Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Rengete


Rengete
aktív tag

Srácok! Ennek a módszernek milyen előnye van azzal szemben, hogy a routerbe beállítok egy ingyenesen regisztrálható no-ip-t és a nas ip-jére pedig állítok egy dmz-t, vagy aki jobban vágja akár egyesével a portokat is ráállíthatja!?? Ekem tökéletesen működik minden kívülről.

(#1552) DJ. Ru$y válasza Rengete (#1551) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem kényelmesebb volt regelni a NAS-on belül egy synology-s címet és már nyitotta a portot magának és kész, elérhető kintről és ennyi. Nem a routerben kell állítgatnod illetve azt a DDNS-t tudod másra is használni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1553) lafaty80 válasza Rengete (#1551) üzenetére


lafaty80
őstag

Én arra tudok gondolni, de ennek utána kellene még olvasnom, hogy míg a router-es megoldásnál, én ha nem vagyok otthon (meg most állandóan is) a dyndns-es címre hivatkozom. Ez azt jelenti, hogy ha otthon vagyok, akkor is külső hálózaton keresztül megyek rá a NAS-ra, nem belső hálózatosként.

Akkor lenne értleme szórakozni a quickconnect-el, ha mondjuk az automatice tudná, hogy most otthon vagyok belső hálón, vagy távol vagyok, és ehhez lőné be a kapcsolatot a NAS-al.

Szerintem..... :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1554) gabyka


gabyka
aktív tag

Esetleg lenne valakinek 6.3-as survillace station csomagja? Nagy segítség volna... :R

(#1555) M3kk válasza DISC4U (#1550) üzenetére


M3kk
őstag

Enis kernek privit :). Vagy.. alapjaban veve mar maga az XPEnology illegal, szoval nyomjad batran :).

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1556) bupemko válasza lafaty80 (#1553) üzenetére


bupemko
senior tag

Ha az otthoni DNS-ed normálisan be van állítva (split DNS), akkor nem fog kimenni a kérés.

(#1557) DJ. Ru$y válasza bupemko (#1556) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Így van, ahogy bupemko írja, ha elkezdem pingelni a synology-s címemet, akkor lefordítja a külsős IP-mre, de 0 ms-es válasszal jön a ping vissza, mert belsőhálót pingelek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1558) lafaty80 válasza bupemko (#1556) üzenetére


lafaty80
őstag

Ez viszont érdekelne, ennyire nem másztam bele. Hogy lehetne ezt jól beállítani, és leginkább hol?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1559) HaZse


HaZse
őstag

Szasztok.

Ma én is sikeresen frissítettem az elő DSM 5.0-s update 2-es rendszeremet előbb DSM 5.1-re, majd internetről egyből az update 2-re frissítettem és minden tökéletesen működik. Sőt ami nem ment az 5.0-nál (web station, PhP ) is megy. :D

Lenne két kérdésem:

1.: T-Home-ról váltottam Invitelre (60/20-as netre), de itt ugye állandóan változik az IP cím. Namármost az XPenology-ban be lehet állítani, hogy pl. a noip.com-os acc-om időközönként ellenőrizze az IP cím változást, vagy kell egy megfelelő router?

2.: A megosztásaim tökéletesen mennek az átköltözés utűn, de viszon a Google Drive és az OneDrive-ről szeretnék biztonsági másolatot csinálni a NAS-ra. De azt hogy tudom beállítani, hogy ez az egy megosztott mappa ("Cloud" nevű) csak én tudjak hozzáférni egy felhasználó/jelszó párossal, míg a többi megosztást meg felhasználó/jelszó nélkül tudjam böngészni? Mindezt Windows 8.1 alatt. Mert jelenleg mindenki hozzá tud férni itthon a "Cloud" mappámhoz.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1560) BodyGekko


BodyGekko
tag

Valaki használja a webcam nevű appot? Hogyan tudom elindítani?Nekem mindig vmi adminos bejelentkezést kér :(

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#1561) Proxy2 válasza gabyka (#1554) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Innen:Survilance spk tudsz mazsolázni.

Sorozatszám ügyben ha valaki tudja mi a DS3615xs sorozatszám mezője, ossza meg velem pls.

