Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok.
Miért nem engedi a vista nagyobb felbontásra tenni a képernyőt? 1024*768 ason van és nekem 1600*1050 re kéne. Ati x 1950PRo 512 PCIE vga kártyám, van és xpvel sikerült arra állítanom. Mi lehet a baj?
Előre is köszi. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#32002) harry3 válasza Aston Deen (#32000) üzenetére


harry3
őstag

1. A Mappabeállítások megnyitásához kattintson a Start gombra, kattintson a Vezérlőpult parancsra, kattintson a Megjelenés és személyes beállítások segédeszközre, végül kattintson a Mappabeállítások gombra.
2.Kattintson a Nézet fülre.
3.A Speciális beállítások csoport Rejtett fájlok és mappák beállításában jelölje be a megjelenítése választógombot, és az OK gombra kattintva zárja be a párbeszédpanelt.

(#32003) |kisbandi| válasza harry3 (#32002) üzenetére


|kisbandi|
tag

Az első 2 pont stimmel, de a 3. nem teljes. Ahhoz, hogy a Documents and Settings is látszódjon (minek?), ki kell szedni a pipát a következő feliratú sor elől:
Az operációs rendszer védett fájljainak elrejtése

Aston Deen: a C:\Users mappát viszont ezen módosítások nélkül is látnod kéne.

[ Szerkesztve ]

(#32004) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Üdv! Olyan problémám van kb. egy hónapja hogy játékoknál megáll a kép majd fekete képernyő és visszajön rendesen a kép. Ezalatt a tálcán megjelenik sárga !-jel hogy a képernyő illesztő nem válaszolt. Frissítve van a videó driver is. Vista x64-em van. Haverom laptop-hoz vist 32bitet kapott és azon meg ha youtube-on videót teljes képernyőre rak akkor csinálja ezt. Lehet valamit kezdeni ezzel?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#32005) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Képernyőméret megoldva, nem engedte mert rá volt dugva az lcd tv- a tv kimenetre. Lekapcsoltam a vistán belül és akkor lehetett állítani nagyobbra.

Hang probléma van most. 5.1es hangrednszerem van, és a probléma az hogy nem osztja el a hangokat egyenletesen az 5.1 es hangszórókra csak az első 3 szól center jobb bal és a mély. A hátsólk nem is szólnak. Míg az xp nél elosztotta a hangot egyenletesen mint az összes hangszóróra és mélynyomóra és így fainul szólt. Alplapi hangkártyám van Asus p5K lapom van. Esetleg mit kéne állítgatnom, hogy olyan legyen mint az xpnél?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#32006) sonykor


sonykor
tag

Frissítési figyelmeztetés jelent meg a starmenüben: [link].

Csak akkor lehet lefrissíteni amikor kikapcsolom a gépet? Ennek mi az értelme? Előbb miért nem lehet?

(#32007) Core2duo6600 válasza sti10p (#31991) üzenetére


Core2duo6600
veterán

én semmiet sem használok
tempet kézzel talarítom

(#31992) cascada

A Switchel / routerral lesz ott gond.
TCP / IP protokolt használ a windows renszwer már elég régóta.
137, 139 ig a portokat asszem, a konkrét adatátvitel legalábbis.
szinkronizálás meg egyéb mehet másol is.

(#31995) puttputt
Biosban az EZFLASH vagy hogy hivjék, és minden alapon legyen
Load to defaultot adj ki neki.

(#31996) retes
UAC, nem érdemes kikapcsolnhi.

(#31997) Skizz
post utan, F8, majd enable vga mode

(#32006) sonykor
Bármikor, ez egy plusz kedvesség, hogy megcsinálja, majd ledál, ha bemégy a Ms updatebe, akkor ott lesz a lehetőség a kézi frissitésre isw

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32008) negyedes


negyedes
addikt

Sziasztok!

Van itt egy ki történetem amit minap esett meg velem.

