Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) netmesterke válasza Thrawn (#10846) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Igen? Memória növelésével jobb lessz? Nekem nincs tapasztalatom gyengébb géppel, én a notimon használom a Vistát, de ez Core procis 2GB rammal.....az MX440-el gondolom Aero sincs.

(#10852) Rolly


Rolly
veterán

kétszer ment :(

[ Szerkesztve ]

(#10853) Rolly


Rolly
veterán

olyan gondom van, hogy van egy msi m673-as laptopom amin szeretném kihasználni a dual view lehetőségét Vista alatt.

A gond az, hogy ha engedélyezem a második kijelzőt, akkor megjelenik mindkét képernyőn a megfelelő kép, de pár másodperc múlva a másodlagos kijelzőn eltünik, mintha a gép nem adna neki jelet, az elsődleges kijelzőn meg úgy 2-3 másodpercenként 1 másodpercre fekete lesz a kép amolyan villogást képzeljetek el....

Azt szeretném tudni, hogy találkoztatok már ilyen problémával, vagy sem... s ha igen akkor mi a megoldás ...

(#10854) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Angol Windows Vista-hoz elérhető már valahonnan hivatalosan az SP1?

(#10855) amdni


amdni
aktív tag

üdv!

Audigy 2 kárnya van a gépemben, ma feltettem a vista 32 bites rc1-es változatát, a gond csak az hogy minden újraindítás után vissza kell állítani 5.1-re a hangkártyát, mert visszaáll 2.0-ra.

Egyszer már sikerült valahogy ezt a hibát helyrehozni, de nem tudom hogyan és a nem rc verzió volt.

Légyszi ha van ötletetek írjatok!

(#10856) Noxy válasza amdni (#10855) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm megválaszoltad a kérdést magadnak.
Nekem az RC1 alatt, nem lehetett átnevezni a mappákat. Nem is kerestem rá +oldást. Ment a pi..ba. Eredeti szoftal hibátlanul megy.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10857) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello mindenkinek, most tettem fel a vista ultimatet 32bit, és a gondom, hogy a másik vinyón van xp, de hiába teszem be biosban ezt elsődlegesnek, csak az xp-s vinyóról bootol, erről csak akkor ha a másik nincs rádugva a gépre!

Mit csináljak annak érdekében, hogy vagy lehessen választani, melyiket akarom indítani, vagy akkor ha a bootsorrend szerint erre van állítva akkor legalább ezt indítsa?
:U

És hogy tudom azt állítani, hogy automatikusan melyik programok induljanak?
Előre is kössz!

[ Szerkesztve ]

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#10858) Noxy válasza sosperecek18 (#10857) üzenetére


Noxy
veterán

A Vista majd megoldja a telepítés végén.

Mod:
Most látom hogy má felraktad. Hogyan?
Ha xp alól indítod akkor a vista megcsinálja.
Deamon Toolsból indítva, még DVD-re sem kell ki írni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10859) Bali27 válasza amdni (#10855) üzenetére


Bali27
addikt

Ilyen gondom nekem is volt .. Uj driver packot kell használni ...Én ezt haszbálom.. Rendes 700 megás cd teljes pack..[link]

(#10860) amdni válasza Bali27 (#10859) üzenetére


amdni
aktív tag

Kösz máris letöltöm remélem megoldódik.

(#10861) sosperecek18 válasza Noxy (#10858) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Erről bootoltam

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#10862) BotaN


BotaN
senior tag

Hali

Lenne néhány kérdésem, mert még nem használtam vistát, főleg nem 64 bites OS-t. Amit már most is tudok hogy a 32 bites Vista sem látja a 4gb ramot. Ezért az új gépemnél szükségem lessz a 64 bites verzióra, azt hallotam hogy rengeteg alkalmazás, driver, játék, nem megy rajta mert 64 bites. Valaki megerősítené ezt bennem vagy cáfolna, mert nagyon zavar hogy mi vár rám. Nagy lineage 2 fan vok és érdekelne az pl megy-e ilyen rendszeren. Gondolom az újabb játékok mind támogatják a 64 bitet és nem kell 64 bites verzóban megszerezni őket.

Tudna vki olyan oldalt írni ahonnan beszerezhetőek a megfelelő 64bites programok stb...

