Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) bucilali válasza LeslieG Jr. (#1000) üzenetére


bucilali
aktív tag

elég is bőven..
megtámogatva egy jó kis viruskeresővel (virusbuster :C ), meg egy kémprogi keresővel..
aszt kész..
tavaly január óta így használom, előbb az XP-t, mosta vistát, de nem kaptam be semmit. :))

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1002) amdni


amdni
aktív tag

Nem tudjátok a creative mikor szándékozik új driver kiadásása az audigy szériához?

És az hogy van hogy vista alatt az EAX fizetős? Erről még nem hallottam ezért kérdezem. Kinek kell fizetni? :)

(#1003) amdni


amdni
aktív tag

Használ valaki 32bites vista alatt kmplayert?
A hardveres színkokntroll beállítás nem reagál, csak a szoftveres.

(#1004) spyduck


spyduck
nagyúr


Gonolkodok, hogy otthon felrakom a vistát!
van negatív élménye vkinek? jobb mint az xp? játékok futnak rajta? driverek?

(#1005) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Valamiért nem akar megjelenni ez a Flip 3D funkció. Elolvastam a Help and Support-ot és az alapértelmezett billentyűparancsokkal nem vált át. Találkozott már valaki ilyennel?

[Szerkesztve]

(#1006) katt777 válasza Jhonny06 (#1005) üzenetére


katt777
félisten

3D támogatás hiánya (elvileg).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1007) amdni válasza spyduck (#1004) üzenetére


amdni
aktív tag

Nekem negatív és pozitív élményem is van.

Az audigy kártyámat csak féligmeddig támogatja, folyton gond van vele hiába van feltéve a creative driver.
A tv tunerem működik jól.
Már láttam vista alatt jó pár kék halált.
Lassabb mint az xp, de nem vészes.
Viszont szebb a felhasználói felülete, többet tud, csak sokat kell buherálni hogy egy jó rendszer legyen belőle.

(#1008) Cyrin


Cyrin
addikt

még egyetlen kék halálkt em láttam.

tűzfalat pluszban nem használok, amit próbáltam zonealarm, nem működött valami jól együtt a Vistával.

Ha lesz az adaware-nek vista kompatibilis változata azt majd felteszem.

(#1009) Harti válasza LeslieG Jr. (#994) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi szépen!

Kipróbálom az S&D-t!

(#1010) biga válasza Jhonny06 (#1005) üzenetére


biga
senior tag

Ha nincs Aero-d (vagyis pl nem dx9-es a vga-d), akkor nincs flip3d sem.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1011) bucilali válasza biga (#1010) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Ha felteszem az rmclock-ot, bizonyos idő után kékhalált okoz.. :F
van esetleg vistakompatibilis verzió, amivel nem lenne gondom?
(vista ultimate 32 bit)

kösz, és üdv
bocsi, nem válasz akart lenni.. :F

[Szerkesztve]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1012) Kakumix válasza biga (#992) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szia! Nem tudom Vista-ban van-e shutdown parancs, ha van használd azt a parancssorból én xp alól használom (shutdown /? - az elérhető paraméterekhez).
XP alatt a shutdown -r -t 0 azonnal újraindítja, a shutdown -s -t 0 azonnal leállítja (kilépéssel) a gépet.

Legyen szép napod!

(#1013) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám Vista alatt beállítani azt, hogy a képernyő frissítése ne változzon ha játszok? Konkrétan Quake 4-ről és Fifa 2007-ről lenne most szó. XP-n volt egy refreshlock nevű progi ami megoldotta a gondot, de ez Vista alatt nem megy.

Tud valaki ebben segíteni?

fulekitrading.wordpress.com

(#1014) gtbotko


gtbotko
csendes tag

Sziasztok nekem az lenne a kérdésem, hogy van-e vmi olyan szofter vagy plugin a winamphoz, hogy az Audigy hangkarimnak ami pl. winampban zenehallgatas kozben hasznalna a wooferemet is mert igy most nem megy rendesen az 5.1 mint WinXP alatt. De az Asus M2N-E alaplapommal is az a helyzet az azon levő hankarinak sem kaptam ilyet. köszi előre is :R

(#1015) rétisün válasza bucilali (#1011) üzenetére


rétisün
veterán

én 2.2-es rmclockot használok, 32 bites magyar vista home premium-al. annyi az összes negatívuma, hogy bekapcsolt UAC-al nem indul automatikusan a vistával, minden indulás után engedélyeznem kell. viszont kékhalált még egyáltalán nem okozott...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1016) Balázs1047


Balázs1047
tag

Sziasztok!

