Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) fogtunder válasza larryking (#1350) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem most hw vásárlás nem jöhet szóba, abból kell főzni, ami van, egyébként valszeg átmennék ZFS-re, de hogy az jó legyen, kellene még vagy 4GB ECC ram és az nem túl olcsó mostanság. az OMV-nek meg van itthon elfekvőben 2,5"-es HDD, amire fel tudom rakni, azt esetleg később cserélném egy SSD-re. de először úgyis megnézem virtuális gépen, hogy mi újság, aztán meglátjuk, hogy váltok-e.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1352) djpety válasza larryking (#1340) üzenetére


djpety
tag

A rendszer stabil, a védelem okozza a problémákat. Ráálltam én is már az ügyre, mert szeretnék frissíteni :)

Addig is, downgrade 5.0-ra és nanoboottal: http://xpenology.pety.me/

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#1353) larryking válasza djpety (#1352) üzenetére


larryking
senior tag

Teszek egy próbát abba az irányba, hogy ez a kis gép látná el a router szerepét is.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1354) larryking


larryking
senior tag

Androidos DSM Finderrel sem lehet elérni a rendszert, viszont ott kiírja, hogy frissítsem a dsm-et a nason 3.1-re vagy újabbra. Holott eddig itt sem volt probléma, és a program nemrég frissült a play-ról.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1355) r4z


r4z
nagyúr

Tud valaki megoldást arra, hogy az 5.1-ről adatvesztés nélkül tudjak downgrade-elni 5.0-ra?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#1356) larryking válasza r4z (#1355) üzenetére


larryking
senior tag

Bootnál válaszd a downgrade opciót, ennyi. Fog menni minden gond nélkül.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1357) r4z válasza larryking (#1356) üzenetére


r4z
nagyúr

Nálam sajnos azt írja, hogy a merevlemezről minden el fog veszni :(

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#1358) Rengete


Rengete
aktív tag

Srácok a pendrive-t, hogyan lehet láthatóvá tenni? A köteteknél nem jelenik meg.

(#1359) nlq válasza r4z (#1357) üzenetére


nlq
aktív tag

pont ebbe futottam bele en is...
szerintem nalad a megoldas nehany nap türelem mire kihozzak az ujabb xpenobootot

(#1360) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Sziasztok,
Vissza tettem az 5.0 4528 Update2-t minden frankón működik ismét kivéve 1 valamit!
Mikor megpróbálom a Fájlszolgáltatásokban bekapcsolni a Time Machine-t és rámegyek, hogy Alkalmaz, akkor kiírja, hogy művelet sikertelen.
Van valakinek elképzelése, hogy mi miatt lehet?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1361) nlq válasza Rengete (#1358) üzenetére


nlq
aktív tag

usbshare1 ??

(#1362) larryking válasza r4z (#1357) üzenetére


larryking
senior tag

Sajnos törölni fog mindent. Este belefutottam én is. Ment a sunyiba az xpenology, hogy ne vesszen el 500 gb adat. Viszont megoldás az omv, kezeli rendesen a synologys lvm-et, le tudtam szedni mindent. Megnyugodtam.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1363) dc.tacsi válasza larryking (#1362) üzenetére


dc.tacsi
tag

Én vissza raktam az 5.0 4528-at minden gond nélkül fel tudtam rakni a régi beállításokkal, mindent meghagyott, nem tudom, hogy nektek miért akar mindent törölni?!?

(#1364) lafaty80 válasza dc.tacsi (#1363) üzenetére


lafaty80
őstag

gondolom 5.0-és boot image-el csináltad, indításkor melyik opciót választottad? normál, install/upgrade (majd install/downgrade), debug?

Én sem mertem nekiállni, mert amint az install/upgrade - install/downgrade után a böngészőben az első ablakban már alul sikít, hogy törölni fog minden adatot, ha folytatom...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1365) larryking válasza dc.tacsi (#1363) üzenetére


larryking
senior tag

Fel se ajánlott mást sajnos....

"We'll meet you where the lights are...."

(#1366) lafaty80 válasza lafaty80 (#1364) üzenetére


lafaty80
őstag

Egyébként most kicsit jobban rákerestem, ezt találtam, majd még ma kipróbálom, hátha :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1367) dc.tacsi válasza lafaty80 (#1364) üzenetére


dc.tacsi
tag

Igen, természetesen 5.0 4528-as Nanoboot-tal csináltam, install/upgrade, aztán downgrade
Utána az Assistant már írja is, hogy költöztethető.
Pont ez a lényege, hogy a rendszer észlelje, hogy megváltozott a vas 3615-ről 3612-re
És onnantól föl is ajánlja a költöztetést.

(#1368) nemurea válasza Rengete (#1239) üzenetére


nemurea
aktív tag

"Ha EZT a fájlt betallózzátok a DL station keresőjébe, akkor az nCore-n keres.", #1239

Ezt kipróbáltam, de hol kell betallózni? Új forrásként akartam felvenni a DS beállításokban, de sem tömörített, sem kicsomagolt állapotban nem fogadja el a fájlt. Valamit nagyon benézek?

