Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) zso73 válasza harry3 (#10092) üzenetére


zso73
veterán

Akkor a drájverek, szabad hely.........

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10102) cousin333 válasza Sickboy25 (#10099) üzenetére


cousin333
addikt

Nem fut az uTorrent esetleg? Állítólag Vista kompatibilis, de nálam úgy tűnik, a Vista nincs felkészülve rá. Mint ahogy másra sem: Operával indítva a torrent letöltést, az ellenőrzéskor az svchost.exe memóriahasználata elszáll az égbe. Pontosabban "csak" 3GB-ig, mert ennyi van a gépemben...

"We spared no expense"

(#10103) Bali27


Bali27
addikt

A Bitcometes problémába senki sem tud segiteni?
Pedig az a kedvenc torrentem.. Xp alatt ment.. Vista alatt ne megy, a fent emlitett probléma miatt..:(

(#10104) k.


k.
őstag

Problémába ütköztem.
Egy másik fórumon nagyon nagy követelmény hogy olyan helyesen írjak mint egy nyelvtantanár. Namost tetszik a forum de mindig szolnak hogy mindent i-vel irok í helyett. Ugyanis a notim amerika igy nincs rajta í gomb. AltGr+ J lenne az í de ehelyett most a a Nero Showtime jön be. Az lenne a kérdés hogy hogy lehet visszaállitani.

(#10105) Sickboy25 válasza cousin333 (#10102) üzenetére


Sickboy25
addikt

nem fut semmi torrent progi!!

akkor még mi lehet?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10106) hruodnand válasza k. (#10104) üzenetére


hruodnand
senior tag

hi!
msconfig-al szedd ki a nero showtime-ot, vagy állítsd be a programon belül, hogy ne hivatkozzon rá.

(#10107) hruodnand válasza Sickboy25 (#10099) üzenetére


hruodnand
senior tag

hi!
próbáld meg, hogy "ne kapcsolja ki az eszközt energia megtakarítás végett" opciót kapcsold ki a hálókártya tulajdonságainál.
hátha segít rajta.

(#10108) hruodnand válasza Bali27 (#10103) üzenetére


hruodnand
senior tag

hi!
nem, de az uTorrent legújabb BETA verziója tökéletesen megy nálam. :U
ha gondolod, próbáld ki.

(#10109) rétisün válasza cousin333 (#10102) üzenetére


rétisün
veterán

nálam az utorrent simán megy, akár napokig is, folyamatosan....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10110) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok!
Érdeklődnék...
Van ez a frissítés:
Frissítés a Windows Vista for x64-based Systems rendszerhez (KB937287)
Már vagy 5x telepítettem fel és indítottam újra a gépet, de minden egyes alkalommal újra meg újra megtalálja ezt a frissítést és telepíteni akarja... :W
Tud valaki erre megoldást?
:R :R

Ha már itt vagyok... :B
Az utorrent régebbi, 1.6-os verziója is tökéletesen fut Vista-n (64bit)...
Még soha (kb. 4hónapja) nem volt gondom vele.... :U

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10111) _ak_ válasza hruodnand (#10108) üzenetére


_ak_
addikt

Regelős oldalról meg banolják az embert, mert vmi adatok nem úgy küld vissza... én nem tapasztaltam, csak olvastam valahol.. :U ;)

Let's begin, de gozaimasu!

(#10112) k. válasza hruodnand (#10106) üzenetére


k.
őstag

Nem jött be.Kiszedtem az msconfiggal mindenhonnan a progin belül meg nem lehet állitani.

(#10113) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Nem tudom hogy az SP1-től de valamitől olyan lassú lett a gépem mint az állat.Telepítek egy vidkari drivert,aztán féltávnál megáll,az nem is baj,de vagy 10percig ott áll,és aztán írja ki hogy szgép újraindítása.Másik,törölni akarok valamit a programok és szolgáltatásokból,és ott is várok vagy 10percet mire bejön hogy uninstall.Geci idegesítő :W :W Miért van ez?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10114) cousin333 válasza rétisün (#10109) üzenetére


cousin333
addikt

Az nálam is, csak közben elmegy a net :).

"We spared no expense"

(#10115) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet megadni, h. egy program alapesetben rendszergazdai jogosultsággal fusson le, és ne kelljen mindig kiválasztani jobb gombbal. ? köszi.

