Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Bali27


Bali27
addikt

Valaki használt már Vliteot? Tegnap csináltam vele egy Vistát.. "Csupán" 5 GB...És moinden benen van ami kell. Ezeket szedtem ki..:
Beszéd támogatás (totál fölösleges) 625 MB, Alap játékok, pasziánsz stb 113 Mb, Vista alap hátterek, bepitett filmek hangok stb 500MB (röhej), Kinai, Thai stb nyelve, 1,3GB, Tábla PC szolgáltatás 733MB, Természetes nyelv(valami beszédfelsimerö pöcsség) 1,1 GB , +Windows Media Player, és a Wm Codek Pack..( Mplayer + winampot használok), és a windows teljesitménymérő pontozásos marhaság(az is volt pár száz MB)
Arra vagyok kiváncsi hogy lehet e igy sp1 re frissiteni..?

(#10552) Barthezz2 válasza Bali27 (#10551) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Látom nagyon tetszik neked ez a vlite..
Csinálj egy mentést a rendszerröl, aztán próbáld ki hogy megy-e sp1el. De sztem lehet hogy baja lesz ha vmi olyat akar frissíteni, amit te kiszedtél...aztán lehet nem..ezt csak én gondolom..

Everybody lies.

(#10553) Bali27 válasza Barthezz2 (#10552) üzenetére


Bali27
addikt

Igen tetszik.. Ki fogom próbálni.. rendszerröl nagyon mentés nem kell mert nincs semmi olyami rajta amit kb 1,5 óra alatt ne tudnék felrakni..
Kiváncsi vagyok.. Majd megirom hogy mi lett..

(#10554) Barthezz2 válasza Bali27 (#10553) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ok, kiváncsi vok rá, bár nem hiszem hogy fogok vlite-ot használni..
Amúgy ha úgy csinálod hogy sp1 fel aztán vlite?

Everybody lies.

(#10555) cousin333 válasza Bali27 (#10540) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem már néhányszor meg lett tárgyalva, de akkor újra: Az egy dolog, hogy mennyi a szekvenciális olvasás csúcsértéke, ebben valóban jobb lehet egy RAID0. De a seek idő tekintetében már a Raptor a jobb, márpedig sok apró fájl elérésekor ez számít igazán (10000 rpm vs. 7200 rpm). Ezért is használják azt rendszervinyónak, mert a lapozófájlnál (is) ez kiemelten domináns lehet.

"We spared no expense"

(#10556) Romeo23 válasza Bali27 (#10530) üzenetére


Romeo23
tag

Vlite ügyében kérdés:
Tehát ez akkor a telepítőt változtatja meg, és utána a felesleg amit kikapcsolok nem települ fel? Azonban, ha már fel van telepítve a sok sallang, úgy is le lehet szedni a rendszerből?

Ha a telepítőt átmásoltad egy könyvtárba, és aztán a Vlite-al módosítottad, utána csak egyszerűen kiírod egy DVD-re a könyvtárat? Nem kell valamilyen DVD-label név? Amúgy így mekkora rendszerpartícióméretet érdemes megadni, ha a lapozófileokat máshová teszem?

[ Szerkesztve ]

Project Torque nickem: PeArp80

(#10557) cousin333 válasza Romeo23 (#10556) üzenetére


cousin333
addikt

"Tehát ez akkor a telepítőt változtatja meg, és utána a felesleg amit kikapcsolok nem települ fel?"

Igen.

"Azonban, ha már fel van telepítve a sok sallang, úgy is le lehet szedni a rendszerből?"

Nem.

"Ha a telepítőt átmásoltad egy könyvtárba, és aztán a Vlite-al módosítottad, utána csak egyszerűen kiírod egy DVD-re a könyvtárat?"

Nem. VLite-al tudsz csinálni belőle egy bootolható(!) image file-t, azt kell kiírni.

"Nem kell valamilyen DVD-label név?"

Nem.

"Amúgy így mekkora rendszerpartícióméretet érdemes megadni, ha a lapozófileokat máshová teszem?"

