Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) gabor_b


gabor_b
tag

Sziasztok

Ebben a hozzászólásban írtam a problémámról.

Megoldódott a dolog.
Ugyan is az alaplapi hálókártya valamilyen oknál fogva nem indult el.
Raktam a gépbe egy lan kártyát, és érdekes módon azonnal működik.

Most megy a hdd ellenőrzés, és kipróbálom, hogy mennyivel gyorsabb pl a letöltés ezzel a konfiggal.

(#8002) seger


seger
addikt

Szereztem RJ50---USB kábelt (gyárit) , de nem sikerült a APC szünetmentest konfigolni. Aki ilyen kábellel esetleg ilyen szünetmentest használ, tudna infot adni hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

(#8003) DJ. Ru$y válasza seger (#8002) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Simán UPS menüpont alatt. Ha ott nem látja a szünetmentest, akkor szerintem bukott az ügy, nekem is olyan kábellel van bekötve, de nekem a szünetmenteshez gyárilag az járt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8004) seger válasza DJ. Ru$y (#8003) üzenetére


seger
addikt

Ez is gyári kábel. Ehhez a tipushoz való!

(#8005) DJ. Ru$y válasza seger (#8004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DSM támogatja azt a típust? Ne haragudj most nem tudom visszakeresni a UPS-ed típusát, benne van ebben a listában, ha igen, akkor mennie kellene?!

Kipróbálnám egy asztali Windows-os gépre kötni, APC programját leszedni hozzá és megnézni felismeri-e a gép egyáltalán.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8006) kabar válasza bnorci71 (#8000) üzenetére


kabar
senior tag

Ne viccelj! Haveromnak egy D330 -as integrált Atom procis alaplap (2 SATA) +1GB RAM +egy PCI 4 SATA kártya hajt hat vinyót. Letölt vele, megoszt streamel. Persze lehet sokkal erősebb hardvert alápakolni, de ez a konfig megállt neki 10-11 ropiból. D510MO-ket lehet kapni 5-6 ropiért. 2 SATA-d ezen is van, ha elfogy, akkor kell egy PCI kártya. Vagy veszel egy J1900-es deszkát.

(#8002) seger
Bár a szünetmentesedet nem ismerem, de szerintem nagy telepítés nem kell neki.Ahogy összedugod, fel kell ismernie. Bent a cégnél olyan szünetmentest is felismert, ami nincsen benne a listában, tehát az sem szentírás.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#8007) Imco


Imco
őstag

Nem tudom honnan indult a szünetmentes téma, de talán okosat kotyogok bele. :)

A táp típusa sem mindegy, mert nem minden táp megy szünetmentessel. DSM-től függetlenül!

Üdv! Imco

(#8008) DJ. Ru$y válasza Imco (#8007) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem ez a lényeg, mindaddig, amíg a DSM fel sem ismeri a szünetmentest USB-n, addig kár a tápon agyalni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8009) bnorci71 válasza kabar (#8006) üzenetére


bnorci71
addikt

nézegettem az aprót
atom lap+ház stb többe jön ki a végén mint egy törött kijelzős noti az igaz hdd-vel nehezebben bővíthető

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8010) DJ. Ru$y válasza bnorci71 (#8009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Arról nem beszélve, hogy driver szinten, hogy van megírva az XPE ahhoz, hogy a notit kezelje, amit alá akarsz rakni. Én NAS-nak biztos nem egy kukás laptopot használnék... Ez egy céleszköz, ami nem hinném, hogy egy laptop lenne.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8011) seger válasza kabar (#8006) üzenetére


seger
addikt

APC SMART-UPS CS 620

(#8012) bnorci71 válasza DJ. Ru$y (#8010) üzenetére


bnorci71
addikt

a driver kérdés megfordult az én fejemben is
egy atom céleszköz ehhez ott nem lehet driver gond?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8013) kabar válasza bnorci71 (#8009) üzenetére


kabar
senior tag

Türelem. Nekem is sokszor kell nézegetnem. Múlt héten volt fent D330-as 3000-ért, D510 meg 6-ért. Most csak túlárazottak vannak. De a D1800-as Asrock 12 ropiért agyonver egy pár synót, ezt hidd el nekem, pedig nekem nem egy syno van a közelemben. Volt egy srác pesten, aki 5-6 ropiért paneltáppal adott D330-at. Volt neki vagy 50 deszka. Csak sajnos valami nepper felszívta az egész készletét. De mindig feltűnek egy-egy harcos. Meg egy pár történelemtanár is, aki 20-ra tartja az atomját... Majd legfeljebb rárohad...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#8014) bnorci71 válasza kabar (#8013) üzenetére


bnorci71
addikt

türelem az van, egyenlőre a tapogatózás állapotában vagyok, csak azt hittem én vagyok béna hogy nem találok de akkor ezek a nevetséges árak az alkalmi vétel kategória.
Lett volna cégtől most egy Del noti csak nem találtuk a tápot csak kíváncsiságból próbálkozni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8015) seger


seger
addikt

Office-hoz van valami mobil alkalmazás?