(#1369) Rengete válasza nlq (#1361) üzenetére


Rengete
aktív tag

És ez az usbshare hol található?
Az egész menüt átnéztem és sehol nem találkoztam usb csatlakoztatásával.

[ Szerkesztve ]

(#1370) dc.tacsi válasza nemurea (#1368) üzenetére


dc.tacsi
tag

Nekem sikerült betallózni, föl is ismeri, de nem talál meg semmit! :(

(#1371) AiRLAC válasza Rengete (#1369) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jobb felső sarok kis háromszög.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1372) r4z válasza dc.tacsi (#1370) üzenetére


r4z
nagyúr

Be is jelentkeztél a keresőmodul hozzáadásánál? Amúgy megtalálni megtalálja a release-eket, de letölteni csak a login.php-t tölti...

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#1373) dc.tacsi válasza r4z (#1372) üzenetére


dc.tacsi
tag

:F :Y Én állat ez fel sem merült bennem, pedig eléggé egyértelmű, viszont a végeredmény nálam is ugyan az torrents.php-t tölti le :(

(#1374) Rengete válasza AiRLAC (#1371) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nekem nincs semmi a jobb felső sarokban!

Bedugva a pendrive és az istenért nem találom meg benne!!! :(

[ Szerkesztve ]

(#1375) Jim74 válasza Rengete (#1374) üzenetére


Jim74
nagyúr

Alaplap BIOS-ában próbálgasd az USB beállításokat, nekem is azután látta csak a külső USB meghajtót.

(#1376) Rengete


Rengete
aktív tag

De egyébkéntis a pendrive-ot nem kéne látnom a vezérlőpult/külső eszközöknél?

(#1377) Rengete válasza Jim74 (#1375) üzenetére


Rengete
aktív tag

De hát usb-ről bootol, akkor csak kéne látnia :)

(#1378) DJ. Ru$y válasza Rengete (#1376) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Formázva van? Ha igen mire? Biztos működik az USB port? Másikban próbáltad?

Így kellene látnod (ez NTFS [64-es Kingston]):
Felső a boot drive, alatta meg a Kingston.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1379) Rengete válasza DJ. Ru$y (#1378) üzenetére


Rengete
aktív tag


NTFS és a régi nasomról szedtem le rá a menteni kívánt cuccaimat. Most számítógépbe dugtam és a hálózaton keresztül másolom rá. Mindenhol próbáltam már alaplapin is és elől is. :(

[ Szerkesztve ]

(#1380) Jim74 válasza Rengete (#1377) üzenetére


Jim74
nagyúr

Képzeld el, hogy ugyanezt a kérdést én is feltettem magamnak anno :DDD Lehet, hogy nálam az is bekavart, hogy USB3-as portokról volt szó.
Próbálgass BIOS-ban állítgatni. Nálam azt hiszem az vált be, ha mindent AUTO-raktam USB ügyileg. De már nem emlékszem pontosan, hogy mit hova állítottam :U

(#1381) Rengete válasza Jim74 (#1380) üzenetére


Rengete
aktív tag

Itt is USB 3 mindegyik és a pendrive is. :( Akkor most vehetem ki a helyéről, köthetek rá monitort, egeret, billyentyűzetet... :( ezt akartam elkerülni

(#1382) Jim74 válasza Rengete (#1381) üzenetére


Jim74
nagyúr

Úúúú, hányszor kiszedtem az elején a helyéről... :U Aztán vettem egy plusz moitorkábelt, amit beküldtem a TV-be. Ha gond van csak bemenetet váltok, bedugok egy cordless egér+bill kombó vevőt a NAS-ba és már mehet is a "javítás"...

(#1383) Rengete válasza Jim74 (#1382) üzenetére


Rengete
aktív tag

:) Igazad van pont a tv alatt van. HDMi-m van a többi meg már gyerekjáték... MÁS! DSM 5.1-5022 használok. Az első update simán felment, azzal nem volt semmi gond. A kettőt viszont nem tudom feltenni. Minden stimmel, PUTTY-al bejelentkezek, kiadom a két sor parancsot ahogyan a videón is mutatja, majd rányomok a betallózott update2 fájl frissítésre. Elkezdi a frissítés és pár százaléknál hibával leáll. Nem tudom, hogy kell e az a frissítés nagyon de bosszant.

(#1384) lafaty80 válasza lafaty80 (#1366) üzenetére


lafaty80
őstag

Na ez alapján egy kis változtatással úgy néz ki sikeres volt a downgrade, sikeresen beléptem, megy minden, adatok megvannak.

Egyetlen dolog zavar, a file station nem nyílik meg, csak fent pörög-pörögy de ha rátallozók a hálózaton, minden megvan, mc is lát mindent.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1385) Jim74 válasza Rengete (#1383) üzenetére


Jim74
nagyúr

5.1-el bajok vannak, ha jól olvastam. Szerintem állj vissza az utolsó 5.0-ra.
Valami miatt nekem HDMI-n nem volt kép a TV-n. Lehet, hogy olyan felbontásban és ferkin jön ki a jel alapból a Q1900-ITX lapból, amit a TV-m nem tud kezelni. :U

(#1386) Rengete válasza Jim74 (#1385) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nekem az utolsó 5.0 van. Fel sem tettem az 5.1-et. Pont ezt írtam le, hogy az utolsó 5.0 2frissítését szeretném feltenni de nem megy.

