Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) manutdzoli válasza Kami11 (#10165) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Mostmár érthető miért lett szar a gépem :W

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10203) #54715584 válasza #14603008 (#10202) üzenetére


#54715584
törölt tag

melohelyen vagyok, egyebkent sem muxik rendesen minden oldal, de most flash problemaja van, igy semmit nem latok az oldalbol...

(#10205) qwertly


qwertly
addikt

Valaki nekem tud segiteni :F

(#10206) hruodnand válasza munky (#10200) üzenetére


hruodnand
senior tag

Hi!
Hidd el teljesítményben is van különbség. Én legalábbis úgy tapasztaltam. Sleep módból való visszatérés stb.

(#10207) TSanya válasza qwertly (#10205) üzenetére


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Telepítettem egy 64-bites Vistát,de hangot semmilyen módon nem sikerül előhoznom.
Konfig az adataimnál
Van egyáltalán nforce audio driver 64 bites Vista alá?
Én sehol sem találok.

Üdv:S

(#10208) hruodnand válasza qwertly (#10188) üzenetére


hruodnand
senior tag

Hi!
Start menü --> beírod, hogy "msconfig", majd enter.
Ezután Boot fül, és a Timeout-ot átállítod, mondjuk 2 seconds-ra. Így kettő másodpercet fog várni, arra, hogy kiválaszd valamelyik operációsrendszert szeretnéd elindítani, különben az alapértelmezettet fogja, ami jelen esetben a Vista.
Ez a legegyszerűbb.

(#10209) hruodnand válasza TSanya (#10207) üzenetére


hruodnand
senior tag

Hi!
Elvileg ez lesz: NF4

(#10210) TSanya válasza hruodnand (#10209) üzenetére


TSanya
aktív tag

Igen,ezt fel is raktam,csakhogy ez nem tartalmaz audio meghajtót.

(#10211) qwertly válasza hruodnand (#10208) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi de miért akar nekem a régi xp inditani amikor formatal teleitettem a vistát? :Y csak 3 seconds lehet a minimum

[ Szerkesztve ]

(#10212) TSanya válasza TSanya (#10210) üzenetére


TSanya
aktív tag

Közben sikerült megoldani.
Nem gondoltam volna,hogy egy 64 bites WinXp-s meghajtóval jó lesz.
Ööm é bódottá :DD

(#10213) #67688960 válasza qwertly (#10205) üzenetére


#67688960
törölt tag

Vezérlőpult/rendszer/speciális beállítások/Indítás és helyreállítás-beállításokban, át fehet állítani.
Vagy tedd újra a vistát és a telepítés folyamat elején töröld vele a c particíót és csinálj egy újat. Ugyan úgy és ugyan ott lesz majd a c, nem kavarja majd meg.

[ Szerkesztve ]

(#10214) reczei_janos


reczei_janos
csendes tag

Sziasztok!
olyan kérdésem lenne a nagy közösséghez, hogy gépem fejlesztettem picit az anyagi megszorítások mellett.
Asus P5B 965
Core 2 Duo E6700 (2,66Mhz)
4x1 GB DDR2 667mhz kingston ram
Nvidia 7300 GT (ez a régi vga-t még nem tudtam venni)

Feldobnám a vistát a 64 bites is megvan, de érdekelne a mostani játékok hogy mennének vista alatt?
Hellgate London, COD 4, Pro Street stb....

Előre is köszi és bocsi de szinte 486ról léptem feljebb nem vagyok otthon a témában annyira.

üdv

(#10215) TSanya válasza TSanya (#10212) üzenetére


TSanya
aktív tag

Rövid ideig tartott az örömöm .
Bármit is szeretnék Vista alatt telepíteni,hibaüzit dob fel,kb. ilyesmi tartalommal,hogy cannot writein the temp file,the file system is corrupted. :O
A chkdsk lefutásakor törölt egy rakás indexbejegyzést.
Most akkor a vinyónak van valami baja? :Y

[ Szerkesztve ]

(#10216) Thrawn válasza TSanya (#10215) üzenetére


Thrawn
félisten

Futtasd a telepítőt rendszergazdaként.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10217) TSanya válasza Thrawn (#10216) üzenetére


TSanya
aktív tag

Azt pontosan hogyan is kell?

