Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) b3er


b3er
aktív tag

Úgyvagyok vele ,ez a személyes véleményem hogy az ASUS mostanában egy nagy rakás SZ@R, egyre gagyibb cuccokat rak össze, nemcsak azért moondom mert most problémám van a karival,hanem úgy általában

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24002) Szellem. válasza b3er (#23996) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ismét egy csodálatos nVidia driver!
Ez egyértelműen driver gond. Ha az alappal, amit a Vista felrak hozzá, nincs gond, akkor driver hiba!

Szeretem az nVidia gyöngyszemeket! :)

(#24003) Szellem. válasza b3er (#24001) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én nem biztos, hogy az Asus-t szidnám, hanem inkább az nVidiát! Annak a driverei egy kalap szart érnek!

(#24004) b3er


b3er
aktív tag

Hát a kárty gyári cd-jén lévő driverrel is ugyenez a helyzet :(((

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24005) Morden24 válasza b3er (#24004) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kari menjen garba, és állj át a vörös oldalra ;]

Sectumsempra - For Enemies

(#24006) b3er


b3er
aktív tag

Iponos a kártya :K sztem még nyúzom aztha nemmek semmire írok 1 email h vigyék a francba, cseréljék ki azt eladom :K

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24007) mustad1


mustad1
tag

szia irom koszi a segítséget elöszöris
trojan.win32.inject.iwa
worm.win32.autorun.onp
trojan.win32.agent.aggx
worm.won32.autorun.nuu

ezeket a kasparesky jenetésekben néztem meg, és mellette az van hogy halasztott!
köszi a segítséget

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#24008) b3er


b3er
aktív tag

És most nemtudom valami isteni erő erőt adott a gépnek demost semmi baja ésnemcsináltam semmi :O :C

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24009) b3er


b3er
aktív tag

Megvan a bűnös, a processzortuningot visszaveszem máris rendben van a gép, de én ezt nemértem, egész eddig 2.8 és 3ghz között ment a gép mostmeg így 1ik napról a másikra miért adja meg magát :O :O :O ?

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24010) harylmu válasza mustad1 (#24007) üzenetére


harylmu
őstag

Googlebe beírod ezeket egyenként. Kis angol tudás szükségeltetik. Tada-dadamm

(#24011) Danecay válasza Barthezz2 (#23912) üzenetére


Danecay
őstag

De, mégis csak BIOS beállítás volt. Köszi szépen! :)

(#24012) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Szeretném majd rádobni a Vistát előbb laptopomra majd asztali PC-mre. Laptophoz találtam is Vista drivert, de asztali PC-mhez nem. Nézegettem az MSI honlapját, de nincs Vista driver alaplapomhoz (google-t is nézegettem). Ilyenkor mi van? Túl elavult a konfig, vagy lehetséges hogy az XP-s driverekkel is elfut?
Konfigom az adatlapomon.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#24013) Gerisz válasza Cxgrav (#24012) üzenetére


Gerisz
addikt

Huhuhuhú. :C
Arra tökkéletes az XP! De ha mazopista vagy akkor lehet próbálkozni (eldöcög)

(#24014) Morden24 válasza Cxgrav (#24012) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem hanyagold a Vistát ezen a gépen. Semmi rosszindulat, de nyerni úgy sem nyersz vele teljesítményt, ha meg még az XP-s driverekkel kell próbálkoznod, akkor ki tudja, milyen eredményekkel fogsz végezni.

Kalandvágyból megpróbálhatod, de ne számíts sok jóra.

Sectumsempra - For Enemies

(#24015) lúzer válasza Gerisz (#24013) üzenetére


lúzer
veterán

mé' azt olvasni itten hogy azonos gépen gyorsabb a vista... ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24016) Core2duo6600 válasza Szellem. (#23934) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát furcsa az biztos, de láttam én már új Dell gépet, 2 Gb ram, és a specifikáció szerint nem is vacak volt, és igencsak köhögött a vistaval. Vista + Office + 2 méretező program /Légtechnika/, tehát nem volt agyontelepítve...
Nem vicc. 4 perc volt mire bebootolt, én az asztalimon a vista 1,5 perces bootját sokallom, igaz már ráférne a reinstall.

Sajnos a laposok sokszor nem hozzák azt a temot amit elvárnánk tölük s specifikáció szerint.
Spórolnak ugye az árammal, és ez biza a tempon is meglátszik.

(#23946) mustad1
Hogy a norton nem talált semmit, nem jelent semmit sem.
1 Időben egyet használj, vagy legálist, vagy Free -t !!
Legalább a Virnyákírtó ne legyen crackelve.
Prevx - el is nézd meg.
Prevx.com ról szedheted le.