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#10863) Noxy válasza sosperecek18 (#10861) üzenetére


Noxy
veterán

Mi erről?
Hagyd békén a vinyókat, a BIOS-ban se kavarjál.
XP elindít, DVD-t berak, klikk vista setup ,oszt megkérdi hova parancsolod.
Mod:
Leszedni meg így kell:
-1 XP CDről boot, helyreállítási konzol, fixboot és fixmbr parancs
-2 XP alól futtatás: X:\boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force (X = a cd/dvd meghajtó betűjele)
Töröld a az XP partíció gyökérkönyvtárában található Boot.BAK és a Bootsect.BAK fájlokat.
Vista part.. formázása.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10864) Thrawn válasza BotaN (#10862) üzenetére


Thrawn
félisten

A legfontosabb, hogy a drivereid legyenek 64 bitesek. A programok és játékok nagy része 32 bites de elfutnak rajta.

Egy 64 bittel foglalkozó oldal: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10865) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Ok, egy másik miért nem tudom a windows live messengert feltenni?
Mindig elkezdi keresni a windows live programokat, majd kiiírja, hogy próbáljam meg később...(miért van az hogy a microsoft oldalait be sem hozza)

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#10866) Noxy válasza sosperecek18 (#10865) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg, ki herélték a telepítődből.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10867) sosperecek18 válasza Noxy (#10866) üzenetére


sosperecek18
senior tag

És akkor mit lehet tenni?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#10868) Noxy válasza sosperecek18 (#10867) üzenetére


Noxy
veterán

Meg veszed. :D
Mielőtt meg vettem, elég sok verzsönt teszteltetem de az 1ik rosszabb volt mint a másik.
(nem boti volt 1ik sem)

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10869) hendrixsl


hendrixsl
csendes tag

Hello,valami virust szereztem a visara,a start menu mindig eltunik es hasonlo dolgok tortennek,melyik irtoval tudnam kiirtani?torrentrol leszednem valamelyiket.koszi.

(#10870) Core2duo6600 válasza Core2duo6600 (#10820) üzenetére


Core2duo6600
veterán

#10820 - ra valaki ?

Most vettem észre, hogy eltünt a beépített CD - DVD készítési lehetőség
Pl a DVD makerrel akarok csinálni valamit, akkor
DVD Burner not found hibat kapok, és az ÍROk tulajdonságánál sem lehet semmi írásra utaló dolgot kiválasztani, mindeközben a NERO val lehet írni

Találkozott már valaki ilyennel ?
Zavar, hogy nincs ilyen lehetőség még akkor is ha ritkán használtam

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10871) Thrawn válasza Core2duo6600 (#10870) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó kérdés, nekem sosem hiányoztak, nem is használom őket, mint ahogy a beépített DVD írót sem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10872) Heartka válasza Noxy (#10866) üzenetére


Heartka
csendes tag

Nem azért van, hanem mert külön kellene feltelpíteni a wlm-t ,nem a live-s kétmegás csomagba... :)

(#10873) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Sikerült megoldani a módszereddel...Szivesen megvenném, ha mondjuk 10k lenne mint a többi szoftver, nem sajnálnék annyit érte, viszont 25-30k-t azért...

Másik: hogy lehet az automatikusan induló progikat beállítani, mint xp idejében az msconfig? :U

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#10874) k. válasza sosperecek18 (#10873) üzenetére


k.
őstag

Ugyan ott.Futtatásba beirod hogy msconfig.És ott lesznek az autostart progik.

(#10875) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Megtaláltam, thx!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#10876) DaDy0219 válasza Darth_Revan (#10854) üzenetére


DaDy0219
tag

Egy kis érdekesség:
[link]
és ez
[L:http://itcafe.hu/hir/lebuknak_windows_vista_bios_hack.html][/L]

[ Szerkesztve ]

(#10877) DaDy0219 válasza DaDy0219 (#10876) üzenetére


DaDy0219
tag

Bocs, a 2. link: [link]

(#10878) SonyBlade válasza Thrawn (#10864) üzenetére


SonyBlade
csendes tag

Akkor most ugy veszem ki a szavaidból, hogy a VISTAn megy minden, amire szükség lehet! Én is most állok "rendszerváltás" előtt! :)
Ha valűban jó, megéri áttállni, akkor....
Csak félek tőle, hogy sok program nem fog menni! De cáfoljátok meg, hogy nem gy van :)
Az a gondom, hogy 4GB-ig nem képes az XP felismerni a memóriát, és ha benne van mind a 4GB akkor még lassabb mint 2GB-al!

Lassan minden elavul....

