Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Tud valaki bármilyen megoldást arra, hogy mobility radeon 9600 alatt fusson az aero felület?
Ez van a laptopomban és sajnos se égen se földön nem találok hozzá drivert, mivel nincs is.
Alternatív megoldás?

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#34002) Hunter2 válasza samgar (#34001) üzenetére


Hunter2
addikt

Sztem az Ati topikban kérdezz rá hátha van valami driver hack hogy támogassa a mobilGPU-t is az adott driver.Nvidiánál szokott működni.

(#34003) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

OEM 32 bites Vista Basic-om van, hivatalosan vettem. Windows Update-n keresztül akartam telepíteni az SP2-t, de nem sikerült. Ezt írja ki: [link]. Net keretrendszer 3.5 már fenn van.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#34004) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!
telepíteni akarok egy programot de hibaüzenetet kapok.
"a program működése leált
zárja be a programot
megoldás keresése az interneten"
(persze nincs megoldás az interneten)
az ablak bezárása után az installshieldes állapotjelző ablak elé ez ugrik fel:
"the installshield engine (ikernel.exe) could not be installed
a rendszer nem találja a megadott fájlt"
tud erre vki megoldást?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#34005) petymeg válasza petymeg (#34004) üzenetére


petymeg
addikt

up!

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#34006) kraftxld válasza petymeg (#34004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Melyik progi ez? Rendszergazdaként futtatva is ugyazez a hiba?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34007) kraftxld válasza VINIKOR (#34003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34008) kraftxld válasza naksys (#34000) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használj értelmesebb progit hozzá pl.: Paragon Partition Manager, Acronis-nak is van rendes partíció kezelője.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34009) superstar89


superstar89
csendes tag

Sziasztok.
A problemam a kovetkezo lenne.
be szerettem volna allitani, hogy a tobbi felhasznaloi fiok, ami nem rendszergazda szintu, az ne ferhessen hozza egyes meghajtokhoz.
Nem vagyok profi, tehat valamit elszurtam, es most szeretnem visszacsinalni, de ugytunik egyedul nemmegy.
Tehat mivel annyira nemertek hozza, ezert kerem a leszolasokat mellozni.
Segitsegetek elore is koszonom!
Mellekeltem egy kepet, hogy hogy is nezunk ki.

arhbshop@gmail.com / +36707509848 / https://linktr.ee/arhbshop

(#34010) Core2duo6600 válasza superstar89 (#34009) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nagyon úgy tünik, hogy a d: meghatóból kizártad magad.
És mivel nincs hozzá jogod, így adni sem tudsz magadnak.

Próbálkozhatsz még a Hyena nevű progival, hátha vissza tudod tenni rá.

Ha nem akkor winyo kiszed, egy másik gépen lemented az adatokat róla, de erre alkalmas lehet egy live linux cd is.

Majd törlőd a particiót és létrehozod az ujjat, azt már a saját rendszeredből.

A jogokról.

Autherciated users

ez azt jelenti, hogy valaki belépett a számítógépedbe, és a rendszer kitelesítette.
Nem piszkáljuk.

System, szintén nem bántjuk.

Administrators, az adott gépen lévő administratorok, ha elveszed a jogot tőle, mint ahogy elvetted akkor jársz úgy, hogy nem tudsz hozzáférni

Users, ebben a csoporban minden felhasználó benne van, aki a gépedet használja, még az administrator is .
De az Admin, + ban benne van az administrators ban is.

Tehát az egy jó megoldás lehet, hogy a users nek nem adsz hozzáférést, de az administrators nak igen, ekkor, ha valaki hozzá akar nyulni, be fogja kérni az administratori jelszót, persze ezek a jogok meg stb igazán domain hálózatban használhatóak ki.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34011) kraftxld válasza Core2duo6600 (#34010) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kell bonyolítani, az advancednél, az ownership-nél, saját tulajdonba kell venni az egész meghajtót, és kész.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34012) shinter


