4000) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mert a dsm update, verzió váltással, töblet funkciót adhat. Meg amit fölöttem leírtak.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4004) lajos75


lajos75
senior tag

Igazatok van :)
De mi a helyzet azokkal a biztonsági frissítésekkel amire még nem derült fény, mert hát tuti hogy van még.
Mint tudjuk semmi sem tökéletes.
Akkor most ennyi erővel ne is használjam a Nas-t? :F :U

(#4005) DJ. Ru$y válasza lajos75 (#4004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akarod írni biztonsági rés?! Biztonsági frissítésekre nem fény szokott derülni, hanem kiadják a hibára... Nyilván semmi sem tökéletes, de még mindig arról van szó, hogy tökéletes, hanem arról, hogy az előbb kifakadtál a "frissítésmániára", holott lehet, hogy te sem örülnél, ha lezárnák a NAS-odat, aztán mindenki hozzáférne csak te nem, volt valami ilyen probléma már, mint említettem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4006) Fifi válasza fogtunder (#4002) üzenetére


Fifi
őstag

Én még a napi frissítésű otthoni Debian szerverem sem engedem ki a netre az ssh portot kivéve - amely jelszóval nem, csak jelszóval védett cert-tel enged be - , nemhogy egy NAS-t. A többi port csak a helyi hálóból hozzáférhető. Igaz az előtte lévő routeren van OpenVPN és azzal még a telefonom is két kattintással a helyi háló része lehet :U

(#4007) Mezga Aladár válasza Fifi (#4006) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

jaj

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4008) Fifi válasza Mezga Aladár (#4007) üzenetére


Fifi
őstag

Tudom paranoia, de így nyugodtabban alszom. :B

(#4009) Essejó válasza Patice (#3998) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha már így akkor már miért nem ahogy illik? Egy légkondicionált szerver szobában, ahol van 1 db monitor 1 klavi és egy egér és egy KVM switch, hogy váltogass a szerverek közt.
De a viccet félretéve a folyosó felső polcán levő szerverre is rá kell időnként nézni, esetleg kell egy egér és egy billencs is neki. Szóval neked még jól jöhet az a felsorolás amit beírtam. Azt alá írom, hogy csak találomra írtam össze a dolgokat és nem a legolcsóbb megoldást kerestem írtam ki.
Az már más lapra tartozik, hogy az időnkénti itthoni (heti rendszeres) géptelepítések miatt van itthon KVM Switchem, PS2 to Usb adapterem, és még Usb hosszabbítóm is. Max egy Vga hosszabbító kéne ha máshova akarnám rakni a szervert, de jó helyen van itt mellettem. Az öregkor egyik előnye, hogy már nem olyan éles a hallásom. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4010) Essejó válasza fogtunder (#3999) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A rajta levő oprendszernek már hogyne lenne hivatalos supportja, ahogy az összes tört windowsnak is van.
Csak az oprencert futtató vas miatt vannak problémák a főverzió váltáskor, a hibajavításokkor nincs ilyen gond.
Az update sem gond csak monitorra kell kötni, hogy ezt hogyan oldod meg az egyéni ízlés kérdése, én egy KVM Switch-el. Azt alá írom, hogy sebtében csaptam össze a listát és nem a legolcsóbb lehetőségeket szedtem össze. Ezért ezt orvosolandó körülnéztem kedvenc aukciós portálomon, 4 betűs és nem hazai. Nos abban igazad van, hogy a 30K Ft az picit sok, nos a fent említett oldalon körülnézve összeállítottam egy lényegesen olcsóbb listát. A VGA hosszabbító kivételével az összes többit ingyen házhoz is postázzák:
50ft=15 m 15 PIN Blue SVGA Monitor M/M Male To Male Cable CORD FOR PC TV Blue 2713 + 2583 Ft

USB Male to PS2 Female Cable Adapter Converter Use For Keyboard Mouse IT 249 Ft

USB VGA KVM Switch Box For Mouse Keyboard Monitor Sharing 2 Computer PC 2 Ports 1811 Ft

50ft=15m USB 2.0 480Mbps Male to Female Extension Cable Lead Cord for PC Laptop 4676 Ft

Ez összesen 12032 Ft Remélem ez az ár már nem bántja az ízlésedet.
A gyári NAS-ról meg csak ennyit:

Csak ennek gyárilag 100 Megás hálózati kapcsolata van az életemet untam el míg fel vagy letöltöttem rá illetve róla.
Semmi enyhén lenéző szöveg nem volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4011) Ittnemaz válasza lajos75 (#4000) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

pl. synolocker?

