Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) mandriva11 válasza Jim74 (#700) üzenetére


mandriva11
tag

Itt néz szét:[link]

[ Szerkesztve ]

(#702) Jim74 válasza mandriva11 (#701) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, de nem nagyon találtam megoldást.

Konkrétan ezt szeretném megoldani:
Jelenleg egy 1,5TB-s HDD van a rendszerben, amit le szeretnék cserélni egy 3 TB-sre. Gondoltam beszerelem a házba a helyére a 3TB-set. De arra még nem rakhatok DSM-et, mert akkor összeakadna a 1,5TB-sen lévő DSM-mel. Vagy nem?
Vagy mentsem le a beállításokat, rakjam be a 3 TB-set, rakjak rá DSM-et, állítsam rá vissza a mentett beállításokat és másoljam át utána egyik HDD-ről a másikra az adatokat?

(#703) mandriva11 válasza Jim74 (#702) üzenetére


mandriva11
tag

Nincs olyan géped, amin van annyi hely, hogy átmásold az adataidat, és utána csere, telepít, majd visszamásolás? Nekem ezért szimpatikusabb az omv mert ott nincs vinyó formázás, ha valami kubanc van. De ez nem az a topic :). De mind a két rendszer üzemel nálam :)

[ Szerkesztve ]

(#704) Jim74 válasza mandriva11 (#703) üzenetére


Jim74
nagyúr

Végül is meg tudom oldani, csak azt hittem, hogy van valami egyszerűbb megoldás.

Akkor így tudom megoldani?

1. DSM beállítások biztonsági mentése.
2. Adatok átmásolás külső eszközre (HDD, PC, akármi)
3. Régi HDD ki, új HDD be.
4. Synology Assistant-el DSM telepítés
5. DSM beállítások visszaállítása a backupból
6. Adatok visszamásolása a külső eszközről.

Omv-hez van PH-s topik?

[ Szerkesztve ]

(#705) mandriva11 válasza Jim74 (#704) üzenetére


mandriva11
tag

Ez így menni fog(remélem :) ), ettől én nem tudok egyszerűbb megoldást.

Van igen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#706) larryking válasza mandriva11 (#703) üzenetére


larryking
senior tag

Csak az omv advanced level az xpenologyhoz képest. Remek nas os, magam is sokáig használtam. Viszont aki kattintgatós rendszerhez szokott, annak az omv hardcore os. Tudom, hogy az is kattintgatós, de hdd felcsatolás, format, jogok, pluginek, valami gebsz van rendszer már nehéz sok embernek itt a topicban. Persze nem nézek le senkit.

"We'll meet you where the lights are...."

(#707) Jim74 válasza larryking (#706) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor inkább hagyjuk :DDD HDD cserére Neked sincs egyszerűbb ötleted?

(#705) mandriva11: köszönöm az infót :R

[ Szerkesztve ]

(#708) nlq válasza Jim74 (#707) üzenetére


nlq
aktív tag

OMV vel nem jarsz jobban... annak ráadásnak kell még 1 külön winyo a rendszernek amiiben az a szivas hogy a redszeredbol 1 peldányod van (mig a synonál mindegyik winyod elejen ott a rendszered kompletten)

a te gondod nem winyo csere, hanem az hogy 1 winyot hasznalsz...
mivel ez nas es alapvetoen hibaturo rendszernek lett tervezve amiben 1 winyo cseret kb barmikor meg lehet teni kiveve ha 1 winyod van :)

az amit leirtal az az egyetlen fullos megoldas

a leggyorsabb (de eleg favágós) meg az, hogy a jelenlegi winyodbol es az uj winyobol csinalsz egy hibaturo SHR kotetet
megvarod mig felépiti a tukrot (áttol minden adatot)
utana kihuzod a regi winyodat

azert favágós, mert ezután marad egy müködö féllábon lógó (folyamatosan panaszkodo) shr köteted mindaddig mig bele nem teszel egy masodik winyot a tükörhöz

[ Szerkesztve ]

(#709) Jim74 válasza nlq (#708) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a fejtágítást :R ;)

Akkor talán úgy járnék a legjobban, ha még gyűjtögetnék pénzt és két egyforma HDD-t tennék bele tükrözve és utána csinálnám meg az adatmásolást az általam leírt módon. Akkor egy darabig nem kellene hozzányúlnom.

Ha mondjuk csak egy bizonyos megosztásról szeretnék rendszeresen biztonsági mentést, akkor nem is kellene két egyforma HDD, hanem mondjuk az őjat megcsinálnám rendszernek, meg fő HDD-nek a régire meg mehetne az ütemezett biztonsági mentés?

