Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) nemurea válasza nemurea (#890) üzenetére


nemurea
aktív tag

Helló! Valakinek esetleg a lentivel kapcsolatban van tippje?

"Valaki tudna abban segíteni, hogy milyen módon tudom megnézni, mi ébreszti fel alvásból a winchestereket? Úgy vannak beállítva, hogy 20 perc után kerüljenek hibernációba, de a logból látom, hogy rendszeresen félóránként felébrednek. Tehát csak 10 percet pihennek, de a nagyobb baj, hogy úgy olvastam, a HDD-knek pont a felpörgés nem tesz jót, utána ha már mennek, mehetnek bármennyit."

(#902) nlq válasza nemurea (#901) üzenetére


nlq
aktív tag

leggyakrabban a download station az oka hogy felébrednek a winyok...
de lehet meg a webstation is pl
illetve barmi ami winyot hasznal :)

azt erdemes megprobalni, hogy a kulonbozo alkalmazásokat egyesével kikapcsolgatod hatha azok kozul valamelyik ebreszti

egyebkent en a winyo hibernalast epp ezert 2-4 orara szoktam allitani, igy ha allandóan ebrednek, akkor sem produkalnak evente 1-2000 nel tobb indulast

(#903) nemurea válasza nlq (#902) üzenetére


nemurea
aktív tag

OK, köszi a tippet!

(#904) Jim74 válasza nlq (#902) üzenetére


Jim74
nagyúr

HDD hibernálást jól lehet állítani?

Köszönöm :R

(#905) DJ. Ru$y válasza Jim74 (#904) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jól lehet állítani persze.

Amúgy, ha a hol a kérdés, akkor nyitsz egy DSM súgót, beírod a keresőbe hibernálás és láss csodát. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#906) Jim74 válasza DJ. Ru$y (#905) üzenetére


Jim74
nagyúr

Jól van na :P
Most nem vagyok DSM közelben, gondoltam megkérdezem.

Azt akartam kérdezni, hogy hol, de kijavította a swype :DDD

[ Szerkesztve ]

(#907) DJ. Ru$y válasza Jim74 (#906) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

(Hardver és tápellátás -> Hibernálás) [vagy hasonló, mert én sem vagyok most]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#908) Jim74 válasza DJ. Ru$y (#907) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, beállítottam 3 órára.

(#909) gyulus08


gyulus08
aktív tag

Esetleg valaki tudja, hogy miért kelhet fel a "nas" minden nap hajnali 2 órakkor magától (vagy találkozott hasonlóval) ?
Nincs beállítva semmilyen ütemezett feladat, vagy időzített bekapcsolás. Plex van, de letörölve is bekapcsol éjjelente. Igazából amióta összeraktam, azóta csinálja. Annyival tudtam eddig megoldani, hogy 2:10-re beállítok egy időzített kikapcsolást és így kikapcsol.
Viszont picit zavar, mivel hálószobában van a dolog és néha felébredek rá.

Ötlet? :F

(#910) HaZse válasza gyulus08 (#909) üzenetére


HaZse
őstag

Wake On Lan? Mert nekem is bekapcsol a PC-m ha alvó módba teszem csak be. Szerintem a NET-ről jöhet valami infó és at alapján kapcsol be. Próbáld meg ha kihúzod a LAN kábel, hogy akkor is bekapcsol-e.

De szerencsére az én NAS-om 7/24-ben megy és nem a hálószobában van, hanem a dolgozószobába. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#911) gyulus08 válasza HaZse (#910) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Wol nincs beállítva. Az a baj, hogy ha kihúzom a kábelt, akkor jó eséllyel nem tudom meg (kivéve ha felkelek rá), hogy felébred-e, mert a router logjában szoktam nézni. Bár lehet hétvégén fent maradok valahogy kettőig, akkor kiderül minden. :B

Esetleg nincs valami parancs, amivel konzolból lehetne listázni a feladatokat, hátha valami "bug" lenne a gui felületen?

