Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Pocak89 válasza Ijk (#11748) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Hát rosszabb nem lesz tőle. :DDD Én nem bántam meg. Gondolom kingmaxot akarsz venni az meg úgysem olyan drága.(bár nemtom hogy most kb. mennyi)

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11752) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Hálózati probémám akadt. Vagy egy Vistas gép, a routerhoz lan kábellal csatlakozik, és egy XP-s ami wirelessen. A 2 gép egy munkacsoportban van, pingelni is tudják egymást. A Vista látja az XP-st. de nem tudja megnyitni. Az XP-s nem látja a Vistást. A XP-re felraktam a LTD izé frissítést, a Vista minden be van pipálva, kivéve a jelszavas védelmet a hálózat beállításánál. Mi lehet a gond? Előre is kösz!

(#11753) kali válasza Ijk (#11748) üzenetére


kali
legenda

elmegy 2 gb memóriával is a vista x64 de meghálálja a 4 gb-ot, hidd el... :K

(#11754) viktor82 válasza kali (#11753) üzenetére


viktor82
őstag

Szerintem is kell a 4giga!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#11755) _ak_ válasza Ijk (#11748) üzenetére


_ak_
addikt

Vagy közelítsük meg onnan a dolgot, h minek vista x64, ha nincs 4gb ramod?

btw az asus gamerOSD-je nem indul rendesen a vistaval, welcome screen-nél nem lép tovább.. :( és nem egyedi esetről van szó. A másik a total uninstall. egy ideig működöt faszán, de az utóbbi időben ntdll.dll hibát dob, amikor uninstall után a fájlokat akarja törölni. Vmi ötlet?

szerk: cod4 most dobott egy uncoverable dx errort, bár ezt valszeg megoldja egy dxsetup

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11756) kali válasza _ak_ (#11755) üzenetére


kali
legenda

ASUS GamerOSD v3.03.1114 (2007/11/23) verzió tökéletesen megy x86 és x64 vista esetében is :K

(#11757) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Hy!
Az normális hogy a Vista 1000-1300 ramot kajál? Nem fut szinte semmi, egy firefox, egy utorrent és max egy winamp....Van hogy 1700-1800 ramot is megkajál, majd hirtelen visszaesik a memhasználat 400 mb-ra....utána perceken belül megint giga felett van....
Rendszer: CoreDuo 2GHz - 2x1GB DDR II (667MHz) - Vista Home Premium
Védelem: McAfee Antivirus Plus 2008
Előre is THX!

(#11758) Thrawn válasza netmesterke (#11757) üzenetére


Thrawn
félisten

:K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11759) Pheadar


Pheadar
tag

Hello!

Tud valaki megoldást?
Az a jelenség, hogy amikor a laptopot kihúzom a 230V-ból, a Vista (vagy az Acer, nemtom) kikpcsolja a wifi-t. Nem nagy gond, vagy ilyesmi, de mégis zavaró kellemetlenség, és az energiatakarékossági illetve hálózati beállításokat asszem végigzongoráztam.
Köszi előre is!
Pheadar

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#11760) viktor82 válasza netmesterke (#11757) üzenetére


viktor82
őstag

Pontossan annyit amennyit látsz!Superfatch-et is állitottam ,de nem sokat szabaditott,de mit is számit 4gb mellett!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#11761) Thrawn válasza Pheadar (#11759) üzenetére


Thrawn
félisten

Kapcsold vissza :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11762) kali válasza Pheadar (#11759) üzenetére


kali
legenda

wifi hálózati adapter tulajdonságai -> energiatakarékos üzemmód -> letiltva (ekkor elvileg nem kapcsolja le akkumulátoros módra történő váltáskor automatikusan a wifi adaptert)
valamint azt energiagazdálkodásnál azt a funkciót sem kell engedélyezni, hogy a számítógép kikapcsolhassa az eszközt, hogy energiát takarítson meg.

(#11763) Pheadar válasza kali (#11762) üzenetére


Pheadar
tag

jaja, ezek megvoltak már :DDD

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#11764) kali válasza Pheadar (#11763) üzenetére


kali
legenda

akkor marad a kalapács... :DDD

(#11765) _ak_ válasza kali (#11756) üzenetére


_ak_
addikt

Próbáltam a legújabb bétát és azt a verziót is, de engem nem enged belépni win alá.. :( ami vicc, h az asus oldaláról leszedett driverrel (169.25 vista 64) kevesebb fpsem van mint az nvidiáról leszedett driverrel.. :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#11766) kali válasza _ak_ (#11765) üzenetére


kali
legenda

nekem vista home premium x64 alatt a 169.25 x64 és a 3.03.1114 x86/x64 frankón mennek - mind a kettő az asus oldaláról van letöltve!
amikor utoljára telepítettem a rendszert, akkor kipróbáltam az általad is említett bétát, ami valóban nem ment, és aztán már hiába távolítottam el - hiába tisztítottam ki teljes mértékben a rendszert - utána már a most frankón működő gamerosd sem ment fel rendesen - totál új rendszer lett a vége...

