Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) fogtunder válasza dctacsi (#1050) üzenetére


fogtunder
nagyúr

arra figyelj, hogy SHR-nél, ha vegyes kapacitású lemezeket használsz, a legnagyobbik (vagy mondjuk 4TB-4TB-2TB kiépítésnél az egyik 4-es) tárhelyét bukod a redundancia miatt, szóval ha a mostani mellé beraksz egy 4-es lemezt, a tárhelyed nem fog nőni, csak lesz hibatűrése, a nagyobbik lemez fele gyakorlatilag feleslegesen lesz ott.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1052) nlq válasza dctacsi (#1050) üzenetére


nlq
aktív tag

a gyari synoknal lehet sot egy SHR be is lehet tenni a belso diszkekkel
xpe nel szerintem ez fugghet a kontrollertol is eroteljesen (tesztelni kellene)

mini pcie nincs?? wifi kartya mibe van dugva??

(#1053) dctacsi válasza fogtunder (#1051) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Tudom, hogy bukom a nagyobbikat, de legalább addig is biztonságban vannak a dolgaim, aztán ha sikerül tovább lépni, akkor a 2-est ki cserélem 4-re és ha jól értelmezem, onnantól már 4 lesz...
Vagy rosszul értem?

(#1054) nlq válasza dctacsi (#1053) üzenetére


nlq
aktív tag

azt irtam, vagy nem ?? :)

(#1055) dctacsi válasza nlq (#1052) üzenetére


dctacsi
csendes tag

A WiFi valószínűleg abban van, de még nem néztem, de egyenlőre a 2-vel is el lennék, csak még ez is kicsit darabosan jön össze... És tovább rontja az is a helyzetet, hogy nem vagyok valami profi egyenlőre a témában... :(

Apropó! Valaki nem tudná esetleg elárulni, hogy mi lehet a MariaDB gyári root jelszava? Az istennek nem jövök rá, hogy honnan kellene kiderülnie... :( (és persze nem egyezik meg a gyári admin jelszóval... :( )

(#1056) DJ. Ru$y válasza dctacsi (#1053) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem elég a 3 TB? (nem kötekedés, csak kérdezem) A 4 TB-os esetén ugyanis a GB ár kicsit elszáll a 2 illetve 3 TB-oshoz képest.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1057) fogtunder válasza DJ. Ru$y (#1056) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mivel laptopon fut, nem egyszerű a bővítés megoldása, a portok eléggé korlátozottak szoktak lenni ezeken az alaplapokon, és ha kell a tárhely, akkor nagy HDD kell hozzá, nem lehet akármikor bepattintani egy újat.

én mondjuk személy szerint nem is szórakoznék ezzel, integrált procis cerka lap, egy olcsó FSP SFX táp, aztán hadd szóljon.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1058) dctacsi válasza fogtunder (#1057) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Milyen alaplapot érdemes nézni, amin már értelmes proci is van, de van is benne mondjuk 4 sata port?
Mert ha már komplett gépről van szó, akkor csak csak legyen már ennyi hely... :)

Ja és mennyire lehet jó, a passzív tápos ház?

[ Szerkesztve ]

(#1059) fogtunder válasza dctacsi (#1058) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én valami Haswell Celeron procis integrált lapot néznék, mondjuk az Asrock Q1900-ITX, de integrált procis lapoknál csak a felsőházban van 4 SATA port, szóval nem olcsók. ennél feljebb fileserver célokra szerintem felesleges menni, egy SSD beiktatásával itt is nagyobb gyorsulást lehet elérni, mint a procierő növelésével.

a passzív táp gondolom panaeltáp, van pár kérdéses minőségű, amire én nem bíznám rá az összes adatom és a lemezeimet, mert a redundáns tömb se ér semmit, ha a szar minőségű paneltáp egyszerre süti meg az összeset. teljesítményben nem kell nagy (bekapcsoláskor lehet nagyobb terhelés, mikor egyszerre felpörögnek a lemezek), szóval ha a ház egyébként normálisan tud szellőzni, elmehet passzívról is, csak normális minőségű legyen. mITX topicban érdemes rákérdezni, ott szerintem tudnak ajánlani megfelelőt. a teljesen passzív üzemet én nem erőltetném ettől függetlenül, a lemezeknek azért nem árt egy légkavaró, akkor meg már majdnem mindegy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1060) dctacsi válasza fogtunder (#1059) üzenetére


dctacsi
csendes tag

Igazából a légkavaráson azért nem gondolkoztam, mert a vinyó akkor sem feltétlenül a házban lenne! :D
Nálam jelenleg is egy ilyen tartóban figyel a vinyó a laptop tetején, egy fektetett mini iTX ház tetején kényelmesen el férne ebből 4db-is! :)

Megéri SSD-re tenni az XPEnology-t? Jelent bármit is sebességben?

