Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Barthezz2 válasza CimbiX (#10500) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Eredetileg a vistaban nincs ilyen, de sztem ha keresel tuti találsz vmi hasonlót mint amit xp-n használtál

Everybody lies.

(#10502) CimbiX válasza Barthezz2 (#10501) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Egy oraja keresgelek, de minden ilyesmi XP-hez van, mar öszülni kezdtem, annyi szemetet kiprobaltam :O
Valaki mas? Vegülis csak egy kis vacak kell, ami minden OS X-ben alap, arrol nem is beszelve, hogy longhornban volt, igazan meghagyhattak volna.

[ Szerkesztve ]

(#10503) Core2duo6600 válasza Barthezz2 (#10494) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egyszerű nem olyan gyorsa pendrive om mint a tied, de ez sem fogja le a gépet, ellenben a haveromé, ami nem tévedés 2 kbyte / sec el másol, na ha erre fel akarunk venni 600 megát, akkor közbe az egeret sem lehet használni, ha végzett, akkor ismét rendesen megy a rendszer

(#10498) tomy_cz

Vistason kapcsold ki a jelszós megosztást
Password protected sharing a Network and sharing centerben

(#10500) CimbiX

Igen van

itt
Nézz körbe csak ilyenekről szólnak szinte

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10504) Bali27


Bali27
addikt

Azért durva hogy SP1 fent van és a SIDEBAR amiben aligf van 1-2 dolog már 90 megánt vesz le a memóriából.. Totál meggajdult ez a fos.

(#10505) CimbiX válasza Core2duo6600 (#10503) üzenetére


CimbiX
aktív tag

A link 2003-as, es csak kepek vannak többnyire, nem tünik tul hasznalhatonak :-(
... ja es jopar link mar reg halott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10506) Barthezz2 válasza Core2duo6600 (#10503) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Értem én, _ak_ nevü forumtársnak szólt hogy nála nem tudom mért fagyhat, mert ő vetette fel elsőként a dolgot, de akkor valószínü nála is az lehet mint nálad

Everybody lies.

(#10507) Ottoka


Ottoka
őstag

Sziasztok.

Azt kérdezném, hogy C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue mappában már 3gb cucc van. Hogy lehet ezt kitörölni (nem shift+f8) és ki lehet e kapcsolni hogy ne szemeteljen, vagy egyáltalán miért szemetel?

köszi

Mezőhegyes

(#10508) Barthezz2 válasza CimbiX (#10505) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Google a barátod..

Everybody lies.

(#10509) CimbiX válasza Barthezz2 (#10508) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Akkor megegyszer, lassabban irva: ha valami hasznalhatot talaltam volna mar, akkor nem ide irogatnek... :D
Ertekmes valaszokert tovabbra is halas lennek, thx. :R
(titokban abban remenykedem, hogy valaki mar hasznal ilyen cuccost, es egy linkkel szepiti meg a napomat)
:))

[ Szerkesztve ]

(#10510) Thrawn válasza Ottoka (#10507) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez nem a hibajelentős mappa?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10511) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali!
hogy tudom összehozni hogylássam hálózatban a másik gépet amin XP van? állítgattam már összevissza, meg próbáltam csinálni hálózatot de vistában nem ismerem ki magam ilyen téren a routernek meg nem találtam Vista leírását

(#10512) Ottoka válasza Thrawn (#10510) üzenetére


Ottoka
őstag

Lehet, nem tom....

Mezőhegyes

(#10513) Thrawn válasza Ottoka (#10512) üzenetére


Thrawn
félisten

Én is csak tippelek, most megnéztem nálam ez a mappa 81k össz-vissz.
ps: Viszont nemrég gyalultam le a Vista-t CCleanerrel és egy registrytakarítás is volt.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10514) Bali27


Bali27
addikt

Vliteban azonnal kb 5 gigát kiszedtem belőle..
Ilyenek hogy Beszéd támogatás (totál fölösleges) 625 MB, Alap játékok, pasziánsz stb 113 Mb, Vista alap hátterek, bepitett filmek hangok stb 500MB (röhej), Kinai, Thai stb nyelve, 1,3GB, Tábla PC szolgáltatás 733MB, Természetes nyelv(valami beszédfelsimerö pöcsség) 1,1 GB , Már ez 4,5 GB minusz, és ez még cska tényelg a sallang..