Annyi biztos nem BCKINxxxxx formátum, inkább mint a DS415+ 1490MHNxxxxxx formátum lehet.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1562) gabyka válasza Proxy2 (#1561) üzenetére


gabyka
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#1563) bupemko válasza lafaty80 (#1558) üzenetére


bupemko
senior tag

Én speciel IP címmel használom bentről arra, amire nekem kell, de elvileg ha bekapcsolod a DNS szerver részét a Synology-nak, akkor azon be tudod állítani. DHCP szerverben meg be kell állítani, hogy a Synology legyen az elsődleges DNS szerver. Szólj ha elakadsz.

Nekem is szépen megy már több, mint 6 napja az 5.1. Elkezdek rá átpakolni és utána frissítem a másik HP microservert is, amin most még 4.3 megy.

@HaZse

1. Vezérlőpulton van ddns beállítás, oda vedd fel a címed.

UPDATE

Miközben próbáltam megnézni, hogy HaZse második kérdésére mi a válasz nem tudtam megnyitni a Felhasználókat.

Kötetet is megint eldobta, úgy fest ez az 5.1 se túl stabil még!

[ Szerkesztve ]

(#1564) M3kk válasza bupemko (#1563) üzenetére


M3kk
őstag

Restart neki.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1565) DISC4U válasza Proxy2 (#1561) üzenetére


DISC4U
csendes tag

Nem feltétlenül DS3615xs sorozatszám kell , hogy legyen.
Nekem is más van

(#1566) lafaty80 válasza bupemko (#1563) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszi, de kipróbáltam, csak nem hagyott a dolog.
Simán, minden egyéb beállítás nélkül kezeli a dolgot.
Egy nagyobb videóval ki is próbáltam, helyi hálós wifi-s sebességgel tolta fel a NAS-ra.

Jó ez a cucc :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1567) Rengete válasza lafaty80 (#1566) üzenetére


Rengete
aktív tag

Igen! Megpingeltem itthonról a no-ip-s címemet és "tim<1ms" egyfolytában.

[ Szerkesztve ]

(#1568) Rengete


Rengete
aktív tag

Ilyenből naponta van vagy 10db. Mennyire kell ezektől szerintetek tartani? Másnak is van ilyen?

(#1569) nolika


nolika
aktív tag

Üdv,

DSM5.0-ám van, xpenology.nl-ről.
A torrent letöltő (download station) nem hajlandó a beállításaimat kezelni.
-nem korlátozza le a letöltést
-nem tartja be a max aktív torrenteket

Hogyan tudnám rávenni, hogy megtegye?

(#1570) bupemko válasza M3kk (#1564) üzenetére


bupemko
senior tag

Nem akarom hetente ujraindítani, úgyhogy én egyelőre maradok az 5.0-nál.

(#1571) nolika


nolika
aktív tag

Valakinek volt dolga a synocommunity-s transmissionnal?
Torrent betöltése után azt írja permission denied.
Csináltam neki egy transmission usert de letörölte. Az alap userhez hozzá van adva, azzal belépve újraindítva a szolgáltatást se megy. Mókolni kellene ssh-n az usereket?

(#1572) Rengete válasza nolika (#1571) üzenetére


Rengete
aktív tag

(#1573) M3kk válasza bupemko (#1570) üzenetére


M3kk
őstag

Nem kell hetente. Az upgrade utan egyszer el 'kell' tunjon a volume, amitegy restart orvosol, ennyi.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1574) larryking válasza nolika (#1571) üzenetére


larryking
senior tag

Csak fiée stationban adj a letöltés mappához jogokat az usereknek. Jó lesz.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1575) bupemko válasza M3kk (#1573) üzenetére


bupemko
senior tag

Ez már megvolt múlt hétvégén, lásd korábbi hozzászólásom...
Azon agyalok, hogy inkább hagyom az egészet, beáldozok egy régi kis vinyót és kipróbálom az OMV-t...

[ Szerkesztve ]

(#1576) gabyka válasza bupemko (#1575) üzenetére


gabyka
aktív tag

Anno "bonyolultsága" miatt dobtam az OMV-ot, de kíváncsi lennék a próbádra...

