Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) #65675776 válasza ALI_G (#11146) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy warez verzió hash-e miért hasonlítana egy eredetiére? Egyébként lehet csak írási hiba is.

[ Szerkesztve ]

(#11152) ToBeY válasza ToBeY (#11143) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Erre valaki valamit? :U

(#11153) ent


ent
őstag

Sziasztok!

windows mailben be lehet állítani másik meghajtót, hogy máshova tegye a fiókokat tároló fájlait?

thx

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#11154) MayerApu


MayerApu
csendes tag

Üdv

Egy kis problémám van a Vista telepítésével! Az aláírásomba szereplő konfigra próbálom telepíteni a vistát de sajna a telepítő betöltése után egy kékhalál szerűség fogad.

http://images.netbag.hu/20080229/17571694973.jpeg
Ez a csík végigfut...

http://images.netbag.hu/20080229/17585559569.jpeg
Aztán ez fogad...

Próbáltam másik winchesterre is de ugyanez a hibajelenség. 3 féle vista verzióval próbáltam, ebből egy eredeti. Az összesnél kékhalál. Másik gépeken működnek!

(#11155) hruodnand válasza MayerApu (#11154) üzenetére


hruodnand
senior tag

Uhh. Ebből nem sok minden derül ki szerintem. Processzor tuning, esetleg memória hiba, ezer dolog lehet. Más operációs rendszer feltelepül rendesen? Esetleg egy memtest futtatása? :U

(#11156) hruodnand válasza ALI_G (#11146) üzenetére


hruodnand
senior tag

Próbaképp a Nero DiscSpeed-ben van ScanDisc funkció, amivel le tudod ellenőrizni a lemezt, hogy mennyire olvasható. Lehet, hogy hibás szektorok vannak rajta. :U

(#11157) hruodnand válasza ALI_G (#11142) üzenetére


hruodnand
senior tag

Ha külön partícióra teszed a Vista-t, mint amin az XP van, akkor csak simán formázás, és le van törölve az XP-d. Utána a boot menüből is kiszeded az XP-t és ennyi. Elvileg. :)

(#11158) LordX válasza ALI_G (#11146) üzenetére


LordX
veterán

Létezik, az első felkerült image hibás volt.

De milyen "MSDN oldaláról"? Ilyen nincs. (Illetve van, de letölteni nem töltesz le onnan semmit, csak .HTML oldalakat :) ) Olyan van, hogy a szerződött intézmény saját MSDN oldala. A BME-VIK MSDNAA oldalán majd egy éve kijavították ezt a hibát, feltették a jó Vista HUN-t, a hibás pár hónapig volt fent. Szerintem írj a helyi MSDN adminisztártornak, neki is azt kéne csinálnia.

(#11159) dunc válasza hruodnand (#11157) üzenetére


dunc
nagyúr

Még véletlenül se szedi ki a bootmenüből,onnan külön kell eltávolitani.De ha a formázott winyon volt a boot akkor semmi nem indul útánna,viszont ha oprendszer alatt formázol akkor nem is engedi formázni azt a meghajtót amin a boot menű van.

(#11160) dunc válasza MayerApu (#11154) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello a vista aramra nagyon kényes,probáld meg ha több memoriamodulod van akkor kiszedni ,variálni,hogy meg -e a telepités. Gondolom aztán történik a kék halál amikor felmásolja a filéket és elindulna a telepités?.

[ Szerkesztve ]

(#11161) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Konkrétan ez a bajom a windows mail-el,ha linken lévő emailre kattintok [link]
Amúgy működik rendesen.

(#11162) hruodnand válasza dunc (#11159) üzenetére


hruodnand
senior tag

A boot menü nem a meghajtón van, hanem a boot szektorban, tudomásom szerint. Vista alól le formázza az XP-t. Esetleg, ha nem indul a gép, akkor Vista lemez be, és egy rendszerhelyreállítást kell nyomni. Pár perc és működik is a rendszer.

(#11163) ALI_G válasza Core2duo6600 (#11150) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem heggesztett a Vistám, teljesen legális. Leszedtem, kiírtam DVD-re. Az angol verzió is ugyanígy van meg, az XP alól legalább települt.