Az nyilván függ attól is, hogy mennyit szedsz le belőle. Meg attól, hogy mennyi RAM-od van (ha kell a hibernálás), és mennyi programot (és milyet és hova) szeretnél feltelepíteni a Vista mellé. Szóval, szerintem legalább 8-10 GB, de akár 40-50GB is, ha pl. több játékot is telepíteni akarsz.

"We spared no expense"

(#10558) #19103744


#19103744
törölt tag

valaki 10546-ra? valahol leírás?

[ Szerkesztve ]

(#10559) cousin333 válasza #19103744 (#10558) üzenetére


cousin333
addikt

Melyik verzió? Ha jól tudom, csak az Ultimate-en lehet cserélni.

"We spared no expense"

(#10560) Barthezz2 válasza #19103744 (#10558) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, csak ultimate esetén lehet hozzá magyar nyelvpack-ot leszedni, a windows update segítségével

Everybody lies.

(#10561) Romeo23 válasza cousin333 (#10557) üzenetére


Romeo23
tag

Köszönöm!

Project Torque nickem: PeArp80

(#10562) Thrawn válasza Barthezz2 (#10560) üzenetére


Thrawn
félisten

Most derült ki, hogy SP1 után eltűnnek a nyelvi csomagok :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10563) Skyer


Skyer
senior tag

Sziasztok!Van már nem RC Sp1 a Vistához?Business editiont használok mibe vagyok hátrányba mondjuk a home hoz képest?Olyan Sp1 kéne ami nem rak ki verziószámot. Valamikor anno volt valami kicselezős modszer, az játszik csak most is?Köszi előre is!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#10564) Thrawn válasza Skyer (#10563) üzenetére


Thrawn
félisten

Az SP1 RC rev 2 megegyezik a véglegessel, nem rak ki verziószámot. A letöltési lehetőséget egy párszor belinkeltük már.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10565) Barthezz2 válasza Thrawn (#10562) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na az lehet, akkor elöbb le kell szedni a nyelvet, aztán az sp1-et. Sztem így menne..

Everybody lies.

(#10566) pumi1980 válasza Barthezz2 (#10549) üzenetére


pumi1980
tag

Köszi, akkor mindenképpen marad a 64 bites Vista (persze emellett még van egy XP(32)is.

(#10567) #16820480 válasza Bali27 (#10504) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezzel a sidebarral lenne nekem is problémám. tegnap bekapcsoltam kipróbálni. nagyon szép, meg minden, de kicsit idegesít, hogy míg bootolás után olyan 40 mega körül van, addig pár óra uptime után most 110megát foglal, és ezen nem változtat lényegesen az sem, ha kilövök pár gadgetet. ez mitől lehet? valami memory leak?

amúgy én is vlite-tal módosított vistát használok, nagyon jó, keveset foglal, és nem tartott fél napig utólag kigyilkolni a számomra felesleges szolgáltatásokat. nagyjából azokat szedtem ki, amiket te, plusz még ilyen faxok támogatása, meg egy-két apróság, így 6 giga körül foglal (a keleti nyelvi támogatás miatt több, azt én használom)

(#10568) pumi1980 válasza s7evcsenko (#10550) üzenetére


pumi1980
tag

OK! így már a BIOS is látja mind a 4GB-ot, köszi.

(#10569) Anthony28


Anthony28
őstag

Srácok!
Nekem már van magyar nyelvű SP1.Most frissítettem. :))

Hátha ez segít ;) :

MICROSOFT.WINDOWS.VISTA.SERVICE.PACK.1.x64.RTM.IN.36.LANGUAGE
MICROSOFT.WINDOWS.VISTA.SERVICE.PACK.1.x86.RTM.IN.36.LANGUAGE

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#10570) Badb0y válasza Badb0y (#10547) üzenetére


Badb0y
addikt

Vki ötlet ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#10571) Win-T


Win-T
senior tag

Sziasztok!

