Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Most ismerkedek a Vistával - jobb később, mint soha ;)
Far Manager fan vagyok, viszont akárhányszor elindítom az UAC közli velem, hogy unidentified publishertől származik a program. Van valami mód arra, hogy állandóra engedélyezzem a futtatását (vagy signolni esetleg?), vagy minden egyes alkalommal engedélyeznem kell? (ez picit idegesítő lenne hosszútávon).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#10052) zso73 válasza Thrawn (#10024) üzenetére


zso73
veterán

Ezt múltkor említetted, és emlékszem is rá. A Server 2008 sem kezel 4GB ramnál többet?
Mekkora bénaság. :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10053) Bali27 válasza gyiku (#10050) üzenetére


Bali27
addikt

64 bites alá meg se próbáld.. Fölösleges.. AMugy a 32 bites b9ngészők is tökéletesen mennek alatta.. (nekem) _AK:_ Tudod h nincs 64 bites belőle.. :))

(#10054) Thrawn válasza gyiku (#10050) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs 64 bites Flash (még).

Pompi: Nincs rá mód, ez sajnos ilyen de meg lehet szokni.

zso73: A 32 bites Standard és Webserver verzió nem: Link

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10055) gyiku válasza Pompi (#10051) üzenetére


gyiku
nagyúr

[link]

amit wwenigma irt:
Disable driver check x64
bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

ez sem jo? mongyuk meg nem probaltam.
az meg milyen trogersag mar, hogy nincs 64es flash? odacsapod adobehez, vagy sunhoz?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#10056) Bali27 válasza Thrawn (#10054) üzenetére


Bali27
addikt

(még):)) és valszeg nem is lesz jó ideig.. Igazából mikor vagy 2 éve a 64bites xp vel szenvedtem akor is ugyan ez volt h még nicns..:D

(#10057) Thrawn válasza gyiku (#10055) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez bizonyos updatek és az SP1 esetén érvényét veszti nem lehet megkerülni de csak driverekre vonatkozik. 32 bites rendszer esetén nincs ilyen. Ha egy program nincs a megbízható programok listáján, akkor az UAC mindig rá fog kérdezni

Bali27: Ha jól tudom egy (azaz 1!) ember foglalkozik vele :(

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10058) zso73 válasza Thrawn (#10054) üzenetére


zso73
veterán

Köszi a választ! :R
Reménykedtem.........Na mindegy.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10059) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Helló!
Nekem van egy kérdséem... vagyis inkább problémám. Olcson hozzájutottam 2*2gb ramhoz és betettem a 2*1Gb mellé. így összesen 6gb lenne. De nemakarja az igasságot.. és csak 3581mb-t lát a 32 Bites Vista. Megnéztem CPU-Z ben. Ott minden tök jól megvan.. ki is irja ,hogy 6144Mb az összes memória stb.. Lehet hogy a 32bites Windows miatt nemlátja?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10060) Thrawn válasza Hobbbyt (#10059) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem lehet, hanem biztos. Nézd meg a linkem egy pár hsz-el fentebb.
szerk: Megoldás -> 64 bites rendszer.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10061) Hobbbyt válasza Thrawn (#10060) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ohh... Mostmár látom.. Valamit sejtettem a 32 bit miatt mert sokhelyen irták ,hogy 32biten max 4gb tud megcimezni (vagy valami ilyesmi..)
A 64bites verzió mivel másabb mint a 32bit? Mennek rajta a 32bites alkalmazások? Vagy neméri meg szenvedni egy kicsit vele?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10062) Thrawn válasza Hobbbyt (#10061) üzenetére


Thrawn
félisten

Mennek rajta a 32 bites alkalmazások. Viszont drivert csak olyat lehet feltenni, aminek aláírt drivere van (WHQL). Először ennek nézz utána, minden alkatrészedhez adtak-e ki ilyet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10063) Bali27 válasza Hobbbyt (#10061) üzenetére


Bali27
addikt

Nagyrésze megy rajta.. ÉS a 32 bites max 4 gigáig látja és 1 programhoz max 2 gigát tud megcimezni... A 64 bites meg a vvistába a Home Basic 8 gigát az össze stöbbi sokkal többet kezel.. és ezek már 1 alaklmazáshoz nem csak 2 gigát tudnak hozzáadni.. hanem amennyi kell neki..Föleg melónál ahova kel amemória ajánaltosabb..

[ Szerkesztve ]

(#10064) ent válasza Nunder (#10049) üzenetére


ent
őstag

Ezt ők figyelik és ha megszűnik a jogviszony, akkor automatikusan megszűnik a frissítési és aktiválási lehetőség? Az előző campusos XP SP1 még most is használom, rég nem vagyok főiskolás :DDD ... Ez máshogy lesz?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#10065) cousin333 válasza Thrawn (#10046) üzenetére


cousin333
addikt

Te meg biztos kihagytad az Opera 9.5-öt :P

"We spared no expense"

(#10066) cousin333 válasza ent (#10064) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem nem szűnik meg. Csak (hivatalosan) nem telepítheted újra.

