Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) rétisün válasza LALA_kiraly (#2996) üzenetére


rétisün
veterán

mondjuk én sose értettem, minek egy szemétkosár az asztalra, de hát a te asztalod :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3002) animatrix11 válasza rétisün (#2994) üzenetére


animatrix11
őstag

naccerű akkor csak a 32 bites verziót küldték el :(((

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#3003) tkesy


tkesy
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Van egy ilyen hibám a Event Viewer / Administrative Events menüpont alatt:

Event ID: 6

IRQARB: ACPI BIOS does not contain an IRQ for the device in PCI slot 11, function 0.
Please contact your system vendor for technical assistance.


és ezt még megismétli 6x, csak a PCI slot száma változik, 11 -től megy 17-ig...

Everest szerint ezeket a PCI Express standard Root Port [10DE-0563] [NoDB] használja...
A Device Manager viszont semmi hibát nme jelez, minden eszköznek a driver-e fel van telepitve...
Valakinek valami 5let?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#3004) rétisün válasza animatrix11 (#3002) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, csak a dobozosban van benne a 32 és a 64 bites is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3005) Csedit válasza rétisün (#2993) üzenetére


Csedit
aktív tag

Köszönöm :) Az utóbbit sejtettem, linux boot menüt is hasonlóan kell kiszedni.

(#3006) gabesz82 válasza tkesy (#3003) üzenetére


gabesz82
senior tag

Hali!

help

vagy inkább ez, itt többet írnak róla

másik help

vagy esetleg MS support csak a keresésnél állítsd angolra a tudásbázist, mert a magyarnál gyakorlatilag semmit nem talál :)

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#3007) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Az miért van hogy az Everest fagy a gépemen? Win Vista Home Basic-om van, és ha elinditom az Everestet akkor totál lefagya a gépem. Próbáltam a 3.51, 3.80, 4.0-ás verziót is.
A gépem:
FSC Amilo
Core Duo T2450
2x1024 MB DDR II
Ati x200

(#3008) Elmör válasza netmesterke (#3007) üzenetére


Elmör
senior tag

Everest Ultimatet próbáltad?
Nekem is volt ilyen gondom a régebbi verziókkal, de az Ulitame már nem fagy. :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3009) Siriusb válasza netmesterke (#3007) üzenetére


Siriusb
veterán

Szvsz húzva van a géped. Vegyél vissza a tuningból, tedd át másik slotba a ramot.
Egyéb tesztprogi megy?

(#3010) Elmör válasza gabesz82 (#2991) üzenetére


Elmör
senior tag

Szia!
Köszi a tippet!

Megtettem, először kiírta, hogy nem lehet végrehajtani a műveletet, aztán úgy is elindítottam a parancssort, hogy rendszergazdaként, akkor már azt kaptam, hogy a művelet sikerült. Újraindítottam a gépet és láss csodát: semmi változás! Megint csak 2GB-ot lát, szóval kellene fog a 64bites rendszer. Fene egye meg. :W

Azért köszi! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3011) Thrawn válasza Elmör (#3010) üzenetére


Thrawn
félisten

Én szóltam :U
Igen, kell az a 64 bit.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3012) Elmör válasza Thrawn (#3011) üzenetére


Elmör
senior tag

Jaja, tudom, csak azért gondoltam miért ne. Hátha lesz csoda.... :DD
A procim ugye 64bites? C2D 6320. Én úgy emlékszem igen. :U
Még a Bioshockot lejátszom, aztán jövő héten csere lesz! ;]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3013) Thrawn válasza Elmör (#3012) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen, tudja.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3014) s7evcsenko válasza netmesterke (#3007) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha netán "Avast" vírusírtót használsz, akkor azt gyorsan távolítsd el....
Nálam is voltak ilyen gondok, amíg Avast-ot használtam, viszont amióta átálltam NOD32-re, egyszer sem fagy le a gépem!
:C