(#4012) fogtunder válasza Essejó (#4010) üzenetére


fogtunder
nagyúr

felesleges ebbe ennyire belemenni, mikor felraktam az Xpenologyt, tisztában voltam vele, hogy mivel jár, és nem tört le a kezem tőle, de közben a rendelkezésre álló szabadidő keret beszűkült, plusz felmerült az igény egy kombinált eszközre, ami HTPC is egyben a médialejátszóm kiöregedése miatt.

az én ízlésemet nem bántja a költség - egyébként még ennyit sem költenék rá -, csak nem ebben látom a probléma megoldását, hanem abban, hogy nem feltétlenül ezt az oprendszert kell használni. és ezzel nem azt mondom, hogy az Xpenology rossz, csak nekem már (vagy éppen most) nem erre van szükségem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4013) Patice válasza Essejó (#4009) üzenetére


Patice
nagyúr

A külön szerver szoba azért már nálam is túlzás lenne. "Asszony megölne... :DD "

"De a viccet félretéve a folyosó felső polcán levő szerverre is rá kell időnként nézni, esetleg kell egy egér és egy billencs is neki."

Khmmm, én gyári Synology NAS-sal kezdtem ezt az egész hálózatos hülyeséget, amire nem nagyon tudnék monitort + billentyűzetet kötni. Pont ez a lényege egy NAS-nak szerintem, hogy mindig hálózaton keresztül, böngészős GUI-val konfigolod.

Én ebből indultam ki, amikor szűkös lett a DS213-asom két lemez fiókja és mivel már volt pár vinyóm, ezért fogtam építésbe.

Csak akkor beindult a bogár a fejemben, hogy hogyan lehetne kihasználni egy nagyobb teljesítményű, épített gép erőforrásait. Ekkor pörögtem rá a virtualizálásra, csak a hardveres alapoknak utána nézve nem igazán örültem annak, hogy ha "oda akarok adni" egyes hardver komponenseket egy virtuális gépnek, akkor olyan proci és alaplap kell, ami ezt hardver szinten támogatja. (Az alaplapom OK, de pl. Intel prociból csak Core i5 & i7 támogatja ezt, vagy szerverprocik - amik nem az olcsóságukról híresek.)

Kerülőút az olyan szoftver, ami képes erre, de ilyennel még nem sokkal találkoztam. Picipuha Hyper-V szerver talán jó lenne, de még ki kell próbálnom, hogy HDD-kel is működik-e ez.

Nekem akárhogyan bizonygathatod, hogy milyen olcsón lehet billentyűzetet, egeret és monitort egy szerverre kötni, de én akkor sem fogok ebbe az irányba menni. Mindenkinek megvan a maga hülyesége. :))

(#4010) Essejó:

Félre ne érts, nem bántani akarlak, de az a NAS a szememben hulladék, pénzt nem adtam volna érte. Ilyen tapasztalatok után nem csodálom, azt az utat, amin tovább haladtál.
Mellette a HP az már más tészta, azzal már lehet kezdeni valamit. :K

Nem kell itt győzködnünk egymást, hogy ki hogyan oldja meg otthon a saját dolgait, mert mindenki más élethelyzetben van és így teljesen mások a preferenciái, másra érez szükséget.

Itt én abba is hagynám az offolást, nem akarom a topiklakókat fárasztani a problémáimmal.

Peace!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4014) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Nem érzem vészesnek az off hozzászólásokat, mivel az átfogó kép kialakításában sokat segítenek.

Proxy5

(#4015) klambi


klambi
addikt

xpenology alatt nem lehet valahogy megoldani "okosba" hogy 4 kamerám legyen, vagy ezt már tényleg venni kell?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4016) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Xpeno telepítés után a pendrive-ot benne kell hagyni a gépben, tehát az szükséges a rendszer működéséhez?

(#4017) klambi válasza Mauzes (#4016) üzenetére


klambi
addikt

nem. csak rendszerinduláshoz kell. célszerű benne hagyni.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4018) Proxy2 válasza klambi (#4015) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ez itt nagyon nem jó kérdés, de hogy válaszoljak is.
Volt erre megoldás, de nem volt tökéletes.

Proxy5

(#4019) szegedilaci válasza klambi (#4015) üzenetére


szegedilaci
tag

Meg lehet 300 kameráig, olvass vissza korábban írtam megoldásról.