Nap közben enyém is szokott menni, de éjszakára szeretem, ha pihen. Egy Asrock 330 ION, a benne lévő kis venti miatt nem a leghalkabb.

DJ. Ru$y: Erre nem is gondoltam, ma este ki is próbálom, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#912) DJ. Ru$y válasza gyulus08 (#911) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kapcsold ki, hogy lelője magát (ne lője le magát 2:10-kor) és akkor, ha kihúzod, és felébred, akkor nem az a baj.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#913) nemurea válasza gyulus08 (#911) üzenetére


nemurea
aktív tag

Az XPEnology a "szűz" vasra van feltéve, tehát semmiféle virtualizáció, keretrendszer nincs a gépen? A gépet egyébként teljesen kikapcsolod vagy alvóba küldöd? Bár alapból az XPEnologyban nincs alvó mód, amennyire tudom, hiszen az alap Synology NAS-ban sincs ilyen (hiányolom is).

De ez azt jelenti, hogy full kikapcsolt állapotából ébred fel? Nem nagyon lesz WakeOnLan, mivel azt még direktben, helyi hálózaton belülről is macerás megvalósítani (tudom, próbálom...), nem hogy a netről keresztül kapott paranccsal. A Windows-os laptopom valóban felébred rendszeresen alvó állapotból az éjszaka közepén, és azt tuti a frissítés miatt teszi, de az XPEnologynál nem valószínű, hogy erről lenne szó.

Ha szűz vas, akkor időzített bekapcsolást legjobb tudomásom szerint csak a BIOS-ban lehet beállítani. Az XPEnologyban is van ilyen menüpont, de az NEM tud működni a te esetedben, hiszen nem ugyanaz a BIOS egy Asrock 330 ION-on, mint egy eredeti Syno NAS-on. Ha kipróbálnád, csak össze-vissza írná a BIOS-odat.

(#914) nemurea válasza gyulus08 (#909) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ha a Router logjában látod, akkor nem ő maga ébreszti fel...? Nálam ahhoz, hogy a WoL működjön pl. telefonról, routeren legalább 3 menüpont megfelelő együttállása kell, de lehet, hogy egy fejlett router ezt egy gombnyomásra megoldja.

(#915) gyulus08 válasza nemurea (#913) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Na Üdv mindenki!

Szóval kipróbáltam DJ. Ru$y tanácsát, kikapcsolás letiltva, kábel kihúzva, de persze bekapcsolt ahogy kell.

Napló:

Itt látszik, hogy 2:03-kor felébredtem, visszadugtam kábelt, majd 2:06-kor kikapcsoltam. Viszont a naplóban nincs semmi szokatlan szerintem.

Telepített csomagok:

Antivirus Essential
Audio, Cloud, Download, Photo, Video Station
Cloud Sync
Plex,DLNA
Proxy,VPN
Python

nemurea: Nincs semmi virtualizáció, Nanoboot, DSM 5.0 4528 Update 2. A gépet menüből kikapcsolom.
Igen, teljesen kikapcsoltból kel fel, Wol nincs beállítva. Volt egy router csere is (Asus RT-N12D1 helyett TPLINK 3600 a gigabit miatt), de mind kettő alatt csinálta, szóval nem router. Biosban nincs időzített bekapcsolás.
A routertől kap DHCP-n egy fix IP-t. A DHCP üzeneteket látom a logban.

(#916) nemurea válasza gyulus08 (#915) üzenetére


nemurea
aktív tag

Misztikus. Én itt szenvedek a WoL-lal, erre valakinek magától megy :F OK, egy totál alvó gép (S5-ös kikapcsolt fázis, ha jól gondolom) a jelenlegi tudásom szerint csak 1) a gomb megnyomására 2) WoL-lal 3) BIOS beállítás alapján tud bekapcsolni. Gyakorlatilag mindhármat kilőttük. 1), 2) tuti, én azért még körülnéznék a BIOS boot menüjében. És a gép pontosan hajnali 1:00-kor indul el, mert a pendrive-nak kb. másfél perc kell, mire a DSM-et elindítja, ezt látjuk a logban.

