Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) mpierre válasza nlq (#800) üzenetére


mpierre
veterán

Meglett a hiba. :DDD
Júzer nem gondolta, hogy egy megosztott mappát kéne kreálnia a 2TB hdd-n, hogy a dl station-nek meg lehessen mondani, hogy oda dolgozzon. Megaszontam nekije. Talán jó, de mivel leválasztottam a hdd-t és újra kreáltam, így most fut az ellenőrzés. 1 óra és 44 perce... Majd ha befejezte, akkor rápróbálkozom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#802) nlq válasza mpierre (#801) üzenetére


nlq
aktív tag

hat igen, a user errort a legnehezebb megtalalni :)

szerintem az ellenorzest nem kell megvarni ilyenkor mar hasznalhato a cucc

(#803) DJ. Ru$y válasza nlq (#795) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit művelsz? :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#804) nlq válasza DJ. Ru$y (#803) üzenetére


nlq
aktív tag

visszavettem egy halom cuccot, es tesztelem a már nem garis winyókat, hogy melyiket lehet meg felhasználni/eladni...

(#805) mpierre válasza nlq (#802) üzenetére


mpierre
veterán

Kicsit döcögősebben megy a dolog, mint a webiannal... A dns-313-n minden mappát legyártott a telepítés. Még szokni kell az új rendszert.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#806) nlq válasza mpierre (#805) üzenetére


nlq
aktív tag

Hat igen ez nagy baj, az ebedet sem ragja meg helyetted :)

[ Szerkesztve ]

(#807) mpierre válasza nlq (#806) üzenetére


mpierre
veterán

Nem baj az. Senki ne babráljon a kajámmal rajtam kívül... :((

Amúgy az elkészült cucc felcsatolható hálózati meghajtóként?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#808) nlq válasza mpierre (#807) üzenetére


nlq
aktív tag

nem értem a kérdőjelet a mondatod végén :)

ha csinaltal kötetet, és a kötetre megosztott foldert, és engedélyezted a win fajlszolgaltatast, akkor igen felcsatolhato halozati meghajtokent :)

(#809) mpierre válasza nlq (#808) üzenetére


mpierre
veterán

Áhá. Akkor azt kell megkeresnem. :D

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#810) nlq válasza mpierre (#809) üzenetére


nlq
aktív tag

mi lenne ha elokapnal egy synology leirast es olvasgatnad??? könyebb lenne...

mindannyiunknak :DD

(#811) mpierre válasza nlq (#810) üzenetére


mpierre
veterán

Nos igen. Azon már túl vagyok. A kedvenc mondatom, hogy részletesebb infókért lásd a dsm súgót. Pont egy fapad júzernek való, aki a linux/unix világát még csak nem is érti. :P

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#812) nlq válasza mpierre (#811) üzenetére


nlq
aktív tag

jaaa igen arrol nem is szolva (mindig elfelejtem mondani), hogy a webes feluleten ott a magyar sugo kompletten keresovel mindennel

(#813) nlq


nlq
aktív tag

hmmm DSM 5.1-5004

https://www.synology.com/hu-hu/releaseNote/DS3612xs

ket dolog feltünt:
LUN Backup iSCSI LUN network backup performance has been enhanced by 169%

Synology Hybrid RAID is no longer supported.

(#814) Proxy2 válasza nlq (#813) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Azér az SHR csak az alábbi esetben nem támogatott, ha jól értem:

Storage Manager (for RS10613xs+, RS3413xs+, RS3614xs, RS3614RPxs, RS3614xs+ only)
You can now create volumes up to 200 TB large.
You can create RAID groups and RAID arrays. A RAID group for Multiple Volumes or iSCSI LUNs (Block-Level) that use RAID 5 or RAID 6 may contain multiple RAID arrays.
Synology Hybrid RAID is no longer supported.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#815) mszl válasza nlq (#813) üzenetére


mszl
aktív tag

Csak az a fránya udev hiba ne lenne.
Próbáltam tegnap este, utána kerestem és nem egyedi hiba.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#816) nlq válasza Proxy2 (#814) üzenetére


nlq
aktív tag

hmm valoban... kora reggel ébredés után nem kellene angol szovegeket olvasnom

(#817) Proxy2 válasza nlq (#816) üzenetére


Proxy2
aktív tag

:DD :DD

Proxy5

(#818) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok, most készülök összerakni egy NAS-t.
Alapja ez lenne:
kicsit görgess lejjebb

