Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy gyors kérdésem lenne: van egy vinyóm amin XP van. Van egy másik használaton kívüli, arra feltettam a Vistát kipróbálni (úgy hogy a másikat lehúztam).
Ha most a Vistás vinyót feldugom primary slave-nek, hogy mindkettő legyen mi lesz? Lesz bootmanager, tudom majd választani indulásnál, vagy automatice a Vista fog indulni? :F
Úgy akarom hogy tudjak választani, másodlagosként nyúznám a Vistát...

Amúgy mejgegyzés a Vistához: nekem bejött, habár hozzáteszem hogy én egy ún. Vista Home Premium Lite verziót tettem fel. Mindössze egy CD-s az egész, minden fölös sallang ki van szedve belőle, van benne Aero, meg minden jó ami a Premiumban van, csak a szarságokat szedték ki. Full aktiválható, frissít rendesen, szóval pöpec, és sokkal kevesebb erőforrást eszik mint a normál verziók. Az én szerény gépemen is villámgyors. Csak egy okból nem tértem rá át: Vista alatt nVidia kártyákon abszolút nem lehet működésre bírni a TV-kimenetet :( Márpedig azt mindennap használnám, szóval várok valami új ForceWare-re amin menni fog, addig marad az XP.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10452) Core2duo6600 válasza LLKobe (#10451) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát mivel ez egy berhelt vista de ha jó neked akkor szerencsed van ...
jelen helyzetben
biosból válaszhatód meg, hogy mi induljon el
ez is kényelmes ha azt nézzük
az igazán profi egy bootloader lenne
sokféle ilyen van
ha találsz valahol egy grub installt winre akkor érdemes lehet használni

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10453) Core2duo6600 válasza _ak_ (#10448) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a viruskák, meg a bongészőn keresztüli nyavaják talán nehezebben másznak fel a gépedre, és nem utolsósórban gyorsabb, bár nem sokkal

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10454) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Lenne egy nagy kérdésem. Barátnőm gépén XP van, a vinyója (250GB) egyben van, így vették. Szeretne a gépre Vistát. Megoldható az hogy felmenjen a Vista, és ne vesszen el a telepített programok és játékok hada?
Előer is köszi!

(#10455) _ak_ válasza Core2duo6600 (#10453) üzenetére


_ak_
addikt

A gyorsaság az ami csak elviekben van. Legalábbis nem vettem észre különbséget, nekem amúgy is a szűk keresztmetszet a net.., vírussal meg évek óta nem volt semmi gondom. :) Egyéb nincs? Ez esetben lehet, h maradok a 32bites új FF-nél.. :D

Let's begin, de gozaimasu!

(#10456) Topa00


Topa00
tag

sziasztok! eddig xp volt a gépemen vagyis még most is az van. nem tudom hogy fel rakjam e a vistát? jó lenne dx10-ben nyomni a Crysist. bírná egyébként az én gépem? 1024*768-as felbontásban? és egyébként akinek vista-ja van meg van vele elégedve? az SP1 sokat javít a vistan? üdv

[ Szerkesztve ]

(#10457) ent


ent
őstag

Sziasztok!

Volt egy XP rendszerű 500Gbos vinyóm, 4 artícióval. Betettem Egy 250Gb os vinyót amelyre egy 32bites biznisz került. Idő közben helyre volt szükségem és az 500Gb os vinyó 2 partícióját össze szerettem volna vonni. A felügyeleti eszközöknél a Számítógép kezelésen belül és a lemezkezelés menüben csináltam amit. Viszont vmiért az egész 500gB os vinyó összes partícióját egyszerű kötetre írta át. Nem formázta, csak a típusa változott. Adatok megvannak, a két partíciót a total commander is és a rendszer is 1 db partíciónak látja.
Kérdésem: ha netán visszatérek XP-re vagy reinstallt csinálok vistával, befolyásolhatja az 500gb os vinyó partícióit, azon lévő adatokat?