Esetleg még meg lehet próbálni a pendrive kihúzását... :F Vagy még egy, de ez is kényszeres, hogy fogsz egy linux live CD-t, bebootolsz arról, majd teljesen leállítod - ilyenkor is felkel-e hajnalban.

Ezután már csak arra tudok gondolni, hogy az alvajáró kutya éjszaka benyomja a gombot. :)

(#917) DJ. Ru$y válasza nemurea (#916) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És ha hozzávesszük a nyári, téli átállást lehet pont éjfél az a hajnali egy... Szép anomália az biztos :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#918) gyulus08 válasza nemurea (#916) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Szerintem is kilőttük. Beállítottam most egy időzített bekapcsolást, nem kapcsolt be a cucc magától, de CMOS hibát se kaptam (úgy emlékszem ezt kellene kapnom ettől, viszont bebootolt).
Bár igazából nem tudom hogy nézi az órát a DSM, mert a saját logja szerint 1:00-kor indul, utána áll be 2-re.
A gép szerintem is 2:00-kor kapcsol be, router logja szerint 2:01:17-18 másodperckor szokott Discover-t küldeni, ez meg kb a normál bekapcsolásnál is így van (Az 5 meg 10 sec várakozási időt a Nanobootban, azt hiszem átírtam 1-1-re anno).

A pendrive kihúzás szerintem fölösleges, anélkül is biztosan bekapcsol, csak bootolni nem fog.
Viszont a második jó ötlet, csinálok majd egy másik linux pent, kikapcsolom arról, akkor hátha nem indulna el.

Szóval majd jelentkezem, addigis köszi az ötleteidet. :R

DJ. Ru$y: 2 óra, telefonon is megnéztem az időt amikor kikapcsoltam éjszaka, meg a router log is 2 órát ír. :)

[ Szerkesztve ]

(#919) TechnicR


TechnicR
tag

Sziasztok!

Ha építek egy ILYEN gépet, akkor arra fel tudom tenni ezt az XPEnology-t? Nagyon tetszik a Synology kattintós, ablakos rendszere...

Tehát nem lenne driver probléma? Még kezdő vagyok ebben a témában, előre is elnézést a buta kérdésért : )

(#920) nlq válasza TechnicR (#919) üzenetére


nlq
aktív tag

Szia!

a haz fincsi az alaplap tobb mint eleg...
de eleg akar 1-2 gb otthon talalhato elfekvo memoria is

amire nem lesz szukseged: oprendszernek kulon pendrive / winyo legalabb is 8GB nem kell...

az xpenologyhoz eleg egy 32Mbyteos pendrive a bootolashoz... utana a rendszer a winyoidon egy elso kulon particion lesz kb 1,5 GB helyet foglalva (mindegyiken, ha shr-t vagy mas raidot csinalsz...)

ha olcsobban akarsz kijonni akkor jo lehet meg egy microserver a regebbi szeriabol (n36l n40l n54l) igaz azok idleben tobbet fogyasztanak sztem mint a j1900 as proc

(#921) TechnicR válasza nlq (#920) üzenetére


TechnicR
tag

Köszönöm a választ! A fogyasztás fontos nekem, ahogy a csendesség is. A tanácsokat viszont köszönöm! : )

Hol találok leírást (akár angol) a feltelepítésről, a szükséges fileokkal együtt?
(azt hiszem megtaláltam: http://www.xpenology.nl/hardware-installatie/ innen? :) )

[ Szerkesztve ]

(#922) nlq válasza TechnicR (#921) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, onnan :)

(#923) nemurea válasza gyulus08 (#918) üzenetére


nemurea
aktív tag

Hali! Még eszembe jutott két dolog: az egyik, hogy 4) pontként az USB-s eszközök is felébreszthetik a gépet alvóból (nekem pl. az vez. nélküli egerem rendszeresen felkelti az elalvás (én elalvás :-) ) előtt épp csak alvóba küldött laptopot, miközben beteszem az ágy alá és véletlen megnyomom valamelyik gombját) - de ehhez kell egy okos USB-s eszköz, ami ráadásul az időt is tudja, és még akarja is felébreszteni a gépet - valószínűtlen. Ugyanezen az elven lehet, hogy a PCI-os eszközök is felébreszthetik a gépet, de ehhez meg az oprendszernek kell ezt beállítania - nem valószínű, hogy a DSM ilyesmit csinálna. De pl. nincs véletlen kamera kötve a Surveillance station-re...? (Ja, de ha nincs hálózat, akkor is felkelt...)

