Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) haxy27


haxy27
aktív tag

senki nem tudja az #5983 ra a megoldást? és a fojtatás #5992

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#6002) sghc_toma válasza haxy27 (#6001) üzenetére


sghc_toma
senior tag

egy kérdés, és egy megjegyzés:
k: miért nem jó neked a parancsikon? MOD: ja, most látom a #5992-ben.. DE: hogyne tudnál már másolni bele?!?!
m: TC-ben az <LNK> jelöli a parancsikonokat..

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#6003) haxy27 válasza sghc_toma (#6002) üzenetére


haxy27
aktív tag

nem, nem, és megint nem ott a kép a parancsikon egy fájl aminek *.lnk a kiterjesztése és van egy mérete is ami a tc szerint 602bite. namost ez a könyvtárnak nincs kiterjesztése ugye és mérete sem de mégis parancsikin azaz egy egy könyvtár de egy másik helyre mutat ott a kép nézd meg <DIR> ez egy könyvtár ami fizikailag is ott van, <LNK> ez is egy könyvtár de nincs ott ez egy másik könyvtárba mutat. alapértelmezetten rejtet akkor látod a tcben is ha bekapcsolod hogy lásd a rejtet mappákat és akkor az user könyvtár alkat a saját fiókodban egy csomót találsz söt a gyökér könyvtárban is van a Document and setings könyvtár is egy parancsikon azaz könyvtár ami az user mapára mutat,

A parancsikon az más ilyen nem is volt az XPben.
nézzétek má meg mielőtt hülyeséget irtok. :W [link]

nekem egy ilyen valamire volna szükségem, csak nem tom hogy lehet létrehozni.

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#6004) Skyer


Skyer
senior tag

Halisztok! Hogy lehet azt beállítani a Vistába hogy Ne csináljon ilyen bazi nagy ikonokat a Windows Intézőbe? Hanem csak úgy mint Xp-nél. Nem kell hogy ilyen marha nagyba kirakja őket..amit aztán a CTRL lenyomásával ugye átlehet méretezni. Ez amúgyis csak egy mappára érvényes, és miután hasznát nem látom kikapcsolnám! Van ötletetek hol lehet?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6005) djxp01 válasza Thrawn (#5996) üzenetére


djxp01
senior tag

tnx. google-n utánanéztem, de sehol nem találtam, hogy kell kikapcsolni :-( Segítenél ?:-)

regisztrált: 2005-07-05

(#6006) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ave! Lehet, hogy volt már kérdés, de p5b Deluxe alaplap hangkártyájára valamilyen drivert hol találok Vista Ultimate-re? A google-ben sehol nem találok!
Köszi!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#6007) Thrawn válasza djxp01 (#6005) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]
Én nem kapcsolnám ki mert igen hasznos funkció. A vinyó meg nem azért van a gépedben hogy dolgozzon?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6008) sghc_toma válasza haxy27 (#6003) üzenetére


sghc_toma
senior tag

oké, sorry... kipróbáltam, mielőtt beírtam, csak az volt a probléma, hogy olyan mappáról csináltam parancsikont, ami eleve olyan volt, amilyet te akarsz :B ... azt viszont továbbra sem értem, hogy miért nem tudsz parancsikonra másolni...

MOD: jaa, leesett... TC-vel nem tudsz rá másolni, gondolom.. csak mert explorerrel lehet...

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#6009) djxp01 válasza Thrawn (#6007) üzenetére


djxp01
senior tag

Tnx. Igen azért van, de én úgy vettem észre, mikor prefetchel a rendszer, kicsit visszafogja a vinyó sebességét,miközben 100 más dolgot szeretnék csinálni, meg amúgy is közel vagyok a géphez, és idegesít ha "feleslegesen" kerreg :)). Megnézem kikapcsolt álllapotban mennyivel lassul be a rendszer, és mennyit számít ez a prefetch .

regisztrált: 2005-07-05

(#6010) Thrawn válasza (Darkwood) (#6006) üzenetére


Thrawn
félisten

Asus oldalon próbálkoztál már? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6011) (Darkwood) válasza Thrawn (#6010) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Igen, de itt egyiket sem írja, hogy kompatibilis volna a VIsta-val! :W