(#10116) Thrawn válasza CSorBA (#10115) üzenetére


Thrawn
félisten

Az ikon/exe tulajdonságlapján a Kompatibilitás fülön.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10117) CSorBA válasza Thrawn (#10116) üzenetére


CSorBA
őstag

köszönöm a segítséget, mostmár a parancsikonnál is megtaláltam... :R
És mégegy valami, ez az ablak ilyenkor, hogy a "windows beleegyezését kéri a művelethez" mindig fel fog villani?

(#10118) rétisün válasza CSorBA (#10117) üzenetére


rétisün
veterán

igen, amíg le nem tiltod az UAC-ot (felhasználói fiókok felügyelete, a vezérlőpultban megtalálod)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10119) CSorBA válasza rétisün (#10118) üzenetére


CSorBA
őstag

értem, ezt is köszönöm.. :)
egyelőre nincs több kérdésem..
2 napja kezdtem meg az átállást xpről 64es Vistára.. Eddig pozitív tapasztalataim vannak (a reinstall után, ugyanis elöször bedöglött a windows installer), kivéve a 24bites creative hangkártyámat illetően, a vistás driverben nem lehet állítani seholsem a subwhoofer bassát.. :S

(#10120) qwertly válasza k. (#10104) üzenetére


qwertly
addikt

Elég gyökér fórum én már nagyibe kerülöm,söt még a "terméküket" sem veszem meg.Ott volt,hogy a xp forumba1 hétig nem írtak.Nekem a ez a fórum a legjobb. :) :C

(#10121) qwertly


qwertly
addikt

Én is gondolkodom,hogy újra kipróbálom a vistát hátha fejlődött 5 hónap alatt,audigy 4 hangkártyám van és a neten találtam hozzá egy átalakitott drivert ami egy cd nagyságu van valakinek vele kapcsolatba tapasztalata?Van még a gépbe egy Terratec 600tv-rádió kártya sajnos már évek otta nem forgalmazzák,lehet így drivert hozzá találni a netten?

(#10122) s7evcsenko válasza qwertly (#10121) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nálam az audigy4 már 4 hónapja megy gond nélkül... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10123) qwertly válasza s7evcsenko (#10122) üzenetére


qwertly
addikt

A "sima" vista driver amit a creative honlapról lehet letölteni?Azt ismerem de én mint írtam találtam egy módosított drivert ami 640 MB ez érdekelne,hogy valaki ismeri-e?

(#10124) Vistaboy válasza zso73 (#10090) üzenetére


Vistaboy
veterán

A validálással nem lesz gond, ugyanis Genuine a Vistám. :K

Én nem néztem még a bétát. Majd ha kijön a végleges.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10125) s7evcsenko válasza qwertly (#10123) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:F
Miért kell a módosított? Mi baj van a "simával"? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10126) heaven


heaven
tag

Digitális fényképezőgépemről nem tudom letölteni a képeket:

HP Photosmart 735

Meglátogattam a HP weboldalát és letöltöttem a 100 megás telepítőjét Vistához.
Mégis amikor csatlakoztatom a fényképező gépet, nem ismeri fel a drivert.

Emlékszem XP-n nem kellett telepítgetni a fényképezőgéet, csak rádugtam és megjelent egy új meghajtó, ahonann átmásolhattam a képeket a vinyóra.

(#10127) qwertly válasza s7evcsenko (#10125) üzenetére


qwertly
addikt

Szia mert semmi pluszt nem ad adig,ha xp telepitőtt megnézed elég sok állítási lehetőséged van a hang tekintettében.
Más:van valakinek tapasztalata Terratec 600 TV tekintettében működésre lehet bírni a tv és a rádiót :F mert a linux alatt most6 még nem megy de legalább a windows alatt működjön :)

[ Szerkesztve ]

(#10128) gyiku válasza s7evcsenko (#10110) üzenetére


gyiku
nagyúr

1.7.7nek sincs semmi baja, meg az ezelottieknek sem

hüllő

(#10129) _ak_


_ak_
addikt

Hmmm, feltettem egy addont, restartoltam az FF-ot és azóta azzal a 3 oldallal fogad, nem tudom sehol sem, vagyis valszeg nem találom sehol sem, h ezt hogy lehetne kiikatni belőle.. any idea?

Let's begin, de gozaimasu!