A másik: esetleg állítsd át a BIOS óráját, hogy tudd este is tesztelni, mintha már éjjel 1 óra (vagy éjfél, nem tudom) lenne. Ilyenkor persze ki kell húzni a LAN kábelt, hogy ne szinkronizáljon időt.

Sok sikert, számolj be az eredményről!

(#924) nemurea válasza TechnicR (#921) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ha meglesz a gép, az ESXi-t érdemes körüljárni, bár vannak érvek pro és kontra, hogy a virtuális NAS mennyire biztonságos vagy mennyire nem. De tagadhatatlan, hogy tesztelés és a gép kihasználása szempontjából jó a virtualizáció. Akár XPE-n belül meg tudod nézni, hogy az új verzió, amit fel akarsz rakni, rendben lesz-e - négy HDD-nél ez nem elhanyagolható szempont. Akár úgy, hogy még a próbálkozási fázisban több NAS rendszert telepítesz rá, és megnézed, melyik tetszik jobban (persze ez nem kicsit időrabló, mire mindet felkonfigurálod). Ja, meg akkor mehet akár asztali oprendszer is rá, ha esetleg PC-ként is használnád.

(#925) TechnicR válasza nemurea (#924) üzenetére


TechnicR
tag

Köszönöm, mindenképpen terveztem rá ESXi-t tenni, éppen azért amiért mondtad: több rendszer tesztelése, vagy frissítések előtt. Jelenleg az XPEnology-vel játszok, igaz itt asztali gépről, Oracle VM-ről, mivel majd csak jövő héten jön meg a rendelt HW, addig is legalább tapasztalatot szerzek : )

Mennyit vesz le a rendszer erőforrásából az ESXi? Vagy ez elhanyagolható mértékű és megéri hosszú távon is fenntartani?

(#926) gyulus08 válasza nemurea (#923) üzenetére


gyulus08
aktív tag

A nasba a bootpendrivon és tápkábelen kívül, csak a hálókábel van dugva.
Az a baj, hogy rá kell magam szánni a dolgokra, mivel a gép a Tv felett van egy polcon, nincs rákötve semmilyen periféria, billentyűzetből is csak egy van itthon a számítógép hátuljába dugva, szóval picit szenvedős a dolog, ha a nason akarok valamit állítani biosban.
PCI eszköz nincs a gépben, mondjuk nem is lehet bele rakni.

Órát most manuálisan átállítottam DSM-ben, maximum 2 órán belül be kellene kapcsolnia, kiváncsi leszek. :)

Köszi az ötleteket, megpróbálom holnap a dolgokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#927) nemurea válasza TechnicR (#925) üzenetére


nemurea
aktív tag

OK, kíváncsi lennék a tapasztalatokra az ESXi-vel kapcsolatban. Nem tudom, mennyit eszik pluszban, igazából nem hiszem, hogy érdemben kimutatható a különbség. Nekem puritán vason van az XPEnology, nem kezdtem bele az ESXi-s vonalba (a NAS mint olyan már eleve új terület volt). Amiért gondolkodtam rajta, az az, hogy nekem meg a tévé alatt van ez a PC, és a NAS tevékenysége mellett médialejátszó is lehetne párhuzamosan. Most a pendrive-on két rendszer van (XPE, OpenELEC), de vagy egyik, vagy másik fut, ráadásul az OE nem is látja az XPE-vel megformázott HDD-t, így marad a youtube vagy más forrásból a film lejátszása. Csak korábban eltanácsoltak ettől a megoldástól (ESXi), mert a virtuális médiacenter nem fér hozzá az alaplap FullHD képességeihez (ha jól értettem).