(#11164) ALI_G válasza LordX (#11158) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem innen kellett leszednem: [L: http://msdn61.e-academy.com/uos_inf][link][/L]
Nem emlékszem mikor szedtem le, de nem mostanában :) Elképzelhető, hogy akkor rossz volt? :F :Y Ez viccnek is rossz...

Apropó, jött válasz MS-től.
[I]Megoldás:

Sajnos a Microsoft Ügyfélszolgálata nem tud támogatást nyújtani MSDNAA keretein belül vásárolt termékekre.[/I]
:W köszike.

(#11165) ALI_G válasza hruodnand (#11157) üzenetére


ALI_G
veterán

értem, ilyesmire gondoltam, csak már nem emlékeztem, hogy vistában lehet-e alapból editelni a boot menüt.
Apropó, az miért van, hogy amikor leszedtem atelepítőnek a SATA drivert amit végre el is fogadott,akkor miért a 80 Gigás ATA vinyómra rakja a sallang temp fájljait, miért nem oda ahova akarom telepíteni? És utána miért nem törli le, amikor nem sikerül a telepítés. :F

(#11166) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, nem szaladt-e valaki bele olyan hibába, hogy bármilyen fájlt letöröl a vinyójárol, és a törlés után az visszajön ugyanúgy, csak nullás fájlmérettel. Roppant idegesítő tud lenni, hogy mindent kétszer kell letörölni. Ha valaki tud megoldást, ne tartsa magában. Köszi. [link]

Locsi.

[ Szerkesztve ]

(#11167) ToBeY válasza ToBeY (#11161) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Pls help valaki! Mert baromi dühítő email címeket copy&paste-val másolgatni :O

(#11168) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Most vettem egy új notit és Vistát adtak hozzá. Le szeretném irtani róla de nem megy. Mikor belreakom a XP cdt és arról bootol akkor azt mondja nem látja a merevlemezt. Ezzel mit tudok csinálni ?
Valaki tudna valamit mondani, ami nekem eszembejutott és megnéztem:
- nem lehet BIOS-ból formázni
- NTFS fájlrendszer van a gépen

Köszi
Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11169) Thrawn válasza Jano_023 (#11168) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért nem látja, mert a SATA vezérlőt nem ismeri. A noti gyártójának oldaláról le kell szedned a SATA drivert és bele kell integrálnod az XP telepítőlemezébe nLite-al. Ha a módosított telepítőlemez látja a vinyót, nyert ügyed van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11170) Jano_023 válasza Thrawn (#11169) üzenetére


Jano_023
őstag

Aha, és hogy integrálja bele?
Nem lehetne simán csak a SATA vezérlőt kikapcsolni ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11171) bucilali válasza Jano_023 (#11170) üzenetére


bucilali
aktív tag

"Nem lehetne simán csak a SATA vezérlőt kikapcsolni ?"
nem, az vezérli a sata vinyódat...
az előtted szólónál a pont, nekem is hasonló gondjaim voltak, míg nem csináltam egy integrált XP-t..
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#11172) Jano_023 válasza bucilali (#11171) üzenetére


Jano_023
őstag

Akkor mondjátok el hogy csináljak "integrált XP-t", köszi.
Gondolom a SATA vezérlőt kell letölteni, de honnan és hogy integráljam ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11173) hruodnand válasza Jano_023 (#11172) üzenetére


hruodnand
senior tag

nLite program kell neked, az integráláshoz.

(#11174) Jano_023


Jano_023
őstag

Oke, köszi. Mostmár csak azt mondjátok meg hogy SATA drivert honnan szedjek. Egy Tosiba Sattelire L40 notihoz kellene. Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11175) Gyusz válasza Jano_023 (#11174) üzenetére


Gyusz
őstag

Én eddig jutottam, gondolom a többi megy már link

(#11176) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na jó mivel nem tudom mi a fene baja van a windows mail-nek, el lehet valahogy távolítani? Hogy helyette pl thunderbirdet tegyem fel!?