Előre is köszönöm szakmai válaszokat!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#10458) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. 64 bites vistát használok.. Kéne egy kis segitség..
Az mitől lehet hogy felrakom pl a Vista managert, és 1-2 nap után bizonyos alkalmazásokat a vista manageren belül nem tudok elinditani, mert kirja hogy nem találja az alkalmazást.. A cfos is pár nap után, igaz müködik, de pl a driver setupot stb nem lehet behozni..

(#10459) Bali27


Bali27
addikt

Érdekes hír... AZ sp1 kb 65 mega lesz??
Éerdemesw elolvasni.. Lehet ujrarakom a wint sp1 nélkül és a netröl frissitgetem.. Akkor jó volt.. MOst meg.. elözö hozzászólás.. [link]
Amugy van egy frissités a vistához amit külön kel letölteni.. Játék alatt a video memória telitödik és nem ürit ki... AZt érdemes felrtenni, vagy azóta kijött? Nem tud róla valaki valamit??

(#10460) gyiku válasza Bali27 (#10459) üzenetére


gyiku
nagyúr

az engem is erdekelne, game utan meg az avi is szaggat, mkv-rol nem is beszelve. lehet ez a gond?

hüllő

(#10461) Bali27 válasza gyiku (#10460) üzenetére


Bali27
addikt

Elvileg igen... Vag ya Prefetch dolgozik( ha megkergült a winyód)

(#10462) _ak_


_ak_
addikt

Úgy tűnik még mindig nem kerek vmi a memo kezeléssel. Tegnap én is be imageltem pár dvd-t és image-elés közben folyamatosan telítette a memóriát, miután megtelt, totál belassult a gép (kurzor szaggatás), majd mikor végzett az imageléssel, akkor 660Mb-ra kiürítette (alapból 1.5öt eszik ). SP1 fent, Nero 2.8.2es..

Let's begin, de gozaimasu!

(#10463) Bali27


Bali27
addikt

Hát igen.. Mondjuk a tiéd nem a videómemória telitettsége miatt telt be.. De senki sem tudja h a cfos stb meghibásodás miért lehet.. Esetleg még valami registry tisztitóra tudok gondolni.. Igaz xp alatt , meg az SP1nélküli Vista alatt semmi ilyemi problémámnem volt..

(#10464) Barthezz2 válasza _ak_ (#10462) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Image-elés közben nekem is megeszi a ramot, de irás közben nekem nincs baj, mint ahogy írták itt páran h nekik van..Az a nero nem 8.2.8 akart lenni véletlenül? Mert a 7-es közül sem megy mind nem hogy a 2.8...

Everybody lies.

(#10465) B.DanY


B.DanY
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy 7 végén tettem fel a laptopomra a Vistát /ultimate/ és 20 Gb os particiot csináltam neki, ezek után az öccsém felrakta ez Age of Empirest 3 mat és olyan 3 GB szabad hely maradt azon a particion! Az gond hogy csak ennyi van mert anno az Xp nél olvastam vmit rola hogy ott is kell bizonyos szabad hely az OP.nek!
Játékra vissza térve azt mondta hogy nem kérdezte meg a gép hogy hova akarja telepiteni, ezt nem volt idom megnézni letesztelni, de ugye ilyen nincs ?!
Másik az hogy a Vistába van e olyan program amivel a már kialakitott particiok méretét lehet modosítani, én csak pénzért láttam a neten pl.: partition magic!

Válaszaitokat elöre is köszönöm!

(#10466) _ak_ válasza Barthezz2 (#10464) üzenetére


_ak_
addikt

Hoppá :D 8.2.8as.. Az írás nekem is lemegy mindenféle további nélkül, csak az avaró, h beolvasásnál pár perc után nem tok a winbe csinálni semmit, de ugyan ez van a kitömörítésnél is. Btw te egy dvd-t mennyi idő alatt olvasol be?
Az pendrivera való másolás, meg tényleg meghalt, 450mb-nyi fénykép (508db) másolása 15és fél percet vett igénybe, de a törlésük is majd ilyen lassú volt..