shinter
csendes tag

hali! az lenne a problémám, h mialatt nem voltam itthon sikerült az itthon levőknek egy kis problémát okozni a rendszerben. (nem tudom hogy....)
xp és vista van a gépen, külön vinyókon. vista volt később telepítve, tehát azon a meghajtón volt sztem a bootolási info (ha jól gondolom). Namost az a helyzet h amikor az OS választó képernyőnek kéne bejönnie csak egy fehér kurzor villog a bal felső sarokban és semerre tovább
másik fórumon azt tanácsolták h lehet h a boot record sérült és az xp cd javító konzolában a fixmbr-es paranccsal lehetne orvosolni, ezt meg is tettem, de csak az xp-s vinyóra tudtam, mert amikor a vistás meghajtóra átléptem kérte a rendszergazda jelszót, de nem fogadta el az enyémet.
szóval az xp meghajtóra ráküldtem a parancsot és most az van, hogy csak úgy tudom használni a gépet (akkor is csak az xp-t) ha lehúzom a vista-s vinyót az alaplapról.
máskülönben ugyanaz a probléma áll fenn, mint korábban (fekete háttéren fehér kurzor bootolás helyett...) Van vkinek vmi ötlete, hogyan lehetne működésre bírni ezt a rohadt vistat? (elég sok fontos adat volt azon a vinyón, szal format kizárva)

[ Szerkesztve ]

(#34013) kokoato válasza shinter (#34012) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Próbálj egy Vista boot-ot lemezről, és kérj frissítést tőle, vagy tedd ujra a Vistát, ugyis másik könyvtárba teszi ha látja magát azon a partición, persze formázás nélkül, és akkor minden adat ott marad!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#34014) shinter válasza kokoato (#34013) üzenetére


shinter
csendes tag

huhh ez a vista boot hogy működik pontosan? mer ha jól emlékszem amikor beteszem a lemezt egyből telepíteni akarja

(#34015) atesz117 válasza shinter (#34012) üzenetére


atesz117
aktív tag

Esetleg ezt próbáld ki.

Samsung Galaxy A34 5G

(#34016) rol33


rol33
aktív tag

sziasztok

segítség, kéne nem indul a windowsom [link]

kuka vagy lehet még valamit csinálni vele?

®

(#34017) Foja


Foja
csendes tag

Sziasztok!
A videókártyámat (3870X2) 43-as hibakóddal leállítja a rendszer.Mit jelent ez-mi a hiba?A kártya 2 gpu-s,ez nem tetszik neki?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#34018) ANT válasza Foja (#34017) üzenetére


ANT
őstag

Kugli szerint ez leginkább VGA driver betöltési hiba. Frissítettél drivert? Ha igen, előtte gyomláltad rendesen a régit?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#34019) Foja válasza ANT (#34018) üzenetére


Foja
csendes tag

A rendesen-mit jelent?Vezérlőpultból amit tudtam töröltem...vagy vmi tisztító progit használjak?
Jah-azóta raktam fel egy új rendszert-kapásból nem jó az eredeti driverrel amit adtak hozzá...pff feladom.

(#34020) ne_nezze válasza Foja (#34019) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

sose tedd fel azt amelyiket hozzá adják, a gyártótól (ati/nvidia) töltsd le a legfrissebbet.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#34021) superstar89 válasza Core2duo6600 (#34010) üzenetére


superstar89
csendes tag

Sziasztok megint!

Tehat amit mondtal az bejott, koszi, nagy otlet volt!
Szoval, ha igy nez ki:

es ezt lealkalmazom, akkor nem lesz semmi gondd, es frankon fog mukodni az egesz, ugy, hogy akik csak altalanos jogu felhasznalok, azok nem lathatjak az e meghajto tartalmat. igaz?
valaszod koszi elore is!

arhbshop@gmail.com / +36707509848 / https://linktr.ee/arhbshop

(#34022) Hunter2


Hunter2
addikt

Most meg az van hogy a 640-es vinyómon az összes filera azt írja ki hogy írásvédet és nem is lehet levenni róluk. Na ilyenkor mivan?
A mappák és fájlok saját tulajdonba vannak véve és admin joggal is próbáltam.

superstar89

Igen, hacsak nem bootolnak be másik oprendszerről vagy rakjátk át másik gépbe a vinyót.Egyébként ha csinálsz mindenkinek felhasználót akkor egyenként is tudod állítgatni hogy kinek milyen jogai legyenek (read, read+write, modify)

[ Szerkesztve ]

(#34023) Core2duo6600 válasza VINIKOR (#34003) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem csak akkor ment fel, amikor már fent volt vga driverem.