"We spared no expense"

(#10067) Hobbbyt válasza Bali27 (#10063) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Akkor megpróbálom a 64 bitet Hátha.. ;)
Ty

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10068) Cudar Pista


Cudar Pista
csendes tag

Sziastok!

A problémám a következő lenne:

A két Windows operációsrendszer van a gépemen egy XP és egy Vista.
A gép indulásakor megkérdezi, hogy a korábbi( XP ) verziót indítsam vagy a Vistát az XP bootolásakor az XP a C: partición van a Vista a D:-n
A Vista bootolásakor a Vista C: partición van az XP a D: partición.
A kérdésem pedig, hogy - hogy töröljem le az XP-t, hogy a Vista bootolása ne sérüljön és normálisan induljon a Vista. :F

A válaszaitokat előre is köszönöm :)

(#10069) CSorBA válasza gyiku (#10050) üzenetére


CSorBA
őstag

Szia! Ha 64bites ie alol frissítenéd a flasht, akkor ott kiírja, h. a flash nem támogatja jelenleg még a 64bites böngészőket, de tökéletesen működnek a 32bitesek is... :)

(#10070) gyiku válasza CSorBA (#10069) üzenetére


gyiku
nagyúr

tehat lenne bon echohoz flash?

hüllő

(#10071) harry3


harry3
őstag

Sziasztok, még most sem tudtam drivert telepíteni, mert lefagy.Mit csináljak?Pedig a Vista miatt vettem 2GB RAM-ot.

(#10072) #54715584 válasza Cudar Pista (#10068) üzenetére


#54715584
törölt tag

ha torolted az xp-t vagy a particiot akkor fogod a vista telepitot, beteszed es a javitasnal fixalod a bootolast
egyebkent par oldallal elorebb irta vki kepekkel, hogy is muxik ez az egesz, de az is lehet, hogy logoutos iras volt
nezd meg mindket helyen

(#10073) harry3 válasza #54715584 (#10072) üzenetére


harry3
őstag

Nem találom.

(#10074) t-rac


t-rac
senior tag

Ez a Vista teljesen az őrületbe kerget már. Ma 2 órát a Windowsban voltam,nem játszottam csak DVD írás meg stb. 3-szor fagyott le.

-Egyszer megnyitottam a sajátgépet,belementem egy meghajtóba,és nem reagált utána rá semmit,bezártam explorert,de a sajátgép nem záródott be folyamatként meg sehogy se,így RESET.

-Egyszer a tálca és start menü tulajdonságainál levettem a pipát a tálca automatikus elrejtéséről,rámentem hogy ok,ott maradt az ablak,és a gép nem fagyott le csak az ablak meg az asztal,szal a tálcán kívül minden.

-Egyszer meg csak úgy teljesen spontán lefagyott az egész úgy hogy még az egérre sem reagált.

Szóval ilyenek nálam minden nap megtörténnek,és nem értem miért,mikor minden frissítés telepítve van. (SP1 nincs,nem találtam meg sehol). Lehet hogy 2 giga ram is kevés neki?
Nekem a Vista csak a DirectX 10 miatt van fenn,mivel XP nem támogatja :O
Ja és a verzió 32 bites.

Szerk.: Sokszor olyan műveletekre,mint a jobb kattintás az asztalra helyi menü behozásra,ilyenekre kell várni fél perceket.

[ Szerkesztve ]

(#10075) Thrawn válasza t-rac (#10074) üzenetére


Thrawn
félisten

Tuning?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10076) harry3 válasza t-rac (#10074) üzenetére


harry3
őstag

Én is hasonló fagyásokkal küzdök. :D

(#10077) t-rac


t-rac
senior tag

Nem tuningolok semmit.

(#10078) Rambovits válasza Thrawn (#10030) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszi!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#10079) zsigee válasza frames (#10021) üzenetére


zsigee
tag

:R
Ha lesz időm áttanulmányozom rendesen.
Köszi a linket! :R

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#10080) zsigee válasza akaido (#10031) üzenetére


zsigee
tag

:R
Itt mindig tanulhat az ember!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#10081) zso73 válasza t-rac (#10074) üzenetére


zso73
veterán

IDE,SATA drájverek? Alaplapi drájverek? Bioszban ezekkel összefüggő letiltások? Rendben? CD rom?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10082) diccsy


diccsy
csendes tag

Sziasztok, miért kerreg a vinyó folyamatosan? Mi az isten használja??? Vista Ultimate van rajta 64 bites. Bekapcsolom a gépet, semmit nem csinálok és a vinyö csak kerreg.