B.DanY: hacsak nem format c:, akkor vmilyen fizetős progit kell igénybe venned (legalábbis nem hallottam ingyenes jól működő particionáló progiról), nekem az Acronis Disk Director Suite bevált.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10467) Barthezz2 válasza B.DanY (#10465) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nemtudom, hogy baj-e hogy csak annyi van, de jelenleg nekem sincs több és nem vettem észre hogy gondja lenne vele. Xp-nél 200mb hely szabad kellett neki, de szólt is ha nem volt anyi. De én azért egy 30-40 gigás particiót adnák neki ha a játékok is odamennek.
Elöfordulhat hogy nem kérdezte meg hova tegye, van pár játék ami a telepítés elején kérdezi, hogy standard v advenced telepítés legyen, ha standard-ra men ott akor nem kérdezi hova tegye, age of 3 nekem nincs meg, annál nem tom így van-e

Everybody lies.

(#10468) Bali27 válasza _ak_ (#10466) üzenetére


Bali27
addikt

Néhol az is ingyenes..:)

(#10469) Barthezz2 válasza _ak_ (#10466) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát a pendrive-os dolgot én még nem néztem h lassú-e vagy sem.
"Btw te egy dvd-t menyi idö alatt olvasol be?" itt mire gondolsz?

Everybody lies.

(#10470) B.DanY


B.DanY
csendes tag

köszi a gyors válaszokat !!!

(#10471) Bali27


Bali27
addikt

Ha előre megköszönöm akkor én is kapok válaszokat??? :F
Hitelbe lehet?

[ Szerkesztve ]

(#10472) _ak_ válasza Barthezz2 (#10469) üzenetére


_ak_
addikt

4.3Gb imagbe olvasása?. Nekem kb 10p asszem.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10473) Barthezz2 válasza Bali27 (#10471) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha tudnák segítenék...
Vista managert nem használom..
A videomemoriás dolgot én meg még nem tapasztaltam, sose volt gondom vele. 32 bites ultimate-et használok sp1-el, és nem vettem észre h sp1 után rosszabb lenne, söt sztem kicsit gyorsabb és jobban reagáll dolgokra.. Amúgy update-ról van az sp1-em és minden más frissítés is fentvan
_ak_: kb nálam is 5-10 perc, nem szoktam figyelni, de a 7es nero ami elötte volt is kb enyit dolgozott vele, csak épp a ramot nem zabálta, de az még sp1 elött volt, szal lehet az a ludas..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10474) bozsik84


bozsik84
tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy átváltsak-e vistára, a jelenlegi xp-s rendszerem jól működik, ezért ehhez nem is nyúlnék. Van egy régi vinyóm, arra tenném a vistát.

A kérdésem: mekkora helyet foglal el a vista (home premium változat)? A microsoft oldalán néztem, 15 gb-ot írnak, de számtech boltban meg azt mondták, hogy csak 5-6 gb hely kell neki. Azért kellene tudnom, mert a régi vinyó csak 10 gigás (most még csak kipróbálnám az új op. rendszert ezen a vinyón, ha bejön akkor fölrakom az xp helyett, azon a vinyómon lenne hely bőven)

Segítsetek léccci, köszi Bozsik.

psn id: zsonom

(#10475) Barthezz2 válasza bozsik84 (#10474) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A boltban hülyeséget mondtak, szvsz 10 gigára se tedd fel, a jó müködéshez 20 giga legalább kell neki(lehet 10 gigásra fel se megy..) De próbához lehet elég..

Everybody lies.

(#10476) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Hali!

Ha veszek egy laptopot, amin Vista van telepítve, de én XP profot szeretnék rá, hogy működik ez a downgrade? A mikroszoft magyarországgal kell kokettálni, hogy adjanak kulcsot az Xp-hez?
Azért már nem kell fizetnm, ugye, ha már van egy legális Vistám?