(#34021) superstar89
Ahogy mondod.

(#34022) Hunter2
Ha mind írásvédett akkor csak nincs jogod hozzá rendesen, esetleg csak olvasási jog van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34024) Korcsii


Korcsii
őstag

van valakinek valamilyen ötlete, hogy egy gyárilag sp1-es 64 bites vista ultimate miért nem találja meg az sp2-es frissítést?
esetleg van valakinek letöltési linkje? (persze legal, mivel a rendszer is az)...

előre is kösz :R

(#34025) Hunter2 válasza Core2duo6600 (#34023) üzenetére


Hunter2
addikt

Full jog van megadva és a mappák tulajdonosa is én vagyok. egyébként szerintem bios sinten kavar be valami mert ha AHCI módban van akkor nem enged csinálni semmit ha viszont IDE akkor látszólag végigmegy az írásvétel leszedése. Persze ha utána ránézel akkor ugyanúgy rajta van.

(#34026) atesz117 válasza Korcsii (#34024) üzenetére


atesz117
aktív tag

Innen le lehet tölteni hivatalosan.

Samsung Galaxy A34 5G

(#34027) ANT válasza Foja (#34019) üzenetére


ANT
őstag

Igen, pl. csökkentett módban Driver Sweeperrel kéne takarítani.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#34028) superstar89


superstar89
csendes tag

szepnapot uraim!

tehat, megcsinaltam a felhasznalok lekorlatozasat, de ugyanugy megtudjak nyitni a vinyot.
ilyenkor mi a teendo?

arhbshop@gmail.com / +36707509848 / https://linktr.ee/arhbshop

(#34029) superstar89 válasza Hunter2 (#34022) üzenetére


superstar89
csendes tag

A te otleted volt a nyero! koszi mindenkinek, jok vagytok!

arhbshop@gmail.com / +36707509848 / https://linktr.ee/arhbshop

(#34030) Core2duo6600 válasza Hunter2 (#34025) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezesetben, szerintem
Fulra le kéne formázni a hdd ét
Ujra létre kéne hozni a particiókat is, nekem is meg kellett már egyszer csinálnom, igaz akkor én voltam a marha.

Valszeg nincs más megoldás.
Ha van rá mód, egy másik gépben is nézd meg, hogy ott mit csinál.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#34031) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Vista Ulti x64-em van, beta SP2-vel, szeretném feltelepíteni a nem beta sp2-t, de aszongya előbb szedjem le a beta-t. Oké, de annál a résznél, mikor már csak fekete háttéren szaladgálnak a fehér betűk, megáll 27% körül. Újraindítás csak recovery lemezzel lehetséges.

Valami tippetek van, hogy hogyan lehet a beta sp2-t mégiscsak lezúzni?

Öntörvényű Sünmalac

(#34032) PuMbA válasza {Zodiac} (#34031) üzenetére


PuMbA
titán

Tegyél fel egy Vista Ulti SP2-t és sok bajt elkerülsz...

Mod: localhost megírta a megoldást

[ Szerkesztve ]

(#34033) localhost válasza {Zodiac} (#34031) üzenetére


localhost
Közösségépítő

talán?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34034) {Zodiac} válasza localhost (#34033) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

aztabetyárosmindenségit... :) azért köszi ;) látom másoknak is hasonló baja volt... max ígymarad, aztán lesz belőle w7 :))

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#34035) bimbócska


bimbócska
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég tettem fel 64 bites Vista Ultimatet és szép is, meg jó is, csak torrent alatt kifagy... Egy darabig fut a kliens aztán egyszercsak beakad a kép és csak zümmög a gép...
ezt hogy lehetne eliminálni? (xp-t többet nem akarok, 32 bites vista telepítőm megadta magát és egyébként sem szeretnék 32 bitet, Win7 szintén nemjó, mert nem megy vele a "zsinegnélkülihálókártya-driver", szóval mindenképpen ezt kéne megheggeszteni)
UAC-t irtottam le róla de ettől nem lehet ilyen gondja ugyebár?
Vagy talán ha frissítem sp2-re?
Vagy ha simán újratelepítem akkor nem jön elő?
Segítségeteket köszönöm :R
bimbó

