Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Sefter válasza Sefter (#1100) üzenetére


Sefter
veterán

jól látom, hogy 4.3 -as verzió a legfrissebb? (ami nem beta..)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#1102) larryking válasza Sefter (#1101) üzenetére


larryking
senior tag

Van már 5.0 is.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1103) Jim74 válasza larryking (#1097) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát ezt el akartam kerülni, de lehet, hogy nem úszom meg :DDD

(#1099) mszl:utorrentet hogy raktál fel rá? :Y

(#1104) nlq válasza Sefter (#1101) üzenetére


nlq
aktív tag

udv a fedélzeten! remélem elégedett leszel a tőlem vásárolt cuccal!

ezt az image-t toltsd le:
http://www.xpenology.nl/download/1456

ezzekl a programmal ird ki egy pendrive-ra
http://downloads.sourceforge.net/project/win32diskimager/Archive/Win32DiskImager-0.9.5-install.exe?r=http%3A%2F%2Fwww.xpenology.nl%2Fxpenology-software%2F&ts=1419026914&use_mirror=netcologne

(eleg egy 32Mb os pendrive)

utana syno assistanttal keress ra a halozaton es telepitsd ezt a pat file-t
http://www.xpenology.nl/dsm-software-download/?myvar=1442

ha ezzel megvagy, akkor ezt told meg ra:
http://www.xpenology.nl/dsm-software-download/?myvar=1592

leiras itt:
http://www.xpenology.nl/installation-dsm-5-0-4528-update-2/

Udv
NLQ

(#1105) HaZse válasza nlq (#1104) üzenetére


HaZse
őstag

Ezt én is meg akartam csinálni, de a 9. pontnál elakadtam. Ezért csak az update1 van fent.

A 9. pontnál mit is kell csinálni pontosan?

Nekem ennyi jött le:

1. Letöltöm az update-2 .pat filet. ( DSM 5.0-4528 Update 2)
2. A vezérlőpultnál a frissítésnél kiválasztom az előbb beírt .pat filet, majd OK-ra megyek.
3. A következő lapon NEM nyomok a yes gombra, hanem belépek SSH-val a NAS-ra.
4. Felhasználói név: root jelszó: amit megadtam adnim jelszónak
5. Beírom a következőket
# sed 's/flashupdateDeb/flashupdateDeb1/' /autoupd@te.info > /autoupd@te.info1
# mv /autoupd@te.info1 /autoupd@te.info
6. Visszamegyek a NAS kezelőfelületére és most nyomok rá a yes gombra.
7. Megvárom a frissítés végét, majd a NAS újraindul.
8. Belépek a NAS-ba.

A többit sajnos nem értem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1106) nlq válasza HaZse (#1105) üzenetére


nlq
aktív tag

a 9 es pontnal nem kell csinalni semmit, csak figyelni hogy updatelodott a rendszer rendesen... (most hogy mondod, legkozelebb majd megnezem :)

a 9es pontig meg sosem jutottam el (pedig ma csk 7-8 update 2-t telepitettem :)

(#1107) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok, ismerkednék ezzel a megoldással, virtualbox alatt indítom el a telepítést, de a 3. ablaknál, mikor a tényleges telepítést (formázás, stb) elkezdené, gondolkodik egy kicsit, majd 23-as port hibával megáll.

Itt nem találtam erre a problémára kérdést/választ, a neten pedig szintén. Bár lehet hogy nem jól kerestem :B

Szóval futott már bele ebbe valaki, és mi lehet gond/megoldás?

Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1108) Sefter válasza lafaty80 (#1107) üzenetére


Sefter
veterán

Én...tegnap hajnal 4-ig ezzel szopt@m..majd reggel kiderült, hogy szar/nem kompatibilis a pendrive-om...

Psn ID: sefter_hun

(#1109) mszl válasza Jim74 (#1103) üzenetére


mszl
aktív tag

Holnap leírom, ide. Lassan indulok megnézni hogy a Sárkány porráégeti Tóvárost.....

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1110) HaZse


HaZse
őstag

Tudtok valami olyan parancsit, amivel manuálisan el lehet indítani a Web Stationt? Mert nekem a GUI-ból nem engedi.

Újrarakni meg nem szeretném, mert tele vagyok adatokkal.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1111) lafaty80 válasza Sefter (#1108) üzenetére


lafaty80
őstag

De én virtualbox-ban csinálom, úgy ahogy az oldalon le van írva(mindent). A vicces, hogy putty-al megnéztem és nyitva van a 23-as port simán rá tudok telnetelni.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1112) dctacsi


dctacsi
csendes tag

Sziasztok,

A minap újra raktam az XPEnology-t, és van már fönt normális NANOBoot az 5.1-hez (Természetesen még csak Beta kiadás), valaki próbálta már föltenni?
És megpróbáltam VirtualBox-ra telepíteni, de nem akart működni... :(

Egyébként tudom, hogy már kérdeztem, de valakinek nincs még mindíg megoldása szeparált FTP-re?