Processor: Built-in latest Intel 45nm ATOM Dual-Core 330 processor
Memory: Support for up to 2 GBΣ of system memory
Chipset: Intel 945GC Express Chipset and ICH7
Audio: Integrated Realtek ALC883 High-Defintion Audio
Video: Intel® Graphics Media Accelerator 950
LAN: Integrated Marvell 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet
Port: 4 x USB / 2 x SATA 3.0 GB/s / 1 x parallel port / 1 x RS-232 serial port / PS2 keyboard & mouse
Expansion: 1 x PCI Conventional* bus connector

Szerintetek támogatná a 3TB-os winyót?

(#819) nlq válasza nolika (#818) üzenetére


nlq
aktív tag

ha ujkent akarod venni akkor en nem ezt vennem, hanem j1800 vagy j1900 lapot vennek
gyorsabb tobbet tud es kevesebbet fogyaszt

a 3TB vel xpenology alatt nem lesz gondod,
nekem még az ide portra is sikerult 3TB winyot mukodesre birni egy sata atalakitoval :)

a szamtekben a 2tb felett a para ott van amikor bootolni akarsz egy ilyenrol
akkor kell gpt meg uefi meg hosonlo furmanysagok...

xpenology pendriverol bootol
asszem ezzel mindent elmondtam

(#820) Jim74 válasza nlq (#819) üzenetére


Jim74
nagyúr

+1 a J1900-ra :R
Hibátlanul teszi a dolgát :C

(#821) nemurea


nemurea
aktív tag

Helló! Van valakinek tapasztalata a DSM 5.1-gyel? A holland oldalon még eléggé ódzkodnak tőle.

(#822) nlq válasza nemurea (#821) üzenetére


nlq
aktív tag

mult heten befrissitettem az osszes altalam managelt rendes gyari syno dsm-et
panasz nem volt ra...

egyebkent meg most szopok egy ds 414 el... quickconnet id-t felejtette csak el...
visszahoztam, de az osszes megosztott link jogosultsag hibat jelez

szal tutti nem teszem fel egy ideig...

(#823) OberMotz válasza nlq (#822) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Nem a gyári cuccokkal van baj, hanem az xpenologyt futtató, kevésbé "hivatalos" rendszerekkel. Frissítés után nem hajlandó felmountolni a köteteket, ergo használhatatlan lesz a géped.

(#824) nlq válasza OberMotz (#823) üzenetére


nlq
aktív tag

Szeva!

aham... en csak leirtam milyen tapasztalatom van dsm 5.1 el :)

(#825) tevenin válasza nemurea (#821) üzenetére


tevenin
csendes tag

Hi! DS213j és DS412+ hibátlanul megy az 5.1 , sőt mióta felraktam újra működik a két eszköz között az Rsync-es mentés, eddig pár száz Mb adat után mindig eldobta magát, legutoljára 4.2-vel volt jó. Namost ezt a problémát nem nagyon tudta nekem senki megmagyarázni de mióta 5.1 van ismét :D jó!

[ Szerkesztve ]

(#826) tevenin


tevenin
csendes tag

Sikerült beüzemelnem a két Synology vas mellett egy Vmware-es Xpenology-t is a hétvégén, amolyan próbaképp. Kérdés hogy mennyire életképes vmware-es környezetben adatot tárolni, mondjuk visszaállíthatóság szempontjából, ha lehal a "vas" ezt virtual scsi és társait mennyire lehet kibogozni és ismét működésre bírni hogy hozzáférjek az adatokhoz a winyókról.

Ha nativ módban szeretném kipróbálni van valakinek tapasztalata c1007u-ről , hogy mennyire támogatja a Xpenology driver csomagja? mondjuk 4.3 ... de lehet újabb is.