Telepítettem Vistát az XP-m mellé, azt szerentém megkérdezni, hogy a Boot menűben hogyan tudnám beállítani, hogy alapértelmezésben az XP legyen kijelölve. Tehát ha bekapcsolom a gépet és otthagyom bootolni, akkor az XP töltődjön be és ne a Vista, mert ugyebár most a Vistán áll a kijelölés.

Köszönöm előre is!

(#10572) s7evcsenko válasza pumi1980 (#10568) üzenetére


s7evcsenko
addikt

;) Szívesen!

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10573) cousin333 válasza Win-T (#10571) üzenetére


cousin333
addikt

Olyan varázsprogikra keress rá, hogy EasyBCD, és VistaBootPro.

"We spared no expense"

(#10574) Romeo23


Romeo23
tag

Mi a lényeges előnye a 64bites Vistának a 32bitessel szemben? A 64bit több erőforrást zabál?

Project Torque nickem: PeArp80

(#10575) Win-T válasza cousin333 (#10573) üzenetére


Win-T
senior tag

Vistabootpro-t próbáltam de ilyen beállítást nem találtam benne, megpróbálom akkor a másikat is.

(#10576) cousin333 válasza Romeo23 (#10574) üzenetére


cousin333
addikt

"Mi a lényeges előnye a 64bites Vistának a 32bitessel szemben?"

Több memóriát tud megcímezni. A sebességkülönbség nem nagy, és a 64 bites nem feltétlenül gyorsabb...

"A 64bit több erőforrást zabál?"

Elvileg igen, gyakorlatilag is, bár nincs sok összehasonlítási alapom.

"We spared no expense"

(#10577) Anthony28 válasza Romeo23 (#10574) üzenetére


Anthony28
őstag

Igen, ez a lényeges előnye hogy több erőforrást zabál... :F :W

cousin333: 64bit esetében én csak is a 2gb-ról 4gb-ra váltás után éreztem minimális dinamikusságot.Egyébként valamennyivel lassabb mint bármelyik 32bit-es OP rendszer.Talán a sorrend a következő a leggyorsabbtól kezdve: XP SP2 32bit,XP SP2 64bit,Vista 32bit,Vista 64bit.Ez sanszos hogy változni fog, mert a Vista64bit-em érezhetően jobb lett az Sp1-től. :K De ez ügyben még idő kell hogy konkrétan ki lehessen jelenteni hogy gyorsult.

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#10578) Barthezz2 válasza Win-T (#10571) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A start menü keresöjébe beirod hogy msconfig, elindítod, ott a második fülön beállítod h melyik op legyen az alapértelmezett.

Everybody lies.

(#10579) cousin333 válasza Anthony28 (#10577) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem a "melyik a gyorsabb" kérdés felveti a "mi számít gyorsabbnak?" és a miben?" kérdéseket. Ami a sorrendedet illeti, szerintem a 64 bites változat nem lassabb, mint a 32-es (ha az alap "windózolást" érted ez alatt), és a 32 bites programok futtatása sem lassabb jelentősen.

A sebességben számít a prefetch is (pozitív értelemben), aminek az adatai az SP1 telepítését követően "elszállnak", tehát elvileg kell egy kis idő, amíg újra "begyorsul" a Windows.

Ami a sorrendedet illeti: a 64 bites XP gyorsabb kellene, hogy legyen (én is ezt tapasztaltam), mint a 32 bites, márcsak azért is, mert újab (gyorsabb) kernel van alatta...

"We spared no expense"