Előre is köszi a választ...

(#1113) slashing


slashing
senior tag

üdv kacérkodok a jelenlegi OMV rendszerm lecserélésén XPEnolgy-ra.

Az átállásal kapcsolatban érdkelene hogy a jelenleg belakott 3x3TB vinyó (nem raid) miután felcsatolom az XPE-be akkor formázni fogja-e vagy simán átveszi az EXT4-re formázott vinyókat és kezeli majd gond nélkül?

DLNA mennyire működik hibamentesen, jelenleg szívok az OMV alatt ezzel, mert bizonyos könyvtárakat az istenért nem akar bescannelni hiába vannak azokon olyan engedélyek hogy mindenki mindent csinálhat velük akkor sem. Illetve olvastam olyat is hogy bizonyos könyvtárnevek lehet nem tetszenek neki de mivel nem használok spec. karaktereket így ha probélma neki a " - , () " akkor tőlem b... mivel ezek olyan alap dolgok amiket nem hiszem hogy ki kéne gyomlálnom ahhoz hogy működjön.

OMV alatt van egy nagyszerű auto shutdown plugin ami ip alapján kikapcsolja a gépet ha nem találja őket, van-e erre valami hasonló megoldás?

Melyik verziót kell, érdemes most feltenni? Melyik leírás alapján? Ha tudtok linkelni nagyon megköszönném! Egy HP N40L -re menne fel a rendszer! Kezdésképpen USB-re. Egyenlőre nem gyalulnám le az OMV-t az ssd-ről. ezt megtaláltam ezen hozzászólásnál, sry

[ Szerkesztve ]

(#1114) larryking válasza dctacsi (#1112) üzenetére


larryking
senior tag

Nekem nem látta a hddket a rendszer, és kb 5 perc volt a boot.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1115) slashing


slashing
senior tag

Ok, ez most lehet hülye kérdés de nem jövök rá hogyan telepíthetem Pen Drive-ra a rendszert

megcsináltam a boot pendrive-ot bedugtam fogok egy másikat azt is bedugtam bebootol a boot-os penről aztán felismeri az assistant ránézek a webcímen ott meg nem látja a második usb-s pendrive-ot amire én telepíteni akarom. Beraktam egy üres vinyót azt meg simán látja de arra meg nem akarom rárakni :/

Ha az első variációnál rá akarom telepíteni akkor nekem is azt az error 38-ot adja és a port forwardot dumát löki de tuti nem az a gond hanem az hogy a második pendrive-ot nem látja úgy mintha az merevlemez lenne pedig az alaplapi USB-re rakom az üres pendrive-ot. (HP n40L)

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1116) DJ. Ru$y válasza slashing (#1115) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Minden merevlemezed elejére odakerül egy példány a rendszerből. A pendrive, csak bootoláshoz kell 1 db. Utána már merevlemez...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1117) nlq válasza slashing (#1115) üzenetére


nlq
aktív tag

ez nem OMV! itt minden belso winyora rakerul a rendszer!
ami a szemszögedből hatrany! (ebbol kovetkezik az is hogy formazni fogja...) egyebkent meg elony mert nem foglal el winyohelyet mint az omv es ha serul az oprendszeres winyo akkor a tobbin is ott van...

csinald azt hogy beteszel egy ures winyot es azzal kezded... aztan atmasolod ra a dolgaidat

(#1118) dc.tacsi válasza larryking (#1114) üzenetére


dc.tacsi
tag

De neked legalább sikerült telepíteni, nálam a nanoboot normálisan indult, de aztán annyi, a dsm5.1-et már nem fogadta el! :( Pedig kíváncsi lettem volna rá!