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3015) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Hogyan lehet végérvényesen kikapcsolni ezt a "driver eredetiség"
hercehurcát vista64 alatt?
CRT monitorom van, és se a refreshlockot nem lehet működtetni rendesen,
se a rivatuner 2.05-öt nem lehet installálni teljes funkcionalitással, mert
mindig karattyol emiatt az aláírás miatt...
Bootnál f8- driver akármi letiltással próbálkoztam, na ennek az lett az eredménye, hogy
csak 20xx X 15xx-as felbontás volt.
Meg akinek megy a rivatuner, elmondhatná, hogy csinált-e valami speckót,
mert nekem kiírja, hogy nincs 64 bites drivere a programnak...
Előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#3016) gabesz82 válasza s7evcsenko (#3014) üzenetére


gabesz82
senior tag

Nekem is Avast-om van Vista Business-szel és sose fagy le, egy HP NX9420-as notin megy.

PSN: Morfologus82

(#3017) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Elnézést, hogy ilyen óvodás kérdésekkel jövök, de még mindig nem jó a kereső,
így kénytelen vagyok esetleg hetvenedjére feltenni egy kérdést... :B :DDD
Hogy lehet azt megszüntetni, hogy ne írja ki állandóan, ha valamit
át akarok másolni a C-re, hogy írásvédett, valamint a C-n lévő minden
könyvtárba be szeretnék lépni, de nem lehet.
(Admin loginnal próbálom...)

Módosítom a tanúvallomásomat, Pelikán is rendőrspicli volt, én meg az
egyiknek már utánanéztem, csak a Documents and Settings-szel volt ilyen belépési gond,
de most olvasom, hogy az csak egy átirányítás a Users könyvtárhoz.
Tehát maradt ez az írásvédettségi dolog.

Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#3018) s7evcsenko válasza gabesz82 (#3016) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Egy darabig neken is minden rendben volt! Akkor még XP-t használtam!!!
Egyszercsak elkezdett játékok közben újraindulgatni a gép....
Gondoltam valami hardver tönkrement!
1. Lecseréltem a memóriákat - nem segített!
2. Lecseréltem a processzort - nem segített!
3. Alaplap, proci csere - nem segített!
4. Elkezdtem letörölgetni a programokat, útoljára az Avast-ot.....
Azóta minden tökéletes!
Én nem mondom, hogy általánosan szar az Avast, de engem nagyon megszivatott! :W

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3019) Kinder válasza Motaba78 (#2995) üzenetére


Kinder
senior tag

igen, természetesen rendszergazdaként indítottam.
megkeresetem, windows/system32 könyvtárban a cmd.exe-t, és azt indítottam rendszergazdaként.

(#3020) netmesterke válasza Siriusb (#3009) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Ez egy alig egy hetes, szinte vadi új notebook. Semmi tuning nincs rajta. A SiSoft Sandra simán megy. Az everest Ultimate Edition az ami nem megy rajta. A 2.20-as verzió simán megy....de az sajna nem sokat ért a Core procikhoz...

(#3021) tkesy válasza gabesz82 (#3006) üzenetére


tkesy
őstag

thx :R

Az egyik linken javasolt biosfrissítés megoldotta a problémát...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#3022) Thrawn válasza fiATHaLON (#3015) üzenetére


Thrawn
félisten

Sehogy nem lehet kikapcsolni. Rivatunere van megoldás:
Rivatuner x64 Signed Drivers

#3017:
aktiváltad a rendszergazdafiókot? Mert az csak egy dolog hogy rendszergazda fiókot kapsz, mégis sima user jogaid vannak ;)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3023) fiATHaLON válasza Thrawn (#3022) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Először is az isten áldjon ! :R :R
Másodszor is hogyan aktiválhatom ezt a rendszergazda fiókot?