(#23955) Lotusz, (#23959) Lotusz

amúgy 4 giga ram miatt mindenképp vista lesz, mert xp azt már nem kezeli.

Ha 4 GB ram miatt nem vista hanem 64 bites kell, de ha már 64 bites akkor vista !!!
Ma már nincs hátrány game alatt a 64 bit miatt.

(#23964) b3er
Ha jelenséget úgy hivjak, hogy PCI Express X1 bug, sajna ezekre a lapokra jellemző
Elösször is tuningot tedd alapra
A Ramidőzítések legyenek korrekten beállítva a megadott értékkel. a ram fesze legyen auto. A ram típuse is legyen kiválasztva pontosan, ne auton. /Pl DDR2 1067/

A biosban a PCI E frekje legyen 100 ra fixálva
FSP Term voltaga megemelve, hogy mennyire ez laptól fugg, elsőnek addig emeld, amig rózsaszínnel nem jelzi.
NB Vocore -t is szintén rozsaszínig.

Úgy kb ennyi, de mivel minden lap más, lehet néhol jobban kell emelni, néhol kevésbé

A többi fesz maradhat auton, de akár be is fixalhatod a cpu jé maradjon auton.

(#23969) Morden24
Sajna ilyen alapból, ez egy serihibája a p5 b deszkáknak, de inkább a P965 ös chipseteseknek.

(#23970) azbest
Kapd le a zone alarmot.
A beépített tuzfal teljesen jó.

(#23976) b3er
Nem a hang a gond, fentebb írtam.

(#23977) Plag
Ez HW es, tökmindegy mit tesz rá.
Ha fesz emeléssel nem tudja megoldani, akkor másik lap.

(#23980) b3er
Járj el úgy ahogy fentebb leírtam, de a gépház szelözzön rendesen, mert ezutan rendesen fog fűteni a chipset.

(#23982) Balinov
Nem hangkártya gond.
A PCI Express sebessége esik le a lapnak menetközben x16 ról x1 re.
Kevés az áram vagy nem tom mi.

(#23988) b3er
Azért, mert instabil a lap áramellátása.
És gyárilag alulfeszel, ha pedig nincs elég energia visszaveszi a tempot.
Különösen game közben amikor még a vga is szívja az áramot.
Remélem, hogy legalább egy 450 W os minőségi táp dolgozik a gépedben.

(#23996) b3er
Azért, mert ilyenkor megnő a rendszer fogyasztása, mert 3d uzemmódban használja a cuccot.

(#24002) Plag
Nem az nvidia a gond.. .

(#24005) Morden24
A vga karinak semmi gondja, ATI val is ugyanígy csinálja a P5B

(#24009) b3er
Kevés feszültésg jutott a dolgokhoz, de a javulás csak ideiglenes, amint jobban izzasztod, megint előjön csináld, azt amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24017) lúzer


lúzer
veterán

start menüben miért sárga 1-2 mappa és progi?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24018) VaZso válasza Core2duo6600 (#24016) üzenetére


VaZso
senior tag

Nem tudom, mennyi fileműveletet végez a Vista, de a lassú betöltődés nem az alapvetően viszonylag lassú notebook vinyó miatt van? :B :F

(#24019) Core2duo6600 válasza VaZso (#24018) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem, mert ha már bent van a rendszer akkor vidáman másol ide oda, tehát nem a hdd a szük keresztmetszett.
A cpuja emlékeim szerint több 2.6 Ghz en jár, 2 magos
DDR 2 800 as ramok...
Chipset, hogy milyen arra nem emlékszem, de intel
A cpu ból is persze mobilváltozat.

szvsz arról van szó, hogy annyira takarékos az energiával, hogy az sebesség rovására megy, akkor is ha tápról ment, és teljesítménycentrikusra volt téve.

Kulönösebben nem lényeges,mert nem engem bosszant, nem én használom.
Csak mint érdekességet jegyeztem meg.

Hogy lapostól ne várjon az ember csodát.
A gép amúgy több mint 300 000 HUF volt, tehát nem a low cost féle.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24020) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Üdv!
Ultimate64 Vista, nincs rákötve a netre... friss install egy SSD-n.

Letöltöttem innen [link] a magyar nyelvi csomagot egy másik géppel.

Ez egy exe kiterjesztésű file, ami sem XP, sem Vista alatt nem futtatható.
Viszont kiterjesztést törölve mint tömörített fájl tartalma megtekinthető.

Nem jöttem rá, hogy lehet file-ból friisiteni a nyelvi csomagot, bár ki tudom másolni a tartalmát. Ha valaki csinált már ilyen OFFline telepítéást akkor légyszi írja le.

