Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Úgy néz ki megoldódott a fagyásprobléma, kivettem a hitachi vinyót, betettem egy wd black-et.
Most tartok 1,8TB másolásnál windows megosztással. Előtte 1-2 GB adat másolása után fagyott az XPenology.
Sebbeséghez itt van 2 képernyő mentés.
Valós időben:
1 napos grafikonon
1 napos grafikon:

Az alaplap Gigabyte D525TUD, 2GB RAM, egyszerű pci 4 portos Sata RAID (SATA1 portokkal) kártyán lóg egy 3TB WD GREEN vinyó. Nincs raid.
Az asztali gépben 2TB WD GREEN-ről olvassa az adatokat, a router Asus RT-N66U

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#752) AiRLAC válasza mszl (#751) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy vinyóval minek a PCI kártya?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#753) mszl válasza AiRLAC (#752) üzenetére


mszl
aktív tag

Nem egy vinyó van benne.
2*1TB WD Blue a rendszernek+home+photo+cloud
2TB WD Green Zenék
3TB WD Green Sorozatok
3TB WD Green Filmek
320GB WD Black Letöltések, egyenlőre ez volt itthon a HItachi helyett amivel fagyott ez cserélve lesz egy 500GB v. 1 TB-ra

Ezután még jön majd
1TB Utils, Dokumentumok, Telepítő programok....
2TB WD Green Természetfilmek
2TB WD Green Sorozatok+

ennyi van tervben így már nem is olyan sok a cstlakozó ;

+ utorrent kliens-et futtatok, + debian-chroot-al squeezelite squeezebox playert USB hangkarival mert az alaplapi egyenlőre nem kelt életre :O :O

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#754) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van értelme rendszeres időközönként újraindítani a NAS-t? Arra gondoltam, hogy csinálok egy ütemezést, hogy hetente induljon újra. Vagy, ha minden működik rendesen, akkor felesleges?

(#755) Patice válasza Jim74 (#754) üzenetére


Patice
nagyúr

Felesleges szvsz.

Ez nem vindóz...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#756) Jim74 válasza Patice (#755) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R (Valóban nem win :DDD)

(#757) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a (buta)okostv-m lásson 1 mappát, a NAS-on, amiben a filmek vannak és lejátssza?! Semmi más nem kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#758) Patice válasza DJ. Ru$y (#757) üzenetére


Patice
nagyúr

A Műsortárban hozzáadod a filmes mappát, indexelteted, és ha nem lenne felrakva a médiaszerver, akkor rakd fel a Csomagkezelőben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#759) Czimby


Czimby
addikt

A transmission által letöltött filmek nem jelennek meg a media lejátszóban, csak kézi újraindexálás után. Van rá valami lehetőseg, hogy ez automatikusan megtörtenjen?

Esetleg nem tudtok leirást az androidos Remote Transmission beüzemeleséhez használatahoz?
Valamint az miért van, hogy a főkapcsoló megnyomasára nem kapcsol ki a gep?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#760) DJ. Ru$y válasza Patice (#758) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszöntem! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#761) nlq válasza mszl (#753) üzenetére


nlq
aktív tag

Szerintem amit te csinalsz az pazarlás és ráadásnakmég biztonságban sincsenek az adataid...

amit én csinálnek a helyedben
1., verzio
SHR kotet 7,5TB a winyoiddal (500gb+ 2x1tb+ 2tb+ 2x3tb) ha 500GB-t is akarsz bele pakolni akkor azzal kell kezdeni!
1 kötet es a 7TB-n osztoznak amiket osztalyozol megosztott folderenkent

- amit nyersz vele: barmelyik winyod tonkremegy az adataid nincsenek veszelyben (ne mond hogy azert nem kar, mert pl egy jol besortolt zene folder er annyit mint egy doku vagy foto mappa)
- maxra ki tudod hasznalni a helyedet (nincs az hogy epp a 3TB-n van a sorozat, de kinotted kozben a zenek winyo alig felig van
- ha bovited akkor mindent bovitesz nem csak az egyiknek adsz tobb helyet

amit buksz vele: az egyik legnagyobb winyod kapacitását ez lesz ugyanis a "paritas" diszk (valojaban nem de ez mas tészta)

a 2. verzioban
a doksik fotok stb maradnának tükrözött 1 TB-n es a többi menne SHR be
igy lenne 1TB+ 500GB+2TB+3TB =6,5TB helyed

igen, tudom eleg bonyolult ezt elsore meglepni (kb 5 lepes lesz igy ranézésre) es az adatokat osszemasolgatni de hosszu tavon ez a nyerő...

