Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) viktor82 válasza Barthezz2 (#11597) üzenetére


viktor82
őstag

Szerintem nem fogja túlélni a rendszer,én is proci alaplap meg memót cseréltem csak hogy én amd-ről intel-re csökkentett módban leszedtem a drivereke és az első inditásnál természettesen csökkentett módban csak egy fekete képernyő fogadott!Ne sokat remélj!Adatokat mentsd le,jó tanács!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#11602) Barthezz2 válasza viktor82 (#11601) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi a tanácsot! Mivel már te próbáltad és nem ment akkor nem kockáztatok, bár nem szivesen de akkor marad a telepítés. Mégegyszer kösz mindenkinek a választ!

Everybody lies.

(#11603) mazda626 válasza TIV (#11579) üzenetére


mazda626
addikt

Sok helyről hallottam, hogy 2GB-tal még darálós.
De ezek szerint nem, kipróbálom szünetben.
Köszönöm mindenki segítségét! :R

[ Szerkesztve ]

(#11604) Thrawn válasza mazda626 (#11603) üzenetére


Thrawn
félisten

A néma szólt a süketnek, hogy a vak látta szaladni a sántát :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11605) Slax válasza Thrawn (#11604) üzenetére


Slax
senior tag

az összedőlt háza ablakából.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#11606) wwenigma válasza Bali27 (#11561) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne haragudj de:

1: ez nem ide való

2: a munkáltató által rám fordított pénz 65%-a az állam zsebébe megy...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11607) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

sziasztok!

Vista 32 bit.
Age 3-t felraktam, és nem akar indulni, vmi msxml 4.0 hibát ír...
Régebben már volt telepítve, és akkor simán futott....nem is értem. Pedig akkor is office 07 volt...(nem tudom ennek egyáltalán van e köze hozzá)

Microsoft oldaán találtam msxml cuccokat 4.0-t is és 6.0-t is, de vistát nem látok az ajánlásoknál.

:R

(#11608) Gyusz válasza Dre_Powell (#11607) üzenetére


Gyusz
őstag

Talán túl nyilvánvaló, de játékhoz javítást nem próbáltál feltenni?

(#11609) Dre_Powell válasza Gyusz (#11608) üzenetére


Dre_Powell
tag

gondoltam már rá :DDD
de akkro régebben miért ment....

mind1, bepróbálom

(#11610) Dre_Powell válasza Dre_Powell (#11609) üzenetére


Dre_Powell
tag

hát sajnos nem jött össze.... már felraktam közben a kiegészítő lemezeket is:S

hol van moonman? :O :D

hopp: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11611) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van hivatalos dátum SP1 megjelenéséről?

(#11612) Slax válasza Dre_Powell (#11610) üzenetére


Slax
senior tag

Már meg is válaszoltad. ;)

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#11613) Thrawn válasza ToBeY (#11611) üzenetére


Thrawn
félisten

Ja, when it's done.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11614) RexpecT


RexpecT
addikt

Gondolkoztam,hogy váltok Vistára, de igazából nemtudom hogy milyen pluszt tud nyújtani az Xp-vel szemben azonkívűl hogy jobban néz ki.

(#11615) Dre_Powell válasza Slax (#11612) üzenetére


Dre_Powell
tag

ja megválaszoltam.....csak a megoldást nem tudom....
és azt sem értem h 2-3 hónapja még miért ment
:)

(#11616) commanDOS válasza _ak_ (#11590) üzenetére


commanDOS
senior tag

Legalább nem egyedi a problémám...
Viszont kicsit elkeserítő, hogy te sem találtál még rá megoldást, ráadásul én 32bites Vista-t használok. Kicsit kezd kiakasztani a hülyeségeivel. Azt a minimum szintet elvárná az ember, hogy legalább azt hozza, mint az xp, arról már nemis beszélek, hogy hű mennyivel jobb legyen. De hogy az eddig működő dolgokról is le kell mondani, az nevetséges. Gépigénybe nem kötök bele, mert szerencsére most van alatta vas, ezzel baja nem lehet, egész gyors is. (Vannak vele kisebb gondok ilyen értelemben is, de ezt majd máskor).
Szóval nemtudom, már 7-8 éve is fullon járattam az akkori gagyi monitort, mert szépen elb@szta a szemem, a 60hz-es refresh (azóta vagyok szemüveges), most meg itt kell barkácsolni, hogy működjön, de legalább működne.
Másik ügyes dolog, maibe belebotlottam az a Nero. 7-es verziót akartam feldobni, közli velem, hogy nem kompatibilis, de van rá megoldás a nero oldalán. Ez egy 7 pont akárhanyas update, ami elvileg fut vista alatt. Csakhogy ehhez előbb kell a 7-es nero, az meg telepítésnél kilép hibával (Windows Installer hiba), majd uninstallnál is hibát dob. Újat nem lehet felrakni, mert a régi darabjai fentvannak, viszont leszedni sem tudom.
Na erre varrajatok gombot.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11617) Thrawn válasza RexpecT (#11614) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