(#11767) netmesterke válasza viktor82 (#11760) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Hát ez nekem nagyon sok. Haver gépében 1024 Ram van, és neki ilyen használat melett 5-700-at kajál. És nem hiszem hogy anyival gyorsabb az enyém. Neki Ultimate van fenn. A superfetch-et már kikapcsoltam, de nem segített.

(#11768) _ak_ válasza kali (#11766) üzenetére


_ak_
addikt

:(( utálom amikor egy progi teleszemeteli magával a rendszert, asusékra is kezdek pikkelni.. szal ha ki tom írtani, akkor van esélyem. btw használtad együtt a smart doctorral? van értelme szenvedni vele? kell vga hőfok, tuning, és tuning profilok.. szal lenne értelme riva helyett azt használni?

Más: várható egyáltalán sp1el integrált rendszer vmikor vagy ismert nem megkerülhető akadályba ütközik a dolog?

Let's begin, de gozaimasu!

(#11769) edeleny


edeleny
őstag

Sracok,64 bites Vistába ezt a funkciot:"Illesztőprogram-aláírás ellenőrzésének kikapcsolása"
hogy lehet elöhozni,magyarul feltenni olyan drivert aminincs aláirva?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#11770) kali válasza _ak_ (#11768) üzenetére


kali
legenda

vista x64 esetében részemről a béták felejtősek; a legtöbb nyávog, hogy nincs aláírva / fel sem mennek, vagy igen, de rosszul működnek, levakarni meg az istennek sem lehet őket.
az asus oldaláról; 169.25 + gamerosd v3.03.1114 párosítás ok, smart doctor (v5.08) frankó lenne (funkciók és tudás szempontjából), de blokkolva van iduláskor, külön engedélyezni kell - utána már megy rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#11771) viktor82 válasza netmesterke (#11767) üzenetére


viktor82
őstag

A laptopomon 32bites ultimate van és max 800kajál miközben a pc-n 64bite 1200-1500ig!Nem tudom más hogy van ezzel,de sok induló programot letiltottam és 1000 alá nem akar menni!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#11772) FireShadow


FireShadow
senior tag

[link]
ennél az adatvesztés mennyire drasztikus? ha parhavonta egyszer aramszünet miatt recheckolni kell egy torrentet az belefér. de ha egy elmentett dokumentomom órákig a cacheben tárolodik (amit amugy kétlek) és akkor van áramszünet és elvész akkor az gáz.
mindenesetre bekapcsoltam összes vinyora.

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#11773) Pipó


Pipó
őstag

Ezt a RAM "evést" hagyjátok már! Nekem 8 giga van 64-es alatt és van képernyőfotóm 0 szabad RAM-ról. Akit zavar -engem is zavart, bár lehet visszakapcsolom- tiltsa le az előtöltést és visszakapja.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11774) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem is felesleges a ramfogyasztásrol vitatkozni, haverom multkor kérdezte tölem, hogy menyi ramot eszik a vista nálam, mondom álltalában 30-50% között, erre ő: jah hogy anyit, neki az xp épp 60%-ot fogyaszt...akkor miröl is beszélünk..

Everybody lies.

(#11775) FireShadow


FireShadow
senior tag

superfetch kivan kapcsolva de igy is csak 60 mega szabad ez mi?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#11776) Barthezz2 válasza FireShadow (#11775) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

60 mega szabad a 2 giga ramból? Ott vmi nem oké..
Feladatkezelöben nézd meg mi eszi meg

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11777) _ak_ válasza kali (#11770) üzenetére


_ak_
addikt

Manuálisan leműtöttem a asus maradványait, feltehetőleg egy asusgsb.dll rak keresztbe, mert a többi reg bejegyzés csak a szokásos maradvány volt. ezek után feltettem az osd-t és tényleg bejött az asztalom is, de miután feltettem a smart doctort megint ez a probléma.. :W safe-ből uninstalláltam a az osd most indul a smart.. :F

Btw, ha angol vistát teszek fel, akkor már rendesen lejön az sp1? vagy elképzelhető, h a közeljövőben sikerül valakinek működőképesen integrálnia?

Let's begin, de gozaimasu!

(#11778) Barthezz2 válasza _ak_ (#11777) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Magyar vista van a gépemen és több mint egy honapja sp1et használok. Többek közt itt a forumon is le volt irva több módszer amivel update-röl leszedheted

Everybody lies.

(#11779) _ak_ válasza Barthezz2 (#11778) üzenetére


_ak_
addikt

Én is másfél hónapja... :U ...de ettől még nem tudom a választ.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11780) (Kolombusz) válasza netmesterke (#11767) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Annál többet kajál, minél több memóriád van.

(#11781) klambi


klambi
addikt

srácok az asztal OpenGL alapokon van, mert a Fraps is kijelez rá...?! :Y :C

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#11782) Thrawn válasza klambi (#11781) üzenetére


Thrawn
félisten

Kizárt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11783) sghc_toma válasza klambi (#11781) üzenetére


sghc_toma
senior tag

vicces lenne: ott az MS-nek a saját grafikus API-ja, és OGL-t használna az oprendszerében.. Direct3D alapú..

ja, és FRAPS-ben be lehet állítani, hogy az asztalon ne mutasson FPS értéket..