(#762) nlq válasza Jim74 (#756) üzenetére


nlq
aktív tag

a notebookom kb 2 honapja könyörög hogy inditsam ujra mert frissitesei vannak a szamomra...
ettol függetlenül köszi jol van hiába windows

(#763) mszl válasza nlq (#761) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Lehet, hogy így lesz de egyenlőre újra küzdök a fagyással amikor a RAID kártya működne.
Ki milyen kártyát használ ajánl? Nekem egy SIL3124 chip-es van.
(volt memória, alaplap, hdd...stb csere de ugyanaz)
Köszi a tanácsokat!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#764) mszl válasza nlq (#762) üzenetére


mszl
aktív tag

Egyenlőre azért döntöttem így, mert az 500GB-os és 2*1TB vinyó menne mindig és a maradékot leállítaná amikor nem használjuk. Ezen a kettőn vannak olyan cuccok(igazából a 2*1TB ami tartalmazza a dokumentumokat..stb az 500-as torrent lenne)
De most ez a fagyás dolog amit meg kell oldanom!! :W hogy finomíthassam a dolgokat!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#765) Honkydoo válasza mszl (#763) üzenetére


Honkydoo
őstag

Mikor jelentkezik a fagyás?
Én egy 3ware kártyát próbáltam gnu boot-al nekem simán ment, igaz nem használtam sokat.

Szerk.: Nekem volt olyan, hogy kontaktos volt a pci foglalat, és ez idézte elő a fagyást. Igaz akkor én átalakítóval használtam, de mozgott benne a kártya és néha nem érintkeztek a lábak.

Egyébként érdemes lehet a kártya driver-re rákeresni, hátha van újabb verzió, és megpróbálni azt fordítani.

Ennyi az ötletem így hirtelen.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#766) mszl válasza Honkydoo (#765) üzenetére


mszl
aktív tag

Én esetleg a 3TB lemezek kezelésére gondolok.
Kipróbálom még ma csak 2TB -ok vannak rákötve ahhoz mit szól?!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#767) nlq válasza mszl (#766) üzenetére


nlq
aktív tag

tápot nem tesztelted?

lehet hogy vmelyik winyo tapellátásánal van a kontakt hiba es amikor a winyo epp nem kap aramot akkor fagy a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#768) Czimby


Czimby
addikt

Jól haladok a kis nas-ocskámmal, de egy bosszantó hibára nem tudok megoldást.

Nekem nem akarja automatikusan indexálni a mappákat, hiába van minden beállítva hozzá.
Így mindig nekem kell manuálisan rákattintanom az indexálásra, és ez nem túl kényelmes ha épp egy filmet indítanék már el a tv-n...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#769) mszl válasza nlq (#767) üzenetére


mszl
aktív tag

A táp is új, frankó Be Quiet, délután kicseréltem a sata kártyát 500-600 GB másolásnál tartok, teleírtam a 3TB-os vinyókat, töröltem róla... próbának. Közben torrent, squeezeplayer, LMS... eddig biztató a dolog nem volt fagyás előtte 3-5 GB adat másolás után fagyott az egész. MÁR reménykedem, de ne igyunk előre a medve bőrére.

Sajna egy SHR kötegem "eltűnt" a DSM látja magát a köteget, de az adatokat nem látja, pedig megvannak, konzolom MC-vel látom és másolom is. Így konzolon siralmas a sebessége megáll 10MB/sec körül így elfog tartani egy ideig.
De mindjárt kipróbálok valamit...

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#770) mszl válasza mszl (#769) üzenetére


mszl
aktív tag

Sajna már nem fértem bele a szerkesztési időbe:
A Volume2 volt a zene könyvtár, a fileok nem látszódtak, a music nevű megosztásomat ami most így üres volt, szerkesztettem átirányítottam a volume1-re ott létre jött üresen, ezután töröltem a music nevű megosztott mappát.
Így már újra létre tudtam hozni a volume2-őn egy music nevű megosztást láss csodát az OK után a fileok meglettek a File kezelő számára is. Már indexeli is.
DE!!! Nagy szerencse volt.
És az utóbbi hét szerencsétlenkedése, hiba keresése után meg kell mondjam eléggé hibatűrőnek ismertem meg a DSM-et, igaz voltak görcsöléseim, hogy merre lettek az adatok, de fizikailag mindig elértem őket, vinyót kivéve a gépből az asztali gépembe bekötve elértem azokat. Pedig volt sok fagyás, portokra ide-oda dugdosva, keverve-kavarva 25% kisérleti jelleg is volt benne azért :K, mert mondjuk hogyha ezt az esetet alapul véve kifingik a sata kártya, persze vész esetén biztos hogy nem lesz ugyanolyan. Most több lemezből álló RAID kötetek nem voltak, de a rendszer partíció kétlemezes SHR-en volt ezeket is átdugtam két másik portra, láss csodát felállt a rendszer!
Mindez DSM 5.0-4528.