(#3024) Thrawn válasza fiATHaLON (#3023) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak szólok, hogy utána minden programnak (beleértve a vírusoknak, trójaiknak stb) rendszergazda jogai lesznek. Na szóval:
Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Helyi biztonsági házirend -> Helyi házirend -> Biztonsági beállítások -> Fiókok: A rendszergazda fiók állapota -> Engedélyezve

ps: én nem tenném, inkább csinálj egy könyvtárat a c gyökérbe, oda annyit másolsz amennyi jólesik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3025) gabesz82 válasza s7evcsenko (#3018) üzenetére


gabesz82
senior tag

Melóhelyi gépemen NOD32 van meg Vista Ultimate 64bit, tényleg semmi gond vele, a NOD a legjobb választás szerintem is :K Egyébként a Vista elég háklis a vírusvédelmi szoftverekre, én a VirusBuster-rel szívtam, csak ott nem fagyott, hanem simán kék halálozott egyfolytában...

PSN: Morfologus82

(#3026) nakerma


nakerma
tag

32 bit vista ultimate ! Sziasztok én szerintem meg a bitdefender 2008 a jo választás nekem nagyon bejött én xp alatt is a bitdefendert használtam és szuper!Használtam avg is vista 32 bit alatt azzal voltak gondok belassult a gép töle.

(#3027) demars válasza Thrawn (#3024) üzenetére


demars
addikt

Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Helyi biztonsági házirend -> Helyi házirend -> Biztonsági beállítások -> Fiókok: A rendszergazda fiók állapota -> Engedélyezve

Nekem nincs ilyen h helyi biztonsági házirend.... ???? nem mintha szeretnék vele vacakolni, csak gondoltam megkeresem, ha már beírtad ezt a dolgot...
ilyenkor mi van? Klasszikus nézetet használok! felügyeleti eszközökben, csak 10 db parancsikon található:

Adatforrások (ODBC)
Eseménynapló
Feladatütemező
Fokozott biztonságú Windows tűzfal
iSCSI-kezdeményező
Megbízhatóság- és teljesítményfigyelő
Memóriadiagnosztikai eszköz
Rendszerkonfiguráció
Számíógép kezelés
Szolgáltatások

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#3028) Thrawn válasza demars (#3027) üzenetére


Thrawn
félisten

Start gomb, majd gépeld be hogy secpol.msc és enter. Nálam 12 parancsikon van a felügyeleti eszközökben, szintén klasszikus nézet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3029) demars válasza Thrawn (#3028) üzenetére


demars
addikt

öööööö ezt ugye a start-futtatásba kellett beírni...???
oda írtam be, de azt írta ki h a windóz nem találja a secpol.msc fájlt/könyvtárat...
??? ez nekem magas: 12 p.ikon?? akko nálam valamit kispóroltak?? :F

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#3030) nakerma


nakerma
tag

Nem tud valaki honna lehet letölteni dreamscene hattereket elöre is kösz

(#3031) Thrawn válasza demars (#3029) üzenetére


Thrawn
félisten

Rákattintasz a start gombra és már gépelheted is. Nálam így néz ki (32 bites Vista).

nakerma: Google a barátod

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3032) Anthony28


Anthony28
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy nagy vonalakban egyszerűsítve elmondaná valaki melyik vista-t célszerű telepíteni és mi a különbség közöttük? Home Premium vs. Ultimate ill. 32bit vagy 64bit? A biteknél gondolok a stabilitásra,kompatibilitásra,gyorsaságra,játszhatóságra
Elég sokat olvastam vissza de rohadt hosszú ez a vista-s topic.Hasonló jellegű kérdéssel nem találkoztam. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3033) demars válasza Thrawn (#3031) üzenetére


demars
addikt

sajna nekem nincs ilyen.. a bizt. ázirend, meg a nyomtatós p.ikon nincs --> így van nekem csak 10 ikonom kerestem win/system32 ben is, hátha meglesz, de semmi [IMG]http://img479.imageshack.us/img479/3485/nvtelenes6.th.jpg][link]

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#3034) kali válasza Anthony28 (#3032) üzenetére


kali
legenda

az csak te tudod, hogy mire szeretnéd használni;

vista verziók összehasonlítása

ha minden általad használt hard illetve progi esetében találsz 64 bit képeset, akkor irány a 64 bit, ha nem akkor marad a 32 bit...
64 bit azért gyorsabb kicsit, stabilnak a 32 bit is stabil - ha minden ok -, kompatibilitás esetében tágabbak a 32 bit lehetőségei... (játék; :F nem szoktam játszani...)