Uncsim most most akar venni notit, érettségi után. Kinézett magának egy Acer-t 3 GB 256 MB Ati kártya stb. Montam neki, hogy jó lesz, de neki nem kell rá OS, mert tesz rá ""lopott" wint. :Y Mondom, hogy 210 ezres laposra nem ártana orig OS(jobb ha eredeti), erre Ő:jó lesz majd a lopott. A ráadás az, hogy XP akar rárakni. Már az anyja is beszállt abba, hogy jó rá az XP meg minek eredeti win rá :W . A Vista az syar és nem kell, mert azt mondta egy csávó.... :W

Miért ilyen idióták az emberek??? Nem vagyok MS fan, de azért nem ártana rá eredeti win és még kapna hozzá recovery dvd-t, meg hát az orig win előnyei:) . Néha nagyon fáj az emberek idiotizmusa.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32009) Core2duo6600 válasza negyedes (#32008) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát ha valaki kretén akkor ezzel nem tudsz mit kezdeni, de egy új laposra nem hiszem, hogy könnyen fog xp ét tenni, ugyanis nincsenes hozzá driverek.
Gari szempontból, HP, vagy DELL, a javasolt.
Még a Toshiba is jó, de drága, no nem mintha a DELL nem lenne az, de egyes helyeken 4 éb gari van hozzá, ami nem elhanyagolható.

Acernek, és az Asus nak nincs Magyarországi szervízképviselete, így qrva hosszú a gariztatás, ha egyaltalán visszakapod a géped.

Ha meg ragaszkodik az xp hez jelentsd ki, hogy nem te fogod neki megcsinálni.
És a vista azért ma már jobb mint az xp, minden téren, a laptop meg nem játékra való, de ma már ezen a téren sincs hátrányban a vista.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32010) negyedes válasza Core2duo6600 (#32009) üzenetére


negyedes
addikt

Neki csak Acer jo :U . Ha en nem csinalom meg akkor oda adja masnak, de ketlem, hogy meg tudja csinalni az illeto. De majd belatja, hogy jobb.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32011) Janoex


Janoex
tag

sziasztok elöször is szeretnék kérdezni,hogy ez normális dolog hogy a vistának egy 20 gigás particiot adtam meg és 800 mega szabad helyem van :W
és alig van fenn program.

(#32012) Nyiscsák válasza Janoex (#32011) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Gondolom a hibernálás meg a rendszervisszaállítás be van kapcsolva!

(#32013) negyedes válasza Janoex (#32011) üzenetére


negyedes
addikt

Nincs veletlenul olyan rajtett mappa, hogy: old.windows/oldwindows/windows.old vagy valami hasonlo?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32014) Moonline. válasza Janoex (#32011) üzenetére


Moonline.
aktív tag

20 gigás kevés. Kapcsold ki a rendszervisszaállítást + tegyél fel vmi pucoló programot, pl Ccleanert, de ígyis hamar be fog telni az a 20 giga...tapasztalat :)

(#32015) pete_21 válasza negyedes (#32010) üzenetére


pete_21
addikt

Notinál főleg számít az, hogy Vista vagy XP, mivel az előbbinek jóval fejlettebb az energiadazdálkodása. Múltkor írta is valaki, hogy Vistával 1,5 órával tovább bírja egy feltöltéssel a notija. :)
Ha most érettségizik az illető, akkor ha továbbtanul, könnyen lehet, hogy az egyetemen/fősulin legálisan hozzájuthat majd a Microsoft termékekhez. És akkor már csak nem akar XP-t használni, ha ott van ingyen a Vista... :)

(#32016) Superman


Superman
nagyúr

64 bites Vistát használok. A gondom az, hogy fel akarom installálni a legújabb Flash Player-t, mert egy filmmegosztó oldalhoz az kell. De sehogyan sem tudom feltenni. Tudom, hogy a 64 bites IE 8-at nem támogatja az Adobe, éppen ezért 32 bites IE 8-al próbálkoztam.