SORRY, most nézem, hogy elírtam az előbb. 5.0-4528 csak az alatta levő frissítésre kész számot írtam véletlenül be :)

[ Szerkesztve ]

(#1387) Jim74 válasza Rengete (#1386) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezt a kérdést passzolom. Ennyire nem vagyok szakértő a dologban. Én pl. nem is frissítettem, jelenleg még mindig az 5.0-4493 Update 5 van a gépen.

(#1388) Rengete válasza Jim74 (#1387) üzenetére


Rengete
aktív tag

Na most sikerült feltennem. Megjegyzem, hogy ez az utolsó 5.0 verzió nagyon stabilan teljesít. Ezért nem is tettem fel az 5.1-et. Majd ha már egy hónapja mindenki elégedetten használja.. :)

(#1389) Jim74 válasza Rengete (#1388) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lassan nekem is frissítenem kéne, de szerintem majd archiválom az adatokat és egy teljesen új telepítést fogok csinálni.

(#1390) larryking válasza Rengete (#1388) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem már nem lesz igazán stabil. Szerintem a synology elkezdett védekezni a hack ellen. Megértem. Bár nem lenne mellékút. ha olcsó lenne, vagy kiadnák telepíthető formában. Lehet megvennék. mint oprendszer.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1391) Rengete


Rengete
aktív tag

Létezik olyan, hogy XBMC szerver a Xpenology-ra? Két adnroidos beltérim van és mind a kettőn XBMC-t használunk. Arra gondoltam, hogy esetleg az tudná azt, hogy ha egyiken nézünk sorozatot akkor ha a másikon akarjuk fojtatni akkor tudja, hogy az előzőn hol hagytuk abba. illetve a média tartalmat csak a szerver töltené le a kliens meg csak ami épp kell.?

(#1392) Rengete válasza larryking (#1390) üzenetére


Rengete
aktív tag

Az Iphone IOS is ezt csinálta. Egy időbe könnyű volt feltörni, aztán 1 évig nagyon nehéz, most meg könnyebb mint bármikor. Ahogy a Syno fejlődik, úgy a hackerek is ;)

(#1393) Jim74 válasza larryking (#1390) üzenetére


Jim74
nagyúr

De a régi verziók - DSM 5.0 - azok stabilak maradnak, nem?

(#1394) Rengete válasza Jim74 (#1393) üzenetére


Rengete
aktív tag

Persze! A már kiadott verzió stabilitásába csak akkor tudnak belepiszkálni ha frissíted. Ha nem töltesz le hozzá semmit akkor marad olyan amilyen volt. Nyilván így az esetleges újítások sem tudnak belekerülni.

(#1395) larryking válasza Rengete (#1392) üzenetére


larryking
senior tag

Régebben jobban jöttek a telepíthető frissítések. Most meg 5.1 és megy 1.5 napig. Mivel nem tudom csak tisztán telepíteni az 5.0-át, így marad az omv, amíg nem találok egy jó nagy vinyót:D:D:D

"We'll meet you where the lights are...."

(#1396) DJ. Ru$y válasza Rengete (#1394) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ennél nagyobb probléma az, ha találnak rajta biztonsági rést és nem tudsz mire frissíteni, akkor meg vagy lőve... :O

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1397) Rengete válasza DJ. Ru$y (#1396) üzenetére


Rengete
aktív tag

Ez is biztos!

(#1398) DJ. Ru$y válasza Rengete (#1397) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én inkább emiatt "aggódok", mert funkcionalitásában megfelel a mostani is, csak nehogy "megfúrják" :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1399) dc.tacsi válasza DJ. Ru$y (#1396) üzenetére


dc.tacsi
tag

Azt valahogy még mindíg nem értem, hogy miért is nem tudsz te frissíteni úgy, hogy meg maradna minden.
Az emlúlt pár napban már vagy a 4. oda-vissza telepítgetést csinálom. 5.1 aztán vissza 5.0 aztán megint 5.1 aztán megint 5.0.
És mindez eles rendszeren, szóval nem igazán értem.
Gyakorlatilag ha vasat cserélsz alatta (mármint más eszköznek érzékeli egy másik Nanoboot miatt) akkor azt ő érzékeli, és már költöztethető is...

(#1400) dc.tacsi


dc.tacsi
tag

Viszont egy valami nagyon nem hagy nyugodni.
A Time Machine egyáltalán nem akar menni!
Mielőtt föl tettem az 5.1-et, teljesen normálisan ment, most viszont az istennek nem akar menni a Time Machine még annak ellenére sem, hogy pont ugyan azt a DSM-et használom mint eddig és pont ugyan azt a NanoBootot is!!! :(
Helyette most ez van:

Nincs valakinek valami jó ötlete véletlenül?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.