Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) larryking válasza RoryBreaker (#400) üzenetére


larryking
senior tag

Beötöd a böngészőbe: http://192.168.x.x:5000 az x helyére a synology ipje kell de lehet, hogy neked egyedi.
PL: 192.168.1.5:5000

Itt már magyar minden.....

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#402) RoryBreaker válasza larryking (#401) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Rendben, itt már boldogulnék, de kiírja a pat fájlra, hogy sérült...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#403) larryking válasza RoryBreaker (#402) üzenetére


larryking
senior tag

Akkor egyel régebbit válasz.

"We'll meet you where the lights are...."

(#404) RoryBreaker válasza larryking (#403) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszönöm! Működik! :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#405) RoryBreaker válasza larryking (#403) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

helyesbítek, nem.... csak a pendrive-ot látom, amiről indul a rendszer. Nincs meg a 320G-s vinyóm, nem látom, pedig tároláskezelőben ott van. Ez miért lehet?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#406) fogtunder válasza RoryBreaker (#405) üzenetére


fogtunder
nagyúr

először létre kell hoznod egy kötetet, akár egy lemezből is, a csupasz diskre nem fogsz tudni másolni.

ajánlom elolvasni ezt

I hate morning people. And mornings. And People.

(#407) RoryBreaker válasza fogtunder (#406) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Létrehoztam a kötetet, a synology szoftver szerint működik is rendesen, viszont nem látom sem a fájlkezelőben, sem sehol. Csak a pendrive-ot...

Nem értem, nem teláltam még meg az okát.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#408) Honkydoo válasza RoryBreaker (#407) üzenetére


Honkydoo
őstag

Add hozzá a kötetet a megosztott mappákhoz, és akkor megjelenik a fájlkezelőben.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#409) RoryBreaker válasza Honkydoo (#408) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Bakker.... na ezt nem tudtam, 1000 köszönet... most működik :)

Még 1 kérdésem lenne.
Mindig rinyálni fog a frissítések miatt? vagy akkor befejezi, ha az összes létező frissítést felteszem?
Pl. látom hogy van 3 update...

Köszönöm a segítségeket!
Más csak a download managert kell belőnöm,

ja még 1 kérdés... egyenlőre tesztnek csak 1 vinyóm van, (de majd lesz minimum 3, ha összerakok valami normális kis micro itx-es gépet, vagy veszek egy hp microservert.)

Milyen módot használjak? van ez a synology raid. Ezt használjátok leginkább? Normál raidban nem gondolkodom, inkább csak valami összefűzésben...

Köszönöm még 1x!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#410) larryking válasza RoryBreaker (#409) üzenetére


larryking
senior tag

Shr a jó választás.

"We'll meet you where the lights are...."

(#411) RoryBreaker válasza larryking (#410) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Shr? Az mi és hol van? :)

Bocs, de nem foglalkoztam még ezekkel a dolgokkal... :)

én eddig innen szedtem le mindent az első, x64-es szekcióból:
http://www.xpenology.nl/xpenology-software/

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#412) larryking válasza RoryBreaker (#411) üzenetére


larryking
senior tag

Ha teszel a mostani hdd mellé mégegyet, akkor shrt válasz, synology hibrid raid.

"We'll meet you where the lights are...."

(#413) RoryBreaker válasza larryking (#412) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

ja az shr a synology hybrid raid.

OK :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#414) Sajthy


Sajthy
csendes tag

Ha másnál is előfordul, hogy nem megy fel a 4493 update 3

Download the update without installing (inside dsm update utility)
connect in root with ssh
type:
cd \
sed 's/flashupdateDeb/flashupdateDeb1/' /autoupd@te.info > /autoupd@te.info1
mv /autoupd@te.info1 /autoupd@te.info
Then do the update.

(#415) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nem tudom hova írjam, de mivel ezen a rendszeren jelentkezik a hiba, így ide írom:
Másnál is előfordult már, ha youtube lejátszási listát hallhat DLNA-n a nas-on keresztül, a lejátszó elutasítja a következő szám lejátszását? Nem hinném, hogy a lejátszóval van a gond, mert ha újraindítom, minden számot lejátszik amit elutasított az előbb. Azt írja hogy nem támogatott formátum, máskor meg lejátssza.. Olyan mintha a profiban lenne a hiba, de akkor miért játssza le máskor?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#416) larryking válasza Honkydoo (#415) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem xbmc alatt csinálta ezt kábeles kapcsolattal. Nem jöttem rá az okára.....