(#10130) t-rac


t-rac
senior tag

Új hibajelenség: Vista induláskor néha nem jön be semmi,csak fekete kép,de a monitor nem kapcsol ki. Utána reset,bejön a rendszer. Kb 10 perc után csak úgy elmegy a kép,és nem jön vissza. Videokártyára gondoltam,de mikor a 6600GT-m leégett régebben akkor a monitor narancssárgán világított tehát ki volt kapcsolva,ráadásul ez nem éghetett le mert 3dmarkok is szépen mennek. Szerintem szoftveres a gond. Tegnap óta csinálja ezt. Nem tudjátok mi lehet?
169.38-es driver van fennt.

(#10131) Sickboy25 válasza hruodnand (#10107) üzenetére


Sickboy25
addikt

hi

kivettem a pipát ahonnan mondtad de semmi nem változott!!

ötlet?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10132) hkari válasza t-rac (#10130) üzenetére


hkari
őstag

Nekem is volt ilyen ma.7600GO val.Azthittem tulmelegedés miatt,de ezekszerint nem :F
Nekem Omega 1.169.25 van fennt. Amugy szerintetek melyiik a legjobb driver vista alá?

(#10133) szasza_1 válasza CSorBA (#10119) üzenetére


szasza_1
senior tag

Ha a gyári drivert használod, akkor telepítőben van egy exe, amit nem telepít fel. Ott tudod a bass-t állítgatni. Amugy amiről itt szó volt, az a 650MB-os driver, meg körítéés vista alá tényleg nagyon jó, amióta azt használom, a mélyek is egész mások lettek. Viszont az XP-s drivert még mindig nem közelíti meg, főleg a Stereo Sorround hiányzik..

(#10134) kacsa7


kacsa7
őstag

Hali!

Nekem egy apró, de annál fontosabb kérdésem lenne.
Most raktam vista-t a laptopra, és sehogy sem tudom beállítani h. riasszon ha merül. Beállítottam az energiagazdálkodási sémák/akkumlátor menüpont alatt az értesítést ha merül, de mégsem szól soha. Ha eléri az alacsony szintet, szó nélkül lekapcsolja a gépet.
Ezzel kapcsolatban van vkinek vmi ötlete?

(#10135) #54715584 válasza kacsa7 (#10134) üzenetére


#54715584
törölt tag

hat sajna megoldast nem tudok, de ha nalunk eleri az alacsony szintet, akkor kicsit sotetul a kepernyo...

(#10136) csusza`


csusza`
senior tag

Hi aLL!

Lenne egy kérdésem. Mitől van az, hogy nálam a Vista (Home PRemium) olyan, mint a tetű? Mástól azt hallom, hogy PATA winchesterrel semmi lassulás XPhez képest, sőt...néhol gyorsabb is. Na most nekem igaz hogy SATA-s és nem SATA2-es van, de attól függetlenül nem szabadna ilyen lassúnak lennie sztem. Két partícióra van osztva a wincsi, egyikről a másikra ha másolok: tetű. Hálózaton ha másolok: tetű. Jah és ki vannak kapcsolva szolgáltatások: pl. Prefetch, UAC, Media Center hülyeségei, útválasztó, Webclient stb...

Valami 5let? :O HA nem javul, ma repül vissza XP...2 és fél hónap után.
Köszönettel: cs` :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#10137) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Üdv!

Sp1 megy tört Vistára is?

(#10138) rétisün válasza VinoRosso (#10137) üzenetére


rétisün
veterán

megy. csak utána nem tudod elérni pl. vezérlőpultot, meg hasonló huncutságokkal kell majd együtt élned :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10139) Barthezz2 válasza VinoRosso (#10137) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az attól függ mivel "tört" az a vista, ha egy megvásárolt termékkulcsal akkor tutira :DDD

Amugy megy, csak "okosan" kell törni ;)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10140) 3d


3d
tag

Sziasztok!

A problémám a következő. Most vettem a gépemet:
Gygabyte GA-P35-DS3
Intel Core 2 Quad Q6600
Gigabyte 8800GT 512MB
Kingston 2gb Kit (2x1gb) Ddr2 800mhz/pc2-6400
Zalman 500-HP