commanDOS: A Nero telepítéssel már többeknek volt problémája keress rá a topikban. Irts ki minden Nero-val kapcsolatos bejegyzést a registryből és a könyvtárakból.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11618) atilius válasza ToBeY (#11611) üzenetére


atilius
tag

Én már telepítettem egy 36 nyelevet (többek között a magyart is) támogató sp1 rtm-et.
Nálam tökéletese működik.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#11619) commanDOS válasza Thrawn (#11617) üzenetére


commanDOS
senior tag

Rákeresek a fórumtémák között, de már kiirtottam teljesen, a registry-ből is, nyoma sincs sehol, mégis megtalálja a telepítő.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11620) Thrawn válasza commanDOS (#11619) üzenetére


Thrawn
félisten

Temp fájlok/mappa kipucolása?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11621) commanDOS válasza Thrawn (#11620) üzenetére


commanDOS
senior tag

Kipucoltam mindent, se nero, se ahead mappa, Temp könyvtárt üres, registryből kipucolva, lomtárból kidobáltam ,újraindítottam és még mindig talál v.mit.
A sajátgépben ott van a Nero Scout ikon (amit mellesleg nemis telepítettem)
fogalmam nincs honnan fut, nem lehet hozzáférni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11622) Thrawn válasza commanDOS (#11621) üzenetére


Thrawn
félisten

Jobbklikk -> Tulajdonságok?
A NeroScout kiirtásához:
regsvr32 /u "%COMMONPROGRAMFILES%\Ahead\Lib\MediaLibraryNSE.dll"
Mondjuk legegyszerűbb ha fel sem teszi az ember azt a vackot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11623) commanDOS válasza Thrawn (#11622) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ezer köszönet :R
Igen egyetértek, épp ez az, h kivettem a pipát telepítésnél és mégis felrakta a nyomorult, de így már okés :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11624) Barthezz2 válasza commanDOS (#11621) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A nero oldalán van valahol egy general-cleantool nevü progi, azzal le tudod szedni! A nero7 valamelyike megy vista alatt, de a régebbi 7es nem. Már nemtom pontosan nekem melyik volt, mert már 8ast használok

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11625) commanDOS válasza Barthezz2 (#11624) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igen, észleltem, h nem kompatibilis, csak le tudnám v.hogy szedni :)
Megnézem a nero oldalán ezt a cuccot.
Köszi a segítséget.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11626) rétisün válasza commanDOS (#11623) üzenetére


rétisün
veterán

én pont az ilyenek miatt használok micro vagy lite verziókat a neróbol. nem tesz fel minden fölösleges cuccot, amit amugyse használok.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11627) commanDOS válasza commanDOS (#11625) üzenetére


commanDOS
senior tag

Bevált ez a progi, leszedte :D
Köszönöm a segítséget.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11628) gyiku


gyiku
nagyúr

angol x64 ulti sp1, sony ericsson pc suite install felment, utana dugom ossze telot geppel, uj hardver, blablabla, toltsem le: Update for Windows Vista for x64-based Systems (KB940199)
megvan, raknam fel, es The update does not apply to your system. :F

hüllő

(#11629) Dre_Powell válasza Dre_Powell (#11607) üzenetére


Dre_Powell
tag

[link]

Segítsetek, pls!! :(

(#11630) commanDOS válasza RexpecT (#11614) üzenetére


commanDOS
senior tag

Én így utólag azt mondom, hogy nem nyújt semmilyen plusszt.
Én sem hallgattam másokra, hajtott a kíváncsiság, meg a csilli kinézet, amit kivételesen jó értelemben mondok, mert tényleg szép, ízléses, tetszetős a felület.
Használat szempontjából viszont semmi plussz, részben még mindig akadnak driver gondjai, nyomtatót pl nemtudok használni, nincs hozzá driver (hp deskjet 656c), elég háklis jószág. Sok bevált kisebb alkalmazás, stb nem fut, . Ha van alatta vas, azt meghálálja sebesség szempontjából, de én nem tartom gyorsabbnak az xp-nél.
Bár aki mostanában vesz vagy vett új konfigot normális áron, annak biztos nem lesz vele gondja.