(#10218) gV válasza TSanya (#10217) üzenetére


gV
őstag

jobb klikk és ott van a menüben h "futtatás rendszergazdaként"

(#10219) Thrawn válasza TSanya (#10217) üzenetére


Thrawn
félisten

Jobbklikk -> Futtatás rendszergazdaként. Minden programot és drivert ajánlott így feltenni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10220) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok van egy tv kártyám Terratec 600 nem a mai darabb de szépen muzsikált az xp alatt most vista alatt nem találok semilyen normális tv progit hozzá a media center nem ismerte fel a Chris TV pedig amikor elinditom akor szétesik a monitor képe mákos és csikos lesz.Nem segit semmi csak a reset.A kép széteséssét akor csinálja amikor kinyitom teljes képernyöre a tv képét,lehet hogy az aero kavar be?

(#10221) t-rac válasza reczei_janos (#10214) üzenetére


t-rac
senior tag

Szia!
COD 4-el és Hellgate Londonnal nincsen tapasztalatom,de Pro Street az nem nagyon szereti a vistát. Nem nagyon méregetek FPS-eket,mert azt nézem hogy menjen a játék,az FPS az részletkérdés,de Pro Streetet néztem,XP-n nálam úgy volt hogy minden fullon anistrotopic filter,16x anti alias,volt kb 50-60 FPS,Vistán ugyanígy 35-50 talán. Az nem is gáz még,de vistán láthatóan szaggatott nekem.
Viszont a 4 giga ramhoz lehet kellene a 64 bites Vista,mert (szerintem) XP nem lát annyit. (Ha nem így van cáfoljatok meg).
A videokarid meg DirectX 9-es,szóval ha a 4 gigát látja XP akkor azt javaslom. Ha nem,akkor 64 bites Vista.

(#10222) TSanya válasza Thrawn (#10219) üzenetére


TSanya
aktív tag

Köszi mindenkinek,így működik.
:R

(#10223) Barthezz2 válasza qwertly (#10220) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Cyberlink powercinema 5 nálam tökéletes. Nekem régi és eléggé ismeretlen karim van, de ezzel minden ok, a rádiótunert ugyan nem ismeri fel de nekem az nem is kell..jah és nem lövi ki az aerot sem!
A cyberlink oldaláról letölthető egy 30 napos verzió, próbáld ki! Ha megy a többit rádbízom..

Everybody lies.

(#10224) Barthezz2 válasza reczei_janos (#10214) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha mind a 4 giga ramot használni akarod akkor xp-ből is 64 bites kell mert a 32-es op max 4giga ramot kezel, videókártyát meg mindent beleértve..
Nálam a cod 4 kb ugyan úgy fut vistán mint xp-n, prostreet meg itt is, ott is akad, de ahogy elnéztem a géped neked max a videókari lesz kevés annak meg mindegy h xp v vista..

Everybody lies.

(#10226) reczei_janos válasza Barthezz2 (#10224) üzenetére


reczei_janos
csendes tag

ok köszi akkor beszerzek egy 64bites xp-t :-P

nekem sem teccccet a vista annyira notin az volt.
XP egyenlőre sokkal jobb sztem.

(#10227) oris


oris
aktív tag

Tartalmaz a Vista Home Premium olyan programot, amivel mp3-at lehetne szerkeszteni (megvágni)?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#10228) Barthezz2 válasza reczei_janos (#10226) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem azt mondtam h nem jó a vista...én azt használok.

oris: nem, de egyik változat sem..

Everybody lies.

(#10229) malesz


malesz
csendes tag

a vinyó működik, csak nem működik a smart vistaban, meg nem láttja a hőmérsékletett...meg még ki tudja...:D
probáltam már hogy vista telepítéskor megadom a sata drivert, de akkor is scsi nak ismerte fel, plusz a régi drivert hagyta meg...
xpbe simán látta satanak, ment a smart is, meg látta a hőfokot is.