Gondoltam Vistát teszek fel rá, de a telepítés mindig ugyanott megáll.
Az expanding files végigmegy és utána (szerintem újra akarja indítani a gépet ) kikapcsolja a monitort és se előre se hátra. Satás vinyóm van, de nem használtam kislemezt(sata illesztőprogit), mert anélkül is látta a vinyót. Próbáltam már native módba kapcsolni, de ugyanaz történt. Az Xp simán felmegy. A haveromnak ugyanez a konfigja és neki gond nélkül felmegy a Vista. Egyetlen különbség a két gép között az alaplapok revíziója. A haveromé 2.0 az enyém 2.1-es.
A SATA AHCI Mode Disabled, az Onboard SATA/IDE Ctrl Mode az ide-n van. Gondolom ezek miatt látja a Vista telepítéskor és nem kell hozzá illesztő progi.
Elfelejtettem említeni, hogy csak egy satás vinyóm van, tehát semmi raid.
Megpróbáltam másik sata csatin, úgy sem sikerült. Csak a sárga sata csatlakozókat használom lehet, hogy a lilát kellene? Úgy néz ki,hogy mikor installál kipipál mindent(Copying Windos Files, Expanding Files, Installing Features, Installing Updates), csak a Completing Installation-t nem. Ennél a fázisnál újraindítja a gépet majd elkezdi behozni a Vistát (megjelenik a töltés csík), de ekkor vagy kilövi a monitort és a vinyó meg látszólag folyamatosan dolgozik, vagy megjelenik az egér fekete képernyő és lefagy a gép. Ha ezek után újraindítom a gépet olyan mint ha pár másodpercenként újraindítaná magát a gép és ez csak akkor áll le, ha kilövöm a tápot.

Előre is köszi a segítséget.

(#10141) VinoRosso válasza Barthezz2 (#10139) üzenetére


VinoRosso
veterán

azt még nem tom, remélem kulccsal( még nem kaptam meg a dvd-t ) dx10 hogy megy rá? nem találok sehol setupot.

(#10142) gV válasza VinoRosso (#10141) üzenetére


gV
őstag

az már benne van

(#10143) VinoRosso válasza gV (#10142) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem vágtam :W köszi! :B

(#10144) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Próbálnám újrarakni a vistát,beteszem a dvd-t,F12,rendesen bejön a boot menü,és a billentyű nem válaszol semmire.G15-ös billem van,és csak akkor kezd el világítani amikor kezd bejönni a vista hang.Érdekes hogy biosban tudok mászkálni,de a boot menüben semerre.Sőt,amikor resetet nyomok,kiírja hogy a windows leállt,és lehetne választani hogy csökkentett mód vagy normál mód stb.ott se engedi a billentyűzetet.Ha valaki tud megoldást segítsen please!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10145) gV válasza manutdzoli (#10144) üzenetére


gV
őstag

ez a bill ugye usb-s? akkor v használj ps/2 átalakitott v a biosba állitsd be h az kezelje az usb bill-t az op rendszer helyett

nálam ue csak nincs nekem ps/2 átalakitó (nem is használnám) illetve ha én biosban átállítom akkor nem indul el az op, szal ha majd újra kell raknom a Vistát akkor majd nekem evvel kell kezdenem

[ Szerkesztve ]

(#10146) manutdzoli válasza gV (#10145) üzenetére


manutdzoli
senior tag

köszi,megpróbálom

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10147) danilla


danilla
őstag

Hello
Lenne egy nagy problémám, remélem tud valaki segíteni.
Eddig Vista Home Premiumot (64bit) használtam, most felraktam a Vista Ultimat-et (64bit)
Előjött egy olyan probléma, hogy nem tudok bejelentkezni az msn-be és nem tudom letölteni a frissítéseket.
Msn: hibakód: 80048820 (alapértelmezett átjáró hiba)
Frissítések: hibakód: 80072F8F
A net amúgy teljesen tökéletesen működik. Nem állítottam át semmit, csak feltelepíttem a vistát és nemjó.
Mi lehet a bibi? A segítséget előre is köszönöm.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#10148) rétisün válasza danilla (#10147) üzenetére


rétisün
veterán

anno én is így jártam, csak a 64 bites explorer működött, talán a torrent is ment, de ezeken kívül semmi, amihez internet kell. (megjegyzem, az a vista nem volt eredeti) végül is 32bitesre cserélve a vistát, megoldódott.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10149) danilla válasza rétisün (#10148) üzenetére


danilla
őstag

:((( köszi
Esetleg olyan ötlet amivel megoldhatnám, hogy 64 bites ultimatén is jólegyen ? Esetleg valamit be kell állítani?

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#10150) 3d válasza 3d (#10140) üzenetére


3d
tag

Valakinek valami ötlete? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.