[ Szerkesztve ]

(#3035) Anthony28 válasza kali (#3034) üzenetére


Anthony28
őstag

Köszi.
Hát ha már van egy GTX kártyám akkor illendő játszani a gépen, nem csak melózni,filmet nézni.Bár tény nekem sincs túl sok időm játszani. :U A vista verziók összehasonlítását már néztem.Ezért nem jutottam előrébb hogy home premium vagy ultimate. :F Abból a pár dologból amivel többet tud az ultimate nem tudom mi az ami kellhet nekem.Pl. a hálózati funkciók biztos nem, mert egyszerűen csak netre használom a hálozatot.Viszont ez:
"a Windows Complete PC Biztonsági másolat készítése és helyreállítás alkalmazással".Ez nincs benne a Home premiumba.Ez az a funkció ami olyan mint a Norton ghost? :U :B A többiben amivel többet tud az ultimate sztem az elhanyagolható számomra...meghajtótitkosítás,hálózat kiépítés.Ellenben (gondolom én) kevesebb fölös dolgot tesz fel a Home Premium ezáltal akár lehet gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3036) Anthony28


Anthony28
őstag

Bár ez egy kicsit off:
Xp-ből is a Home jó volt, bár mindenki Professional Corporate SP2-öt használt, mert az "terjedt" el. :DDD Nekem elég lett volna a home is.lényegesen kevesebbet pakolt fel a vinyóra, és sok fölös dologtól megkímélt. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3037) kali válasza Anthony28 (#3035) üzenetére


kali
legenda

gondoltam, hogy nem internetezésre vetted a gtx karit, mikor a kofigodat néztem :D
(bár nekem még nem volt játék a gépemen a karim ellenére, amiért piszkáltak is a videókarim topikjában, hogy akkor miért vettem ilyet, gyengébb is elég lett volna... azért vettem ilyet, mert csak :C )
az igaz, hogy átlagos felhasználásra simán elég a home premium, de akinek elég erős a gépe, hogy kielégítse azt a minimális + igényt, amit az ultimate kér, akkor inkább azt javasolnám... egy - két gyengébb noti, illetve gyengécske asztali esetében láttam csak némi megkönnyebbülést, amikor ultimate után felkerült a home premium! a már feltelepített két változat esetében sincs annyira nagy eltérés méretben az ultimate javára, persze ez csak akkor igaz, ha az oprendszer megfelelően van konfigurálva, a felesleges mentések törölve vannak...stb, mert az ultimate több biztonsági mentést készít már alapban! amúgy nálam nem létezik helyreállítás -> ha nagyobb gond van, telepítek újra!

(#3038) fiATHaLON válasza Thrawn (#3024) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Megintcsak köszönöm !
Igazad van az utóbbit választom, aztán abba a könyvtárba installálom
az olyan dolgokat, ahol még másolgatni kell...

(#3039) Anthony28 válasza kali (#3037) üzenetére


Anthony28
őstag

Jó akkor az Utimate lesz egy 50gb partíción. :DDD Mert azt olvastam hogy általában ekkorára köll. :K Köszi a segítséget. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3040) netmesterke válasza s7evcsenko (#3014) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Nekem AVG 7.5 van és Kerio. Más ötlet? A gépet szétszedni nem fogom, nem akarom h ugorjon a gari.
Tuningról pedig szó sincs, vadi új a gép. Nemtudok róla hogy a gyártó feltuningolta volna:D

[ Szerkesztve ]