A másik kérdésem a Pagefile és a Hiberfile kikapcsolása lenne az SSD miatt.
Meg a "System restore" letiltása

A friss vista 15GB foglal, lehet ebből valamit pucolni? Le szeretném GHOstolni, ha már sikerült beállítgatni.

Köszi!

(#24021) b3er válasza Core2duo6600 (#24016) üzenetére


b3er
aktív tag

Köszi a választ megpróbálkozok vele :B meg elvileg ma lesz 1 külön hangkártyám :C

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24022) b3er válasza Core2duo6600 (#24016) üzenetére


b3er
aktív tag

Amúgy meg Zalman ZM460 APS tápom van ha az elég minőségi :B

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24023) #67688960 válasza fsb1000 (#24020) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha már feltetted az sp1-et lehet, hogy nem fog felmenni a nyelvi csomag, legalábbis nekem nem sikerült. Késöbb találtam ezt, de még nem próbáltad, ha működik majd szólj(azt is írd hogy sp1 elött vagy után csináltad).
Telepítése meg úgy van, hogy elindítod az exe-t és felmegy, vagy miután kicsomagolta magát kimásolod(az asszem msi-fájlt) és a vezérlőpult területi nyelvi...-ben, új nyelv telepítése.
Pagefile a vezérlőpult/rendszer/speciális/teljesítmény beáll./speciális/módosításban.
Hibernálás a sajátgépben C-tulajdonságok/lemezkarbantartóban ki lehet jelölni törlésre.
Törölheted még a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappa teljes tartalmát ezek a frissítések amiket letölt az update-ről és utána ottfelejt.
Továbbá az sp1 is ottfelejt dolgokat, ha jól felment utána már feleleges. Törlése:"Start menü keresőjével indítsuk el (rendszergazdai jogokkal): cmd
Futtassuk a következőt: vsp1cln
Kapunk egy figyelmeztetést, írjuk be: y és elindul a tisztogatás."
Ha hasznlász nero-t, akkor az is hagy a temp mappába egy 700-1500 közötti mappát. Elérése: C:\Users\felhasználó neved\AppData\Local\Temp

[ Szerkesztve ]

(#24024) b3er válasza Core2duo6600 (#24016) üzenetére


b3er
aktív tag

Nah Feszek megemelve Pirosban,így megy a rendszer :K de ez azért furcsa nekem,eddig akkor miértment alapfeszen ? Fárad az alaplap? esetleg valami kezdi megadni magát? :O

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24025) Beowulf_78 válasza Morden24 (#24014) üzenetére


Beowulf_78
addikt

A kormány kérdésre itt a válasz...minek a hibája ez ha nem a Vista X64-é? :W :((( Registry gányolással érdekes módon van rá megoldás. :U

1. Go to registry editor (Start button and then click the "run" button; in the small window type: "regedit" (without quotes), press enter; the registry editor appears)

2. Use the 'directory tree' on the left side and go to this directory:
HKEY_CURRENT_USER>System>CurrentControlSet>Control>M ediaProperties>PrivateProperties>Joystick>OEM

3. Under this directory delete all the entries that start with "VID_" (without quotes).

4. Reconnect the USB device to another USB port (just to be safe); Vista should recognize the wheel ...

Nem én találtam meg, sokan rajta voltak a témán, hogy megtalálják a weben a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24026) Morden24 válasza Beowulf_78 (#24025) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, örülök, hogy megoldódott.

Mellesleg ezeket a registry bejegyzéseket (törléseket) nem a drivernek kéne megejtenie? :U
Vagy ha alapban tényleg a Vista x64 kőkemény hibája, akkor a Logitech erre miért nem hívja fel a figyelmet?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24027) Beowulf_78 válasza Morden24 (#24026) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Jó kérdés...még azt se próbáltam, hogy egyáltalán működik e rendesen. A patch-re is azt mondták hogy működik, ehhez képest install után már kormányozni se tudtam. :F
Mindenesetre ha megoldódik, visszahívom a technikus urat... :((( Bár a registry-hez egy driver úgy tudom hozzárakni tud, a törlést nem tartom valószínűnek hogy driverből tudnák megoldani. Ott van egy bejegyzés alapból aminek nem kellene ott lennie. Ez szvsz. Microsoft és Vista blamázs. :B

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24028) Morden24 válasza Beowulf_78 (#24027) üzenetére


Morden24
nagyúr

Speckó fogalmam nincsen, simán előfordulhat, de ha defaultban benne van és emiatt sokaknak van baja, akkor bizony gyanús a helyzet, mert 1. a Logitech-nek fel kéne erre hívnia a figyelmet (mégiscsak az ő vackuk és van hozzá hivatalos driver) 2. x64-es Vista alatt csak WHQL driverek vannak, tehát az MS-nek is tesztelnie kellett azt a nyavalyát, szóval ők is sárosak, függetlenül attól, hogy a registry az ő hibájuk-e, vagy a driveré.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24029) Lauda


Lauda
félisten

A vista ideiglenes mappája a c/users/felhnév/local settings/temp? :)

(#24030) Morden24 válasza Lauda (#24029) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen.