"We'll meet you where the lights are...."

(#417) RoryBreaker válasza Sajthy (#414) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#418) Honkydoo válasza larryking (#416) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nálam is kábeles a kapcsolat. Wifi-vel nem csinálta? Mondjuk nem tervezek wifire váltani, de kíváncsi vagyok.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#419) larryking válasza Honkydoo (#418) üzenetére


larryking
senior tag

Wifin nem, de nem függ ettől.

"We'll meet you where the lights are...."

(#420) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Asus J1900I-C és 2G ram megfelelő lenne xpenologyra?

Amire használnám:

Médiaszerver, Torrent 0-24 (sok) :)
tárolás,

kb ennyi :)

köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#421) Honkydoo válasza RoryBreaker (#420) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ha azt nézem hogy egy d945gclf2 + 1GB ram alatt vígan szalad a rendszer akkor igen, de az én rendszeremen (szerintem) lassú lenne a soft raid. Az általad említett lapnak szerintem ez sem nem okoz gondot. Bár volt valaki, aki egész jó eredményt mért más atomos lap + soft raid-del.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#422) fogtunder válasza RoryBreaker (#420) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez a proci erősebb, mint a Gen 7 HP microserverben lévő, amin nevetve fut akár soft raiddel is, a memória 1GB felett teljesen felesleges, nem fogja kihasználni az xpenology. a legnagyobb terhelést akkor szokta kapni, ha a DLNA szerver elkezd konvertálni, vagy valami letöltött cuccot csomagol ki, egyébként minimális a rendszer erőforrás igénye.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#423) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Tökéletes...
Legalább van benne tartalék :)

Köszönöm!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#424) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Azt esetleg nem tudja valaki, miért lehet, hogy a transmission permission denied hibával áll a hozzáadott torrentnél?

gondolom valami jogokkal van a problem, de nem értek annyira a linux alapú dolgokhoz.

Tudom van download manager, csak a transmissiont már megszoktam, inkább azt használnám, ha működne.

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#425) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ilyen porosodó lapkám a fiók alján és szeretném kipróbálni vele az XPEnology-t.
Főképp egy saját cloud tárhely, távoli eléréssel érdekelne ez lenne a legfontosabb egyenlőre.
Nem kell óriási átviteli sebességet elérnem egyenlőre. Amit az atom proci tud az most egyenlőre elég lesz kisérleti jellegel.
Másodlagos célként egy Logitech Media Server is települne rá, azt nem tudom hogy esetleg ehhez kapcsolódo lejátszó szoftvere is van-e neki.
A két SATA port RAID1-ben lenne elfoglalva (ha megfelelő lesz egyenlőre csak 1 hdd).
A rendszert hová teszi az XPEnology mehetne-e a CF kártyára, hogy szabad maradjon a két SATA port?

Melyik verzióját ajánlanátokaz XPEnology-nak?

Előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#426) larryking válasza mszl (#425) üzenetére


larryking
senior tag

A cf kártya kizáró ok, tehát azt vedd ki a lapból. A rendszer pendrive-ról bootol. a rendszert pedig a vinyókra teszi lvm alapon. 32 bites nanobootot szedj le illetve keresd meg a synology 214play pat filejátt, az megy vele, viszont max 32 mb/s sebességnél nem lesz nagyobb az átvitel. Illetve gondok lehetnek a dlna sebességgel HD filmeknél. Egyébként jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#427) Honkydoo válasza mszl (#425) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én gnoboot-ot használok mostmár. Az települ cf kártyára is. Pontosabban nekem csak arról bootolt, pendrivera nem. Viszont a gnoboot alfa állapotú, tehát benne van a pakliban hogy instabil lesz bár nekem nem volt vele gondom. Ez csak a bolthoz kell, a rendszer a hdd-re települ.
Az olvasási sebesség nekem eléri a 60 MB/s-t, igaz nekem hw raid van. Ezt inkább csak érdekesség képpen írtam meg.