(#4020) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Segítenétek összeválogatni egy olyan gépet 60-70 Max 80ig ami még jó pár évig kiszolgál? Synology 716+ lett volna a kiszemelt, olyasmi vagy jobb a cél. Külföldön élek és itt minden drágább ilyen téren szóval majd online rendelés lenne és majd március körül úgy is érte megyek.. :)

(#4021) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Megkerek mindenkit, hogy a kamera licenc bovitest hanyagoljuk, ugyanis erosen warez, maga a rendszer is eleg szurke zona, erjuk be vele, hogy megturnek minket a forumon. Koszonom.

Ps.: Google mindenki baratja...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4022) Patice válasza noorbertt (#4020) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a 716+ volt a cél, akkor N3150-es lapokat néznék. Pl. Asrock N3150-ITX - 4 SATA csatival. Ház, táp és RAM kell még hozzá a HDD-ken kívül.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4023) atideath


atideath
tag

Azt megtudja mondani valaki hogy tudom ezt megoldani:
Próbálok kézzel telepíteni egy package-t de mindig azt kapom hogy "This package not supported this platform of Diskstation". Pedig x86.spk-t próbálok manuálisan feltenni. Vagy nem az kellene? Automatikusan megy de egy régebbi verziót szeretnék felrakni.

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#4024) noorbertt válasza Patice (#4022) üzenetére


noorbertt
őstag

Az a baj hogy ez nem mond nekem semmit:)

Van egy filmezos gépem ott qc5000 lap van. Az milyen szinten van az általad emlitettel?

(#4025) fogtunder válasza noorbertt (#4024) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hasonló szint, talán az Intel egy hangyányit kevesebbet fogyaszt, cserébe az AMD verziónál egy SATA vezérlőn van az összes port és desktop ram megy bele, nem notebook. mindkettő jó lehet.

amúgy ha a filmnézős gép már megvan, akkor lehet nem is kell új vas, virtualizálhatsz rajta egy Xpenology-t, szerintem el fogja bírni, max RAM kell majd neki pluszban.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4026) noorbertt válasza fogtunder (#4025) üzenetére


noorbertt
őstag

Filmezos gép kell nekem külön, egy notebook hdd van mellete torrentes gépen és zavar annak is a hangja. Itt meg 4 hdd a terv:)

De tervben van egy játszó gép is, így akár az lehet majd a filmezős ha ez a lap valóban jó 24/7be? Kb melyik vasnak a szintjét üti meg? (csak hogy tudjam meddig és mire lehet elég)

(#4027) Patice válasza noorbertt (#4024) üzenetére


Patice
nagyúr

Na szóval...

A DS716+ az Intel Celeron N3150-es prociját használja, pontosan ugyan azt, amit az Asrock N3150-ITX (meg én is, csak nem NAS-nak, hanem HTPC-nek, ezért. :K )

QC5000-eshez képest csak tippelni tudok, hogy ez picivel erősebb akár procit, akár IGP-t nézzük, csak a Cerka 6W, a Kabini meg 15W.

Meg ha XPenology szempontjából nézzük, akkor lehet jobban "tetszik" majd a hasonló vas, ezért szavaztam az N3150-ITX-re.

(#4025) giorgio:

"AMD verziónál egy SATA vezérlőn van az összes port..." :N

Storage:

- 2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors by AMD FT3 Kabini A4-5000 Quad-Core APU, support NCQ, AHCI and Hot Plug
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug

Azaz ugyan az, mint az N3150-ITX esetében, csak két vezérlő közvetlen, a másik kettő egy kiegészítő AS Media vezérlőchippel kapcsolódik be.

(#4026) noorbertt:

Hogy mennyire elég mondjuk az N3150? Összehasonlítási alapnak veheted a DS716+-t. Többi gyári NAS-hoz képest belépő szint fölött van jóval.

Gondolkodtam azon, hogy kipróbálom HTPC mellett NAS szerepkörben is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4028) fogtunder válasza Patice (#4027) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hoppácska, akkor nem szóltam. így egyértelműen Intel.

igazából a kétmagos J1800 is bőven elég NAS-ba szerintem, de egyszerűen olyan minimális a 4 magosok felára, hogy nem érdemes nem azzal építeni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4029) Mauzes válasza fogtunder (#4028) üzenetére


Mauzes
őstag

Csak egy mellékes megjegyzés, lehet nem is releváns:

Ha esetleg később szóba jöhet valakinek a Plex használata (amit én személy szerint nagyon szeretek), akkor érdemes figyelembe venni, hogy a legtöbb Syno túl gyenge ehhez - tehát jóval erősebb procit érdemes venni (egy G1840 már elég).