Kicsit nevetséges problémával fordulok hozzátok. Még régebben a lomtárnál kikapcsoltam a törlés megerősítést, majd tegnap véletlen kitöröltem az asztalról a lomtár parancsikonját. Egyszerűen nem tudom visszahozni, és elképzelhetetlennek tartom, hogy nem lehet. Kérlek segítsetek, kezd megtelni a merevlemez, és nem tudok helyet felszabadítani.

Előre is köszi, üdv

(#1017) Siriusb válasza Balázs1047 (#1016) üzenetére


Siriusb
veterán

Jobb click az Asztalon, testreszabás, Asztali ikonok módosítása. :)

(#1018) Balázs1047 válasza Siriusb (#1017) üzenetére


Balázs1047
tag

Ezer hála! :)) :)) :))

(#1019) biga válasza Kakumix (#1012) üzenetére


biga
senior tag

Létezik shutdown parancs (bár asszem más kapcsolókkal, mint XP-n), de itt távoli asztal kapcsolatrol van szó. Nekem ott nem reagál semmire.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1020) spyduck válasza amdni (#1007) üzenetére


spyduck
nagyúr

akkor inkább meg se próbálom!

(#1021) Picco


Picco
addikt

hali

milyen partition magic-hez hasonlo progi mukodik vista-n?
valami ingyenes kene....es lehetoleg grafikus mert a testdisk-el nem boldogultam :(
elveszett 3 particiom :O
testdiskel megtalalaltam de vissza akarom hozni es az nem jott ossze sajna.
elore is koszi :R

udv: Picco

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1022) amdni


amdni
aktív tag

Kmplayert használ valaki vista alatt?

A kardveres színkorrekció nem működik nálam.

(#1023) maru válasza biga (#1019) üzenetére


maru
aktív tag

Hali!

Vannak olyan programok, mellyel helyi hálózaton keresztül kilehet kapcsolni egy másik gépet.
Ilyennel próbálkozz.

(#1024) maru


maru
aktív tag

Még mindig... :F

[link]

Benmartin, köszi a választ de nekem nem ez problémám.

(#1025) Fecdzo válasza Fecdzo (#1013) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Valaki #1013-ra?

fulekitrading.wordpress.com

(#1026) achon válasza amdni (#993) üzenetére


achon
aktív tag

Sorry, de nekem lassan 4 hónapja hiba nélkül fut a Vista.
Szerintem egy Everestel ellenőrizd le milyen hangkarod van. Láttam már olyat, hogy Audigy LS-t sima Audigynak ismert fel a rendszer (bár az Xp volt). Ahhoz meg másik driver kell.



A legszebb múzsa a határidô.

(#1027) birka1337


birka1337
tag

Start -> Control Panel -> User Account -> Enable or disable the user account control

ezt kéne átállítanom, de mivel német a vistam, semmit nem értek belőle kb. Valaki eltudná magyarázni hogy hol található ez a dolog ? (elég részletesen és szájbarágósan lehetőleg )

vagy ha msn re felvenne se ugy segitene azt is megköszönném !


elöre is kösz ! :B

-

(#1028) katt777 válasza Picco (#1021) üzenetére


katt777
félisten

1.: Sajátgép (jobb gomb) -> Kezelés -> Lemezkezelés (beépített partícionáló program)
2.: Másik vinyóról v. partícióról XP boot-olás -> PartitionMagic.
3.: PartitionMagic recovery bootdisk: erről a dupla floppy-ról indítod, aztán DOS (grafikus) módból, semmitől sem zavartatva dolgozhatsz. Ha nem felejtettél el PartitionMagic recovery disk-eket létrehozni, tedd meg egy másik gépen.

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1029) IstexI


IstexI
tag

Hali!