(#827) nlq válasza tevenin (#826) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, a virtualis nasokkal nekem is van nem keves fenntartásom...

nem lesz vele gondod toljad nyugodtan a 4528-at a 1007u ra

(#828) larryking


larryking
senior tag

Üdvözlet!

Az a kérdés foglalkoztat, hogy tudom e routernek használni az xpenologyt. Van 2 lan a lapon, látja mindkettőt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#829) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Kis megerősítést szeretnék kérni a lépéseket illetően. (DS3612xs a "típusa") DSM 5.0-4493 U7 -> DSM 5.0-4528-ra.

1. Backup ( Frissítés és visszaállítás -> Konfiguráció biztonsági mentése -> Ebből lesz egy dss file, ami baj esetén jól jöhet. + Teljes adatmentés)
2. Új boot-img letöltése innen, aami elvileg az IMG / X64 -> Nano Boat 5.0.3.2 DSM 5.0-4528 X64.
3. W32diskimagerrel kiírom az img filet a pendrivera.
4. Bootol a NAS, Nason kiválasztom az upgrade lehetőséget.
5. Egy másik gépen megkeresem az Assistanttal a NASt, ott is migrate-et választom és ki és betöltöm az innen letöltött DSM 5.0-4528 (Main) DSM_DS3612xs_4528.pat file-t.
6. NAS újraindul, minden oké, örülünk Vincent?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#830) nemurea válasza CactuS (#829) üzenetére


nemurea
aktív tag

Én pár napja ugyanezeket a lépéseket tettem meg, ugyanúgy 5.0-4493 U7 verzióról, csont nélkül működött. Gyakorlatilag kevesebb gond volt vele, mint amikor U4-ről frissítettem U7-re, mert azután még jó pár újraindításra is szükség volt, plusz egy teljes körű média-újraindexelésre.

Annyi, hogy a Synology Assistant valamit problémázik az elején, valamilyen választási lehetőséget is felkínál, de a default-ként kiválaszott opció teljesen megfelel. Meg még annyi, hogy a Nanobootnál az update kiválasztása után bootolj is be, az Assistant csak utána fogja látni természetesen.

(#831) nlq válasza CactuS (#829) üzenetére


nlq
aktív tag

:K

(#832) Jim74 válasza nlq (#831) üzenetére


Jim74
nagyúr

Teljes adatmentés feltétlenül szükséges? Elképzelhető, hogy frissítés után használhatatlan lesz a rendszer?

(#833) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Köszi a helpet mindenkinek. Másik kérdésem kicsit talán kiesik ebből a topikból. A legutóbbi szívás óta nem engedem ki a NASt a netre, cserébe csináltam egy Cubietruckra egy linuxos rendszert, ami BtSyncen keresztül szinkronizál, de elég sok a nyűg vele. Már gondolkoztam azon, hogy összerakok egy másik NASt, amire rSynccel áttolom a cuccokat a lemásolt adatokat teszem ki a netre a Synology filemegosztójával. Vagy esetlen van valami gazdaságosabb módszer ennél?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#834) mpierre


mpierre
veterán

DSM 5.0-4528 Update 1-gyel másnak is lefagy a firefox? (Belépés után pár másodpercen belül megáll.)

Szerk.: Synology fórumon a java-ra gyanakodtak pár évvel ezelőtt. Abból a legfrissebb van fent.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#835) nlq válasza CactuS (#833) üzenetére


nlq
aktív tag

vegul is amit leirtal arra nincs takarekosebb szerintem...

takarekoskodni ott tudsz, hogy a masodlagoson nem kell neked hibatures tehat jbod vagy raid 0 is lehet (bar ez utobbit ruhellem...)

es mondjuk attol fuggoen hogy mennyire terheled elegendo lehet akar valami orag sarokban allo gep esetlek egy kis atomos hasznalt alaplap is

(#836) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Van valakinek ötlete arra, hogy miért "felejti" el néha a HP Microserveren lévő XPenology "láttatni magát"? Be van állítva, az elérhetőség TV-re korlátozva, de 2x már eltűnt a TV "bemeneti listájából" aztán ki be kapcsolgatom a szolgáltatást, ki-be teszem a pipát aztán megjavul. Mintha elfelejtené. (IP, MAC nem változik utóbbi értelemszerűen, az IP pedig FIX)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#837) Trava válasza DJ. Ru$y (#836) üzenetére


Trava
tag

Inkább a tv-vel van a baj, azt kapcsolgasd ki-be.