A passzivitásra visszatérve viszont szeretném, ha teljesen csendben üzemelne a gépezet, mert a nappaliban van a gép és rendszeresen alszanak a környékén, ha még csak a vinyók kerregnek az le van tojva, de azt nem akarom, hogy zúgolódjon is...

(#1061) TechnicR válasza dctacsi (#1060) üzenetére


TechnicR
tag

Én EZT raktam össze, teljesen elégedett vagyok vele.

Passzív hűtésű, ugyan a házban van egy 12-es venti, de lvl1-es sebességen (BIOS-ban) semmi hangja, csak a levegőt kavarja amennyire kell. Természetesen bármikor cserélhető ez is egy még halkabb ventire (Noctua). A szobában van egy akvárium is, aminek a pumpája sokkal nagyobb zajt csap, attól a venti hangja nem hallatszik.

Egyelőre csak CoudStation és Transmission megy róla, mikor terheltem 6 torrent egyidejű letöltésével (össz. tempó: 40-50 MB/s le) akkor is csak 15-20%-on ment a proci. Memóriából bőven elég a 4 GB (igaz nekem 8 van, de egyáltalán nincs kihasználva, még ESXi miatt vettem, de egyelőre azzal nem akarok kísérletezni).

Fogyasztásra 20-25W-ot mértem.

[ Szerkesztve ]

(#1062) fogtunder válasza TechnicR (#1061) üzenetére


fogtunder
nagyúr

memóriából bőven elég az 1GB is

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1063) TechnicR


TechnicR
tag

Akkor nincs megoldás a valós hőmérsékletek mutatására?

Ha akár ideiglenes érték lenne, az is elég nekem, csak kíváncsi vagyok, hogy vehetek-e még lejjebb a ház egyetlen ventilátora sebességén. Mintha lenne valami SSH parnacs is, vagy azzal se megyek semmire, mert maga az XPEnology rendszer olvas le hibás adatot a szenzorról, így SSH-ra is hibásat küld el?

(#1064) nlq válasza TechnicR (#1063) üzenetére


nlq
aktív tag

infras lézeres távhőmérő?? ;)

(#1065) nemurea válasza dctacsi (#1058) üzenetére


nemurea
aktív tag

Alaplap: Nem pont NAS-ra tervezték, hanem multimédiára, de én már jó ideje ezen futtatom az XPEnology-t: ASUS AT3IONT-I vagy ebből a deluxe, teljesen passzív hűtés, integrált Atom proci, 4 SATA2 port, legutóbb a deluxe verziót (távirányítóval, integrált wifi-vel) 12 ezerért láttam a hardveraprón. 84 W-os paneltáppal eddig (remélem, még sokáig :) ) kiválóan működik. Mellesleg gyönyörű kék az alaplapi ledje :P

Emellett butatévére is rá van kötve, és így, ha kell, a gyerekek ezen nézik a mesét.

(#1066) TechnicR válasza nlq (#1064) üzenetére


TechnicR
tag

Jól hangzik de sajnos nincs olyanom :D Az amúgy is csak a bordát mutatná ami azért biztos hűvösebb mint a procimag : )

(#1067) llacee válasza TechnicR (#1066) üzenetére


llacee
őstag

Sziasztok!

Valakinek sikerültmár a Link Aggregation?

Nekem létrehozza a bond1-et, de azt irja, hogy mégsem működik megfelelően...