Csakhogy alul, a Menu bar-on kiírja, hogy "Error on page" és ezek után hiába lépek tovább az installálási oldalra, semmi sem történik, nem dobja fel a szokásos ablakot. A weblap kompatibilitási módban van, egyszóval ez nem okozhatja. Firefox alá simán felment, ott nem volt gond. A Windows frissítve van, minden frissítés felrakva.

Valami ötlet?

(#32017) negyedes válasza pete_21 (#32015) üzenetére


negyedes
addikt

En is benne vagyok a campus programba, de nem tudom, hogy az O egyetemen van-e lehetoseg reggelni ra.

Nalam is sokkal jobban birja az aksi Vista alatt, de ramhiany miatt marad az XP, de nyarara valszeg lesz bovites, vagy lehet uj noti(valsagtol fugg :((( ).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32018) pete_21 válasza negyedes (#32017) üzenetére


pete_21
addikt

Hátha lesz neki is lehetősége rá... :)
Akkor gondolom nem lesz ellenvetése a legális Vista ellen.
Új gépre tényleg nem éri meg XP-t rakni, nem értem, hogy gondolja az illető, hogy egy 2001-es oprendszer teljesen kihasználja az új hardvereit...

(#32019) negyedes válasza pete_21 (#32018) üzenetére


negyedes
addikt

Engem ket dolog idegesit:
1. lassan 9 eves rendszert akar feltenni egy vadiuj(valszeg csak vistara kiadott gep) gepre.
2. Megvan hozza a lehetosege, hogy eredeti win legyen rajta(raadasul ebben a szeriaban nincs is freedosos gep, en meg nem lattam volna Acer lapost OS nelkul) es nem akarja. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32020) pete_21 válasza negyedes (#32019) üzenetére


pete_21
addikt

Előfordul az is, hogy az új hardverek Vista-only-k, tehát XP fel sem ismeri őket. Így nehéz lesz XP-t használnia ;)
Asszem OS nélkül már nem árulhatnak gépet, valaminek muszáj rajta lenni, legyen az DOS vagy Linux. De tényleg simán vehetne egy élőtelepített Vistát...
Komolyan nem értem én se, hogy miért ragaszkodik az XP-hez. A supportot is hamarosan megszüntetik, de valamilyen szinten asszem már meg is szüntették. Talán már csak biztonsági réseket foltozgatnak rajta.
Mondd meg neki, hogy hiába lesz jó procija, meg sok ramja, ha az XP nem használja ki, nem sokra megy az adott hardverekkel. Ha ebből sem ért, akkor ne foglalkozz vele. :)

(#32021) ballington


ballington
addikt

hola!
acad2010-et akarok telepíteni, és kell neki directx runtime.
fenn van a vista sp1, nomeg feltettem a legújabb directx runtime-t de nem ismeri fel.
hol lehet megnézni, hogy melyik directx van fenn?
illetve még az a kérdésem, hogy befolyásolja-e az, hogy külön nem tettem fel az alaplapi driver-t meg semmit, mert vista telepítése után egyből lett net meg hangis, így nem foglalkoztam vele.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#32022) [HUN]Zolee válasza ballington (#32021) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Hát én azért a chipset drivert feltenném :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#32023) Superman válasza ballington (#32021) üzenetére


Superman
nagyúr

Azért csak tegyél fel mindent, különösen a chipset drivert. A DX verziószámát (ha jól értem ezt akarod) úgy tudod leggyorsabban megnézni, hogy a Start menü keresés ablakába begépeled "dxdiag" és entert nyomsz.

(#32024) Core2duo6600 válasza Janoex (#32011) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen normális is lehet, ki lehet belőle törölni fvaloamennnyi nem használt file-t
De sokkal kisebb nem lesz
én egy 100 gigasat adtam neki miután beidegeltem :)

(#32021) ballington
Az az adott géptől függ.
az én gépemnél, csak az inteltől származó infudate nevezetű chipsetakármit tettem fel.
Sokszor javul a teljesítmény, igaz az egyiknél pont az ellenkezője volt.
Ekkor meg
reinstall volt.
DX problémára.