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#11784) litter


litter
tag

hi, van olyan (rejtett) beállítási lehetőség registeryben vagy valahol, amivel azt lehet szabályozni, hogy mennyi helyet akarunk hagyni rendszervisszaállításnak?
120 gigás vinyómon a 15% kicsit sok, de 1-2 gigát szívesen hagynék...

[ Szerkesztve ]

(#11785) daveredline


daveredline
tag

Az miért lehet hogy a vista kiírja az unlocker nevezetű program indításánál hogy debug jog hiánya? pedig hivatalosan vistán is működne , ez egy fájltörlő progi egyébként.. oan esetekben segít ha a fájlt nem engené kitörölni a windóz(foglalt stb..)
Fontos lenne tudnom mért akadályozza ez a f..s vista....

(#11786) _ak_ válasza daveredline (#11785) üzenetére


_ak_
addikt

A honlapjukon nézz körül a FAQ-ban. Ott leírják pontosan, anno szívóztam én is vele.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11787) #65675776 válasza litter (#11784) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#11788) litter válasza #65675776 (#11787) üzenetére


litter
tag

köszi! :R

(#11789) B.DanY


B.DanY
csendes tag

Sziasztok! Meg tudjátok mondani hogy, hogy lehet elö hozni azt sávot vagy mit ami van pl az OSX be is? Kis mezo amiben vannak ikonok( sajátgép,net stb... ) egérrel ha rámegyek akkor megnagyobbodik és elindul a pr.! Bocsi a hulye fogalmazásért de nem tudom h hivják!

Válaszotokat elore is koszonom!

(#11790) Cyberslider válasza B.DanY (#11789) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ez nem OSX, csak vmi klón :D
Leginkább úgy, ha feltelepítessz egy olyan progit!

Pl. Rocketdock [link] stb....

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#11791) Pocak89 válasza B.DanY (#11789) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én a stardock cég Objectdock nevű progiját használom. Nagyon meg vok vele elégedve. Sőt a Wincustomize.org oldalon sok skint ikonokat stb. találsz hozzá. Mert kell a nagyobb felbontású ikon, mert kinagyítva rondák az alapok.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11792) daveredline válasza _ak_ (#11786) üzenetére


daveredline
tag

körülnéztem, ahogy írta: a microsoft documentationt is olvasgattam de az a gond hogy nem sikerült előbbre jutnom... sajna nem tudok angolul annyira..:S
szal a kérdés továbbra is fenn áll: ha esetleg valakinek volt már ien problémája és emlékszik hogyan oldotta meg , kérem írja le! Köszönöm!

(#11793) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#11752) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nah, sikerült megoldani a problémát. A Vista mindig ezt írta: Az LSP elvavult. Ezen cikk alapján újranindítottam az LSP-t és láss csodát, minden frankón megy. Egyenlőre.

#11747-re vki ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#11794) fanofmanu


fanofmanu
tag

hello! van egy kis problémám vista bootolással nha a lényeg hogy kiírtam dvdre vistát és nem akar bootolni róla (term. nem eredeti vista lévén nem túl olcsó viszont annál drágább :DDD ) visszaolvastam még kb a 6265. hsznál volt vkinek ilyen problémája vmi rendszerindító fájlként kell kiírni ha jól olvastam nha ez neroban hol van? vagy esetleg más megoldás? THX :R

(#11795) bossvico


bossvico
senior tag

Hello!
Mi az a felkiáltójel eszközkezelőbe és mi a megoldás?
6TO4 Adapter

Vista x64

:R

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#11796) fanofmanu válasza fanofmanu (#11794) üzenetére


fanofmanu
tag

lényegtelen... megoldva :K

(#11797) netmesterke válasza Pipó (#11773) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Nekem nem jött vissza! 2 GB ramból 256-ot kajál a vga (x200) de most hogy a superfetch ki van kapcsolva igy is 0 a szabad memória, bár van hogy 10-20 mb van szabad, a többi az gyorsítótárazva van. Most speciel "csak" 950 ramot kajál úgy hogy a Firefox 2 megy 4 füllel meg az msn 8.5 és az utorrent.

(#11798) Thrawn válasza bossvico (#11795) üzenetére


Thrawn
félisten

Google

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11799) Edween


Edween
őstag

HI!
Ma én is feltettem a vistát (home premium 32b), nagyon meg vagyok elégedve, nem csak a skinnel hanem a gyorsaságával is. Szeretném megköszönni azoknak az emberkéknek, akik pozitív hozzá állásukkal segítettek a döntésemben. :R

(#11800) netmesterke válasza Edween (#11799) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Nekem is Home Premium van. Fura mód néha nagyon gyors, van hogy nagyon lassú. Most pl mikor 50 órát ment egyhuzamban akkor már elég lassú volt. A memhasználat üresjáratban is 1100-1200 mb volt, egy win intéző elővétele kb 10 másodperc volt....ilyenkor visszasírom az XP-t, de az annyival csúnyácskább mint a Vista hogy marad ez:D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.