@gyulus08: ha van fejlemény, érdekel!

(#928) UBO


UBO
csendes tag

Sziasztok!
Milyen problémákkal kell szembe néznem(együtt élnem) ha win7 alól akarom emulálni? ill ilyenkor hogy kell elképzelni? (azt már olvastam még valahol az első oldalak egyikén hogy külön IP-t is kap :) ) de hogy a vinyókat hogy fogja kezelni?
A felállás:
7/24 ben fog menni.
200 Gb vinyó 2 partíció (elsőn lenne a win7) sata3_1
3Tb vinyó ez lenne hálónak és ez mehetne xpenologynak (szűz). Sata3_2
Ha emulálom (bár ennek még nagyon nem olvastam utána csak h van ilyen) akkor a 200 gb vinyót nem piszkálja meg? ill hogy kell az elrendezést? ha _2 végűre teszem a 3tb-t akk azt fogja elsődlegesnek venni xpenology? 3Tb-t hogy felismerje van valami teendő? (pl win alól bármit be kell állítani neki?)
Ha most kezdem el a telepítést akk melyik a működő verzió?
Illetve ha esetleg úgy döntök h win7-től megszabadulok akk az "emulációból" ki költöztethető a xpenology? (azt hiszem ezt hívják natívnak ugye?)

(#929) nlq válasza UBO (#928) üzenetére


nlq
aktív tag

win7 alatt ne akard emulalni!

ha mindenkepp emulalni akarsz akkor legyen egy kulon host oprendszered amit nem hasznalsz csak arra hogy a virtual gepeket futtatod (gondolj bele, valamivel behalasztod az oprendszert es maris elszalt a NAS-od is)
utana ezen virtual gep 1 ypenology
virtual gep 2 win7

virtual xpenologynak itt nezz utana:

http://start.xpenology.nl/#

valazd a virtuel -t es utana a virtualizalas tipusat

[ Szerkesztve ]

(#930) UBO válasza nlq (#929) üzenetére


UBO
csendes tag

Köszi a választ! Host op rendszernek mi ajánlott? (gondolom linux de ahhoz fabatkát sem értek) és am mennyivel extra kínlódás a virtuális gépről futtatott xpen? az működik h esetleg utána megszüntetem a virtuálgépet és os nélkül menne az xpen?

(#931) nemurea válasza UBO (#930) üzenetére


nemurea
aktív tag

A host oprendszert megmondják majd mások, ott nem tudok tippet adni, de a kiköltöztetés elég meredeknek hangzik: gondolj bele, a host oprendszer kezeli mondjuk a teljes HDD-t, és abból ad egy szeletkét az XPE-nek. Ilyenkor az XPE számára az a "világ", annak az elejére teszi be a saját oprendszerét (DSM). Ha egyszer csak közvetlenül bootolod az XPE-t pendrive-ról, akkor hirtelen "kitágul" a világ, látni fogja a teljes HDD-t, de nem látja az elején a DSM-et, tehát újra fogja telepíteni, ergo letörli az egészet...

Lehet, sőt valószínű, hogy megoldható, hogy a "guest" oprendszernek, tehát jelen esetben az XPE-nek dedikálod a teljes 3 TB HDD-t natív módon, de ez már, ahogy láttam a leírásokat, az eggyel haladóbb szint.

(#932) gyulus08 válasza gyulus08 (#926) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Szóval a világ legbutább dolga a megoldás.

Biosban, ugyan le volt tiltva az időzített ébresztés, de ahogy engedélyeztem, megjelent a 2:00.. :W
Kipróbáltam a Bios-ban az időállítást (tegnap DSM-en keresztül nem volt jó,visszaállította újraindítás után) és persze bekapcsolt..
Nyomtam egy defaultot a beállításokra, azóta teszteltem, nem kapcsol be.
Szóval ez egy nagyon jó bug volt. :N

Köszi a segítséget!