(#1068) AiRLAC válasza llacee (#1067) üzenetére


AiRLAC
addikt

Switch milyen?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1069) nlq válasza llacee (#1067) üzenetére


nlq
aktív tag

a switchnek tudnia kell a IEEE 802.3ad Dynamic link aggregation (802.3ad)(LACP) -t

(#1070) llacee válasza nlq (#1069) üzenetére


llacee
őstag

A switch tudja, be is van állítva (3CBLSG24 3Com Baseline Switch 2924 SFP Plus )

[ Szerkesztve ]

(#1071) dctacsi


dctacsi
csendes tag

Sziasztok,
Szükségem lenne egy kis segítségre FTP-ben.
Tökéletesen működik az FTP (kivéve a "Letöltések" mappa, az "ö" betű miatt, de ez most nem lényeges...), viszont szeretném úgy is használni, hogy létrehoznék egy "FTP" nevű megosztott mappát, és azon belül lennének felhasználóknak külön mappáik, az lenne a cél, hogy legyen olyan felhasználó, aki mondjuk csak az "FTP/Béla" mappát lássa.
Van erre megoldás az XPEnology-n belül?
Segítségeteket köszönöm!
Üdv

(#1072) TechnicR


TechnicR
tag

Ha megadok neki egy dnydns szervert, hogy el tudjam érni kívülről (Transmission, Synology Music mobilról) akkor milyen biztonsági beállításokra kell figyelnem?

-admin -t letiltottam
-saját felhasználóm jelszava 12 karakter (kis-nagybetű, szám, szimbólum)
-SSH, Telnet ki van kapcsolva

Mit érdemes még? Vagy egyáltalán nem ajánlott kiengedni a világhálóra? Nem vállalati dolgok vannak rajta, csak az otthoni filmek, zenék, fényképek...

[ Szerkesztve ]

(#1073) AiRLAC válasza TechnicR (#1072) üzenetére


AiRLAC
addikt

A default külső portokat tedd át máshova a routereden (pl. 5001->15001)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1074) llacee válasza TechnicR (#1072) üzenetére


llacee
őstag

Be szoktam kattintani, hogy ha bármely szolgáltatással hibás jelszóval vagy username-el próbálkoznak az az ip legyen bannolva.Szépen bővül a lista.

(#1075) DJ. Ru$y válasza llacee (#1074) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt hol lehet? synology.me-s címet használok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1076) llacee válasza DJ. Ru$y (#1075) üzenetére


llacee
őstag

Vezérlőpult->Biztonság->Autómata blokkolás

(#1077) DJ. Ru$y válasza llacee (#1076) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1078) TechnicR válasza llacee (#1076) üzenetére


TechnicR
tag

Beraktam a dyndns-t, viszont most a webcímet beírva portok nélkül a DIGI-s csodarouter (ZXHN H298N) login felülete jön be. Ezt nem értem valami biztonságosnak (természetesen ott is rendes jelszó van, de félek, hogy hamarabb törhető az a cucc). Mennyire van alapja a félelmeimnek és hogyan küszöbölhető ki, hogy a router láthatatlan maradjon?

(#1079) llacee válasza TechnicR (#1078) üzenetére


llacee
őstag

A router remote admin felületének adj valami más portot, mint a 80-as.

(#1080) TechnicR válasza llacee (#1079) üzenetére


TechnicR
tag

DIGI-s router, nagyon le van butítva, szerintem nem megoldható : (

(#1081) nlq válasza TechnicR (#1080) üzenetére


nlq
aktív tag

digi routert nem ismerem, de a remote managementnel keresd a portvaltast, vagy ha az nincs akkor kapcsold ki a remote managementet, akkor is felszabadithatja kivulrol a 80 as portot

(#1082) llacee válasza nlq (#1081) üzenetére


llacee
őstag

megnéztem a manualját, tényleg nincs ilyen opció

(#1083) TechnicR válasza llacee (#1082) üzenetére


TechnicR
tag

Egyelőre lelőttem a dnydns-t, mivel most még úgyis csak otthoni hálózatról megy. Majd januártól lesz állandó munka, ott már jó lenne ha el tudnám érni, addig meg talán kitalálok valamit : )

(#1084) HaZse


HaZse
őstag

Skacok!

Ma vettem észre, hogy a webstation nem megy nekem. Beírom az ip címemet és azt írja ki, hogy az oldal nem található. Pedig ha samban keresztül betallózom a web könyvárat, akkor az ott van és látszik is. (Van index.html).

És ha be akarom kapcsolni a webstationt a vezérlőpultnál, akkor a következőt írja ki: "A művelet nem sikerült. Jelentkezzen be ismét a DSM-be, és próbálja újra." :F

Eddig pedig rendesen ment.

DSM 5.0 van fent.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1085) Jim74 válasza TechnicR (#1072) üzenetére


Jim74
nagyúr

Admint hogy letiltani? Pontosan mely pontoknál vegyem el a jogosultságokat? Mert, ha jól emlékszem, magát a fiókot nem lehet tiltani.

