Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) pok.tom válasza Bali27 (#10286) üzenetére


pok.tom
aktív tag

jó csak mennek fel a memória árak megint:D

(#10302) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Nem teljesen ide kapcsolódik de részben igen. Mire jó az intel chipset driver? Mert felraktam vista 64-re és elszállt a netem!!! Sehogy sem tudtam letörölni úgyhogy vissza kellett állítanom ghostból.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10303) RI/OS válasza Pocak89 (#10302) üzenetére


RI/OS
őstag

Igazából semmire, frissebb mint a gyári vistás kb ennyi. Semmilyen különbséget nem lehet észrevenni.
10299: nézz körül az updaten, van erre javítás, de magától nem tölti le.
10288: ez sd kártyákkal kapcsolatos frissítés, szóval szerintem csak érzéki csalódás, hogy azóta lassabb, legalábbis a videókártyákhoz biztos nincs köze.

[ Szerkesztve ]

(#10304) s7evcsenko válasza rétisün (#10291) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Most végeztem a Vista újratelepítésével.... :W
Ezek szerint a crackelt vistánál nem érvényes a helyreállítás!!! ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10305) Fori23 válasza Pocak89 (#10302) üzenetére


Fori23
őstag

Intel oldalán a legfrisebbel (8.3.1.1009) nekem is voltak gondok, viszont amit az asus support a lapomhoz ír (8.3.0.1013- neked is), az jó.

#10300- nem tudok ilyet sajnos

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#10306) Pocak89 válasza Fori23 (#10305) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én azt szedtem le az asustól. A telepítés rendben volt. Csak utána a tűzfal észlelt egy új hálózatot és onnét vége volt a netnek. Egy másik ip-t akart használni. Mindent összenéztem de nem találtam semmit.

És egyébként hogyan lehet letörölni ha esetleg újra felraknám? :D

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10307) Fori23 válasza Pocak89 (#10306) üzenetére


Fori23
őstag

Nekem meg avval tuti lett :D - szintén 64bit
Sehogy. Visszaállítani tudod az előzőre, vagy vmi más verziót raksz fel, ami felülírja.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#10308) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
SP1-et használó közül észrevette valaki hogy az alvó állapot nem jó? Mert ha abba teszem blue screen-el ujraindul mihelyist vissaz akarom tenni normál állapotba.....

(#10309) Pocak89 válasza Fori23 (#10307) üzenetére


Pocak89
aktív tag

De egyébként ez mire jó? jobb lesz tőle vmi? És "visszaállítani az előzőre" hogy tudom?

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10310) Fori23 válasza Pocak89 (#10309) üzenetére


Fori23
őstag

Pl. a kedved jobb lesz tőle, ha minden jól működik :C
Viszállítani az Eszközkezelőben lehet, de mivel ez elég sok ilesztőt telepít- 965chip, ICH8- core,- usb,- SMBus...- inkább hanyagolnám. Lehet még próbálkozni régebbi verzióval.....És ha minden fajinul megy amit a vista alpból felpakolt, akkor hagyhatod azt is

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#10311) Biga123


Biga123
addikt

Azért ez egy kicsit vérlázító...hogy a 32-bites Vista alapból nem kezek 4GB ramot...

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10312) Thrawn válasza Biga123 (#10311) üzenetére


Thrawn
félisten

Alapból kezel 4 GB ramot :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10313) Myers


Myers
senior tag

Üdv!

Kéne egy kis segítség. Tesómnak akarok telefonos segítséget nyújtani. Az kérdés az, hogy lehet egy programot eltávolítani Vista alatt.

A probléma az, hogy nekem nincs vistám, tesóm fullra nem ért hozzá, ráadásul ez egy angol vista.
Tehát részletesen el kell neki mondanom, hogy mikor melyik gombbal hova kattintson, viszont így látatlanban nehéz.