(#1577) Destloler válasza DJ. Ru$y (#1519) üzenetére


Destloler
tag

Köszönöm a segítésgedet!

Szeretnék még további segítséget kérni, tudnál nekem segíteni hogyan kell usb install cd készíteni, melyik iso/img file kell letöltenem?

Támogatja-e az Intel D525MW alaplapomat. Próbáltam utánna olvasni de a leírtakból nem kaptam olyan információt ami miatt neki mernék vágni.

Esetleg van-e tapasztalatod az DSM 5.1 verzióval kapcsoaltban, vagy hogy melyik verzió volt nálad a legstabilabb.

Segítségedet előre is köszönöm!

(#1578) nlq válasza Destloler (#1577) üzenetére


nlq
aktív tag

nem install cd kell, hanem egy boot pendrive

itt a leiras
ez az image kell

(#1579) M3kk válasza bupemko (#1575) üzenetére


M3kk
őstag

Most mit mondjadk? Hajra :). Masnak nem volt az uj bootloaderrezl baja (XPEnoboot_DS3615xs_5.1-5022.1), sem nalam (+20 Gep, tobbsegeben Gen8 microserver), sem az xpenology forumon..

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1580) dc.tacsi válasza lafaty80 (#1553) üzenetére


dc.tacsi
tag

Én pont e miatt használom a QuickConnect-et!
Ha a "http://"SAJÁT QUICKCONNECT ID".quickconnect.to/"-s címemet használom és belső hálózatról vagyok, akkor belső IP címmel csatlakozik, ha kintről vagyok, akkor pedig a külső IP címemmel csatlakozik!
Szóval ha erre keresel megoldást, hát ez pont segítene! :)

(#1581) nlq


nlq
aktív tag

akinek transmission jogosultsag problemaja van nezze meg ezt

(#1582) lafaty80 válasza dc.tacsi (#1580) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszi, de most hétvégén lecsekkoltam, igazából a megoldja a NAS ezt. Most dyndns.org-os reggel és routeres port-forward-al megoldja :)

Sajnos a quickconnect nekem nem akar bejelentkezni amúgy sem, állandóan hibát dob, regnél is és ha már van account, akkor a bejelentkezéskor is. :(

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1583) DJ. Ru$y válasza lafaty80 (#1582) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahhoz is át kell írni ezt azt a bootban, ha ez nincs meg, akkor nem is fog menni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1584) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan windows-os alkalmazás amivel tudok társítani torrent fájlt és automatikusan megnyitja a DL Stationt? Vagy kizárólag csak betallózni lehet a fájlt?

(#1585) larryking válasza DJ. Ru$y (#1583) üzenetére


larryking
senior tag

Már minden fajta átírást kipróbáltam minden fajta eredmény nlkűl.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1586) DJ. Ru$y válasza Rengete (#1584) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

FF alatt van valami plugin rá nézd meg a pluginok közt (Synology-ra keress rá), én kerestem egy remote-ot, akkor láttam, de fogalmam sincs mi volt a neve.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1587) Rengete válasza DJ. Ru$y (#1586) üzenetére


Rengete
aktív tag

Közben a Synology fórumban kaptam a tippet. Chrome-ra van plugin és frankón működik is, még a végleges letöltés helyét is meg lehet benne adni ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#1588) mandriva11 válasza lafaty80 (#1582) üzenetére


mandriva11
tag

Most sikerült beélesítenem a quickconnect-et :)
Csak egy jó sn és mac kellett hozzá :)
Ja és biztos, hogy megy, mert mobilnettről is próbáltam, és betudok lépni a szerverembe.

[ Szerkesztve ]

(#1589) DISC4U válasza larryking (#1585) üzenetére


DISC4U
csendes tag

a nas nevét is átírtad a ds3615xs-re ? vagy a syslinux.cfg-ben írod át :R

[ Szerkesztve ]

(#1590) AiRLAC válasza Rengete (#1587) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezt már megírták neked itt :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1591) bupemko válasza M3kk (#1579) üzenetére


bupemko
senior tag

Örülök, hogy neked működik, nálam elásta magát az XPE az 5.1 bénázással.