(#3041) TIV válasza nakerma (#3030) üzenetére


TIV
tag

Bárhonnan, ahol vannak szép mpg és wmv videókat, akár saját készítést is berakhatsz, de ha előre elkészítetteket szeretnél, akkor ajánlom a DreamScene kiegészítését, a DeskScapes-t felrakni, amihez rengeteg videót letölthetsz a hivatalos oldalról, itt olvastam róla neked is ajánlom...: DeskScapes - Kiegészítés DreamScenehez

(#3042) Haart


Haart
addikt

Hogy tudom előcsalni a mélyládából a hangot? Ugyanis feltettem a creative drivert és benyomtam a cmms3d-t és windows alatt is megy az 5 hangfal, csupán a mélynyomó nem muzsikál. Xp alatt azt is lehetett állítani a creative-os vezérlőpultban de most nem. Valami ötlet?

(#3043) nakerma válasza TIV (#3041) üzenetére


nakerma
tag

Köszi szépen!!

(#3044) laragirl83


laragirl83
őstag

PLS HELP!

erre a DVI bugra már van megoldás nvidia kariknál?
az van hogy még zöld csík boot alatt látszik, aztán windows logo után mikor kéne accountos képernyőnek megjelennie akkor a monitor kikapcsol, elveszti a jelet... csak akkor tér magához ha SLEEP gombot megnyomom, utána megbirizgálom egeret vagy billt. akkor bejön kép...
természetesen ha rátolok egy DVI-to-VGA adaptert akkor minden müxik frankón de ne már, hogy ne tudjam rendes DVI-to-DVI kábelt használni VISTÁval 2007 végén...

akkor az mégis mitől van, hogy most pl szűz VISTA rendszerre feltettem FW 163.75-öt, és azt a jelenséget produkálja DVI-to-DVI kábellel amit fentebb leírtam... sleep módba kell tennem a gépet és vissza, hogy legyen signal... no comment.
emelett a max. felbontás 1024*768.... LoL

óf kósz, legál VISTA 32bit Home Premium...

[ Szerkesztve ]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#3045) p87 válasza #67688960 (#2844) üzenetére


p87
senior tag

Amit írtál mind megcsináltam, de semmi változás , majd ahci-ba is újratelepítettem így se volt jó, úgyhogy szépen letettem a vistáról, visszaraktam az xp-t ami villámgyorsan betöltődik.
Szóval nem tudom mi baja lehetett, pedig tetszik a vista.

(#3046) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Ha esetleg valakinek vannak még vizelet,- és frekvenciatartási problémái
crt monitoroknál, találtam egy tűrhető megoldást, a powerstrip 3.75 képében.
Nincs drivernyavalygás és kipróbáltan működik, igaz csak 100Hz-et enged maximálisan,
de az is jobb, mint a semmi.

[link]

(#3047) TIV válasza fiATHaLON (#3046) üzenetére


TIV
tag

nyílván annyit bír a monitorod...nem?

(#3048) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Sziasztok!4giga ramot akarok,de a 32bites vista nem látja.64bites vistára meg mondták egy páran hogy instabil.Legszivesebben a 64bitest raknám fel.Mi a véleményetek róla?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#3049) Thrawn válasza manutdzoli (#3048) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyáltalán nem instabil. Ha minden drivered megvan hozzá akkor tedd fel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3050) #67688960 válasza laragirl83 (#3044) üzenetére


#67688960
törölt tag

(Nekem volt olyan még xp-n, hogy kiírtam egy filmet és van zöldes volt a film. :D
Folyamatos görcsölés második megjelenyítőn, és a színkezeléssel, és az új control panel-el,
szerencsére mire vistám lett már nem lecseréltem egy atira a vga-t.
Az alapom régebben nforce4-es volt egy évig szopattak a szar driver-eikkel mire használható lett.
Annyit tudok mondani, hogy őszinte részvétem, és várj türelemmel egy új driver-re, hátha jó lesz.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.