[ Szerkesztve ]

(#838) DJ. Ru$y válasza Trava (#837) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Biztos, hogy nem a TV-nek van baja, ugyanis a router USB hostját látja, mint megosztott mappa, a laptop megosztását is látja pont a szervert ne látná? Nem hinném... És érdekes módon elsőre igen a TV-t kapcsolgattam újrakonfiguráltam a hálózati beállításait is és nem javult meg, csak a NAS-t birizgálva. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#839) balage25 válasza DJ. Ru$y (#838) üzenetére


balage25
senior tag

Próbáld meg alacsonyabbra állítani az ssdp értéket a médiaszerver általános beállításában.

(#840) tevenin válasza nlq (#827) üzenetére


tevenin
csendes tag

:R :ááá és valóban elsőre , csont nélkül megy a c1007un. Thx

(#841) nlq válasza tevenin (#840) üzenetére


nlq
aktív tag

én megmondtam :)

(#842) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Az igaz, hogy ha ezt a frissítést megcsinálom pendrivera/ról, akkor nem minden esetben látja a köteteket? 2 kötetem van egy "natúr" 500 gigás merevlemez egyelőre üres, illetve 2 db RED 3 TB RAID1-ben. Nem merek nekiállni a frissítésnek, mert a 3 terrások majdnem színültig vannak és nem tudom lementeni külső eszközre a backup backupját :D Szóval bukó, ha frissítek?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#843) Patice válasza DJ. Ru$y (#842) üzenetére


Patice
nagyúr

A válasz engem is érdekelne, mert lassan eljutok oda hardveresen, hogy az eredetileg is 5 lemezes NAS-nak épített gépemre végre natívan fel tudjam rakni az XPenology-t és egyedül a frissítések kérdése aggaszt csak.

DSM verzión belül a biztonsági frissítések mennek rendesen, úgy, mint gyári esetében?

DSM verzió váltás azt látom, hogy problémásabb és érdemes update helyett "újrarakni" a rendszert?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#844) DJ. Ru$y válasza Patice (#843) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én úgy tudom, hogy semmilyen frissítés nem megy gombnyomásra, mindegyik csak pendrive-ra pakolásos módszerrel megy elvileg. (Mivel nem én raktam fel még az alap DSM-et sem, ami most fent van, így én is rettentően fosok tőle)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#845) gyulus08 válasza DJ. Ru$y (#844) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Az 5.1 tuti nem fog működni, nem tudja majd felcsatolni a merevlemezeket, szóval kár vele szenvedni :)
Viszont Xpenology.com-on olvastam múltkor, hogy egy orosz srác dolgozik a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#846) nlq válasza gyulus08 (#845) üzenetére


nlq
aktív tag

4528 update 2 megy

security updatek telepitese leiras itt: http://www.xpenology.nl/installation-dsm-5-0-4528-update-2/

nagyverziot (pl 4493 rol 4528ra)

gyartasz egy pendriveot az uj verzio nanobootjahoz
bebootolsz vele install / upgrade -t valasztod

majd a webes feluleten kivalasztod hogy minden beallitasod maradjn meg
majd feltolod hozza a pat fajlt
volumeokat nem bantja, csak a system particiot csereli ujabbra

mindezt mondom en akinek a homeszerveren 4482 van :(
a heti 3-10 syno telepites melle nem fer be az updatem

[ Szerkesztve ]

(#847) nemurea válasza DJ. Ru$y (#844) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nem különösebben bonyolult az update/upgrade, mondjuk alapszintű linux nem jön rosszul, de főleg csak azért, hogy ne idegenkedj a rövid parancssoros résztől... A folyamat szinte mindig ugyanaz, a sima update egyszerűbb, ott nem kell a pendrive-on bootloader-t cserélni (az még plusz pár lépés). A több időt az veszi el, hogy a fórumokban utána kell olvasni, a megcélzott verzió megy vagy nem megy. Jelenleg az 5.0-4528 update 2 a legfrissebb működőképes verzió, így ha az fent van, akkor egy ideig pihi.