(#11177) Jano_023 válasza Gyusz (#11175) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi megtaláltam a drivert, most már csak a windows CD kell elkészítenem. Remélem menni fog. Minek adják ezt a sz?r Vistát a gépekhez nem értem.
Köszi mindeninek a segítséget, majd még írok ha teljesen megvagyok vele.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11178) Jano_023


Jano_023
őstag

Nem igazán jött össze a dolog nem látja még mindig a winyót, pedig a drivereket hozzá adtam, vagy a bővítményhez kellet volna raknom ?:S
Valaki segítsen, mert szétver az ideg ... :D

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11179) Jano_023


Jano_023
őstag

Köszi mindenkinek sikerült, én voltam béna. Minden drivert a 64biteset is hozzáadtam. Mindenkinek köszi még egyszer.
Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11180) Sylar666


Sylar666
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot kérnék!
Most fogok telepíteni egy Vista 64 bites Ultimate -et egy teljesen új, friss számítógépre. Clean install.
Kérdésem: egy , vagy több partíciót csináljak? 1 db 750 gigás SATA Samsung vinyó lesz benne.
Én úgy képzeltem, hogy a Vistanak hagyok 40 Gigát, csinálok egy kis partíciót a lapozófájlnak (2 giga) és egy külön nagy partícióra rakom a Programokat, Dokumentumokat, Filmeket, egyebeket stb. Ez így 3 partíció. Nem igazán találtam ezzel kapcsolatban útmutatást. Jó lesz-e így? Nem lassítja - e be a rendszerem ez a stratégia? Célszerű - e az egy vinyót "feldarabolnom"? Előre is köszönöm válaszotokat, s kellemes hétvégét kívánok!

Aquila non captat muscas.

(#11181) rétisün válasza Sylar666 (#11180) üzenetére


rétisün
veterán

mindenképpen célszerű felosztani, ugyanis ha behal a windows (előbb-utóbb ugyis behal) format C:-vel fogod ujratelepíteni. viszont a többi partíción lévő adatok megmaradnak a format C: után is. a lapozófáljt illetően megoszlanak a vélamények, van aki külön partícióra teszi, van aki nem, de legalább két partíció (egy rendszer, meg egy másik a többi cuccnak) mindenképpen ajánlott.
de a frissen telepített vistádat el is mentheted a másik partícióra (ghost, paragon drivebackup, acroni, hasonló progik valamelyikével), így legközelebb vista telepítés helyett 10 perc alatt helyrállíthatod innen a rendszert, nem kell ujratelepíteni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11182) bucilali válasza hruodnand (#11173) üzenetére


bucilali
aktív tag

Semmi szükség nLite-ra..
Megy az parancssorból is, és biztosabb..
így kell a sata drivert is..
üdv: bucilali

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#11183) atilius válasza rétisün (#11181) üzenetére


atilius
tag

Sőt a Vista Ultimate beépítve tartalmaz egy teljes rendszer lementő funkciót (nem visszaállítási pont).

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#11184) #65675776 válasza ToBeY (#11176) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak simán rakd fel a Thunderbird-öt, nem kell leszedni a Win Mail-t.

Sylar666: Külön partícióra rakni nincs értelme a pagefile-t, lévén attól nem lesz gyorsabb az elérése. Külön vinyóra lenne értelme.

(#11185) Core2duo6600 válasza Locsi (#11166) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nagy esélyes valami virnyakod van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11186) Core2duo6600 válasza Thrawn (#11169) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vagy floppyn be kell neki adni, ha van a gépben meghajtó mostanában egyre inkább nincs, de csódák mindig vannak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11187) szelesjanos


szelesjanos
tag

Van egy másik kérdésem!

Átállítottam a Windows Mail tárolomappáját egy másik mappára, és azóta nem indul el.

Szerintetek?

www.windydigital.hu

(#11188) szelesjanos válasza szelesjanos (#11187) üzenetére


szelesjanos
tag

Bocsi! Megoldottam magam.

Töröltem azt a mappát amibe átírányítottam a leveleket és így működik!

:DD

www.windydigital.hu

(#11189) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Leszedtem vmi Folderaeroed pack-et amiben a mappa ikonok feketék lesznek. Ez egy exe file ami kicsomagolja az ikonokat. De nemtom hogyan lehet beállítani őket mappa ikonnak. Tud vki segíteni?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11190) hruodnand válasza bucilali (#11182) üzenetére


hruodnand
senior tag

Ha te mondod... De ott egy ServicePack-ot integrálnak, itt meg driver-ről van szó, ami nem egy fájlból áll. :U

(#11191) #65675776 válasza hruodnand (#11190) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#11192) hruodnand válasza #65675776 (#11191) üzenetére


hruodnand
senior tag

Valaki tudja, hogy miként lehet egy fehér háttérképű asztalnál beállítani azt, hogy fekete legyen a fájlnak a neve?