Egyetlen hiba van még igaz ez nem a kártyaproblémával van összefüggésben:
A photostationnél a személyes photostationt engedélyezem a photostationban, utána a személyes beállításokban opciók alatt is. A photo könyvtár létrejön a home alatt, de ha megnyitnám a személyes photot akkor a "Nem érhetőek el "photo" megosztott mappában lévő fájlok. Ellenőrizze a fájlengedélyezési beállításokat a DSM alkalmazásban." választ kapom.
Valakinek akinek megy, megnézné nekem a mappa tulajdonosi jogait, hozzáférési engedélyeit, hogy összehasonlítsam az enyémmel.

ÉS persze ez mit sem érne ha nem lett volna Miss. Mázli a mázli faktorral és így rám mosolygott a szerencse!!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#771) nlq válasza Czimby (#768) üzenetére


nlq
aktív tag

a transmissiont en epp ezert vagtam ki a p.csaba azota a download stationnal teljesen jol elvagyok

(#772) nlq válasza mszl (#770) üzenetére


nlq
aktív tag

éles adatokkal feltöltött rendszeren kisérletezni orosz rulet....
én minig azt mondom egy rendszerátépítésnél hogy nézzuk meg mit lehet bukni vele (akár összegszerűen), melyek a forró adatok (ezekrol külön backup)

egyébként meg erre találták ki a tesztkörnyezetet!

egyebkent meg nem ertem a mókolásod... itt nincs hardveres raid ami ha elszall a raid kartyad akkor szerezz egy ugyanolyat különben megy a levesbe!
en mar csinaltam olyanokat, hogy vegyes rendszerben ertsd:
4sata port ide modban (alaplap nem tudott ahci-t) +2 pata port sata atalakitoval azaz össz 6winyot toltam at sima ahci-s rendszerre es kapasbol mukodott!

mondjuk ennel a rendszernel megtettem, hogy lehuztam az eles diszkeket (felretettem biztonságba), feltoltam 1 pata es 2 sata diszket letrehoztam ra az előző rendszert és atvittem cuccosba... mikor ez ment akkor lattam neki az éles adatok költöztetésének

(#773) nlq válasza mszl (#770) üzenetére


nlq
aktív tag

hmmm visszasirom azokat az idoket amikor volt 1 hetem ilyeneket szerencsetlenkedni :)
aztan egy idő utan az ember elkezd gondolkodni és megoldja sokkal gyorsabban :)
amitol persze nem lesz tobb ideje, mert van mas amit meg kell oldani :)

(#774) Czimby válasza nlq (#771) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor megvárom, hogy végezzen ezekkel a torrentekkel és a download stationre átállok.

Köszi!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#775) mszl válasza nlq (#772) üzenetére


mszl
aktív tag

Azert nem teljesen eles mert meg minden ott az asztali gepen, csak masolgatom at. Max az idomet bukom amig masol

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#776) nlq válasza Czimby (#774) üzenetére


nlq
aktív tag

felteheted melle a DL stationt is,
az ujakat adhatod ahhoz aztan ha kifut a transmission akkor leallitod
ajanlom figyelmedbe a browser pluginokat hozza
watch folder nalam a meno...

(#777) Czimby válasza nlq (#776) üzenetére


Czimby
addikt

Teljesen átköltöztem a DL stationbe, köszi a plugines tippet már keresem is! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#778) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Külső segítségre lenne szükségem. Átböngésztem a xpenology fórumot, de a DSM5.0-4528-t csak egy pat fájlként találom, ellenben ez felrakható-e az ebben csomagban lévő képfájllal együtt?
Vagy valamit nagyon nem értek... Melyik img fájlhoz, melyik pat fájl tartozik? Vagy teljesen mindegy?

Szerk:

A'sszem meglett... máshol: [link]

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#779) Czimby válasza mpierre (#778) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem a Nanoboat 5.0.3.2 a boot és a 4493-as DSM-et telepítettem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#780) nlq


nlq
aktív tag

ehhh már megen lehet updatelgetni...
megjelent a DSM 5.0-4528 update 1.

kezdem unni ezt a sok updatet

(#781) CactuS válasza nlq (#780) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én még egyelőre nem mertem upgrade-t nyomni az 5.0-4493 Update 7-re, pedig felajánlotta az 5.0-4528-at.