(#710) larryking válasza Jim74 (#709) üzenetére


larryking
senior tag

Igen,nekem is így van. Persze nekem van backup google driveba is.

"We'll meet you where the lights are...."

(#711) Gre@T válasza nlq (#691) üzenetére


Gre@T
tag

Szia,

A Gnoboot-ot nem bootlja be, mert a Grub HDD image-t floppy ként akarja betölteni (buta HP bios). Készítettem hozzá syslinux-os saját boot image-t azzal megy a nanoboot.

[ Szerkesztve ]

(#712) Gre@T


Gre@T
tag

Valaki fordított már saját kernelt esetleg?

(#713) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

2*1TB SHR-t mennyi ideig inicializál? Mennyi idő amig elkészíti a tömböt?
Új telepítésről van szó, a rendszer feltelepült, a maradék helyen lenne az első kötet.

Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#714) Patice válasza mszl (#713) üzenetére


Patice
nagyúr

4-5 óra szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#715) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Használja valaki közületek a gyakorlatban a VPN szerver programcsomagot? Ha igen, akkor melyik beállítást használjátok (PPTP, stb.) és milyen értékekkel?
Sehogy nem akar összejönni a dolog nekem :( . No-ip-s cím be van állítva a NAS-on a külső hozzáférésnél, a VPN-es portokat, amiket kiírt a DSM beállítottam a routeren port forwardignál, mégsem tudok csatlakozni VPN kapcsolaton keresztül. Már a VPN alagút sem jön létre :(

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#716) Patice válasza Jim74 (#715) üzenetére


Patice
nagyúr

Itt Prohardveren van Synology-s topik is. Szerintem ott találsz rá választ. Épp a napokban is volt róla szó. Keress rá! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#717) Jim74 válasza Patice (#716) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#718) nlq válasza Jim74 (#715) üzenetére


nlq
aktív tag

inicializalas is cpu függő en ugy vettem eszre... 2x1TB -t en 3 orának tippelem miutan a ds415+ a 2x2 tb vel ~5ora alatt vegzett

vpn: portot kell nyitni pl pptp hez a 1723 -at nekem siman megy (ja es nem art ha a usernek van joga hozza hogy vpn-t hasznaljon :)

(#719) Jim74 válasza nlq (#718) üzenetére


Jim74
nagyúr

A NAS-on kell nyitni a portot, vagy a routeren? Vagy mindkettőn? Routeren nyitottam 1723 TCP és a NAS fix belső IP-je.

Usernek adtam jogot (jelenleg adminnal próbálkozom), sikertelenül.

(#720) nlq válasza Jim74 (#719) üzenetére


nlq
aktív tag

csak a routeren kell nyitni

(#721) Kripepe


Kripepe
csendes tag

Sziasztok!
A HP N40L-en futó 4.2-3211-es DS-t. Erre vonatkozó infókat a fórumon megtaláltam, de van egy-két kérdésem:
- Szó volt itt egy grub fájl szerkesztéséről. A fájt hol találom?
- A neten hasonló bejegyzést találtam egy [vender] nevű fájl szerkesztéséről, amihez van egy szerkesztő program is. A két eljárás végeredménye ugyan az, tehát tudok majd regisztrálni a my ds synology-n?
- A gépbe most 1 db 250 GB 2 db 1,5 TB és 1 db 2 TB HDD található. A vinyók SHR-be vannak. Az első három HDD-t szeretném lecserélni 2 db 2 TB HDD-re. Ezt hogy tudom a legegyszerűbben meglépni? Mivel a 3 db HDD-t akarok 2 db-ra cserélni, gondolom a rendszernek nem fog tetszeni.
- A HDD csere miatt, hogy essek neki a frissítésnek?

[ Szerkesztve ]

(#722) Kripepe


Kripepe
csendes tag

Az első mondatból lemaradt a lényeg: szoftvert akarok frissíteni. :W

(#723) nlq válasza Kripepe (#722) üzenetére


nlq
aktív tag

Szia!

winyo csere:
ha nem akarod kimásolni az adataidat a szerverrol mashova akkor 3 winyonak kell maradnia a rendszerben
a flyamat: legyen epp az SHR, kiveszed az egyik diszket beteszed helyette az egyik ujat helyreallitod. mikor ujra epp a rendszer akkor kiveszed a masik diszket es ujra helyreallitod es kesz is

ha csak ket winyot akarsz a rendszerbe, akkor mindenkepp ki kell masolni rola az osszes adatodat

ha rendszert frissitesz akkor az 5.0 4493 nal nincs vender file amit szerkeszthetnel, tudtommal nem tudsz nanoboot alatt szerkeszteni serial numbert (remelem valtozik rovidesen)

ha 4.2-t hasznalsz akkor az internet felol NE HAGYD NYITVA a rendszered, mert a synolocker virust be tudod kapni

(#724) Kripepe válasza nlq (#723) üzenetére


Kripepe
csendes tag

Köszi.
Akkor első körbe megy a vinyó csere, utána adatmentés, majd felteszem az új rendszer és visszamásolom az adatokat.