Gigabyte GA-M55S-S3 v2 alaplapom van. samsung Sata II 400Gb os vinyó.

ötlet valakinek?

(#10230) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Na újratettem a vistát,felbontás 1152x768-ra állítottam,de az asztalon még mindig nagyon az ikonok.Hogy kell kisebbre álltani?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10231) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Mondom a tényeket. Alaplapi SATA vezérlő a chip-be integrálva külön driver nem kell hozzá. 160 GB-os Seagate SATA vinyón a rendszer, 20 GB-os partición. Vista kékhalállal összeesik. :O :( Amit kiír: Collecting data for crash dump... és Initializing disk for crash dump... Csökkentett módban bejön, látszólag minden rendben. A vinyóra lehet írni és olvasni is problémamentesen tudok róla csökkentett módban. Rendszervisszaállítás nem segít. Ha újratelepítem akkor hetekig megint jó, utána újra ezzel a hibaüzivel elhal. :W :(((

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10232) Thrawn válasza malesz (#10229) üzenetére


Thrawn
félisten

A jelenség normális ha feltetted az nVidia drivert. Használd a beépítettet akkor nem lesz ilyen gondod és a SMART is elérhető marad.

manutdzoli: Ctrl + egérgörgő

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10233) manutdzoli válasza Thrawn (#10232) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Köszi :R
Lenne még egy kérdésem:Nagyon világos a tálca,telepítés előtt szinte fekete volt,nemtudom hogy kell sötétíteni.

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10234) apro válasza manutdzoli (#10230) üzenetére


apro
senior tag

hali Már meg elöztek a válasszal.
Egy ügyes kis billentyűzet trükk segíségével akár 1dm magas ikonok is használhatunk a asztalon. Ha jobb egérgombbal kattintunk az asztalra láthatjuk, hogy maximum "nagy" ikonokra van lehetőség a nézet menüpontban, míg egy normális mappán belül beállíthatunk Extra nagy ikonokat is. Menjünk az asztalra, nyomjuk le a CTRL gombot és tartsuk lenyomva, majd görgőzzünk az egérrel. Az ikonok méretét precízen beállíthatjuk a görgő segítségével és akár nagyobbakat is kreálhatunk mint a "nagy ikonok".

ui: Mappákon belül is működik a módszer, ilyenkor a Nézetek típusai között tudunk lépegetni vele.
hali

[ Szerkesztve ]

(#10235) frames


frames
tag

Na most egy nagyon hülye kérdést fogok feltenni, de sehol sem találtam rá eddig választ. Szóval ha van egy OEM Vista Home Premium 32bit telepítési kódom, akkor azt használhatom 64bites Home Premiumhoz is vagy nem?
Még egyszer sorry a hülye kérdésért:D

(#10236) Thrawn válasza frames (#10235) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha jól tévedek akkor igen, de nem 100%.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10237) rétisün


rétisün
veterán

na ez ennél is furmányosabb kérdés lesz :D tehát: 64 bites ultimate, telepítés kód nélkül. magyar nyelv rátesz, utána home premium kulccsal aktiválva, magyar marad? (feltéve, hogy a 32 bites kulccsal 64 bitest is tudok aktiválni, természetesen ugyazon a gépen)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10238) Thrawn válasza rétisün (#10237) üzenetére


Thrawn
félisten

Ultimateként van felrakva de Home Premium kulccsal aktiválva?
Azt meg hogy? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10239) rétisün válasza Thrawn (#10238) üzenetére


rétisün
veterán

szóval, (most ne figyeljen senki) letöltök egy ultimate verziót, 64 bitest. telepitéskor nem adok meg cd-kulcsot. magyarítom, aztán a cd-kulcs megváltoztatásánál megadom a home premium kulcsát. (hmm...asszem, tulságosan ráérek)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10240) Thrawn válasza rétisün (#10239) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem nem fogod tudni aktiválni az Ultimate-t Home Premium kulccsal :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10241) frames válasza Thrawn (#10236) üzenetére


frames
tag

már te vagy a harmadik, aki pont ugyan ezt mondja, hogy nem 100% :D Na, majd ha lesz kedvem telepíteni (nem mostanában lesz), akkor kipróbálom és megosztom a tapasztalataimat veletek!