(#34036) rihi1


rihi1
tag

sziasztok!
egy mappát szeretnék nem láthatová tenni a vendég fiok számára!
de egyszerüen kifog rajtam egy a szemét vista!
még saját magamat is ki tudom tiltani belöle!
köszi

(#34037) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!
Annak ellenére, hogy az Asztal jobb klikk View-nál a "Show Desktop Icons" bepipálva, eltűnnek az asztali ikonok.
2 megoldás erre:
1.) Pipa kiszed, ismét visszarak (ekkor megjelennek az ikonok)
2.) explorer.exe leállít, újraindít (ekkor megint megjelennek)

Laptop: Asus X5AVN

Amikor a gép beindul, egy pillanatra megjelennek az ikonok, majd amikor az Asus logója, a Splendid Video Enhancement Technology megjelenik, akkor eltűnnek az ikonok - de az is lehet, hogy ez csak véletlen egybeesés... :F
Amit próbáltam:
- Google Desktop eltávolítása
- beépített háttér beállítása (sokfélét próbáltam) az egyéni helyett
- asztalt esetlegesen (saját feltételezéseim szerint) talán befolyásoló programok eltávolítása
- registry tisztítás CCleanerrel

Esetleg valakinek van még ötlete?
Hálás lennék. :R

Sk8erPeter

(#34038) Arkar


Arkar
aktív tag

Helló Mindenkinek!

Tudna valaki esetleg ajánlani egy Avi/dvd converter progit ami vista 64bit alat is működik.
(persze csak is ingyenest)
Már bocs hogy ide írom, de csak Xp-sem van és nem tudom vista-ra mit ajánlott!( kicsit lemaradtam ezen a téren) :B

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#34039) zazahoho


zazahoho
őstag

hali

help help
vista sp2 32bit kikapcsolás helyett az alvó állapotot nyomta meg a lányom de kapásból mozgatta az egeret hogy a kikapcsolás fülre lépjen
de azóta se kép se hang
áramtalanítva elem kiszedve
de semmi ahogy áramot kap a gép minden elindul de semmihez nem férek hozzá bios be sem jön csak fekete képernyő
mit tegyek??
:R :R :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#34040) pete_21 válasza bimbócska (#34035) üzenetére


pete_21
addikt

Lehet, hogy a tűzfal kavar be. Mit használsz?
Illetve egy hálókártya-driver frissítés se árthat. Keress rá a gyártó oldalán, lehet, hogy van frissebb.
MOD: Én is miután váltottam 32 bitről x64-re, időközönként teljesen befagyott a gép. Jó sok időmbe telt, mire rájöttem, hogy az Outpost nem tud együttműködni a NOD-dal...

[ Szerkesztve ]

(#34041) zazahoho válasza pete_21 (#34040) üzenetére


zazahoho
őstag

oké
most csak avast van fent ,tűzfalból csak a vistáé
da megpróbálom majd ha
eljutok odáig,hogy legyen képernyőm
:R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#34042) bimbócska válasza pete_21 (#34040) üzenetére


bimbócska
csendes tag

Windows gyáritűzfalat :)) Direkt nem szoktam vírusirtót feltenni mert mindig csak a gondjait sorolja... Ha meg érzem hogy lassul a rendszer felteszek valamit, vagy újratelepítem a rendszert ( tudom nem túl érett hozzáállás, de nem féltem az adataimat)
A driverest megpróbálom(, de lehet h a legújabb van... kiderül)
Igen ezzel a 64 bittel egyelőre nekem is csak problémáim vannak :K
Köszi
bimbó

(#34043) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Vista Ultimate 64 esete az SP2 Beta-val:

Annak rendje és módja szerint elkezdtem eltávolítani az SP2 beta-t, hogy a végleges SP2-t feltegyem, de ezzel a hibaüzivel megáll:

!! 0xc01a001d !! 24561/92305 (\Registry\Machine\COPMPONENTS\DerivedData...)