(#10477) Bali27 válasza bozsik84 (#10474) üzenetére


Bali27
addikt

A számtech boltban valoszinű még vistát sem láttak ezek szerint.. Én (64 bites) Home basicot vettem kb 1,5 hónapja.. Jópárszor már ujraraktam:) És minig 12 gigát +Swapot foglalt.. MIvel 4 giga ramom van, alapbol 4 giga swapot csinál a rohadék..
Ha stabil az DXpd, és nincs valami überbrutál DX 10.1 es VGA karid, akkor szerintem mindenképpen jobban jársz az XP vel.. Nekem csak a 4 giga kihasználása miatt kelelet a 64 bites Opr rendszer, de ezzel sem jártam sokkal jobban mint a 32 bites xpvel, mert az max 2 gigát tud hozzárendelni 1 alkalmazáshoz, nálam meg a vista lefoglal 1-1,5 giga memóriát, uh majdenm ott vagyok mint a 32 bites xpvel...
Sztem ne kisértsed a sorsot ha jó az Op rendszered.. AHogy elnézem a Vista kb az Sp2 re lesz olyan amire azt lehet mondani hogy na most már tényleg megfelelő... PErsze olyan is akad akinek totál jól müxik... Az előző telepitesémnél neklem is flottul ment minden.. Csak felraktam z Sp1 et.. Igazábol taqlán picit gyorsult, de instabilabbnak érzem.(HL2 böl , és Source engines gamákból való kidobálás), 3Dmarkot vagy 3 szor kelett feltepekiteni mire nem faghyott ki a 3. tesztnél.. stb

(#10478) Bali27


Bali27
addikt

Nekem 50 gigán terpeszkedik el.. Felraktam az Adobe CS3 at, meg 1-2 nyalánkságot ami kell a munkámhoz, Office 2007, virusirtó, tegisztry tisztitó, és most 23 giga szabad helyem van...

(#10479) Bali27


Bali27
addikt

Igaz van olyan progi(Vlite) amivel le lehet az installm éretét faragni, de sztem csak hozzáértőknek..

(#10480) Bali27


Bali27
addikt

ja erről jut eszembe.. Vlite nak van oylan verzsönje ami az sp1 utáni életet is támogatja? Mármint ha vliteval csinálok egy vistát, momndjuk 4 gigásat.( :P ) és frisitgetem szorgalmasan Win updateről, akkor az sp1 után nem fogja magát megadni a rendszer?

(#10481) Bali27


Bali27
addikt

VLIteot használta már valaki? Én anno az XPt Nliteval megcwsináltam fajinul.. Viszont mindig kidobott egy ilyen Windows biztonsági hibát, hogy a x filet megváltoztattam, és rakjam be az eredeti xp cd-t.-.. Itt ezt el szeretném kerülni ha csak 1 mód van rá..

(#10482) bozsik84 válasza Bali27 (#10477) üzenetére


bozsik84
tag

Hát tényleg nem nagy spíler a számtech boltos itt Piliscsabán, most újra bizonyított :)
A vista a dx10 (8800gt karim van, azon szépen futnak a játékok) és az aero felület miatt érdekelne, de akkor úgy tűnik várni fogok vele még egy darabig. köszi a segítséget :R

psn id: zsonom

(#10483) Dundy


Dundy
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy olyan progit, amit Vista alatt maximális részletességgel kiírja, hogy milyen eszközök vannak a gépemben?

Van a notebookomban egy Ricoh SD/MMC kártyaolvasó és fontos lenne megtudjam, hogy pontosan melyik típus is ez.

Linux alatt van egy "lspci", ha jól tudom, na most, ilyen kellene Vista alá :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10484) Bali27 válasza Dundy (#10483) üzenetére


Bali27
addikt

Everest..

(#10485) Barthezz2 válasza bozsik84 (#10482) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De azt írtad h azon a winyón amin az xp van, böven van hely, akkor csinálj egy 20 gigás particiót és tedd arra a vistát ha ki akarod próbálni. Ha xp alól inditod a vista telepítést és beadod neki h arra a 20 gigás particióra telepítsen, akkor simán felmegy, marad az xp is és a vista csinál boot menüt így indításnál ki tudod választani h mi induljon. Igaz ha aztán valamelyik op-ot eltávolítod a boot menü megmarad, de arra is van több módszer hogy utána helyrehozd.

Everybody lies.