Windows xp-m van. Még nem lenne muszáj váltanom de azért kipróbálnám a vistát. Viszont ha már felrakom akkor maradnék is... szal feltennék pár alma kérdést, nem kerestem utána sorry de erre gondolom mindenki tudja a választ (kivéve én). Xp-s 32bites progik elfutnak a vistán vagy mindenből be kell szerezni vista kompatibilis verziót? 4 gb memo-t már nem használ ki az xp a vista viszont igen... Észrevenném a különbésget ha vista alatt 2 helyett 4et használnék? Másképp megfogalmazva érdemes-e 4gb memot venni vista alá vagy a több memo-ból származó előnyt csak több rammal érezni (8-16)....

[Szerkesztve]

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#1030) coulthard válasza IstexI (#1029) üzenetére

Hi!
A programok nagy része elfut, a rendszerhez közelebb álló cuccokból viszont be kell szerezni a 64 bites verziót, pl daemon tools. nekem 2 giga ramon tökéletesen megy a vista, nem hiszem, h gyorsabb lenne 4 gigával, max talán az izmos játékok picit jobban mennének.

16 éve a Hardveraprón.

(#1031) rétisün


rétisün
veterán

Windows Vista Upgrade Advisor véleménye:

''A számítógép alkalmas a Windows Vista rendszer futtatására.
A rendszervizsgálat eredményei szerint Önnek a legjobban a Windows Vista Ultimate változat felelne meg. '' :C

csak nem azért, mert az a legdrágább? :D (mellesleg home premium alatt futtattam, de szegény upgrade advisornak fel se tünt, hogy már van vistám... :DD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1032) Cyrin válasza IstexI (#1029) üzenetére


Cyrin
addikt

A 4 Gb-ot csak a 64 bites Vista kezeli, a 32 bites nem.

(#1033) Cyrin válasza rétisün (#1031) üzenetére


Cyrin
addikt

és van aki ez alapján meg is rendeli, nem is kevés sztem világviszonylatban.

(#1034) rétisün válasza Cyrin (#1033) üzenetére


rétisün
veterán

még fenn van a gépen az xp is, lefuttatom majd az alatt is, kiváncsi vagyok ott is ultimate-t ajánlgat-e, vagy most csak azért tette, mert premium már van :D
aki meg ez alapján (gondolkodás nélkül ?) meg is rendeli az ultimate verziót, annak ugy kell :C

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1035) IstexI


IstexI
tag

Köszi!

Ezexerint van 32bites vista is? Nekem új...

A 3dstudio, photoshop, flash és pluginjeik rencerközelinke tekinthetők? Igazából nem baj ha igen mert nekem pont az kellene, hogy a sok kis segéd progim amiket elég nehéz volt összehalálszi xp-re menjenek (filerenamer, képnézegető stb).

A fontosabb nagy progikból már kijött a 64bites... Még 1 kérdés: ha 64bites változatról van szó akkor az azt jelenti, hogy minden 64bites os-en elfut (xp vista)?

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#1036) rétisün válasza IstexI (#1035) üzenetére


rétisün
veterán

nem feltétlenül megy mindegyik 64bites rendszeren, ugyanugy ahogy a 32 bites progik, amik mennek xp-n, se biztos hogy mennek (32 bites) vistán.....
ha van hozzá elég helyed, először csak xp mellé tedd fel a vistát, 30 napig (kis csalással 120-ig) használhatod. az alatt meg tudod nézni, minden progi megy-e, ami neked kell.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1037) IstexI


IstexI
tag

Még 1 (sorry de ha valami fog menni vista alatt akkor lőttek az egésznek és rekhatom vissza az xp-t)

Úgy általában használható már annyira a vista mint az xp? Támogatottságra gondolok. Pl xp-re szinte mindent magtalálok amit csak kigondolok. Driver ellátotsággal nincsenek gondok?

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#1038) IstexI válasza rétisün (#1036) üzenetére


IstexI
tag

Igen valszeg ez lesz mert közben rájöttem hiába zsírozok le mindent ez azért mégis csak windows... Sőt hát tulajdonképpen nem is tudom, hogy gondltam ezt:) hogy majd felrakom a vitstát aztán megy minden....