12 órát állt itt (elmentem közben dolgozni), szóval nem voltam türelmetlen.
Ha a kinyomtam a szemét, akkor a "Legutolsó helyes konfiguráció (haladó)" lehetőséget választva ezt írta ki:

!! 0xc01a001d !! 7053/92305 (\Registry\Machine\COPMPONENTS)

Csakis Vista telepítőről való boot-olással és rendszervisszaállítással tudtam helyrehozni. Minden egyéb frissítés fent van a gépen és kíválóan működik a rendszer amúgy.

Valami egyéb ötlet, hogy hogyan tudnám újratelepítés nélkül feltenni az SP2-t?

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#34044) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Tudja valaki, hogy az SP1 és SP2 exe file-okból hogyan nyerhetők ki a cabinet file-ok? Mert EZ a megoldás exe-kkel nem működik. Köszi.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#34045) PuMbA válasza {Zodiac} (#34043) üzenetére


PuMbA
titán

Azt tudom mondani amit eddig : Tegyél fel egy Vista Ulti SP2-t és sok bajt elkerülsz...

[ Szerkesztve ]

(#34046) #54715584 válasza PuMbA (#34045) üzenetére


#54715584
törölt tag

vagy hanyagold a beta állapotú sp-ket...

(#34047) {Zodiac} válasza PuMbA (#34045) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

igen-igen, csak olyan bonyolult a rendszer itthon (xp-vista megosztás több gép között, tv minden szobában pc-n, vistán át, 5.1 és 2.1-es hangrendszerek egy gépen, stb, stb... szóval kb 1 hét, mire minden megint úgy működne, ahogy most van, ha a főgépet (vista) újra telepíteném, nem is beszélve a rengeteg group policy-s beállításról), hogy iszonyat szívás lenne újrarakni... w7-re is úgy fogok átállni, hogy ezt először ghostolom.

szóval ha nincs ötlet, akkor w7-ig így marad a vista.

Öntörvényű Sünmalac

(#34048) pete_21 válasza bimbócska (#34042) üzenetére


pete_21
addikt

Hát akkor nem ugyanaz a helyzet, mint nálam volt...
Eseménynaplóba nem ír semmit? Windows naprakész?
Más program nem fagy, csak az utorrent? Esetleg más klienst kipróbáltál?
MOD: Egyébként ha majd minden zökkenőmentes lesz nálad is, meglátod, hogy jó az a 64 bit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34049) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem.
Jelenleg xp-t használok és szeretném lecserélni vista premium home-ra,de csak 2gb-ramom van(igaz dualba mennek,nem tudom mennyit számít ez)
Az everest szerint alapjáraton 750-800megát eszik meg az xp(pár internet ablak,torrent,nod32)
Ha terhelem komolyabb játékokkal(Far Cry 2,assassins creed,lost planet,Red Alert 3..stb)
olyankor játéktól függően kb 1200-1300megára megy fel,tehát marad szabadonkb 700mega.
A kérdésem az lenne hogy pl:egy home premium mennyit eszik alapjáraton illetve leterhelve játékokkal vagy komolyabb programokkal.Illetve hogy nagyban érezném-e a lassulást az xphez képest.
Végszó megéri-e váltani :D?
Köszi
üdv

We are here for a good time, not a long time.

(#34050) bimbócska válasza pete_21 (#34048) üzenetére


bimbócska
csendes tag

Utorrenttel fagy, bittorrenttel is (ezt direkt csak ezért próbáltam... de tulképp ugyanaz mint az utorrent, legalábbis olyannak tűnt) azureus vuze-t használok most... és ezzel többékevésbé stabil...(egy nap alatt 2 fagyás :DDD ) de ez meg egy használhatatlan kliens...
sp2-t akarnék rá feltenni... csak még problémáim vannak vele (talál valami orosz nyelvi fájlt és ez nagyon nem tetszik neki... majd küzdök vele csak épp kerítést építek a napokban... deszép is a költözés :) )
Sp2 reményeim szerint rendbe hozza majd... Ha nem... akkor még nemtudom mit kéne tenni, de akkor majd sipítok megint :P
Köszi a segítséget
bimbó

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.