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#6012) Thrawn válasza (Darkwood) (#6011) üzenetére


Thrawn
félisten

Menj el szemorvoshoz, az Audio részlegen az első két driver Vista64 bithez és Vista 32 bithez van :W

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6013) (Darkwood) válasza Thrawn (#6012) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Csak nézek, hogy hogy találtad meg aztán rájöttem, hogy hülyeséget írtam, mert hálókártáyra kéne! aaaarrrrggggg! :W :W :W

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#6014) Thrawn válasza (Darkwood) (#6013) üzenetére


Thrawn
félisten

Marvell oldalon játál már? Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6015) Core2duo6600 válasza (Darkwood) (#6006) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A vista felismeri a hálokártyákat

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6016) tam@s válasza (Darkwood) (#6013) üzenetére


tam@s
tag

XP-s driver is jó hozzá, de a Vista alapból felismeri.

(#6017) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Thrawn Köszi! :R
Core2Duo6600, tam@s: Nekem nem ismerte fel, de a Thrawn által ajánlott oldalal már szerencsésen jártam!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#6018) Olasza


Olasza
aktív tag

Sziastok! Kellene egy kis help:
Vistát használva ugyanaz a hiba lépett fel többször is, újratelepítés sem segített:
Az internet explorerben (nem mindig) nem jelennek meg a kedvencek (üres a mező), illetve egy film elindításakor (szintén nem mindig) azt írja ki, hogy a fájlt már egy másik alkalmazás használja. választásra csak a bezár gomb van, de közben meg megy a film, csak nem lehet csinálni vele semmit a felugró ablak miatt. A kettő jelenség egyszerre jön elő, tehát valami lefoglalja a fájlokat, és a win nem fér hozzá. újraindítás segít, de csak egy darabig. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#6019) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok

Kellene nekem egy jó Íróprogi Vista alá. A Nero 6.1...-ot használtam XP alatt. De itt rakoncátlakodik. A Varázslós, "idiótáknak és agyhalottaknak" valóktól kíméljetek.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#6020) Thrawn válasza oz82 (#6019) üzenetére


Thrawn
félisten

A Nero 7 már kompatibilis a Vista-val, de van már 8-as is. Én utóbbit használom + ImageBurn.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6021) -dnp-


-dnp-
csendes tag

Udv! Hangkartya problemam lenne. Hiaba rakok bele barmyilen hangkarit (Live vs X-Fi) csak 2 hangfalat hasznal az 5 bol. Se cmss, eax, bass redirect se semmi nem mukodik (Ki bekapcsolgatom, hatastalan az osszes). A Vezerlopult/hang-ban latszodik egy Speaker, meg egy digital audio interface. defaultbol a dai van kijelolve ami stereo,speaker 5.1. Namarmost ez a tetves szar mindent sztereoba nyom. A hangfal konfigban ha nyomok egy testet akkor bombolteti mind az 5ot + melynyomo, de azon kivul semmire sem tudom oket hasznalni. Help!!!

(#6022) sszever válasza Olasza (#6018) üzenetére


sszever
őstag

Vírus? Spam?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#6023) sszever válasza oz82 (#6019) üzenetére


sszever
őstag

Ashampo Burning Rom, cupán 25 MB, és olcsóbb is

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#6024) sszever válasza -dnp- (#6021) üzenetére


sszever
őstag

[link]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#6025) Skyer


Skyer
senior tag

Az AlienWare témákat a vista nem tudja futtatni?:( Nekem nem sikerült. Vagy léteznek ezek vistára is?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6026) -dnp- válasza sszever (#6024) üzenetére


-dnp-
csendes tag

Ok, ez nem jo semmire. Az a problemam, hogy olyanmintha nem is letezne hangartya agepemben, mert pl az equalizer sem mukodik, barmit huzok rajta ugyanugy szol. Semmit sem tudok varialni vele...holnap XP install lesz ebbol.. ez a vista egy raikas szar. F*szert kellett kivenni belole a d3d-t..