(#10515) Barthezz2 válasza Thrawn (#10513) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Megnéztem én is, nekem 0byte. Az emlitett progot én is használom..

Everybody lies.

(#10516) Ottoka válasza Thrawn (#10513) üzenetére


Ottoka
őstag

ccleaner már vagy 2 éve használom,de nem szedi le
registry-t is szoktam nyomni 1-2 hetente

Mezőhegyes

(#10517) Core2duo6600 válasza CimbiX (#10505) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A link nem lehet 2003 as hiszen ma csináltam az is egy forumra mutat itt az oldalon, elmész a legutolsóra akkor mai az utsó hozzászollás . .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10518) Dundy


Dundy
tag

Tudtok ajánlani egy olyan USBs vagy PCMCIA-os SD kártyaolvasót, ami 100%, hogy Vista alatt tökéletesen működik és az SDHC-t is ismeri nem csak az SDt?

(#10519) Ottoka válasza Thrawn (#10513) üzenetére


Ottoka
őstag

Na már nincs, shift+f8 megoldotta... :DD remélem nem kell majd senkinek :)

Mezőhegyes

(#10520) Thrawn válasza Ottoka (#10519) üzenetére


Thrawn
félisten

Egy restart után kiderül, de szerintem nem fogja hiányolni :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10521) akaido válasza Bali27 (#10388) üzenetére


akaido
addikt

:D
"korrekt?"

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10522) akaido válasza Atikusz (#10385) üzenetére


akaido
addikt

CCleaner [link], Advanced Windows Care[link],

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10523) Levin01 válasza Core2duo6600 (#10450) üzenetére


Levin01
őstag

Elnézést, Home premium van, nem Basic.

(#10524) akaido válasza CimbiX (#10500) üzenetére


akaido
addikt

[http://www.rocketdock.com/]
Remélem ilyesmire gondolsz. Ez a bar hasonló mint ami a Mac-ben van.
Ilyen progi még az Object dock is.[http://www.stardock.com/products/objectdock/]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10525) CSorBA


CSorBA
őstag

Nah, visszatérve a problémámra, kitöröltem az xp-s partíciót.. De csaknem engedni összeolvasztani a vistával :( Ez lehet a baj: [link]
Vmi ötlet? Ha nem sikerül, akkor újrarakom az egészet...
ui.: Ha újraraknám, érdemes hagyni a vista lapozófájljának 1 külön kis partíciót?

(#10526) CSorBA válasza Bali27 (#10514) üzenetére


CSorBA
őstag

A telepítőjéból szedted ki? (ha igen mivel?)
vagy
Már fent lévő vistából szedted ki? (ha igen mivel?)

:)

(#10527) Thrawn válasza CSorBA (#10525) üzenetére


Thrawn
félisten

Ó te jó ég, logikai partíción van a Vista? Primary-n (elsődlegesen) a helye. Szerintem megérett az újratelepítés. Ha csinálsz külön Swap partíciót, az legyen a lemez legelején, mondjuk egy 3-4 GB-os helyen, utána jöhet a C.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10528) viktor82


viktor82
őstag

valaki nem tudja mért nincs letöltő kis ablak a firefoxban?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10529) CSorBA válasza Thrawn (#10527) üzenetére


CSorBA
őstag

igen, mondtam h. nagyon elkúródott :S Így jó is lett volna, ha nem omlik össze az xp...
Akkor újratelepítem majd...
Még lenne pár kérdésem tőled, a swap partícióval kapcsolatban...
1, ez gondolom egy sima partíció, igaz?
2, ha az akkor gondolom lesz betűjele is, igaz?
3, ha lesz, akkor lehet olyat csinálni, h. ne látszódjon, legyen relytett, vagy hasonló..
4, ha nem sima partíció, akkor vista telepítésénél hogy tudom kiválasztani?
5, vagy egyáltalán vista telepítésénél van módom partícionálni, úgy h. legyen a lemez elején 1 kicsi, és utána a C a vistának, ahogy te is említetted (most így nem tudok visszaemlékezni a telepítőre..)

