Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) rétisün válasza danilla (#10149) üzenetére


rétisün
veterán

én nem tudtam vele mit kezdeni :( egy másik 64bites mondjuk jó lett, de hát ugye ez ujratelepitést jelent....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10152) Barthezz2 válasza danilla (#10149) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem 32 bites ultimate-en volt az, hogy nem ment a frissítés, bár msn igen, és leszedtem egy update csomagot ami aszem decemberig tartalmazta az összes frissítést, utána már ment a winupdate. Egy próbát megér sztem nálad is, lehet az msn is helyrejön..
Több helyröl is lehet ilyet leszedni, én a winportal-ról töltöttem le.

Everybody lies.

(#10153) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

telepitenem ujra a vistat es kiirja az informaciogyujtesnel hogy nem talalhato illesztoeszkoz.Mit tegyek?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10154) Bali27


Bali27
addikt

Aki Vista alap tűzfalat használ, tudna 1-2 tippet adni hogy hogyan lehet a legoptimálisabbra beálítani?

(#10155) manutdzoli válasza manutdzoli (#10153) üzenetére


manutdzoli
senior tag

valaki????Sürgös lenne

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10156) rétisün válasza manutdzoli (#10155) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudod telepités után, utólag telepiteni azt a drivert? vagy így fel se települ a vista?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10157) manutdzoli válasza rétisün (#10156) üzenetére


manutdzoli
senior tag

De milyen drivert kell telepíteni?Nvidia?Most telepítek először op.rendszert,szóval még új vagyok,ezért nem tudom mi tévő legyek.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10158) kali válasza danilla (#10147) üzenetére


kali
legenda

a frissítés során hibás tanúsítványt küld a kiszolgáló, és erre bizonyos tűzfalak/ böngészők allergiásak - ilyenkor akár vissza is utasíthatják a kapcsolatot, ebből is adódhat a fenti hiba(kód)! ilyenkor megoldást jelenthet mondjuk a titkosított kapcsolatok vizsgálatának a kikapcsolása (többnyire a tűzfalban)

(#10159) rétisün válasza manutdzoli (#10157) üzenetére


rétisün
veterán

nincs valami konkrétabb az eszközről, amihez hiányolja a drivert? esetleg próbáld meg úgy, hogy összeszedegeted a drivereket (még most, telepités előtt) amik kellhetnek majd (alaplapi chipset, hangkártya, hálókártya, videokártya) és telepítés után teszed fel őket.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10160) donattilácsk


donattilácsk
csendes tag

helótok!
van egy eredeti oem 64 bites home premium vistám.szeretnék alaplapot és cpu-t cserélni a gépemben.gondolom nem tudom majd telepíteni a vistát, az új hardverek miatt.hogy lehetne ezt megoldani? lehet új cd kulcsot kérni vagy hogy? pls help :R
válaszotokat előre is köszönöm

(#10161) dvdbackuper válasza manutdzoli (#10153) üzenetére


dvdbackuper
őstag

mind1...

[ Szerkesztve ]

(#10162) rétisün válasza donattilácsk (#10160) üzenetére


rétisün
veterán

ha már fel van telepitve, akkor ujra kell aktiválni. ha szerencséd van, a microsoft telefonos ügyfélszolgálat (vagy mi a turó) ad uj cd-kulcsot, ha meg tudod győzni őket, hogy behalt az alaplapod, azért kellett cserélned.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10163) danilla válasza kali (#10158) üzenetére


danilla
őstag

Kiderült hogy semmi ilyen probléma nemvolt. A 64 bites vista jelenleg is tökéletesen működik. A hiba oka nagyon nevetséges, nem vettem ésre hogy vissza volt állítva az idp 2002-re. Amint átállítottam minden jólett. :)) :DDD

https://twitch.tv/ddplayzone

(#10164) Core2duo6600 válasza heaven (#10126) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez vista alatt sincs másképpen
sima pendriva nak látja
sőt akár linux alatt is megy

(#10140) 3d

Kapd elő a lap leírását és nézd meg, hogy melyiket kezeli a sata 1 nek, vagy nézd meg magán a lapon.
Mindentől függetlenül lehet, hogy érdemes megpróbálni feltenni driver rel, mivel lehet, hogy a te lapod vezérlőjét még nem tartalmazza a vista
mindazonáltal, hogy ide üzemmódón van

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10165) Kami11


Kami11
őstag

Súlyos hiba az SP1-ben
Így már érthető, hogy miért kell még várni a letöltéssel.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10166) Core2duo6600 válasza Kami11 (#10165) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én jól megvagyok nélküle, ennyivel is később kell megvegyem amennyiben nem menne tovább :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10167) Fooler89


Fooler89
őstag

Helloztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy ilyen butított Vistám(ultimate) és nincs benne remote desktop.(távoli asztal kapcsolat) Hogy lehetne ezt visszakapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#10168) Bali27 válasza Kami11 (#10165) üzenetére


Bali27
addikt

Én felraktam az SP1 et.. A hangkri driverét kelett ujratelepiteni...A Raidtól kezdve minden megmaradt frankón.. Hattalmas probléma volt:D Minden megy flottul..