Itt ha jól látom, akkor a felmegy simán az update, csak azt nem tudom, hogy kell-e trükközni úgy, mint a sima update-eknél valamit.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#782) nlq válasza CactuS (#781) üzenetére


nlq
aktív tag

szerintem a nanobootot csereld es a nanobootbol updatelj nagyobb verziora
ne az update x alverzios sed-es modszerrel updateld...

en most a gyari syno cuccaimat akarom osszefogni a syno CMS csomaggal, hogy ne kelljen egyesevel frissitenem...

(#783) CactuS válasza nlq (#782) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Leírás nélkül nem vágnék bele,így inkább kivárok. Csak tippem van, hogy mit jelent pontosan az, amit írtál. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#784) mpierre


mpierre
veterán

Jelenleg egy hdd-vel menne a renccer, de dl station azt mondja nincs elég hely a 2TB-s vinyón... :F Eddig 610MB foglalt rajta, de a többit meg nem akarja használni. Mit szúrtam el?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#785) DJ. Ru$y válasza mpierre (#784) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Beállítások -> Általános -> Ideiglenes hely (Itt állítsd be a 2 TB-s kötetet, különben a pendrive lesz ott elvileg)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#786) nlq válasza DJ. Ru$y (#785) üzenetére


nlq
aktív tag

+1

[ Szerkesztve ]

(#787) nemurea


nemurea
aktív tag

Helló! Itt valahol fentebb azt olvastam, hogy ha kivesszük a gépből a *nem SHR kötetben lévő* wincsit, akkor azt asztali gépben gyönyörűen lehet olvasni. Nálam ez a helyzet, nem SHR kötetben van az egy szem HDD, sőt ki sem akarom venni, csak egy másik pendrive-ról (vagy majd ugyanarról, ha egyszer meg tudom oldani) néha nem az Xpenology-t, hanem az Openelec-et akarom elindítani. Ez megy is szépen, csak az OpenElec nem látja a HDD-t. De akkor lehetséges, ne adjam fel, nézzem meg, hol akad el, mert elvileg olvasnia kellene? Sima ext4-es (ha jól emlékszem) a fájlrendszer.

(#788) larryking válasza nemurea (#787) üzenetére


larryking
senior tag

Telepítsd az omv alá az lvm plugint. Minden ott lesz a helyén.....

"We'll meet you where the lights are...."

(#789) nemurea válasza larryking (#788) üzenetére


nemurea
aktív tag

Öööö, nem biztos, hogy jól fogom: az omv az OpenMediaVault, az egy másik NAS rendszer, nem? Azt is fel kellene telepítenem a... pendrive-ra? hogy utána rátehessem az lvm-et? :F

(#790) nlq válasza nemurea (#787) üzenetére


nlq
aktív tag

öööööö hmmm
az a kerdes honnet veszed ki es mivel volt formazva
ugyanis ha benne volt (sata port) akkor ext 4 fajlrendszer lesz rajta es siman olvashato desktopon (linux alol :) vagy fabrikalj ext 4 olvasashoz valamit

ha usb drivekent volt rakotve akkor csak az a kerdes hogy mivel es mire volt formazva...

egyebkent az xpenology minden drive elejere odateszi a rendszerparticiot, szal az openelec-et nem tom honnet akarod inditani...
(mivel az xpenology csak bootol a pendriverol, a rendszer nem a pendriveon van)
gondot okozhat meg ha 2TB nel nagyobb particiorol beszelgetunk...

[ Szerkesztve ]

(#791) fogtunder válasza nlq (#790) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az openelecnek nem kell másik meghajtó, hogy fusson, pendrive-ra van optimalizálva, plusz írta is a kollega, hogy arra van egy külön pendrive, amit ilyenkor az Xpenology boot drive helyére dugna be, csak szeretné olvasni a tömb tartalmát.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#792) nemurea válasza fogtunder (#791) üzenetére


nemurea
aktív tag

ott a pont, köszönöm mindhármótoknak. Jelenleg két pendrive lóg ki a gépből, most még szerencsétlenkedek a BIOS-os boot menüvel, ha az OpenELEC-et akarom indítani, de amúgy csont nélkül megy. A HDD egyébként benne van a gépben, XPEnology formázta ext4-re (erősködött az SHR irányába, de nem adtam be a derekam, egy HDD-re nem érdemes spec kötetet létrehozni, ha meg lesz mellé másik, majd újragondolom). Szóval akkor az OE-nek is látnia kellene a HDD-t - OK, futok vele még egy kört.