(#10530) Bali27 válasza CSorBA (#10526) üzenetére


Bali27
addikt

Google/ VLITE nevü program.. Letöltöd felrakod, installálod amit kér..
Aztán felmásolod a vista telepitőjét egy könyvtárba a winchesterre.. Tök mind1 hova és melyik könyvtár..
MAjd Vlitet beálitod magyar nylvre.. ÉS utána márminden egyértelmű.. Jobb oldalt mutatja hogy az egyes elemek héány megásak...,

(#10531) Thrawn válasza CSorBA (#10529) üzenetére


Thrawn
félisten

1. Igen az, nálam ez is elsődleges partíció.
2. Lesz betűjele.
3. Erre én is kíváncsi vagyok :)
4. Telepítésnél nem kell kiválasztani, utána kell rá áthelyezni a swap fájlt.
5. Na ez az érdekes rész. Meg lehet oldani a Vista telepítővel is. Először megcsinálod a swap-ot, utána egy akkora partíciót amekkorát a rendszernek szeretnél. Ha ez megvan akkor törlöd a swap partíciót majd restart. Így lesz egy üres partícionálatlan rész a vinyó elején. Feltelepíted a Vista-t a neki szánt partícióra, majd a lemezkezelőben az üres helyre létrehozol egy partíciót, aminek választhatsz betűjelet, erre már áthelyezhetet a swap fájlt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10532) CSorBA válasza Bali27 (#10530) üzenetére


CSorBA
őstag

köszi szépen, azt ismerem én is :)

(#10533) CSorBA válasza Thrawn (#10531) üzenetére


CSorBA
őstag

Ööö, a swap partíciót miért kell törölni? (a betűjel miatt?)

szerk.: Jah és ezt mennyire érdemes megcsinálni? (mármint a külön swappartíciós dolgot)

[ Szerkesztve ]

(#10534) Thrawn válasza CSorBA (#10533) üzenetére


Thrawn
félisten

A betűjel miatt (különben az lenne a C aminek a Vista és a telepített programok lehet nem örülnének).
Mennyire érdemes? Nem létfontosságú, minimális gyorsulást hozhat mert a swap a winchester legbelső és egyben leggyorsabb részére kerül. Én pluszba helyet is megtakarítok vele, mert az XP és a Vista is oda swappel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10535) CSorBA válasza Thrawn (#10534) üzenetére


CSorBA
őstag

értem... még átgondolom (mivel fél éven belül gépcsere, vszeg wd raptor lesz winyonak, akkor tuti megcsinálom) Szóval kicsi potyamunka nekem most ez a reinstall, de sebaj..
Így végül nagyon szépen köszönöm a felvilágosításokat tanácsokat, nagyon sokat segítettél/tetek. :)

(#10536) Dundy


Dundy
tag

Korábban volt itt egy kérdésem:

Asus notebookom Ricoh kártyaolvasója SD kártyákat hibátlanul olvasta/írta, de az új SDHC Class6-ost nem.

Sok helyen azt mondták, hogy nem fog menni, csak új SDHCs olvasóval - amit notebookban nem nagyon lehet cserélni.

Hát három napja keresgéltem a neten, feltettem vagy 10 féle drivert, átírtam INF fájlokat, de semmi.

Most viszont sikerült :) Természetesen NEM az én SD kártyaolvasómhoz írt drivert kellett használjam, de működik, ráadásul szélsebesen :)

Ha valaki hasonló problémába ütközne, írjon egy e-mailt vagy privát üzit és megírom a megoldást.

(#10537) CSorBA


CSorBA
őstag

áááh, rájöttem h. hogy úszom meg ! :D
Ha ghostal leimagelem a meghajtót 1 másik winyora (partícióra, vagy mappába /mappába is lehet, igaz?/), akkor utána fogom máshol lepartícionálom a mostani 160as wd-m, utána vissza imagelem ide erre a 160as wd-re, akkor elvileg megúszok egy reinstallt, nem? vélemények?

btw ghost fut vista alatt? Vagy netán van beépített is, ajánlat esetleg? :)

(#10538) Thrawn válasza CSorBA (#10537) üzenetére


Thrawn
félisten

Amennyi időt elmolyolsz vele már egy újratelepítés is meglenne :)
Ghost: pl Acronis True Image.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10539) CSorBA válasza Thrawn (#10538) üzenetére


CSorBA
őstag

van benne valami :D

(#10540) Bali27 válasza CSorBA (#10535) üzenetére


Bali27
addikt

Miért Raptor lesz winyónak? Azokban még nem csinéáltak nagyot.. Sztem jobban megérné 2 raides winchester Raid0ba.. A Raptorok csak jelenthetnek nekik..
Nekem igaz nem raides, de WDk vannak Raid ba..Ilyen 120 és 90 MB/sec között mennek..