Én először felvittem 4493 update 7-re a rendszert, utána jött a 4528 alaprendszerének telepítése, majd az update 2:

Szoftver:
http://www.xpenology.nl/xpenology-software/

Boot image (itt valószínűleg az img rész kell, mert sokan USB-ről bootolnak)

http://www.xpenology.nl/boot-images/

Standard lépések egy sima update-nél:

http://www.xpenology.nl/installatie-dsm-5-0-4493-update-7/

(OK, holland, de a Chrome segít, ahol tud.)

(#848) nemurea


nemurea
aktív tag

Kissé büszke voltam ma magamra, mert megoldottam, hogy a boot usb-re, ami indítja az Xpenology-t, ráraktam még egy médiarendszert is (Openelec). Van egy nagyon jó kis Atomos gépem, ami eredetileg HTPC volt (Asus AT3IONT-I), és még mindig a régi CRT tévé alatt pihen a gép, csak már NAS-ként funkcionál - de ez egyrészt a hardver pazarlása, másrészt mivel a tévé nem okos, így azon nem is lehet netes tartalmat nézni. Az Xpenology viszont nem megy egyfolytában, így célszerű volt megoldani, hogy a gép alapesetben NAS-ként induljon el, de ha kell, be lehessen bootolni a médiarendszerbe - a boot folyamat elején lehet kiválasztani.

Mivel az Xpenology a teljes meghajtót lefoglalja, így azon nem tudtam kialakítani a multiboot környezetet. ESXi-t nem akartam telepíteni (bár talán az lenne a megfelelő megoldás), mert a virtuális NAS-t a profik nem nagyon támogatják, illetve az alaplap multimédiás képességeit (full hd dekódolás) sem tudtam volna így kihasználni. Ezen túl az ESXi még plusz egy technológia lett volna, amivel meg kellett volna ismerkednem...

Ha bárki hasonló cipőben jár, és érdekli a téma, szívesen leírom a lépéseket. Nem volt evidens :N

(#849) DJ. Ru$y válasza nemurea (#847) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor annyiban segítség még, ha kérhetek ennyit, ebben a NAS témában nem vagyok otthon, hogy a mostani rendszeremre (pár hozzászólással lejjebb/feljebb tettem be képet) feltehetem a 4528u2-t vagy csak egyesével lépkedve? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#850) nemurea válasza DJ. Ru$y (#849) üzenetére


nemurea
aktív tag

Én majdnem ugyanebben a szituációban voltam, nekem 4493 Update 4-en állt a rendszerem, utána gyors egymásutánban jöttek az update-ek, nekem sem volt bátorságom egy darabig hozzányúlni - örültem, hogy működik. Amit tudni kell, hogy főverzión belül a patch-ek (update-ek) kumuláltak, vagyis pl. a 7-es update tartalmazza a 6-os újdonságait is - vagyis főverzión (4493) belül nem kell egyesével lépegetni.

A Te esetedben elképzelhető, sőt valószínű, hogy elegendő a 4528-as főverziót feltenni, majd ezután a 4528 Update 2-t. A főverzió váltása itt Nanoboot váltással is járni fog (lehet, hogy ez mindig így van, nem tudom), vagyis hozzá kell nyúlni a pendrive-hoz. Én ehhez egy másik pendrive-ot használtam, de ez túlzott óvatosság volt, az új penről is gyönyörűen beboot-olt a (még) régi rendszerem.

Én annyival mentem jobban 'lépésenként', hogy először a 4493 U4-ről update-eltem 4493 U7-re, ez jó volt gyakorlásnak. Ezután főverziócsere (4528), majd újra update 4528 U2-re.

Ha elakadsz valahol, szólj, igyekszünk segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.