(#6027) Olasza válasza sszever (#6022) üzenetére


Olasza
aktív tag

Spam tuti, hogy nincs, vírust sem hiszem, mert az alap drivereken kívűl nem volt rajta eleinte semmi. Milyen víruskeresőt ajánlasz? Amik nekem vannak, azok összeakadnak a Vistával.

(#6028) Olasza válasza -dnp- (#6026) üzenetére


Olasza
aktív tag

Vistához új drivert kell vásárolnod. Ez van, nem a microsoft találta ki, hanem az SB. Így lehúznak meg egy bőrt rólad, ha használni akarod Vista alatt.
Ui.: asszem egy Ph! hír írt róla

[ Szerkesztve ]

(#6029) sszever válasza Olasza (#6027) üzenetére


sszever
őstag

Nod32, teljesen megbízható, jó, nem eszi az erőforrásokat, és nem vészes az ára sem.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#6030) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!
Milyen tűzfalat ajánlotok Vista-ra? Vagy elég jó a beépítetje is?
Köszi

(#6031) leviske válasza Koszta (#6030) üzenetére


leviske
veterán

moonman(egyetemesvistaszakértő :DDD ) a beépítettet ajánlja. Az MS sokat javított a windows tűzfalán az XP óta. :))

(#6032) derossi


derossi
aktív tag

mennyire lehet levinni a Vista erőforrásigényét???

(#6033) derossi


derossi
aktív tag

hoppsz :)

[ Szerkesztve ]

(#6034) munky válasza derossi (#6032) üzenetére


munky
őstag

szerintem ezt olvasd át:

[link]

(#6035) dchard


dchard
veterán

Vlite-tal gyártottam egy saját verziót. 3.300 megából lett 2.500 megás a lemezkép fájl. Kicsit keveslem, mert a program csak egy-egy nyelvre 340MB-ot foglalt, és négy ilyet is kiszedtem, nem beszélve még egy csomó haszontalan dolgoról, plusz az összes létező driverről, aeróról, IE-ről stb.. Igaz, a legfrissebb bétával dolgoztam, lehet ez a gond.

Ha valaki csinált már nagyon "puritán" imidzset, kérem ossza meg velem a méretét.

Minden Vlite-os tapasztalatot megköszönök.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6036) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Hi all!

Most állítottam össze a profilomban levő gépet kb egy hete. A ram miatt oprendszerként csak 64 bites jöhetett szóba.

Első nekifutásra feltettem a Vista 64bit-et. Nem igazán voltam vele megelégedve, több kisebb (de egyáltalán nem vészes) hiba, furcsaság miatt, amelyeket most nem részleteznék.

Egy döntő ok volt, amiért úgy döntöttem, hogy XP 64bit-re váltok (amellyel eddig tökéletesen meg vagyok elégedve szinte minden téren, kivéve talán az angol nyelv :DDD de ezt velejáró rossznak fogom fel).

Szóval Vista 64 alatt a különböző webböngészők (IE7,Opera,Firefox) nem jelenítik meg 100%-osan a netes oldalakat. Az oldalak betöltenek, de homályosak a betűk. Távolról nem lehet észrevenni, de közelről hosszabb ideig eléggé zavaró. Például itt a PH-n is enyhén homályosan láttam a hozzászólásokat. A hiba okára nem tudtam rájönni, XP 64-en ilyesmit nem tapasztaltam...

Esetleg tapasztalt már más is ilyen hibát?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#6037) ballington


ballington
addikt

hy!
van 1 gondom...fel akartam rakni a Nero 7-et, de telepítés közben a Windows telepítő leállt.
azóta fenn van a nero scout (nemtom mennyire műkszik :F ), de a Nero többi komponense nincs fenn.
ha le akarom szedni, a következő ablakok jelennek meg rendre:

nem is tudom leszedni, fel akartam rakni 1 másik nero-t, de rinyál, hogy szedjem le ami fenn van.