(#8016) bnorci71


bnorci71
addikt

lehet hülyeséget kérdezek, de ha már úgy is van a lapon HDMI mi lenne ha a NAS funkción kívül a HTPC-t is egybe ellátná a gép. TV hátuljára felcsavarom és a filmet is nézhetném erről.
Megoldható? végül is csak egy lejátszó szoftver kel ami hálózatról vezérelhető

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8017) Dr.FantastiK válasza bnorci71 (#8016) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nem tudja az XPenology kezelni azt !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#8018) Essejó válasza bnorci71 (#8016) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A Synology nem kezel videó kimenetet sajna, így a Xpeno sem. :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#8019) envagyok


envagyok
veterán

Talán virtualizálva?
Futtatni egy virtuális xpenot és egy virtuális libreelecet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8020) DJ. Ru$y válasza bnorci71 (#8016) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak ugy, ahogy envagyok irja. Vagy felteszel egy wint amin virtualizalsz DSM-et, es akar a sima Win-t mar hasznalhatod is HTPC funkciokra. Csak a QNAP eszkozok tamogatjak amit te szeretnel a Syno nem.

Mas a tobbieknek: Ne keverjuk mar az XPE-t a DSM-mel, ha virtualizalunk, akkor nem XPE-t virtualizalunk, mert az csak a loader, hanem a rendszert virtualizalod vagyis a DSM-et.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8021) bnorci71 válasza Dr.FantastiK (#8017) üzenetére


bnorci71
addikt

+Essejó, envagyok, DJ Ru$i

jeee akkor feltaláltam valamit :))
az ideális otthoni mindenest, már csak valakinek akkor a szoftvert kel megírni :)))

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8022) bnorci71 válasza DJ. Ru$y (#8020) üzenetére


bnorci71
addikt

QNAP

és olyat nem lehet felhegeszteni egy Atomos cuccra?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8023) Patice válasza bnorci71 (#8021) üzenetére


Patice
nagyúr

HTPC topikban gyakran előforduló kérdés... :))

Én az ilyen igényekhez az Ubuntu Server-re felrakható EGL-es Kodi-t ajánlom. Mivel egy Server OP rendszer az alap, ezért torrent, DLNA, Samba, NFS megosztás viszonylag egyszerűen rakható rá parancssorból, így csak a Kodi látszik a TV-n, a háttérben meg megy a többi folyamat, amit másik gépről lehet vezérelni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8024) DJ. Ru$y válasza bnorci71 (#8022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudok róla. Nincs hozzá se loader se semmi. DSM-hez van. Nekünk ez is tökéletesen megfelel, ha több az igény vagy virtualizálni kell vagy megvenni a gyári QNAP-ot, de ez innentől már nagyon nem XPEnology topikba tartozik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8025) envagyok válasza Patice (#8023) üzenetére


envagyok
veterán

Webminnel?
http://www.webmin.com/

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8026) Patice válasza envagyok (#8025) üzenetére


Patice
nagyúr

Felesleges.

Transmission-höz van Gui PC-re.
SMB-t egyszer belövöd parancssorban, felcsatolod Win alatt hálózati mappának és innentől kezdve intézőben, TC-ben mehet minden.
DLNA-t is be lehet úgy lőni, hogy hozzá sem kell nyúlni.

Az eleje melósabb, de utána elketyeg simán.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8027) envagyok válasza Patice (#8026) üzenetére


envagyok
veterán

De mondjuk komoly nas funkciókat pl felhasználók kezelése, raid5 kötet bővítése, stb szeretne emberünk, akkor azért nem árt felsőfokú Linux tudás.
Én fontos adatokat nem mernék így tárolni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8028) Patice válasza envagyok (#8027) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezek nem voltak benne a követelményeiben.

"...sok torrent, meg DLNA..."