(#10486) Bali27 válasza bozsik84 (#10482) üzenetére


Bali27
addikt

Aero felületet xp alá is tölthetsz le.. Vannak egész jól siekrültek
Dx 10 meg hát... Állítólag a képminőségben szinte alig van változás, viszont sokat lassul a DX9 hez képest.. Legalább is a mostani gamákkal

[ Szerkesztve ]

(#10487) m0h0senator válasza bozsik84 (#10482) üzenetére


m0h0senator
őstag

Én erre azt tudom mondani h forceware-ektől függ. Nyáron feltettem a vista-t (64bit home premium) és az eredeti Test Drive-ot. Picit fura volt mert lassúnak éreztem megmértem frpas-al és 35 fps volt és nem a gépem miatt :B Most már sokkal jobb a helyzet, hála az új drivereknek.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#10488) Barthezz2 válasza Bali27 (#10486) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért azt ne felejtsd el, hogy azok az aero felületek nem egészen ugyan azok...
Nemakarok senkit rábeszélni a vista-ra, mert kezdetben nálam sem volt tökéletes, de szvsz lebeszélni sem kellene...
Ki kell próbálni és eldönteni magunk hogy jó-e vagy sem. Az a tiszta..

Everybody lies.

(#10489) Edween


Edween
őstag

Üdv a Szakiknak!

Az érdekelne, hogy viszta alatt használ e valaki memória karbantartó progit?
pl: Ram saver Pro

(#10490) Core2duo6600 válasza _ak_ (#10455) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ha csak a böngészést nézük, akkor inkább hátrány, hogy a flash java megh ilyenek nem igazán vannak 64 bitre, én is 32 bites ff -t használok amúgy

Linux alatt próbáltam 64 bitesen a ff-t /A linuxon ezesetben a rendszernek minden prorcikája 64 bites volt a firefox is,/ a 32 bites linuxhoz képest látványos volt a gyorsulás, de a windowsos firefixal összehasonlítva, legfeljebb azonos volt ha nem a wines volt gyorsabb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10491) Tocika


Tocika
aktív tag

Tegnap raktam fel a vistát- úgy hogy elég kezdő vagyok.
olvastam régen hogy a vistába mindenféle 3d-s ablakok lesznek meg miegymás de én semmi 3d-set nem találtam benn csak azt hogy az ablakok közötti váltás kombra rákattintva lépcsőzetesen rakja az ablakokat....
ennyi lenne a vista 3d-s megjelenítése?

(#10492) Barthezz2 válasza Tocika (#10491) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mért mire számítottál?
Lépcsözetesen rakja és az egérgörgövel tudsz váltani az ablakok közt

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10493) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

(#10454) netmesterke

Ha kimented az adatokat az install elött akkor megoldható, elvben az is járható út ha otthagyod a winyon, egy olyan helyen amit a rendszer nem piszkál, tehát nem a profilbnan, és nem a windows alatt, és nem a program files ban akkor a file ok megmaradhatnak, de egy új rendszerhez dukál egy format

(#10456) Topa00

A gépeden lazán menne a vista
Mivel az sp1 hivatalosan nem jelent meg kár róla beszélni
Nekem a 64 bites ultimate van fent nincs vele gondom, igaz mostanában nem játszottam vele, a nagyon régi játékok nem mennek, azok amiket pl kifejezetten win 98 ra írtak, amiket már xp re 2000 re nem igen van velül gond

Én azt javasolnám, hogy egyszerre használj 2 rendszert
így tudod tesztelgetni a vistat, a net pl jobb stabilabb és gyorsabb rajta mint xp én
a hálózatkezelés sokat javult, már már majdnem olyan mint mac en

(#10463) Bali27

Szerintem ne eröltest az sp1 et
HOgy a cfos mitől szaraksziok arra lövésem sincs, de én nem használok vitsa managert, meg semmi ilyesmi progit eddig rájöttem, ha nincs fent semmi ilyesmi akkor megy a legjobban a rendszer

(#10465) B.DanY
A 20 giga nevetségesen kevés
Legalább 50 gigat csinálj neki, és a gameket egy másik particióra telepítsed