Ricsi

(#10083) frames válasza zsigee (#10079) üzenetére


frames
tag

nincsmit

(#10084) zso73 válasza diccsy (#10082) üzenetére


zso73
veterán

Mennyi ram van a gépedben? Vírusirtó védelmi szint?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10085) harry3 válasza diccsy (#10082) üzenetére


harry3
őstag

Sokmindenkinek ez a baj, nem értem nekem meg se villan a HDD led és mindig lefagy és lassú.A bekapcsolás kb.: 10 perc.
A laptopom:
System Model: A9Rp
Processor: Intel(R) Celeron(R) M CPU 440 @ 1.86GHz
Memory: 1920MB RAM
Card name: ATI RADEON XPRESS 200M Series
Display Memory: 128.0 MB

[ Szerkesztve ]

(#10086) #65675776 válasza diccsy (#10082) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ütemezett Defrag, indexelő, SuperFetch, Volume Shadow Copy, és egyebek.

(#10087) pepe1970


pepe1970
tag

"A Firefox nem tudja telepíteni az elemet, mivel az elem által megadott "install-tqd..rdf" formátuma helytelen vagy nem létezik. Értesítse a szerzőt a problémáról." Ezt az üzenetet kapom, ha próbálom telepíteni a flash playert. Acer notebook, vista, tűzfal kilőve, firefox 3. béta, de a legújabb nem bétára sem ment fel. Kifogytam az ötletekből.

(#10088) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Elég sok frissítés érkezett ma reggel a Vistához. Jöhetne már az SP1.

Most akkor a végleges SP1-et ingyen lehet letölteni az eredeti Vistát használóknak, ha jól tudom. Vagy tévedek? :F

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10089) harry3


harry3
őstag

Esetleg az lehet a baj, hogy a gépem max. 2GB RAM-ot kezel és nekem most van benne egy 2GB-os és egy 256MB-os.?

(#10090) zso73 válasza Vistaboy (#10088) üzenetére


zso73
veterán

Jól tudod. Az összes frissítés ingyenes./Elvileg./ Max validálni kell a windózod.
Ha kijön az SP1 majd megtudjuk. Olvastam olyat is, hogy április lesz a vége.
Én próbálkozom a béta SP1-el.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10091) zso73 válasza harry3 (#10089) üzenetére


zso73
veterán

A 256-os minek van benne? Dobd ki belőle. Nem kell, mert amúgy sem sokat számít a 2GB mellett. És,ahogy írod a limit is lehet bukó.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10092) harry3 válasza zso73 (#10091) üzenetére


harry3
őstag

OK.És ha akkor sem jó mi lehet még az oka?

(#10093) Bali27


Bali27
addikt

Szaisztok..!
Az miért van hogy 64bites Vistán akár mit csinálok, Alapon hagyom a tcpip.syst, ha meg patchelem akkor is ugyan ezt irja ki a Bitcomet...és nem tölt természetesen...[link]

(#10094) akaido válasza gyiku (#10036) üzenetére


akaido
addikt

Ezek a Tisztaszoftver programban beszerezhető op.rendszerek - szoftverek addig leszenek jogtiszták amíg:
1. A hallgató - dolgozó az ehhez megfelelő jogviszonyban marad.
2. Amíg a Májkrémszoft megegyezik az O.M-mel, ezzel kapcsolatban.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10095) akaido válasza zsigee (#10080) üzenetére


akaido
addikt

Itt a PH!-n kaptam infót erről a szoftverről én is, nem a saját tollammal ékeskedtem. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10096) _ak_ válasza Bali27 (#10093) üzenetére


_ak_
addikt

Passz uTorrent és Azur vígan elmegy rajta, de amúgy a vistában is bent maradtak az XP sp2es korlátok?

Let's begin, de gozaimasu!

(#10097) akaido válasza ent (#10064) üzenetére


akaido
addikt

A jogosultság megszűnésével Neked kelle(ene) visszadnod a cuccost, azaz a licenctől így kellene megválnod.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10098) Bali27 válasza _ak_ (#10096) üzenetére


Bali27
addikt

Ezek szerint igen

(#10099) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!!

Segítsetek Vista van a laptopon eddig xp volt ,de ez más tészta----nos wlan hálózatom van és ha kb 2 óráig nem nyúlok a géphez egyszerűen elmegy az internetem és csak ha újraindítom akkor tudom használni máshogy nem!!

segítsetek miért lehet ez?

már megpróbáltam minden ésszerű beállítást ,de semmi!!

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10100) Cudar Pista


Cudar Pista
csendes tag

Sziasztok!

Letöltöttem a EasyBCD 1.7 és mit kell rajta beállítanom, hogy csak a Vista induljon és ne kérdeze meg, hogy az XP-t indítja vagy a Vistát.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.