9 körül cseréltem az első HDD-t és még nem végzett. Ez el fog tartani egy darabig.

(#725) nlq válasza Kripepe (#724) üzenetére


nlq
aktív tag

elvileg a nanobootban a syslinux.cfg editálásával lehet serialt valtani,
http://www.av100fun.com/viewtopic.php?f=7&t=304206&start=15

kiprobalni csak este tudom, mert nincs epp tesztrendszerem osszedobva az eles rendszerem meg épp 800GB ügyfélwinyót backupol

(#726) Kripepe válasza nlq (#725) üzenetére


Kripepe
csendes tag

Köszi.
Én is kipróbálom, csak legyen fent az új rendszer.

(#727) nlq válasza Kripepe (#726) üzenetére


nlq
aktív tag

sikerult kiprobalnom, mukodik a syslinux.cfg ben a serial atirasa
en stfp-n a winscp vel leptem be tavolrol, kerestem ki es javitottam bele ugy hogy rakerestem az alap serialra es atjavitottam mind a 4 (vagy 5?) helyen

ugyanakkor viszont egy HP ML110 es a nanoboot parossal belefutottam en is a cmos checksum error problemaba... igaz itt nem akkora gond, mert a default configgal szepen elfut az XPE, es ennel a szervernel csak keslelteti az indulast a checksum error

(#728) Kripepe válasza nlq (#727) üzenetére


Kripepe
csendes tag

Királyság.

Amint lesz rendszeren, ki is próbálom.

(#729) Kripepe


Kripepe
csendes tag

A rendszert sikerült feltelepítenem, most megy a kötet létrehozása.
A syslinux.cfg-t még a telepítés előtt megmódosítottam. Eddig jó, de még nem regisztráltam.
A 4.2 rendszer beállításairól készítettem egy biztonsági mentés. Ezt hol tudom az új rendszerrel megetetni? A Biztonsági mentés és replikáció menüben nekem nem megy.

(#730) nlq válasza Kripepe (#729) üzenetére


nlq
aktív tag

az egyik regi winyora kellett volna az uj rendszert feltenni, es akkor az osszes beallitasod atjott volna kb

vezerlopult
frissites es visszaallitas
konfiguracio biztonsagi mentese ful

[ Szerkesztve ]

(#731) Kripepe válasza nlq (#730) üzenetére


Kripepe
csendes tag

Akkor ezt buktam. Az írja, hogy A fájl kódolása nem a megadott formátumban történt!
Na mindegy.
Segítségedet köszönöm.

(#732) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Valakinek sikerült már DSM 5.0-4493 Update 7-re az új DSM 5.0-4528-at feltelepítenie? Egyáltalán lehetséges? Sajnos nem találtam rá leírást külföldi oldalakon sem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#733) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy próba erejéig kölcsön kérni egy 4 portos PCI SATA RAID kártyát, mert lehet hogy az enyém rossz. A kártya portjai közötti másoláskor kifagy az egész se SSH-n, GUI-n, se ping-el, sem saját konzolon elérni nem tudom.
Én Budapest XVI. kerben lakom, jó lenne valahol a közelben.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#734) nlq válasza CactuS (#732) üzenetére


nlq
aktív tag

xpenology.nl -en mar irogatjak a tapasztalatokat...

ha lesz ra idom a hetvegen majd a tesztrendszeremre tolok egyet...

(#735) balage25


balage25
senior tag

Mi a különbség, melyiket érdemes választani, hogy mit rakjak fel a DS3612xs és a DS214play közül?
Esetleg csak annyi, hogy az egyik x86-os a másik x64-es?

(#736) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

A nanoboot-ban át lehet írni a Diskstation típusát? A 3612xs helyett szeretnék egy 2411+ pat file-t telepíteni.

Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#737) AiRLAC válasza balage25 (#735) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az első 64 a második 32bites és a DS214 alapból csak 2 diszket kezel (bár ezt talán módosítható). A vastól függ amire rakod, bár ha nem túl régi akkor szinte biztos hogy menni fog a 64bit.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#738) nlq válasza mszl (#736) üzenetére


nlq
aktív tag

syslinux cfg ben vanilyen hogy: hw version=ds3612xs

ha atirod akkor valszeg at lesz irva :)
egyebkent miert nem jo a 3612 ? miert akarsz 2411+-t ??