Logitech Media Servert láttam a programok között.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#428) nemurea


nemurea
aktív tag

Helló! Végigolvastam a fórumot, és a hibernálásról meg a WoL-ról csak érintőlegesen volt szó (bár azok az infók is nagyon hasznosak voltak számomra). Egy Asus AT3IONT-i-t használnék a rendszer alapjának (HTPC-nek indult 3 éve, de egyre inkább NAS-ra van szükségem), és nem szerentém, ha 24/7-ben futna (fogyasztás+kihasználatlanság), viszont sokszor van olyan, hogy nap közben, távolról kellene valamilyen fájl. Arra gondoltam, hogy az XPEnology automatikusan lemehetne standby-ba, a RAM-ot áram alatt tartva (esetleg hibernációba, ha ez nem megy), és ha innen felélesztem távolról, akkor pár másodperc alatt működőképes, nem kell kivárnom a boot folyamatát, de mégsem eszik sokat. Csak nem tudom, hogy az alap DSM-ben létezik-e ilyen funkció, hiszen a rendes Synology NAS HDD-off-ban csak 7 Watt körül eszik.

XBMC-ben, openELEC-ben ez kiválóan működött, bár csak házon belül keltettem életre. Van valamilyen tapasztalatotok ezen a téren?

(#429) balage25 válasza nemurea (#428) üzenetére


balage25
senior tag

Nálam hajnali 2-kor kapcsol ki a gép, és 16.30-kor kapcsol be. Ha a köztes időben szükségem lenne a NAS-ra, akkor WOL-al ébresztem, ami nem tart tovább 15 sec-nél.

(#430) mszl válasza larryking (#426) üzenetére


mszl
aktív tag

A DLNA úgysem kell, a cél a kívülről elérhetőség lenne. Egy saját cloud mint a seafile max még webdav lenne egy pár andoridos proginak.
Most a Seafile megy itthon szépen, de most kipróbálnám az XPEnology-t is.
Képek, dokumentumok, doksik, ebookok lennének amit szeretnék biztonságban tudni (adatok)
Heti mentéssel külső tárra, szekrénybe.
Fő szempont még a könnyen visszaállíthatóság is.
A két satán kívül még van egy pata port is, esetleg arra sem lenne hajlandó majd a rendszert tenni??

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#431) Honkydoo válasza mszl (#430) üzenetére


Honkydoo
őstag

DLNA megy azt elfelejtettem leírni. 1080p-s videót gond nélkül vitte plexel, és alig használta a cpu-t.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#432) mszl válasza Honkydoo (#431) üzenetére


mszl
aktív tag

Atom n270-el??

Tudsz egy telepítési leírást linkelni??
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#433) Honkydoo válasza mszl (#432) üzenetére


Honkydoo
őstag

D945gclf2-vel, Atom 330-val.

Telepítés:
Leszeded innen az x64-es gnoboot-ot:
http://www.xpenology.nl/boot-images/#IMG

Leszeded innen az x64-es pae filet:
http://xpenology.pety.me/

Kiírod az img-t egy CF-re így: dd if=[img útvonala] of=[cf útvonala] bs=1M

Bebootolsz a cf-ről

Assistant-tal megkeresed a nasodat és telepíted a pae filet. ( nekem itt már volt telepítve ugyanez a rendszer, vagyis ezt a lépést kihagytam.

A plexet a szoftver központból telepítettem.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#434) larryking válasza Honkydoo (#433) üzenetére


larryking
senior tag

Az n270en nem megy az x64, csak a 32 bites, abbol is csak a play pat fileja. Erre figyelni kell!
A plex megeszi sajnos, de a beépitett dlna az ok.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#435) larryking válasza mszl (#432) üzenetére


larryking
senior tag

http://xpenology.pety.me/ innen egy 32 bites img és egy pat file kell neked. Img égetése usbre, majd boot és assistal már gyerekjáték.

"We'll meet you where the lights are...."

(#436) Honkydoo válasza larryking (#434) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hopp ezt nem tudtam, köszi a korrekciót!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#437) larryking válasza Honkydoo (#436) üzenetére


larryking
senior tag

Saját bőr tapasztalat...... :DDD

"We'll meet you where the lights are...."