Gondolom a start/control panel-lel kell kezdeni. :) Kérdés, hogyan tovább? :F (Angol vistáról van szó!)

http://www.muszaj.hu/

(#10314) frames válasza Biga123 (#10311) üzenetére


frames
tag

4 gigát kezel összesen. Videómemóriával, Ram-mal, egyébbel együtt

[ Szerkesztve ]

(#10315) rétisün válasza s7evcsenko (#10304) üzenetére


rétisün
veterán

hát azért ezt így nem merném kijelenteni...nekem is voltcrackelt vistám, és nálam működött.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10316) netmesterke válasza frames (#10314) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Azért ez vérlázító hogy egyeseknek 4 GB ramjuk van :)) vagy több

(#10317) Bali27 válasza netmesterke (#10316) üzenetére


Bali27
addikt

Mert? Miért? Speciel akimnek 4 giga ramja van mert dolgozik a géppel?
Nekem pl 4 giga van.. MOst gondolkodok h mi lenne ha 8at raknék bele:)

[ Szerkesztve ]

(#10318) Thrawn válasza Bali27 (#10317) üzenetére


Thrawn
félisten

Vérlázító! :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10319) rétisün válasza Myers (#10313) üzenetére


rétisün
veterán

igen, control panel, add/remove programs, aztán megkeresi a szóban forgó programot, és remove vagy uninstall lesz az eltávolítás. így látatlanban kb. ennyi....

Bali27: mi lenne? ha van 64bites vistád, semmi se lenne, használná a 8 gigát. :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10320) s7evcsenko válasza rétisün (#10315) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hát akkor nem tudom! :U
Nálam is úgy nézett ki, hogy elindul, de betöltés felénél kidobta, hogy "mbr" hiba!
:W

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10321) Myers válasza rétisün (#10319) üzenetére


Myers
senior tag

Kössz!

http://www.muszaj.hu/

(#10322) viktor82 válasza Bali27 (#10317) üzenetére


viktor82
őstag

Ezen már én is gondolkodtam!A 8 gigán!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10323) netmesterke válasza Thrawn (#10318) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Bizony az! Én nekem csak 2 GB van::D :))

(#10324) rétisün válasza s7evcsenko (#10320) üzenetére


rétisün
veterán

ha mbr (master boot record) hibát írt, akkor az valószínűleg nem a crackelt vista miatt van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10325) akaido válasza Attila_26 (#10261) üzenetére


akaido
addikt

Pl a masterboot record miatt:
http://www.removevista.com/
http://www.windowsreinstall.com/winvista/uninstall/

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10326) éN79 válasza netmesterke (#10308) üzenetére


éN79
addikt

Most kipróbáltam, tökéletesen jó nálam az STR altatás módban.

(#10327) Biga123 válasza frames (#10314) üzenetére


Biga123
addikt

Éljen...
És mért nem tudták megoldani hogy mondjuk a Vramot ezen a 4en felül tudja kezelni...
Hát elismerésem a Microsoftnak....

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10328) Thrawn válasza Biga123 (#10327) üzenetére


Thrawn
félisten

Meg tudták volna oldani ha akarják. De nem akarták. Használj 64 bitest és meg van oldva ez a problémád. Vagy írj egy olyan 32 bites oprencert ami kezel többet ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10329) rétisün válasza Biga123 (#10327) üzenetére


rétisün
veterán

egyik 32 bites oprendszer sem tud 4 gigánál többet megcímezni/használni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10330) Thrawn válasza rétisün (#10329) üzenetére


Thrawn
félisten

Nana! Óvatosan az ilyen kijelentésekkel: Link vagy Link ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10331) Biga123 válasza Thrawn (#10328) üzenetére


Biga123
addikt

Az van fennt..csak nagyon sok probléma van vele kompatibilitási téren....
Asszem elkezdem írni a saját oprenceremet...10-20 év és kész is lesz.. :DD
De a zért nyugtassatok meg hogy nem csak én vagyok felháborodva.... ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10332) Biga123


Biga123
addikt

oprencer ??? oprendszer???? :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#10333) rétisün válasza Thrawn (#10330) üzenetére


rétisün
veterán

ööö...akkor ezt rosszul tudtam. sebaj, megin tanultam valamit, kösz! :R akkor viszont (ha ez direkt van lekorlátozva) valahogy ki lehet játszani, nem?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10334) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Szerintem nincs annyi gond a 64bittel. Én is azt használom 4GB rammal :)

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10335) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Abba kellene segítség, hogy szeretném a gépemre felrakni vistát, de nem tudom, mert nem fogadja el a videokártyám szoftverjét.
Mit tudok ilyenkor csinálni?
ATI RADEON 9600 -asom van.
Van erre valami megoldás? Tanácsolták, hogy probáljam meg az ATI honlapjárol leszedni, de ott annyi minden van...........De ha valaki megmondaná, hogy melyiket kell, megköszönném.