Asus M2N-E ; AMD X2 4800 ; Geil Value Kit 2x2GB (800Mhz) ; 8600GT TwinTurbo ; by SonyBlade

(#10879) pszihó


pszihó
aktív tag

:W Szasztok
A dreamscene háttérrel vannak olyan problémáim, hogy elindul 1-2 másodpercre utána fekete háttér.
Esetleg valaki tud segiteni? :W

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#10880) sosperecek18 válasza SonyBlade (#10878) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Én tegnap tettem fel egy Vista ultimatet, minden driver könnyen gyorsan felment rá, egyedül a hp 1010-es nyomtatómnak nincs vista drivere(vagy csak én nem találtam), így biztos hogy az egyik vinyón maradni fog az xp...
2giga rammal simán lehet mindent csinálni, sőt a Gears of War-ban megszűntek az xp-n meglévő gyors akadások(mellesleg szebb is lett vmivel)...sztem korrekt ez a vista, nyugodtan tedd fel :K

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#10881) CSorBA válasza SonyBlade (#10878) üzenetére


CSorBA
őstag

én is most váltottam (2hete) nem találkoztam túl jelentős problémákkal, általában újabb verzió keresése vagy itt a fórumon való segítségkérés mindig megoldotta a problémám :) (pedig én 64bites rendszert választottam..)

(#10882) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Na sikerült telepíteni a hp drivert is...innentől már ugyanazt tudja mint egy több éve javítgatott xp, uh... :R

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#10883) SonyBlade


SonyBlade
csendes tag

Akkor sztem megpróbálom! Csak jó lesz nekem is ha már mindenkinek megfelel! :)
Köszike a segitséget!

Asus M2N-E ; AMD X2 4800 ; Geil Value Kit 2x2GB (800Mhz) ; 8600GT TwinTurbo ; by SonyBlade

(#10884) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

olyan kérdéseel fordulok hozzátok , hogy melyik vista verzió felel meg a win xp proff oprendszernek ?

mert éppen oprendszer vásárlás elött vagyok, de nem tudom még hogy win xp sp3 vagy vista verzió legyen.

xp bevált gyors vistáról egyelőre nincs nagyon tapasztalatom.

előre is kösz a segítséget.

(#10885) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Ciao All!
Miért nem tudok "D" meghajtóra XP-t telepíteni?
Egy winyón belül van két partíció, és a másodikra szeretném az XP-t!
Sikerül feltelepítenem rá a file-okat, de újraindítás után a boot előtt beáll, mint a szög!
Csak a CD boot-ra reagál!
Az első partíción Vista van... :U
:F :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10886) DaDy0219 válasza pszihó (#10879) üzenetére


DaDy0219
tag

Hali!

Nézd meg ezt [link]!
A Windows DreamScene csupán MPEG- és WMV-formátumú videókat kezel, próbáltál már új codec-et felrakni?
Vagy próbáld meg felfrissíteni a dreamscene-t!
A Windows DreamScene Content Pack-et a vezérlőpult Windows Update menüpontjából tudod letölteni.
Nem biztos, hogy ez a probléma, de hátha segít.

(#10887) Motaba78 válasza s7evcsenko (#10885) üzenetére


Motaba78
őstag

xp mellé vista oké fordítva nem ajánlott pont emiatt.

(#10888) m0h0senator


m0h0senator
őstag

#10839 erre valaki :B :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#10889) s7evcsenko válasza Motaba78 (#10887) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ezek szerint "C"-re tegyem az XP-t, és "D"-re a Vistát? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10890) pszihó válasza DaDy0219 (#10886) üzenetére


pszihó
aktív tag

Köszi ezeket mind végig probáltam.
Csak a csomagban levő MPEG és WMV próbáltam.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#10891) Motaba78 válasza s7evcsenko (#10889) üzenetére


Motaba78
őstag

igen igy már müködni fog a dolog, fontos hogy elöbb az xp-t telepitsd fel utánna a vistát a vista megcsinálja már hogy tudj választani induláskor.

(#10892) DaDy0219 válasza m0h0senator (#10839) üzenetére


DaDy0219
tag

Frissítettél közben valamit, mikor megszakadt a net?
habár miokor frissíted és pl.: hirtelen áramszünetet kapsz, akkor szokott fura dolgokat művelni a rendszer.
Rendszervisszállítással próbálkoztál?

(#10893) Motaba78


Motaba78
őstag

licenceléssel kapcsolatban is lenne egy kérdésem, van egy srác akinek van egy eladó bontatlan vista home premium dobozos oprendszere ezt ő úgy nyerte a microsofttól, de ő eladná nekem de számlát nem tud adni csak egy adásvételi szerződést. Ez így legális ? :F

(#10894) CSorBA


CSorBA
őstag

Hol lehet átállítani, hogy ha ezt a nagy kerek kikapcs gombot megnyomom, akkor ne hibernálja a gépet, hanem kikapcsoljon...