(#739) balage25 válasza AiRLAC (#737) üzenetére


balage25
senior tag

A stream miatt kérdezem. A 214play szoftveresen tud esetleg többet ezen a téren?

(#740) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Honnan tudnám letölteni a DSM 5.0-4458-at?

Az xpenology oldalán hibas a link.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#741) mszl válasza Czimby (#740) üzenetére


mszl
aktív tag

[link]

[link]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#742) Czimby válasza mszl (#741) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi!

Közben sikerült megoldanom a dolgot végeztem a telepítéssel is,
már fent van a transmission, de akadnak vele gondok.
Viszont ugyfest megoldottam, hozzáférési jogot kellett adni a mappához.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#743) nlq válasza Czimby (#742) üzenetére


nlq
aktív tag

download stationt probáltad??? nekem sokkal jobban bevalt a syno alatt mint a transmission (elotte en is mindig azt hasznaltam...

(#744) Czimby válasza nlq (#743) üzenetére


Czimby
addikt

Nem még, azzal is lehet torrentezni? :F
Kipróbálom, mert feltelepítettem.

Egyébként jó lesz a transmission is mert ott az androidos remote transmission progi, csak még nem sikerült beállítanom

Most olyan problémám van, hogy a PC-n csak video, music, pictures mappákat látom, és nem látom a bennük levő fileokat holott már van bennük valami.
Ugyanez a helyzet a WD-tv, vel csak a mappákat látja mást nem.
De ha telóról Media Stationben elindítom a filmet(Ez már lát minden filet), akkor simán elindul a WD Tv-n.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#745) Patice válasza Czimby (#744) üzenetére


Patice
nagyúr

Valószínűleg indexelni kell ezeket a mappákat. Vezérlőpult --> Műsortár alatt találod az indexelést. Itt további mappákat is felvehetsz amiket indexeltetni szeretnél.

WD TV is valószínűleg ezért nem látja. WD amúgy milyen protokollokat tud? Samba, NFS van köztük? Mert ezekhez pl. nem kell indexelés, csak a megfelelő jogosultságok (Samba), vagy engedélyek (NFS).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#746) Czimby válasza Patice (#745) üzenetére


Czimby
addikt

Igen kellett az indexálas mert, előtte a Media Share sem látta, de sajna a Pc meg a WD most sem viszi.

NFS-t tutira tud, mert tegnap kapcsoltam be rajta.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#747) nlq válasza Czimby (#746) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, a download station tud torrentet is (es sokminden mast is)

androidra van app hozza (meg sokminden mashoz is)
https://play.google.com/store/apps/developer?id=Synology+Inc.

emlekeim szerint a wd is tud dlna-t marpedig akkor kb mindegy milyen protocolt hasznalsz, az upnp alatt minden latszik amit felindexelsz
nekem pl egy mag 250 em van ami alapbol 1 iptv box, de ebben is van media lejatszas
mikor azt kivalasztom felhozza valasztasnak hogy: nfs samba upnp
miutan a sambaval es az nfs-el autentikációt kellett volna beallitani gyozott a lustasag :)
upnp elindult es hozta a foldereket fajlokkal, ugyhogy azt használom azota is:)

(#748) Czimby


Czimby
addikt

Na kb mindenhol engedélyeztem mindent így már megy minden :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#749) Czimby válasza nlq (#747) üzenetére


Czimby
addikt

Az androidos appokat letöltöttem már tegnap, azon keresztül tudtam elindítani a filmlejátszást WD Tv-n, de most már maga WD Tv is lát mindent.

Köszi a segítséget.

Most csöppenttem bele a dologba es gőzöm sincs még igazán arról mik az upnp, nfs meg hasonlók.
De megy és nagy az öröm :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#750) nlq válasza Czimby (#749) üzenetére


nlq
aktív tag

synoban ez a nagyon jo, hogy akinek van minimal elkepzelese a dologrol az is megtalalja a bekattinthatoakat, sot a teljesen alfabéták is ki tudnak belole preselni 1 kis eredmenyt :)

alapvetoen nem kell semmi parancssori mokázás stb
sot azzal inkabb csak rontani lehet rajta pl anno en a 4.2 nél javitottam az ssh biztonsagi rést openssl updattel, de utana nehany csomagot nem lehetett felpakolni illetve nem mukodtek rendesen aztan mire kijavitgattam volna jott a "rendes" xpenology updateles 5.0 ra :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.