(#11193) hruodnand válasza hruodnand (#11192) üzenetére


hruodnand
senior tag

Már rájöttem. :D
System Properties --> Performance Settings --> Use drop shadows for icon labels on the desktop.
Kivenni innen a pipát, és a fehér hátterű asztalnál már nincs ott a fekete árnyék a fájlneveknél.

(#11194) mAtech


mAtech
aktív tag

Hali!
Következő kérdés Vista témában. Adott egy email és hozzá egy csatolmány. Namost a csatolmány letöltését pendrivera szeretném menteni. Ekkor a Windows azt mondja, hogy csak rendszergazdai jogosultsággal lehet megtenni ezt a lépést. Menteni csak a vinyóra enged.
Külön felhasználó nincs felvéve. Csak egy. Ergo annak rendszergazdai jogosultsággal kellene rendelkeznie. Ezek szerint mégsem?
Hol lehetne ezt a "csak a vinyóra engedek menteni, mert nincs rendszergazdai jogod" részt átmódosítani?

Köszi,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#11195) LordX válasza mAtech (#11194) üzenetére


LordX
veterán

Ezek szerint mégsem? Mégsem.

(#11196) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Vistanál, nem lehet 3 napnál régebbi rendszervisszaállitást csinálni :F

Ha igen hogyan :F hol :F mert nekem csak 28. -a a legrégebbi, holott pár hónapja fent van a cucc :K :F

(#11197) Pheadar


Pheadar
tag

Sziasztok!

régóta olvasgatom a prohardvert, sok hasznos dolgot tanultam innen, most viszont sehol nem találtam megoldást a problémámra.

nem tudom AltGr+C kombinációra előhozni az "&" karaktert, mert mindig az ATI Catalyst Control Center ugrik elő. Visszaolvastam, találtam is olyan hozzászólást, amiben erről volt szó, de sajnos nem jött be a megoldás. Akárhol olvastam, mindig az van odaírva, hogy a beállításoknál ki kell kapcsolni a hotkeys funkciót, ami szép és jó, csakhogy én a beállításokig nem jutok el. Lehet hogy én vagyok béna, de nekem a Catalyst csak annyi beállítási lehetőséget ad, hogy felbontás és a képernyő elforgatása 90°-kal. Ráadásul screenshotokat is próbáltam keresni neten, és hasonlót sem láttam, mint ami a gépemen keletkezik.
screenshot

Próbáltam frissíteni is a dolgot, a helyzet változatlan.

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#11198) _ak_ válasza Pheadar (#11197) üzenetére


_ak_
addikt

Használd a speciális nézetet, ne az alapot.
és itt nekem ki is fogyott az ATIs tudásom, úgy h majd valaki megmondja neked, h ezt hol találod, ha addig nem lenne meg

Let's begin, de gozaimasu!

(#11199) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

az lenne a gondom, hogy a Pro Evolution Soccer 2008 -hoz akartam felrakni az evolution 2 patch -et, de nem sikerült, uninstallálni akartam a programot, de nem engedte, erre kitöröltem a progi könyvtárát, majd a saját lemezével uninstallálta a maradék cuccot, de most vissza szeretném rakni a játékot és ezt írja ki

[link]

mit lehetne tenni, vista ultimate 64 bites van fenn :F :O

hogyan lehetne leszedni minden pes 2008 -ra vonatkozó cuccot a gépről, hogy újra felrakhassam :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#11200) Pheadar válasza _ak_ (#11198) üzenetére


Pheadar
tag

köszönöm, esküszöm használnám, de nem tudom, hogy hol... :B
olvastam korábban is valami "speciális" gombról, de soha nem láttam még
erre gondolsz? vagy van még egy kiterjesztett asztal konfigurációm is, amire azt mondja nekem, hogy nem elérhető...

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.