(#10580) rétisün válasza Barthezz2 (#10578) üzenetére


rétisün
veterán

sztem ez csak xp-nél működött, a vistának más a rendszerindítása (nálam legalábbis csak a vista van az msconfigban, pedig nálam is fenn van az xp is) easybcd nevű progiban, a "configure boot" fülön meg tudja változtatni a bootsorrendet, várakozási időt, ilyesmiket.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10581) Barthezz2 válasza rétisün (#10580) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Lehet igazad van, nekem most csak vista van, de úgy rémlett hogy mikor xp-m is volt akkor beletette az msconfig-ba az xp-t is..
Az viszon tuti hogy a várakozási időt anno én itt állítottam át, és akkor bent kellet h legyen az xp is nem? Vagy az anélkül is megy?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10582) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Érdekes dolgot figyeltem meg, gondoltam leirom. Nemrég még Vista Home Basic volt a gépemen. Tegnap felkerült rá egy Home Premium. Figyelgetem hogy hány fokos szokik lenni a gép.... Eddig Basic alatt ha 800 MHz-en járt a proci (T2450-2GHz) akkor esetleg 48-49-re lement, de inkább 52-55 fok volt, ha megzavargásztam meg 82 volt a maximum. Most meg jócskán kevesebb a Premium alatt. Tegnap este VLC-vel néztem egy avi filmet, és 36-39 között mászkált a proc hőfoka. Most hogy 800 MHz és 1333 MHz közt ugrál és 30-50% a proci terheltsége igy is csak 41-45 fok....Hogy lehet ekkora különbség? :C

(#10583) bozsik84


bozsik84
tag

Sziasztok!

Na fölraktam a vista home premium-ot (vlite változat) a 9 gigás vinyóra, maradt még 4 giga szabadon :)

Nagyon tetszik, jól néz ki az egész, de akadt egy problémám...

A netet nem tudtam belőni rajta, most az xp-s rendszeremen vagyok bejelentkezve.

Inviteles modemmel netezek, vistában hogyan kell beállítani a netet?
Segítsetek lécci (sajna angol verziójú az op. rendszer, az angol pedig nem erősségem).

[ Szerkesztve ]

psn id: zsonom

(#10584) rétisün válasza Barthezz2 (#10581) üzenetére


rétisün
veterán

passz...azt tuti, hogy nálam nincs benn az msconfigban a rendszerindítás fülön. most nézem, időkorlát itt is van, csak éppen nem fogja tudni az xp-t alapértelmezett rendszernek beállitani, és ugye az volt kérdés, azt hogy lehet.

bozsik84: adsl esetében ugyanugy, mint xp-nél. vezérlőpult, hálózati és megosztási központ, kapcsolat vagy hálózat beállitása. (angolul most nem tudom hirtelen)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10585) Barthezz2 válasza netmesterke (#10582) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem az home basic alatt nem jól mérte...ekkora különbség elég különös. Nekem a 3100+ os amd 8 órás videókodolás után volt 43 fokos..
rétisün: tudom hogy az volt az alapkérdés, de mondom nekem úgy rémlik hogy ott volt, elhiszem hogy neked nincs, s lehet én emlékszem rosszul.. Amúgy én xp alól indítva tettem fel a vista-t, nem lehet hogy azért? Ha te is akkor az én memóriám hagy ki..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10586) Bali27 válasza #16820480 (#10567) üzenetére


Bali27
addikt

Hát igen.. A Sidebar az tényleg ugy van ahogy mondod..
Keleti nyelvet mire használod? (NEM AKAROK INDISZKRÉT LENNI CSAK ÉRDEKEL:) )
Én a Fax, mega távoli kezelés stbt benthagytam, mert akésöbbiekben nem tudom h lehet e rá szükségem.. Most per pil nincs, de majd letiltom, és igazából szinte semmit se foglalnak.Azok foglalnak sokat amiket leirtam +a nyomtatók(700mb) 64 bites az oprendszerem, és inkább fenthagytam a drivereit, mivel ritka a 64 bites driver nyomtatókhoz ugy tudom.. De nekem is 5 giga az install...

(#10587) netmesterke válasza Barthezz2 (#10585) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Pedig sztem jól mérte:D Mindenesetre érzésre is hüvosebb...

(#10588) Romeo23 válasza Anthony28 (#10577) üzenetére


Romeo23
tag

Én nem is állítottam hogy ez előnye lenne...