Amúgy ha több kell, akkor inkább OMV-t ajánlanám. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8029) Mate


Mate
nagyúr

Kis átalakítást eszközöltem a szerveremen. Windows server ment rá, ezen fog futni vm-en az xpenology.
Kezdésnek virtualboxot raktam fel. Erre felraktam gond nélkül az 5.x dsm-et.

Mivel még nincs belakva, gondoltam megnézem 6.0-al, vagy 6.1-el mi a helyzet. Itt már problémába ütköztem. Vagy nem sikerült felrakni, vagy pl. 6.1 beta-t feltudtam rakni, bootol, synology assistant megtalálja, de nem tudok kapcsolódni hozzá.

Mivel még nincs belakva semmi, így lenne pár kérdésem.

Melyik vm programot javasoljátok xpenology alá?
6.0, 6.1-et használja valaki stabilan vm alatt?

(#8030) Patice válasza Mate (#8029) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem ESXi-vel simán ment az 5.2. Tovább nem próbáltam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8031) llacee válasza Mate (#8029) üzenetére


llacee
őstag

6.0 nincs bootloader, 6.1 allitolag mar van de meg nem talaltam meg.5os utolsot hasznalom hypervn.

(#8032) bnorci71 válasza envagyok (#8027) üzenetére


bnorci71
addikt

így van ahogy Patice írja, ennyi volt a feltétel nem akarok felhasználos hókuszpókuszt örülök ha ezt összehozom :K
-torrent
-DLNA
-Samba
-HDMI-n lejátszás ,ez is csak közbe jutott eszembe mert minek egy Atom gép szervernek/NASnak meg egy másik a TV-re médialejátszónak
-esetleg az Iphonra a zenék steamelése, de ha ez nincs nem fogok kardba dőlni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8033) DJ. Ru$y válasza bnorci71 (#8032) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudom, igény, pénztárca és elképzelés függő, de én nem tenném a TV-m közelébe a 4 lemezes HP szerveremet, hogy azt használjam HTPC-nek, inkább valami Amlogic S905 vagy S912cuccost.

Tudom, most pont az kérdés, hogy egy eszközben megoldani, de a TV alatt ne töltsön fel-le nekem egy szerver folyamatos fullos HDD pörgetéssel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8034) Mate válasza Patice (#8030) üzenetére


Mate
nagyúr

Patice & llacee: 5.2 nekem is gond nélkül megy.

Ahogy olvasgattam xpenology fórumot 6.0 és 6.1 is sokaknak megy. Első körben nem tudtam összehozni, hogy elinduljon. Másodszor elindult, de syno assistant nem látta. Most ott tartok, hogy már látja, rá is tudok csatlakozni, de 35-ös hibát dob telepítésnél.

(#8035) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Kb 1,5 éve használok Xpenologyt NAS-nak egy Q1900-as lapon, 2gb rammal, eddig soha semmi gondom nem volt vele. Még mindig a DSM 5.1-5055 van rajta nem tudom, hogy ez bármit érdemben befolyásolhat-e. A problémám az lenne, hogy ma észrevettem, mert többször leállt a synology download plugin, hogy töltöttem a torrentet és felment a memória terheltsége 93%-ra, megnéztem a folyamatokat azt írta, hogy egy bizonyos ffmpeg használja a legtöbb memóriát. Szerintetek mi lehet a baj, miért terheli le ennyire? Most csak 72 torrent van benne régebben 170 is volt és simán bírta. Mit tudnék tenni? Mi lehet a baj? Köszönöm a segítséget!

(#8036) Villy


Villy
tag

Sziasztok!
Elgondolkodtam egy NAS összerakásán, szerintetek egy HP Compaq dc5800 MT (Dual-Core E5500 proci és 2 Gb DDR2 RAM) megfelelő lenne a NAS-hoz? HDD kapcsán most egy 3 Tb WD RED lenne. Köszönöm!

www.monfoto.eu

(#8037) kabar válasza Villy (#8036) üzenetére


kabar
senior tag

Egy próbát megér. De szerinted mennyit fog ez fogyasztani 24/7-ben. De tapasztalatszerzésre jó szerintem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#8038) seger válasza kabar (#8037) üzenetére


seger
addikt

Csak kíváncsiságból kérdezem! Nekem egy dell 755-ös (core2duo, 4GB ram ) gép megy 4HDD vel. Ha gépet lecserélném mennyivel fogyasztana kevesebbet?