(#438) mszl


mszl
aktív tag

Köszi mindenkinek, holnap összedobom az asztalon és kipróbálom.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#439) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Egy kérdés: A a Cloud Station-höz van wp 8-as kliens? Mert én nem találom..

larryking:
így már mindent értek.. :)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#440) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Egy másik kérdés:
Ha új lemezt adok hozzá a hw raid kötethez, akkor gondolom megnő a kihasználatlan terület. Xpenology-ban hol tudom megadni, hogy átméretezze a partíciót adatveztés nélkül?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#441) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Rakom össze az új nasom éppen.

1 db 3TB vinyó lesz benne.

Milyen partíciót válasszak?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#442) larryking válasza RoryBreaker (#441) üzenetére


larryking
senior tag

SHR a megfelelő, később tudod bővíteni.

"We'll meet you where the lights are...."

(#443) mszl válasza larryking (#426) üzenetére


mszl
aktív tag

Összedobtam ma. CF-ről bootol nanoboot, mert gnoboot csak 64 biten van, igy maradt a nanoboot. Egyenlőre működik.Kipróbáltam a plexet, na szegény N270 procit megeszi :F , de konverzi nélkül megáll 55-70% procinál.
Egyenlőre állítgatom a photo stationt és a cloud-ot https-el.
A max feltöltésem egyenlőre max 300-315Mbit/s amit sikerült elérnem egy WD Blue 320 vinyóval.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#444) larryking válasza mszl (#443) üzenetére


larryking
senior tag

Sajnos ez a vége az n270-nek, ha transcodeot is szeretnél, egy jobb proci kell. Én i3-at használok, itt már nincs kompromisszum. De jó lehet neked egy e350 is, nekem egy barzos laon 100 mb/s volt az olvasás.

"We'll meet you where the lights are...."

(#445) mszl válasza larryking (#444) üzenetére


mszl
aktív tag

Nem kell transcodec csak kiprobaltam, cloud és a photo station ami kell egyenlőrre a többi kialakul majd, a következő a samba és az LMS.
Ha működik akkor átkerül egy atom d525 lapra 3-4 felhasználót kell csak kiszolgálnia.
Tervezek egy RAID1 tömböt személyes doksikkal, manualok, ebookok, képek heti mentéssel külső tárra + pár vinyó amin a filmek és a sorozatok vannak. ezek egymagukban, mert pótolhatók.

A sima debian seafile szerveremet azért váltanám le mert egy konfig mentéssel és az ujra telepítéssel sokkal gyorsabban helyreállítható a rendszer.

Ezek a tervek. Ötleteket szivesen veszek.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#446) larryking válasza mszl (#445) üzenetére


larryking
senior tag

Backupot dropboxra és google drivera csinálok, amit tud a dsm csak be kell állítani. De tud backupot másik lemezre.

"We'll meet you where the lights are...."

(#447) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Hi!

Nem tudjátok miért az, hogy Download Stationban, amikor végzett egy letöltés, nem indul meg a seedelés automatikusan?

csak ha rányomok, hogy folytatás, (vagy play gomb)

köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#448) nlq válasza RoryBreaker (#447) üzenetére


nlq
aktív tag

nalam megy rendesen az upload automatikusan...
nem allitottal be veletlen alacsony erteket a seed szazalekhoz vagy idohoz???

(#449) RoryBreaker válasza nlq (#448) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

nem, ott a BT beállításoknál ez van nekem:

Megosztási arány eléri (%) : 0
Megosztási idő eléri: Kihagyás

De fura, mert csak ilyen max 300-400 Kb/s -el megy az upload.
Direkt a legtöbb Leech -es torrenteket húztam le. 10MB/S -el jön a cucc, felfelé is olyan 40-el mehetne, de ilyen lassan megy csak...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#450) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Másik problémám...

xpenology hálózati vinyóra másoláskor csak 10mb-s -es másolok. az istenért sem megy feljebb...

Amikor 1 laptoppal teszteltem a dolgokat ezelőtt, másoltam 110 -el is.

Ez miért lehet...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.