A VGA kari driverét tett fel a legfrissebb nem beta állapotú drivert.
Nvidia vagy Ati tól leszedve.
Ha vistad van akkor dx 10 ed van.
amennyiben az acad naqk dx 9 kell, akkor ezt külön kell telepíteni, ms oldalán fent van.
Azért kell külön feltenni, mert nincs átjárás a 2 dx közt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32025) ballington válasza Core2duo6600 (#32024) üzenetére


ballington
addikt

feltettem a microsoft oldaláról a dx9-es runtime-ból a legfrissebbet, de nem fogadta el.

más téma:
van 2 vinyó, az egyiken vista (primary) a másikon xp (secondary). úgy akarom telepíteni, hogy megjelenjen az op-választó menü a post képernyőt követően. Milyen sorrendben kell telepíteni az op-okat, illetve ki kell-e iktatni a telepítés során az egyik vinyót?
alapból a vista-t akarom használni, de kell néha az xp is.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#32026) Core2duo6600 válasza ballington (#32025) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A vistat másodjára, ha tud a lapod olyat, hogy egy gombra bejön a boot menű, akkor az is megfelelő választás lehet.
És csak akkor fogja magától betenni az xp ét, ha az már telepítve van, és rajta van a gépen.
De van progi is amivel utólag lehet állítgatni.
Én a biosos megoldást választottam.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32027) negyedes válasza ballington (#32025) üzenetére


negyedes
addikt

Elso XP utanna Vista, ha nem ismerne fel akkor az egyik rendszerben a boot.ini fileba teszel meg egy sort a masik OS bootparametereivel es indulni is fog.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32028) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Egy HDD c: partíción XP volt, utánna a másik partícióra felraktam Vistat. Működtek együtt szépen, bootolásnál ki lehetett választani melyik kell...

XP újratelepítés történt a C:-n , azóta nincs választási lehetőség boot során. Vista gyakorlatilag eltűnt.
Mit kellene tennem, hogy a Vistát ne kelljen újra húzni és hozzáférhessek?

Köszönöm előre is!

(#32029) Core2duo6600 válasza Bertiee (#32028) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Fogod pl a Vistabootpro - t vagy Easy bcd éd és beleteszed.
http://neosmart.net/dl.php?id=1

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32030) 19870820


19870820
senior tag

hali nem tudja valaki hogy miért lehet az hogy eredeti windows vista home basic-omat miért nem engedte simán aktiválni gép ujratelepités után? Csak telefonon tudtam megcsinálni.Gépembe semmi nem változott,csak egy ujratelepitést csináltam.Van valami korlátozás hogy hányszor lehet felrakni a gépre a vistát? Köszi a segitséget elöre is.

(#32031) Core2duo6600 válasza 19870820 (#32030) üzenetére


Core2duo6600
veterán

OEM esetében asszem 3 szor lehet aktiválni, hogy mire fel azt nem tudom, mivel ha legális akkor akár ha úgy tartja kedvem naponta formázhatom nem .....

Vkiszont a minap telepítettem egy DELL gépet vistával lett véve, Busines el, amihez van ugye XP sp2 már sp3 downgrade jog, valami oknál fogva az volt fent a gépen én tettem rá a vistat teljes értékű volt a telepítő boot meg minden
kódot nem kért, aktiválni nem kellett.
.
Persze DELL féle korong volt.