(#1086) DJ. Ru$y válasza Jim74 (#1085) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De, fogod és letiltod. Ha van egy létrehozott user, aki minden felett rendelkezik, akkor letiltható.

Ezek alatt pedig egy tulajdonos user, aki én vagyok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1087) Jim74 válasza DJ. Ru$y (#1086) üzenetére


Jim74
nagyúr

És valóban, sikerült :B
Hálás köszönet :R

Az gáz, ha nálam a guest user engedélyezve van? Igazából a médialejátszó miatt, meg a PC-m miatt van aktiválva, hogy ne kellejen jelszavakat pötyögni.

(#1088) DJ. Ru$y válasza Jim74 (#1087) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem nincs és a médiaszerver megoldja ezt a problémát a "médialejátszónál", nálam a TV-nél. Ha nincs kilőve, csak belsőhálózaton megy, akkor nem baj, ellenben ha jól sejtem kintről támadási felület, ha nyitva van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1089) Jim74 válasza DJ. Ru$y (#1088) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elvileg a szolgáltatásokba nem lehet bejelentkezni guest userrel, ha jól tudom (webes felület, DS, FS). Viszont dinamikus DNS-sel elérem a NAS-omat, természetesen nem guest userrel.

(#1090) Jim74


Jim74
nagyúr

A félbeszakított letöltéseket hol tárolj a Download Station? Megállítottam egy torrentet, és a célmappában nem találom a félkész állományt.

(#1091) HaZse válasza Jim74 (#1090) üzenetére


HaZse
őstag

Szerintem ahová beállítottad a Download Station-ban az általános fülnél.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1092) nlq válasza Jim74 (#1090) üzenetére


nlq
aktív tag

Szerintem temp folderben tarolja azon a volumeon ahova a tempet allitottad
fejezd be es akkor atkerul a meghatarozott folderbe

minap kiakadtam, mert 6 kulonbozo diskstationt kellett latnom ugyanazon a neven (vevoknek szallitott ezert nem neveztem at) azt talaljam ki melyik melyik...
viszont most vettem eszre, hogy a 5.0.3.2 nanobootnal visszatertek a syslinuxos indulasrol a grubos menuhoz, igy a szeriaszam atirasa ujra egyszeru lett igy ujra konyebb kulonbozo szeriaszamokat adni es igy mukodik a synology gyari ddns-e (quickconnect id-t meg nem probaltam)

[ Szerkesztve ]

(#1093) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Lehet láma kérdés, de merre találom a hibernálási naplót??

Köszi Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1094) Jim74 válasza HaZse (#1091) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az általános fülön csak a meghajtókat lehet kiválasztani. Itt a Kötet1 van kiválasztva (egy HDD van a rendszerben). De ezen belül hogy hova menti, nem látom.

(#1092) nlq:nincs temp mappám :F Vagy az automatikusan létrehozódik? De akkor hol van?

Elnézést a bénázásért :U

[ Szerkesztve ]

(#1095) nlq válasza Jim74 (#1094) üzenetére


nlq
aktív tag

valahova letrehozodik... :) (csak volume nevet ker amikor beallitod...)
ez az a mappa ami a problemat szokta okozni hogy nincs eleg hely az USBshare1 -en a download stationnak...

ma tutti nem lesz ra idom hogy megnezzem neked...

nem egyszerubb befejezni a torrentet??? ;)

[ Szerkesztve ]

(#1096) Jim74 válasza nlq (#1095) üzenetére


Jim74
nagyúr

Befejeztem :)

De azért, ha valamikr nagyon ráérsz és megnézed, akkor azt megköszönném ;)

(#1097) larryking válasza Jim74 (#1096) üzenetére


larryking
senior tag

Lehet, hogy ha feltelepítesz egy midnight commandert, akkor meg találod ssh-val.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1098) larryking válasza nlq (#1092) üzenetére


larryking
senior tag

Sajnos QC ID nem megy, vagy is nekem nem sikerült még soha semmilyen módszerrel beizzítani.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1099) mszl válasza Jim74 (#1096) üzenetére


mszl
aktív tag

Próbálj esetleg rákeresni a file nevére v. töredékére
Én utorrentet használok, megy frankón.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1100) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok Urak!

HP N40L microszerverre szeretnék xpenology-t telepíteni, melyik verziót ajánljátok?

Psn ID: sefter_hun

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.