(#1119) slashing


slashing
senior tag

áhhhááá így már érthető, köszi srácok!! :R , még szerencse hogy van elfekvőben egy 2TB-os amivel megoldható a költözés ha arról van szó de így sem lesz egy sétamenet mire innen-oda másolgatotok :DD

(gondolom így van kivédve hogy ha kivesz egy tárhelyet az ember akkor menjen a maradékokról is, ötletes amúgy)

[ Szerkesztve ]

(#1120) DJ. Ru$y válasza slashing (#1119) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2 éjszaka alatt megvan, csak ne aludj mellette :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1121) nlq válasza slashing (#1119) üzenetére


nlq
aktív tag

tegyel be meg egy USB 3 kartyat ugy gyorsabb lesz persze csak ha van usb 3 winyoházad :)
tudom milyen, anno (~2eve) en is omv rol valtottam :)
(nálam volt még kozben egy DS413 gyari nas is, mert akkor meg nem volt xpenology :)

(#1122) slashing


slashing
senior tag

feladtom, talán virtualbox-ban majd egyszer kipróbálom.. élesben az istenért nem akarja, bentvan a vinyó látja is, elindul a telepítés, ha assistantból csinálom akkor jön egy error 2 Műveleti hiba a boot-lemez elérésekor, amit nem tudok mire vélni... meg a szokásos portforward-os hülye szövegelés, ha meg webes felületről akkor meg: Valószínűleg sérült fájl. (13) :W már 3x töltöttem le a DSM_DS3612xs_4528.pat-ot

[ Szerkesztve ]

(#1123) larryking válasza slashing (#1122) üzenetére


larryking
senior tag

És hozzá a megfelelő .img-t töltöd le?

"We'll meet you where the lights are...."

(#1124) slashing válasza larryking (#1123) üzenetére


slashing
senior tag

NB_x64_5032_DSM_50-4528_Xpenology_nl ezt szedtem le hozzá

(#1125) larryking válasza slashing (#1124) üzenetére


larryking
senior tag

És az install/debug.ot választod először?

"We'll meet you where the lights are...."

(#1126) slashing válasza larryking (#1125) üzenetére


slashing
senior tag

Ebben most elbizonytalanítottál mert nem emlékszem de mindjárt teszek még egy próbát.

(#1127) slashing válasza slashing (#1126) üzenetére


slashing
senior tag

Jah így már jó lesz úgy tűnik 64%-nál van: Install/upgrade és érdekes hogy mostmár megtaláltam a leírásban is amit néztem csak valahogy nem jutottam el odáig hogy ezt is megcsináljam, láttam beboot-ol kapcsoltam is át a monitoron a másik portra aztán nem foglalkoztam vele, csak azt néztem hogy elindul-e a választómenü aztán mikor láttam hogy igen mondom úgyis visszaszámol így léptem is át vga-ból dvi-ra :W :W

úúú de gáz

(#1128) lafaty80


lafaty80
őstag

Valaki, aki már feltette x64-es virtualbox-ra a cuccot írja le, hogy hogy csinálta. Nekem is a nanoboot elindul rendesen, majd webnél, az iniciílizálásnál (0%) megáll és nem csinál semmit, csak egy hibaüzit dob 23-as port üzenettel.
Azt hittem virtualbox alatt könnyebb ez...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#1129) larryking válasza slashing (#1127) üzenetére


larryking
senior tag

Csak az installnál kell ezt választani, álltalános használatnál már nekem pl nincs rajta monitor.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1130) Sefter


Sefter
veterán

Ext2 -es fájlrendszerű hdd-t tud kezelni valami módon usb-ről? (Adatot kéne mentenem...)

Psn ID: sefter_hun

(#1131) Patice válasza Sefter (#1130) üzenetére


Patice
nagyúr

XPenology-nak szerintem fel kellene ismernie.

Ha Win-es gépen akarod csinálni a mentést, akkor kell valamilyen progi, amivel tudja írni/olvasni a Win az Ext2/3/4-et. (Pl. Ext2FSD)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1132) Sefter válasza Patice (#1131) üzenetére


Sefter
veterán

Nem látja sajna, nem tudom miért :(

Psn ID: sefter_hun

(#1133) nlq


nlq
aktív tag

hmmm en ugy emlékszem, hogy a surveillance station 1 kameraval ingyenes...
utana kamera liszensz kell..
most probakepp beallitottam neki a masodik IP kamerat, es nem ellenkezett

4528 verzio...

[ Szerkesztve ]

(#1134) Patice válasza nlq (#1133) üzenetére


Patice
nagyúr

Nemrég emelték 2 kamerára az ingyenest....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1135) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy a HDD folyamatosan dolgozik a NAS-ban?
A DS fut, de ha nincs seedelés, akkor is hallom, ahogy a HDD "kattog" és a HDD led is villog. Na nem úgy, mintha lenne komoly adatmozgás, hanem csak olyan kb. fél másodpercenkét villog (kattog).
Az erőforrás figyelőben a lemez 11%-os, a kötet/iSCSI 31%-os kihasználtságot mutat folyamatosan.

Valami indexelés futhat a háttérben? Hogyan tudom ellenőrizni, hogy mi okozza a jelenséget?