Viszont ha most tetted elősször újra a gépet, lehet kalóz vista esete áll fent, pl átvertek, vagy az ms nél hibáztak és a kód más csomagba is belekerült, vagy a serverrel volt gond ez is megesett már.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32032) 19870820 válasza Core2duo6600 (#32031) üzenetére


19870820
senior tag

hát kb 30szor raktam fel már :DD Amugy totál eredeti 22kért vettem rendes hologrammos dvd,aktiváló kóddal és eddig még müködött is vele rendesen.Most meg valamiért csak ez az ingyenes aktiválás ment. :U
Ja amugy tényleg OEM,de mondom én már nagyon sokszar ujra raktam és aktiváltam is.Amugy telefonon hányszor lehet aktiválni? Csak hogy mihez tartsam magam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32033) |kisbandi| válasza 19870820 (#32030) üzenetére


|kisbandi|
tag

Idézet a Microsoft ide vonatkozó oldaláról:

A Windows tetszőleges számú alkalommal aktiválható, az újraaktiválás azonban a Windows beszerzésének módjától függ.

Ha a Windows Vista rendszert kiskereskedelmi forrásból (dobozban) szerezte be, az aktiválást az első öt alkalommal az interneten keresztül végezheti el. Az ezt követő aktiválásokat már telefonon kell elvégeznie.

Ha a Windows Vista rendszerre már a számítógépre telepítve tett szert, az újratelepítést követően nincs szükség további aktiválási lépésekre, kivéve, ha a számítógépen lényeges hardvermódosításokat végeztek.

Bővebb infó itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32034) 19870820 válasza |kisbandi| (#32033) üzenetére


19870820
senior tag

és telefonon akárhányszor lehet? vagy ez jó kérdés?Szerinted miért csak telefonon engedte most? eddig csak rámentem az online aktiválásra és már aktiválta is.Amugy OEM verziós van.
Most annyival másképp raktam fel a vistát hogy most nem raktam fel alaplapi drivert.Ettöl lehet hogy ujra kell aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#32035) Bertiee válasza Core2duo6600 (#32029) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Siker, köszönöm! :R

(#32036) |kisbandi| válasza 19870820 (#32034) üzenetére


|kisbandi|
tag

A linkelt oldalon leírtaknál nincs pontosabb infóm, én is csak onnan tudok tájékozódni. Ott keresd a választ ezekre a kérdésekre.

(#32037) naot


naot
tag

Sziasztok!

Hogy lehet a Vistát formatálni telepítő DVD nélkül?

Üdv.

(#32038) DerStauner


DerStauner
senior tag

van egy pen-drive-om, a hd4850-hez kaptam.

működik is rendesen.

többnyire bedugva hagyom a gépen, és úgy kapcsolom ki a gépet.

problémám az, hogy már egy jó ideje, a bootolási folyamat során, kiírja a rendszer, hogy néhány meghajtónak vizsgálni kell a konzisztenciáját, ez pedig a h: (ez a pendrive). a pendrive fájlrendszere fat. miután befejezte a vizsgálatot (néha a pendrive-on lévő könyvtárakból kérdés nélkül fájlt csinál), a c:-re pedig lefuttat egy chkdsk-t.

miért csinálja ezt a pendrive-val? miért csinálja ezt bootoláskor? korábban is bedugva hagytam, és akkor nem csinálta.

(#32039) Bajnokfoto


Bajnokfoto
csendes tag

Sziasztok!

Úgy gondolom, hogy egy általános problémával állok szemben de mégsem találok rá megoldást.
Pár napja autómatikusan resetel a gép, amikor akarok boot-olni, azt írja, hogy a ntoskrnl.exe hibás file (corrupt), és hogy javítsam ki a file-t a Vista dvd-vel (eredeti).Meg is tettem, minden ok, de ha huzamosabb ideig ki van kapcsolva a gép és bekapcsolom akkor ezt újra megcsinálja esetenként kék halál kíséretében. Mit lehet tenni ilyenkor? Az érdekes pedig az hogy ennek a fájlnak a system32-ben lenne a helye de ott nincs.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Studio Manager / Lead Photographer

(#32040) |kisbandi| válasza naot (#32037) üzenetére


|kisbandi|
tag

Mivel maga alatt nem tud fát vágni, kell valami, ami ezt megcsinálja, amikor nem fut a rendszer. Ez történhet egy telepítőlemezről (nem fontos, hogy Vistás legyen), egy másik OS alól, vagy valamilyen live CD/DVD közreműködésével.