Ha nem használnék Plex-et, és is simán egy Q1900-es integrált lapot vettem volna...

(#4030) fogtunder válasza Mauzes (#4029) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem ilyen J1800 van a QNAP-ban, amit most hajtok, volt a Plex is tesztelve, simán konvertált tabletre egy 1080-as mkv-t. jó, közben 93%-on pörgött, de mellette még a TV-n is játszott le Kodi alatt egy 720p filmet. de egyébként az N54L is bírta a transzkódolást, az meg a J1800-nál is gyengébb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4031) Mauzes válasza fogtunder (#4030) üzenetére


Mauzes
őstag

Hm, ez végül is jó hír. Én J1900 után keresgéltem neten, és külföldi hozzászólásokat találtam, amelyek nem annyira ajánlották Plex-hez. Aztán nézegettem passmark pontokat, és az alapján is túl gyengének tűnt.

Ennek ellenére lehet, hogy elbír 1 szálon 1080p-t, csak én eleve úgy néztem procit, hogy legalább 2 db-ot bírjon el, és ezért elvetettem.

[ Szerkesztve ]

(#4032) fogtunder válasza Mauzes (#4031) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az lehet, hogy passmarkban nem jó, viszont a plex szerver támogatja a J széria hardveres gyorsítását, gondolom ezért tudja megemészteni a dolgot. több párhuzamos transzkódolt streamet mondjuk szinte biztos, hogy nem bírna el.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4033) RazoR válasza fogtunder (#4032) üzenetére


RazoR
veterán

Épített nas vagy hp microserver gen8 szerintetek?

(#4034) poolbig


poolbig
aktív tag

Megpróbálkoztam egy microsd-re kiírni az XPEnoboot-ot Diskimager-rel. HP microserver Gen8-on beállítottam a BIOS-ban, hogy az USB bootnál az internal SD legyen a first. De nem indul a boot. Ötlet?

(#4035) Proxy2 válasza poolbig (#4034) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Megoldásom nincs, de tapasztalat igen, kolléga G8-a sem indul sd-ről :(
Azaz, ha kíhúzzzuk a tápkábelt, várunk 1 percet vissza, akkor egyszer indul.
De ujraindításnál már megint nem. Szerintem ez valami bug lehet a G8-ban.

De nem volt elég időnk kitesztelni, mert USB-n így ez lett a megoldás.

Proxy5

(#4036) Proxy2 válasza RazoR (#4033) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ha elég a G8 teljesítménye akkor az, már csak az ILO miatt is, hacsak nem ilyen deszkákból akarsz építeni.

Ez itt egy igen szép darab. :)

Proxy5

(#4037) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Jelenleg boldog tulaja vagyok egy "gyári" Synology 2415+ -s modellnek.

A Syno fórumán futottam bele a XPEnology nevébe és át is jöttem ide , hogy tájékozódjak.

Az összefoglalót elolvastam s ez által az jött át számomra, hogy tulajdonképpen bármilyen normál PC-re telepíthető a rendszer....ergó NAS-t lehet belőle varázsolni.

Pusztán elméleti síkon agyalok rajta.....
Van ugyan is egy régi Pc-m (775-s Pentium CPU - 2 mag ,2.6 GHz - ,Asrock Alaplap - 8 sata port - )
Erre is mehetne a progi...ha feltöltöm 4-6-8 db HDD-vel.

Az a kérdés, hogy az XPEnology ismeri e / felismeri e a PCI-E sínbe tolt SATA vezérlőt amin pluszban van 4 db port ....

Sokáig használtam mert volt a gépben 12 db HDD.

Pár kép a régi gépemről ( éppen takarítás/karbantartás volt...akkor lőttem ) :

A képeken nem látszik de van egy 3. kis doboz is a vinyóknak.
Ha mindhárom benne van a gépben akkor fér el összesen a 12 db HDD.
Win7 64 bites rendszert használtam és látta is az összes lemezt.

Tehát a kérdés mégegyszer : Az alaplapi PCI-E csatlakozóba berakott SATA bővítőkártyát látja e / használja e az XPEnology ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4038) DJ. Ru$y válasza Borisz76 (#4037) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amennyiben van a kártyának Linux támogatottsága, úgy láthatja és tud is vele dolgozni, amennyiben nincs, akkor lecseréled egy Linux által támogatottra és már mehet is a menet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4039) Casoli válasza Borisz76 (#4037) üzenetére


Casoli
őstag

Próbáld ki, máshogy nem fog kiderülni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#4040) Borisz76 válasza DJ. Ru$y (#4038) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm szépen !