[ Szerkesztve ]

(#10169) Bali27


Bali27
addikt

Valaki aki vista tüzfalat használ 1-2 beálitási tippet tudna adni hogy Biztosnágosabb legyen.. Eddig a Comodo tök j volt. MOst kiadták 2 napja kb a frissitést.. Azóta akár mit csinálok csak kérdez csak kérdez.. Sik idegesitő lett..

(#10170) _ak_ válasza Bali27 (#10169) üzenetére


_ak_
addikt

A Defense+-nál kapcsold Clean PC módra, ekkor is fog kérdezni, de miután az általad használt programoknak kiadtad a jogait csendben fog menni, de ha netán még így is zavaró lenne, akkor csak kapcsold ki a az opciót és úgy fog viselkedni, mint egy szabványos tűzfal..

Let's begin, de gozaimasu!

(#10171) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Hali!
Olyan lehet hogy esetleg a Nero miatt száll el az egekbe a memórtia használat? Most ugyanis az tűnt fel, hogy 8-900 mega ramot használt a Vista, elindítottam a Nero-t egyszer csak elindult szépen felfelé a memhasználat, és 1780-1840 ramot megevett az egész rendszer...eszközkezelő nem mutatja meg mi kajál ennyit....viszont miután a nero végzett a munkájával, 550-re vsszaesett a memhasználat, és utána szép lassan vissza 800-900 köré...érdekes..

(#10172) _ak_ válasza netmesterke (#10171) üzenetére


_ak_
addikt

Próbálj meg utánnanézni, h nem-e PIO módban fut véletlenül az író. (eszküzkezelő IDE/Atapi vezérlő, ott keresgélhetsz)

Let's begin, de gozaimasu!

(#10173) gyiku válasza Kami11 (#10165) üzenetére


gyiku
nagyúr

hat ez annyira nem sulyos. sp1el integraltat raktam fel, es semmi gond. ha meg lenne, meddig tart 1 driver ujrarakasa?

hüllő

(#10174) cousin333 válasza netmesterke (#10171) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem akkor szállt el az égbe a memóriahasználat, amikor az Opera ellenőrizte a torrent fájlokat. Nem az Opera zabálta meg a memet (3GB-ot)...

DVD írásra meg mindenkinek tudom ajánlani a 2.4.0.0-s ImgBurn-t (a nevével ellentétben "közvetlenül" is tud írni, nem csak képfájlokat). Ingyenes okos és szép :R

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#10175) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

vista alatt vettem egy uj vinyot, ott is formaztam
most xp-t tettem fel, es kiderult, hogy az uj vinyot teljes egeszeben egy GPT particionak sikerult beallitani...

megvan a megoldas, hogy tudom lementeni az adataimat. DE

nem szeretnek most 300 gigat mozgatni, kiirni, masolni, vinyot mashova cipelni...
ha visszateszem a vistat, gond nelkul fogom tudni hasznalni a vinyot

a kerdesem: meg tudom valtoztatni a prticiot GPT-rol sima ntfs-re ugy, hogy nem tortenik adatvesztes?

(#10176) Fori23 válasza netmesterke (#10171) üzenetére


Fori23
őstag

Nálam is volt ilyen képfájlnál. Sőt! Előfordult, hogy torrenten közvetlenül képfájlt- tehát nem daraboltat- szedtem le, akkor is fullra töltötte a memóriát. Szerintem vista probléma volt(?), mert sp1 óta nem találkoztam vele.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#10177) Fori23 válasza Fooler89 (#10167) üzenetére


Fori23
őstag

Ha valamelyik összetevője el lett távolítva a buherált vistában akkor nem fog működni. Nézd meg a "Szolgáltatások"-nál, hátha csak le van tiltva.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#10178) netmesterke válasza _ak_ (#10172) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Mit kell néznem? Csak IDE (3 db ) és szabványos 2 csatornás pci Ide (2db)

(#10179) _ak_ válasza netmesterke (#10178) üzenetére


_ak_
addikt

Az IDE csatornák tulajdonságait, nézd meg mindegyiket, amíg meg nem találod, h melyiken van a cd-rom és ott Üzemmódot keress, h engedélyezve van-e a DMA és mellette kell, h legyen, h éppen milyen módban van.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10180) Fori23 válasza _ak_ (#10179) üzenetére


Fori23
őstag

PIO módban a procihasználat nő meg, nem a memória (ha jól tudom)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#10181) netmesterke válasza _ak_ (#10179) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Engedélyezve van a DMA