Amúgy a nagy megoldás az lenne, ha egy pendrive-ra sikerülne raknom a nanoboot-ot és az OE-t, ezt amúgy meg is csináltam, de jelenleg ha így indítom el a nanoboot-ot (az OE-s pendrive-on van feltéve a harmadik partícióra), akkor a boot közepén szimplán lefagy. Több oka lehet, pl. 3. partíció, nem FDD, hanem HDD-nek emulált pendrive, de még nem volt időm végignyálazni. (Hm, viszont ha tudná olvasni az OE a HDD-t, akkor valószínűleg írni is tudná, pl. subtitle-nél nem jön rosszul :K )

(#793) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Szeretnék külső hálózatról is felcsatlakozni a gépezetre.
Regisztráltam a no-ip-n.

A DSM-ben beállítottam a külső hozzáférésnél az adatokat, normál állapotot ír ki.
A Pc-re leszedtem a DUC nevű progit ami elküldi ugye a külső ip címem a no-ip felé ha jól értelmezem.
A routerben bekapcsoltam a DDNS-t, és megadtam a no-ip adataim.

HA beírom böngészőbe a ddns.net címem akkor a router oldalára dob ki, ez gondolom így jó is.

És itt akadtam el.
Portot kellene nyitnom, na de melyiket?
A DSM az 5000-es porton keresztül érhető el?
IP-címet melyiket adjam meg?
A külsőmet?
A NAS Ip címét?

TCP vagy UDP portot kell nyitnom?

A NAS-nak Fix Ip-t adtam a routerben ez baj?
A DHCP-is be van kapcsolva.

Speedport routerem van és az IP cím mezőben csak az első 3 karaktersort tudom kitölteni a 4.-ik szürke marad, ez miért van?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#794) DJ. Ru$y válasza Czimby (#793) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DSM-en belül van saját szolgáltatás, EZ-Internet néven, synology.me-s címet generál neked ingyen és bárhonnan eléred, persze a generált úgy értsd, hogy te hozod létre, ahogy te akarod, ha csak a NAS-t akarod kívülről látni akkor ez "kicsit" egyszerűbb. Annyi, hogy ha valamiért újra kell indítanod a NAS-t, akkor utána nem érhető el a címről, csak ha végigmész még 1x az EZ internet beállításokon, bár lehet ez csak nekem van így, mert nem tudok valamit, amit kellene :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#795) nlq


nlq
aktív tag

(#796) nlq válasza Czimby (#793) üzenetére


nlq
aktív tag

mert a kötőjel az nem pont!!!!

porthoz irtad az ip cimet

igy probald
5000-5001 5000- szurke mezo szerver ipcim

igen a szervernek ildomos fix ip-t adni ami nem gond ha van mellette dhcp de a dhcp teruleten kivulre tedd
pl server ip 192.068.1.2 dhcp kezdodik 192.168.1.10 tol

tcp portot nyiss
nas ip cimet

en a ddns-t nem a routerbe hanem a serverbe allitanam be (de jo a routerbe is de ne legyen mind2 helyen!)

[ Szerkesztve ]

(#797) mpierre válasza DJ. Ru$y (#785) üzenetére


mpierre
veterán

Ezt megcsináltam, de a dl station még mindig az usbshare1-re akar letölteni és kiválasztani se lehet a kötet 1-t, hogy oda dolgozzon... Kiválasztani itt (alapértelmezett célmappa) nem tudom a 2TB-s hdd-t. :F

Hmm, megpróbálkozom egy újraindítással, de ez olyan.... vindózos... :DDD

Szerk.: Nem nyertem. Az alapértelmezett célmappa továbbra is az usbshare1. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#798) Czimby válasza nlq (#796) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi, hát nem fogott már az agyam...

Látom akad melód bőven, én is 4-kor keltem a munka miatt :-S

És működik a dolog, ezt elfelejtettem írni :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#799) mpierre válasza mpierre (#797) üzenetére


mpierre
veterán

A filestation se látja a hdd-t. Tároláskezelőben nem tudom a kötet babrálni, csak leválasztani...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#800) nlq válasza mpierre (#797) üzenetére


nlq
aktív tag

webes feluletre belepsz bal felso sarok fomenu download station bealliasok altalános ideiglenes helynel nem tudod kivalasztani a kotet 1 et vagy kivalasztod es visszaáll???

amiket mondasz ez alapjan eleg furi a köteted...

en egyebkent ezert szoktam 1-50 gigaval kisebb kotetet csinalni, igy ha valami gond van tudok letrehozni mögé egy masodik "teszt" kotetet amivel lehet probalkozni ha vmi gond van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.