5leteket szívesen várom.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#6038) sszever válasza ballington (#6037) üzenetére


sszever
őstag

Vezérlőpult - rendszer - speciális rendszerbeállítások - rendszervédelem
ott: rendszer-visszaállítás, mégpedig egy a telepítés előtti időpontra.

Telepítés előtt győződj meg, Vista kompatibilis kivitelt akartál e telepíteni.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#6039) ZéZé@PH


ZéZé@PH
aktív tag

Üdvözlet!
Optimalizálni akarom az adataimat Vista alatt, mert ezer fele vannak.
A users/NAME/pictures,videos... mappákat át akarom irányítani máshová, ez tényleg csak egyessével jobb klikk -> properties ... -val megy vagy van valami globálisabb eszköz is rá a Vistaban?

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#6040) sszever válasza ZéZé@PH (#6039) üzenetére


sszever
őstag

regeditben minden egy helyen van, de most fejből meg nem mondom merre.
Amúgy meg, mire ezt a portot elolvastad, annyi idő alatt azt az 5-6 mappát átirányíthattad volna rég.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#6041) sszever válasza ZéZé@PH (#6039) üzenetére


sszever
őstag

Megtaláltam:

Számítógép\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#6042) ZéZé@PH válasza sszever (#6040) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Jó ez igaz, de szeretem az egyetemes megoldásokat, de akkor így csinálom, egyébként nem szeretem a registryt hackelni csak ha nincs más mód.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#6043) amdni


amdni
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos nem oldódott meg a probléma a defreg O&O progival.
http://images.netbag.hu/20071208/22112810042.jpeg
A gond az ami a felti linken látható.

Elindítottam sorra az összes szolgáltatást, de nem indult el így sem a program, sem uninstallal.

Valakinek van esetlég még valami tanácsa mit próbálhatnák meg?

(#6044) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hálózatos gondjaim akadtak egy XP-s és egy Vistás géppel. A Vistán keresztül minden rendben van, látom a másik gépet, be tudok lépni minden megosztott helyre, hálózati meghajtónak is csatlakoztathatok az XP-sről. Eddig amit használtam hálózaton programot, működött (csak játékok), ellenben az XP-s gép felől a másikra nem tudok csatlakozni, csak azt kapom, hogy nincs jogom, pedig már minden engedélyezve van, ugyanúgy beállítva, mint a Vistán, mint az XP-n, a jelszavas védelem kikapcsolt állapotban. Mi lehet a rossz?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6045) Dundy válasza kali (#5828) üzenetére


Dundy
tag

Például ennek a pendrivenak a sebessége megfelel a Vista readyboost elvárásainak?

[link]

Köszi a válaszokat!:)

(#6046) wijnaldum válasza Loretto (#5981) üzenetére


wijnaldum
csendes tag

Inf fájl az nincs, csak egy driver, ami eddig elég lesz. ZTE ADSL driver
XP-ben az USB Devicebe kell bemásolni, majd ha megvan és felismeri a rendszer, akkor a hálókártya pont alatt ott volt. Valami ZTE ADSL Router USB Remote

(#6047) vazimódó


vazimódó
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy Vistax64-re installáltam XP32-t és a bootoláskor nem jelenik meg a választási lehetőség hogy Vistát vagy XP-t akarok-e indítani.
Hogy tudnám azt megoldani hogy ne csak az XP-m induljon el,hanem megjelenjen a Vista is a lehetőségek között?
Előre is köszi a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#6048) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Fény derült a Vista SP1 javítási listájára. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6049) kali válasza Dundy (#6045) üzenetére


kali
legenda

papíron igen! a gyakorlatban viszont nem merném leszögezni 100% biztosan, csak próba után...
én egy a-data jogr 4 gb ketyerét használok, az tutira jó, mivel teszteltem!
hivatalos adatai - a leírás szerint;
Date transfer rate up to 19MB/s for Read, 14MB/s for Write in Dual-channel mode
Date transfer rate up to 10MB/s for Read, 7MB/s for Write in Single-channel mode

link

(#6050) ballington válasza sszever (#6038) üzenetére


ballington
addikt

helytakarékossági okok miatt én azt kikapcsoltam :B

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.