Lehet, h még javul a véleményem, szeretném. Valszeg meg lesz majd minden xp-s alkalmazásnak a megfelelője, talán csiszolódik még a rendszer és jól használható lesz.
Én mindenesetre nevetségesnek tartom, hogy vagy 5 évig rakosgatták össze ezt a sz@rt, biztos jó hosszú kávészüneteik voltak a fejlesztőknek...
Néhol egyszerűen röhelyes, hogy mennyire ugyanaz, mint az xp, lehet, hogy más a kernel meg van csicsás design, de rengetek dolgot, mintha csak átraktak volna az xp-ből.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11631) Core2duo6600 válasza Barthezz2 (#11597) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Már megvan a cucc, mert inkább az intel core 2 duoja lenne a megfelelőbb
AMD nagyon otvar mostanság különösen akkor ha game, meg erősebb hw et használsz, mert ha csak irodaira kell, akkor hotmindegy

(#11600) oris
Profil alatt a contacts mappa asszem

(#11607) Dre_Powell
Vagy a rendszerhez talán szed le valami ilyesmit a winupdate ről

(#11614) RexpecT
Tedd fel és meglátod szerezz valakitől egy korongot vagy kapd le torrentről
30 napig megy kód nélkül ami 3 szor ujraindítható
Mielött felteszed tolj be a gépbe még 1 giga ramot
és egy dx10 támogatású vga -t
nem ismerem a tiedet, hogy milyen a típusa alapján sem, de ha nem tudja a dx 10 et akkor a vistat fel lehet ugyan tenni, de a dx 0 es game ok nem fognak menni

(#11616) commanDOS
8 as nerot tedd fel

(#11618) atilius
Honnan szedted le ?

(#11630) commanDOS
Ha már itt tartasz akkor a win 2000 és az xp közt mennyi a külöbség
Vagy a win 98 és a Win Me közt ?
Arról van szó, hogy windows mind a 2 és ha egy totál más kinézete lenne, akkor nem találnál benne meg semmit
Gondold el, hogyha mondjuk olyan felületet vagy felületeket adtak volna neki mint a Linuxoknak vagy a mac os nak ?
Akkor az lenne a gond, hogy nem találsz meg semmit

Ha nem tetszik, nem kell használni, amúgy a win2003 enterprice server kernelje fut alatta

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11632) Thrawn válasza Core2duo6600 (#11631) üzenetére


Thrawn
félisten

SP1 óta pedig a Server 2008 kernele.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11633) Barthezz2 válasza Core2duo6600 (#11631) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Még nincs meg. Lehet hogy jobb lenne egy intel, de sajna anyagilag meg van kötve a kezem, és az amd azért olcsóbb..
Otthoni felhasználásra lesz, és a jelenleginél azért jobban fog muzsikálni egy 5000+ x2

Everybody lies.

(#11634) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!

Szerettem volna leszedni a gépemhez kapott Norton Internet Security-t és uninstallkor nem engedi, mert fut.
Leállítani sem engedi.
Szereném feltenni az Eset Smart Security-t helyette,m ert állítólag kevesebbel is beéri...
Hogyan csináljam? A sorrend számít?

Ezekről van szó:
Kép

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11635) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Azt elfelejtettem, hogy a Norton az próbaverziós 90 napig, az Eset Smart Secutity-hez pedig minden hónapban kapom a kódot a PC World mellékleteként...
Talán ez is egy szempont...
De győzzetek meg, ha inkább vegyem meg a Nortont! :F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11636) eVan


eVan
tag

Uraim!