(#10182) _ak_ válasza Fori23 (#10180) üzenetére


_ak_
addikt

Jól tudod, de utóbbi időben annyi rejtéllyel találkoztam, h összeszámolni nem tudnám, az sosem árt ha megnézni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10183) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Ez hihetetlen! Nekem sem megy az msn+update :W Eddig semmi probléma nem volt. Most ghostból visszaraktam és még mindig :O Vki tud segíteni?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10184) Pocak89 válasza Pocak89 (#10183) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Ja egyébként SP1-es vista. Amikor feltettem utána nem ment az update de egy kis idő múlva beindult. Akkor még asszem nem tettem fel újra az msn-t, de valószínű hogy az sem ment volna.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10185) Bali27 válasza netmesterke (#10171) üzenetére


Bali27
addikt

Amikor majd a Vista SP száma egálba lessz a Win Media Player ver számával, akkor már közel tökéletes lesz:)

(#10186) Pocak89 válasza Bali27 (#10185) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Huh megvan!! Ez hihetetlen. Ezért szórakoztam én ennyit. :W Vmi átállította a rendszeridőt 2001-re. Ezelőtt egyszer fordult ijen elő, még régen. Most minden OK. :DD

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10187) #54715584


#54715584
törölt tag

erre vki?

(#10188) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok most ismerkedek a vistával a c meghajtóra tettem és elötte leformáztam de most is induláskor kiirja,válaszam ki melyik windows induljon el :F.Mert ugy érzékeli,hogy fent van még az xp is,hogyan tudnám eszt megszüntetni és nekeljen választanom mert csak most a vista van fent.

(#10189) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Még van egy olyan problémám hogy az oldalsávhoz leszedtem a Gmail gadgetet(magyar verzió). És a probléma hogy induláskor az oldalsáv működése leáll. A hiba pedig ez a gadget. nem tudtok vmi megoldást?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10190) Nunder


Nunder
őstag

Szevasztok! Elkezdtem felrakni a SP1-et Vistához RI/OS és Thrawn mindenki által linkelt hsz-a alapján! Ott tartok hogy bejött egy SP1 Beta1 pack és azt elrejtettem! Azután akárhányszor indítom újra a gépet vagy indítom el rendszergazdaként a letöltött skriptet nem jön be újabb. Akkor nincs is az utolsó lépés tehát a 2. verzió letöltése és telepítése??
Kérem valaki válszoljon mert ha már elkezdtem nem akarom felfüggeszteni!!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#10191) Thrawn válasza Nunder (#10190) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem találja meg egyből, nálam kb negyed óra után jelent meg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10192) Nunder válasza Thrawn (#10191) üzenetére


Nunder
őstag

És műxik rendesen? Mert itt riogatnak a fiatalok pár hsz-al feljebb és nagyon elment a kedvem tőle! Ha netán nem megy normálisan akkor vissza lehet valahogy állítani a telepítés előtti állapotot? Nincs kedvem újrahúzni a Vistát :(

Vagy lehet hogy ez az ami nekem kell: Windows Vista Service Pack 1 (KB936330)

Letöltési méret: 65,0 MB - 534,8 MB

Frissítés típusa: Fontos

Windows Vista Service Pack 1 (SP1) Beta is an update to Windows Vista that addresses key feedback from our customers. Windows Vista SP1 Beta addresses specific reliability and performance issues, supports new types of hardware and adds support for several emerging standards. After you install this item, you may have to restart your computer.

:F :F

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#10193) éN79 válasza Nunder (#10192) üzenetére


éN79
addikt

Igen, az az ami neked kell, nálam is így jelent meg és meglepően gyorsan leszedte és feltette.

(#10195) Nunder válasza éN79 (#10193) üzenetére


Nunder
őstag

De ha ez az akkor meg nem értem hogy mi az a "2. számú" verzió amit a leírásban emlegettek :F Akkor most ez a végleges számú amit írtam és feltehetem?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#10196) #54715584 válasza #35153408 (#10194) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem letezik vista sp2

maximum vista sp1 rc2...

[ Szerkesztve ]

(#10197) gyiku válasza Nunder (#10192) üzenetére


gyiku
nagyúr

nyugodtan tedd fel sp1et, nem csinal semmi gondot. max vmi drivert ujrarakod, ez nem olyan nagy kaland, mint irogatjak. szerintem.

hüllő

(#10198) #54715584 válasza gyiku (#10197) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem nagy kaland, de allitolag sokaig tart :)

(#10199) Tomate válasza #54715584 (#10198) üzenetére


Tomate
veterán

Ténylegesen 20perc az amíg a géped használhatatlan. Kilehet bírni :)

(#10200) munky


munky
őstag

Sokadszorra próbálkozom Vistával.

Most épp az SP1 "megjelenése" késztetett arra, hogy feltelepítsem.

Az sp1 gond nélkül lejött és települt tegnap. Egyenlőre azonban nem sokat vettem észre a beígért teljesítmény optimalizációból. :(

Talán mintha kicsit gyorsabban állna le a windows.

játék tesztek ezután.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.