Fejből meg nem mondom, hogy milyen márka....

Ha van linux támogatottság akkor hány kártyát kezel a rendszer ?
1 vagy akár több darabot is ?

Valaki használja így ?

Azért kérdezem mert a jelenlegi NAS-n szeretném a 4 TB-s HDD-ket 8 TB-ra cserélni.
A kieső lemezeket pedig lehet, hogy betenném egy építettbe.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#4041) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni az alábbiakban.
1. DLNA, Mediastation beállításában, hogyan tudom beálíltani hogy ne csak a video mappa legyen megoszta?
2. Transmission telepítettem de a letöltő mappa beállásánál elronthattam valamit, mert amit próbából letöltötem, nem jelent meg a nason, az alábbi köteteim vannak:

Szeretném ha a torrent mappába töltene.
3. A QuickConnect beálltásában tudnátok segíteni?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#4042) DJ. Ru$y válasza Destloler (#4041) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1, Vezérlőpult -> Műsortár -> Indexelt mappa felveszed amelyiket akarod és felveszed, hogy milyen típusú fájlokat indexeljen.

3, Mit szeretnél beállítani? Az összefoglalóban a telepítésnél le van írva, hogy mit kell csinálni, hogy működjön. DSM-en meg teljesen egyértelmű, hogy mit kell beállítani, kell Syno fiók hozzá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#4043) zex


zex
aktív tag

Érdekel a véleményetek!

Jelenleg egy HP MicroServer N40L-t használok 4GB-t RAM-al, ezen fut az XPEnology. Tervezem ezt lecserélni egy HP MicroServer Gen8-ra. Ebben is 4GB RAM lenne és egy Celeron G1610T-s proci.

Azon kívül, hogy drágább a Gen8, vajon erősebb is lesz a hardvere? Megéri? :) Nem volt a "kezem között" ez a Gen8-as, de a N40L-el meg vagyok elégedve, csak amikor a Plex-nek 720-as (vagy jobb) videót kell konvertálnia, akkor kezd kicsit "köhögni" a procija.

Köszönöm a válaszokat!

(#4044) Essejó válasza Borisz76 (#4040) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hogy hány kártyát azt passzolom, de tudtommal 12 db HDD-val kell gazdálkodnod, mivel a DS3615xs rendszerét használja a Xpenology.
Bár a gyári DS3615xs az még két DX1215 12 lemezes bővítőegységet is kezel, de ez nem tudom, hogy a Xpeno esetében működik-e.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#4045) fogtunder válasza Borisz76 (#4037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a P4-eket az elég szerény teljesítmény/fogyasztás mutatók miatt nem szokás ilyenre használni, de ugye nem kell rá külön költeni, ami elég nagy versenyelőny. amire figyelni kell, hogy a proci 64 bites-e, mert a 32-es Xpenology bootloadereket egy jó ideje nem frissítették.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#4046) Proxy2 válasza Essejó (#4044) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Max 36 hdd-t kezel, de ez megoldható hogy több legyen.

Infó itt és itt

Proxy5

(#4047) poolbig válasza Proxy2 (#4035) üzenetére


poolbig
aktív tag

SD-ről fut az XPenology (azt nem tudom, hogy az iLO frissítése, vagy az SD újra megcsinálása, immár .img fájlból :B oldotta e meg a problémát, de működik). Tesztelt HDD hiba (7 órájába telt a rebuild - nem baj). Ööm é bódottá! :DD

(#4048) uki válasza llacee (#3976) üzenetére


uki
aktív tag

llacee, Neked Hyper-V alatt tokeletesen mukodik a Quickconnect? Amikor egy HP PC-n futott a nativan az XPenology addig gyonyoruen futott, de miota bekoltoztettem egy HP Microserver Gen8-on futo Hyper-V ala azota nem mukodik. Amikorprobalok bejelentkezni a Quickconnect beallitasahoz a Syno accountommal, akkor az a hibauzenet hogy:

The system failed to perform the requested operation, there is an unknown error.

Van barkinek barmi otlete?

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#4049) poolbig


poolbig
aktív tag

A nyomtatókezelés mennyire kiforrott? A jó öreg Epson DX4000-esemet meg fogja tudni osztani?
Holnap (azaz már ma, kipróbálom).

(#4050) Essejó válasza poolbig (#4049) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Rádugod egy USB portra a NAS-on és megkeresed (Hozzáadod) a Synology Assistantal.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.