A másik furcsaság, hogy jelenleg a Transmission le van állítva, ennek ellenére az erőforrás figyelőben kb. 130 MB memóriát foglal.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#1136) Jim74 válasza Jim74 (#1135) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerk.:

Megfigyeltem, hogyha a PC-m nincs bekapcsolva, akkor nem dolgozik a NAS HDD-je.
Elképzelhető, hogy a PC-re telepített Kaspersky Internet Security éppen rootkit keresést futtat és mivel fel van csatolva néhány NAS megosztott mappa hálózati meghajtóként, ezért azokat is érinti a rootkit keresés és ezért dolgozik folyamatosan a NAS-ban lévő HDD? :F

(#1137) mszl válasza Jim74 (#1103) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Ez alapján indultam el, a saját régi debian letöltőgépem configjai, script-it alakítottam át.

Letöltöd a 32 bites utorrent-et innen Csak a 32 bites indul a 64 nem.

Létrehoztam a /volume1/@appstore/uTorrent/ könyvtárat.
Ide kicsomagoltam a letöltött file-t.
Létrehoztam egy utorrent.conf file-t. Ebből állítom be a felhasználói nevet, jelszót, letöltési könyvtárat, automatikus hozzáadás könyvtárát.....az alapokhoz.
utorrent.conf lehetőségeit itt találhatod

token_auth_enable: true
admin_name: "felhasználói név a webuihoz"
admin_password: "jelszó"
ut_webui_port: 8080
ut_webui_dir:/volume1/@appstore/uTorrent/
dir_download:/volume5/downloads/
dir_active:/volume5/downloads/
dir_torrent_files:/volume5/torrents/
dir_autoload:/volume5/torrent-loads/
dir_autoload_delete: 1

Kicsit csalunk :DD létrehozzuk az alábbi két linket.
ln -s /lib/libcrypto.so.1.0.0 /lib/libcrypto.so.0.9.8
ln -s /lib/libssl.so.1.0.0 /lib/libssl.so.0.9.8

utorrent majd pampog amikor elindul, de működik (0.9.8 verzióval ami a synologin van)

Én az indító scriptet a /usr/syno/etc.defaults/rc.d/ könyvtáron belül hoztam létre, sok helyen próbáltam , de csak innen indult automatikusan. K95uTorrent.sh néven. Az S betűvel kezdődve nekem nem idult el! :(

#!/bin/sh
CHDIR=/volume1/@appstore/uTorrent
NAME=utserver
UTSERVEREXE=$CHDIR/$NAME
PIDFILE=/var/run/$NAME.pid
LOGFILE=/var/log/$NAME.log

case "$1" in
start)
#Start Executable
cd $CHDIR
$UTSERVEREXE -settingspath $CHDIR -configfile /volume1/@appstore/uTorrent/utserver.conf -logfile $LOGFILE -pidfile $PIDFILE -daemon
;;
stop)
#Stop Server
/usr/bin/killall $NAME > /dev/null 2>&1
sleep 3
/usr/bin/killall -9 $NAME > /dev/null 2>&1
rm -f $PIDFILE
;;
restart)
#Stop then start engine
/usr/bin/killall $NAME > /dev/null 2>&1
sleep 3
/usr/bin/killall -9 $NAME > /dev/null 2>&1
rm -f $PIDFILE
sleep 3
$UTSERVEREXE -settingspath $CHDIR -configfile /volume1/@appstore/uTorrent/utserver.conf -logfile $LOGFILE -pidfile $PIDFILE -daemon
;;
*)

echo "Usage: /usr/syno/etc.defaults/rc.d/`basename $0` {start|stop|restart}"

exit 2

;;

esac

exit 0

Remálem segítettem és tudod majd használni.

Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1138) Jim74 válasza mszl (#1137) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Köszönöm :R

Ezt még emésztenem kell .Nem vagyok ekkora linux guru, sőt semmilyen :DDD

Neked is kellemes Ünnepeket ;)

(#1139) nemurea válasza mszl (#1137) üzenetére


nemurea
aktív tag

Csúcs leírás, köszönjük!

Ahhoz, hogy az XPEnology mélyén kotorásszunk, nagyon jól jön a Midnight commander installálása (legalábbis én hülyét kapok a vi szerű szövegszerkesztőktől, aminek a használata elengedhetetlen, ha bele kell nyúlni a config fájlokba). Az MC installálásához először a bootstrap nevű keretrendszert (?) kell installálni, majd az ipkg csomagot, végül az MC telepítése már csak egyetlen sor a parancssorban.