(#933) UBO


UBO
csendes tag

Sziasztok,
Végül úgy döntöttem mivel szűz a vas hadd menjen direktben usb-ről :) talán így megúszok pár kellemetlenséget.
4528 fent van (nagy küzdelem volt mire az összes portot megnyitottam vinyo ahci és még így is vagy 3x kellett nekiugranom...), egyenlőre 3tb vinyó még csak rajta van de nem csináltam kötetet (olvastam h akár 5 órát is túlmúlhatja) és még az elején szeretnék túl lenni az update 2 telepítésén.
Viszont nem értem, hogy pontosan hogy is kellene mármint a 4. lépést [leírás]
4. Open an ssh session (ie putty) to your Diskstation. Ez mi??? ilyet még sosem csináltam, hogy kell ezt elővarázsolni? néztem google-ban de nem jutottam dülőre
5. Login as ‘root‘. ide még nem jutottam el :(

[ Szerkesztve ]

(#934) nemurea válasza UBO (#933) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ez az a rész, ahol egy picit linuxozni kell. A putty.exe-t letöltöd, feltelepíted. Nyitsz egy terminál session-t, beírod a NAS IP címét, ahova kéri, a kapcsolódás típusnak SSH-t adsz meg, port az alap 22. Kb. ennyi, Open. Megnyílik egy parancssoros környezet és kéri a login nevedet. Az alap név/jelszód valószínűleg admin/valami, itt admin helyett root-tal lépj be, a jelszó ugyanaz, mint az admin-é.

Ha ez megvan, beléptél a NAS-ra parancssorból. Sokat nem kell tenned, control+c a weboldalon a parancsokra (egyszerre egy sor), vissza a putty-hoz, asszem jobb gombbal illeszti be, tehát pötyögnöd sem kell.

Folytatod a leírással, vissza a 3) ponthoz, és most ütsz OK-ot a DMS GUI-ján.

A linuxról még annyit, hogy ha egy parancs kiadása után csak szimplán visszakapod a kurzort, az jó, ha hibaüzenetet ír ki, akkor van valami probléma csak.

(#935) UBO válasza nemurea (#934) üzenetére


UBO
csendes tag

Thanks, neki is esek.

[ Szerkesztve ]

(#936) BodyGekko


BodyGekko
tag

Sziasztok!
Valakitől lehetne kérni egy részletes,szájbarágós leírást hogy hogyan és mit kell átírni ahhoz hogy lehessen regisztrálni a synology.me DDNSt?
Előre is köszönöm ... :) :R

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#937) mszl válasza BodyGekko (#936) üzenetére


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Csak úgy érdeklődésképpen, miért jó a synology-s ddns cím? Nekem egy sima No-IP-s van és tökéletesen működik. A syno topicban meg sokszor panaszkodnak a synos ddns kiesésekre.
Vannak valami előnyei??

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#938) DJ. Ru$y válasza mszl (#937) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kényelmes: Nem kell hozzá routert piszkálni, nem kell azzal törődni, hogy lejár és kattintsak, hogy meghosszabbítsam, nem kell átirányítani, átirányítja magát. Ezért használom én, bár nekem egyelőre nem létszükséglet, lehet le is kellene vennem kintről, nehogy célpont legyen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#939) mszl válasza DJ. Ru$y (#938) üzenetére


mszl
aktív tag

Ok! Igy mar ertheto, soha nem merultem bele, mert a sajatom mindig mukodott rendesen az elozo szervereimmel is.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#940) dctacsi


dctacsi
csendes tag

Sziasztok,

Még új vagyok a témában de szükségem lenne egy kis segítségre!
Tegnapi nap folyamán telepítettem DSM 5.0 4458-at egy Lenovo X200-ra (http://cyanlabs.net/Thread-Install-XPEnology-DSM-5-0-on-the-N54L alapján).
Minden frankón működik, de szeretnék egy kis szájbarágós segítséget kérni (nem valami jó az angol nyelvtudásom a külföldi fórumokhoz, így nem találtam sok számomra hasznos infót) az alábbi dolgokhoz:
-Serviio telepítés DSM alá
-DSM 5.0 frissítése 5.1-re
Ha valaki tudna ezekben segíteni azt nagyon nagyon megköszönném!!!

Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!

Üdv

Soós Balázs

(#941) nemurea válasza dctacsi (#940) üzenetére


nemurea
aktív tag

Helló! Serviio telepítésében nem tudok segíteni, de a DSM 5.1 még nem elérhető XPEnology formájában. Néha csekkelj vissza ide, hogy értesülj róla, amikor működik.

(#942) dctacsi válasza nemurea (#941) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Köszönöm a segítséged! Azt hiszem most már rendszeresen fogom vizslatni a fórumot 5.1 ide vagy oda! :)

(#943) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Tud valaki olyan megoldást, hogy az XPenology rendszer a HDD-ről bootoljon és ne keljen az USB?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#944) dctacsi válasza nemurea (#941) üzenetére


dctacsi
csendes tag

És egyébként van esetleg olyan újabb verziószám a "DSM 5.0-4458"-hoz képest, amire érdemes lenne frissíteni?
Vagy egyáltalán lehet frissíteni a rendszert úgy, hogy minden megmaradjon?

(#945) nemurea válasza dctacsi (#944) üzenetére


nemurea
aktív tag

Hát ugye ott van a 4528 főverzió, illetve annak az Update 2-je, erre érdemes frissíteni. Nekem eddig mindig megmaradtak az adatok, egyszer egyedül a DLNA bejegyzések tűntek el, de lehet, hogy ott a Mediaserver frissítése miatt volt, nem az update miatt. Van olyan update, hogy háromszor kell újraindítani a PC-t, mire teljesen rendben feláll, de adatvesztés ekkor sem volt. (Eltekintve attól, hogy magát a Volume1-et nem látta, de a "Próbálta már újraindítani?" itt is segít.)

(#946) nemurea válasza HaZse (#943) üzenetére


nemurea
aktív tag

Igen, van ilyen megoldás, láttam egy komplett leírást hozzá, de nem tettem el a könyvjelzők közé, mert egyrészt nekem túl bonyolult volt, másrészt nem volt számomra nagy hozzáadott értéke (egy pendrive-val kevesebb), harmadrészt nem tudom, mennyire lesz így az update komplikált, hiszen maga a pendrive szimulálja az eredeti Synology ROM-ját. A Google segíteni fog, angolul érdemes.

(#947) nlq válasza HaZse (#943) üzenetére


nlq
aktív tag

igen tudok...

fogsz 1 winyot, usb-n feltolod az asztali gepedre...
felteszed ra a nanobootot

lehuzod
beteszed a szerveredbe
winyorol bootolsz

csak az a baj hogy igy megeszik 1 winyot arra a 20 MB-nyi boot image re

mas megoldas nem lesz ra (szerintem) mert a gyari syno is igy mukodik... annyi kulonbseggel, hogy ott az alaplapra van forrasztva a flash chip

(#948) nlq válasza dctacsi (#940) üzenetére


nlq
aktív tag

Serviio synologyra

(google kereso elso talalat)
http://pcloadletter.co.uk/2012/01/25/serviio-syno-package/

(#949) dctacsi válasza nlq (#948) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Igen, ezt meg is találtam, és köszönöm a segítséget, viszont sajnos az én Angol nyelvtudásom eléggé tré és erre már a Google fordító sem elég, ezért szerettem volna, ha valaki kicsit magyarosan tud a témában segíteni....

(#950) nlq válasza dctacsi (#949) üzenetére


nlq
aktív tag

aham ertem... mivel kb itt senki nem hasznalta ezert azt tudom ajanlani hogy a google forditot raengeded az instructions-ra es maris fel tudod tenni :)

egyebkent mit tud ez hogy mindenkepp ezt akarod?? azert kerdem, mert alapbol magyarul eleg jol meg van tamogatva mediaszerver funkciokkal (logitech media szerver, Itunes szerver, plex server, alap media szerver)
raadasnak a serviio javan fut amihez alapbol eleg kétkedőn allok (tul sokat szivok az ugyfelek javas programjaival...)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.