(#8039) zsolt501 válasza seger (#8038) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És mire cserélnéd, mert az sem mindegy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8040) Villy válasza kabar (#8037) üzenetére


Villy
tag

Jogos, 60 W-os fogyasztással számolva havonta 40-42 kWh. Akkor más vasat kell választanom.

www.monfoto.eu

(#8041) Imco válasza zsolt501 (#8039) üzenetére


Imco
őstag

:)) :)) :))

Üdv! Imco

(#8042) seger válasza zsolt501 (#8039) üzenetére


seger
addikt

Igazából nem akarom cserélni, mert nem érdekel a fogyasztása, de sokszor téma a kis fogyasztású gép összeszerelés. És kíváncsiságból kérdezem csak

(#8043) llacee válasza seger (#8042) üzenetére


llacee
őstag

kis fogyasztassal en beleestem egy hibaba.gen8 hp, egy syno, switch, ap ossz fogyasztas 60-70w.Lognak egy apc smart 1000esen, ami alapbol 55wot fogyaszt :) szivas

[ Szerkesztve ]

(#8044) bnorci71 válasza DJ. Ru$y (#8033) üzenetére


bnorci71
addikt

nyilván ha zavar a hang megyek tovább abba az irányba :)
vagy 10m HDMI kábel és máris a router mellé a jelenlegi 'NAS' helyére kerül

nincs még nálam a vas így nem tudom mennyire lesz hangos

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8045) DJ. Ru$y válasza seger (#8038) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Le kell mérni a fogyasztásodat és tudni kell mire cserélnéd + hozzászámolni a HDD-ket. Én azt tudom mondani, hogy HP G7 N54L és 2*3 TB WD RED + 2*4 TB WD RED 32-34W körül kajál, de tudok neked nézni adatokat, egy 900-as APC van nálam alatta, mellette HGW, router, switch a szünetmentesre kötve, meg néha egy külső merevlemez. Ezekkel együtt nem tudom mennyi a fogyasztásom.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8046) kabar válasza seger (#8038) üzenetére


kabar
senior tag

Nem tudom, tényleg le kell mérni. Nálam a gyári DS213+ két vinyóval 15-20W környékén fogyaszt, alkalmazásoktól függően. Az XPenok, amiket összeállítottam, azok közül a legkevesebbet a 3160-as Asrock fogyasztotta, az egy vinyóval, passzív paneltáppal 13W környékén fogyasztott (valami ilyesmi, vagy picivel több rémlik a Q1900-asnál is). Állítottam össze D330-as Atomos gépet, az hat vinyóval, hűtéssel paneltáppal olyan 50-60W környékén fogyasztott, amikor normál számítógép tápra tettem, valamiért felugrott vastagon 100W fölé, de a srácot, akinek csináltam ez nem érdekelte, nem kellett neki paneltáp, mert nem akart rá többet költeni (10 ropi volt a komplett konfig, HDD nélkül). Van most egy celeron alaplaposom, jó régi (de szerintem egy NSA325-nek még így is elkeni a száját), az egy 2,5-ös vinyóval is 25-30W -ot fogyaszt, de az 510-es Atom is egy vinyóval 20 W környékén mocorog. Én vinyónként 4-5W-ot szoktam számolni. De biztosan a többiek több tapasztalattal rendelkeznek, majd ők megmondják. Én csak hobbizok ezzel.

llacee
Lehet, nekem is meg kellene mérnem a szünetmentessel együtt a cuccot, mert még azt sohasem tettem meg, mivel a komplett hálózatom azon lóg (router, NAS, Switch, antenna). Bár múltkoriban azon filóztam, hogy mi lenne, ha a paneltápnál egy kapcsolón keresztül kapna egy akkut. Jóval értelmesebb megoldás lenne. Nem is értem, miért nem csinálnak ilyet a nagyok...

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#8047) envagyok


envagyok
veterán

Használ valaki Atom 330-as ion lapot xpenologyval?
Milyen átviteli sebességet tud? Mennyire gyors?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#8048) Kuter


Kuter
senior tag

Beírom ide is , hátha tud valaki megoldást.
A synology oldalán a serial számra azt írja hogy érvénytelen ,jó párral kipróbáltam.
Másnál is ez van?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#8049) kabar válasza Kuter (#8048) üzenetére


kabar
senior tag

A táblázatot használtad a sorozatszám generálással? Nekem eddig működött.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#8050) Proxy2 válasza llacee (#8031) üzenetére


Proxy2
aktív tag

6.0.2 és a 6.1 is van, ebből a 6.0.2 stabil is.

Proxy5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.