(#10469) Barthezz2

Pendrive másolás nekem akkor lassítja be a rendszer, ha az adott pendrive iszonyat lassú ha viszi a total comm szerint a 6000 kbit/sec et akkor nincs vele semmi gond
DVD imageleés sebessége igencsak függ az adott korongtól, hogy azon milyen minőségű az adat és a drive tól is
tehát nem igen érdemes összehasonlítani

(#10476) [HUN]Tyson
Kerítesz egy xp install -t
bebbotolsz
format majd install

Downgrade jog, csak az ultimate hez jár , ekkor telo Microsoftosoknak és kapsz egy cd keyt a korongot neked kell beszerezned letöltened, elkérned, mert azt már nem lehet rendelni XP éset

(#10478) Bali27

Nálam is hasonlóképpen van . . .

(#10488) Barthezz2

Ez így van, nálam pl sokkal stabilabb mint az xp, az iszonyt szarul megy ezen a gépen, nem tudom miért...

/Lehet, hogy az a gond, hogy aktiválás siánya miatt nem bírom leszedni az updateket rendesen
/

(#10491) Tocika
A 3d set úgy érsed, hogy a 3d kártya teszi ki, és kezeli a felületet ezzel némileggyorsul a guli rendszer

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10494) Barthezz2 válasza Core2duo6600 (#10493) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Közben megnéztem, nekem a pendrive-ra min 10e kb/s-el másol a tc, de van hogy 30-40e-el, és egyáltalán nem fogja meg a rendszert, szal nálam ezzel sincs gond.
_ak_ nálad nem tudom mi lehet a gond h lassú..

Everybody lies.

(#10495) Tocika válasza Barthezz2 (#10492) üzenetére


Tocika
aktív tag

Nem is tudom
azt hittem van benne valami extra.....
azért nem semmi emberek vannak ott a microsoftnál...
Jó pár év fejlesztési munka után én csak annyit tapasztaltam, hogy a vistának kell 30 rendszerpartició és 3d-be lehet váltogatni az ablakokat....
Azért ez nem semmi.
Most pedig szépen vissza rakom a jol bevált xp-t és addig rá se gondolok a vistára amig nem muszály...

(#10496) Barthezz2 válasza Tocika (#10495) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért nem egészen enyiben merül ki az hogy miben másabb a vista mint az xp...de te tudod

Everybody lies.

(#10497) Tocika válasza Barthezz2 (#10496) üzenetére


Tocika
aktív tag

Az az igazság ,hogy magam se tudom hogy mi legyen...
régen ugyan ez volt az xp-vel
csak most megint szar átélni a váltást....
leginkább a mérete bosszant a legjobban....
azellen nem lehet tenni? valahogy lefaragni belőle?
olvastam a v-lite-rol de még olyan vista telepítőt még nem láttam amive bele lett volna integrálva az sp1....
legalább is magyart nem...

(#10498) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni fájlmegosztással kapcsolatban.
A gépemen Vista van, a másikon pedig XP. Ha az Xp-s géprről szeretném a Vistás gépet tallózni hálózaton keresztül akkor nem engedi, hanem felh.nevet és jelszót kér. De nem tudok rájönni hogy hol lehet kikapcsolni. :(
Köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#10499) Barthezz2 válasza Tocika (#10497) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát igen a váltás szokatlan, de pl én már régóta használok vistat, és kis tulzással olyan lenne viszatérni xp-re, mintha xp-röl lépnék 98-ra..
A vlite-al le lehet faragni, én nem használtam, ha már beletettek vmit a vistába az maradjon is benne..nekem 50gigás particion van 32bites ultimate, az össz programom, és 3-4 játék is, plusz a tv-prog is ide vesz, hibernálás, pagefile...minden ezen. Én elférek. Meg manapság tizenpárezerért 2-300gigás winyókat is kapni.

Everybody lies.

(#10500) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Hali,
regebben XP alatt hasznaltam egy Longhorn skint. Ami nagyon tetszett benne az egy menübar volt a kepernyö tetejen, ami egy klikkelessel inditotta az odarendelt progikat/sajatgepet. Van erre a Vistaban lehetösegem vagy letölthetek valahonnan 3rd party progit?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.