Project Torque nickem: PeArp80

(#10589) Anthony28 válasza Romeo23 (#10588) üzenetére


Anthony28
őstag

Tudom. ;) Csak az egymás utáni kérdéseidből ez jött le.Egyébként pedig Qurva sok helyen le van írva a topikban hogy melyik jobb és miben jobb.Ott van bal oldalt a kereső beírod hogy Vista 64bit aztán kiadja a hsz-eket, tehát napokig nem is kell visszaolvasnod. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#10590) Barthezz2 válasza netmesterke (#10587) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor nem tudom, mindenesetre elég érdekes ekkora hömérsékletkülönbség. Marad az hogy örülj neki hogy hüvös a procid.

Everybody lies.

(#10591) netmesterke válasza Barthezz2 (#10590) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Hát örülök is neki:D Ráadásul van Aero-m is! Az még érdekes hogy tegnap 3,5 GB volt a Vista, ma meg 9,5 GB

(#10592) Barthezz2 válasza netmesterke (#10591) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát igen, szoktak ilyenek történni. Eressz rá egy lemezkarbantartót! Meg tudom ajánlani a ccleaner nevü programot épp az előbb gyalult le nálam 4 gigát.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10593) #19103744 válasza Barthezz2 (#10560) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ultimatevan fent, de én nem tok angolul, így foggalmam sincs hogy fogjak hozzá. :F

(#10594) rétisün válasza #19103744 (#10593) üzenetére


rétisün
veterán

ez alapján próbáld meg, asszem rejtett (hidden ?) frissítésként fogod csak megtalálni az update-n.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10595) CSorBA válasza rétisün (#10584) üzenetére


CSorBA
őstag

az msconfig -> rendszerindítás nem rakja be, de sajátgép -> tulajdonságok -> speciális rendszerbeállítások -> indítás és helyreállítás, ott ki lehet választani... (mikor 2 rendszer volt nálam fent, és még minden működött helyeesen, ott kitudtam gond nélkül... :) )

(#10596) Barthezz2 válasza #19103744 (#10593) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mire megpróbáltam leírni megelöztek..
Nekem minden nyelv sima frissítés volt, nem rejtett

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10597) netmesterke válasza Barthezz2 (#10592) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Nemtom mire fel eszik ennyi helyet, egyelőre elférek, a 38 GB-os rendszer - partíción van még 15-16 GB szabad. Igazából azt remélem hogy nem fog a későbiekben ennél már sokkal több helyet elfoglalni. A Home Basic 2 hónap után 8 GB-ra hízott fel asszem. Haver Ultimate-je meg most 12 GB:D
Egyébként még amit nem értek, hogy hogy lehet az hogy az élény-indexben pl az ATI X200M csak 2,5 (első mérésre csak 2,3, Home Basic alatt pedig elsőre 2,5, másodjára 2,6, gyárilag 2,4) pontot kapott, míg az X1100, ami elmélitelileg 50 MHz-el lassabb RAMDAC sebességgel rendelkezik 2,9 pontot kapott az Aero-ra....míg a 3D-re mindkettő 3,0 egészet. Az X200-az enyém az X1100 Haveré. Ja, és ismerős X3100-as GMA-ja pedig 2,4-et kapott......
Az X200M CoreDuo T2450 és 2GB Ram mellett csücsül, az X1100 X2 TL-50 és 1 GB Ram mellett, az X3100 pedig CoreDuo T2300 és 1 GB Ram mellett.....
Lehet hogy az X1100 azért gyorsabb mert AMD-s a komplett cucc mellette? :))

[ Szerkesztve ]

(#10598) rétisün válasza CSorBA (#10595) üzenetére


rétisün
veterán

kösz, bár nálam jó a bootolás (hanem, easybcd-vel még mindig meg tudtam oldni) itt volt kérdés.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10599) Barthezz2 válasza netmesterke (#10597) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az élményindexre én nem adok, egyrészt driver stb is befolyásolja
Nekem 32bit ultimate sp1-el a windows mappa 9,5 giga

Everybody lies.

(#10600) netmesterke válasza Barthezz2 (#10599) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Neked mennyit adott a gépedre a Vista egyébként? Kíváncsi vagyok milyen gépre milyen értékeket dob ki.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.