Egy kis segítséget adnék azoknak,akiknek felül kell írni pl SP1 utáni rendszerfileokat
és nem engedi..PL volt sp1 előtt uxtheme.dll amit felül lehetett írni ha adtam magamnak
hozzáférést,de sp1-es Vista nem engedi.
MEGOLDÁS: takeownership.reg
Csak add hozzá a registryhez és utána bármi felülírható.
[link]

Minél több embert ismerek meg,annál jobban szeretem a kutyákat.:)

(#11637) Core2duo6600 válasza Barthezz2 (#11633) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ez így igaz ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11638) Sylar666


Sylar666
csendes tag

Sziasztok!
Most a sárga felkiáltójel vmilyen hálózati adapternél jelentkezik, az optikai meghajtó rendben van.
Ez most a 31-es hiba...(Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat. (Kód: 31)

Ő a kis gonosz :(6T04 Adapter), Microsoft Tunnel Interface Driver
Ő a Microsoft IPv6 - alagút miniportadapter illesztőprogramja.
Registryben így szerepel:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\tunnel
Az Autoruns ezt látja:
tunnelMicrosoft Tunnel Interface Driver Microsoft Corporation c:\windows\system32\drivers\tunnel.sys
Ez az illesztőprogi verziója: 6.0.6000.16386
Mit lehetne állítani a registryben - vmi hasonló upper/ lower filteres trükkel, ami működött az optikai meghajtónál?
Köszönöm előre is értékes segítségeteket!

Vista Ultimate x64 -esem van, korábban ugyanez a sárga felkiáltójeles storym volt, de az optikai meghajtóval. Azt a z upper -fileter törlésével a registryben megoldottam.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#11639) Bali27 válasza Sylar666 (#11638) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja.. Kb a Vistát a magyaroroszági Tescohoz lehetne hasonlitani.. MEghirdetik h milyen jó, és amikor bemész akkor ami meg volt hirdetve az nincs.. Vagy pl mintt egnap is jártam, a fele el volt lopva az utolsó darabnak... PErsze elötte flehivtam öket és nem voltak hajlandoak megmondani h hány db van még abbol a termékböl.. Kb ugyan eza vista is csak más téren..:(

(#11640) Bali27


Bali27
addikt

PArasztvakitás.. És mire kijön az sp2 lesz Windows seven.. (ja 2 tuskóba is ez volt)

(#11641) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Helló!

Erre tudtok mondani valamit?
#11634 hsz

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11642) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Router-el van összekötve 2 gép.Az enyémnem Vista a báttyámén XP.Hogyan tudnék olyan mappát létrehozni,amit ős is lát és tudunk file-kat rakni bele?!

(#11643) gyiku


gyiku
nagyúr

lomtarat hogy lehet visszavarazsolni asztalra? van benne 8 giga, ami kene, de ami lomtarat talaltam, abban csak 1 ikon van :F

hüllő

(#11644) Noxy válasza Bali27 (#11639) üzenetére


Noxy
veterán

Hát ja.

Neked meg ajánlom a MAC OS, linux, Unix, Solaris, stb.. oprendszereket.
Saját tudatlanságod, meg hozzá nem értésed ,nem jogosít fel arra, hogy ilyeneket irkálj.
Nem veszed már észre, hogy csak neked, meg a hasonszőrű buhera barátaidnak van csak állandóan gondja a Vistával. :W

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11645) kali válasza gyiku (#11643) üzenetére


kali
legenda

(#11646) 3x3y válasza Bali27 (#11640) üzenetére


3x3y
aktív tag

Favorizálom a Linuxot (mindenlépp), de azért ez a Vista egész korrekt módon meg lett írva...igen...valóban nem értessz az operációs rendszerekhez... :C

PF

(#11647) Noxy válasza TigerCat (#11634) üzenetére


Noxy
veterán

Uninstall norton internet security vista: Googleban eddig erre, 179.000 keresés.
Nem csak te szívsz vele. Ennyit tudtam segíteni sorry, nem használom a NIS-t.
Mod:
Magyar oldalakon is keressél, a Googléval.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11648) gyiku válasza kali (#11645) üzenetére


gyiku
nagyúr

:R

hüllő

(#11649) wwhy válasza ToBeY (#11642) üzenetére


wwhy
veterán

Nálam is uez a felállás, csak 3 gép (2 Vista+1 XP SP2) viszont semmi gubanc: megosztottam 3 mappát, full jogokkal (írható-olvasható), utána meg lehet pakolgatni, futtatni stb.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11650) Noxy válasza ToBeY (#11642) üzenetére


Noxy
veterán

Nem is olyan régi cikk moonmantól: Mappamegosztási problémák Windows XP és Vista rendszereken

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.