Valamint, pl msn-nél amikor valaki ír, a tálcán narancssárgán villog az ablak neve... Hogy lehet ennek a színét megváltoztatni, valami theme editor létezik hozzá?

(#10895) DaDy0219 válasza CSorBA (#10894) üzenetére


DaDy0219
tag

"Hol lehet átállítani, hogy ha ezt a nagy kerek kikapcs gombot megnyomom, akkor ne hibernálja a gépet, hanem kikapcsoljon..."

Start menü-->Vezérlőpult-->Energiagazdálodási lehetőségek-->/bal menüpotoknál/ A főkapcsolók funkciójának megadása.

(#10896) CSorBA válasza DaDy0219 (#10895) üzenetére


CSorBA
őstag

köszi.. azonbelül az egyes profiloknál lehet külön-külön változtatni...
már csak akkor a másik kérdés marad :)

(#10897) stop válasza m0h0senator (#10888) üzenetére


stop
aktív tag

Segíteni sajnos nem tudok DE együttérzek veled, (lebaszkod a netről és lefagyaszt majdnem mindent)
ezt nekem 2-3 naponta INDOK NÉLKÜL tudja produkálni!!! :W
kikapcs - bekapcs semmi más nem gyógyítja,
vista :F

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#10898) Core2duo6600 válasza SonyBlade (#10878) üzenetére


Core2duo6600
veterán

4 GB ramot nem azért nem ismeri fel, mert xp, hanem azért mert 32 bites
64 bites xp vel nincs ilyen gondod
Igen minden megy vistan is
A nagyon régi játékok nem, amik még win98 ra voltak tervezve, no meg persze a dos osak
De a 99 % a az utobbi idők progijainak gond nélkül megy

(#10884) Motaba78
Olyan, hogy melyik fele meg neki, ennek a gondolatnak nincs sok értelme, mert teljesen más, az ultimate a legokosabb
Basic a legbutabb az gyakorlatilag használhatatlan
már ha a wbezeésen meg az e-mailen kivül másra is használod a gépet
itt van egy összehasonlító táblázat

(#10888) Bale_E
Felszedhettél valamit a netről
vagy a töréseddel van valami, márha nem eredeti
Valószínű a reinstallal oldod meg leggyorsabban a gondot, mert lehet, hogy keresgélni, hogy mi a gond tovább tart

(#10886) DaDy0219

VGA drivert friistsél, ha a legfrisebb nem béta van fent akkor passzolom

(#10893) Motaba78
Jó kérdés, ő hogy igazolja hogy neki legális van ?!?!

(#10894) CSorBA
MSN en belül mintha lenne erre vonatkozva valami

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10899) marcee


marcee
addikt

Vettem pár hete egy külső IDE/SATA to USB2.0 adaptert itt a ph!-n [link] Bizonyosan nem hibás a kütyü, mert több 3,5"-os és egy 2,5"-os winchesterrel is gond és driver nélkül megy XP-vel. A cimborám 32 bites Vistájával már csinál furcsa dolgokat néha, elveszti a kapcsolatot másolgatás, vagy formázás közben, de az én 64 bites Vistámon teljességgel használhatatlan: hasonlóak a jelek, mint a 32 bites Vistán, csak gyakoribbak, többször egyálltalán nem jut el odáig a rendszer, hogy meghajtójelet osszon ki a rádugott eszközön lévő partició(k)nak, ha másolás vagy más művelet közben veszti el, akkor látszólag "lefagy" a rendszer és csak az USB csatlakozó kihúzása után áll helyre a rend. (nem szabályos eltávolítással ugye, mert az sem elérhető ilyenkor)

Az eszközhöz járt egy mini CD, de azon win9x-ekhez van csak driver, fejlettebb rendszerhez nem kell állítólag. Néha felismeri a windows és "az eszköz használatra kész", majd mégis behal, néha odáig sem jutunk. Szóval van a Vistában valami unified driver az ilyen kütyükhöz, de mégsem jó úgytűnik. A rendszer állandóan frissítve van, SP1-et is ráhúztam, de attól sem javult meg. A gyartó noname, honlapot nem találtam se a dobozon, se leírásban, szóval tűlük sem lesz driver, akkor vajon honnan? Tud az Ms ilyen hibáról, vagy egyedi lenne?

\m/

(#10900) m0h0senator válasza DaDy0219 (#10892) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ha létrehozok 1 visszaállítási pontot az elveszik a fr@ncba és mindig azt írja h hozzak létre 1et. :F :(((

An odyssey through the realm of consciousness.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.