[ Szerkesztve ]

(#32041) JackRabbit


JackRabbit
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy kérésem/kérdésem : miért van az, hogy a Vista (Home Premium) leblokkol nekem mindenféle antivirus progit? Most raktam újra nemrég a rendszert, és akartam rá egy normális, de ingyenes antivirus programot rakni. Utánaolvasások alapján leszűkítettem 3-ra a lehetséges jelöltek számát: Avira, AVG Free vagy Comodo. Csakhogy és de! Ez a drága Vista minden indításnál (mármint a progi indításánál) a lenti hibaüzenetet rakja elém,mindhárom proginál. Kérdésem tehát a következő: hogyan bírhatnám működésre az antivirust?
Válaszokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#32042) naot válasza |kisbandi| (#32040) üzenetére


naot
tag

Köszönöm a választ.

(#32038) DerStauner:

A konkrét probléma számomra nem teljesen világos, de talán érdemes megnézni a BIOS beállításokat, hogy milyen sorrendben, miről bootol a rendszer. Lehet, hogy ott bennmaradt egy USB-ről való indítás. Bár, ha eddig nem csinálta, és nem állítgattál semmit, akkor nem valószínű, hogy ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#32043) Core2duo6600 válasza 19870820 (#32034) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akárhányszor

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32044) JackRabbit válasza JackRabbit (#32041) üzenetére


JackRabbit
csendes tag

Na, fejlemény az ügyben: mostmár ugyanezt a hibaüzentet kapom a Windows Live Messengerrel is, amit pedig nem is telepítettem fel (Program Filesban ott van, de telepített programok listájánál már nincs, tehát következtetésképp uninstallálni sem tudom...). Ötlet valakinek?

(#32045) negyedes válasza JackRabbit (#32044) üzenetére


negyedes
addikt

Nem tudom de nekem kicsit fereg szaga van ennek a dolognak, probald meg a kasperskyt vagy barmi mas kergeto progit.

Egyebbkent csak ennelk a negy proginal jelentkezik?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32046) pete_21 válasza JackRabbit (#32044) üzenetére


pete_21
addikt

Eressz rá egy SuperAntispyware -t, és egy Malwarebytes Anti-Malware -t. Ha több víruskereső sem megy, tényleg lehet, hogy valami vírust bekaptál.

(#32047) kali válasza JackRabbit (#32044) üzenetére


kali
legenda

vezérlőpult -> programok -> programok és szolgáltatások -> telepített frissítések megjelenítése

(#32048) JackRabbit válasza kali (#32047) üzenetére


JackRabbit
csendes tag

Köszi a válaszokat fiúk! Akkor mgpróbálkozom a vírusirtással/kereséssel, aztán felrakom a Service Packokat, és ha úgysem megy, írok majd. :R
Egyébként kb. 15 percet ment a gép Windows tűzfallal, mert utána már Avira rajta volt (és most is lent van a tálcán az ikonja, és állítólag működik, de gyakorlatilag nem...). Ennyi idő alatt be lehet kapni egy vírust? Ilyen gyenge lenne a Win tűzfal?

(#32049) TigerCat válasza JackRabbit (#32048) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem semmi gáz a Vista saját tűzfalával, nekem is az megy. Mellette Avast free verzsön és semmi vírus, csak néha jelez, hogy ezt meg azt blokkol...
Más lesz!
:F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32050) JackRabbit válasza TigerCat (#32049) üzenetére


JackRabbit
csendes tag

Na szerintem nem szórakozom tovább...anti malware semmit nem talált, SP1 install után sem ment, úgyhogy újrapakolom a rendszert, addig erre letöltöm a 2 service packot, a drivereket, aztán pendrivera átrakom, gyorsan feltolom őket a notira, aztán akkor meglátjuk mi lesz. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.