Annak idején is cask 1 év múlva váltottam xp-re és még 1 év kelett mire minden beállt a kezem alá... Szentem ferakom az ik gépre aztán tesztelgetem.... köszi...

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#1039) rétisün válasza rétisün (#1034) üzenetére


rétisün
veterán

na, xp alatt már csak home basic-et ajánlott az upgrade advisor...egy ujraindítás alatt igy leromlott a gépem :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1040) szasanyi


szasanyi
félisten

Srácok az Office 2003 ugye jó Vista Ultimate 32bit alá? :U

Ja, és még egy kérdés ami ugyan nem ide tartozik, de hátha tud vki egy egyszerű
de nagyszerű megoldást: két vinyót használok, ahol az egyik egyben XP-vel, míg
a másik két részben Vistával + archív anyagokkal. Hogyan lehet elérni, hogy az XP
alól ne lehessen látni a másik vinyó egyik partócióját?
Mondjuk azt, amelyiken a Vista van...

(#1041) fero02 válasza szasanyi (#1040) üzenetére


fero02
veterán

Nekem Ultimate alatt 2003 Professional gond nélkül megy.

(#1042) szasanyi válasza fero02 (#1041) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, erre gondoltam. De így a biztos. :)

(#1043) Cs(|)be válasza IstexI (#1035) üzenetére


Cs(|)be
tag

Grafikai programok támogatják a 64 bites vista-t. Viszont akkor van csak értelme áttérned, ha 4 GB vagy több ramot használsz.
A 64 bites vista is tud futtatni 32 bites alkalmazásokat, igaz kicsit lassabban. Én nemrég tértem át.. eddig meg vagyok elégedve, mind teljesítmény, mind stabiitás szinten.

Üdv, csibe

(#1044) vazimódó


vazimódó
senior tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.
A winyóm kb fél percenkét kattan egyet Vista alatt.
Most éppen abbahagyta de az előbb 5 percen keresztül ezt csinálta. Rohadt idegesítő. :W Ez normális dolog amúgy?Köszi a választ előre is. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1045) Cyrin válasza rétisün (#1039) üzenetére


Cyrin
addikt

Látom nem érted :DD

Ez a marketing. XP-re megrendeled a Home Basic-et, aztán meg a Premiumot, majd az Ultimate-et.

(#1046) rétisün válasza Cyrin (#1045) üzenetére


rétisün
veterán

tényleg nem értem, mert nem rendelem meg :D bill gates :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1047) Male


Male
nagyúr

Valaki talán tud megoldást:

32 bites Vista Business edition + SB Live 5.1 = nincs hang... kiírja, hogy ''No audio device found''. Valahogy rá lehet venni, hogy működjön?

(eddig azt hittem, hogy csak EAX, stb. nem lesz, de hogy egyáltalán nem működik... végülis csak 34000Ft volt ez a hangkártya amikor vettem, igazán nem várhatok több éves támogatást...)

(#1048) Nkboy válasza Male (#1047) üzenetére


Nkboy
senior tag

Windows Update-n van hozzá driver. Azzal müködik.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1049) Polllen válasza vazimódó (#1044) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valószínüleg az indexelést végzi, ha nem akarja abbahagyni, egyszerűen kapcsold ki! (a keresést gyorsítja)
A start menü keresésbe írd be, hogy services.msc, aztán keresd ki az indexelést (lehet search indexing néven fut, nem tom) és ott tiltsd le.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1050) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok !


Meg szeretném kérdezni mi a nyavaja az a GRUB4DOS a Vista boot ban ?


''Booting GRLDR...
Reseting the boot drive... Success
Turning on gate A20... Success
hard drives 1, int13000A840, int 15 F000F859
get_diskinfo(80), int13/41(80), version=AA300005, int13/48(80),err=0, C/H/S/=0/0/0, Sector Count/Size=398297007/0, int13/08(80), version=3, C/H/S=0/0/0, LBA C/H/S/=0/0/0, Sector Count/Size=398297007/512,
boot drive=80, int13/4B01(80), err=1, drive=80, Not CD
get_cdinfo(F2), int13/4B01(F3), err=1, drive=F3''

meg még 2 oldal duma mi ez ??

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.