(#10242) rétisün válasza Thrawn (#10240) üzenetére


rétisün
veterán

na, azért ezt majd megpróbálom, már csak kiváncsiból is. ugyanis a kulcs "dönti el" milyen vistád lesz, amennyiban telepítéskor nem adsz meg kulcsot. kár, hgy a 64bites vista .iso-ját letöröltem.....(tényleg ennyire nincs jobb dolgom? :Y )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10243) frames válasza rétisün (#10239) üzenetére


frames
tag

Ultimatet csak ultimate kóddal lehet aktiválni, ha már fel van telepítve a vista! A home kódját nem fogadja el, egyébként te letölthetsz magyar Home Premiumot, amit később a Saját kódoddal aktiválhatsz, és ez asszem teljesen legális, mivel nem a dvd-t vezsed meg, hanem a kódot.

[ Szerkesztve ]

(#10244) rétisün válasza frames (#10243) üzenetére


rétisün
veterán

pontosabban egy kód nélkül telepitett vistát csak ultimate kóddal lehet ultimate-nek aktiválni. másfelől, valószínűleg nem fogom tudni rátenni a magyarítást......egy-két nap, és megtudjuk. majd beírom, mire jutottam.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10245) frames válasza rétisün (#10244) üzenetére


frames
tag

Kíváncsi vagyok, mire fogsz jutni, előre is sok sikert :)
Jut eszembe, az lehet, hogy a vista sp1-től drasztikusan csökkent a win leállásának ideje, sokkal gyorsabban leáll, mint előtte, de nem csak 1-2 másodperc a külömbség, vagy ez csak egy véletlen egybeesés? Nem sok embertől hallottam ilyesmit...

(#10246) rétisün válasza frames (#10245) üzenetére


rétisün
veterán

ezt mondjuk nem vettem észre (mondjuk nem is figyeltem) de ráférne, hogy kicsit jobban csipkedej magát leállításnál.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10247) frames válasza rétisün (#10246) üzenetére


frames
tag

Akkor az is lehet, hogy ez csak valami egybeesés, de mondjuk abban az időben semmit sem telepítettem, szóval nemtom, az a lényeg hogy gyors:D

(#10248) apro válasza rétisün (#10246) üzenetére


apro
senior tag

hali
ezt olvazsd végig a lacy.hurol van ,ha gyorsabb leállást akarsz. amúgy müködik én használom 2000. van.
1. Nyissuk meg start menü keresőjéve a regedit -et
2. Navigáljunk az adott helyekre és hozzuk létre vagy módosítsuk a bejegyzések értékeit!
3. Mindegyik bejegyzés karakterlánc (REG_SZ) típusú!
4. A beállítások elfogadásához indítsuk újra a számítógépet!

Szolgáltatások bezárására szánt idő csökkentése

* HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control
* WaitToKillServiceTimeout bejegyzés értékét állítsuk 20000 -ről 5000 -re vagy akár 1000 -re, igény szerint!

Felhasználói folyamatok bezárására szánt idő csökkentése

* HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop
* WaitToKillAppTimeout bejegyzés értékét állítsuk 20000 -ről 5000 -re vagy akár 1000 -re, igény szerint!
* HungAppTimeout bejegyzés értékét állítsuk 5000 -ről kevesebbre, például 1000 -re!

Automatikus folyamatkilövés/leállítás

* HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop
* AutoEndTasks bejegyzés értékét állítsuk 1 -re!
hali

(#10249) rétisün válasza apro (#10248) üzenetére


rétisün
veterán

ezt anno xp alatt használtam, aztán valahogy elfelejtettem az x-edik ujratelepités után.....majd megnézem, kösz, hogy eszembejuttattad :R

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10250) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Ha az UAC ot Silent módba teszem , akkor ugyn uyg fog védeni, csak nem pofázik örökké???

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.