(#10541) CSorBA


CSorBA
őstag

igazából ez az amit még nem tudok, de:
nekem nem kell nagy, 150es raptor tök elég rendszernek..
2már nem férne el, nem akarom egymásra pakolgatni
1 kevesebbet fogyaszt mint 2
ha tönkremegy az egyik winyo akkor szál vele az egész rendszer (monjuk raptornál is, mert csak 1 van :D )
De ezen gondolkodni még van időm bőven :)

(#10542) bucilali válasza CSorBA (#10537) üzenetére


bucilali
aktív tag

a Norton Ghost 12 is kifogástalanul megy Vista alatt...
én is azt használom.. (32 és 64 biten is.)

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#10543) CSorBA


CSorBA
őstag

áhh, nem hiszem el, megoldódott végre...
kipróbáltam Acronissal megint... mondom hátha megy.. erre miután az xp-set simán lemezkezelésből kitöröltem, acronissa (de csak azzal, másik kettővel nem) tudtam növelni a vista méretét!
képek:
[link]
[link]

így megúsztam az imagelést is, a reinstallt is..

köszönöm a segítségeket :R

jah és akkor én az Acronist jobban ajánlom emiatt, mint a Paragont!

(#10544) gt0618


gt0618
tag

Hello!

Feltehetőleg kisebbik gyermekem az egér és a billentyűzet segítségével elérte, hogy az egérmutató függőleges kb 4cm hosszó fűrészlapszerű valamivé változott, ami ha gomb vagy link fölé kerül, eltűnik (és nincs helyette semmi), amit az egérmutatósémáknál hiába állítok át, viszont így eléggé bántja a szemet. Ezért csak nem telepítem újra. Vista Bus. 32bit hun.

Ötletek esetleg?

Kösz...

(#10545) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Tud valaki skineket Vistához?
Szeretném módosítani, de nem az alapra, hanem másra...
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10546) #19103744


#19103744
törölt tag

Üdv!

Beadtam a derekam, feraktam a notimra Vistát. (SP1 No Serial and no Activation needed) Csak hát angol. Nem csak az oprendszer nem ismerem, hanem még angolul sem tudok. Valaki segítene magyarítani? Fogalmam sincs hogy fogjak hozzá.

(#10547) Badb0y


Badb0y
addikt

Az utóbbi napokban belassult a karakterek megjelenítése, amikor gépelek, Leütöm a billentyűt, és kicsit késik a képernyőn való megjelenés. Mitől van ez ? Gyári ereseti vista home-om van, és rendszeresen frissítem :S

Iszonyat k mód idegesítő.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#10548) pumi1980


pumi1980
tag

most raktam a gépbe 2*1GB memóriát a korábbi 2*1GB mellé,
a Vista(32) +SP1! 4,0 GB-ot lát, ez azt jelenti hogy képes kezelni a teljes fizikai 4GB ramomat vagy ebből le kell vonni s a 8800GTS 320MB ramját+egyebeket?

A BIOS 3007MB-ot lát (ASUS P5B-C2D 6400), az XP(32) is, a Vista(64) is csak 3GB-ot látott de az SP1 után az is 4,0 GB-t érzékel.
A kérdés lényege, hogy a Vista(32)-el teljesen ki tudom használni a ramot, vagy mindenképpen 64 bites oprendszer kell?

(#10549) Barthezz2 válasza pumi1980 (#10548) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ahogy mondod, ha 32 bites op-ot használsz ke kell vonni a videokari stb..memóját, a feladatkezelöben(jobbklik a tálcán-feladatkezelő) aszem a 3. fül ahol a proci, ram stb használatot írja megtalálod hogy a 4-ből ténylegesen menyit kezel. Azaz ha ki akarod használni mind a 4 gigát akkor 64bit.
Viszont nem lehet hogy valami gáz van a ramokkal? Mert a biosnak illene látni mindet, meg a 64-es op-nak sp1 nélkül is..

Everybody lies.

(#10550) s7evcsenko válasza pumi1980 (#10548) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem is ilyen lapom volt, és a Bios-ban engedélyezni kell ezt:
"Memory Remap Feature" - a ram beállításainál van!
Ezután látni fogja a 4GB-ot! ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.