Leírások (én nem voltam ennyire alapos, bocsánat):

bootstrap, ipkg: az oldal közepe tájékától: "Installing compiled/binary programs using ipkg"

[link]

MC installálása:

Parancssorban:

ipkg install mc

[link]

(#1140) mszl válasza nemurea (#1139) üzenetére


mszl
aktív tag

Nem kell ipkg van syno taroloban is MC!!!!
Az elso progik kozott van amit telepitek!
Es az utorrent is nativban megy

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#1141) Jim74


Jim74
nagyúr

Erre tud valaki magyarázatot?

Kipróbáltam Wi-Fi-s és vezetékes kapcsolattal is, ugyanaz a jelenség mindkettőnél.
Ha a PC-t kikapcsolom, akkor kb. 10 másodperc múlva abbamarad a NAS-ban a HDD kerregés. Ha csak BIOS-ig engedem a PC-t, akkor nem jön elő a jelenség, tehát egyértelműen a Win7 csinál valamit, ami miatt elkezd dolgozni a HDD.

Már az tis kipróbáltam, hogy letiltom a Kaspersky-t, eredméynt nem hozott.

Ha a párom laptopja van csak bekapcsolva, akkor sem jelentkezik ez HDD dolgoztatás jelenség.

Lehet, hogy újra kellene húznom a Win7-et? :F

(#1142) larryking válasza Jim74 (#1141) üzenetére


larryking
senior tag

Nincs véletlen valami felcsatolva?

"We'll meet you where the lights are...."

(#1143) Jim74 válasza larryking (#1142) üzenetére


Jim74
nagyúr

De, de ezt is kipróbáltam, hogy laptopon is felcsatoltam egy megosztást és ott továbbra sem jelentkezett a jelenség. Próbáljam meg, hogy lecsatolok mindent?

(#1144) larryking válasza larryking (#1142) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem igen. Bár lehet valami hiba. Nekem ilyen hiba a hőmérséklet és smart kijelzés hiba.

"We'll meet you where the lights are...."

(#1145) Jim74 válasza larryking (#1144) üzenetére


Jim74
nagyúr

De vajon milyen hiba? Letiltottam a PC hálózati kártyáját. A NAS kb. fél porec múlva abbahagyta a kerregést. NAS hiba, vagy Win7 hiba? Utóbbira tippelek...

(#1146) Jim74 válasza larryking (#1144) üzenetére


Jim74
nagyúr

Megszüntettem a felcsatolt mappákat, újraindítottam a gépet, még mindig letiltott hálókártyával.
Aztán ahogy engedélyeztem a hálókártyát, rögtön elkezdődött a NAS-on a HDD b*szt*tás :(((

Már baromira ideges vagyok tőle :(((

(#1147) Jim74 válasza larryking (#1144) üzenetére


Jim74
nagyúr

Semmilyen tudatos hálózati tevékenység nem folyik és ezt mutatja az erőforrás figyelő:

Szerintem ez nem normális... Főleg a lemez és a kötet/iSCSI értékekre gondolok.

De ahogy lekapcsolom a PC-t, vagy megszakítom a hálózati kapcsolatot, akkor lemennek 0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1148) larryking válasza Jim74 (#1147) üzenetére


larryking
senior tag

Az iscsi csatolást is megszakitottad? Lun-t meg mindent?

"We'll meet you where the lights are...."

(#1149) Jim74 válasza larryking (#1148) üzenetére


Jim74
nagyúr

A micsodát? :DDD
Ebből egy szót sem értettem. :DDD

Egyébként a DS-ből töröltem az összes letöltési feladatot és leállítottam magát a DS szolgáltatást is és megszűnt a jelenség.

Akkor most mi van? :F

[ Szerkesztve ]

(#1150) nemurea válasza Jim74 (#1149) üzenetére


nemurea
aktív tag

Megnyugodtam, hogy nem csak én tudok bután nézni másnak evidens kérdésekre :D

De mi köze a Download Station-nek (DS, ugye ez?) a PC-dhez? Hacsak nem az van megadva neki mint célhely. Nem lehet, hogy vmelyik torrentet a PC-dre irány... de nem lehet, mert azt nem ajánlja fel lehetőségnek szerintem...

Amúgy körülnéztem ebben a Samba+NAS témakörben, nem találtam sok infót, kb. ez tűnt a leginkább átfogónak, de ez sem ad tuti megoldást:

[link]

Nekem 20 perc után beállítás szerint lemegy alvóba a HDD, a 30. percben meg valami oknál fogva felébred. És ezt ismételgetné egész éjjel, ha ki nem kapcsolnám a gépet. Tuti vmelyik futó szolgáltatás néz rá rendszeresen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.