Sectumsempra - For Enemies

(#24031) lúzer


lúzer
veterán

start menüben miért sárga 1-2 mappa és progi?

minden program
pl: nero, autodesk

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24032) Lauda válasza Morden24 (#24030) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! :K

(#24033) b3er


b3er
aktív tag

Az miért van h a DVD írómat nemlátja a Vista, az író müxik, Bios látja gép Bootolni is tud róla de egszerűen nyoma sincs az Oprendszer alatt :O :O :O

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24034) Criton


Criton
veterán

Sziasztok !

Morden : beszereztem végre én is egy 150GB -os Raptor HDD-t :D a kérdésem a következő lenne, mivel neked is van Raptorod. A hdd- ugye van SATA Power és egy ATA 4-pin power csatlakozo, elég csak a SATA powert rádugni ?

Bocsi az offolásért.

(#24035) Lauda válasza Criton (#24034) üzenetére


Lauda
félisten

Bármelyik tápcsatit használhatod, csak a kettőt egyszerre ne.

(#24036) Criton válasza Lauda (#24035) üzenetére


Criton
veterán

ok rendben, köszi. Akkor szerintem marad a SATA Power :D

kérdés : 64bites a Vistám, de mondjuk én 32bitest szeretnék használni. ( Prémium ) akkor a 32bitest tudok felrakni az eredeti kulccsal ?

[ Szerkesztve ]

(#24037) RexpecT válasza Criton (#24034) üzenetére


RexpecT
addikt

SSD-t kellett volna venni ;] .

(#24038) b3er


b3er
aktív tag

[Megoldottam már :)]

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24039) Morden24 válasza Criton (#24036) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha retail a Vistàd, akkor tutira igeen. Ha OEM, akkor nem vagyok ròla meggyözödve, de asszem volt màr, aki aktivàlta ìgy... egy pròbàt megér, szerintem akàr telefonàlharsz is.

Sectumsempra - For Enemies

(#24040) lúzer válasza Criton (#24036) üzenetére


lúzer
veterán

én így használom! :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24041) lúzer válasza b3er (#24038) üzenetére


lúzer
veterán

és hogy?
hátha más is szop

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24042) fsb1000 válasza #67688960 (#24023) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi a válaszokat!
SP1 már fent van, és a linkelt update sem megy fel.

(#24043) hfrankee


hfrankee
senior tag

Miért van az hogy vista alatt folyamatosan dolgozik a vinyó!
Rettenetesen lelassitja a gépet!
Tudna vki segiteni ebben?
Elöre is kösz!

(#24044) b3er


b3er
aktív tag

Az alaplap Biosában az IDE mode ot Vista alatt ACHI re állítottam vagy mit :B és a köv indításnál már írta is h új hardver :C

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24045) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Telepítésnél bios átkapcsolás után ezt az AHCI dolgot külön pl. Pen drive-ról kell telepíteni? Hol található ez a driver? Mit kell nyomni hogy telepítse pen drive-ról? :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#24046) Criton válasza Morden24 (#24039) üzenetére


Criton
veterán

Szóval szerezzek be egy "warezos" 32 bites home prémium Vistát és próbáljam meg a 64 bites kulcsommal aktiválni vagy esetleg lelehet tölteni a ms honlapról a 32bitest és azt aktiválni ?

(#24047) kali válasza Beowulf_78 (#24045) üzenetére


kali
legenda

vista esetében nem kell külön beadni az illesztőt - alapban tartalmazza!
ajánlott már a vista telepítése előtt ahci módot választani - ekkor már alapban úgy települ -, de a már feltelepített oprendszernél utólag átkapcsolva, az indítást követően automatikusan felismer és telepít mindent!

[ Szerkesztve ]

(#24048) szasanyi


szasanyi
félisten

Feltettem az IE7 Pro-t, de akárhányszor állítom be a keresőt a magyar nyelvre, mindíg visszaáll angol alapértelmezettre. :U Gondolom megoldható, hogy magyar nyelven keressen... de hogyan?

(#24049) mustad1 válasza Core2duo6600 (#24019) üzenetére


mustad1
tag

szia nah felraktam a prevx et talált 1 dolgot de nem irtja le csak ha megveszem 18 dollárért...valami más megoldás?

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#24050) Beowulf_78 válasza kali (#24047) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nagyon köszi a segítséget! :R Xp esetében kell a Pen drive mint megoldás? Ebben tudsz segíteni hogy hogy is kell kivitelezni? :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.