(#10336) Thrawn válasza rétisün (#10333) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem lehet :(

kovaripeti: [link]
Option 1: driver + angol CCC
Option 2: driver + választható nyelvű ccc

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10337) viktor82 válasza Thrawn (#10330) üzenetére


viktor82
őstag

Akkor mért nem ismeri a vista 32 bit a 4 gigánál több memóriát,ezt igy akarták,hogy az emberek térjenek át a 64bit-re!De mire jó ez?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10338) Thrawn válasza viktor82 (#10337) üzenetére


Thrawn
félisten

Az okokról kérdezd a Microsoft-ot, erről nekem fogalmam sincs.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10339) rétisün válasza viktor82 (#10337) üzenetére


rétisün
veterán

vegyék meg hozzá a 64 bites procikat, stb., stb. üzlet, üzlet, üzlet. ennyi, kissé leegyszerűsítve a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10340) kovaripeti válasza Thrawn (#10336) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Thrawn

Akkor vegyem le az option 1-en a Catalyst Software Suite (32 bit) English Only-t, és ezt telepitsem fel a videokártya szoftverje helyett? azt akkor nem is kell?

Vagy az option 2-t vegyem inkább? ott mind a kettőt le kell akkor? És ott melyiket kell előbb felrakni? A drivert, vagy a ccc-t?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10341) PTamass válasza viktor82 (#10337) üzenetére


PTamass
csendes tag

Olvass utána... www.start64.hu ...Mi az a 64 bit? Kezdőknek !!!!

"a 32 bites operációs rendszer maximum 4 GB memóriát képes megcímezni (65536x65536)" ebbe beletartozik a videókártya memóriája is!

(#10342) Thrawn válasza kovaripeti (#10340) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha magyar a Vista-d akkor a 2-at válaszd. Töltsd le a drivert és a magyar CCC-t. Először a drivert tedd fel.
A videókártya szoftvere alatt mit értesz?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10343) kovaripeti válasza Thrawn (#10342) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm. A videokártya szoftverje alatt a a kártya telepítő lemezére gondoltam.Akkor azt ne is futtassam végig?

(#10344) viktor82 válasza PTamass (#10341) üzenetére


viktor82
őstag

Én tudok minden a 64bit-l azt is használok,csak a szerver rendszerben a 32bit 64gb-t is ismer!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10345) viktor82 válasza Thrawn (#10338) üzenetére


viktor82
őstag

Nagyobb sávszélesség,nagyobb teljesitmény elvileg!Szerintem igy gondolkozik a microsoft!Csak ebbe a szoftvergyártók is beleszólnak,mert láttam 64bit-s rendszeren programot ami lassabb volt mint a 32bitesen!PL_winrar3.7

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10346) #65675776 válasza viktor82 (#10344) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sőt, akár 128GiB-ot is.

Kijátszani meg az AWE hiánya miatt nem lehet.

(#10347) Thrawn válasza kovaripeti (#10343) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt ne, tedd el emlékbe valamelyik fiókod mélyére :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10348) kovaripeti válasza Thrawn (#10347) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Thrawn

Köszönöm a segítséget!!!!!!!!

(#10349) KerteszB


KerteszB
tag

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy problémám. Van egy Acer Aspire 7720G notim, amin ha játékot indítok el, akkor elkezd akadni (kb. 5-10 másodpercenként megáll egy pillanatra, nem olyan akadozám, mint mikor nem bírja a vga), majd pedig lefagy a játék, ekkor ctrl+alt+del, kilép a windowsba és valami olyasmit ír, hogy a játék ismeretlen okból leállt, a hibajelentést elküldi a microsoftnak, de nem talál megoldást rá, mindeközben kiírja lent a tálcán buborékban, hogy a nvidia illesztőprogramja egy pillanatra leállt, de már újraindult és rendben működik.
A következő játékokkal próbáltam: COD4, HL2 episode 1, Battlefield 1942, Crysis, NFS Most Wanted.

Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a megoldás? Szerintem a nvidia drivere okozza a bajt, de nem találtam másik drivert.

A gép a következőképpen néz ki: Intel T7500 CPU, 2gb ram, Intel PM965 chipset, nvidia 8600m GT vga, jogtiszta windows vista home premium, a vga driver verziója 156.55-ös.

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#10350) Thrawn válasza KerteszB (#10349) üzenetére


Thrawn
félisten

Telepítsd és futtasd a játékokat rendszergazdaként. Ha kell próbáld XP kompatibilitási módban indítani őket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.