(#1592) larryking


larryking
senior tag

A quic connekt méregfoga szerintem a router. Eddig egy netgear wndr3700-at haszáltam openwrtvel, jelzem nagy megelégedettséggel. De nem ment az istennek sem a qc. Kicseréltem a upc modemet, a régi barnát egy cisco epc3925-re, ma gondoltam rápróbálok a qc-re. És láss csodát, kb 4féle sn-el is sikeres volt a reg.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1593) larryking


larryking
senior tag

A quic connekt méregfoga szerintem a router. Eddig egy netgear wndr3700-at haszáltam openwrtvel, jelzem nagy megelégedettséggel. De nem ment az istennek sem a qc. Kicseréltem a upc modemet, a régi barnát egy cisco epc3925-re, a netgeart is nyugdíjaztam, ma gondoltam rápróbálok a qc-re. És láss csodát, kb 4féle sn-el is sikeres volt a reg.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1594) dc.tacsi válasza bupemko (#1591) üzenetére


dc.tacsi
tag

Az 5.0 hosszú időn keresztül tökéletesen üzemelt, mindenféle apró gond nélkül.
Kijött az 5.1, és mindenki elkezdte mindenféle teszt nélkül fölhagyigálni a már belakott éles rendszerre, ami nem egy ajánlatt dolog, miután egy hekkel bootloaderről van szó.
Második bootloader kiadással már az ég világon semmi gond nincs, jelenleg 9 helyen használom folyamatosan, nagyobb cégnél is és gyönyörűen megy, pedig van használva rendesen,,,
Ha nálad ilyen problémák vannak amiket írtál is, akkor nálad egyéb gondok lesznek, valami probléma lehet a telepítésnél...
De ha megúntad ennyi apró probléma után, hát kíváncsi leszek mennyi idő alatt térsz vissza az OMV-ről, ennek már többször is neki éstem és azt kell mondjam kezelhetőségben messzemenőleg elbújhat a Syno mellett. (Plusz nem tudom, hogy az a saját hülyeségemnek köszönhető e, de egy biztos, nálam még Synot nem kellett egyszer sem újraindítanom a frissítések kivételével, viszont az omv minimum heti egyszer összeomlott :S)
A Syno szervereimen kívül 1 stabilabb szervert üzemeltetek csak de az is Linux! :)

(#1595) bupemko válasza dc.tacsi (#1594) üzenetére


bupemko
senior tag

Köszi a visszajelzést, OMV-t még nem néztem (ahogy olvastam az is Debian alapon megy), ezért gondoltam, hogy teszek egy próbát. Linux parancssortól nem ijedek meg, de ha a stabilitása megkérdőjelezhető annak is, akkor lehet, hogy marad egy egyszerű debian/ubuntu szerver, amit CLI-ből konfigurálok. Jól néz ki a webmin Syno-nál meg OMV-nél is, de nekem az a véleményem, hogy a külcsín ne menjen a stabilitás kárára.

(#1596) DJ. Ru$y válasza bupemko (#1595) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy tört rendszer, nem értem miért csodálkozol, hogy néha előjön ilyen. Vegyél egy Syno-t és használd annak a felületét, na ott lehet nem lesz soha bug, amúgy nem tudom milyen stabilitási problémáid vannak XPE-vel, de hát ha Linux, akkor Linux, te döntésed.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1597) M3kk


M3kk
őstag

Segitsetek mar a qc el, seriallal meg mac el. Latom van akinek tobb is van :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1598) larryking válasza M3kk (#1597) üzenetére


larryking
senior tag

Keress Privátban segítek. Bár 1 évig nekem sem ment. Kiiktattam a routerem és elsőre.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1599) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Megint lenne egy kis gondom.

DSM 5.1 update 2 fot a NAS-omon.

Az a kérdésem, hogy az miért van, hogy a Download Station-ban lévő torrent fileokat nem seedteli vissza? Pedig a portok meg vannak nyitva.

Vagy milyen portot kell megnyitni neki?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1600) DJ. Ru$y válasza HaZse (#1599) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

El vannak egyáltalán indítva seedre? Múltkor is ilyen hiba volt, hogy el sem volt indítva a torrent.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.